"

Hazır Noodle

" araması için 529 sonuç listeleniyor

Pratik Hazır Noodle Çeşitleri ve Fiyatları

Herkes, yemek hazırlamak için yeterli zaman bulamadığında noodle gibi hazır gıdalara yönelir. Çin makarnası veya eriştesi olarak da bilinen bu yemek, pratik tüketim imkânıyla her kesimden ilgi görür. Porsiyonluk şekilde paketlenen makarna, ihtiyaç duyulduğu an doğrudan veya küçük bir pişirme tekniği uygulanarak tüketilir. Çin eriştesi, ısıl işlemden geçerek oldukça kısa sürede tüketilebilecek şekilde satışa sunulur. Çin mutfağının favori tariflerinden olan bu yemek, farklı buğday çeşitlerinden yapılır. Yassı, haddelenmiş, şerit ve şekilli birçok modeli bulunan makarna, sulu ve susuz tüketim seçeneklerine sahiptir.

Hazır noodle çeşitleri, yemek pişirmek için yeterli vaktiniz olmadığında besleyici içeriği ile tam bir öğün yerine geçer. Etli ve sebzeli birçok çeşidi bulunan bu makarna, lezzetli bir akşam yemeği fırsatı verir. İçeriğine göre farklı işlemler gören erişte, yalnızca haşlama ile tüketime hazır hâle gelir. Kimi çeşitlerde ise bir bardak suyla birkaç dakikalık demleme işlemi yeterlidir. Hazır yemek cup noodle çeşitleri, akşam yemeği hazırlamak için yeterli vakit bulamadığınızda yardıma koşar. Et suyu ile hazırlanan; sebzeli, körili, soyalı bardak noodle seçenekleri, birkaç dakika demlendikten sonra tüketilebilir. Bu ürünler, ek bir kaba gerek kalmadan tüketim imkânı vermesiyle bulaşık çıkmasına da engel olur.

Noodle Çeşitleri Nelerdir?

Noodle Çeşitleri Nelerdir?

Öğrenciler ve yoğun bir tempoyla çalışanlar, sıklıkla öğle ve akşam yemeklerinde kolayca tüketilebilecek gıda ve içeceklere yönelir. Fast food yerine besleyici tatlar denemek isteyenler ise hazır erişte noodle çeşitlerini tercih eder. Çin ve Japon mutfağının vazgeçilmezi olan bu erişte, yalnızca pratikliği ile değil lezzetli içeriğiyle de her kesimden ilgi görür. Türk mutfağındaki uzun makarnalara ve eriştelere benzerliği bulunan bu yemek, garnitürleri ile farkını ortaya koyar. Bu yemek, hamurunda kullanılan pirinç veya diğer tahıl unlarıyla da klasik makarnalardan farklıdır.

Karabuğday unundan yapılan soba noodles, en çok ilgi gören çeşitlerden biridir. Soba, et suyu içinde çorba gibi veya dip sos ile sunulur. Hazır soba erişteler de bu sunum şekillerine göre farklı formlarda üretilir. Tiamin ve lizin gibi gerekli amino asitleri içeren soba erişte sağlıklı beslenme ve diyet listelerinde yer alabilecek öğünlerden biridir. Noodle makarna seçenekleri, et veya sebze içerikleriyle üç farklı besin grubunu bir arada sunar. Özellikle et suyu içinde tüketilen erişte; çorba, ara sıcak ve ana yemeği ayrı ayrı tüketmek yerine daha pratik ve lezzetli bir hâlde sunar.

Sebzeli noodle türlerinde sıklıkla; pırasa, kereviz, brokoli, havuç, soğan, sarımsak ve kapya biber bulunur. Bunun yanında tüketime hazır sebzeli erişteler, çeşni ve yağ karışımı ile sunulur. Dana etli noodle seçenekleri, ince dilimlenmiş bonfile ile sebzelerin uyumundan meydana gelir. Diğer adıyla lo mein; yeşil fasulye, kapya biber ve soya sosu da içerir. Dana etinden hoşlanmayanlar için tavuklu çeşnili noodle seçenekleri de bulunur. Tavuklu eriştenin içeriğinde; kereviz, maydanoz, pırasa, havuç gibi sebzeler de bulunur. Aynı zamanda bu yemek; karabiber, zerdeçal ve sarımsak gibi aromalarla harmanlanır. Baharatların Çin ve Japon mutfağındaki önemi, hazır eriştelerde de kendini gösterir.

Köri çeşnili noodle, aromatik lezzeti ile Asya mutfağının en çok ilgi gören yemeklerinden biridir. Hazır körili erişteler; zerdeçal, zencefil, kişniş, sarımsak, kimyon, kırmızı biber gibi baharatlarının uyumuna sahiptir. Acılı noodle çeşitlerinde ise soğan, sarımsak, acı kırmızı biber ve paprika yer alır. Kimi makarnalar yalnızca baharat karışımı ile hazırlanırken kimilerinde domates ve kapya biber gibi kırmızı sebzeler de bulunur. Noodle soya soslu çeşitleriyle asidik tatlardan hoşlananlara hitap eder. Asya mutfağında çorba olarak da tüketilen shoyu ramen; soya soslu et suyu, erişte, haşlanmış yumurta, pırasa ve yeşilliklerden oluşur. Besleyiciliği son derece yüksek olan bu yemek, hazır paketler sayesinde kahvaltı ve öğle yemeklerinde de rahatlıkla tüketilebilir.

Noodle Nasıl Hazırlanır?

Noodle Nasıl Hazırlanır?

Birkaç dakikalık demleme veya pişirme işlemi gerektiren birçok noodle seçeneği bulunur. Bardak veya cup içinde satışa sunulan erişte türleri, kısa demleme süresi ile en çok tüketilen hazır yemekler arasında yer alır. Hazır bardakların içinde; baharat, çeşni, erişte, sos ve çatal bulunur. Baharatlar ve çeşniler açılarak ısıl işlem görmüş eriştenin üzerine dökülür. Ardından kap değiştirmeye gerek kalmadan bardak içine 300 ml kadar kaynamış su ilave edilir. Karışımın ağzı kapatılarak 3 dakika beklenir. Ardından noodle aynı kapta paket içinden çıkan plastik çatal ile kolayca tüketilebilir. Bu ürünler, özellikle pratik ve besleyici öğünler tüketmek isteyenlere hitap eder.

Noodle paketleri, farklı lezzetleri karıştırarak kısa bir pişirme işleminin ardından kolayca tüketilebilir. Örneğin ısıl işlemden geçmiş sebzeli, etli, çeşnili eriştelerin yalnızca birkaç dakika kaynatılması yeterlidir. Ardından sulu veya susuz olarak kolayca tüketilebilir. Hazır paket noodle seçenekleri de bardaklarda olanlar gibi 3 dakika içerisinde hazırlanır. Ancak bu kez ısıl işlem görerek kalıp hâline getirilen erişteyi yaklaşık yarım litre su ile tencerede kaynatmak gerekir. Paket içinden çıkan soslar ve yağ, noodle pişerken veya kaba alındığında eklenebilir. Paket erişteler de tıpkı diğerleri gibi pratik hazırlama imkânı ile işlerinize ara vermeden devam edebilmenize katkı sağlar. Bardak ve paket erişteler yaklaşık 1 porsiyon olarak belirlenir. Aileniz veya arkadaşlarınızla keyifli bir akşam yemeği tüketmek için birkaç paket erişteyi birlikte hazırlayabilirsiniz.

Noodle Fiyat Aralıkları Nedir?

Noodle Fiyat Aralıkları Nedir?

Noodle veya erişte, hazırlık için fazla vakit harcamadan lezzetli ve besleyici bir öğün tüketme imkânı verir. Oldukça uygun aralıklarda seyreden noodle fiyatları da bu ürünleri ilgi odağı hâline getirir. Özellikle bütçesini kontrollü kullanmak isteyenler, son derece uygun fiyatlara sahip hazır erişteler ile lezzetli öğünler tüketebilir. Hazır noodle fiyatları; ürün içeriği, hazırlama biçimi, miktar ve paketleme tarzına göre küçük değişiklikler gösterebilir. Ancak bardak veya paket olması fark etmeksizin tüm erişte seçenekleri oldukça uygun fiyatlara sahiptir. Kısıtlı bütçelere sahip kişiler; etli, sebzeli, çeşnili birçok erişte çeşidi arasından özgürce seçim yapabilir.

Hazır erişte fiyatları, ürünün içeriğine göre değişiklik gösterir. Örneğin light noodles çeşitleri, sağlıklı beslenmek veya kilo kontrolü yapmak isteyenlerin ilgisini çeker. Bu ürünler, sıfıra yakın kalori miktarları ile öne çıkar. Light noodle fiyatları, klasik yağlı ve çeşnili eriştelerden daha yüksek olabilir. Organik noodle çeşitleri de klasik modellerden yüksek fiyat aralıklarına sahiptir. Ancak organik ürünlerde fiyatı etkileyen karışım değil hamurda kullanılan undur. Bu eriştelerin hamurunda organik yumurtaların yanı sıra besin değeri yüksek tahıllar da yer alır. Spesiyal noodle gibi yoğun sebzeli içeriğe sahip eriştelerin fiyatları da farklı aralıklarda seyredebilir.

Kârlı ve pratik bir alışveriş yapmak isteyen hemen hemen herkes çoklu paketleri tercih eder. Büyük noodle paketleri, pratik bir öğüne ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda olur. Bu ürünler; beşli, onlu, yirmi beşli ve ellili gibi birçok seçeneği ile öne çıkar. 5’li noodle paketleri, birkaç günlük hızlı öğün ihtiyacınızı giderir. Tek veya çoklu erişte seçeneklerini online alışveriş sayesinde daha uygun fiyatlar ile temin edebilirsiniz. Siz de pratik ve lezzetli bir yemek için noodle seçeneklerini bütçenizi zorlamadan Trendyol’dan satın alabilirsiniz.