İlgili Kategoriler
Fiyat
Ürün Değerlendirmesi
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Husqvarna Tırpan ile Ekip Biçme Trendyol'da!

Tırpanlar, tarlada çalışırken her türlü mahsulde sıklıkla kullanılan temel bir alettir, ancak bahçelerimizin temizliği ve bakımında da vazgeçilmez hale gelir. Bu ekipmanı satın alırken, bir ekipman ile diğeri arasındaki farkı yaratacağından, aletinize vereceğiniz kullanım konusunda net olmanız önemlidir. Husqvarna tırpan bu aşamada devreye girer ve beklentilerinize yanıt veren bir kullanım deneyimi sunar. Husqvarna 553 rbx benzinli motorlu sırt tırpan ve çok daha fazlası için Trendyol'u inceleyebilirsiniz.

Husqvarna Tırpan Seçenekleri

Husqvarna Tırpan Seçenekleri

İhtiyaçlarınızı karşılayan yeterli bir yatırım yapmak için kullanım yoğunluğu veya arazi türü gibi faktörler konusunda da net olmalısınız. Bu nedenle, yapılacak iş her türlü yabani otun kesilmesini içeriyorsa ve günde 8 saatten fazla sürekli çalışma varsa, ağır hizmet tipi ve/veya profesyonel bir tırpana ihtiyacınız olacak ve bu nedenle daha fazla güce sahip motorlu bir tırpana ihtiyacınız olacaktır. İş yarı ağır ve/veya yarı profesyonel tipte ise, yani günde yaklaşık 3 ila 5 saat arası sürekli çalışma veya seyrek çalışma ve çok geniş olmayan bir arazi, ekipman ve 30 ila 40 santimetreküp deplasmanlı motorlar gerekir. Husqvarna 555 rxt motorlu tırpan ve Husqvarna 143r ii motorlu tırpan gibi ürünler bu noktada işinize yarayacaktır. Aksine bahçe bakımı gibi işleri ayda 1 veya 2 kullanım sıklığı ile yapmak istiyorsanız, deplasmanı 30 cm3'ün altında olan motorlu ekipmanlara ihtiyaç duyacaksınız. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kullanım sıklığının yanı sıra arazi ve/veya ekin türünü de dikkate almalısınız. Örneğin kesme işi yüksek eğimli alanlarda veya eğimli arazide yapılacaksa yapılacak en iyi şey motorun kılıç üzerinde bulunduğu tırpan makineleri ile çalışmak.

Husqvarna Tırpan Çeşitleri

Husqvarna Tırpan Çeşitleri

Arazide manuel iş yapma yöntemi her zaman geride kaldığından, her işlemi kolaylaştıracak araçlar vardır ve bu durumda tırpan bunlardan biridir. Tırpan çok kullanışlı bir araçtır ve yabani otların yolunuza çıktığı veya ürünlerinize zarar verdiği birçok durumda sizi beladan kurtarabilir. Bahçeler bize huzur, temiz hava sağladığı ve doğanın tadını kendi evimizde çıkarmamızı sağladığı için sağlığımız için faydalıdır. Bahçenin keyfini çıkarmanın bir diğer yolu da bakımını yapmaktır, budama, biçme, dikim gibi işler doğa ile iç içeyken keyifli ve rahatlatıcı bir şekilde spor yapmamızı sağlar. Bahçe bakımı için kullanabileceğiniz aletler arasında oraklar ve tırpanlar öne çıkıyor. Saplarda hassas kesimler yapmak, biçmek ve temizlemek için kullanılırlar. Bu işleri de yapabilen mekanik aletler olsa da oraklar ve tırpanlar bahçede sakin bir öğleden sonra geçirmenizi ve onları kullanmaktan keyif almanızı sağlar. Tırpanlar orağa benzer, ancak farklı şekil ve boyutta bir alettir. Oraktan daha büyüktür, kıvrık bir bıçağa ve tırpanı iki elle tutmak için kullanılan uzun bir çubuğa sahiptir. Geniş alanları hızlı ve rahat bir şekilde biçmek için kullanılır. Çimleri manuel ve ekolojik olarak kesmek için çok kullanışlıdırlar. Husqvarna yan tırpan ve Husqvarna sırt tipi tırpan gibi ürünler sıklıkla kullanılan çeşitler arasındadır.

Husqvarna Tırpan Modelleri

Husqvarna Tırpan Modelleri

Husqvarna benzinli tırpan ve Husqvarna ot tırpanı popüler ürünlerdendir. Tırpan, çimlerin kenarlarını ve kenarlarını kesmek için kullanılır ve erişilmesi zor alanlara son bir son kat verir. Tırpan makineleri tek işlevlidir; bu, yalnızca bitirme işleri, kesme kenarları ve konturları düzeltme için kullanıldığı anlamına gelir. Yaptıkları işlev nedeniyle sınırlı güç aralıklarına sahip ekipmanlardır. Kabul ettikleri tek kesme aksesuarı olan naylon misinalı kafaları vardır. Elektrikli veya benzinli motor kullanabilirler. Motor, ateşleme ve ayar kontrollerinin yanı sıra bir elektrik motoruyla çalıştırılması durumunda fişin dahil edildiği bir ana manevra gövdesi içerir. Ayrıca boşaltma ağzına sahiptir. Elektrikli tırpanlar sıklıkla tercih edilen ürünlerdendir. Menzilleri, onları besleyen prize bağlayan kablonun uzunluğuna göre belirlenir, ancak fark edilir derecede daha sessiz ve hatta daha hafiftirler. Bir diğer seçenek ise benzinlidir. Kablo gerektirmedikleri için daha fazla özerkliğe sahipler, ancak elektrikli ekipmandan biraz daha gürültülü bir motora sahipler. Husqvarna tırpan fiyatları ekonomiktir. Markanın tırpan çeşitlerini keşfetmek için siz de Trendyol'a göz atabilirsiniz.