Marka
Renk
"

Jotun Boya

" araması için 2892 sonuç listeleniyor

Jotun Boya

 Boyanın En Kaliteli Hali: Jotun

Boyanın En Kaliteli Hali: Jotun

Jotun boya, 1960 yılında Norveç’te kurulmuş olan uluslararası alanda bilinen oldukça başarılı ve kaliteli ürünlere sahip bir boya markasıdır. Marka, kaliteli ürünleri ile pek çok ülkede en çok tercih edilen boya markası olma özelliğini taşımaktadır. Jotun boya, beton, metal, ahşap pek çok yüzeye rahatlıklar uygulanabilen bir boyadır. Markanın boyaları hem iç, hem de dış cephelerde kullanılmak için uygun niteliklere sahiptir. Jotun boya, dekorasyon amacı ile mekânlarda kullanılmasının yanı sıra, endüstriyel boya olarak birçok sektörde de kullanılmaktadır. Denizcilik alanında, su altı araçlarında veya gemilerde de kullanılabilen Jotun boya, bu alanda renk seçeneği açısından da çeşitliliğe sahiptir. Markanın renk kataloğu, iç ve dış cephe olarak farklı cephelere ayrılmıştır. Bunun yanı sıra ahşap yüzeyler içinde özel renk bir koleksiyonu bulunan marka, doğaya hem görünüm, hem de içerik açısından uyum sağlamayı amaçlamaktadır. İç ve dış cephe renkleri, ahşap boya koleksiyonu, endüstriyel boya kategorisindeki renk çeşitliliği ile birlikte Jotun boya, tam 576 farklı renge sahiptir. İç ve dış cephe boyaları, beyazdan kahverengiye, griden siyaha açık ve koyu renklerin yanı sıra, kırmızı, yeşil mavi gibi canlı renklere de sahiptir. Ahşap boyalarda ise, daha çok sıcak kahverengi, altın gibi tonlar bulunmaktadır. Jotun epoksi boya, markanın dekoratif boyalarının dışında özellikle zeminlerde kullandığı boyalardandır. Beton, çelik gibi yüzeylerde kullanılabilen epoksi boyalar, özellikle basketbol ve voleybol sahaları gibi renkli zeminlerin olduğu yerlerde tercih edilmektedir. Markanın ürün çeşitliliği yalnızca boyalarla kalmaz, boyaların yanı sıra astar ve macun gibi ürünleri de bulunmaktadır. Boya yapmadan önce kullanılan dayanıklılığı arttırmak ve boyanın daha iyi yapışmasını, daha iyi sürülmesini sağlamak amacıyla kullanılan markanın astarları, markanın diğer ürünleri ile son derece uyumludur. Macunlar ise, boyanacak zeminin daha sağlam olması için gerekli olan ürünlerdir. Çabuk kuruma özelliğine sahip astarlar ve macunlar, aynı zaman da kokusuzdur. Bu özelliğiyle sağlık problemleri yaşayan kişilerin de rahatlıkla kullanabileceği ürünlerdir. Bunun yanı sıra markanın macunları tozumama özelliğine sahiptir. Jotun boya, yalnızca sıvı değil toz şeklinde de ürünler bulundurmaktadır. Çit, korkuluk, boru gibi alanları rahatlıkla boyamak için ideal olan toz boyaların, püskürterek kullanılmaktadır ve kolaylıkla taşınmaktadır.

Jotun Boya Çeşitleri ve Özellikleri

 Jotun Boya Çeşitleri ve Özellikleri

Jotun boya, birçok farklı içeriği ile dünyada ve ülkemizde sıklıkla talep edilmektedir. Markanın en çok tercih edilen boya markalarından biri olmasının nedeni iç ve dış cephelerde kullanılabilen boyaların birbirinden farklı özellikleridir. Jotun boya özellikleri içerisinde en dikkat çekenlerden bir tanesi, dış cephe boyalarında kar, yağmur, sert rüzgârlar, yoğun güneş ışığı gibi hava durumlarına dayanıklı olmasıdır. Dayanıklılığı sayesinde uzun süre kullanılabilme özelliği bulunan dış cephe boyalarının 5 yıllık renk garantisi de mevcuttur. Bunun yanı sıra, güneş ışınlarına karşı korumalı olan jotun boyalar, insan sağlığı açısına da katkı sağlamaktadır. Jotun boya özellikleri arasında yer alan bir diğer kolaylık ise silinebilir duvardır. İç cephede kullanılan silinebilir duvar, kirlerin bir bez yardımı ile kolaylıkla temizlenmesine imkân vermekte ve iz bırakmamaktadır. Jotun silinebilir duvar, özellikle çocuk odalarında sıklıkla tercih edilmektedir. Markanın boyalarının özelliklerinden bir diğeri ise renk seçeneğidir. Jotun boya, 576 farklı renk seçeneği ile hem iç, hem de dış cephelerde kullanılmaktadır. Jotun dekoratif boya, özellikle renk seçeneklerinin fazla olması nedeniyle sık kullanılan boyalardandır. Dekoratif boyalar özellikle ahşap yüzeylerde sıklıkla kullanılmakta ve evlerin içerisine veya dış mekânlara farklı bir hava katmaktadır. Jotun epoksi boya, markanın zeminlerde kullanılan boya çeşitlerinden biridir. Hızlı kuruma özelliğine sahip olan epoksi boyalar, uygun hava koşullarında astar, tek kat, ara kat ve son kat olarak kullanılmaktadır. Jotun epoksi boya, beton, alüminyum, çekil gibi yüzeylerde kullanılmak için uygundur. Markanın boya çeşitlerinden bir tanesi de patina boyadır. Jotun patina boya, dekoratif amaçlı kullanımlarda ahşap görünümünü verebilmek için, yapılan boyamanın üstüne uygulanan boyadır. Patina boyası, ahşap desenli boya olarak da bilinmektedir ve küf ve mantar oluşumunu engelleme ve suyu itme özelliği vardır. Jotun toz boya, kullanım açısından farklılık gösteren boyalarından biridir. Sıvı boyalardan farklı olarak fırça yardımıyla değil püskürterek yüzeye uygulanan toz boya, kullanım açısından oldukça pratiktir. Fırçayla boya yapmanın zor olduğu korkuluk, boru, mobilya gibi ince yerler rahatlıkla kullanılabilen toz boya, yüzeye yapışmakta ve pürüzsüz bir görüntü oluşturmaktadır. Jotun yağlı boya, markanın iç mekânlarda dekorasyon amacıyla kullanılan süslerin, mobilyaların boyanmasında kullanılan boya türüdür. Parlak ve mat seçenekleri olan yağlı boyalar, hem beyaz, siyah, gri gibi klasik renklerde, hem de turuncu, sarı, pembe gibi daha canlı renklerde üretilmektedir.

Jotun Boya İle Şenlenen Evleriniz

 Jotun Boya İle Şenlenen Evleriniz

Jotun boya, birbirinden farklı renk seçenekleriyle iç cephelerde duvarlarda, mobilyalarda, eşyalarda kullanılmaktadır. Markanın iç cephe boyaları, beton, alçı, ahşap, metal gibi yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Jotun iç cephe boya, hem mat, hem de parlak olarak iki farklı şekilde üretilmekte ve ister mat ister parlak her şekilde dikkat çekmektedir. Markanın iç cephe boyalarındaki özelliklerden bir tanesi silinebilir olmasıdır. Jotun silinebilir boya, duvarlarda ve mobilyalarda kullanılabilir ve herhangi bir batma durumunda bir bez yardımıyla kolay bir şekilde temizlenebilir. Silinebilir boyalar, özellikle çocuklu ailelerde, boyanma, çizilme, batma gibi olasılıklar doğrultusunda çocuk odalarında kullanılmaktadır. Jotun iç cephe boya özelliklerinden bir tanesi de kolay uygulanabilir olmasıdır. Bir fırça, bir rulo yardımıyla kolayca uygulanabilen boyanın, yüzeyde yayılımı oldukça iyidir. Bu özelliği sayesinde hobi amacıyla yapılan boya işlemlerinde acemi kişiler tarafından da kullanılabilir. Jotun dekoratif boya, ayrıca kokusuz olması dolayısıyla da astım hastalığı gibi sağlık sorunu yaşayan kişileri rahatsız etmemektedir. Markanın iç cephelerde kullanılan boyaları, küf ve mantar oluşumuna karşı da koruma sağlamaktadır. Nefes aldıran yapısı sayesinde nemi içeride tutmayan iç cephe boyaları, bu şekilde küf ve nem oluşumunun önüne geçmektedir. Jotun iç cephe boya özelliklerinden bir diğeri de su iticilik özelliğidir. Bu özelliği ile boya suyu emmez ve mutfak, banyo gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Boyaların özelliklerinden bir tanesi de hızlı kurumasıdır. Özellikle boyaların altına sürülen macunların hızlı kuruma özelliğine sahip olması zaman kaybının önüne geçmektedir. Hızlı kuruma özelliği, yağlı boya, epoksi boya gibi birçok farklı boya çeşidinde bulunmaktadır. Jotun iç cephe boya, antibakteriyel özelliği ile de dikkat çekmektedir. Antibakteriyel boya, boyanmış yüzeylerin mikroplara karşı daha korumalı olmasını sağlamaktadır. Uzun yıllar bu mikroplara karşı direncini koruyan antibakteriyel boyalar, özellikle sıklıkla kullanılan mobilyalarda, mutfak, banyo ve çocuk odalarında tercih edilmektedir. Markanın iç cephe boyaları, açıktan koyuya doğru giden pek çok renk seçeneğine sahiptir. Jotun beton görünümlü boya, markanın farklı ürünlerinden bir tanesidir. Beton görünümlü boya, daha sade, doğal ve mat görüntü verilmesi istenen yüzeylerde uygulanmaktadır. Beton boya gibi farklı görünüme sahip boya seçeneklerinden biri de ahşap desenli boyadır. Ahşap olmayan yüzeylerde bu görünümü vermek ve daha sıcak bir ortam yaratmak için kullanılan ahşap görünümlü boyanın uygulaması da kolaydır.

Jotun Boya İle Dış Cephe Daha Güzel

 Jotun Boya İle Dış Cephe Daha Güzel

Jotun boya, dış cephede beton ve metal gibi yüzeylerde birbirinden farklı renk seçenekleri ve kalitesi sebebiyle çok tercih edilen bir boyadır. Marka, dış cephe kategorisinde boyanın yanı sıra astar, macun gibi ürün çeşitlerine de sahiptir. Jotun dış cephe boya, renk kataloğunda açıktan koyuya doğru uzanan pek çok renk seçeneğine sahiptir. Dış cephe boyaları, binaların boyasında sıklıkla tercih edilen krem, bej, gri, gibi açık renklerin yanı sıra lacivert, bordo, kahverengi, siyah gibi koyu renk seçeneklerini katalogda bulundurmaktadır. Markanın renk seçenekleri özel olarak renk laboratuvarında hazırlanmakta olup, üstün pigment teknolojisine sahip olması nedeniyle hem kaliteli, hem de canlı bir renk yapısına sahiptir. Jotun dış cephe boya renkleri, 5 yıllık solmama garantisine sahip olması nedeniyle uzun sürelere boya yapılmasına gerek duymadan ilk günkü canlılığını koruyabilir. Jotun dış cephe boyası renkleri, yüksek oranda kapatıcılığa da sahiptir. Böylece boya yapılmadan önceki renk ne olursa olsun yüksek oranda kapatmakta ve binalarda deforme olmuş yerlerin görünmesini engellemektedir. Markanın dış cephe boyaları, UV dayanımı nedeniyle iklim koşullarına uyum sağlamaktadır. Bunun yanı sıra nefes alma özelliğine sahip olan markanın dış cephe boyası, insan sağlığına zararlı olmamakla birlikte, nemin boyaya zarar vermesini de engellemiş olur. Jotun dış cephe boya, binalarda betonu karbondioksite karşıda korumakta, böylece betonun içerisindeki demirlerin paslanmasını önlemekte ve binaların yapısının korunmasına da katkı sağlamaktadır. Bununla birlikte binalarda zamanla ortaya çıkan çatlakları köprüleme özelliğine de sahiptir. Jotun dış cephe boya, kir tutma özelliğinin en alt seviyede olmasıyla boya işleminin üzerinden ne kadar süre geçmiş olursa olsun temiz kalmasına ve yeniymiş gibi bir görüntü elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Markanın dış cephe boyaları %100 akrilik olması dolayısıyla üstün yapışma özelliğine sahiptir ve kolaylıkla uygulanabilir. Marka dış cephe boyalarında, Jotashield adını verdiği bir seriyi müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. Seri içerisindeki pek çok farklı boya çeşidi, birbirinden farklı özellikleriyle beton ve metal yüzeylere uyumlu olarak kullanılabilmektedir. Bu özelliklere örnek olarak markanın dış cephe boyalarından “Silk” isimli boya çeşidi verilebilir. Bu boya çeşidi 2 kat ısı yalıtımı özelliğine sahiptir. Böylece binaların içindeki sıcaklık dışarı çıkamazken, yaz günlerinde de sıcak havanın içeri nüfus etmesi engellenmiş olur. Bu farklı özelliklere verilebilecek örneklerden biri de “SuperSurable” isimli boyanın uzun süreli kullanımıdır. SuperDurable isimli dış cephe boyası, 20 yıla kadar boyanın korunmasını sağlamaktadır.

Canlı ve Göz Alıcı Renk Seçenekleriyle Jotun Boya

Canlı ve Göz Alıcı Renk Seçenekleriyle Jotun Boya

Jotun boya, binalarda ve çeşitli endüstriyel alanlarda kullanılmak üzere birçok renk seçeneğine sahiptir. Markanın renk seçenekleri hem iç ve dış cephe olarak cepheye göre, hem de ahşap veya beton olarak yüzeye göre değişmektedir. Tam 576 renk seçeneği bulunan markanın boyaları, zorlu hava koşullarına dayanıklı olması nedeniyle kolay yıpranmamakta ve solmama özelliği ile renkleri ilk günkü canlılığını korumaktadır. Jotun boya, yüzlerce renk seçeneğini parlak ve mat boya seçenekleriyle sunmaktadır. Marka dış cephe boyalarında genellikle beyaz, gri, kahverengi, lacivert, siyah gibi renklerin açık ve farklı tonlarından oluşan bir renk koleksiyonunu kullanmaktadır. Jotun dış cephe boya renkleri, bu renklerin karıştırılması ile ortaya çıkan farklı tonlara sahiptir. Marka, dış cephe boyalarına farklı ve özgün isimler koymuş olsa dahi herkesin içeriklerini anlayabilmesi için “grimsi sıcak beyaz tonu, koyu sarımsı gri tonu, grimsi koyu mavi tonu” gibi açıklamalara da yer vermiştir. Jotun iç cephe boya seçenekleri ise birbirinden farklı koleksiyonlara ayrılmış bir şekilde kullanıma sunulmaktadır. İç cephe boya renkleri “yeniden keşif koleksiyonu, kimlik renk koleksiyonu, hayatın ritmi renk koleksiyonu, eve dönüş koleksiyonu, en güzel renklerimiz” gibi koleksiyonlar altında kategorilere ayrılmıştır. İç cephe boyalarında hem beyaz, krem, bej gibi açık ve ferah tonları kullanmakta, hem de siyah, kahverengi, gri, lacivert gibi koyu tonları koleksiyonlarına eklemektedir. Bunun yanı sıra iç cephede kırmızı, turuncu, mavi, yeşil, mor gibi birbirinden farklı canlı, sıcak renk seçenekleri de bulunmaktadır. Jotun boya, renk seçeneklerinde ahşap yüzeylere uygun bu koleksiyonda çıkarmıştır. “Trebitt” adı verilen bu koleksiyon ahşabın güzelliğini korumayı ve doğa ile uyumlu bir görünüm yakalamayı hedeflemektedir. Koleksiyonun renk paleti açıktan koyuya doğru gitmekte ve içerisinde çeşitli sıcak kahve, koyu gri-siyah, altın tonları bulunmaktadır. Hem renkleri, hem de özellikleri ile ahşabın yapısını uygun olarak geliştirilen bu koleksiyon, içerisindeki alkid reçine ile ahşaba çok iyi işlemekte ve UV ışınlarına korumalı oluşuyla da ahşabın ve boyanın uzun yıllar korunmasını sağlamaktadır. Jotun boya, binaların iç ve dış cephelerinde dekoratif amaçlı kullanılmasının yanı sıra endüstriyel amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Özellikle denizcilik sektöründe kullanılabilen boyalar, su altında da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Jotun boya, denizlerde ve daha pek çok sektörde kullanılabilen boyalarında yalnızca standart tek bir renk seçeneği değil, tıpkı binalarda olduğu gibi farklı renk seçenekleri de sunmaktadır.

Jotun Boya Fiyatları ve Yorumları

Jotun Boya Fiyatları ve Yorumları

Jotun boya fiyatları, boyaların iç veya dış cephelerde kullanılmasına, içerisindeki birbirinden farklı özelliklerine, alınan boyanın kaç litre olduğuna bağlı olarak değişmektedir. Bununla birlikte markanın astar ve macunları da kullanıldıkları cepheye bağlı olarak farklı şekillerde fiyatlandırılmaktadır. Jotun boya özellikleri, markanın müşterileri tarafından oldukça beğenilmekte ve yorum almaktadır. Boyaların müşteriler tarafından en beğenilen özelliklerinden bir tanesi silinebilir olmasıdır. Jotun silinebilir boya, duvar veya yüzeylerin batması durumunda dahi bir bez yardımıyla, ıslak bir peçeteyle silinerek kolayca temizlenmektedir. Markanın boyalarının en sevilen yanlarından biri de ahşap ve beton görünümünü verebilmesidir. Jotun ahşap desenli boya, evlerin içerisinde sıcak bir ortam yaratılmak istediğinde ahşap görüntüsünü istenilen yüzeye vermektedir. Jotun beton görünümlü boya ise, daha endüstriyel daha farklı bir görüntü oluşturulmak istenildiğinde tercih edilebilecek bir boyadır. Bunun yanı sıra markanın boyaları içerisinde grenli yani sıcak görünümü veren boya da bulunmaktadır. Jotun grenli boya, bir rulo yardımıyla çok kolay bir şekilde uygulanmaktadır ve mekânlara çok farklı ve dekoratif bir görünüm kazandırmaktadır. Markanın müşterileri tarafından en beğenilen özelliklerden biri de renklerin solmama özelliğine sahip olmasıdır. Uzun yıllar solmama garantisine sahip olan iç ve dış cephe boyaları, bu özelliği ile sıklıkla boya gerektirmemekte ve canlılığını korumaktadır. Jotun boya yorumları, özellikle kullanımın kolay olması yönünde toplanmıştır. İç ve dış cephe boyaları yüzeylere kolay bir şekilde rulo veya fırça yardımıyla kolaylıkla sürülür ve yaydırılır. Beton, metal, ahşap gibi yüzeylere hızlıca nüfus eden iç ve dış cephe boyaları, hızlı kuruma özelliği ile de vakit kaybının önüne geçer. Markanın boyalarının silikonlu oluşu da beğenilen özelliklerden biridir. Jotun silikonlu boya, yüzeyde pürüzsüz bir görüntü oluşmasını sağlar ve yüzeye nefes aldırır. Böylece içeride biriken nem dışarıya atılmış olur ve küf, mantar oluşumunun önüne geçilir. Duvarların nefes alma özelliğine sahip olması insan sağlığı açısından da oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra markanın boyalarının antibakteriyel özelliği de özellikle çocuğu olan ailelerin beğendiği bir özelliktir. Sizlerde iç ve dış cephelerde kullanılabilen, 576 renk seçeneğine sahip, kaliteli yapısı ve özellikleri ile dikkat çeken Jotun boyayı daha yakından incelemek ve sahip olmak istiyorsanız Trendyol adresine girebilir ve kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.