"

Yaldızlı Boya

" araması için 71 sonuç listeleniyor

Yaldızlı Boya

Yaldızlı Boya

Ev dekorasyonlarının, eşya ve obje boyamalarının en önemli unsurları arasında yer alan boyalar, parlak ya da mat ürünlerin yanı sıra yaldızlı boya seçenekleri de sunuyor. Daha canlı, gösterişli ve dikkat çekici özellikler taşıyan bu özel boya türünün hemen her çeşit boyası bulunuyor. Yağlı, akrilik, sprey boya seçeneklerinin yanı sıra gri yaldızlı boya kalemi gibi işlevsel ürünler de bulunuyor. Obje ve duvar boyalarının yanı sıra yenilebilir boya seçenekleri arasında da yaldızlı ürünler yer alıyor. Ünlü boya markalarının geliştirdiği duvar yaldızlı boya çeşitleri ve diğer yaldızlı ürünler, hem geleneksel hem yenilikçi dekorasyonlarda kullanılabiliyor.

Kullanım amacına ve dekoratif ihtiyaçlara uygun yaldızlı guaj, akrilik sarı boya ya da yaldızlı sprey boya gibi ürünler Trendyol’un geniş ürün yelpazesi içinde rahatlıkla bulunabiliyor. Ünlü markaların yüksek kaliteli boyalarına yer veren Trendyol, oldukça makul yaldızlı sprey, altın yaldızlı akrilik boya fiyatları sunuyor. Her ihtiyaca uygun yaldızlı boya çeşitleri Trendyol’un özel indirim ve dönemsel kampanyalarıyla herkes için erişilebilir fiyat düzeyi sağlıyor.

Yaldızlı Sprey Boya Çeşitleri

Yaldızlı efekt oluşturan boya seçenekleri içinde sprey boyalar kullanım kolaylıkları ve işlevsel yapılarıyla öne çıkıyor. Hem iç mekanlarda hem dış mekanlarda gönül rahatlığıyla kullanılabilen bu boyalar ahşap, metal ve beton yüzeylerde oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Evdeki duvar ve benzeri sabit noktaların yanı sıra obje boyamak için de tercih edilen sprey boyalar, sentetik ve akrilik özellik taşıyor. Daha özel ihtiyaçlar için farklı içerik ve özellik sunan yaldızlı seçenekler de bulunabiliyor. Kolay uygulanması, hızlı kurması, uzun ömürlü olması ve kolay solmaması nedeniyle yoğun olarak tercih edilen sprey boyalar, yüksek örtme ve kapatma performansları ile de beğeni topluyor.

Sprey boya markalarının geliştirdiği farklı boya seçenekleri arasında bulunan ve altın varaklar oluşturmaya yarayan altın yaldızlı boyalar büyük ilgi görüyor. Objelerde daha estetik yüzeyler oluşturan bakır yaldızlı boyalar ya da eskitilmiş yüzeyler sağlayan farklı yaldızlı ürün seçenekleri de yoğun olarak tercih ediliyor. Boyama işlerinin yanı sıra leke ve kusur kapatma amaçlı da kullanılabilen yaldızlı sprey metal boya ürünleri değişik renk seçenekleri sunuyor. Metal eşyaların yeni bir görünüme kavuşması ve daha uzun ömürlü olmasını sağlayan yaldızlı sprey metal boya çeşitleri, aynı zamanda kusursuz tasarımlar geliştirmek için de kullanılıyor.

Yaldızlı boya gold ve diğer dekoratif seçenekleriyle eşsiz obje boyamaları yapmayı mümkün kılıyor. Altın yaldız görünümü oluşturan sprey boyalar, oldukça hızlı ve pratik biçimde ışıltılı süslemeler yapmaya imkan tanıyor. Farklı eşyaların kenar süsleri dışında ışıltılı mumluklar yapmak ya da oyuncakları boyayarak dekoratif objelere dönüştürmek mümkün olabiliyor. Fotoğraf ve resim çerçeveleri bu boyalarla hem yenileniyor hem de çok daha estetik bir görüntüye kavuşuyor. Saksılardan heykellere, eski eşyalardan cam kavanozlara bir çok obje yaldız efektli boya ürünleriyle yepyeni bir görünüm kazanıyor. Yaldızlı boya gold, nikel, krom ya da bakır renkli alternatifleriyle ahşap ürünleri, ağaç dallarını ya da yaprakları kusursuz sanatsal objelere dönüştürebiliyor. Bu özel boya türü estetik görünüm özellikleri yanında uygulandığı zemini dış etkilere karşı koruma işlevi de üstleniyor. Doğru biçimde boyanmış objeler çok daha uzun süre dayanıyor, yıpratıcı etkilere karşı ekstra koruma kazanıyor.

Farklı Yaldızlı Ürün Seçenekleri ve Özellikleri

Yaldızlı olmaları yanında içerikleri ve inceliklerine göre de türlere ayrılan bu özel boyalar, akrilik, sentetik, guaj, yağlı boya ve diğer seçenekleriyle çok boyutlu bir kullanım sağlıyor. Su bazlı ya da sentetik bazlı olarak üretilen bu özel boyalar, içeriklerine bağlı olarak farklı kullanım alanlarında tercih ediliyor. Mat, yarı mat, parlak, yarı parlak, ipeksi mat gibi değişik doku seçenekleri sunan yaldız boyalar, ağırlıkla sentetik ya da yarı sentetik olarak tercih ediliyor. Sentetik boyaların yüzey uygulamaları için özel yaldızlı boya rulosu modelleri bulunuyor. Boyaların daha doğru ve dengeli biçimde yayılmasını ve istenen dokuya kavuşmasını sağlayan özel rulolar, farklı büyüklüklerde olabiliyor. Geniş duvar boyamaları için farklı, obje boyamaları için farklı yaldızlı boya rulosu ve fırçası kullanılması tavsiye ediliyor. Bütünlüklü duvar boyamaları yerine daha çok süsleme, kenar süsü ya da dikkat çekici detaylar için tercih edilen yaldız boya ürünleri, daha çok sıcak ve canlı renkler olarak öne çıkıyor. Altın sarısı, bakır rengi başta olmak üzere pek çok canlı renk yaldızlı olarak duvar ya da obje boyamasında kullanılabiliyor.

Su bazlı yaldız boya ürünleri de yaygın kullanım alanı ile öne çıkıyor. Uygun fiyatlı boya seçenekleri arasında bulunan su bazlı modeller, oldukça pratik biçimde metalik dokular oluşturmayı mümkün kılıyor. Dekoratif amaçlı kullanımlar için düşünülen su bazlı yaldızlı modeller, inceltme gerektirmeksizin doğrudan uygulanabiliyor. Genellikle iki olarak sürülmesi gereken boyalar, farklı yüzeylerde oldukça estetik ve şık dekorasyonlar yapılmasına imkân veriyor. Her beğeniye uygun renk seçenekleri ile geniş duvar yüzeylerinin rahatlıkla boyanmasını mümkün kılan su bazlı ürünler, renk karışımlarına ve yeni renkler üretmeye de olanak tanıyor. Leke bırakmayan, kolay temizlenebilen su bazlı boyaların bir başka avantajını ise pek çok yüzeyde uygulanabilmesi oluşturuyor. Alçı, metal, ahşap, sıva, kumaş gibi farklı zeminlerde etkili sonuçlar veren su bazlı yaldızlı boyalar, zengin renk yelpazesi ise her türlü ihtiyaca uygun çözümler sunuyor. Su bazlı boyalar doğru zeminlerde uygun biçimde kullanıldığında ışıltılı ve parlak metalik görünümler oluşturabiliyor.

Yağlı Boyalar ve Yaldızlı Kırtasiye Ürünleri

Yaldızlı ürünler arasında su bazlı ve akrilik boyaların yanı sıra yaldızlı yağlı boya seçenekleri de önemli bir yer tutuyor. Metalden ahşaba, kağıttan duvara pek çok yüzeyde güvenle kullanılabilen yağlı boyalar, hem ev dekorasyonları hem de nesne boyama işlerinde kullanılabiliyor. Yaldızlı yağlı boya seçenekleri altın sarısı, bakır, nikel ve benzeri metalik tonların yanı sıra siyah renkte de olabiliyor. Farklı boya türlerinde de siyah yaldızlı boya ürünleri bulunabiliyor. Canlı ve parlak renkte olan siyah yaldızlı boya çeşitleri süsleme işlevinin yanı sıra dış mekan yüzeylerde koruyucu amaçlı olarak da tercih edilebiliyor. Duvar yaldızlı boya çeşitleri arasında da siyah renk seçeneği yaygın olarak tercih ediliyor. Ev ve ofis duvarlarındaki özel dekoratif süslemelerin yanı sıra değişik ebatlardaki süs eşyaları da bu boyalar ile yeni bir görünüme kavuşabiliyor. Hobi ürünlerinin tasarlanmasında ve süslemelerinde de bu özel boyalar kullanılıyor.

Eğitim döneminde ve sanatsal çalışmalarda da yaldızlı ürünlere ihtiyaç duyuluyor. Yaldızlı guaj, akrilik sarı boya gibi ürün seçenekleri kağıt ya da tuval üzerine yapılan sanatsal çalışmalar için öne çıkıyor. Ayrıca obje boyama ya da tasarım işlerinde de yaldızlı guaj, akrilik sarı boya ve benzer yaldızlı ürünler sıklıkla tercih ediliyor. Sarı, pembe, mor, siyah, gri ve daha pek çok renkte yaldızlı tüp boyalar kullanılırken, bu ürünleri setler halinde almak önemli avantaj sağlıyor. Aynı şekilde yaldızlı kalemler de estetik ve etkili boyamalar gerçekleştiriyor. Metalik yaldızlı keçeli kalem modelleri, kokusuz yapıları ve yüksek örtücülüğe sahip mürekkepleri ile büyük ilgi görüyor. Oldukça pratik bir kullanım sunan ve farklı yüzeylerde işlevsel sonuçlar veren yaldızlı keçeli kalemler, başta kağıt, karton, ahşap, cam, plastik, lastik olmak üzere geniş bir kullanım alanı sağlıyor. Yüksek parlaklık değerlerine ve canlı renklere sahip olan keçeli kalemler 1 mm inceliğindeki uçlardan başlayarak farklı kalınlıkta seçenekler sunuyor. Özel metal ya da karton kutularında setler halinde satışa sunulan yaldızlı kalemler arasında ısıya dayanıklı boyaya sahip ürünler de bulunuyor. Gri yaldızlı boya kalemi ürünleri ise davetiye zarfı yazımı gibi estetik yazıya ihtiyaç duyulan alanlarda yaygın biçimde kullanılıyor.

Tüp Çeşitleri ve Yaldızlı Yenilebilir Boyalar

Guaj ve yağlı boya seçenekleri yanında metalik özellikte yaldızlı sulu boya ürünleri de özellikle çocuklar tarafından tercih ediliyor. Toksik madde içermeyen ve diğer sulu boyalar gibi fırça yardımıyla uygulanan bu boyalar çocuklar için eğitim ve oyun çalışmalarında gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor. Gerekli sabitleme ürünleri kullanıldığında obje boyamaları için de yaldızlı sulu boya ürünleri tercih edilebiliyor. Tüp içinde satışa sunulan yaldızlı akrilik ürünler de resim çalışmaları için sıklıkla tercih ediliyor. Gümüş, altın, bakır renklerinde olabilen tüp boyalar obje süslemeleri içinde yoğun olarak kullanılıyor. Küçük biblolar, oyuncaklar ya da süs eşyalarının boyanmasına, farklı malzemelerden üretilmiş eşyaların süslenmesinde bu tür boyalara başvurulabiliyor. Yaldızlı ürünler arasında özel bir kategoriyi oluşturan ısıya dayanıklı soba boyaları ise, metal malzemeden üretilmiş sobaların ömrünü uzatan bir etki sağlıyor. Odun ve kömür sobalarının zamanla yıpranan dış yüzeylerinin yeniden eski görünümüne kavuşmasını mümkün kılan yaldızlı soba boyaları, paslanma gibi olumsuz etkilere karşı da ekstra koruma sağlıyor.

Yaldızlı, simli boyalar denilince akla yenilebilir gıda boyaları da geliyor. Pasta yapımı başta olmak üzere süslü gıda ürünlerinin hazırlığında kullanılan özel yenilebilir boyalar, yaldızlı seçenekleriyle kusursuz bir seçim oluşturuyor. Toz halinde satışa sunulan yaldızlı gıda boyaları, tercihe göre kuru olarak ya da alkol ile yumuşatılarak kullanılabiliyor. Şekerli hamurlarda, dekoratif kaplama ürünlerinde, maket yapımında ve çeşitli renklere ihtiyaç duyulan her türlü gıda tasarımında kullanılabilen bu özel ürünler, hamur yüzeyini hızla renklendirerek kullanıma uygun hale getiriyor. Herhangi bir tat ya da görünüş bozukluğuna neden olmayan yaldızlı yenilebilir boya seçenekleri, çikolatalar, şeker hamurları gibi yiyeceklere fırça ile sürülerek uygulanabiliyor. Altın sarısı, metalik gri, bakır, yeşil, mavi, pembe gibi pek çok yaldızlı renk seçeneği bulunan yenilebilir boya ürünleri, kendilerine has dokuları ve görünümleri ile geniş bir kullanım alanı sunuyor. 350 derece gibi çok yüksek ısılara dayanabilen alüminyum içerikli bu özel boyalar, çoğunlukla metalik gri tonlarda tercih ediliyor. Teneke kutularda farklı büyüklüklerde satışa sunulan ısıya dayanıklı yaldızlı ürünler, ısıya dayanıklılık gerektiren farklı metal yüzeyler için de tercih edilebiliyor.

Yaldızlı Ürünlerde Nelere Dikkat Edilmeli?

Her türlü yaldızlı ürünün seçiminde öncelikle uygulanacağı yüzeyin özelliklerinin göz önünde bulundurulması, yüzey yapısına uygun boyaların seçilmesi gerekiyor. İç ve dış duvarlarda kullanılacak yaldız boyalar ile değişik objelerde kullanılacak boyalar büyük farklılık gösterebiliyor. Dış mekandaki metal ve ahşap bölümler ile dış ortam eşyalarının boyanmasında da su, yağmur, güneş ışığı gibi etkilere dayanıklı ürünlerin kullanılması tavsiye ediliyor. Süsleme amaçlı obje boyama ya da hobi faaliyetleri için kullanılacak yaldızlı ürünler ise daha farklı özellikler gösteriyor. Guaj, akrilik, sentetik, sulu boya, yağlı boya, sprey boya, yenilebilir boya gibi sayısız seçeneği bulunan yaldızlı ürünlerin ihtiyaçlara uygun olarak doğru biçimde seçilmesi tavsiye ediliyor. Kullanılacağı alandan ürünün malzeme yapısına pek çok faktör boya türünün belirlenmesinde etkili olabiliyor. Ayrıca boya seçiminde ısı, yağış, kullanım özellikleri gibi faktörler göz önünde tutulması gerekiyor.

İster sulu boya, ister yağlı boya isterse de akrilik ya da sentetik boyalar olsun; tüm çeşitlerin uygun renk seçenekleri ile belirlenmesi büyük önem taşıyor. Boyanın uygulanacağı yüzey ile birlikte istenen parlak düzeyini elde etmenin koşulları da değişebiliyor. Yaldızlı ve simli özellikteki boyaların uygulanacağı bölümlerin çevrelerindeki renk ve doku özellikleri ile uyumlu biçimde seçilmesi gerekiyor. Kenar ve köşe süslemeleri için altın sarısı, gümüş grisi ya da bakır rengi boyalar oldukça işlevsel sonuçlar verebiliyor. Daha geniş yüzey boyamaları için ise açık renkli yaldızlı ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor. Sıcak renkler de geniş yüzey uygulamalarında oldukça etkili sonuçlar veriyor. Açık renkli metalik tonlar içeren yaldızlı ürünlerin sıcak ve canlı renkler ile birlikte kullanılması da olumlu sonuçlar sağlayabiliyor. Hangi renk ve özellikte olursa olsun yaldızlı ve simli boyaların uygulanacağı yüzeylerin temiz ve kuru olması da büyük önem taşıyor. Yağ, kir, toz gibi unsurlar düzgün bir boyama yapılmasına engel olduğu gibi, istenen tonların tutturulmasının da önüne geçebiliyor. Temiz ve kuru yüzeylere boyayı uygulamadan önce mutlaka gereken biçimde karıştırmak da önemli bir detayı oluşturuyor. Etkili biçimde karıştırılarak homojen hale getirilmemiş boyalar dalgalı renkler oluşmasına zemin hazırlayabiliyor. Metal tozlarının boya kutusunun dibine çökmesi de istenen yaldız yoğunluğunun elde edilememesine neden olabiliyor.

Avantajlı Yaldızlı Boya Fiyatları

Yaldızlı sprey, altın yaldızlı akrilik boya fiyatları, ürünlerin markasına, özelliklerine, yoğunluğuna, miktarına, yapısına ve kalitesine göre farklılık gösteriyor. Farklı boya markaları değişik kalitelerde boya ürettikleri için boyalar hem kalite hem fiyat açısından farklı düzeyler sunabiliyor. Dünyaca ünlü markalar ya da Türkiye’nin güvenilir boya markalarının geliştirdiği özel yaldızlı ürünler daha etkili sonuçlar sağladıkları için biraz daha üst segmentte yer alabiliyor. Satın alınacak boyanın miktarı ve yoğunluğu da boya fiyatları üzerinde belirleyici olabiliyor. İhtiyaç duyulan miktarın doğru hesaplanması ve gerektiği kadar boya satın alınması gereksiz yüksek maliyetlerin önüne geçebiliyor. Gerekli boya miktarını hesaplarken çoğu boya türünün çift kat uygulanması gerekliliğinin göz önünde tutulması tavsiye ediliyor. Tercih edilen boyanın örtücü özelliği markanın kalitesine göre değişebildiği için fiyat performans ilişkisinin de dikkate alınması gerekiyor.

Birden çok renkte boya satın alınacaksa, içinde çok sayıda rengin bulunduğu set seçenekleri tercih etmek daha ekonomik fiyatlara ulaşılabilmesini kolaylaştırıyor. İçinde birden çok ürünün bulunduğu boya setleri özellikle eğitim ya da hobi amaçlı kullanımlarda ve sanatsal çalışmalarda büyük kolaylık sağlıyor. Evin dışında yer alan metal, ahşap ve plastik yüzeyler ile dış ortamda tutulacak objelerde yapılacak boyamalarda şartlara uygun boyaların seçilmesi önem taşıyor. Aynı şekilde yüksek ısıya maruz kalan objeler için de ısıya dayanıklı boyalar kullanılması gerekiyor. Boyaların işlevine uygun biçimde seçilmesi uzun vadede fiyat bakımından da avantaj sağlıyor. Doğru boya seçildiğinde hem daha uzun süre yeniden boyamaya ihtiyaç olmuyor, hem de boyanan eşyaların kullanım ömrü çok daha uzun oluyor.

Yaldızlı ürünleri satın almadan önce Trendyol’da detaylı bir araştırma yapmak, doğru boya seçimini ve uygun fiyat seçeneklerine erişmeyi kolaylaştırıyor. Trendyol’un çok özel kampanyaları ve outlet ürün fırsatlarıyla değişik ihtiyaçlara uygun boyalar kaçırılmayacak fiyat fırsatları ile satın alınabiliyor.