placeholder
"

Kehribar Tesbih

" araması için 48865 sonuç listeleniyor

Zarif ve Kaliteli Kehribar Tesbih Modelleri Trendyol'da!

Kehribar taşı tesbih, şık görüntüsü sebebiyle pek çok kullanıcının severek tercih ettiği bir aksesuardır. Kehribar tesbih, özellikleri sayesinde pek çok farklı şekilde kullanılabilir. Kişiler kehribar tesbihi giysilerini tamamlayan bir unsur olarak değerlendirebilir. Ayrıca stresten uzaklaştırıcı bir ürün olarak da amber kehribar tesbih kullanılabilir. Ürünün pek çok farklı boyut ve sayıda modeli bulunur. Kalın kehribar tesbih modelleri, şık tasarımlar sebebiyle dekoratif bir obje olarak da kullanılır. İnce modeller ise daha zarif bir görüntü için tercih edilir. Çubuk sıkma kehribar tesbih, bu modellere iyi bir örnek olabilir.

Kehribar tesbihin pek çok farklı materyalden üretilen çeşidi bulunur. Altın kaplama kehribar tesbih, bunlardan biridir. Bu malzemeyi tesbihin çeşitli yerlerinde görmek mümkündür. Örneğin; bu malzeme, altın püsküllü kehribar tesbih modellerinin yalnızca uç kısmında kullanılır. Altın imameli kehribar tesbih modellerinde ise ürünün birleşim yerinde bu malzeme tercih edilir. Bu modeller, kullanılan malzeme sebebiyle diğer tesbihlere nazaran bir miktar daha pahalı olabilir.

Plastik kehribar tesbih modelleri, bu malzemenin imame ve püskül gibi alanlarda kullanılmasıyla oluşturulur. Ayrıca gerçek kehribar içermeyen bazı plastik tespih modelleri de mevcuttur. Bu modellere sentetik kehribar tesbih de denir. Sentetik modeller, yalnızca görsel olarak kehribarı andırır. Bu modellerin sağlık açısından herhangi bir faydası bulunmaz. Kehribar tesbihler, renklerine göre de farklı modellere ayrılır. Kahverengi kehribar tesbih, bu ürünün en çok bilinen rengidir.

Kahverengi modellerin damarlı kehribar tesbih gibi çeşitleri de mevcuttur. Turuncu kehribar tesbih de yine ürünün sık rastlanan renklerindendir. Turuncu modeller de genel olarak bal kehribar tesbih olarak bilinir. Mor kehribar tesbih ise bu modelin en az bilinen renklerindendir. Mor kehribar, etkileyici rengiyle pek çok kişiyi kendine hayran bırakan bir tarza sahiptir. Kırmızı kehribar tesbih modelleri de oldukça şık bir tarza sahiptir. Su kehribarı tesbih olarak bilinen bakalitten bir şeffaf model de mevcuttur.

Kehribar Tesbih

Kehribar Tesbih

Karakter özelliklerinizi bir ayna gibi yansıtan ve eşsiz ışıltısıyla baş döndüren kehribar tesbih, vazgeçilmez aksesuarınız olmaya hazırdır. Stresli bir günün ardından huzuru yakalayabilmek için tercih edebileceğiniz bu ürün, itina ile sıralanmış inci değerindeki taşlardan oluşur. Kalitenin şekil verilmiş hali olan bu hazineler ile zamanda bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Yaşanmışlık ve tarih kokan bu boncuk halkalarının ham maddesinin milyonlarca yıl süren gelişimi sizi farklı bir dünyaya sürükler. Avuçlarınızda bulunan ipe dizilmiş boncuk taneleri, sadeliğin yanında gizemli ve saf yapısı ile asaleti de içinde barındırır. Bu boncuk halkalarının üretim serüveninde kullanılan yarı saydam taşlar, ağaçların en az 50 milyon yıl içinde fosilleşen ve zahmetli bir sürecin ardından ortaya çıkan reçinesinden oluşur.

Dünyada farklı şekilde elde edilen bu taşlardan birinin ismi ise samankapandır. Baltık denizinin kilometrelerce altından binbir zahmetle çıkarılan bu malzemeler, doğada bulunan ve benzersiz kalitesiyle beğeni toplayan yarı saydam boncukların yapımında kullanılır. Baltık kehribar tesbih olarak bilinen modeller de mevcuttur. Kehribarın kendisinden yapılan modeller olduğu gibi küçük parçalar birleştirilerek üretilen tespihler de mevcuttur. Toz kehribar tesbih, bu modellere örnektir.

Uzun ve zahmetli bir süreçten sonra elde edilen bu doğal reçinenin içerisinden geçen ışık huzmeleri, ruhunuzu okşarken kişiliğinizi ve zevkinizi yansıtarak sizi diğerlerinden farklı kılar. Baltık fosilleşmiş reçinenin ham maddesi içerisinde süksinik aside sahip organik materyaller bulunur. Organik damla Baltık reçine taşından özenle üretilen ve büyük bir itina ile ipe dizilen taşlar, koleksiyonerler için eşsiz bir hazinedir. Bu modellerin arılı kehribar tesbih gibi içinde gerçek canlı fosili içeren çeşitleri de mevcuttur. İçerisinde gerçek fosil bulunan bir diğer model ise karıncalı kehribar tesbih çeşitleridir. Bu modeller, eşsiz tasarımları sebebiyle diğerlerine göre daha yüksek fiyatlı olabilir. Kendi kişiliğine ve zevkine göre aksesuar çeşitlerine göz atan bireyler, beğendiği tasarımları tercih ederek koleksiyonlarını genişlenir.

Sıkma kehribar tesbih elinizden bir an olsun bırakmak istemeyeceğiniz dokusuyla vazgeçilmez aksesuarlarınızın başında yer alır. Çok eski tarihlerden bu günlerin modern dünyasına keyifli bir yolculuk yapan malzemelerden üretilen bu aksesuarlar, benzersiz renk ve püskül seçenekleri ile sıklıkla tercih edilir. Evinizin nezih köşesinde, arabanızda, çantanızda veya cebinizde taşıyabileceğiniz bu ürünler, değerli hazineniz olarak daima yanınızda olur. Doğadan kalbinize doğru giden zarif yolculuğun ayrıntılarını öğrendikçe elinizde tuttuğunuz aksesuarda ipe dizilmiş taş tanelerinin kıymetini bir kez daha anlarsınız. Dilediğiniz zaman Trendyol’da mavi kehribar tesbih ve diğer seçenekleri inceleyebilir, beğendiğiniz ürünü alabilirsiniz.

Bütçe Dostu Kehribar Tesbih Fiyatları Nasıldır?

Bütçe Dostu Kehribar Tesbih Fiyatları Nasıldır?

Bulunduğunuz her ortamın ışığını kullanarak farklı renkler oluşturan aksesuarın oluşturduğu parlaklıktan büyülenmemek mümkün değildir. Farklı renklerle, desenlerle ve özelliklerle beğeninize sunulan ürünler, el emeği ile ipe dizilmiş boncuk tanelerinden oluşur. Bu eşsiz tasarımlara ulaşarak hayatınıza renk katabilirsiniz.

Farklı tasarımları ile kehribar tesbih renkleri, çevrenize sizin kişiliğiniz hakkında ipuçları verir. Renk tonları arasında yaptığınız seçim ile farklı bir zevkiniz olduğunu açığa çıkarır. Kişisel zevkinizi tatmin edecek tasarımlar ile kendi benliğinizi bulabileceğiniz ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Örneğin; Osmanlı kehribar tesbih, taşların boyutu ve dizimi ile oldukça farklı tasarımı olan bir modeldir. Bu modelde genellikle sıkma tekniği kullanılır. Günlük yaşantınızda bu modeli tercih ederek tarihe duymuş olduğunuz sempatiyi gösterebilirsiniz. Püskülleri, kesimi ve kullanılan materyalleri ile zengin fiyat çeşitliliği sizi bekler. Bu sayede bütçenize uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kehribar tesbih türlerinin kendi göz zevkinize hitap etmesi için püskül ve başlık bölümlerini değiştirebilir, kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Küre, damla, arpa ve birçok farklı zengin kesim modeli olan boncuk halkası seçenekleri, hayallerinizi gerçeğe dönüştürür. Ayrıca kesme kehribar tesbih olarak bilinen düz şekilli modeller de mevcuttur. Üretim aşamasında zorlu ve uzun bir süreçten geçen doğal tasarımların ahenkli dansları, gözlerinizi kamaştıran bir görsel sağlayarak sizi memnun eder. Taşların farklı kombinasyonları ile oluşturulan kehribar tesbih setini gözünüz kapalı tercih edebilir, şifanın zarafetle buluşmasına ortaklık edebilirsiniz.

Doğal olmasının yanında birçok hastalığa da iyi gelen ürünlerin fiyatları uygun aralıklarda olur. Hem cebinize hem de zevkinize uygun tasarımları anında bulabilirsiniz. Farklı renk seçenekleri bulunan aksesuarlar, birbirinden farklı bir tarz ortaya çıkarır. Turuncu reçine taşından oluşan doğal boncuk halkasının ateşi simgelediği bilinir. Balmumu kehribar tesbih, parlak turuncu rengi ile bu modele iyi bir örnektir. Ayrıca açık turuncu tonlarda zar kehribar tesbih çeşitleri de mevcuttur. Bu taşların renkleri turuncu olsa da saydam bir yapıları bulunur.

Mor renginin ise eski Bizans’ta yöneticilerin tercih ettiği asil renklerden biri olduğu ifade edilir. Yaydığı enerjiyle doğadaki taşların gücünü ruhunuzda hissetmenizi sağlayan bu taş, pek çok anlamda rahatlama sağlar. Fosilleşmiş reçinenin diğer adı da amber olarak bilinir. Sizleri negatif enerjiden korurken içsel olarak da sunduğu olumlu enerji, sağlık açısından oldukça önemli bir avantaj sağlar. Parçalı kehribar tesbih de farklı renklerin hakim olduğu bir modeldir. Bu tesbihlerde sarı, turuncu ve kahverenginin farklı tonlarını aynı anda görmek mümkündür. Sürmeli kehribar tesbih de kullanıcılara aynı anda farklı renk seçenekleri sunar. Bu tesbihte her bir boncuğun orta kısımları açık renk ve uçları koyu renk olarak tasarlanır.

Ağaç reçinesinden elde edilmesiyle bilinen reçine taşı, bebeklerde de sıkça tercih edilir. Çocuklarınızın yaşadığı ruhsal huzursuzlukların giderilmesine de yardımcı olan bu tür malzemeler, tamamen doğal bir şifa kaynağıdır. Özellikle diş çıkarma sorunları yaşayan küçük çocukların gece uykularında huzursuzluk yaşamaması için memnuniyet oranı yüksek olan bu doğal taşlar kullanılır. Küçük kehribar tesbih modelleri, çocuklarda bileklik olarak kullanılabilir. Fosilleşen reçine boncukları olan bu ürünler, her ne kadar erkeklere yönelik bir aksesuar olsa da doğal bir taş olmasından mütevellit hem kolye hem de bileklik olarak tercih edilebilir.

Renkli kehribar tesbihlerin rengine göre içerdiği özellikler farklıdır. Zevkinize göre tercih edeceğiniz renkler oldukça zengin çeşitliliğe sahiptir. Geçmişten bugüne ışık tutan değerli yapısıyla göz kamaştıran ürünler, oldukça saydam ve hassas yapıdadır. Bu zarafeti hakiki kehribar tesbihin yapısını incelerken hemen fark edersiniz. Doğadan gelen gücü hissetmek ve zarafetin şıklığını yaşamak için doğal kehribar tesbih modellerinden dilediğinizi Trendyol üzerinden alabilirsiniz.

Şifanın ve Zarafetin Muhteşem Uyumu

Şifanın ve Zarafetin Muhteşem Uyumu

Değerli taşlardan olması nedeniyle erkeklerin vazgeçilmezi haline gelen gümüş işlemeli kehribar tesbih, karakterinizle bütünleşerek tarzınızı ortaya çıkarır. İbadetlerinizde ve sükunetin hakim olmasını istediğiniz anlarda 99 luk kehribar tesbih ile huzuru yakalayabilirsiniz. 99’luk modellerin daha büyük boylarını tercih ederek ibadetleriniz sırasında daha rahat edebilirsiniz. 99’luk büyük boy kehribar tesbih modelleri, özellikle ileri yaşlardaki bireyler için hayatı kolaylaştırabilir.

Sade ve düz renkler dışında farklı renklerin birbiriyle uyumundan yararlanılarak tasarlanan bu ürünler, birçok renk tonunu içerisinde barındırır ve sizlere üst seviyede kalite sunarak memnuniyetinizi kazanır. Beyaz kehribar tesbih saflığı ve duruluğu temsil eder. Çift renk kehribar tesbihler ise farklı ortam ışıklarında renk kırılmaları ile birden fazla renk tonunu gözler önüne serer. Ayrıca farklı ışık seviyelerinde renk değiştiren kehribar tesbih modelleri de bulunur. Diğer tasarımlardan biri olan hareli sıkma kehribar tesbih, şık aksesuar arayanların ilk adresi olur. Süzme kehribar tesbih modelleri de renk geçişli tasarımları ile hem sıra dışı hem de estetik bir yapıya sahiptir.

Klasikten bir an olsun vazgeçmeyen müşteriler için tasarlanan yuvarlak kehribar tesbih, sadeliğini koruyarak yumuşak bir doku hissi verir. Modernliği gösteriş ile birleştirmeyi arzulayan müşteriler için ise el emeği ile üretilen işlemeli kehribar tesbih modelleri ideal olur. Bunlar üzerinde barındırdığı benzersiz tasarımı ile göz kamaştırır. Genellikle kadın müşterilerin tercihi haline gelen bu tasarımlar; eşlerine, babalarına, kardeşlerine veya arkadaşlarına hediye olarak düşündükleri seçeneklerin başında gelir. Bu tür durumlarda sıklıkla tercih edilen harfli kehribar tesbih, bireye kendini özel hissettirir. Ayrıca hediye olarak değerlendirilebilecek kişiye özel kehribar tesbih modelleri de mevcuttur. Örneğin, isimli kehribar tesbih modelleri de hediye olarak tercih edilebilecek seçeneklerdendir. Fosilleşen reçinenin oldukça bol çeşitliliğe sahip olduğu bilinir.

17 lik ve 33 lük kehribar tesbihlere baktığınız zaman 17’lik boncuk halkasının diğer halka çeşitlerine göre daha iri taşlara sahip olduğu gözlemlenir. Bu iri taneli kehribar tesbih çeşitlerinin elde kullanımı çok daha pratiktir. Ayrıca 17’li kehribar tesbih modellerinin hemen her renkte çeşidini bulmak mümkündür. Daha az sayıda boncuğa sahip modeller de mevcuttur. Örneğin; kehribar balık tesbih modellerinin 15’lik çeşitleri bulunur.

Erkeklerin çokça tercih ettiği aksesuarlardan biri olan taşların asil duruşunu şifalı bir taş olan ağaçlardan gelen şifa ile taçlandırmak isterseniz ürün çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Kehribar tesbih isimleri sahip olduğu özelliklere göre de değişiklik gösterir. Orjinal kehribar tesbih dendiğinde ise hem taşın renginin parlaklığı hem de taşın saydamlığı size geçmişten gelen gücü ve kaliteyi gösterir. Yeşil kehribar tesbih kullanılan püskül modelleri ile uyum sağlayarak stresi azaltma konusunda yardımcı olur ve ruha şifa verir. Doğal taşlarından oluşan bu şifa kaynağı aksesuarlara Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Rengârenk Kehribar Tesbih Çeşitleri Nelerdir?

Rengârenk Kehribar Tesbih Çeşitleri Nelerdir?

Bu şifalı taş; Polonya, Romanya, İsveç gibi ülkelerde bulunurken Türkiye’de ise Erzincan, Bayburt gibi ülkenin doğu bölümünde ortaya çıkarılır. Çok eski tarihlerde halk tarafından kömür niyetine kullanılan bu taşların değeri zamanla anlaşılır. Böylece bu malzemeler çok özel ve değerli aksesuarlarda kendine yer bulmayı başarır. Şeffaf kehribar tesbih, içerisinden geçen ışık huzmelerini yumuşatarak ortamın rengiyle uyum yakalayan renk tonlarını ortaya çıkarır. İnce kehribar tesbih ise zarafeti ve hassasiyeti ile parmaklarınızın arasında dans edercesine görsel bir şölen sağlar. Kapsül kehribar tesbih modelleri, son derece kaliteli bir taş kesimine sahiptir. Bu modelde taşlar, birbirine tam oturacak şekilde kesilir. Böylece yekpare bir görüntü oluşur.

Turkuaz kehribar tesbih gökyüzünü çağrıştıran renk tonuyla bulunduğu ortama doğal ve yumuşak bir hava katar. Turuncu, mor, lacivert kehribar tesbih ise sıklıkla tercih edilen seçenekler arasındadır. Güveni ve özgürlüğü yansıtan lacivert tonları, büyüleyici güzelliği ile genellikle erkekler tarafından tercih edilir. Farklı renk seçenekleri sunan ürünler arasından kendi zevkinize ve tercihinize göre seçim yapmanız mümkün olur. Arzu ettiğiniz model ve renge göre doğal taşlardan oluşan aksesuarları incelerken isminizin baş harfine uygun özel kehribar tesbihlere de ulaşabilirsiniz. Böylece kişiye özel seçeneklerle benzersiz hediye alternatifleri de oluşturabilirsiniz. Fosilleşen reçine boncuk halkasının özelliği her türlü zevke hitap eden çeşitliliği ile göz doldurur. Her insanın farklı kişiliği ve istekleri olduğundan bu tür tasarımlar da buna göre şekillenerek arzuları karşılar.

Hayallerinizi süsleyen bu narin ürünlerle çevrenize zarafet saçarken tarzınızı da ön plana çıkarabilirsiniz. Reçita taşları olarak adlandırılan bu malzemeler amber taşı olarak da bilinir. Normalde taş denilince akla sert ve katı nesneler gelse de bu tür malzemeler yumuşak ve hafif olur. Bu sade çok daha rahat işlenebilir özellikte olur. Reçineler geçmişten günümüze her yaştan birey tarafından beğeniyle karşılanır. Üstün kaliteyi seven koleksiyonerlerin sıklıkla tercih ettiği bu tür aksesuarlar, hazine değerindedir.

İnsan teniyle veya doğal olmayan bir ısı kaynağıyla tema halinde olan bu tarz malzemeler, ortaya manyetik bir alan çıkarır. Bu sayede insan cildi ile temas eden taşlar şifa kaynağı olan elektromanyetik dalgalar ile sağlığı olumlu yönde etkiler. Kırmızımsı renge bürünerek saydamlıkla buluşan ve sizlere gizemli bir dünyanın kapılarını açan ateş kehribar tesbih ürünlerinin yanı sıra tüm seçeneklere Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz. Böylece siz de fosilleşmiş reçine taşlarının mucizevi şifasından yararlanarak eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Kehribar Tesbih Yorumlarına Göz Atarak Tercihinizi Yapın

Kehribar Tesbih Yorumlarına Göz Atarak Tercihinizi Yapın

Yumuşak dokusuyla elinize masaj yapan bu boncuk halkalarından biri de arpa kesim kehribar tesbihtir. Sahte maddelerden uzaklaşarak doğanın şifalı kapısını zarafet ve kalite ile aralayabilirsiniz. Fosforlu kehribar tesbih sahip olduğu göz alıcı parlak rengiyle gösterişi az da olsa seven müşterilerin tercihi olur. Zifiri karanlıkta göremediğiniz ışıkları yansıtarak kendini ön plana çıkartır ve şahane görüntüsüyle sizleri cezbeder. Aynı zamanda kedi gözü olarak da bilinen bu itina ile ipe dizilmiş boncuklar, isme özel tasarımları ile hediye önerileri arasında yerini alır. Adını renginden alan sarı kehribar tesbih malzeme olarak sıkma organik taşlar grubunda bulunur.

Düz şeffaf yapısı ve gözleri dinlendiren benzersiz renk tonu ile diğerlerinden ayrılır. Bilek boy kehribar tesbih, bileklik görevi üstlenerek cildinizle sürekli teması artırır ve sağladığı ısı alışverişi ile reçine kokusunun yayılmasını üst seviyeye çıkarır. Farklı kokuları bulunan tesbih çeşitleri de mevcuttur. Örneğin; limon kokulu kehribar tesbih, hoş kokusu sebebiyle sıklıkla tercih edilen bir modeldir. Çok çeşitli psikolojik rahatsızlıklara iyi gelir ve şifalı yapısı ile her açıdan sağlığınıza olumlu katkıda bulunur. Pek çok açıdan size olumlu yönde avantaj sağlar.

Mavi kehribar taşı, sizi derin deryalara götürür ve mavinin tüm enerjik tonlarını içinde barındırarak size sükunet sağlar. Siyah kehribar tesbihin hissettirdiği asil ve mağrur enerji ise erkek müşterilerin takım elbiselerine uyum sağlar. Fosilli kehribar tesbih içinde bulundurduğu şeffaflık sayesinde geçmişten günümüze aktarılan ve binbir zahmetle elde edilen şifa kaynağıdır. Doğal bir taş olma özelliğini taşıyan bu tür malzemelerle yapılan aksesuarlara Trendyol ayrıcalığıyla kavuşabilirsiniz.

Göz Alıcı Yapısıyla Beğeni Toplayan Kehribar Tesbih Seçenekleri Neler?

Göz Alıcı Yapısıyla Beğeni Toplayan Kehribar Tesbih Seçenekleri Neler?

Damla kehribar tesbihin sahip olduğu mavi renk tonu beğeni toplarken kibar tasarımıyla da dikkat çeker. Bu tür aksesuar ürünlerinde beğeni toplayan bu tasarımlar, aynı zamanda bileklik ve kolye gibi takılarda da ilgi çeker. Amber taşının görünümü içerisinde yer alan hava kabarcıkları nedeniyle oldukça karakteristik özellikler sunar. Birbirinden benzersiz tasarımları olan bu ürünlerin üzerinde bulunan ipliksi maddeler de göz kamaştıran güzelliği ile bilinir. Herhangi bir ısı kaynağına maruz kaldığı zaman bu taşlar reçine kokusu yayarak sizi doğayla bütünleştirir.

Kokulu kehribar tesbih olarak tasarlanan seçenekleri tercih ederek yoğun ve stresli bir günün ardından kendinizi şımartabilirsiniz. Elinize aldığınızda dokusu size her şeyi unuttururken ve naif reçine kokusu ruhunuzu bir ormanın kalbine götürür. Bu ürünlerin nasıl kullanılması gerektiği de önemli unsurlar arasında yerini alır. Her insanın farklı karakter özelliğine sahiptir. Fosilleşmiş reçine taşlarının renk ve modelleri de farklılık gösterdiği için kendinize uygun seçeneklere kolaylıkla ulaşarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. İstediğiniz ve hayalini kurduğunuz bütün seçeneklere göz atabilir ve kararınızı verebilirsiniz.

Son yıllarda herkesin gözdesi haline gelen gümüş kehribar tesbih modelleri başta olmak üzere bütün alternatifleri ayağınıza getiren Trendyol’da her bir modeli inceleyebilir ve birbiriyle karşılaştırabilirsiniz. İpe dizilmiş boncuk taneleriyle ortaya çıkarılan bu eşsiz ürünleri tercih ederek otantik duruşuyla mekanınıza farklı bir tarz kazandıran aksesuarların sahibi olabilirsiniz. Bu tür ürünleri kullanmadan önce enerjisini boşaltması amacıyla bir iki dakika suyun altında yıkamanız yararlı olur. Böylelikle çevreden taşa geçen negatif enerjiyi ortadan kaldırmış olursunuz. Üretim safhasında binbir zahmet ve özel işçilikle hazırlanan organik taşlar, gözlerinizi kamaştıracak güzelliğe sahiptir. Ürünün toprakla olan teması da taşın pozitif enerjisini artırır. Doğanın kalbinden gelen farklı tonlarla süslenen bu tasarımları görmek için Trendyol’da gezinebilir ve beğendiğiniz seçeneğin siparişini verebilirsiniz.