İlgili Kategoriler
Tip
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Garanti Süresi
Satıcı Tipi
Ürün Değerlendirmesi
"

Lavabo

" araması için 6465 sonuç listeleniyor

Modern ve Kullanışlı Lavabo Modelleri Trendyol'da!

Lavabo, temizlik ve hijyen için kullanılan önemli sıhhi eşyalar arasında yer alır. Su tesisatının bulunduğu her yere kurulabilen armatür düzenekler sayesinde temizlik ve hijyenin sürekliliği sağlanır. Lavabo modelleri yıkama esnasında suyun etrafa sıçramasını önleyecek şekilde tasarlanır. Tekne şeklindeki derin ürünler, kimi eşyaların yıkanması için suyla doldurularak da kullanılır. Bu armatürlerin musluğu kendinden olan ve olmayan çeşitleri mevcuttur. Kullanım alanına göre ikili, üçlü şekilde üretilen modeller de bulunur.

Evin içinde ya da dış mekânda sıklıkla kullanılan armatürlerin iki ayrı tesisata bağlanması gerekir. Bu tesisatlardan birisi su gelişi içindir. Musluktan su akmasını sağlar. Bu bağlantıda gelen su genellikle şehir şebekesinden sağlanır. Diğer tesisat ise giderde kullanılır. Kullanılan suyun evyede birikmesini ve taşmasını önler. Yıkama işlemi sırasında giderin açık olması önemlidir. Açık giderlerden akan su, şehrin kanalizasyon şebekesine bağlanan bir tesisat sistemi ile atık depolarına taşınır. Lavabo bakımı yapılırken kullanılan tesisatın da incelenmesi ve gerekiyorsa temizlenmesi önerilir.

Lavabolar hijyeni ve temizliği sağlamasının yanında dekoratif olarak da ortama farklılık katar. Bu ürünler banyo ve mutfak dekorasyon tarzını ortaya çıkaran odak elemanlardır. Dekoratif, concept lavabo çeşitleri bulunduğu mekânın genel tarzı hakkında bilgi verir. Değişik renklerde ve tasarımlarda imal edilen ürünler ile iç mekân dizaynı zenginleşir ve estetiği tamamlanır. Musluksuz lavabo çeşitlerinde kullanılan armatür de tasarımı destekleyen şekilde seçilebilir. Evin her noktasında gösterilen özen, ıslak zemin olarak tarif edilen mutfak, banyo gibi bölgelerde daha çok dikkat edilen detaycılıkla kendisini daha çok gösterir.

Lavabo Modelleri Nelerdir?

Lavabo Modelleri Nelerdir?

Lavabo modellerinde çeşitlilik tasarımlarla sınırlıdır. Bu nedenle markalar teknolojik ve görsel olarak çeşitli zevklere hitap eden birçok değişik modeli kullanıcıların beğenisine sunar. Model seçiminde birçok kriter bulunur. Ürünün monte edileceği yerin konsepti doğrultusunda malzemesine, şekline ve rengine karar verilir. Mutfak, banyo lavabo modellerinden başlıcası standart olanlardır. Bu modellerin monte edileceği yerin durumuna göre değişen renk ve şekilleri bulunur.

Standart çeşitler arasından yapılan tercihlerde ürünün kullanışlı oluşunun yanı sıra estetiği ön plandadır. Ayaklı, yarım ayak, ayaksız lavabo çeşitlerinin bazılarında ürün duvara monte edilir. Böylelikle güvenliği sağlanmış olur. Ayaklı ürünlerin asıl amacı armatürün altındaki su tesisatını gizlemektir. Metal ayaklı lavabo gibi çeşitler, genel dekorasyona uyum sağlayacak şekilde kullanılan ürünlerdir. Duvara monte edilemeyen çeşitlerde ise ağırlık sadece ayaklara bineceğinden etajerli lavabo modelleri tercih edilir. Bu modeller genellikle banyoda kullanılır. Etajere havlu, tuvalet kâğıdı, yedek sabun gibi malzemeler yerleştirerek banyo ve eşyalarının derli toplu şekilde olması sağlanır. Tezgâh, set üstü lavabo çeşitleri de özellikle alt kısımlarındaki boşluğun değerlendirilmesi amacıyla seçilebilir.

Standart olmayan ve kullanım amacına göre tasarlanan abdest lavabosu gibi ürünlerin monte edileceği yerler bellidir. Bunlar yere daha yakın konumlandırılır. Bedensel engelliler ve çocuklar için imal edilen ürünler de özel amaçlıdır ve uygun şekilde montajlanması gerekir. Bunun yanı sıra, asansörlü lavabo seçenekleri evin her üyesinin rahatlıkla kullanacağı şekilde üretilir. Fazla yer kaplamaması ve pratikliği açısından tercih edilen bu modellerde kullanıma göre boy ayarlaması yapmanız mümkündür. Evdeki her birey için ayrı armatür konumlandıracak yeriniz yoksa asansör tipi modelleri tercih ederek çözüm sağlayabilirsiniz. Kullanım alanı oldukça belirgin olan bir başka ürün de dış mekân lavabo modelleridir. Portatif el lavabosu çeşitleri, bahçesi olan kişiler için oldukça pratiktir.

Kullanışlı ve Bakımı Kolay Lavabo Modelleri

Kullanışlı ve Bakımı Kolay Lavabo Modelleri

Lavabo modellerinin kullanım amacına hitap etmesinin yanı sıra bakımının kolay olması da önemli bir tercih nedenidir. Modeli ne olursa olsun ürünlerin her zaman temiz kalması gerekir. Lavaboların temizliğinin yanı sıra periyodik şekilde bakımının yapılması da hijyen sürekliliğini sağlar. Mutfak ve banyolarda kullanılan lavaboların bakımı üretildiği malzemeye göre yapılmalıdır. Doğru yöntemlerle kullanılan armatürler daha uzun ömürlü olur. Hangi deterjanları kullanabileceğine dair bilgiyi üretici firmadan da alabilirsiniz. Bakımı konusunda net bilgi sahibi olmak için hangi malzemeden üretilmiş olduğunu bilmek de çok önemlidir.

Mermer lavabo taşı asitlere karşı çok hassastır. Bir tek limon damlasında bile lekelenerek özelliğini kaybedebilir. Bu malzeme lavabo evyesinde de sıkça kullanılır. Günümüzde böyle hassas ham maddeler yerini aynı görsele sahip daha pratik temizlenen materyallere bırakmıştır. Özellikle mermer görünümlü bir lavabonuz olsun isterseniz diğer alternatiflere de göz atabilirsiniz. Bu alternatifler arasında öne çıkanlar mermerit, plastik lavabo ürünlerdir. Temizliği kolay ve kullanımı pratik olan yüzeylerin temizliğinde daha rahat hareket edebilirsiniz. Bu modellerin görünümü de oldukça şıktır.

Daha klasik dekorasyonlarda seramik, emaye lavabolar tercih edilir. Bunlar mutfak armatürlerinde sıkça kullanılır. Çok sıcağa ve soğuğa dayanıklı seramik emaye ürünler uzun ömürlüdür. Bu tip ürünler darbelere karşı dayanıklıdır, temizlik malzemelerine karşı yüksek derecede dirençli oldukları için bakımı oldukça kolaydır. Daha konsept şekilde tasarlanmış banyolarda cam, ahşap lavabo çeşitlerini görmek mümkündür. Bitkiler, yöresel el sanatları, etnik biblolarla süslenmiş konsept banyolarda doğal taş, granit lavabo türleri de tercih edilir.

Metal ağırlıklı mutfak ve banyo dekorasyonlarında alüminyum, krom, paslanmaz demir lavabo çeşitleri kullanılır. Bu ürünlerin temizliği oldukça kolaydır ancak kuruma esnasında üzerinde kalan sıvılar zamanla leke oluşturabilir. Temizliğinden hemen sonra armatürlerin dış taraflarının yumuşak bir bezle kurulanması leke oluşumunu azaltacaktır. Bakımı esnasında aşındırıcı kimyasalların kullanılması metal ürünlerin görüntü ve yapılarında deformasyon yaratır. Mutfaklarda daha yerel çizgileri tercih eden kullanıcılar döküm beton lavabo çeşitlerine göz atabilirler.

Lavabo Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Lavabo Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Dekorasyon şekline göre belirlenen lavaboların değişik şekilleri bulunur. Burada belirleyici kriter ürünün monte edileceği yerin büyüklüğüdür. Çok dar banyo ve tuvaletlerde el yıkamak için ayrılan alan oldukça dar olabilir. Bu durumlarda köşelerden faydalanmak mümkündür. Bir tarafı köşeye yerleştirilecek olan küçük üçgen lavabo çeşitleri dar alanlar için idealdir. Genişliği 20, 30, 40 cm lavabolar da küçük kullanım alanlarında faydalı olur. Ürün şeklinin seçiminde kullanacağınız yerin mimari yapısı köşeler dışında daha geniş alan sağlıyorsa kare, dikdörtgen lavaboları tercih edebilirsiniz. Lavaboyu monte ederken bataryanın nerede olacağı da önemlidir. Musluğu duvardan geçen su tesisatına bağlayarak takabilirsiniz. Eğer lavabolarda musluk yeri varsa kullanacağınız bölgeye göre bataryanın ne tarafta olacağına karar vereceğiniz modeller arasından tercih yapabilirsiniz.

Yuvarlak, oval, silindir lavabo çeşitleri daha geniş alanlarda tercih edilir. Yarım yuvarlak ya da asimetrik ürünler ortalama ölçülere sahip mekânlarda sıkça kullanılır. 45, 50, 60 cm lavaboların monte edilebileceği alanların biraz daha büyük olması önerilir. Küçük banyonuzun iç tasarımı sizin için önemliyse köşe lavabo yerine bir tezgâhın üzerine yerleştireceğiniz yuvarlak şekilli lavabo daha estetik bir görünüş oluşturacaktır. Banyonuz büyükse birden fazla lavabo ya da geniş bir ürün seçebilirsiniz. 80, 100, 110, 120 cm lavabolar geniş banyolar için idealdir. Bunlar genellikle etejer üzerinde ya da ayaklı olarak kullanılır. Ancak geniş lavabolarda ayak dengesinin sağlam olması gerekir. Bunun için lavabonun duvara monte edilip edilmediğine dikkat edilmesi önem taşır.

Kullanılacak mekâna göre seçilecek lavaboların boyu ve tasarımsal özellikleri kullanıcı tercihlerini belirler. Hem mutfakta hem banyoda şık bir görüntüsü olan musluksuz çanak, kâse lavabo trend ürünler arasındadır. Görsel olarak vintage modelleri çağrıştıran bu ürünler, üretim teknolojisi açısından günümüze uyarlanmıştır. Ürünlerin dış şekillerinde minimalist yüzeylerden daha çok ışıltı saçan elmas kesimlere kadar birçok tarz bulmak mümkündür. Lavabolar, kullanılan musluk çeşitleriyle teknolojik kullanımda farklılık yaratır. Suyun ayarlanabildiği, gerektiğinde fıskiye moduna alınabildiği batarya çeşitleri ile dekoratif mekânda işlevsellik de sağlanmış olur. Özellikle mutfaklarda kullanılan ikili evyelerde musluğun duş şeklinde olması lavaboların temizliği açısından da büyük kolaylık yaratır.

Lavabo Modelleri Arasından Seçim Nasıl Yapılır?

Lavabo Modelleri Arasından Seçim Nasıl Yapılır?

Mutfak, banyo ya da kullanılacağı alan neresi olursa olsun ideal ölçülerde lavabo bulmak mümkündür. Bunun için ürünün yerleştirileceği yeri bilmek yeterlidir. Doğru modeli seçmek için öncelikle kullanılacağı yerin ölçülerini almak önem taşır. Ancak model seçiminde sadece lavabo ölçüleri yeterli değildir. Ürünü yerleştirirken ön tarafında bir açık alan bulunması da gereklidir. Bu açık alan, standart boy ve vücut yapısına sahip bir insana göre hesaplanabilir. Bu alanda bir kişinin yıkama işlemi yapacağı düşünülmelidir. Daha rahat kullanım için armatürlerin kapı geçişi, klozet yanı gibi bölgelerde montajlanması tercih edilmez. Eğer kullanacağınız alan çok küçükse armatür boyutunun ve şeklinin seçiminde kapı hareketlerinin kullanım alanını ne kadar etkilediğini de göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Kimi banyo ve mutfaklarda bir anda birden fazla kişinin lavaboyu kullanması gerekir. Özellikle kalabalık ve çocuklu aileler için önerilen çift lavabo çeşitleri kompakt çözüm sunan ürünlerdir. Mutfaklar için kullanılan çift lavabolar bir tarafta meyve-sebze diğer tarafta ise bulaşıkları yıkamak için uygundur. Bu tip lavaboların birinde elde yıkanacak bulaşıkları tutmanız temizlik açısından işinizi kolaylaştıracaktır. Ürünü satın alırken şekliyle birlikte rengine de karar vermeniz mümkündür. Birçok markanın ürettiği renkli, desenli lavabo çeşitleri vardır. Genel renk konseptine göre banyonuza veya mutfağınıza yakışacak rengi tercih edebilirsiniz.

Banyo için kullanılan ağırlıklı renge göre pembe, beyaz lavabo seçmeniz mümkündür. Özellikle küçük banyolarda kullanılan iç açıcı renkler alanda ferahlık ve genişleme yaratır. Armatürlerde seçeceğiniz pastel tonları huzur hissi verebilir. Bunun yanı sıra kontrast renklerde çeşitli aksesuarlar tercih ederek banyonun enerjisini yükseltebilirsiniz. Klasik dekorasyon dışında dekore edilen modern mekânlarda siyah, gri, antrasit lavabo çeşitleri kullanmak da mümkündür. Böylelikle kontrastı sadece armatürleri kullanarak bile oluşturabilirsiniz. Mutfağınızda ankastre ürünler kullanıyorsanız alttan yapıştırma, gömme lavabo çeşitleri idealdir. Tıpkı dolaplarda olduğu gibi tezgâh üstünde de düz bir yüzey elde edebilirsiniz. Genel tasarıma uygun olarak tercih edilebilecek gold, gümüş, bronz lavabolar mekânın daha gösterişli ve ışıl ışıl olmasını sağlar. İç dekorasyonda kullanılacak parlak aksesuarlar ile banyo veya mutfağınız daha hoş bir görünüşe bürünmüş olur.

Lavabo Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Lavabo Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Mutfak ve banyo için armatür satın alırken ölçüler ve kullanım amacı dışında dikkat etmeniz gereken başka detaylar da vardır. Bunlardan ilki temizliğinin ve bakımının sürekliliğidir. Şehir şebekesinden gelen suyun kireç oranı armatürlerin ne kadar kısa sürede lekeleneceğini belirleyen önemli unsurlardandır. Mutfak ve banyo mobilyaları kireç nedeniyle daha hızlı deforme olabilir. Tercih ettiğiniz ürünün kirece karşı dayanıklılığını bilmeniz ne sıklıkla bakım yapacağınızın da göstergesi olur. Bunun yanı sıra evinize gelen musluk suyu ana girişte arıtmadan geçiyorsa kireç kaynaklı deformasyonları göz ardı edebilirsiniz. Eğer şehir şebekesinden gelen suyun bir sorun oluşturacağını düşünüyorsanız daha mat lavabolar arasından seçim yapabilirsiniz.

Lavabo seçiminde ürünün kullanım alanı kadar imal edildiği materyal de önemlidir. Evinizde fazla hareketli kişiler yaşıyorsa kolay kırılabilir ürünler seçmek istemeyebilirsiniz. Özellikle çocuklu evlerde cam ürünler yerine daha dayanıklı malzemeden üretilmiş modellere yönelmek mümkündür. Boya atölyesi gibi spesifik mekânlar için satın alacağınız mutfak ve banyo armatürlerinin leke tutmaması çok önemlidir. Bu tip yerler için daha koyu renk ürünler tercih edebilirsiniz. Daha geniş kullanım alanına sahip ve çok sayıda kişiye yemek hazırlanan mutfaklarda endüstriyel lavabolar kullanılır. Bu modeller genellikle metalden yapılır. Temizlenmesi oldukça kolaydır. Endüstriyel amaçlar için üretilen armatürlerin ham maddesi çizilmelere karşı da oldukça dayanıklıdır. Dolayısıyla temizliği yaparken bulaşık metalleri ile ovulabilir.

Banyolarda kullanılan tekli, ikili, 3’lü lavabo çeşitlerinin tezgâh üstünde olanları genellikle yuvarlaktır. Şekil olarak oldukça hoş bir görünüm oluştursalar da oturtuldukları yüzeye iyi şekilde tutturulmuş olmaları önem taşır. Bu tip ürünlerde tezgâhın altı bir dolapla kamufle edilir. Ürünü bir zemin üzerine oturtmak yerine tekli kullanmayı tercih ediyorsanız gider kısmını ayak ya da başka bir dekoratif aksesuarla kapatmanız da mümkündür. Ayaklı modeller oldukça sık kullanılan çeşitlerdir. Biraz daha farklı bir tasarım arıyorsanız armatürün gider kısmının görünmemesi için monoblok lavabo çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Monoblok ürünlerde, lavabonun altında kullanılan kısım da duvara monte edilir. Dolayısıyla bu tip ürünleri seçerken duvarın sağlamlığı ve montaj kolaylığı göz önünde bulundurulmalıdır.

Lavabo Modellerinin Fiyat Aralığı Nasıldır?

Lavabo Modellerinin Fiyat Aralığı Nasıldır?

Lavabo fiyatları tasarım, genişlik ve kullanım amacına göre belirlenir. Standart çeşitler arasında seçim yaparken gördüğünüz satış değerini, detaylı tasarım ürünlerde bulmanız güç olabilir. Armatürlerin tamamında fiyat aralığı kişisel zevklere ve tercihlere göre değişir. Bu nedenle öncelikli olarak hangi ürünü aradığınızı belirlemeniz gerekir. Eğer pratik kullanım sağlayacak, mekânın boyutlarına ve şekline uygun standart bir ürün arıyorsanız daha düşük fiyatta olanlara bakabilirsiniz. Bu tip ürünlerde de dekorasyona uygun seçenekler bulunur. Düşük tutara sahip modellerden banyonuz için seçim yaparken küvet, klozet gibi diğer sıhhi mobilyaların renklerine ve tasarım özelliklerine dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Eğer diğer eşyalar keskin hatlara sahipse alacağınız lavabonun daha köşeli olmasını tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde renklerine bakarak da karar verebilirsiniz.

Fiyat aralığı daha yüksek bantta olan ürünler arasından seçim yaparken tasarımsal özelliklerini göz önünde bulundurmanız yeterli olacaktır. Üzeri desenli modeller ya da gold gibi çeşitli özel renklerdeki ürünler daha yüksek satış değeriyle beğeninize sunulur. Bu tip ürünlerin fiyatları belirlenirken tasarımın detayı, kullanılan malzemenin kalitesi ve fonksiyonel özellikleri göz önünde bulundurulur. Tasarım detaylarına renk geçişleri, üzerindeki desenin şekli, ürünün özel bir konsept olup olmadığı gibi unsurlar da dâhildir. Bunun yanı sıra ürünlerin boyutları da fiyatı belirleyen başka bir detaydır. Büyük modeller daha yüksek değerden alıcı bulabilir.

Kendiniz ve sevdikleriniz için uygun ürünü ararken kullanılan malzemenin dayanıklı oluşuna, montajının ne kadar güvenli olduğuna ve özel amaç gereksinimine dikkat edebilirsiniz. Çeşitli fiyatlarda satın alacağınız birçok ürün mevcuttur. Bu nedenle seçimde biraz daha spesifik olmanız mümkündür. Büyüklerin ve küçüklerin bir arada kullanabileceği konsept lavabolar etajerli çözümleri ile hem daha az yer kaplar hem de işlevsellik sağlar. Tekli etajerli ürünlerin banyonuzda yer kaplayacağını düşünüyorsanız aynı fiyata biraz daha görsel zenginlikteki ayaklı modellere yönelebilirsiniz. Özel tasarım tek ürün yerine mekân ölçüleriniz uygunsa birden fazla ürünü daha düşük bir maliyetle satın alabilirsiniz. Lavabo çeşitlerine göz atarken Trendyol’un ödeme kolaylıklarından ve avantajlarından faydalanarak dilediğiniz modeli temin edebilirsiniz.

Lavaboyu Ne Açar?

Evde hazırlanıp yapılan karışımlar ile lavabo açma işlemi kısmen yapılabilir. Aynı zamanda söz konusu sorun için çalışan özel ekipler de vardır. Bu noktada onlardan da destek alınabilir. Bunun yanı sıra lavabo açı tozlar ve ilaçlar da ilgili probleme çözüm niteliğindedir. Bu açıcılar problemi ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Kolay ve pratik olan bir işlemdir. Tıkalı lavaboya toz döküldükten sonra üzerine sıcak su dökülür. Bu aşamadan sonra tıkalı olan lavabo sorunu ortadan kaldırılarak ilk günkü halini alır. Lavabo açıcı ürünlerden destek veya yadım alarak evde ya da iş yerinde bu tip problemlere çözüm getirilir. Karbonat kullanarak da bu işlemi gerçekleştirilebilir. Bu noktada birden çok çözüm odaklı aşama ve işlem yöntemleri mevcuttur.

Hangi Lavabo Daha Kullanışlıdır?

Tezgah üstü olan lavabo tasarımları kullanışlı olan modelleri ve çeşitleri ile üretilir. Alınacak ürün; temizlik işleminde kullanılan kimyasallara karşı dayanıklı olmalıdır. Kir ya da leke tutmalarına karşı dayanıklı materyallerden üretimi gerçekleştirilen tasarımlar seçmek önemlidir. Herhangi bir darbeye karşı kendini koruyan sağlam malzemeden üretilen lavabo modellerinin tercih edilmesi gerekir. Lavabo tercih ederken istenilen tarza ve modele uygun ürünlerden yana seçim yapılmalıdır. Genellikle beyaz renkte olan ürünler tercih edilir. Bunlara kıyasen alternatif renk seçenekleri de mevcuttur. Banyoya uygun renkte, yapıda ve formda modeller seçilebilir. Beklentileri karşılaması önemli olduğu gibi yapısına da dikkat edilmesi gerekir.

Lavabo Modelleri Nelerdir?

Hilton lavabo seçenekleri, her dönem rağbet görür. Bu modeller hem tasarımı hem kullanımı ile popülerdir. Leke tutmayan ve sedef ışıltısı olan lavabolar da fazlasıyla dikkat çekicidir. Yuvarlak, dikdörtgen, kare ya da üçgen formda ürün çeşidi vardır. Çanak lavabo modelleri; banyo ve tuvaletler için oldukça idealdir. Bunun yanı sıra etajerli, tezgah üstü, standart, tezgah altı, engelli ve yarım tezgah lavabo modelleri de vardır. Bu ürünlerin içerisinde isteğe uygun model seçimi yapılabilir. Özellikle ayaklı lavabo modelleri; şıklığı ve kullanışlı özellikleri ile gözleri üzerinde toplar.