Yıldızlı Ürünler
Boyut/Ebat
Fiyat
Renk
Materyal
Parça Sayısı
Boyut/Ebat
Yükseklik
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Banyo Lavabo Dolabı

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Kullanışlı ve Şık Tasarımları ile Banyo Lavabo Dolabı

Banyo lavabo dolapları, banyolarda hemen hemen herkesin ihtiyaç duyduğu lavabo altı, lavabo üstü, çekmeceli, kapaklı ya da aynalı modeller olarak bulunabilen ürünlerdir. Bu ürünler zeminde, duvarda ya da seramiklerde kullanıma uygun bir şekilde tasarlanmış ürünlerdir. Kişilerin zevklerine, ihtiyaçlarına uygun birçok modeli bulunan dolapların boyutları 65 cm banyo lavabo dolabı, 80 cm banyo lavabo dolabı ve 100 cm banyo lavabo dolabı şeklinde çeşitleri bulunmaktadır. Bu boyutlar, banyonun genişliğine, kişinin kullanım biçimine göre tercih edilebilir olmaktadır. Son derece sağlam malzemelerden üretilmiş bu ürünlerin darbelere, ıslak zemine vs. dayanıklı olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte alt modül ayaklı banyo lavabo dolabında ayak aksesuarları 1. kalite ürünlerdir. Ayak aksesuarları sayesinde dolabın suyla temasına rahatlıkla engel olmaktadır. Bu sayede dolap modellerinin uzun süre kullanımına olanak sağlanmaktadır. Dolap yüzeylerinde bulunan kulp, ayna, ayak gibi aksesuarlar paslanmayan, dayanıklı malzemelerden üretilmiştir. Ürünler, banyo lavabo dolabı takımı şeklinde ve aynı zamanda tek tek alt modül, üst modül ve boy dolap şeklinde de bulunmaktadır. Alt modül dolap ürünlerinde genellikle kapaklı ya da çekmeceli banyo lavabo dolabı modelleri bulunmaktadır. Bu kapaklı ve çekmeceli modeller son derece kullanışlı ürünlerdir. Banyo ile ilgili materyallerin yerleştirilmesi ile alandan tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Üst modül banyo dolaplarında ise kullanışlı olması açısında genellikle ayna kullanılmaktadır. Bu ayna, dolap şeklinde açılabilir özellikte de olabilmektedir. Banyo aynalı lavabo dolabı, alandan tasarruf edilmesine olanak sağlamaktadır. Alandan tasarruf edilmesinin yanı sıra banyoya şık ve ferah bir görünüm kazandırmaktadır. Aynanın üzerinde bulunan kulp gibi materyaller, dolaba hoş bir görüntü katabilmektedir. Bunun yanı sıra üst modülde bulunabilen raf da son derece kullanışlı olup, suya veya ağır maddelere karşı dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Aynalı modeller haricinde direkt dolap şeklinde olan modeller de bulunmaktadır. Boy dolap şeklinde olan modellerde ise rahat bir kullanım söz konusu olmaktadır. Yerleşim konusunda bir sıkıntı yaşanmaması bu modellerin özelliklerindendir. Modellerin boyutuna göre seçim yapılabilmektedir. Aynı zamanda temizliği son derece kolay olan bu ürünler, zamandan tasarruf sağlanmasını kolaylaştırır. Kurulduğu yerde sağlam bir şekilde yerini koruyabilen banyo dolapları, herhangi bir tehlike durumu oluşturmamaktadır. Tehlike anında aynanın ve diğer herhangi bir yaralayabilecek aksesuarın bulunması durumunda banyo dolaplarından uzaklaşmak son derece faydalı olabilecektir.

Banyo Lavabo Dolabı Kullanımı

Banyo Lavabo Dolabı Kullanımı

Banyolardaki düzen genellikle evimizin diğer bölgelerindeki yerlere göre şekillenmektedir. Buna göre seçilen mobilyalar o evin genel havasına katkı sağlamaktadır. Evin içerisinde kullanılan mobilyaların rengine ve modeline göre banyo dolaplarının da renk ve modeline karar verilebilmektedir. Çok amaçlı kullanılabilen banyo dolapları kişinin kullanım alanı ve zevkine göre şekillendirilebilir. Banyo içerisinde kullanılan aksesuar ve eşyaların düzenlenebilmesi için kullanılabilen banyo dolapları, oldukça fazla çeşit barındırmaktadır. Banyo dolaplarında bulunan raflar ve çekmeceler sayesinde kişisel eşyaların rahat bir şekilde muhafaza edilmesini sağlayarak alandan tasarruf edilmesini kolaylaştırmış olur. Banyo lavabo dolapları, kullanılacak banyoların ölçülerine göre, amacına göre farklı formlarda tasarlanmış dolaplar olup, belirli kriterlere göre seçilebilmektedir. Bu kriterlerden biri banyonun ölçüsüne göre belirlenmektedir. Boyut olarak daha küçük banyolarda, daha küçük banyo ve lavabo dolapları tercih edilebilmektedir. Banyoda bir düzen sağlayabilmek açısından son derece faydalı olan banyo dolapları, banyoya şık ve ferah bir hava katarak dekoratif açıdan katkı sağlamaktadır. Alt modül, üst modül ve boy dolaptan oluşan dolap çeşitleri ile artan seçenekler sayesinde, kişinin kullanım alanına göre seçim yapma şansı artmaktadır. Ayaklı banyo dolabı modelleri sayesinde dolabın direkt suyla teması kesilerek zarar görmesi engellenmektedir. Öte yandan ayaklı banyo dolabı modelleri, banyoya modern bir hava katarak hoş bir görünüm yaratılmasını sağlamaktadır. Boy banyo dolapları, daha uzun banyo dolapları olduğundan daha az yer kaplayıp, daha çok eşya muhafaza edilmesini kolaylaştırmaktadır. Bu banyo dolapları, geniş aileler için daha uygun modeller olup aynı zamanda daha kullanışlı ürün haline gelmesine yardımcı olmaktadır. Geniş ailelerde, kişisel eşyaların da sayısı artmaktadır. Örneğin; havlu sayısı, diş fırçası vb. kişisel ürünler çekirdek bir aileye göre daha fazladır. Aynı zamanda daha fazla yer kaplayan bu kişisel ürünler için banyo boy dolapları son derece kullanışlı bir ürün olmaktadır. Daha küçük aileler için küçük banyo dolapları daha ideal bir seçenek olmaktadır. Daha az yer kaplayarak daha minimalist bir görünüm yaratmaya fayda sağlamaktadır. Farklı renk ve tasarımlarla çok fazla çeşit barındıran banyo lavabo dolapları, işlevsel olmalarının yanı sıra sağlam malzemelerden üretilmiş ürünlerdir. Düzenli bir banyo dekorasyonu için farklı seçeneklerde rahatlıkla bulunabilecek banyo lavabo dolapları, son derece tercih edilen evin önemli bir parçası haline gelen ürünlerdir.

Banyo Lavabo Dolabı Çeşitleri

Banyo Lavabo Dolabı Çeşitleri

Banyo lavabo dolabı modelleri, çok fazla çeşit barındırmaktadır. Renk olarak ev içerisinde genellikle siyah renk tercih edildiği zamanlarda banyodaki mobilyalarda da genellikle siyah renk tercih edilir. Siyah banyo lavabo dolabı modeli, eve son derece modern ve ferah bir hava katarak kullanım açısından son derece kullanışlı ürünlerdir. Banyolarda öncelikli dikkat edilmesi gereken şeylerden biri kullanışlılıktır. Dışarıda duran fazlalık eşyaları muhafaza edebileceğimiz bir alan yaratmaktadır. Banyo lavabo dolapları bu şekilde kullandığımız takdirde eşyalar ve alanımız daha toplu halde bulunmaktadır. Bu şekilde ev ortama daha şık ve daha ferah bir hava katılmış olur. İhtiyaca göre banyo dolabını set olarak da kullanabilirken bunun haricinde, aynalı dolap, lavabo altı dolap, lavabo üstü dolap ve boy dolap şeklinde kullanımı mevcuttur. Bu çeşitler kişilerin zevklerine, evin içindeki aile üyelerinin sayısına ve ev içerisindeki diğer mobilyalar ile uyumuna göre seçilebilmektedir. Boy dolapların içerisinde genellikle havlular, kozmetik eşyalar, bakım ürünleri ve diğer kişisel malzemeler bulunmaktadır. Boy dolaplarının boyutu, banyonun boyutuna uygun bir şekilde seçildiği takdirde banyoya ve genel olarak eve elegant bir hava katmaya yardımcı olur. Lavabo çeşitlerinin arasında köşe banyo lavabo dolabı ise banyoların köşe bölgelerine kurulmak için tasarlanmış bir üründür. Bu ürün banyoya son derece şık bir hava katmaktadır. Mini banyo lavabo dolabı ise son derece minimal bir yapıda tasarlanmış olup, banyoya sade bir görünüm katmaya olanak sunmaktadır. Kısa boylu kişiler tarafından da son derece kullanışlı olan bu ürün, banyo boyutuna uygun bir şekilde kullanıldığı zaman oldukça olumlu sonuçlar vermektedirler. Ayaklı banyo lavabo dolabı ise banyoda kullanımı uygun aksesuarlardır. Sağlam malzemelerden yapılan bu ayaklar ile herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Ayaklı lavabo dolaplar, banyoya şık bir hava katmaktadır.

Kullanıldığı zeminde sağlam bir şekilde yerleştirildikten sonra güvenle kullanılmaktadır. Ürün sağlam materyallerden yapıldığı için uzun süreli kullanmalara uygundur. Hiçbir zarar görmeden uzun yıllar kullanılabilen bu ürün, en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Plastik banyo lavabo dolabı ise kullanımı oldukça kolay bir üründür. Plastikten üretilmiş bir ürün olduğu için kolay bir şekilde yer değiştirilmesi mümkündür. Daha hafif ve daha kolay taşınabilir bir ürün olduğu için son derece tercih edilebilir bir ürün olmaktadır. Banyo lavabo dolapları seçerken dikkat edilmesi gereken noktaların başında banyonun boyu gelmektedir. Örneğin; 65 cm banyo lavabo dolabı, daha küçük banyolarda daha kullanışlı olabilmektedir. Minimalist yaşam tarzını belirleyen kişiler de daha büyük banyolarda bile bu küçük ebatlardaki banyo lavabo dolaplarını tercih edebilmektedirler. 80 cm banyo lavabo dolabı ise kişilerin tercihine göre daha standart banyolarda kullanılabilmektedir. 100 cm banyo lavabo dolabı kullanımları için ev içerisinde büyük bir banyo alanı gerekmektedir. Zevk ve dekora göre seçilebilecek dolapların, aynalı olup olmaması ya da çekmeceli olup olmaması kişinin eşya yerleştirme kapasitesine göre değişmektedir. Banyo lavabo dolap modeli, boyutuna bağlı olarak istenirse çamaşır makinesi ya da kurutma makinesi gibi beyaz eşyaların da dolapların içinde kullanılabilmesi mümkündür. Ürünleri satın almadan önce dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de ürünün buhardan ya da sudan etkilenmemesi gerektiğidir. Aksi taktirde ürünün kullanım süresi kısalır ve istenmeyen durumlar yaşanması söz konusu olabilir. Bu durumların yaşanmaması için satın almadan önce detaylı bir inceleme yapılarak bu sorunun önüne geçilebilir. Genellikle beyaz ve krem renkten oluşan ve en çok tercih edilen renkler arasında bulunan bu ürünler, son dönemlerde farklı renklere de yoğun ilgi çekilmiş durumda. Örneğin; siyah renk son dönemlerde fazlaca tercih edilmektedir. Üst modül modellerinde bulunan ayna aksesuarı, son derece kullanışlı aksesuarlar olmaktadır. Genel olarak banyoya ferah bir hava katarak, daha geniş bir alan hissi vermektedir. Bu özellikleri ile çok fazla tercih edilen bir ürün haline gelmektedir. Aynı zamanda bazı aynalı modellerde aydınlatma bölümleri de yer almaktadır. Bu sayede aynalı bölümün kullanım çeşitliliği artmaktadır. Bazı aynalı dolapların üst rafı da bulunmaktadır. Bu raf oldukça kullanışlı bir bölümdür. Her zaman kullanılabilen kişisel ürünleri kolaylıkla yerleştirilebilecek bu raf aynı zamanda sağlam bir üründür, herhangi bir düşme ya da kabarma gibi durumlar meydana gelmez. Banyo lavabo dolapları aynı zamanda kolay temizlenebilen ürünler olmaktadırlar. Kolayca temizlenebilen bu ürünler, kir tutmamaktadır. Kapalı dolaplardaki raflar haricinde bir de açık raflar bulunmaktadır. Bu açık raflar, istenilen şekilde dekore edilerek ortama hoş bir hava katar. Kişiler, bu rafları kendi zevk ve ihtiyaçlarına göre dizayn edebilmektedir. Açık raflar da bu özellikleri ile son derece tercih edilebilen ürünler olmaktadır.

Banyo Lavabo Dolabı Kullanımı

Banyo Lavabo Dolabı Kullanımı

Banyo lavabo altı dolabı banyolarda bulunan kişisel eşyaların konulması için tasarlanmış işlevsel bir üründür. Kişisel eşyaların haricinde içerisine temizlik malzemeleri de yerleştirilebilen bu ürünler, kullanım açısından kolaylıklar sağlamaktadır. Banyo lavabo altı dolaplarında ayak aksesuarları bulunmaktadır. Bu ayak aksesuarları, paslanmaz malzemeden üretilmiş olup son derece sağlam ürünlerdir. Kolay ve pratik yerleştirme işlemi ile bu dolaplar, kolayca kullanılabilir hale gelebilmektedir. Plastik malzemeden üretilen banyo lavabo dolapları ise banyo için özel olarak geliştirilmiştir. Duş sonrasında oluşabilecek buhardan ya da sudan etkilenmemektedir. Çok fazla çeşit barındıran banyo lavabo dolapları, kişisel tercihlere göre uygun bir şekilde seçilip banyoda klasik ve modern bir görünüm oluşturulabilir. Bu şekilde banyo ve ev genel olarak şık bir dekorasyona sahip olabilmektedir. Banyo dolapları satın almadan önce banyo boyutunu dikkatlice ölçmek gerekir. Ölçünüze uygun banyo dolapları, banyo alanını genişleterek kişiye kullanım olanı sağlamaktadır. Diğer bir dikkat edilmesi gereken özellik ise sudan ve buhardan etkilenen ürünler tercih edilmemelidir. Aksi taktirde ürünlerde kabarma, lekelenme gibi durumlar söz konusu olabilir ve ömürleri kısa olabilmektedir. Banyo lavabo dolabı seçerken evin tarzına yakın ve banyonun seramiklerine uygun seçimler yapılabilir. Evin kişi sayısına göre banyo dolapları çok raflı ve çok çekmeceli olarak tercih edilmesi kişilerin kullanım rahatlığını sağlamaktadır. Banyo lavabo üstü dolabı ile banyo boy dolapları, evin içerisinde önemli bir yere sahip durumundadırlar. Oldukça fazla depolama alanı sağlayan bu ürünler bölmeleri, kişisel ürünleri, örneğin; havlu, diş fırçası gibi malzemeleri muhafaza ederek kişilere kullanım alanı açmaktadır. Boy dolapları, özellikle uzun ve ince yapıda olan ürünler olduğundan dolayı fazla bir depolama alanı sağlar. Bu özelliği ile çok fazla tercih edilen bir ürün olmaktadır. Bu banyo dolapları son derece memnun edici ürünler olup, banyoda şık bir dekorasyon sağlamaktadır.

Ürünlerin fiyatları, ürünlerin yapısına, malzemelerine ve teknik özelliklerine göre değişim göstermektedir. Çok fazla çeşit bulunduran bu ürünlerden ahşap banyo lavabo dolabı, banyonun ve evin havasını değiştirerek otantik bir ortam oluşturabilmektedir. Kullanan ahşap malzeme, son derece kaliteli bir ürün olup, sıvıyla temasında ya da buhara maruz kaldığında şekli ve yapısında herhangi bir bozulma meydana gelmemektedir. Kolay bir şekilde montajlama işlemi yapılabilmektedir. Pratik bir işlem olan montajlama işleminden sonra banyo lavabo dolabı kullanabilir bir biçime getirilebilir. Evin önemli bir bölgesi olan banyoda kullanılan malzemeler, son derece önem arz etmektedir. Bu malzemeler, suya ve buhara dayanıklı ürünlerden oluşmalıdır. Aksi halde dolaplarda kabarma, çürüme gibi durumlar meydana gelebilmektedir. Bu durumların yaşanmaması için malzemelerin dikkatlice seçilmesi gerekmektedir. Kaliteli ve sağlam malzemelerden üretilen banyo lavabo dolapları, uzun yıllar kullanıma uygun olup herhangi bir sorun çıkarmamaktadır. Ürünlerde dökülme, kabarma ya da çürüme gibi durumlar söz konusu olmamaktadır. Bu özelliği ile son derece tercih edilebilen ürünler olmuşlardır. Son derece fazla çeşide sahip olan banyo dolapları, kişilerin ilgi ve ihtiyaçlarına göre seçilerek hem banyonun, hem de evin havasını değiştirebilmektedir. Banyonun boyutuna göre küçük banyo lavabo dolapları ya da büyük banyo lavabo dolapları tercih edilebilir. Genellikle büyük aileler tarafından tercih edilen büyük boy dolaplar oldukça kullanışlı ürünler olmaktadır. Kişisel eşyaları muhafaza etmek için kullanılan boy dolaplar, kişilerin alandan tasarruf etmelerini de sağlamaktadır. Böylelikle banyoda yeterli alan açılmış olup, ferah bir ortam oluşmaktadır. Renk olarak daha önceleri gri ve beyaz daha fazla tercih edilirken, son zamanlarda bu ürünlerin renk skalası artmıştır. Evin içerisindeki mobilyalara uygun olarak dizayn edilmeye çalışılan banyo dolaplarında siyah renk de kullanılabilmektedir. Siyah banyo lavabo dolapları, banyo ve eve oldukça modern bir görünüm katmaktadır. Temizliği de beyaz ya da gri dolaplar kadar kolay olabilmektedir. Lekelenme gibi durumlarda kolayca temizlenebilmektedir. Leke bırakmayan malzemelerden üretilmiş olup, kullanımları oldukça kolaydır. Dolaplar, son derece sağlam ürünlerden yapıldığı için uzun yıllar kullanıma uygundur. Ahşap banyo lavabo dolapları ise evin içerisinde klasik bir görünüm sağlamaktadır. Klasik seven kişiler tarafından oldukça tercih edilen bu dolap modeli, ilgiyle tercih edilen dolaplar arasındadır. Oldukça fazla çeşit bulunan dolap modellerinden tercih yapılabilmesi için kişiler kendi zevki ve ihtiyaçlarına uygun modelleri inceleyebilirler. Raflı ve çekmeceli modelleri tercih ederken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de, çekmece ve raf sayısı olmalıdır. Kullanılan eşyalara göre ve düzenli bir görünüm için ne kadar raf veya ne kadar çekmece olacağı önemli bir noktadır. Oldukça fazla dolap modeli barındıran Trendyol'dan kendi zevk ve ihtiyaçlarınıza uygun banyo lavabo dolaplarını detaylı bir şekilde inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Banyo Lavabo Dolabı Yüksekliği Kaç Cm Olmalıdır?

Banyonuz için mükemmel dolabı seçmek için çeşitli unsurlara dikkat etmeniz gerekebilir. Bunlardan ilki ürünün yüksekliğidir. Dolabı monte ederken bunu siz belirleyebilirsiniz. Banyo dolabı ve lavabo arasında geniş sayılabilecek bir boşluk bırakmanız faydalı olacaktır. Bu sayede ürüne musluktan su sıçramasını engelleyebilirsiniz. Böylelikle dolabın kullanım ömrü daha fazla olacaktır. Musluktan akan sıcak suyun oluşturduğu buharın meydana getireceği nem birikimini de ürünün yükseğe monte edilmesi sayesinde önleyebilirsiniz. Böylece küf veya mantar oluşumunun da önüne geçmeniz mümkün olur. Bunun için dilerseniz ürün ve lavabo arasına ince bir raf da monte edebilirsiniz. Musluk bölümü ve dolap arasındaki yükseklik eşyanın boyutlarına göre de değişebilir. Örneğin oldukça uzun bir ürünü daha aşağıya monte edebilirsiniz. Böylelikle dolabın tüm raflarına rahatlıkla erişebilirsiniz. Lavabo ve ürün arasındaki genişlik 20 veya 30 cm gibi değerler olabilir. Geniş ve yüksek tavanlı banyolarda bu miktarı 50 veya 60 cm’ye de artırabilirsiniz.

Banyo Lavabo Dolabı Nasıl Takılır?

Banyo lavabo dolabını son derece pratik bir şekilde monte edebilirsiniz. Bunun için öncelikle dikkat edilmesi gereken, ürünün kılavuzudur. Bahsedilen kitapçığı veya kâğıdı okuyarak dolabı nasıl birleştireceğinizi öğrenebilirsiniz. Ürünün tüm parçalarını yerlerine sıkıca oturtmalısınız. Aksi takdirde dolap çok fazla eşyayı muhafaza edemeyebilir. Ürünün parçalarının birleştirilmesi için tornavida, pense ve çekiç gibi aletlerden faydalanabilirsiniz. Dolabın materyaline bağlı olarak matkap kullanımı da gerekebilir. Aletlerinizi hazırladıktan sonra monte işlemini tamamlayabilirsiniz. Birleştirilen dolabı çeşitli aparatlar yardımıyla duvara asabilirsiniz. Bunlardan ilki özel yapışkanlardır. Söz konusu aparatlar genellikle küçük ve hafif yapıdaki dolaplarda tercih edilir. Ayrıca ürünün ağırlığını kaldırabilecek güçteki yapışkanlar eşyanın kutusunda mevcut olabilir. Bir başka yöntem ise dolabı birden fazla noktadan duvara çivilemektir. Bu işlem için çekiç veya matkap kullanabilirsiniz. Monte işlemi sırasında bir yakınınızdan yardım alarak dolabın sabit kalmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca ürünün eğik olmadığından da emin olmalısınız.

Banyo Lavabo Dolabı Nasıl Düzenlenir?

Banyo lavabo dolabını düzenlemek için farklı yollar izleyebilirsiniz. Bu bağlamda dikkat etmeniz gereken noktalardan ilki kullanım alışkanlıklarınızdır. Örneğin her gün saç kremi kullanıyorsanız ürünü dolabın kolay erişilebilir bir noktasına yerleştirebilirsiniz. Lavabo tezgâhınız geniş değilse veya yoksa da bu ev eşyası faydalı olacaktır. Dolabın rafına veya bir gözüne diş fırçası, macun ve gargara sıvısını yerleştirebilirsiniz. Böylelikle bir arada kullanılan tüm bu eşyalara tek seferde erişmeniz de mümkün olur. Dilerseniz banyo lavabo dolabınızda oda sıcaklığında saklanabilen ilaçlarınızı da muhafaza edebilirsiniz. Bu sayede ürünlerin yerlerini de unutmazsınız. Ayrıca ilaçları kolayca ulaşabileceğiniz konumlara yerleştirebilirsiniz. Böylelikle ürünlere acil durumlarda hızlı bir şekilde erişmeniz de mümkün olur. Banyo lavabo dolabını düzenlemek için kendinize göre bir sıralama yapabilirsiniz. Bunun için az kullanılan ürünleri yukarı, sıklıkla lazım olanları ise aşağı gözlere yerleştirebilirsiniz.