Marka
Evony
SAYTEKMED
Ece
Musk
3M
ALVENT
Commando
Medizer
Blackspade
Papulin
Anycast
BSM
Nurteks
YUSUF MEDİCAL
Angelino
Marmara
Defacto
Otto
Bross
Panda
Happy
Skygo
Koton
LABALABA
Simisso
Zigavus
NETAKS
No Gossip
Happy-Nes
Mumu
Superior Masqe
Perspective
Maxxe
Piano Luce
Panthzer
Nimo
PETEK AKSESUAR
Belnido
Hane14
Retro
TED
Curly
Acura
Nautica
UPPA
Şeker Portakalım
ABC
Tink
Fenerbahçe
Designer & Store
Maisonette
Lunanino
RANDOM
Kral Şakir
Penti
MASKTEN
Sanbe
Deriderim
Minisse
Hanna's
Ion
Deep Fresh
Kevs Design
Etnik Esintiler
Modelüks
Otto Moda
Wedo
Dolphin
Hemington
Ecocotton
Wexta
STERİLIFE
Legami
Lotus
Runever
Haşema
Beşiktaş
Ltb
TREND
Only
Emotion
TAŞHAN
Bibaby
Sealife
KaktüsKedi
Dekor
hi-mi
Tolin
Dorcia Home
Bils
Pars
SONREYON
SNR
Besafe
Minteks
First Step
Buffer
Sante
Minecraft
Miniso
New Obsessions
Duke Nickle
Etika
Manila
GENÇ
Hayveys
instababyrooms
Sakal Baba
EYA CLEAN
MOR SALKIM HOME
Polaris
Lafaba
PR
M-Care
Sgs
Face
İkram Dünyası
Modelight
Practika
MARVEL
Ümit Çanta
Cire Aseptine
Sima
Varol
Sinoz
Pure
Miny Center
Wogi
Liggo
bebegen
Mas
Botech
morponi
Alya
Uçak Medikal
Türkiye Eczacılar Deposu
Essen
Viva Hera Aksesuar
kids A more
Rachel
Desa
İDİL BABY
Polo55
Zeyn
Farmasi
Helly Hansen
Uvex
Zoom
Plm
Kaan
Nova
Elif Bebe
Bay Şapkacı
Mutfak Zamanı
Mediwell
Anka
Bexx
Doğuş
Activex
Fe
Ülker
Mio
Lol
Shrek Sunglasses
Katia & Bony
FREE
Ars
Smartfox
Keyfi Sepet
MASTEK
Bargello
BalonEvi
Avessa
İndirimKap
HTM
Togu
Alf
Karol
Peros
Technopc
İhvan
Mavi Beyaz
RHION
Mega
Elif
Leva House
rennway
Efe
Marketonya
CARMEN
COMMAND
HG
LABOR
Sln Gümüş
Tiger
Ankaflex
Hanedan
Tuffex
Ümit
Ramsey
Breeze
Aldo
adidas
Hello Kitty
Yargıcı
Omron
Hunter
Nine West
Dermokil
Barbie
Renk
"

Maske

" araması için 21150 sonuç listeleniyor

Maske Fiyatları ve Çeşitleri

Maske Çeşitleri Nelerdir? En Çok Tercih Edilen Maske Markaları Hangileridir?

 Maske Çeşitleri Nelerdir? En Çok Tercih Edilen Maske Markaları Hangileridir?

Maskeler; salgın hastalık dönemlerinde, hava kirliliğinin yoğun olduğu alanlarda ve hijyen gerektiren durumlarda kullanılır. Hem kişiyi hem de çevresini koruyan ürün, sağlık açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Kullanıcıların güvenilir, sağlığa faydalı ve kullanım kolaylığı sağlayan maske modellerini tercih etmeleri önerilir. Ürünü satın almak isteyen herkesin öncelikle koruyucu maske çeşitleri hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Bu sayede kendiniz ve sevdikleriniz için en doğru tercihi yapabilirsiniz.

Bez maskeler, ağzı ve burnu koruyan bir bez parçasından üretilir. Bu tip ürünler nefes verildiğinde hava akışını en aza indirir. Böylece enfeksiyon riskini azaltarak çevrenizdeki kişilerin korunmasını sağlar.Bu maske türü, kullanıcısına minimum düzeyde bir koruma sağlar. Genellikle farklı renklerde ve desenlerde üretilir. Şekilli maskeleri tercih ediyorsanız bu ürünleri koruyucu ekipmanlar ile birlikte kullanmanız tavsiye edilir. Böylece koruyuculuğu artırarak istenmeyen hastalıkların meydana gelmesini engelleyebilirsiniz. Bez maske fiyatları, seçtiğiniz modele ve tasarım detaylarına göre çeşitlilik gösterebilir.

Medikal maske olarak da bilinen cerrahi maske, isminden de anlaşılacağı üzere genellikle doktor ve hemşire gibi sağlık çalışanlarının kullandığı modellerden bir tanesidir. Bu ürünler, solunum yolu hastalığına sahip olan kişiler tarafından gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Bu tür maskeler; grip, nezle, COVID ya da tüberküloza yol açan virüslerin kişiden kişiye bulaşmasını engeller.

Cerrahi koruyucu maskeler tek kullanımlık olarak üretilir. Kullanım sonrasında yenisi ile değiştirilmesi tavsiye edilir. Bunun sebebi, hastalığa yol açan virüs ve mikropların ürün yüzeyine tutunmuş olma ihtimalidir. Aynı maskeyi tekrar takmak, hastalığın bulaşma hızını artırarak olumsuz sonuçlara neden olabilir. Bu sebeple medikal ürünlerin kullanıldıktan sonra naylon bir poşete sarılması ve çöp kutusuna atılması gerekir. Farklı renklerde üretilen Evony maskeler hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıkça tercih edilir. Yeşil ve siyah maske fiyatları, seçtiğiniz ürünün özelliklerine göre çeşitlilik gösterir.

FFP burun ve ağız maskesi, partikül filtreli yüz maskelerine verilen genel bir addır. Avrupa Birliği tarafından onaylanan kaliteli maske, 3 farklı kategoriye ayrılır. Bu tip ürünler, içerisinde bulunan elektrostatik kuvvetler sayesinde virüslerin maske içerisine girmesini engeller. Özel olarak geliştirilen filtre keçesi, kullanıcıyı salgın hastalıklara karşı korur. Valfli ya da valfsiz filtre seçenekleri ise çeşitliliği artırır.

FFP1, cerrahi modeller ile benzer özellikler taşır ve bir miktar daha koruyucudur. Bu tip ürünler, çevrede insan sağlığı için uygun olmayan hava koşulları varsa kullanılır. Zararlı tozlar, duman, sis ve spreyden etkilenen kişiler bu tip maskeleri sıklıkla tercih eder. Marangoz, inşaat işçisi ya da boyacılar, FFP1 ile iş hayatını konforlu bir hâle getirebilir.

Havada asılı kalan zararlı partiküllerden ise FFP2 ile korunabilirsiniz. FFP2, içeri giren havayı filtreleyerek zararlı organizmaları dışarıda bırakır. Özel kumaş katmanları kullanılarak üretilen FFP2, oldukça etkili sonuçlar verir. Yüksek filtreleme ve koruma özelliği sayesinde salgın hastalıklara karşı direnç sağlar. N95 maske olarak da bilinen FFP2, kullanıcı sağlığını etkileyen duman, gaz ya da buharı filtreler. Bu tip ürünlerde yer alan ''95'' ibaresi, küçük partikül ve organizmalara karşı %95 oranında filtrasyon sağlandığını gösterir. Böylece solunum damlacıkları ile taşınan COVID, SARS ve H1N1 gibi pek çok virüse karşı direnç gösterir.

FFP2 virüs maskesi, yüze tam oturmasını sağlayan tasarımı sayesinde olabildiğince konforlu bir kullanım imkânı sunar. Burun kısmında yer alan metal, katlanabilir esnekliktedir. Bu sayede burnun şeklini alarak sızdırmazlığı destekler. Koni şekline sahip beyaz maske, ağza ve burna temas etmez. Böylece en yoğun kullanımlarda bile maskeyi çıkarma ihtiyacı duymazsınız.

Ürünün yüksek koruma seviyesinin yanı sıra etkinliğini ölçen özellikleri de mevcuttur. Bu tip maskeler, filtre sistemine göre valfli ve valfsiz olarak ikiye ayrılır. Valfsiz ürünlerdeki filtre sistemi, kumaşa yerleştirilir. Bu durum sayesinde ürün, yüzde ağırlık hissi yaratmaz. Valfli modeller ise yüzün terleme miktarını azaltır. Ayrıca dışarıya hava çıkmasına izin vererek solunumu da kolaylaştırır. FFP2 maske fiyatları markaya, filtre sistemine ve ürünün konfor özelliklerine göre çeşitlilik gösterebilir.

En yüksek koruma özelliğine sahip olan maske tipi FFP3 olarak bilinir. Hem sıvı hem de katı partiküllere karşı koruma sağlar. Aynı zamanda her tür protein molekülünü de dışarıda tutar. Solunum, öksürme ya da hapşırma yolu ile yayılan virüslere karşı koruyuculuğu bir hayli yüksektir. Bu tip maskeler, laboratuvar ortamında tehlikeli kimyasallar ile yapılan deneyler sırasında da kullanılır. Ürün, doğru takıldığında %99 oranında koruma etkinliğine sahiptir. Bu sebeple salgın hastalık taşıyan kişiler ile temasta olan sağlık çalışanları için idealdir. 3M markasına ait olan modeller, FFP3 çeşidine örnek olarak verilebilir.

Tam korumanın sağlanması için FFP3’ün yanında koruyucu ekipmanların da kullanılması gerekir. Siperlik modelleri, sıkça tercih edilen koruyucu ekipmanlar arasında yer alır. Kolay bir kullanıma sahip olan siperlikler, burun ve ağzı maske ile birlikte koruyarak sağlıklı kalmanıza yardımcı olur. Oynar başlıklı ürünü dilediğiniz anda yukarı ya da aşağı hareket ettirebilirsiniz. Ayrıca kolay taşınabilir oluşu sayesinde çantada bile taşınabilir. Dikkat edilmesi gereken şey ise kullanım öncesinde ve sonrasında ürünün temizlenmesi gerektiğidir. Siperlik, şeffaf yapısı sayesinde yüzü kapatmadan görünürlük sağlar. Böylece tüm işlerinizi aksatmadan tamamlayabilirsiniz.

Maske kullanımını daha konforlu hâle getirmek için maske aparatlarını da tercih edebilirsiniz. Büyük maskeler, maske aparatı sayesinde yüzünüze tam oturur. Aynı zamanda kulakları acıtan ipleri aparata yerleştirerek çok daha konforlu bir kullanım imkânına sahip olabilirsiniz.

Kaliteli Maskelerin Özellikleri Nelerdir? Maske Alırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekmektedir?

 Kaliteli Maskelerin Özellikleri Nelerdir? Maske Alırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekmektedir?

Kaliteli maske markaları arasından tercih yaparken belirli kriterlere dikkat etmek gerekir. Ürünü satın alırken mutlaka ambalajı olan ürünleri tercih etmelisiniz. Ambalajlı ürünler, hijyen standartları dikkate alınarak üretilir.

Tercih edeceğiniz üründe üç katlı filtrenin bulunması gerekir. Bu filtre, dış ortamdan gelebilecek virüs ve bakterilere karşı koruma sağlar. Burun çevresini saran esnek teller, koruma açısından avantaj sunar. Aynı zamanda ergonomik kullanımı da destekler. Ürün kutusu üzerinde Avrupa Standartlarına uygun bir biçimde üretildiğini niteleyen CE işaretinin olması önemlidir.

İyi bir maske, düşük solunum direncine sahip olmalı ve nefes almayı kolaylaştırmalıdır. Bunun sağlanabilmesi için ürünün dokusuz kumaş ile üretilmesi gerekir. Ayrıca kullanım sırasında alerjik reaksiyona sebep olmaması için ürünün alerjen içermemesine dikkat etmeniz gerekir. Renkli ve desenli maskelerde kullanılan boyaların insan sağlığına uygun içeriğe sahip olması önem taşır.

Maske Fiyatları Ne Kadar?

Maske Fiyatları Ne Kadar?

Filtreli maske fiyatları, seçtiğiniz ürünün özelliklerine göre çeşitlilik gösterir. Bu özellikler arasında CE belgesi, kumaş yapısı, konfor ve filtre sistemi gibi kriterler yer alır. Üretilen pek çok seçenek arasından dilediğinizi seçebilir hem kendinizi hem de çevrenizi koruyabilirsiniz. Kullanım amacı belirlendikten sonra bir tercih yapılması, bu konuda fayda sağlayacaktır.

Maske satın alma işlemi sırasında güvenilir satıcıları tercih etmeniz gerekir. Trendyol, barındırdığı farklı maske çeşitleri sayesinde kolay ve hızlı bir biçimde siparişinizi vermenize yardımcı olur.