"

Maske

" araması için 8425 sonuç listeleniyor

Maske Fiyatları ve Çeşitleri

Maske Çeşitleri Nelerdir? En Çok Tercih Edilen Maske Markaları Hangileridir?

Maske Çeşitleri Nelerdir? En Çok Tercih Edilen Maske Markaları Hangileridir?

Maskeler; salgın hastalık dönemlerinde, hava kirliliğinin yoğun olduğu alanlarda ve hijyen gerektiren durumlarda kullanılır. Hem kişiyi hem de çevresini koruyan ürün, sağlık açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Kullanıcıların güvenilir, sağlığa faydalı ve kullanım kolaylığı sağlayan maske modellerini tercih etmeleri önerilir. Ürünü satın almak isteyen herkesin öncelikle koruyucu maske çeşitleri hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Bu sayede kendiniz ve sevdikleriniz için en doğru tercihi yapabilirsiniz.

Bez maskeler, ağzı ve burnu koruyan bir bez parçasından üretilir. Bu tip ürünler nefes verildiğinde hava akışını en aza indirir. Böylece enfeksiyon riskini azaltarak çevrenizdeki kişilerin korunmasını sağlar.Bu maske türü, kullanıcısına minimum düzeyde bir koruma sağlar. Genellikle farklı renklerde ve desenlerde üretilir. Şekilli maskeleri tercih ediyorsanız bu ürünleri koruyucu ekipmanlar ile birlikte kullanmanız tavsiye edilir. Böylece koruyuculuğu artırarak istenmeyen hastalıkların meydana gelmesini engelleyebilirsiniz. Bez maske fiyatları, seçtiğiniz modele ve tasarım detaylarına göre çeşitlilik gösterebilir.

Medikal maske olarak da bilinen cerrahi maske, isminden de anlaşılacağı üzere genellikle doktor ve hemşire gibi sağlık çalışanlarının kullandığı modellerden bir tanesidir. Bu ürünler, solunum yolu hastalığına sahip olan kişiler tarafından gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Bu tür maskeler; grip, nezle, COVID ya da tüberküloza yol açan virüslerin kişiden kişiye bulaşmasını engeller.

Cerrahi koruyucu maskeler tek kullanımlık olarak üretilir. Kullanım sonrasında yenisi ile değiştirilmesi tavsiye edilir. Bunun sebebi, hastalığa yol açan virüs ve mikropların ürün yüzeyine tutunmuş olma ihtimalidir. Aynı maskeyi tekrar takmak, hastalığın bulaşma hızını artırarak olumsuz sonuçlara neden olabilir. Bu sebeple medikal ürünlerin kullanıldıktan sonra naylon bir poşete sarılması ve çöp kutusuna atılması gerekir. Farklı renklerde üretilen Evony maskeler hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıkça tercih edilir. Yeşil ve siyah maske fiyatları, seçtiğiniz ürünün özelliklerine göre çeşitlilik gösterir.

FFP burun ve ağız maskesi, partikül filtreli yüz maskelerine verilen genel bir addır. Avrupa Birliği tarafından onaylanan kaliteli maske, 3 farklı kategoriye ayrılır. Bu tip ürünler, içerisinde bulunan elektrostatik kuvvetler sayesinde virüslerin maske içerisine girmesini engeller. Özel olarak geliştirilen filtre keçesi, kullanıcıyı salgın hastalıklara karşı korur. Valfli ya da valfsiz filtre seçenekleri ise çeşitliliği artırır.

FFP1, cerrahi modeller ile benzer özellikler taşır ve bir miktar daha koruyucudur. Bu tip ürünler, çevrede insan sağlığı için uygun olmayan hava koşulları varsa kullanılır. Zararlı tozlar, duman, sis ve spreyden etkilenen kişiler bu tip maskeleri sıklıkla tercih eder. Marangoz, inşaat işçisi ya da boyacılar, FFP1 ile iş hayatını konforlu bir hâle getirebilir.

Havada asılı kalan zararlı partiküllerden ise FFP2 ile korunabilirsiniz. FFP2, içeri giren havayı filtreleyerek zararlı organizmaları dışarıda bırakır. Özel kumaş katmanları kullanılarak üretilen FFP2, oldukça etkili sonuçlar verir. Yüksek filtreleme ve koruma özelliği sayesinde salgın hastalıklara karşı direnç sağlar. N95 maske olarak da bilinen FFP2, kullanıcı sağlığını etkileyen duman, gaz ya da buharı filtreler. Bu tip ürünlerde yer alan ''95'' ibaresi, küçük partikül ve organizmalara karşı %95 oranında filtrasyon sağlandığını gösterir. Böylece solunum damlacıkları ile taşınan COVID, SARS ve H1N1 gibi pek çok virüse karşı direnç gösterir.

FFP2 virüs maskesi, yüze tam oturmasını sağlayan tasarımı sayesinde olabildiğince konforlu bir kullanım imkânı sunar. Burun kısmında yer alan metal, katlanabilir esnekliktedir. Bu sayede burnun şeklini alarak sızdırmazlığı destekler. Koni şekline sahip beyaz maske, ağza ve burna temas etmez. Böylece en yoğun kullanımlarda bile maskeyi çıkarma ihtiyacı duymazsınız.

Ürünün yüksek koruma seviyesinin yanı sıra etkinliğini ölçen özellikleri de mevcuttur. Bu tip maskeler, filtre sistemine göre valfli ve valfsiz olarak ikiye ayrılır. Valfsiz ürünlerdeki filtre sistemi, kumaşa yerleştirilir. Bu durum sayesinde ürün, yüzde ağırlık hissi yaratmaz. Valfli modeller ise yüzün terleme miktarını azaltır. Ayrıca dışarıya hava çıkmasına izin vererek solunumu da kolaylaştırır. FFP2 maske fiyatları markaya, filtre sistemine ve ürünün konfor özelliklerine göre çeşitlilik gösterebilir.

En yüksek koruma özelliğine sahip olan maske tipi FFP3 olarak bilinir. Hem sıvı hem de katı partiküllere karşı koruma sağlar. Aynı zamanda her tür protein molekülünü de dışarıda tutar. Solunum, öksürme ya da hapşırma yolu ile yayılan virüslere karşı koruyuculuğu bir hayli yüksektir. Bu tip maskeler, laboratuvar ortamında tehlikeli kimyasallar ile yapılan deneyler sırasında da kullanılır. Ürün, doğru takıldığında %99 oranında koruma etkinliğine sahiptir. Bu sebeple salgın hastalık taşıyan kişiler ile temasta olan sağlık çalışanları için idealdir. 3M markasına ait olan modeller, FFP3 çeşidine örnek olarak verilebilir.

Tam korumanın sağlanması için FFP3’ün yanında koruyucu ekipmanların da kullanılması gerekir. Siperlik modelleri, sıkça tercih edilen koruyucu ekipmanlar arasında yer alır. Kolay bir kullanıma sahip olan siperlikler, burun ve ağzı maske ile birlikte koruyarak sağlıklı kalmanıza yardımcı olur. Oynar başlıklı ürünü dilediğiniz anda yukarı ya da aşağı hareket ettirebilirsiniz. Ayrıca kolay taşınabilir oluşu sayesinde çantada bile taşınabilir. Dikkat edilmesi gereken şey ise kullanım öncesinde ve sonrasında ürünün temizlenmesi gerektiğidir. Siperlik, şeffaf yapısı sayesinde yüzü kapatmadan görünürlük sağlar. Böylece tüm işlerinizi aksatmadan tamamlayabilirsiniz.

Maske kullanımını daha konforlu hâle getirmek için maske aparatlarını da tercih edebilirsiniz. Büyük maskeler, maske aparatı sayesinde yüzünüze tam oturur. Aynı zamanda kulakları acıtan ipleri aparata yerleştirerek çok daha konforlu bir kullanım imkânına sahip olabilirsiniz.

Kaliteli Maskelerin Özellikleri Nelerdir? Maske Alırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekmektedir?

Kaliteli Maskelerin Özellikleri Nelerdir? Maske Alırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekmektedir?

Kaliteli maske markaları arasından tercih yaparken belirli kriterlere dikkat etmek gerekir. Ürünü satın alırken mutlaka ambalajı olan ürünleri tercih etmelisiniz. Ambalajlı ürünler, hijyen standartları dikkate alınarak üretilir.

Tercih edeceğiniz üründe üç katlı filtrenin bulunması gerekir. Bu filtre, dış ortamdan gelebilecek virüs ve bakterilere karşı koruma sağlar. Burun çevresini saran esnek teller, koruma açısından avantaj sunar. Aynı zamanda ergonomik kullanımı da destekler. Ürün kutusu üzerinde Avrupa Standartlarına uygun bir biçimde üretildiğini niteleyen CE işaretinin olması önemlidir.

İyi bir maske, düşük solunum direncine sahip olmalı ve nefes almayı kolaylaştırmalıdır. Bunun sağlanabilmesi için ürünün dokusuz kumaş ile üretilmesi gerekir. Ayrıca kullanım sırasında alerjik reaksiyona sebep olmaması için ürünün alerjen içermemesine dikkat etmeniz gerekir. Renkli ve desenli maskelerde kullanılan boyaların insan sağlığına uygun içeriğe sahip olması önem taşır.

Maske Fiyatları Ne Kadar?

Maske Fiyatları Ne Kadar?

Filtreli maske fiyatları, seçtiğiniz ürünün özelliklerine göre çeşitlilik gösterir. Bu özellikler arasında CE belgesi, kumaş yapısı, konfor ve filtre sistemi gibi kriterler yer alır. Üretilen pek çok seçenek arasından dilediğinizi seçebilir hem kendinizi hem de çevrenizi koruyabilirsiniz. Kullanım amacı belirlendikten sonra bir tercih yapılması, bu konuda fayda sağlayacaktır.

Maske satın alma işlemi sırasında güvenilir satıcıları tercih etmeniz gerekir. Trendyol, barındırdığı farklı maske çeşitleri sayesinde kolay ve hızlı bir biçimde siparişinizi vermenize yardımcı olur.

Hangi Maske Ne İşe Yarar?

Hava kirliliğinin yoğun olduğu alanların yanı sıra salgın dönemlerinde sıklıkla tercih edilen, hijyen gerektiren durumlarda kullanılan işlevsel bir üründür. Hem sizi hem de çevrenizi destekleyen ve sağlık açısından oldukça önemli bir yere sahip bu ürünler ihtiyaç ve beklentilerinize cevap verebilir. Kullanıcıların güvenliği, sağlığı için özel olarak geliştirilmiştir. Ağız ve burnu koruyan özel bez parçasından üretilir. Mutlaka ambalajı olan ürünleri tercih etmeniz tavsiye edilir. Hijyen standartları dikkate alınarak dizayn edilen, malzeme kalitesi yüksek ürünler oldukça ilgi görür. Nefes verildiğinde hava akışını en az seviyeye indirerek enfeksiyon riskini azaltmaya yardımcı olabilir. Çevrenizdeki kişileri ve sizi uzun süre muhafaza ederek kullananlara maksimum düzeyde bir koruma desteği verir. Farklı renk, desenlerde tasarlanmış olup koruyucu ekipman özelliğiyle dikkat çeker.

Kaç Çeşit Maske Vardır?

Doktor, hemşire, sağlık çalışanlarının yanı sıra bireysel olarak tercih edebileceğiniz pek çok hastalık riskine karşı destek sağlayabilen bu malzeme zengin ürün çeşitliliğine sahiptir. Medikal maske, cerrahi, koruyucu maske, ff burun ve ağız maskesi, FF1 cerrahi maske, FFP2, FFP3 virüs maskesi gibi pek çok ürün seçeneğine sahiptir. Medikal maske genellikle sağlık çalışanlarının tercih ettiği modellerdendir. Solunum yolu hastalığına sahip kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Covid, grip, nezle, tüberküloz gibi hastalıklara yol açan virüslerin kişiye bulaşmamasını destekleyebilir. Tek kullanımlık olarak tasarlanan bu ürünlerin kullanım sonrası yenisiyle değiştirilmesi tavsiye edilir. Koni şeklinde olup ağza ve burna temas etmez. FFP3 en yüksek koruma özelliğine sahip maskelerdir. Sıvı ve katı partiküllere karşı destek sunar. Laboratuvar ortamında tehlikeli kimyasallarla yapılan deneyler sırasında tercih edilebilir.

Maske Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Güvenliğinizi üst seviyeye çıkarmaya destek veren maskeleri alırken kaliteli, orijinal yapıda olmasına dikkat etmeniz gerekir. Burun ve boğaz maskeleri partikül filtreli yüz malzemesidir. Elektrostatik kuvvetler sayesinde virüsün maske içerisine girmesini önlemeye yardımcı olabilir. Koruyucu ve destekleyici özelliğe sahip olan ürünler, çevre ve insan sağlığına yardımcı olan, duman, toz, sis ve spreyden etkilenen kişileri destekleyebilen özel üretim malzemelerdir. Havada askılı olan zararlı partiküllerden korunmayı desteklemek için FFP2 maskeleri tercih edebilirsiniz. Özel filtreleme ve yardımcı olabilme özelliğine sahip olan FFP2 maskeleri yüze tam oturan, konforlu kullanım deneyimi sunan oldukça esnek bir üründür. Dış ortamdan gelebilecek virüs ve bakterilere karşı destekleme sunar. Esnek, ergonomik biçimde üretilen bu ürünleri Trendyol'da analiz edebilir ve satın alabilirsiniz.