"

Motul

" araması için 2472 sonuç listeleniyor
Motul Moto 20w-40
MotulMoto 20w-40
95 TL
Sepete Git
Motul Anahtarlık - Start Your Engıne
MotulAnahtarlık - Start Your Engıne
(247)
Anahtarlık - Start Your Engıne
41,50 TL
Sepete Git

Motul

motul

Dünya’nın lider madeni yağ üreticilerinden olan Motul, araç bakımının önemini ortaya çıkaran ürünleri sayesinde araç sahiplerine ihtiyaç duydukları desteği sağlar. Tüm kontrolleri yapılan bir otomobil ile trafiğe çıkmanın sağladığı güven, konfor ve tasarrufu önemseyen sürücülerin araç bakımlarını kesinlikle ihmal etmemesi gerekir. Sağlıklı çalışan ve tüm kontrolleri belirli aralıklarla yapılan araçların yer aldığı, sorunsuz akan bir trafik, hem araç sahiplerini hem yoldaki diğer sürücüleri hem de yayaları olumlu etkiler.  

Araç sahiplerinin yaptırması gereken periyodik bakımlar ve ayrıca araç üreticilerinin önerileri doğrultusunda belirli kilometrelerde yapılması gereken bakımlar sayesinde aracınızın ömrü uzar. Motor yağı başta olmak üzere, şanzıman yağı, fren yağı, soğutma suyu ve cam sileceği suyu gibi araçta yenilenmesi gereken sıvıların kontrolü ve araç filtreleri, motor, fren, far ayarları, ön takım kontrolü de güvenli sürüşün anahtarı olan araç bakımları arasında yer alır. Yapılan kontroller sayesinde motorunuz daha verimli, tasarruflu ve performansından ödün vermeden çalışmayı sürdürür. 

Ürünlerini sürekli olarak geliştiren Motul, araç üreticisi onaylı ürünleri ile uzun yıllardır hem yüksek performanslı hem de çevre dostu ürünler geliştirmek üzere çalışır. Motul araç yağı, temizlik, bakım ürünleri belirlenen yüksek standartları sağlayarak üretici onay sertifikası almaya hak kazanır. 

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticisi Motul, birçok otomobil üreticisi firmanın onayına sahip üstün kalite ve performansta işleyen madeni yağlar üretir. Hem motor içi sürtünmeleri azaltmak hem yakıt verimini artırmak buna bağlı olarak da karbon emisyon hacmini düşürmek için araçlarda düşük viskoziteli ve yüksek teknolojili yağların kullanımı gittikçe artar. Motul çeşitli bakım serileri ile aracınızın tüm motor bakım ve temizleme ihtiyacına karşılayan ürünlerini kullanıcılara sunar.

Motor Yağı Değişiminin Önemi

Her aracın marka ve modeline göre değişen periyodik yağ bakımı, 5.000 ile 30.000 kilometrelik bir sürüş sonunda kontrol edilmelidir. Motor yağının kaybettiği işlevselliği yeniden sağlamak için değiştirmek, uzun vadede motor aşınmalarını ve motordaki aşırı ısınmaları azaltır. Yağ değişimi motorun ömrünü uzatan aracın performansını iyileştiren ve yakıt kullanımında tasarruf sağlayan bir uygulamadır. Bu sayede araç sahipleri yakıt tüketimini iyileştirerek ekonomilerine katkı sağlar ve araçlarını daha uzun süre kullanma imkanı elde ederler.  

Aktif olarak kullanıp kullanılmadığından bağımsız olarak aracın her zaman bakıma ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekir. Aracınız garajınızda, otoparkta duruyor olsa dahi bakımı yapılmazsa beklediği yerde yıpranmaya başlar. Araç parçalarının işlevselliklerini yitirmemesi ve yeniden çalıştırıldıklarında görevlerini verimli bir şekilde yerine getirmeleri için bakıma ihtiyaçları vardır. 

Kapalı kutusundayken özelliğini uzun süreler koruyabilen motor yağı, uzun süre motorun içinde beklediğinde işlevselliğini yitirmeye başlar. Sürtünme, sürtünmeye bağlı aşınma ve aşırı ısınmaya karşı etkili bir koruyucu olan motor yağının tam performansla çalışmaması, motorda arızalara, maddi kayıplara neden olabilir.

Motul, her zaman %100 sentetik ve düşük viskoziteli yeni yağ serileri geliştirerek motor verimliliğini iyileştirmeye çalışır. Motul yeni nesil yağları, gelişen yağlama özellikleri sayesinde tortu oluşumunu sınırlandıran, aşınmayı azaltan ve yağın temel özelliklerini aktif şekilde koruyarak uzun süre kullanılmasına imkan tanıyan dayanıklılık özelliği taşır. 

Araç Sahiplerinin Kolaylıkla Yapabileceği Bakımlar

Araçlarda yağ değişimi periyodik bakımı, 10.000 - 15.000 km arasında nispeten daha sık yapılması gerektiği için yapılması gereken araç bakımları listesinin maliyet bakımından en üst sıralarında yer alır. Üretici onaylı Motul yağları otomobil bakımı için güvenilir ve ekonomik çözümler sunar. 

Aracınızı servise götürmeden yapabileceğiniz araç bakımları mevcuttur. Araç sahibi her sürücü aracındaki motor yağı seviyesini kontrol edebilir, araç içi temizliğini takip edebilir, silecek suyu ve motor soğutma suyu değişimi, polen filtresi değişimi gibi basit bakımları kendisi yapabilir. Kendinizin veya trafikteki diğer sürücülerin güvenliğini tehlikeye atmamak için değişim zamanı geldiğinde araç sıvılarını uyarıları dikkate alarak zahmetsizce gerçekleştirebilir.

Aracınızın fren balata tozlarını temizlemek veya motor içindeki yağ akan bölgelerini temizlemek için aracınız soğukken balata spreyi kullanabilirsiniz. Motul balata spreyi temizlik ürünleri bujiler, fren aksları, debriyaj mekanizmaları, amortisörler, zincir durdurucular ve ayarlayıcılar dahil olmak üzere pek çok parça üzerinde kullanılabilir. Motul jant temizleyici parlatıcı özelliği sayesinde metal yüzeylerde yapılan temizliği yansıtır. Motul çizik giderici boyalı ve cilalı yüzeylerde oluşan yüzeysel çizikleri gidermede fayda sağlayan onarıcı bir üründür. Motosiklet grenajını, kaskları, parlak boyaları ve cilayı yeniler. 

Araç motorunuzun soğutulmasına yardım eden soğutma sıvısı ürünleri kullanarak motora daha güçlü bir koruma sağlayabilirsiniz. Motorların 35°C, 15°C (30°F)’ye kadar soğutularak çalışabilmesini sağlayan soğutucu katkı sunan Motul soğutma sıvısı ürünleri ısı aktarım ve motor soğutma sistemi verimliliği artırır. Donmaya karşı maksimum koruma sunan Motul antifriz ürünleri standart soğutuculara göre 3 kat daha fazla korozyon direnci sağlayarak alüminyum / magnezyum alaşımları ve soğutma sistemi için üstün koruma oluştururken conta gibi plastik parçalara zarar vermez. 

Gelişen Teknolojiye Uygun Yeni Nesil Yağlar 

Madeni yağ uzmanı Motul, yeni nesil benzinli ve dizel motorların gelişen teknolojileri nedeniyle çoğalan özellikli yağ ihtiyacını ürün çeşitlerine 8100 X-clean EFE serisi gibi yenilerini ekleyerek veya var olan ürünlerini güncel teknolojiye uyumlandırarak karşılar ve araçlarda yüksek seviyede yakıt tasarrufu sağlar.

Euro 3, Euro 4 ve Euro 5 emisyon standartlarına uyumlu Motul yeni nesil motor yağları dünya çapında tanınan otomobil üreticilerinin en üst seviyedeki onaylarına sahiptir. Ayrıca ACEA C2 standardının gerektirdiği, sürtünmenin etkilerini azaltan özellikleri sayesinde yakıt tüketiminde azalmaya neden olarak aracınıza enerji tasarrufu katkısı sunar.

Yeni nesil yağlar arasında yer alan 8100 X-clean EFE serisi, Dizel Partikül Filtresi (DPF) ve Seçici Katalitik İndirgeme (SCR) sistemleri ile uyumlu emisyon azaltıcı sistemin performansını korumasına yardım ederek doğaya daha az zararlı gaz salınımını destekler. Emisyon azaltıcı sistemler için doğru ürünler arasında yer alan 8100 X-Clean EFE yüksek maliyet gerektiren hasarların henüz ortaya çıkmadan önüne geçerek sürücülerin bakıma ayırdıkları bütçeyi  korur.

Motul, OEM (Original Equipment Manufacturer - Orijinal Ürün Üreticisi) onaylarına sahip yeni nesil yağı serileri ile sektördeki yerini güçlendirir. Araç sahiplerinin ihtiyacını karşılayan ürünleri ile sürücülerin yanında yer almaya devam eden Motul Türkiye çapında 16 distribütörü ile hizmet verir. Benzinli, dizel, lpg, atmosferik veya turboşarjlı motorlarda kullanılabilen Motul motor temizleyici ürünleri ağır hizmet veya deniz araçlarında, otomobil, tarım makinaları gibi farklı araçlarda kullanıma uygundur. 

Motosiklet Bakımı

Özellikle görüş mesafesinin kısa olduğu zorlu hava koşullarına yönelik doğru bakım sayesinde güvenli sürüşü sağlamak ve sürdürmek, motor severler arasında önem verilen bir kriter olarak öne çıkar. Motosiklet kullanıcılarına her zaman yüksek kaliteli ürün sunan Motul, yaz aylarının bitiminde motosikletlerin kışa hazırlık sürecindeki bakımları için geliştirdiği Mc Care serisini ürün gamına ekleyerek sürücülerin ve motosikletlerin yanında yer alır.

Motul uzmanları tarafından özel olarak motosiklet ve motosiklet ekipman bakımı için geliştirilen “Motul Mc Care” serisi 27 tane kapsamlı üründen oluşur. Sadece motosikletlerin iyi görünmesi için değil aynı zamanda güvenlik hususunda da MC Care serisi birçok ürün içerir. Motul motosiklet yağı uzmanlığı sayesinde 4 zamanlı motora sahip motosikletler, scooterlar, mopedler ve ATV’ler için 20W40 kalınlığa sahip mineral bazlı motor yağları üretir. Araçların gelişimine ve ihtiyaçlarına göre belirlenen ve Trendyol aracılığı ile kolayca ulaşılabileceğiniz motosiklet yağ serileri alandaki önemli bir ihtiyacı giderir.

Motul, özellikle Asya (Çin, Hindistan) ve Türkiye menşeli, 4 zamanlı motosikletlere uygun, üstün motor koruması ve uzun kullanım ömrü sunan Motul Powersport kategorisindeki yeni ürünleri sayesinde motorcuların en büyük destekçilerinden biridir. Motorun aşınmasını azaltırken ömrünü artıran yüksek yağlama özelliği sağlayarak bakım maliyetlerini düşüren Motul yağ katkısı, motosiklet sporlarıyla ilgilenen sürücülerin de güvenle tercih ettikleri bakım ürünlerindendir.

Viskozite geliştirici katkı içeren 20W40 viskoziteye sahip motor yağları farklı sıcaklıklarda ideal viskozite sağlamanın yanı sıra, ilk çalıştırma anında dahi motora oldukça etkili ve hızlı yağlanma sağlar. Bu özellikleri ile şehir içi sık ve yoğun olarak trafiğe çıkmaya uygunluktaki Motul Powersport ürünleri, birçok scooter motosiklet kullanıcısı tarafından tercih edilir.

Motosiklet Bakımında İzlenmesi Gereken Yol

Öncelikle motosiklet üreticisinin tavsiyesine uygun, doğru yağ kullanarak motosikletlerin mevsime uygun periyodik bakımları gecikmeden yapılır. Sıcaklıkların düşük olduğu kış mevsiminde 5W40, 10W40 ya da 10W50 viskoziteye sahip motor yağları tercih edilebilir. Bu viskoziteye sahip ürünler, soğuk haldeyken motor çalıştırıldığında hızlı yağlama sağlayan ürünler olmalarının yanı sıra, marş ile aküyü koruma özelliği taşıyan ürünlerdir. 

Frenleri zorlayarak frenlerin çürümelerini hızlandıran etkenlerden biri olan yol tuzları gibi koşullar için önlem almak üzere kış boyunca fren balatalarını ve kaliperleri Motul balata temizleme ürünleri ile düzenli olarak temizleyebilirsiniz. Motosikletlerin metal aksamlarını ise Motul temizleyici ürünlerine emanet ederek motosikletinizin temizliğini sağlayabilirsiniz. Kışın en az 300 kilometrede bir olmak üzere zincirlerin temizlenmesi tavsiye edilen motosikletiniz için Motul Mc Care ürünlerinden C serisini tercih etmek en doğru çözümlerden biri olabilir. 

Motosikletinizi kar, yağmur gibi ıslak yol koşullarında kullandığınızda ve çamurlu arazilerden geçtiğinizde kullanmanız için üretilen Motul temizlik ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Motul uzmanları ıslak zeminlerdeki sürüş sonrasında yapılacak temizlik için kesinlikle sıcak su kullanılmasını tavsiye etmez. Sıcak su çözünmüş yol tuzunun redaksiyonunu hızlandırarak motosikletleri çürüme tehlikesiyle karşı karşıya bırakır. Tüm metal yüzeylere ince bir film tabakası oluşturacak şekilde Motul zincir temizleme ürünlerini sprey şeklinde püskürterek de motosikletinizin metal yüzeylerini zorlu hava koşullarında ortaya çıkabilecek hasarlardan koruyabilirsiniz.

Fransa yapımı sprey şeklinde sıkılarak uygulanan Motul zincir yağı ürünleri standart, O-Ring, X-Ring ve Z-Ring zincirlerde kullanılabilir. Yüksek süratlerde dahi sıçrama yapmayan zincir yağı çok düşük dönme direncine sahip olduğu için gücü artırıcı etkiye sahiptir. Düşük sürtünme, suya, tuza karşı direnme ve pasa karşı koruma özellikleri ile zincirin ömrünü uzatır. Doğru bakım uygulamaları sayesinde sürüş güvenliğinizi korunursunuz. Motul zincir bakım seti ile ilgili daha fazla seçeneğe Trendyol online alışveriş imkanıyla ulaşabilirsiniz.

Motul Motor Yağı Yakıt Tasarrufu ve Verimlilik Sağlar

Üretici onaylı Motul Specific serisi, motor verimliliğini iyileştirmek amacıyla %100 sentetik ve düşük viskoziteli geliştirilir. Motul Specific serisi yüksek teknolojik özellikleri sayesinde araç üreticileri onaylarına sahiptir. Özel viskoziteleri sayesinde bazı özel otomobil modelleri için onay sertifikasına sahip ürünler içeren Motul Specific madeni yağlarına uygulanan testler, seri ürünlerini kullanan araçların %3’e kadar yakıt tasarrufu ve %4 civarında verimlilik artışı sağlayabileceğini gösterir.  

Frenleriniz işlevselliği için kullanabileceğiniz otomobil ve motosiklete uygun Motul fren hidroliği %100 sentetik fren sıvısıdır. Üreticilerin silikonsuz DOT 4 ve DOT 3 tavsiyelerini karşılayan fren hidroliği ürünleri, farklı hidrolik tahrikli fren ve debriyaj sistemleri için de uygunluğa sahiptir. DOT4 ve DOT 5.1 standartlarını karşılayan Motul silikonsuz sentetik hidrolik yağı ise gereken tüm hidrolik fren ve balata sistemlerinde kullanılabilir. Karbon ve seramik frenlerin, disk-piston ve balatayı soğutan hava akışını engellemesi nedeniyle ortaya çıkan çok yüksek sıcaklıklara dahi dayanabilecek şekilde üretilir. 

Periyodik bakım ile araçlar ilk günkü performansına en yakın güce yaklaşabilir ve bu gücü uzun süreler koruyabilir. Periyodik bakımlar için tercih edeceğiniz doğru ürünler sayesinde daha konforlu bir sürüş yakalayabilirsiniz. Doğru bakım, aracın ömrünü uzatmanın yanı sıra, aynı zamanda ikinci el piyasasındaki değerini yükseltir. Bakımları doğru ve düzenli yapılan araçlarda yakıt tüketimi artışı yaşanmadığı gibi aracın sürüş keyfi de uzun yıllar korunur. Gelecekte ortaya çıkabilecek ihmal kaynaklı bakım masraflarının önüne geçmek açısından periyodik bakımların aksatılmaması önem taşır. Motor bakımında uzman Motul sayesinde aracınız emniyette olur. 

Ağır Vasıta Araçlarının Bakımında Motul 

Dünyanın madeni yağ devi Motul, ağır vasıta araçlarına da geniş bir ürün yelpazesi ile hizmet verir. Ağır yük taşıyarak uzun mesafe kateden ağır vasıta hizmet araçlarının yüksek kalitede yağ ve bakım malzemesi kullanması gerekir. Kamyon ve tır gibi birçok  ağır vasıta araç kullanıcısı, araçlarının uzun ömürlü olmasını sağlayan ve performansını yükselten Motul ürünlerini tercih eder.

Motul, dizel motor yağları, hidrolik sıvılar, şanzıman yağları, gresler, soğutma sıvıları, bakım ve onarım gibi birçok ürün sunarak uzun yolda ağır vasıta araçlarına destek sunar. Motul’un ağır hizmet yağ serisi her koşulda ağır vasıta araçların motorları için uzun ömür ve yüksek performanslı koruma sağlar.

Kullanıcıların en büyük tercih sebeplerinden biri haline gelen yüksek kaliteli ürünü uygun fiyat avantajı sayesinde Motul sticker etiketi giderek kullanıcı dostu ürün sembolü haline gelir. Ayrıca yakıt ekonomisi, uzun motor ömrü ve uzun yağ değişim aralığı sunan Motul ağır vasıta serisi kullanıcılar için vazgeçilmez olma özelliğine sahiptir.

Ağır yük altında çalışan senkronize olan veya olmayan tüm düz vitesli araçların şanzıman ve limitli diferansiyel yağı olan Motul şanzıman yağı soğuk sayılan derecelerde vites kutusu geçişlerini kolaylaştırır. Bununla birlikte, Motul otomatik şanzıman yağı da kayma stabilitesi ve oksidasyon direncini uzatarak vites sürtünmesini azaltır. Titreşimleri önleyerek konforlu bir vites geçişi sağlar. Motul multi atf ürünleri otomatik şanzımanlar ve hidrolik direksiyonlarda kullanıma uygun yüksek performanslı ve %100 sentetik yağ sağlar. 

Motul Yağ Fiyatları

160 yılı aşkın bir süredir sürekli olarak kendini geliştirerek büyüyen şirket, madeni yağ sektöründe öncü ve lider bir konumda yer alır. Motul’un dünya çapındaki saygınlığı, ürünlerinin kalitesinden ve yenilikçilik kapasitesinin büyüklüğünden kaynaklanır. Uzmanlığı ne seviyede olursa olsun şirket, müşteri memnuniyetini sağlama konusunda keskin bir anlayışa sahiptir. 

Otomobil ve ağır hizmet araçları için ürettiklerinin yanı sıra, motor sporları veya yüksek teknoloji endüstrileri için gereken parçaların hassas işlenmesini sağlayan, deniz ve bahçe alanlarında gelişmeyi sürdüren ürünleri ile çok geniş bir hizmet kapasitesine ulaşır. Müşterilerine en kaliteli ürün ve hizmeti sunmayı hedefleyen Motul, gelişen otomotiv teknolojilerine paralel olarak sürekli yenilenen madeni yağlar üretir. 

Ayrı bir uzmanlık gerektiren üretim alanına ek olarak Motul yağ bulucu aracı ile sürücülerin araçları için en doğru yağı bulmalarını sağlayan kullanıcı dostu uygulamaları yaygınlaştırır. Motul, uygun fiyatla maksimum performans sağlayan ürünleri ile iş aracı, binek otomobil veya motosiklet sahiplerinin güvenle tercih ettiği araç bakım ürünleri arasındadır. 

Motul yağ ürünleri en güncel uluslararası standartlara uygunluğu sayesinde hem araç servislerinin hem araç sahiplerinin güvenilir tercihi haline gelir. % 3 oranına kadar yakıt tasarrufu sağlayan ve % 4 oranına kadar verimliliği artıran Motul ürün skalasına Trendyol'un online alışveriş imkanıyla ulaşabilirsiniz. Siz de Motul ürünleri arasından aracınız için en doğru madeni yağı, koruyucuyu veya temizleyiciyi Trendyol üzerinden hemen sipariş ederek aracınızın motor bakımını uygun fiyat avantajıyla gecikmeden yapabilirsiniz.