İlgili Kategoriler
Renk
Fiyat
Cinsiyet
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
"

Peruk

" araması için 19092 sonuç listeleniyor

Farklılık Arayışındaysanız Peruk Modelleri Tam Size Göre

Eski uygarlıklardan birçoğu peruğu günlük hayatlarında kullanmışlardır. Asur, Fenike, Mısır ve Roma bunlardan birkaçıdır. Peruklar, kimi zaman gücü ve iktidarı simgelerken kimi zaman da olumsuz hava koşullarından korunmak amaçlı kullanılmıştır. Mahkemelerde, çeşitli tiyatro oyunlarında, günlük hayatta giyimin bir parçası olarak kendine yer bulmuştur. Geçmişten günümüze geldiğimizde peruğun kullanım amacının değiştiğini söyleyebiliriz. İnsanlar bazı zamanlarda mevcut görüntülerinde değişiklik yapmak isteyebilirler. Bunun çok çeşitli sebepleri olabilir. Sağlık sorunu veya doğal sebeplerle saç kaybı, yapılmış olan bir kuaför işleminin tatmin etmeyen sonuçları, köklü bir imaj değişikliği yapmadan önce prova etmek isteği, tiyatro/sinema gibi sanat dallarında estetik amaçlı kullanım gibi sebeplerle peruk kullanılır. Herhangi bir sebeple saçlarında değişiklik yapmak isteyen birine en pratik olarak önerilebilecek materyallerin başında peruk gelir. Kalıcı bir değişik yaratmaz, dolayısı ile geri dönüşü kolaydır. Uygulama ve kullanım açısından da ihtiyaca göre tercih edilebilecek birçok türü vardır. İnsanlar, hayatlarının bazı dönemlerinde saç kaybı yaşayabilirler. Bu tür durumlarda bir şekilde iyi hissetmek çok önemlidir. Bunun bir yolu da peruk kullanımından geçer. Fizyolojik olarak sağlıklı olmak kadar psikolojik olarak sağlıklı olmak da önemlidir. İnsanın kendi görüntüsünü beğenmesi ve iyi hissetmesi de psikolojik sağlığını oldukça etkiler. Estetik kaygılar kimi zaman kişinin özgüvenini etkiler ve hayata bakış açısına yön verir. İşte tam da bu noktada peruğun saç tokası, gözlük vs. gibi sadece bir aksesuar olmaktan öte bir ihtiyaç olduğu söylenebilir.

En Çok Tercih Edilen Peruk Modelleri

En Çok Tercih Edilen Peruk Modelleri

Peruk, gerçek saç ve sentetikten üretilenler olmak üzere ikiye ayrılır. Gerçek saçtan üretilenler maşa, düzleştirici ve fönle şekillendirilebilir. Aynı şekilde boyama işlemi de yapılabilir. Sentetik saçtan üretilenler, bu işlemlere gerçek saçtan üretilenler kadar dayanıklı olmayabilir. Ancak ısıya dayanıklı ibaresi olan ürünler de mevcuttur, onları tercih edebilirsiniz. Kullanım şekline bağlı olarak da birtakım çeşitlere ayrılırlar. Peruk at kuyruğu, perçem, ombre, postiş, rasta gibi çeşitleri mevcuttur. En çok tercih edilenlerden birisi de at kuyruğu postiştir. Saçınıza uyum sağlayabilmesi için, üzerinde tokası ve lastiği vardır. Günümüzde dümdüz renkli peruklardansa diplerden doğal renklerle başlayıp uçlara doğru rengin hafifçe açılmasıyla devam eden ombre peruklar da oldukça fazla tercih edilenlerdendir. Ayrıca saçınızı kestirmeden kâkül kullanabilmenin tek yolu peruk perçemdir. Takma perçemlerin üzerinde çıt çıtlar bulunur, çıkarıp takması oldukça basittir. Bununla birlikte peruk, sarı, lila, pembe vb. gibi birçok renk tonunu bulabileceğiniz bir üründür. Artık sıradan bulduğunuz saç renginizden bir süreliğine uzaklaşmak isterseniz tarzınızı risksiz bir şekilde değiştirmenin en iyi yolu olacaktır. Cilt tonunuza uygun bir rengin tercih edilmesiyle çok başarılı bir görüntü elde edebilirsiniz. El işi, makine yapımı ve medikal olmak üzere üç farklı üretim şekli vardır. El işi olan tek tek tığ ile işlenerek üretilir ve saç yoğunluğu makine üretimli olanlara göre daha azdır. Eğer dolgun saçlar isteniyorsa makine yapımı tercih edilebilir. Genellikle onkoloji hastalarının tercih ettiği model ise medikal peruklardır. Bunların en önemli özelliklerinden biri saçın her yöne ayırarak kullanılabilmesidir. Gerçek saçtan yapılanlara her türlü kuaför işlemi yapılabilir. Ayrıca gerçek saç derisi görünümü verildiği için geriye doğru toplanabilir. Özel yapısı itibariyle kaşınma, terleme gibi herhangi bir reaksiyona sebep olmaz. Son yıllarda tül peruklar da oldukça rağbet görmüştür. Saç tellerinin tülün üzerine tek tek işlenmesiyle elde edilir. Bu sayede gerçek saç derisi tülün içerisinden görünür. Kullanılan tül çok ince olduğundan böylelikle doğal saç görünümü edilebilir. İlaveten peruk, erkekler için de özel olarak üretilebilen bir üründür. Bir santimetreden başlamak üzere arzu edilen uzunluğa kadar birçok çeşidi mevcuttur. Bir santimetreden daha kısa olanlar, iç materyali belli edeceği için daha yoğun saçlar aranır. En çeşitli peruk modelleri için Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz.

Peruk Seçerken Dikkat Edilecek Noktalar

Peruk Seçerken Dikkat Edilecek Noktalar

Öncelikle gerçek saç görüntüsü arzu ediliyorsa ona yönelik bir arayışa girilmelidir. Peruk, doğal bir görüntü vermelidir. Bunun için kullanılan materyal önem kazanır. Mümkünse gerçek saçtan yapılmış olanlar ilk tercih olmalıdır. Doğallık söz konusuysa çok fazla saç içeren kabarık modellerden uzak durulmalıdır. Boya pigmentlerinin kaliteli olması da bir diğer unsurdur. Doğalın çok dışında parlama yapan saçlar yapay bir görüntü verecektir. Ek olarak yaşa, cinsiyete, nerede kullanılacağına göre alınacak ürünün nitelikleri değişir. Eğer, ısıyla şekillendirme yapmak, boyamak vs. gibi işlemler yapılmak isteniyorsa doğal malzemeden üretilenler ihtiyaca cevap verecektir. Çünkü sentetik saçların bir kısmında bu işlemlerin yapılabilmesi mümkün değildir. Tabi materyal doğal olunca maliyetin artması da söz konusu olur. Maliyet düşürülmek isteniyorsa sentetik modeller de tercih edilebilir. Kullanım rahatlığı da bir diğer önemli noktadır. Ayrım yeri sabit olan modeller, peruk kullananları oldukça kısıtlamaktadır. Saçı toplama, geriye atma, kulak arkasına yerleştirme gibi işlemlerde başarılı sonuçlar vermemektedir. Oysa ayrım yeri sabit olmayan modellerde böyle bir sorun yoktur. Böylelikle gerçek saç görüntüsü rahatlıkla verilecektir. Takıldıktan sonra sabit bir halde kalmaları da önem arz etmektedir. Bunun için yapışabilen, kafa yapısına göre şekillendirilebilen ürünler ideal bir seçim olacaktır. Medikal ve tül peruklarda bu tür özellikler mevcuttur. Kafa derisini rahatsız etmemesi de elzem konulardandır. Hava aldırmayan, esnek olmayan materyalden üretilmiş peruklar kullanıcıyı rahatsız edebilmektedir. Özellikle yaz aylarında cilt reaksiyonlara sebebiyet verebilmektedir. Saçın daha gerçekçi görünüp, kişinin tarzıyla bütünleşebilmesi için seçilmiş olan rengin de önemi büyüktür. Soğuk ve sıcak alt tonu ayrımına göre renk seçimi yapılırsa çok daha başarılı sonuçlar elde edebilir. Aradığınız özelliklerdeki peruğu bulabilmenizde size Trendyol yardımcı olabilir.

Herkese Hitap Eden Peruk Fiyatları Trendyol’da

Herkese Hitap Eden Peruk Fiyatları Trendyol’da

Daha önce de belirttiğimiz gibi peruklar ana başlıkta doğal ve sentetik olmak üzere ikiye ayrılır. Peruk saç fiyatları da buna göre artıp azalır. Genel olarak gerçekten saçtan yapılmış olanların maliyeti daha yüksek olur. Sentetik olanların da kalitesine göre fiyatları değişir. Ürünün özel işçiliğinin olması fiyatı yükselten unsurlardan bir tanesidir. Fiyatı etkileyen şeylerden bir tanesi de saç boyudur. Eğer uzun süreli bir kullanım hedefleniyorsa en doğru seçim gerçek saç olacaktır. Çünkü sentetik malzemeden üretilenlerin ömrü ortalama altı ay olacaktır. Tabi doğru bakım uygulanmazsa üründe erken yıpranma olması ihtimal dahilindedir. Gerçek saçların ömrü ise doğru bakım uygulandığında çok daha uzun olacaktır. Ayrıca peruk olduğunun belli olmaması sizin için önemliyse buna bağlı olarak da ürünün fiyatı da artış gösterir. Kullanılan saç teli ve uygulanan boyanın kalitesi bu yönde belirleyici bir unsur olacaktır. Ayriyeten peruğun kafa yapınıza göre ayarlanabilir, sabitliğinin sağlanabilir olması, kullanılan iç materyalin kalitesi de maliyeti artıran etkenlerden birkaçıdır. Kolayca şekil vermek, saça boyama gibi işlemler uygulayabilmek, saçı istenen yönde tarayabilmek, gerçek deri görüntüsü vermesi de önemli bir kriterdir. Görüntünüzle bütünleşecek olan bir aksesuar olacağı için kaliteli ve uzun süre kullanabileceğiniz ürünler seçmeniz oldukça doğru bir yatırım olacaktır. İstediğiniz özellik ve fiyatlarda peruklar için Trendyol’a göz atabilirsiniz.