"

Saç Aksesuarları

" araması için 54060 sonuç listeleniyor

Saç aksesuarları

Saç Aksesuarları

Günlük hayatın vazgeçilmez parçaları arasında yer alan ve özel günlerin tamamlayıcı ögelerinden olan saça takılan aksesuarlar, farklı saç modellerine ve renklerine göre değişiklik gösterir. Kişisel stillerin ve zevklerin ön planda tutularak tasarlandığı saç aksesuarı modelleri, sahip oldukları çeşitlilik ile geniş bir ürün yelpazesi sunar. Saç aksesuarları ister uzun ve düz saçlarda, ister de kısa ve dalgalı saçlarda kullanılarak elde edilmek istenen tarzın birer yansıması olur. Dalgalı ve düz saçların yanında küçük ve kıvırcık saç aksesuarları kullanılarak da bukleli saçların keyfine varılabilir. Dağınık topuz şeklinde toplanabilecek kıvırcık saçlar küçük incili tokalarla şık bir görünüme kavuşturulabilir. 

Kullanılan saç modeline uygun olarak çeşitlenen saç tokası aksesuarları, saçların şık bir görünüme kavuşmasını destekler. Özel günlerinde geleneksel izler taşımayı sevenler için bindallı saç aksesuarları, etnik dokunuşlara sahip olmak isteyenler için hint saç aksesuarları tercih edilebilir. Son derece gösterişli ya da sade taçlarla kişisel tarzlar saç modellerine de yansıtılabilir. Günlük saç aksesuarları arasında ise kişisel tarz ve tasarımlarıyla farklılık kılan modeller ön plana çıkar. Model açısından son derece geniş bir ürün yelpazesi sunmakla birlikte, saç aksesuarları fiyatları da her bütçeye uygun olarak bulunabilir. 

Saç tokası aksesuar çeşitleri çocuklara özel olarak tasarlanarak, onların da kendi tarzlarını yansıtmalarına yardımcı olur. Kız bebeklerde kullanılabilen saç aksesuarları sevimli ve tatlı bir görünüme kavuşturur. Bebek saç aksesuarları; çıtçıtlı tokalar, saç lastikleri, bandana ve taç modelleriyle birbirinden farklı seçenekler sunar. Kurdeleli boneler, kulaklı bandalar bebeklerin şeker görünmelerinin yanında kullanım kolaylığı da sağlar. Lastikli ve fiyonklu çocuk saç aksesuarları şık ve zarif tasarımlarıyla özel günlerde de kullanılabilir. Kız çocukları için tasarlanan saç aksesuarları hemen hemen her renkte kullanılabilirken, erkek saç aksesuarları için siyah renk daha fazla ön plana çıkar. Sarmak saç telleri, bandanalar ve zikzak görünüm taçlar erkekler için özel olarak tasarlanır. 

Farklı Tarzlara Uygun Saç Aksesuarı Modelleri

Saça takılabilecek aksesuarlar, günlük ve özel günlerde kullanılabilecek oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Farklı kullanım imkanları taşıyan saç aksesuarlarıyla hem yakalanmak istenen tarz yansıtılırken hem de şık bir görünüm elde edilebilir. Toplu saç modellerini sevenler için taşlı saç aksesuarları ve saç alın aksesuarları güzel birer seçenek sunar. Günlük ya da özel günlerde birbirinden güzel saç aksesuarı taç modelleriyle de ön plana çıkar. Masum bir görüntüye ulaşılmak istendiğinde sade saç aksesuarları kullanılabilir. Eğlenceli takımları şık hale getirmek istendiğinde ya da konser ve tatil gibi aktiviteler için hazırlanırken de ilginç saç aksesuarları tercih edilebilir. 

Özgür ve aynı zamanda doğal bir görüntüye kavuşmak isteyenler için bohem saç aksesuarları oldukça geniş bir tasarım çeşitliliği sunar. Hakiki deri, otantik işlemeli ve yaprak desenlerinin hakim olduğu saç aksesuarları, bohem tarzından hoşlananlar için özel olarak tasarlanır. Bohem saç aksesuarları üzerinde kullanılan saç ipleri ve çiçek motifleri salaş bir görünümün yakalanmasını destekleyebilir. Renkli saç sevenler için de bohem saç aksesuarları harika görünümler elde edilmesini sağlar. Saçlarını açık kullanmayı sevenler çiçekli saç aksesuarları ile farklılık oluşturulabilir. Minik taşlarla kaplanmış rengarenk ipli saç aksesuarları, örgülü saçlarla kullanıldığında ise romantik bir havaya kavuşulmasını sağlar. Saçlarında kendi tarzını yansıtmak isteyenler saç aksesuarları ip tasarımlarından yararlanılabilir. 

Her tarza özel olarak tasarlanan saç aksesuarları boncuklu modellerde de bulunur. Boncuklu saç aksesuarları rahat ve neşeli bir görüntü elde etmek istendiğinde tercih edilebilir. Saç aralarına serpiştirilen boncuklar spor ve bir o kadar da şık bir havaya bürünmede yardımcı olur. Konserlerde veya yaz davetlerinde rahatlıkla kullanılabilecek otantik saç aksesuarları, harika görünümler elde edilmesini destekler. Örgü saçların üzerine takılabilecek aksesuarlar, klasik saç modellerine farklı bir hava kazandırır. Yandan örgü gibi farklı örgü modellerinde de kullanılabilen saç örgüsü aksesuarları da otantik bir şıklığın yakalanmasında rol oynar. Saç örgüsü aksesuarları, saçlara pratik bir şekilde sabitlenerek rahat bir kullanım da sunar. Kırmızı saç aksesuarları ise çekici görünümü sevenler tarafından sıklıkla tercih edilebilir. Parlak modelleri saçlarında birleştirmeyi sevenlerin kullandığı, saç aksesuarları simli ip modelleriyle de nostaljik bir hava oluşturulabilir.

Unutulmaz Günlere Değişik Saç Aksesuarları

Kına saç aksesuarları bu özel günde gelin adaylarının ve konukların sıklıkla tercih ettiği aksesuarlar arasında yer alır. Farklı renk ve modellerde bulunabilen kına saç aksesuarı, modern ve şık duruşu öne çıkarmada yardımcı olabilir. Kına gecelerinde sıklıkla tercih edilen bindallı saç aksesuarları, hem kostüm üzerindeki hoş görüntüsü sayesinde asil bir duruş elde etmeyi sağlarken hem de kına gecelerinde şık görünüme sahip olmayı kolaylaştırır. Dökümlü ya da saçı kavrayan kına saç aksesuarları dağınık ve toplu topuzlara, düz ve dalgalı saçlara uyum sağlayabildiğinden tercih edilen saç modeline göre farklı yüz tiplerinde de rahatlıkla kullanılabilir. Hint saç aksesuarları da farklı görünümüyle gece partilerinde ve kına gecelerinde ilgi çekici olmaları sebebiyle sıklıkla kullanılır. Saç modellerinin yanında çeşitli tasarımları ve farklı görünümleri bulunun abiye saç aksesuarları nişan günlerinin de tamamlayıcısıdır. Nişan saç aksesuarları farklı alternatiflerle salaş ve şıklığı birleştirerek anıları unutulmaz hale getirebilir. 

Düğün günü öncesi heyecanını paylaşan nikah töreni, gelin adayları için büyük önem taşır. Nikah saç aksesuarları bu nadide günün bir parçası olacağından doğru bir şekilde seçilmesi ana güzellik katar. Birbirinden şık nikah saç aksesuarları eğlenceli anların saç modellerine eşlik eder. Düğün günlerinde gelin adaylarına eşlik edecek nedimelerin, saç aksesuarları ile birbirlerine olan uyumu da artırılabilir. Nedime saç aksesuarı çeşitli tasarımları sayesinde ilgi odağı olacağından doğru kullanımı ile birlikte zarafeti yakalamakta da yardımcıdır. Düğün, nikah, mezuniyet ve çeşitli özel günlerde fotoğraf çekimlerinde kullanılan mekanlar konsept hazırlıklarında da değişikliğe neden olur. Dış mekan çekimlerinde saç modellerinin öne çıkması için kullanılan dış çekim için saç aksesuarları fotoğraflara bakıldıkça keyif ve mutluluğu artırabilir.

Helenistik saç aksesuarları klasik tarza sahip olduğundan balo ve mezuniyetlerde ya da nişan, nikah ve düğün günlerinde modern duruş elde etmede kolaylık sağlar. Her saç modeline uygun olan helenistik saç aksesuarları uzun saçlarda, at kuyruğu ya da topuzla kullanıldığında hoş bir gürünüm elde edilebilir. Yeni doğum yapmış anneleri özel hissettirebilecek ve bu hoş günleri unutulmaz hale getirecek lohusa saç aksesuarları ise masum ve şık bir görünüm elde etmeye yardımcı olur. Genel olarak çiçekler ve kurdeleler ile tasarlanan farklı renklerdeki lohusa saç aksesuarları, kullanışlı yapıları sayesinde saç modellerinde de kolaylık sunar. Hayalperest dokunuşların yer aldığı; şeffaf, incili ve boncuklu saç aksesuarları ile saçlara şıklık katan mezuniyet saç aksesuarları da mezuniyet gününün özel anlarına eşlik edebilir.

Gelinlere Özel, Gelin Saç Aksesuarları

Gelinlik ve saçlara büyülü bir hava katmada düğünlük saç aksesuarları tüm dikkatleri üzerine çeker. Gelinlerin saç tiplerine göre değişen binbir çeşit gelin saç aksesuarları bulunur. Güzelliği ve zarafeti ortaya çıkaran, göz alıcı aksesuarlar şıklıktan ödün vermeden kullanılabilir. Biraz asi biraz romantik bir havaya bürünülmek istenildiğinde tüylü saç aksesuarı modelleri güçlü bir stil oluşturmada etkili olur. Doğal güzelliğe büyülü bir hava katan tüylü saç aksesuarı modelleri en özel günlere eşlik edebilir. Şık duruşu sayesinde her görünümün vazgeçilmezi olan kuş tüyü saç aksesuarı, gelinlikleriyle sağladığı uyumla birlikte gelinlerin alımlı görünmelerini de destekler. Nostaljik modelleri sevenlerin sıkı ve sade topuzlar için düğünlerinde kullanabileceği saç topuz aksesuarları ile de şıklık artırılabilir. Kuru çiçek saç aksesuarı ise düğünden sonra hatıralar arasında yer alacağından sıklıkla tercih edilir.

Yarım toplanmış topuz, uzun veya kısa su dalgası saçların görünümü, gelin saç aksesuarları çiçek motifleriyle tamamlanabilir. Doğallıktan ödün vermek istemeyen gelinlere özel olarak tasarlanan, beyaz çiçeklerle bezenen saç aksesuarları da göz doldurucu bir şıklık oluşturur. Dağınık topuz saçların arasına da beyaz papatyalar serpiştirerek, düğün boyunca tüm dikkatler üzerine çekilebilir. Saç aksesuarları, topuz saçlarda kullanımlarıyla da iddialı bir görünüm sunar. Taşlı saç aksesuarları ise saçlarını ensede topuz yapmayı sevenler için oldukça uygundur. Yaz gelini olmayı isteyenler ise çiçekli gelin taçlarıyla saçlarını renklendirebilir. Sade, sakin ve gösterişten uzak tarz elde edilmek istendiğinde zarif saç aksesuarları güçlü bir duruş kazanılmasını sağlar. Zarafetin ve asaletin yansıması olan düğün saç aksesuarları gelinlere kendilerini birer peri kızı gibi hissettirir.

Gelinlere düğünlerde çok yakışan ve prenses gibi bir görünüm sunan taşlı saç aksesuarları, örgülü saç modellerinde de sıklıkla tercih edilen modellerdendir. Gelinliklerinde duvak kullanmak istemeyen gelinler, bol hacimli ve küçük mineli çiçekler, tül saç aksesuarları kullanarak hoş ve naif bir görünüm yakalayabilirler. Salon düğünü yapmayı düşünen gelin adayları da saç rengine ve modeline uygun, düz veya taşlı saç aksesuarları kullanarak zarif taşlarla saçlarını süsleyebilir. Kır düğünü yapmak isteyenler için ise modern saç tokaları vazgeçilmez parçalar arasında yer alır. Uçuş uçuş ya da örgülü dağınık topuzları üzerine takılan abiye saç aksesuarları ile harika görünümler sunar. Doğallığın yanında zarafeti öne çıkarmak isteyen gelin adayları için incili saç aksesuarı da şık duruşları destekler. Baş döndüren, zarif ve parlak taşlarla süslenmiş gümüş saç aksesuarı sayesinde de herkesin beğenisini kazanmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanılabilecek Aksesuarlar

Bahar aylarının enerji veren havalarına en çok yakışan modellerden olan zincirli saç aksesuarları, saçları otantik bir görünüme kavuşturabilir. Saç aksesuarı zincir kullanımı açısından da son derece kolaydır. Kolyeler gibi saçlara pratik bir şekilde takılarak, klasik saç modellerinin bile havalı ve şık durmasını sağlar. Günlük saçlara hareket kazandırılmak istendiğinde de zincirli metal saç aksesuarları kullanılabilir. Klasik detaylarıyla ön plana çıkan ve her anı özel kılan saç aksesuarı zincir tasarımları, üzerinde yer alan zincir ve taşlarla modern bir görünüm sunar. Kır düğünü davetlerinde ya da özel gecelerde de değişik saç aksesuarları tüm dikkatleri üzerine çeker. Dalgalı saçları ön plana çıkaran çiçekli ve yapraklı saç aksesuarı zincirleriyle dinamik bir tarz oluşturur. Özellikle bahar aylarının ve kırların vazgeçilmezlerinden olan papatyalardan da saçların süslenmesinde yararlanılabilir. Balık sırtı örgülerin arasından geçirilebilen papatya saç aksesuarları ile romantik bir görünüm yakalanabilir.

Kadınların en sevdiği aksesuarlar arasında yer alan kısa saç aksesuarları yaz aylarında da sıklıkla kullanılır. Sıcak günlerin vazgeçilmezi olan yaz tatilinde plajlarda göz önünde bulunmak isteyen herkes farklı görünümler elde etmek isteyebilir. En ilgi çekici aksesuarlardan biri olan plaj saç aksesuarları yaz aylarında kolay şekil almayan saçlarda rahatlıkla kullanılır. Tatilde saçlarına vakit ayırmak istemeyen ve ıslak saçlarında güzel görünüm elde etmek isteyenler için saç için aksesuarlar kurtarıcı bir rol oynar. Kuaföre gitmeden yaz tatilinizde çıkılan akşam yemeklerinde elde etmek istediğiniz şık bir görünüm için oldukça pratiktir. Sarmaşık ve yıldızlı saç aksesuarları da özellikle örgülü saçlarla sıklıkla kullanılır.

Özel günlerde ve tatil günlerinde öne çıkan deniz yıldızı saç aksesuarları ilginç tasarımları ile şıklığa şıklık katar. Birbirinden farklı tasarımları ile her zevke hitap edebilen deniz yıldızlı saç aksesuarları, hem sade tasarımları ile günlük yaşama uyum sağlar hem de hareketli tasarımları sayesinde özel günlere eşlik eder. Nişan, kına, düğün gibi evlilik merasimlerinde gelin adaylarının kullanabileceği gibi konukların da tercihleri arasında yer alabilir. Deniz kabuğu saç aksesuarı ile sahillerde salaş saç görünümlerine ve dağınık topuz kullanımlarına eşlik eden plaj saç aksesuarları istenilen şıklığa ulaşmayı kolaylaştırır. Çeşitli tarzlara sahip olan şapkalı saç aksesuarları da sade tasarımları sayesinde günlük kullanımda kombinleri tamamlarken aynı zamanda hareketli ve şık tasarımlarıyla da özel günlerde büyüler.

Çekici ve Renkli Saç Aksesuarları

Renkli saçlara sahip olanlar için de saç aksesuar modelleri oldukça geniş bir çeşitlilik sunar. Sahip olunan saçın rengine ve boyuna göre birbirinden farklı saç aksesuarları arasından seçim yapılabilir. Hareketli kullanım imkanı ile somon rengi saç aksesuarları sadeliğin ve şıklığın eşsiz uyumunu sağlar. Minimal bir görünüm arayanların tercihi olan somon rengi saç aksesuarları masum bir duruş elde etmeyi de destekler. Denizin ve gökyüzünün enerjisini saçlarına da yansıtmak isteyenlerin tercihi olacak mavi saç aksesuarı, örgü saç modellerinde ve dalgalı saçlarda havalı bir görünümün yakalanmasında da kullanılabilir. Doğanın temsilcisi olan yeşil rengi de saç aksesuarlarında zarif duruşuyla tüm dikkatleri üzerine çeker. Yeşil saç aksesuarları güne huzur katan duruşuyla hem özel günlerde hem de günlük yaşamda kullanılmaya uygun modeller arasında yer alır. 

Birçok renk çeşidi ile üretilen kadın saç aksesuarları arasında lacivert saç aksesuarları, parlak ve zarif taşlarla toka ya da taç şeklinde tasarlanırken, bant ve şapkalı saç aksesuarları olarak da bulunabildiği için her tarza rahatlıkla uyum sağlar. Lacivert saç aksesuarları gibi sarı ve altın sarısı saç aksesuarı da büyük ilgi görür ve farklı tasarımları sayesinde hem günün enerjisini artırmaya hem de dokulu taçlarla retro tarzını yansıtmaya yardımcı olur. Şık duruşuyla bordo saç aksesuarları ise günlük yaşam içerisinde önemli bir yere sahiptir. Modern görünüm seven ve zarafeti öne çıkarmak isteyen herkes tarafından kullanılan saç aksesuarı, her saç görünümüne uyum sağladığı için tüm tarzlara ilham verir.

İnci ve farklı taşlarda kullanılan, tarak ve yaprak tasarımları ile ön plana çıkan gümüş rengi saç aksesuarları özellikle düğün merasimlerinde günü özelleştirmeye katkı sağlar. Gece partilerinde öne çıkan siyah rengi farklı aksesuarlara da yansır. Saçların asil görüntüsüne şıklığı da katan siyah saç aksesuarı vazgeçilmez bir model olur. Siyah saç aksesuarları, taşlardan ve çiçeklerden yararlanılarak tasarlanan modelleriyle şık olunması gereken zamanlara pırıltı katar. Gri taşlı, ışıltılı saç aksesuarları birçok döneme hitap ettiği için modern duruşun yanında klasik görünümü de berberinde getirebilir. Minik tokalar, taçlar, tarak tokalar gibi farklı tasarımlara sahip olan gri taşlı saç aksesuarları zarif bir görünüm sunar.

Renkli, şık, ışıltılı saç aksesuarları içerisinden kendi ihtiyaçlarınıza ve beğenilerinize göre seçimlerde bulunabilirsiniz. Saç aksesuarı modellerini online olarak Trendyol üzerinden inceleyerek, ürünlere hızlı ve avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.