placeholder
"

Saç Bakım Seti

" araması için 11242 sonuç listeleniyor

Saç Bakım Seti

Kişinin görünümünde farklılık yaratan unsurların başında saç gelir. Bir kişinin görünümünü tamamlamasının olmazsa olmazıdır. Bu nedenle saç bakımı hem kadınlar hem de erkekler için önem taşır. Saç bakım setleri saçın sağlıklı bir yapıda ve görüntüde olmasını sağlamak amacıyla üretilmiş farklı şekilde kullanımları olan ürünlerden oluşur. Ayrıca kullanıcının isteğine göre saçın şekillenmesini ve dayanıklılığın artmasını sağlar, dokusunu yumuşatır. Boyama, açıcı kullanma veya ısıya maruz bırakma ve benzeri işlemleri görmüş saçın yapısını eski haline getirmeye yardımcı olur. Günlük temizliğinin yapılması için kullanılan şampuanın yanı sıra duştan sonra saç kremi veya çeşitli yağlar kullanılması saçın sağlığını olumlu yönde etkiler. Bu ürünler ürünün özelliğine bağlı olarak günlük veya haftalık olarak kullanılabilir. Bu süreç genellikle; kurutmak veya şekillendirmek amacıyla ısıya maruz bırakılacak nemli saça ısı koruyucu, daha sonra saç köpüğü ve en son da saç bakım serumu ve bakım yağları uygulayarak tamamlanır. Tüm bunları yaparken de kullanılan ürünlerin aynı markadan olmasına dikkat etmek ürünlerin etkisini arttırır, olası yan etkileri önler. Her saç tipi için saç bakım ürünleri bulmak mümkündür. Genellikle düz telli insanlar saçlarının kıvırcık olmasını isterler. Aynı şekilde kıvırcık telli insanlar da saçlarının düz olmasını isterler. Bunun amaçla bakım kremlerinden yardım alabilirsiniz. Bu kremler saça şekil vererek kullanıcının istediği bir görüntü oluşturmasına yardımcı olur. Nemli saça uygulanan bu kremlerin bazıları keratin de içerir. Böylece saçınız hem beslenmiş hem de istediğiniz görünüme kavuşmuş olur. Trendyol, kullanıcıların taleplerine göre şekillenmiş, binbir çeşit bakım ürününü sunarken aynı zamanda kullanıcının istediği ürünü kolaylıkla bulmasına ya da hangi ürünü almasına karar vermesine yardımcı olur. Trendyol, filtreleme özelliği sayesinde bütçenize göre en uygun fiyatlı ürünleri seçebilmenizi sağlamıştır. Ürünleri markalarına, uygulanması gereken saç tiplerine, etkilerine (dökülmeye karşı ya da parlaklık verici gibi) ve ek özelliklerine göre sınıflandırır, böylelikle istediğiniz ürüne ulaşmanız kolaylaşır. Ayrıca ürünü denemiş olan kullanıcıların yorumlarına ve puanlamalarına göre de bir sınıflandırma yapmıştır. Bu ürün skoru sınıflandırma tablosu, kullanıcıların deneyimlerine göre şekillenir. Bu yöntemle kullanıcının kullandığı üründen maksimum verimi alır ve Trendyol üzerinden güvenli bir alışveriş deneyimi yaşar.

Saç Bakım Setleri Çeşitleri

Saç bakımı kişiden kişiye farklılık gösteren bir işlemdir. Kişinin kendi saç tipine göre uygun olan ürünleri seçmesi sağlıklı bir görünüm için çok önemlidir. Etkili bir bakım sonrası saçlar güçlenir, parlar ve kolay yıpranmaz. Bu sağlıklı görünümü elde etmek için de ürün alınmadan önce küçük bir araştırma yapılmalıdır. Mesela, ince telli saçlar güneşten daha çabuk etkilenebilir, bu durumda güneş sonrası bakım kitlerini kullanmak iyi bir çözüm olacaktır. Ayrıca kalın telli ya da normal saç tipine sahip kişiler ise saçlarını güneşin zararlı etkilerinden korumak için argan yağlı ürünleri kullanarak bakımlarını yapabilirler ve bitkisel özlü yağları kullanarak kolay taranabilmesini sağlayabilirler. Kuru saçları olan kişiler sülfatsız şampuanlar, yağlı saçları olan kişiler kuru şampuanlar, kepekli saçları olan kişiler de peeling şampuanı gibi ürünler kullanabilir. Bunun yanında, işlem gördüğü için saçları yıpranmış olan kişiler öncelikle saçlarına nemini geri kazandırmalı ve içten onarılmalıdır. Bu da saçların uç kısımlarına uygulanan bakım kremleriyle yapılabilir. Kadın ve erkeklerin saç yapıları birbirinden farklıdır. Bu yüzden cinsiyetlere göre ayrı ayrı üretilmiş bakım setleri mevcuttur. Erkek saç bakım setleri de çokça bulunur. Yağlı saçlara sahip olan erkekler köpük veya sprey kullanabilirler. Erkekler için ayrıca sakal bakım setleri de vardır ve çeşitli bitkisel yağlar ve yıkama jelleriyle sakal bakımı da yapılabilir. Bakım setleri sadece olan saçı güçlendirmek için değil ayrıca saç çıkarmak için de kullanılabilir. Bunun için de saç çıkaran titanyumlu keratin bakım setleri üretilmiştir. Keratin bir çeşit protein ailesinin genel adıdır ve saç bakımı için oldukça önemlidir. Keratin içerikli bakım ürünleri kullanıldığı takdirde saçlar güçlenir ve sağlıklı bir şekilde uzaması sağlanmış olur. Keratin bakım ürünleri doktorunuza danıştıktan sonra alındığı takdirde işe yarayacaktır ve sağlıklı bir görüntü elde etmeniz için yardımcı olacaktır. Trendyol, birçok farklı türden ve markadan saç bakım setini bir araya getirmiş ve kullanıcıların saçlarına iyi bakabilmesi için geliştirilmiş ürünlere en kolay şekilde erişebilmesini sağlar. Siz de saç tipinize uygun olan bakım setlerini Trendyol’da görüntüleyebilir ve sizin için en uygun fiyata alabilirsiniz.

Doğal İçerikleriyle Saç Bakım Setleri

Bakım ürünlerinin ana maddeleri doğal ürünlerden oluşur. Örneğin, saç bakım ürünlerinin içeriğini oluşturan en önemli madde keratindir. Keratin saçın yapı taşıdır. Bir çeşit proteindir ve eğer keratin bakım setleri kullanırsanız saçlarınıza büyük bir iyilik yapmış olursunuz. Bakım ürünlerinin çoğunda aloe vera bitkisi bulunur. Aloe vera saç diplerinizi ferahlatır ve yatıştırır. Kayısı çekirdeği de bakım ürünlerinde bulunur, yağı kuru ve yıpranmış saçlar için kullanılır. Kıvırcık telliler gibi zor şekil verilen saçların yapısını iyileştirir. Kıvırcık saç bakım setlerinde çokça bulunur. Carnitin, saç dökülmesini önler ve güçlendirir. Bir diğer madde de ginseng kökü özütüdür, kırık uç oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Jojoba yağı da bu ürünlerin içeriğini oluşturan maddelerden biridir ve saçı kayganlaştırıp kolayca taranmasını sağlar. Ginseng gibi saç kırıklarını önler. Bir diğer madde ise Macadamia yağıdır. Bu yağ hassas saçlarda büyük bir gelişme gösterir. Hassa ince telli veya zarar görmüş saçlar için üretilmiş olan ürünlerde susam yağı bulunur. Shea yağı yüksek miktarda karoten ve E vitamini içerir, yıpranmış saçların ipeksi bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Bakım ürünlerinde bulunan bir diğer madde ise yabani gül yağıdır. Kuru ve kıvırcık saçların parlamasını sağlar ve şekillenmesini kolaylaştırır. Kepekli saçlar için üretilmiş şampuanlarda zinc pyrithione bulunur, kepeği gidermede yardımcı olur. Gliserol de bakım ürünlerinde bulunur ve oldukça etkili bir nemlendirme maddesidir. Ayrıca saçların elektriklenmesini önlemeye de yardımcı olur. Phantenol saçın daha uzun süre nem dengesinde kalmasını sağlayarak sağlıklı bir görünüm oluşturur. Siz de tüm bakım ürünlerine Trendyol’dan kolayca ulaşabilirsiniz.

Saç Bakım Setlerinin İçerdiği Ürünler

Saç bakım setlerinin en temel ürünlerinin başında şampuan gelir. Bebek saç bakım setlerinin en önemli ürünüdür. Şampuan, sadece saçı ve kafa derisini temizlemekle kalmayıp aynı zamanda saçları nemlendirme görevi de üstlenen bir üründür. Boyalı saçlar için özel üretilmiş şampuanlar boyanın kalıcılığını arttırır ve boyanın akmasını geciktirir. Ayrıca boyalı saçlar yıpranmış ve kuru olur. Şampuan saçlarınızı nemlendirerek ve yumuşatarak saçlarınızın eski dokusuna kavuşmasına yardımcı olur. Yağlı saçlar için özel olarak üretilmiş kuru şampuanlar ise yağını gidermede etkilidir. Bir diğer bakım ürünü ise saç kremleridir. Kremler nem dengesinin korunmasında önemli bir rol üstlenir. İşlem görmüş kuru ve zayıf saçları eski haline getirmede kullanılır. Ayrıca saçların kolay taranmasına yardımcı olur. Bu ürünler saçlarda yumuşaklık ve güzel bir koku bırakır. Saç kremlerinin bir diğer kullanım alanı da saçlara şekil vermektir. Örneğin kıvırcıklaştırıcı saç kremleri maşa veya düzleştirici kullanmadan saçların dalgalanmasını sağlar. Böylelikle saçın yıpranması azaltılmış olur. Isı gören saçlar yıpranır. Ya da aynı şekilde düzleştirici kremler de kıvırcık veya dalgalı saçların düzleşmesine yardım eder. Nemlendirici kremler duştan sonra nemli saçın uçlarına uygulanır ve durulanır. Şekil veren kremler ise yine nemli saça uygulanır ama durulanmaz. Bakım setlerinin bir diğer ürünü ise saç köpüğüdür. Saç köpüğü şekil vermek için kullanılır. Saç jelinin aksine ağırlaştırmaz ama jöleli bir görünüm verir. Saçlara hacim kazandırır ve elektriklenmemesini sağlar. Neredeyse tüm saç tiplerine göre bakım serumu bulunur. Saç bakım serumları genellikle silikon bazlı ürünlerdir. Saçınıza bakım yapmakla beraber güneş ışını, toz gibi zarar verebilecek etkenlerden de korur. Saç serumu da nemli saç uçlarına uygulanarak kullanılır. Bakım setlerinin en önemli unsurlarından biri de bitkisel bakım yağlarıdır. Saçı uzatmak, onarmak, güçlendirmek ve parlak bir görünüm vermek amacıyla kullanılır. Özellikle argan yağı saçı canlandırmada ve hindistan cevizi yağı saçların sertlik ve matlık gibi sorunlarını çözmede çok etkilidir. Bakım yağları genellikle saç uçlarına uygulanır fakat argan yağı saçı uzatma amacıyla diplere de uygulanabilir. Nemlendirici özelliği sayesinde cilt bakımında da kullanılır. Badem yağı da bakım için önemlidir. Saç dökülmesini önlediği gibi kirpik ve kaş dökülmesini de önlemeye yardımcı olur. Hint yağı ise hücre yenileme özelliği sayesinde saçların onarılmasına yardımcı olur ve saçları güçlendiren yağlardan bir tanesidir. Lavanta yağı da saç bakımı için kullanılır ve saç derisinin rahatlamasını, saçın güzel kokmasını sağlar ve saç derisindeki kaşıntıyı önler. Saç tipinize göre seçeceğiniz bu yağlar saçınızın bakımlı olması için son derece önem taşır ve sağlıklı bir şaç için kullanılmalıdır. Trendyol sayfalarında bahsettiğimiz bütün bu ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Saç Tiplerine Göre Bakım Setleri

Saç bakım seti satın alırken kişinin saç tipine dikkat etmesi çok önemlidir. Her bakım seti her saç tipi için uygun değildir. Saç tipi dışında ürünler kullanmak kısa ve uzun vadede çeşitli problemlere yol açabilir. Bu yüzden doğru ürün seçimi oldukça önemlidir. Örneğin yoğun işlem görmüş olan saçınıza yanan saç bakım seti kullanmalısınız. Saç tipleri cinsiyetlere göre, hatta kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Bunun için binbir çeşit bakım seti ve ürünü üretilmiştir. Örneğin, ince telli saç tipi yıpranmaya, yanmaya, güçsüz olmaya ya da güneş ışınlarından zarar görmeye daha meyillidir. Bu yüzden ince saç tipli kişiler için keratin saç bakım setleri üretilmiştir. Kalın saç telli kişilerin saçları ise kuru olmaya yatkındır. Bu yüzden kalın saç telli kişiler kuru saçlar için üretilmiş şampuanları tercih ederek haftada 2-3 kez saçlarını yıkamalıdırlar. İçinde alkol bulunduran ürünler kullanılmamalıdır. Menekşe yağı kullanarak saçlarınıza parlak ve canlı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ayrıca her yıkamadan sonra saçı nemlendirmek için saç kremi kullanmalılar ve her yıkamadan sonra saçlarını kalın dişli tarakla taramalılar. Saçların yağlı olması en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Bunun nedeni genetik veya yanlış ürün kullanımı olabilir. Saç tipine uygun olmayan şampuan, krem ya da maskeler saç diplerindeki yağın artmasına neden olabilir. Bunu önlemek için de doğru bakım ürünlerini kullanmak gerekir. Yağlı saçlı kişilerin krem kullanmaması gerektiği büyük bir yanılgıdır. Saç bakım kremleri saçın nem dengesini korumaya yardımcı olur ve yağlı saçlar için özel olarak üretilen bakım kremleri saçları yağlandırmadan nemlendirir. Ancak saç diplerine uygulanmamalıdır. Yağlı saç tipine sahip kişiler ayrıca doğal içeriklerle hazırlanmış olan saç peelingleri kullanabilirler. Tüm bu ürünlere Trendyol’dan kolayca ulaşabilirsiniz.

Saç Bakım Seti Fiyatları

Saç bakım ürünlerinde bulunan maddelerin çoğu doğal ürünlerin endüstride işlenmesiyle elde edilir. Çoğu saç bakım ürünü yurt dışında üretilir. Saç bakım seti fiyatını belirleyen ana iki unsur bunlardır. Saç bakım setlerinin fiyatı kullanım amacına göre de değişebilmektedir. Örneğin protez saç bakım setleri ile sadece bakım için üretilmiş bakım setlerinin fiyatı birbirinden farklıdır. Ayrıca bu bakım ürünleri uzun süre kullanıldığında hesaplıdır. Bu bakım ürünlerinden sonuç alabilmek için devamlılık şarttır ve ürünlerin belirli bir süre boyunca kullanılması gerekmektedir. Saç bakım ürünleri içeriği çoğunlukla aloe vera bitkisi, kayısı çekirdeği yağı, ginseng kökü özütü, gliserol, keratin, badem yağı, panthenol, ipek proteinleri, buğday proteini, macadamia yağı ve keramidden oluşur. Bu maddeler bakım ürünün işe yaraması için gerekli olan maddelerden sadece birkaçıdır. Ürünlerin kalitesi ve fiyatı kullanılan maddelere göre değişir.Saç bakım seti veya ürünü seçerken seçeceğiniz ürünün saç tipinize uygun olmasına dikkat etmeniz üründen alacağınız kaliteyi arttırır. Trendyol sitesindeki ürünlerin çoğu fiyat performans anlamında yüksek kalitededir. Trendyol’un fiyata göre ürünleri sınıflandırma sistemi bütçenize uygun, uygun fiyatlı ürünleri bulabilmenize olanak sağlar. Ayrıca Trendyol’da bulunan ürün skoruna göre sıralama sistemi de ürünü daha önceden kullanmış olan kişilerin deneyimlerinden yararlanmanızı, böylelikle satın aldığınız üründen maksimum verimi almanızı sağlar.

Saç Bakım Setleri Trendyol’da

Türkiye’nin online alışverişte en çok tercih edilen ve en güvenilir sitelerinden biri olan Trendyol’da saç bakımı için üretilmiş çeşitli türde, markada ve fiyatta ürün bulmak mümkündür. Trendyol bütün bu ürünlerin hepsini sitesinde sergileyerek kullanıcının erişimini kolaylaştırmıştır. Birçok markadan ürününü barındıran site, kullanıcının ihtiyacına göre uygun olan ve alması gereken ürünlerin markalarını, fiyatlarını veya kullanım şekillerini karşılaştırabilmesini sağlar. Ürünlerin fiyat skalası çok geniştir. Çünkü Trendyol’da saç bakım ürünü tasarlayan çoğu markanın ürünlerini bulmak mümkündür. Ayrıca saç bakımı için farklı türde ürünler kullanmak gerekir. Örneğin, en temel saç bakımı için şampuan, saç kremi ve bitkisel yağlar kullanmak gerekir. Saç tipleri cinsiyete, yaşa, hatta bireyden bireye farklılık gösterir. Bu yüzden birçok marka farklı türdeki saç tipleri için saç bakım ürünleri geliştirmiştir. Bu ürünlerin hepsini Trendyol’da bulabilirsiniz. Trendyol’daki ürünler fiyat performans açısından yüksek kalitede olduğundan dolayı tek bir seferde yapacağınız bir saç bakım seti uzun bir süre için yetebilir. Böylelikle sürekli ürün almak zorunda kalmaz ve uygun fiyatlı olduğundan dolayı daha az harcama yapabilirsiniz. Trendyol uygun fiyatlı ürünlere erişebilmenizin yanı sıra size güvenli bir tercih imkanı da sunar. Trendyol sayesinde kullanıcı olarak güvenli bir adrese, hesaplı tercihlere kavuşursunuz. Ayrıca kullanıcı puanlamalarına sayesinde saç bakım seti önerilerine ulaşabilirsiniz. Satın almış olduğunuz seti düzenli bir şekilde kullanırsanız daha sonra yapacağınız tek şey sağlıklı saçlarınızın keyfini çıkarmak olur.