İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Pul Çikolata

" araması için 367 sonuç listeleniyor

Pul Çikolata Çeşitleri ile Hoş Sunumlar

Çikolata, hayatta yoğun bir yer tutması ile karakterize bir gıda olarak tanımlanabilir. Bilindiği gibi tatlı ihtiyacı insan vücudunun temel ihtiyaçlarından biridir. Farklı kişiler farklı tatlara sahip olma eğilimindedir. Bundan dolayı birçok farklı türde çikolata üretilmektedir. Bu tatlılığı elde etmek için belirli prosedürler kullanılır. Pul çikolata ürünleri özellikle Türk mutfağında yaygın olarak kullanılan bir lezzet olarak kabul edilebilir. Ancak bahsi geçen lezzetler elbette yöresel alana sıkışıp kalmakla sınırlı değildir. Bu ürün grubu, küresel varlığı nedeniyle doğal olarak küresel bir profile sahiptir. Farklı kültürlerde yaşayan ve farklı tatlara sahip insanlar pul çikolatayı büyük bir keyifle tüketebilirler. Ancak elbette, ürün aynı salt evrenselliğe indirgenemez.

Farklı Çeşitleri ile Pul Çikolata

Farklı Çeşitleri ile Pul Çikolata

Evrenselliğe ulaşmak, ürünlerin çeşitli yerel tatlara dönüşmesine olanak tanır. Bu durum, farklı bölgelerde zengin mutfakların ortaya çıkmasına kapı aralamaktadır. Bu doğrultuda pul çikolata çeşitleri kullanılan birçok alan vardır. Yüksek oranda kakao yağı ve yüksek oranda kakao içeren bu çikolata türü, diğer çikolatalara göre güçlü ve sert bir yüzeye sahiptir. Çikolata parçacıkları şeklinde olan bu çikolata, kare çikolatalar şeklinde de bulunabilmektedir. Bu açıdan pul çikolata modelleri, kakao içeriğine ve kakao yağı oranına bağlı olarak bitter çikolata, tam sütlü çikolata veya beyaz çikolata olarak üretilmesiyle de karakterize edilir. Hem profesyonel hem de amatör amaçlarla kullanılabilen pul kuvertür çikolata sadece evlerde değil, büyük mutfaklarda da kullanılabilir. Çikolata ve çikolatalı gıdaların üretiminde taban malzemesi olarak kullanılabilen bu ürün genellikle kalıp ve pul şeklinde tercih edilmektedir. Büyük boyutu nedeniyle çubuk şeklindeki kuvertür çikolatayı küçültmek gerekir. Bunu yapmak için bir bıçak veya rende kullanabilirsiniz. Bu erimeyi kolaylaştırır. Ancak pul kuvertür çikolatanın kullanıma hazır olması onu daha da kullanışlı hale getirir. Çikolata çubukları da eritilebilir, ancak pul çikolata çubuklardan çok daha kolay erir. Bu nedenle, dolgu, krema, ganaj vb. yapmak için daha fazla eriyik kullanmak istiyorsanız, pul çikolata kullanımı daha iyi bir seçimdir. Buzdolapları kuvertür pul çikolatayı saklamak için iyidir. Ancak bu çikolataları dondurucuya koymamalısınız. Aşırı sıcak gibi aşırı soğuk da çikolatanın yağ dengesini bozabilir ve üründe beyaz lekelere neden olabilir. Bu koşullara uyduğunuz sürece kuvertür pul çikolatalar sağlıklıdır ve uzun süre kullanılabilir.

Kuvertür Pul Çikolata Çeşitleri

Kuvertür Pul Çikolata Çeşitleri <p style=" margin-bottom: 0.4rem;text-align: justify;"Kuvertür pul çikolatalar, kullanımı kolay yapısı sayesinde profesyonel şekerleme yapımında en büyük yardımcınızdır. Bu çikolata türü bol miktarda kakao yağı içerir, bu nedenle belirli bir sıcaklıkta kolayca erir ve doğal olarak erir. Bu nedenle şekil değişir. Ayrıca kuru, serin ve karanlık bir yerde saklamak en iyisidir. Yaz çikolatası için hem nem hem de sıcaklık çok yüksek olabilir, bu nedenle buzdolabında da saklanabilir. Ancak işlemi kolaylaştırmak için kullanmadan önce oda sıcaklığında bir süre beklemelisiniz. Genel olarak beyaz pul çikolata tercih edilir. Bunlar ganaj, krema, dolgu, dekorasyon ve tatlı hazırlama işlemleri kullanılır. Yaratıcılığınıza bağlı olarak renkli pul çikolata kullanabilirsiniz. Bu sayede ortaya renkli tatlılar çıkarabilirsiniz. Tatlılar ve büyük kekler için ana malzeme olarak pasta kreması ile birlikte dolgu olarak pul damla çikolata da seçebilirsiniz. Bunlar, basit işleme yöntemi nedeniyle temelde tüm mutfaklar için uygundur. Tatlınıza birbirinden güzel ve lezzetli çikolata tatları eklemek için sütlü pul çikolata çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Çünkü bu ürünler, keklerde, sütlü tatlılarda ve kurabiyelerde kullanılabilir. Bu harika çikolata tadını hiçbir işlem görmeden çıkarabilirsiniz. Ayrıca bu çikolatalar, kıvamı nedeniyle genellikle kaplama ve şekerlemelerde tercih edilir. Bunun yanı sıra en sevdiğiniz pul çikolata çeşidini çeşitli malzemelerle karıştırarak, bir kalıba koyarak ve dilediğiniz şekilde de tüketebilirsiniz. Bu aşamada su banyosu yöntemini yani ayrı bir özel eritme işlemi olmadan normal bir çikolatayı eritme yöntemini kullanarak istediğiniz yoğunluğa kolayca geri döndürebilir ve tüketebilirsiniz. Çünkü pul çikolatanın yapısını bozmadan eritmenin en iyi yolu su banyosu yöntemidir. Bunun için ise çikolatayı bir kâseye yerleştirmeniz gerekir. Çikolata kâsesinin tenceredeki suyla temas etmemesi önemlidir. Aksi takdirde, kaynayan suyun sıcaklığı çok yüksek olduğu için çikolatanın yapısını bozabilirsiniz. Ancak değmediği zaman çikolata yavaş yavaş buharın içinde tamamen erimeye başlar. Çikolata erirken ara ara karıştırarak daha kolay erimesini sağlayabilirsiniz. Eritme işlemi tamamlandığında her türlü amaç için kullanılabilecek bir malzemeye sahip olursunuz. Kullanım ve işleme kolaylığındaki en önemli faktör sadece kakao yağı içermesi ve çeşitli yağlar içermemesidir. Bu sayede kolayca eriyip kremsi bir kıvama ulaşabilir. Bu işlemle yeni çikolata yapmak isterseniz veya browni, mus gibi tatlı harçlarında kullanmak isterseniz pul çikolatayı çeşitli pasta süslemelerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Pul Çikolata Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Pul Çikolata Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Blok kuvertür ile aynı tat ve yapıya sahip olan pul çikolatalar, keklere, tatlılara, kremalara, hamur işlerine, pasta süslemelerine, kaplamalara ve soslara mükemmel renk ve tat verir. Çikolata pullarının ezilmesine veya kıyılmasına gerek yoktur. Kullanışlıdır, daha hızlı erir ve eridiğinde çok iyi karışır. Pul çikolata sütlü bir şekilde üretilebildiği gibi farklı tatlar ile de karşınıza çıkar. Bu, çeşitli amaçlar için kullanılmasını kolaylaştırır. Bu açıdan örneğin pembe pul çikolata satın alarak keklerinizi ve pastalarınızı renkli bir şekilde süsleyebilirsiniz. Eğer daha acı ve yoğun bir tat istiyorsanız, bitter pul çikolata çeşitlerini deneyebilirsiniz. Tüm çikolatalar ise çeşitli gramajlarda satılır. Örneğin kuvertür pul çikolata, hızlı tüketime uygun olmasının yanı sıra 2,5 kg gibi dökme ambalajlarda da mevcuttur. Bu şekilde, çıkarmak istediğiniz bir ürün stokuna sahip olursunuz, böylece sürekli olarak çikolata satın almak zorunda kalmazsınız. Çeşitli amaçlarla kullanılabilen bu çikolatalar, damla çikolata şeklinde de satın alınabilir. Bu çeşit bir çikolata satın almak ise eritmeyi ve süslemeler oluşturmayı kolaylaştırır. Tüm bu çeşitlerden dolayı ise pul çikolata fiyatları değişebilir. Ayrıca pul çikolataların çeşitli kullanımları vardır. Bu küçük yuvarlak çikolatalar, kullanıma hazır çikolata parçaları gibidir. Süsleme ve kurabiye yapımında kullanılabilecek enfes tatlardan biridir. Belirgin şekil farklılıkları olan ürünlerden uygulamanıza uygun bir şekil bulmak hiç de zor değildir. Ancak bu çikolatalarda yüksek oranda kakao, kakao yağı ve şeker bulunur. Bu nedenle doğru pul çikolata için tüm bu oranlara dikkat etmeniz gerekir. Çikolata yapmak istiyorsanız, kek veya tatlı yapmak istiyorsanız dilediğinizi seçip kullanabilirsiniz. Ancak bu çikolatalarda kakao olması sadece bitter çikolata olarak kullanıldığı anlamına gelmez. Örneğin beyaz çikolata çeşidine ihtiyacınız varsa, kakao değil, yalnızca kakao yağı içeren bir çikolata seçebilirsiniz. Sütlü versiyon ek süt tozu içerir. Böylelikle ihtiyacınız olan bir pul çikolatayı kolaylıkla bulabilirsiniz. Pul çikolata çeşitleri sadece profesyonel bir mutfakta değil, aynı zamanda ev yapımı tatlılar için de rahatlıkla kullanılabilir. Evinizin zevkine uygun lezzetli ve sağlıklı tatlılar yapmak için de mükemmel bir malzemedir. Satın almak istiyorsanız pul çikolata yorumları ve tavsiyelerini inceleyebilirsiniz. Ardından Trendyol’dan ihtiyacınıza uygun pul çikolataları hemen sipariş edebilirsiniz.