"

Seagate

" araması için 193 sonuç listeleniyor

Seagate

Hızla gelişen teknoloji, teknoloji tutkunlarının hayatına yepyeni elektronik cihazlar kazandırmaya devam ediyor ve bu cihazlar üzerinden elde edilen verilerin pek çoğunun zarar görmeden ve uzun süre boyunca saklanması gerekiyor. Bilgisayarlar tarafından üretilen iş verileri, telefonlar tarafından üretilen kişisel veriler ve özel günlere ait fotoğraflar öncelikli olarak saklanmak istenen verilerin başında geliyor. Elde edilen verilerin sadece korunması değil farklı cihazlar arasında kolayca taşınabilmesi sorununa da çözüm getiren taşınabilir disk teknolojisi, depolama sorunuyla birlikte bu önemli soruna da etkili ve işlevsel çözümler sunuyor. Fazla miktardaki veriyi, küçük boyutlu cihazlar ile taşıma ve koruma yönünde önemli gelişmeler gösteren disk sektörü, her geçen gün yeni depolama ve taşıma teknolojileri ile gelişmesini sürdürmeye devam ediyor.

Veri Depolamada Tecrübe ve Kalitenin Adresi Seagate

Depolama çözümleri alanında öncü firmalarından olan Seagate, 1979 yılında Shugart Technology adıyla Alan Shugart ve Finis Conner tarafından kuruldu. Kuruluşundan itibaren veri depolama alanında önemli gelişmelere imza atan marka, gerek sabit disk gerekse taşınabilir diskler konusunda önemli bir konumda yer alıyor. Güvenilirliğin çok önemli olduğu veri depolama konusunda uzun yılların deneyimine sahip Seagate, tecrübesini her geçen gün artırarak ürünlerine yansıtmaya devam ediyor. Farklı kullanım senaryolarında kullanılabilecek şekilde üretilen Seagate taşınabilir diskler, üstün teknolojik özellikleri ile beğeni topluyor.

Seagate Sabit Diskler

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda sabit disk olarak da kullanılan Seagate HDD çözümleri, her tür ihtiyacı karşılayacak kapasitede üretiliyor. Seagate HDD modelleri, değişik disk boyutu ve bağlantı şekli ile farklı alanlarda kullanım imkânı sunuyor. Artan veri boyutları, verinin yazılma ve okunma hızı sürelerini de önemli hâle getiriyor. Disk boyutu yönünden bakıldığında son derece gelişmiş modeller sunan Seagate 1TB ve üzerinde boyuta sahip pek çok sabit ve taşınabilir disk modeli ile kullanıcısının beğenisini kazanıyor.

Seagate Taşınabilir Diskler

Taşınabilir disklerde boyut önemli bir özellik olmakla beraber kullanıcılar başka yenilikçi özellikler de arıyorlar. Yedekleme işlemlerinde kullanılmak üzere oluşturulmuş yönetim programları, sağlamlık, şık görünüm, değişik işletim sistemlerine uyumluluk en dikkat çeken özellikler arasında yer alıyor. Büyük veriler ile çalışanların tercih ettikleri taşınabilir disk modelleri sunan Seagate 2TB ve üzerinde kapasiteye sahip modeller sunuyor. Yüksek veri yazma ve okuma hızı da içeren bu modeller, veri güvenliğinin yanında kullanıcısına zamandan tasarruf sağlıyor. Hem 2.5 inç hem de 3.5 inçlik modeller ile çeşitlilik arz eden Seagate taşınabilir disk modelleri; kendi kutularında, özel taşıma çantalarında, notebook çantasında hatta cepte bile kolayca taşınabiliyor.

Seagate Taşınabilir Disk Fiyatları

Seagate taşınabilir disk modelleri kullanıcıların ihtiyaçlarına göre değişik ebat, disk kapasitesi, bağlantı şekli ve teknolojik özellikte üretiliyor. Seagate, günlük kullanım ve küçük veriler için tercih edilen 500 GB boyutundaki modellerden başlayarak arşivleme amacıyla kullanılacak 2 TB üstü modellere kadar çok değişik disk kapasitesine sahip bir ürün yelpazesi sunuyor. Elbette ki taşınabilir disklerin fiyatlarının belirlenmesinde disk kapasiteleri de belirleyici faktörlerin başında geliyor. Kapasitesi yüksek ve gelişmiş bağlantı teknolojisine sahip modellerin fiyatları da o oranda yüksek oluyor. USB 3.0 gibi bağlantı teknolojisine sahip modeller daha yüksek bir fiyata sahip olmalarına karşın USB 2.0 bağlantısı ve standart yazma hızına sahip modellere daha düşük fiyatlarla sahip olmak mümkün.

Trendyol, Seagate veri depolama ürünlerinin her çeşidine kolayca ulaşabilmenize yardımcı oluyor. Sizler de ihtiyacınıza uygun olan, şık bir tasarıma, değişik renk seçeneklerine sahip kablolu veya kablosuz bağlantı kurabilen taşınabilir Seagate disklerden birine Trendyol ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Yukarı Çık