placeholder
"

Seiko

" araması için 2212 sonuç listeleniyor

Seiko

Seiko

Dünyanın en bilinen Japon saat markalarından olan Seiko; çağdaş, prestijli, uzun ömürlü ve tarz sahibi saatleriyle öne çıkıyor. Özel saat ürünleriyle stil arayanların ilk tercihleri arasında yer alan Seiko saat, kadınlara ve erkeklere yönelik tasarladığı modellerde en yenilikçi teknolojileri kullanıyor. Artık bir klasik haline gelen tasarımlarıyla ışıltılı bir şıklık sunan marka, daha spor olan modelleriyle de beğeni topluyor. Seiko kol saati ürünleri günlük şıklığın bir parçası olarak tercih edilebildiği gibi, özel davetler ve geceler için kusursuz özel tasarımlar da sunuyor. Markanın hem zarif ve sade klasik modelleri, hem de en ileri teknolojilerle buluşturan akıllı saatleri kusursuz bir performans, ışıltılı bir estetik kalite sağlıyor.

Kaliteden ve şıklıktan asla taviz vermeyen marka, stil sahibi olanların ilk tercihleri arasında yerini alıyor. Artık kült birer ikona dönüşen çok özel tasarımlarının yanı sıra sportif modelleri de bulunan marka, sadeliği ve göz alıcı ışıltısı ile modası asla geçmeyen modeller tasarlıyor. İlk kuvars kol saati ürünlerini dönemin orta sınıf bir otomobili ile aynı fiyata satışa süren marka, ikonik modellerinin yüksek kaliteli yapısına uygun bir fiyat politikası izliyor.

Seiko orijinal saat, kadın ve erkek saatleri ve diğer tüm ürünleri Trendyol güvencesiyle online olarak satın alınabiliyor. Seiko indirim dönemlerinde daha cazip fırsatlar sunan Trendyol, normal dönemlerde de Seiko fiyat ve satın alma koşullarında ciddi kolaylıklar sağlayabiliyor.

1881’den Bugüne Başarıyla Dolu Bir Tarih

Japonca bir kelime olan Seiko anlamı itibariyle “dakika, başarı ve kusursuz” sözcüklerinin karşılığı olarak kullanılıyor. Mükemmeliyetçi Japon kültürünü bir saatte birleştiren ve bugün adı “dakiklik” ve “kusursuzluk” ile birlikte anılan markanın ilk adımları 1881 yılında atılıyor. 22 yaşında olan Kintaro Hattori, Tokyo'nun Ginza bölgesinde saat satan ve tamir eden bir dükkân açıyor. 1892 yılında kurduğu Seikosha fabrikasıyla üretime geçen marka, öncelikle duvar saati üretmeye başlıyor. 1895 yılında Timekeeper adıyla dönemin yaygın bir ürünü olan cep saatleri, 1913’te ise Laurel adıyla kol saatleri üretimine başlayan marka, kısa sürede popüler olan ürünleriyle adını duyuruyor. Seiko saat bu isimle ilk olarak 1924 yılında görücüye çıktı ve 1929 yılında Japonya Devlet Demiryolları’nın resmi saati unvanını kazandı. Saat üretimi konusunda en yeni teknolojileri geliştiren ve başardığı ilkler ile adını tarihe yazdıran marka, kuvars saatleri ve pilsiz saati icat eden marka olarak biliniyor. Geliştirdiği teknolojilerle hem adını duyuran, hem de kusursuzluk arayışını sürdüren marka, 1960 yılında ikonik modeli Grand Seiko’yu üretti. En yetenekli ustaları bir süre yüksek bir dağda bir araya getiren marka, yapılabilecek en iyi saati yapmalarını istedi ve ortaya bu model çıktı. Seiko mekanik saat ürünlerinin zirvesi olarak nitelendirilen, maksimum hassaslık ve dayanıklılık ile öne çıkan bu model, önemli bir dönüm noktası oldu.

Olimpiyatların resmi saati olan, “ilk süre ölçerli kol saati”, yüksek basınca dayanıklı “ilk dalgıç saati”, “ilk otomatik kronograf”, “ilk quartz saat” ve ”ilk altı haneli LCD ekranlı saat”, “ilk titanyum kasalı dalgıç saati”, “ilk televizyon saati”, “ilk ses kaydı yapan saat” ve daha pek çok yeni teknoloji geliştiren marka, bilgisayar teknolojisini saat üretimi ile birleştirmekte gecikmedi ve dünyanın ilk bilgisayar işlevli saatini de 1984 yılında üretti. İcatlardan ve yeni teknoloji geliştirmekten asla vazgeçmeyen marka, e-Ink saatten akıllı saatlere pek çok model geliştirirken, uzay yürüyüşü için tasarlanan ve Uluslararası Uzay İstasyonu’nda sorunsuz biçimde kullanılan saatlere de imzasını attı. Markanın kaynağını adından alan kusursuzluk arayışı bugün de devam ediyor.

Seiko Kol Saati Modelleri

Erkek, kadın ya da unisex olarak tasarlanan Seiko kol saati çeşitleri, hem sağladığı stil, hem de işlevselliği ile en sevilen aksesuar ürünleri arasında yer alıyor. Su geçirmeme, uzun ömürlü kullanım, kusursuz dakiklik gibi pek çok olumlu özelliği bulunan saatler, tasarımları ile de göz dolduruyor. Seiko modelleri tercihe göre analog ya da dijital olarak tercih edilebiliyor. Seiko orijinal saat kadın, erkek ya da unisex modelleri ile farklı teknolojik ve estetik seçenekler sunuyor. Seiko otomatik saat ürünleri daha çok çelik kasalı yapıları ve su geçirmezlik özellikleri ile popüler olan sportif modeller arasında alıyor. Aynı zamanda yüksek basınca dayanıklı olarak tasarlanan Seiko otomatik saat çeşitleri arasında sürekli saat pilinin değişmesine ihtiyaç bırakmayan kinetik modeller de bulunuyor. Pilsiz saat teknolojisinin de mucidi olan marka, uzun yıllar hiçbir müdahaleye ihtiyaç bırakmadan çalışabilen mükemmel saatler sunuyor. Güneş enerjisi ile çalışan doğa dostu solar kol saati modelleri son dönemin popüler ürünleri arasında yer alıyor.

Seiko erkek modelleri, fonksiyonel bir aksesuar olmanın ötesinde önemli bir stil ve prestij göstergesi olarak da öne çıkıyor. Kişinin tarzını ve stilini yansıtan Seiko kol saati çeşitleri, farklı yaş grupları, beğeniler ve kullanım alışkanlıkları için pek çok model içeriyor. Saatlerin genel kıyafet stillerini tamamlayıcı özelliği dolayısıyla uyumlu bir kullanım da büyük önem taşıyor. Klasik ve şık Seiko erkek ürünlerinde daha koyu renkler ve metalin uyumu ön plana çıkarken, spor modeller canlı, parlak ve dikkat çekici tasarımlar sunuyor.

Seiko Kadın Kol Saati Modelleri

Çoğunlukla daire kasa olarak ve daha minimal tasarımlarla üretilen kadın kol saatleri, tercihe göre farklı su geçirmezlik oranlarına sahip olabiliyor. Hem kadranı, hem kordonu pırlantalarla süslenmiş olan saat modelleri büyük beğeni topluyor. Standart piller yerine güneş enerji ile şarj edebilen pillere yer verilen bu modeller, aynı zamanda çizilmeyen ve toz tutmayan mineral cam başta olmak üzere doğa dostu malzemelerden üretiliyor.

Erkek saatlerinde olduğu gibi kadın saatlerinde de hem daha minimalist ve klasik modellere, hem de gösterişli ve şık modellere yer veren marka, çağdaş ve canlı tasarımlarla spor stile uygun saatler de tasarlıyor. Kadınların kendi stillerine uygun saatleri seçebileceği geniş bir ürün yelpazesi bulunan Seiko otomatik ve diğer türdeki saatlerinde zarafete ve şıklığa büyük önem veriyor. Seiko akıllı saat ürünlerinde ise kullanıcılar daha çok dijital görünümlü modern tasarımları tercih ediyor. Kadınlar için geliştirilen kayış ve kordonlar, saatin yapısı ile uyumlu olarak farklı stiller sunabiliyor. Çelik kordon ve safir camdan oluşan tasarımlar klasik stili ortaya koyarken, pırlantalarla süslenmiş kordon ve kadranlar olağanüstü göz alıcı bir şıklık sağlıyor.

Markanın kadın saatlerinde klasik yuvarlak görünümün yanı sıra oval, kare, dikdörtgen gibi farklı geometrik şekillerde tasarlanmış modeller de bulunabiliyor. En sevilen koleksiyonlarda yer alan modellerin kadınlar için tasarlanmış versiyonları da büyük beğeni topluyor. Daha canlı renk seçenekleri, daha küçük boyutlar ve ışıltılı değerli taşlar ile kendini gösteren kadın kol saati modelleri yanında, sade ve klasik kadın saatleri de dikkat çekiyor. Tasarım hatları ile klasik modeller ile çağdaş çizgileri buluşturan modeller analog ya da dijital versiyonlar sunabiliyor, akıllı saat seçenekleri ile en yenilikçi teknolojilere erişim şansı verebiliyor.

Işıltılı Seiko Kol Saati Koleksiyonları

Seiko Türkiye’de dünyanın en sevilen koleksiyonlarını kullanıcıların beğenisine sunarken, Trendyol’da bu koleksiyonlara ulaşmak ve özellikleri hakkında bilgi almak mümkün olabiliyor. Markanın sevilen koleksiyonları arasında bulunan Grand Seiko, zamanla ayrı bir markaya dönüşüyor ve sade, şık tasarımlarıyla büyük beğeni topluyor. Markanın sevilen bir başka koleksiyonu olan Credor ise özellikle üst düzey saat işçiliği ile öne çıkıyor. Lüks ve en üst segment kol saatlerinin yanında quartz mekanizmalı saatleri ile de beğeni toplayan markanın Astron serisi, GPS modülü ile yenilenmiş ve güneş enerjili pilleri ile dikkat çeken yeni versiyonuyla dikkat çekiyor. Prospex koleksiyonunda sporcular ve dalgıçlar başta olmak üzere profesyonel kullanım için saatler geliştiren marka, bu özel koleksiyonunda herkes için erişilebilir, uygun fiyatlı saat seçenekleri de sunuyor. Markanın dalgıçlara yönelik özel olarak tasarlanan yüksek basınca dayanıklı saatleri de bu koleksiyonda yer alıyor. Dalgıç saatleri dışında güneş enerjili, radyo sinyali alıcılı ya da kronograf gibi özellikler taşıyan pek çok saat de Prospex koleksiyonu saatleri arasında bulunuyor. Propex koleksiyonundaki saatler elektronik ya da mekanik olarak tercih edilebiliyor.

Markanın en uygun fiyatlı ve yaygın koleksiyonlarından biri olan Seiko 5 ise çift renkli bilezik ve kasa görünümüne sahip modeller içeriyor. Daha uygun fiyatlı ve şık görümlü saat arayanların ilk başvurduğu seri olan bu koleksiyonda, özellikle otomatik mekanizmaya sahip kol saatleri büyük ilgi görüyor. Gün ve tarih göstergeleriyle şık ve işlevsel bir görünüm sunan saatler, özellikle günlük kullanım için tercih ediliyor. Koleksiyonun bazı modellerinde meraklıları için pilot saatleri ya da askeri modelleri anımsatan renk ve desen seçenekleri de bulunabiliyor.

Kauçuk kayışlı ya da metal kordonlu olarak tasarlanan saatler, 200 metreye kadar su basıncına dayanma özeliği sunuyor. Koleksiyonun dalgıçlar için özel olarak tasarlanan saatlerinde ise parlayan ibre ve saat markörleri bulunuyor. Markanın bir başka popüler koleksiyonu olan Presage, tamamen mekanik saatlere yer veriyor. Zarafeti ve klasik şıklığı ile öne çıkan Presage modelleri, çalışma hayatı içinde stilini göstermek isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor. Kültleşmiş tasarım öğeleri ile modern çizgileri buluşturan Premier koleksiyonu Romen rakamlarından vazgeçmeyenler için biçilmiş kaftan olarak öne çıkıyor. Bu koleksiyonun sevilen modellerinde geleneksel görünümün yanı sıra sonsuz takvim işlevi, otomatik artık yıl düzeltme sistemi gibi özelliklere de rastlanıyor. Koleksiyondaki saatlerin kırmızı altın kaplı versiyonları da bulunuyor. Sportura ve Velatura koleksiyonları da çoğunlukla güneş enerjili ve su geçirmez modeller sunuyor. Sonsuz takvim, dünya saati, GPS modülü gibi özellikler sunan bu koleksiyonlardan Velatura özellikle denizcilik sektörü için kusursuz modeller geliştiriyor.

Farklı Kordon ve Kayış Seçenekleri

Seiko modelleri arasında deri kayışlı olanlar özellikle günlük kullanım için sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Başta siyah ve kahverengi olmak üzere deri kayışlarda geniş bir renk yelpazesi sunan marka, kimi modellerde şık görünümü artırmak için özel taş ve süslemeler kullanıyor. Süslemeler ve taşlar bazen kadran ve çerçeve kısmında da kendini gösterebiliyor. Kadınlara yönelik modellerde de kayış ve kadranda altın ve gümüş renkler ile kimi değerli taşlar kullanılabiliyor. Daha sade ve zarif bir görünüm isteyenlerin tercihi ise süslemesiz, klasik Seiko mekanik saat ürünleri oluyor. Hakiki deri saat kordonları en fazla tercih edilen kordonlar arasında başı çekiyor. Uzun ömürlü olan ve konforlu bir kullanım sunan deri kordonların, kolay takılıp çıkarılmaları tercih ediliyor. Kıyafetlerle tam uyum gösterebilen ve şık bir görünüm sunan deri kordon modelleri farklı renklerde ve tonlarda olabiliyor. Saat kordonları arasında daha klasik bir görünüm isteyenlerin tercihi ise metal kordonlar oluyor. Özellikle çelik kordonlar şıklığın ve stilin adresi olurken, özel süslemeler ya da renklendirmelerle daha göz alıcı bir hale gelebiliyorlar.

Seiko otomatik olan saat modelleri arasında daha dijital ve elektronik bir görünüm sunanlara da yer veriyor. Seiko dijital saat ürünleri hem çalışma hayatında, hem de günlük yaşamda daha çağdaş ve şık bir stil isteyenler için bulunmaz fırsatlar sunabiliyor. Aynı şekilde Seiko akıllı saat seçenekleri de teknoloji ve estetiği bir arada deneyimlemek isteyenler için tercih listesinin ilk sıralarında yer alabiliyor. Spor stildeki Seiko dijital saat çeşitleri için silikon kordonları kusursuz bir uyum sağlayabiliyor.

Seiko Duvar ve Masa Saatleri

Seiko vintage ürünleriyle geçmiş zamanların tarzını ve havasını bugünlere taşıyor. Şaşaalı dönemlerin trend stillerini ve dikkat çekici beğenilerini kendi tarzlarının bir parçası yapmak isteyenler Seiko vintage ürünleri kullanarak istedikleri etkiye ulaşabiliyor.

Markanın kol saati seçeneklerinin yanı sıra ev ya da ofis ortamları için çok özel tasarlanmış duvar ve masa saati modelleri de bulunuyor. Seiko duvar saati ürünleri fonksiyonel faydalarının yanı sıra dekoratif işlevleriyle de dikkat çekiyor. Farklı beğeni ve dekorasyon zevklerine uygun modeller sunan marka, özellikle klasik oval duvar saatleri ile öne çıkıyor. Analog ve dijital versiyonları olan Seiko duvar saati çeşitleri arasında alarm çalabilen ya da günü ve tarihi gösteren modeller de bulunuyor.

Siyah ve beyaz tonların hakim olduğu klasik modeller daha popüler olsa da kişisel tercihe göre mavi, yeşil, lacivert renkli saat seçenekleri de öne çıkabiliyor. Ofis odaları, salonlar ya da yatak odaları için uygun biçimde tasarlanan duvar saati seçenekleri yanında masa saati de yaygın olarak kullanılıyor. Alarmlı küçük boy modellerden, dekoratif açıdan güçlü büyük boy masa saatlerine pek çok modeli olan Seiko masa saati çeşitleri, markanın popüler ürünleri arasında yer alıyor. Seiko masa saati ürünleri hem tasarım, hem boyut, hem de kullanılan malzemeler açısından çok geniş bir ürün yelpazesi oluşturuyor.

Gözlük Camı Çeşitleri ve Fiyatları

Seiko saat camları için yıllar içinde geliştirdiği kusursuz teknolojinin yanı sıra gözlükleriyle de büyük beğeni topluyor. Olağanüstü gözlük camı teknolojisi ile estetik ile işlevi başarılı biçimde buluşturan Seiko gözlük camları mükemmel ürünler sunuyor. Daha net görünüm ve konforlu bir kullanım sağlayan Seiko gözlük modelleri, şıklığı ve ışıltısı ile de tarz bir görünüm oluşturuyor. Progressive camlar gibi oldukça yenilikçi teknolojiler de sunan marka, ince işçilik ve rahat kullanım sağlıyor. Markanın yüksek teknoloji içeren gözlük camları özel numaraya ihtiyaç duyanların kurtarıcısı olduğu gibi, değişik spor dalları ve araç sürerken duyulan ihtiyaçları da başarıyla karşılıyor. Dijital göz yorgunluğunu en aza indiren ve görüş mesafesini artıran gözlük camları, hem gözleri korumada, hem de daha iyi bir görüş sağlamada önemli bir işlev üstleniyor. Ultraviyole ışıkları ve mavi ışığın olumsuz etkilerine karşı önleyici özellik taşıyan gözlük camları, her koşulda konforlu bir kullanım için üzerine düşeni yerine getiriyor.

Seiko fiyat ve satın alma koşulları açısından Trendyol’un sağladığı avantajlarla kolayca satın alınabiliyor. Seiko Türkiye kampanya ve indirim seçenekleri ürünlere daha uygun koşullarla erişme olanağı sağlarken, Trendyol aracılığıyla çok özel Seiko indirim fırsatlarından yararlanmak mümkün olabiliyor.