İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Cinsiyet
Renk
Kordon Materyali
Fiyat
Kasa Çapı
Mekanizma
Su Geçirmezlik
Kordon Renk
Kadran Şekli
Ek Özellik
Kasa Materyali
Kasa Renk
Cam Tipi
Tip
Cam Şekli
Satıcı Tipi
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
"

Casio Saat

" araması için 7621 sonuç listeleniyor

Klasikleşmiş Casio Saat Modelleri ve Fiyatları

Casio, ürettiği saatler ile uzun yıllardır pek çok kişi tarafından tercih edilen bir markadır. Casio saatler, kullanıcılarına zamanı öğrenmenin fonksiyonel yolunu sunar. Bu marka tarafından üretilen saatler kolay kullanılabilen bir yapıdadır. Ayrıca gelişmiş özellikleri ile de dikkat çekerler. Marka, genellikle dijital saatler üretir. Ancak marka tarafından üretilen analog saat modelleri de mevcuttur.

Casio, analog ve dijital saat teknolojilerini bir araya getiren bir markadır. Analog modellere özgü bir sistem parçası olan zemberek bazı, Casio dijital saat modellerinde de bulunur. Özellikle Casio ince saat modelleri bu şekilde tasarlanır. Analog ve dijital özellikleri bir araya getiren tasarım, saatlerin çok daha kolay şekilde kullanılmasına da katkı sağlar.

Analog veya dijital fark etmeksizin Casio, hayatın her alanında kullanılabilecek saatler üretmeyi amaçlar. Casio klasik saat modelleri günlük kullanım için uygundur. Casio koşu saatleri ise spor aktivitelerinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanır. Marka ayrıca gençler için de özel ürünler tasarlar. Casio genç saati modelleri, dikkat çekici tasarımları ile öne çıkar. İhtiyacınıza ve zevkinize uygun bir Casio saati kolayca bulabilirsiniz.

Casio’nun pek çok kişi tarafından tercih edilmesini sağlayan özelliklerinin başında ürün tasarımları gelir. Casio saatler kullanışlı ve şık tasarımlara sahiptir. Bu saatler, maksimum performans sunan minimal tasarımlar kullanılarak dizayn edilir. Casio saatlerde genellikle farklı özellikler ve göstergeler bulunur. Bu marka tarafından üretilen dijital saatlerin çoğunda kronometre ve alarm gibi ilave özellikler mevcuttur. Ayrıca Casio saat modellerinin birçoğunda aydınlatma özelliği bulunur. Bu sayede hava karanlık olsa bile saatin kaç olduğunu görebilirsiniz.

Şık görünüm de Casio saat modellerinin karakteristik özelliklerindendir. Siyah Casio saatler, markanın ürettiği popüler modeller arasında yer alır. Siyah renkli saatler, farklı kombinlerle kolayca uyum sağlar. Klasik görünümlerden hoşlanıyorsanız gri Casio saat modellerine de göz atabilirsiniz. Minimal görünen şık bir model arıyorsanız beyaz Casio saat de sizin için uygun olabilir. Casio yeşil saat gibi farklı zevklere hitap eden modeller de üretir. Casio mor saat dikkat çekici görünümlerden hoşlananlar için uygundur.

Dikkat çekici modeller arasında kırmızı Casio saat de yer alır. Pembe Casio saat ise genellikle kadınlar ve çocuklar tarafından tercih edilir. Özel tasarım Casio bakır rengi saat çeşitleri de markanın sık tercih edilen ürünleri arasında yer alır. Özel ve nadir tasarıma sahip bir diğer model ise Casio gold saattir. Casio renkli saat modelleri arasından zevkinize uygun bir ürün bulabilir ve tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Casio Saatlerin Mekanizmaları Nasıldır?

Casio Saatlerin Mekanizmaları Nasıldır?

Casio saat modelleri arasında farklı mekanizmalarla işleyen ürünler mevcuttur. Saat mekanizması, cihazın çalışmak için kullandığı enerjiyi ifade eder. Casio saatler arasında; quartz, dijital, analog/dijital ve solar mekanizmaya sahip modeller bulunur. Markanın ürettiği saatler arasında quartz ve dijital modeller çoğunluktadır. Ancak solar modeller de Casio saatler arasında oldukça popülerdir.

Quartz saat mekanizması, gücünü tamamen pilden alır. Bu mekanizmanın diğerlerine kıyasla çok daha popüler olduğunu söylemek mümkündür. Bu mekanizma, komplike saat parçalarının pilden alınan enerjiyle sorunsuz bir biçimde çalışmasını sağlar. Quartz mekanizmasının avantajlarından biri de zaman ayarındaki sapma riskini minimize etmesidir. Casio pilli saat modellerinde de quartz mekanizması bulunur. Bu mekanizma ile çalışan modeller arasında analog ve dijital Casio saat çeşitler mevcuttur.

Dijital saatler, Casio tarafından üretilen modeller arasında oldukça popülerdir. Casio Türkiye pazarında genellikle dijital saatleriyle tanınan bir markadır. Bu dijital saatler fonksiyonel yapılarıyla öne çıkar. Casio tarafından üretilen birçok dijital saatte; alarm kurma, kronometre, zamanlayıcı gibi özellikler bulunur. Dijital saatler arasında oldukça uygun fiyatlı modeller bulmak da mümkündür. Markanın beğenilen ürünlerinden biri olan Casio G Shock saat buna örnek olarak gösterilebilir. Casio akıllı saat tasarımları arasında yer alan G shock hem gelişmiş özellikleriyle hem de dayanıklılığıyla öne çıkan bir modeldir. Ayrıca bu model şeffaf Casio saat arayanlar için de uygundur.

Solar teknolojisi kullanılarak üretilen Casio güneş enerjili saat modelleri de markanın çok tercih edilen ürünleri arasındadır. Solar teknolojisi, ışığın enerjiye dönüştürülmesini sağlar. Güneş enerjisi, pil ve şarj zorunluluğunu ortadan kaldırarak kullanımı kolaylaştırır. Solar mekanizma özellikle Casio outdoor saat çeşitlerinde tercih edilir. Casio spor saat çeşitleri arasında da güneş enerjili modeller mevcuttur. Bu modeller çevreci tasarımları ile öne çıkar.

Casio analog saat modelleriyle de dikkat çeken bir markadır. Casio tarafından üretilen analog saatler arasında fonksiyonel ve şık ürünler mevcuttur. Casio Edifice saat, markanın popüler analog modellerinden biridir. Bu modelin kadran kısmında üç farklı zaman göstergesi bulunur. Casio kurmalı saat modelleri, dijital olanlar gibi gelişmiş özelliklere sahiptir. Ancak bu modellerin kullanımları çok daha kolaydır. Marka tarafından üretilen analog saatler genel olarak quartz prensibiyle çalışır. Bu saatlerin birçoğu düşük enerji tüketerek uzun kullanım ömrü sunar.

Casio Saatlerin Kordon ve Kasa Materyalleri Nasıldır?

Casio Saatlerin Kordon ve Kasa Materyalleri Nasıldır?

Casio, saat üretirken herkese hitap eden ürünler tasarlamayı amaçlayan bir markadır. Bu doğrultuda marka, çeşitli kasa ve kordon materyalleri kullanarak üretim yapar. Markanın saatleri arasında; çeşitli yaş gruplarına, ilgi alanlarına, ihtiyaçlara ve bütçelere hitap eden ürünler bulmak mümkündür. Marka, materyal fark etmeksizin tüm saatlerini dayanıklı olacak şekilde üretir.

Casio metal saat modelleri, markanın ürettiği ve dayanıklılığı ile öne çıkan tasarımlar arasında yer alır. Metal kasa, saatin mekanizmasının korunmasını ve bu sayede sorunsuz çalışmasını sağlar. Pek çok mekanik Casio saat, metal kasa kullanılarak üretilir. Aynı durum Casio erkek saat modelleri için de geçerlidir. Metal kullanılarak üretilen saatler arasında su altında da çalışabilen modeller mevcuttur. Bu saatlerin kasaları genellikle paslanmaz çelikten üretilir. Casio çelik saat modelleri paslanmaz ve dayanıklı yapılarıyla dikkat çeker.

Uygun fiyatlı ve kaliteli bir alternatif arıyorsanız Casio plastik saat modellerine göz atabilirsiniz. Casio, bu ürünlerde kaliteli plastik kullanılır. Plastik malzeme genellikle Casio çocuk saatleri modellerinde kendine yer bulur. Hafif yapısı ile plastik, çocuklar için rahat bir kullanım sunar.

Saat seçimi yaparken kordon materyaline de dikkat etmek gerekir. Saatin uzun süre kullanılabilmesi için kordonun sağlam olması önemlidir. Casio saat modellerinde kordon materyali olarak genellikle deri ve metal kullanılır. Casio deri kordon saat çeşitleri şık görünümleri ve sağlamlıkları ile dikkat çeker. Metal kordonlu modeller ise kolu kavrayan fakat sıkıp rahatsız etmeyen bir yapıdadır. Bu modeller klasik tarza sahip olanlar için uygundur.

Casio Saatlerin Kasa Çapları Nasıldır?

Casio Saatlerin Kasa Çapları Nasıldır?

Kasa çapı, saat alırken dikkat edilmesi gereken önemli bir kriterdir. Kasa çapı, saatin kadranının ve iç mekanizmasının bulunduğu platformun milimetre cinsinden uzunluğunu ifade eden bir ölçü birimidir. Bu ölçü, saatin genişliğini belirler. Dolayısıyla tercih edeceğiniz modelin büyüklüğünü kasa çapına bakarak anlayabilirsiniz. Kasa çapına karar vererek istediğiniz genişlikte bir saat satın alabilirsiniz.

Casio saatler genel olarak 20-55 mm arasında kasa çaplarına sahiptir. Bu aralıkta farklı kol tiplerine uygun ölçüler bulunabilir. Casio mini saat çeşitleri genellikle 20-26 mm arasındadır. Bu saatlerde küçük bir kadran mevcuttur. Kasa çapı 20 mm altında olan saatler de Casio marka ürünler arasında bulunabilir. 20 mm altındaki modellerin çoğu yüzme aktivitesi için üretilmiş su geçirmez modellerdir. Ayrıca çocuk saatleri de genel olarak 20-30 mm arasındadır.

Casio tarafından üretilen saatler arasında geniş kadranlı modeller de vardır. Özellikle outdoor modellerde geniş kadran kullanılır. Analog modeller arasında yer alan Casio pusulalı saat çeşitlerinde kadran üzerinde farklı göstergeler bulunur. Bu saatlerde kasa ölçüleri genellikle 40-50 mm aralığındadır. Casio Databank saat modelleri de uzun kasa ölçülerine sahiptir. Kare Casio saat modelleri arasında yer alan bu ürünlerde kadran kısmının altında klavye bulunur. Casio klavyeli saat modellerinde kasa çapı 55 milimetreye kadar çıkabilir.

Casio Saatlerin Cam Tipleri Nelerdir?

Casio Saatlerin Cam Tipleri Nelerdir?

Casio saatlerin camları; kristal, mineral, safir, mika, organik ve plastik materyaller kullanılarak üretilir. Cam tipleri, saatin çalışma prensibine göre değişir. Ayrıca cam tipi saat fiyatını belirleyen önemli bir etkendir. Kullanılan materyalin saatin dayanıklılığı üzerinde de etkisi vardır.

Casio klasik saat modellerinde genellikle düz cam kullanılır. Bazı klasik modellerde bombeli tasarımlara rastlamak da mümkündür. Bombeli tasarım özellikle Casio damat saatlerinde kullanılır. Casio hesap makineli saatlerde ise kullanımı kolaylaştırma amacıyla düz cam tercih edilir.

Kristal ve hardlex kristal, Casio retro saat modellerinden sıklıkla tercih edilen materyallerdendir. Mineral cam, dayanıklı yapısı ile çoğunlukla outdoor modellerde kullanılır. Işıklı casio saat modellerinde ise aydınlatmanın başarılı şekilde sağlanması için cam ve mineral tercih edilebilir. Casio Illuminator saat çeşitlerinde ise aydınlatma kadranın önünde olduğu için plastik malzeme kullanılır.

Casio Saat Modellerinin Suya Dayanıklılıkları Nasıldır?

Casio Saat Modellerinin Suya Dayanıklılıkları Nasıldır?

Casio, suya dayanıklı saatler üreten bir markadır. Ayrıca markanın suyun altında kullanılmaya uygun saatleri de mevcuttur. Casio su altı saatleri dışında kalan ürünlerin ıslanmaya karşı dayanıklılığı ise değişiklik gösterir. Saat alırken su geçirmezlik ve ıslanmaya karşı dayanıklılık noktasındaki ayrıma dikkat etmeniz önerilir.

Saatlerin su geçirmezlik seviyeleri ATM adı verilen bir birim ile ölçülür. ATM, saatin deniz seviyesindeki basınca dayanıklılığını ifade eden bir ölçü birimidir. Örnek olarak, 10 ATM basınca dayanıklı bir saat 100 metre derinliğe kadar kullanılabilir. Bu saat 100 metre derinlikte dahi suya karşı dayanıklılık gösterir. Bu özellikler, ISO 6425 Dalış Saatleri Standardı’na uygun şekilde belirlenir.

Bir saatin suyun altında kullanılabilmesi için en az 10 ATM basınca dayanıklı olması gerekir. Casio tarafından üretilen saatlerin önemli bir kısmı 10 ATM ve üzerinde su geçirmezlik oranına sahiptir. Casio Quartz Water Resist saat kategorisinde 20 ATM ve üzeri dayanıklılığa sahip modeller de mevcuttur. Bu modeller genellikle, dalış sporu ile ilgilenenler tarafından tercih edilir.

Su altı kategorisinde olmayan saatler, ıslanmaya karşı belli bir ölçüde dayanıklılık gösterir. 3 ve 5 ATM basınca uygun saatler, sıvı dökülmesine karşı dayanıklıdır. Bu saatlerin kasa, cam ve kayış kısımları sıvı dökülme riskine karşı özel olarak güçlendirilir. Casio su geçirmez saatleri ile kullanıcılarını memnun eder.

Casio Saat Modellerinin Bakımları Nasıl Yapılmalıdır?

Casio Saat Modellerinin Bakımları Nasıl Yapılmalıdır?

Saatlerin uzun ömürlü olmaları, bakımlarının iyi yapılmasına bağlıdır. Saat, su geçirmez ve dış etkenlere karşı dayanıklı bir yapıya sahip olsa bile ter, toz ve nem gibi etkilere maruz kaldığında zamanla bozulabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için saatinize düzenli bakım yapmanız oldukça önemlidir.

Saatinizi çıkardıktan sonra kuru ve yumuşak bir bezle silmeniz önerilir. Bu sayede saatin yüzeyinde biriken teri temizleyebilirsiniz. Gün boyunca saatin yüzeyine toz yapışması normaldir. Bu tozları fazla birikmeden silmeniz gerekir. Bu temizliği rutin olarak her gün yapmanız tavsiye edilir.

Ayda bir kez detaylı temizlik yapmak saatlerinizin her zaman parlak görünmesini ve hijyenik olmasını sağlar. Bu temizliği yapmak için hafif nemli sabunlu bir bez ve yumuşak uçlu diş fırçası yeterli olur. Dilerseniz saat temizliği için özel olarak üretilen fırça ve bezleri de kullanabilirsiniz. Saatin yüzeyini diş fırçasıyla hafifçe ovalayıp tozları çıkardıktan sonra bez ile silebilirsiniz. Bu temizlik Casio titanyum saat gibi metal kasalı modeller için uygundur. Deri kayışlı saatlerde ise diş fırçası kullanılmamalıdır. Deri kayışlı ve plastik saatleri sirkeli suya batırılmış bez yardımıyla silebilirsiniz.

Saatin cam temizliği de oldukça önemlidir. Kasa ve cam temizliğini ayrı ayrı yapmaya özen göstermelisiniz. Casio saatlerde mineral, kristal gibi farklı cam materyalleri kullanılır. Sabunlu bez kullanmak camın yıpranmasına sebep olabilir. Gözlükler için kullanılan bezler ve solüsyonlar saat camlarını temizlemek için de uygundur. Casio gümüş saat gibi özel üretim modellerde cam ve kasa temizliği için farklı uygulamalar gerekebilir.

Saatleri muhafaza ettiğiniz yerler de son derece önemlidir. Toz ve nem, saatin en büyük düşmanıdır. Bu durum su geçirmez saatler için de geçerlidir. Saatin uzun ömürlü olması ve iyi çalışması için kuru bir yerde muhafaza edilmesi gerekir. Saati yüzü yere bakacak şekilde yerleştirmemeye de özen göstermelisiniz. Aksi hâlde saatin kadranı çizilebilir.

Saatlerin iç bakımının bir yetkili servis tarafından düzenli olarak yapılması gerekir. Saat, kompleks bir iç mekanizmaya sahiptir. Bu mekanizmanın bakımı ancak uzmanlar tarafından yapılabilir. Bakımı ve temizliği düzenli yapılan saatler, uzun yıllar boyunca herhangi bir sorun olmaksızın çalışabilir. Saatinizi yılda bir kez servise götürmeniz ve bakım yaptırmanız önerilir.

Casio saat fiyatları; tasarım, üretimde kullanılan malzeme, genişlik, kordon materyali ve bunun gibi unsurlara göre değişiklik gösterir. Casio; birçok farklı tarza, bütçeye ve ihtiyaca hitap eden bir markadır. Dolayısıyla bu markanın saat kategorisinde geniş bir fiyat skalası mevcuttur. Örneğin, Casio kadın saat modelleri arasında her zevke ve bütçeye uygun ürünler bulmak mümkündür. Casio askerî saat gibi belli bir konsepte göre üretilen modellerin fiyatları ise nispeten daha yüksek olabilir. Fiyatı ve özellikleri ne olursun olsun her saate mutlaka düzenli olarak bakım yapılmalıdır. Bakım ve temizlik, saatin kullanım ömrünü uzatarak ekonomik açıdan avantaj elde etmenize katkı sağlar.

Casio marka saatler ile zamanı kaliteli bir tasarımla takip etmek için Trendyol’u tercih edebilirsiniz. Web sitesi ya da aplikasyon üzerinden Casio saat modellerini inceleyebilirsiniz. Arama sınırlandırma özelliği; renk, tasarım, kasa çapı ve kordon materyali gibi özellikleri seçmenize olanak sağlar. Bu sayede beklentilerinize ve bütçenize uygun olan saati çok daha kolay bir şekilde seçebilirsiniz. Saatlerin modellerini ve özelliklerini detaylı bir biçimde inceleyebilirsiniz. Ayrıca saatler hakkında yapılmış yorumları ve incelemeleri okuyabilir, kullanıcıların deneyimlerinden yararlanabilirsiniz. Birkaç tıklama ile oluşturduğunuz sipariş kısa sürede adresinize teslim edilir. Trendyol’un avantajlı kampanyaları sayesinde beğendiğiniz modeli bütçenizi zorlamadan satın almanız da mümkündür.