İlgili Kategoriler
Fiyat
İç Yatak Ölçüsü
Renk
Materyal
Taşıma Kapasitesi
Fonksiyon
Genişlik
Sallanma Fonksiyonu
Yükseklik
Derinlik
Tema / Stil
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Sepet Beşik

" araması için 537 sonuç listeleniyor

Sepet Beşik

Anne babalar için bebeklerin her anı büyük bir heyecandır. Hem doğumdan önce, hem de doğumdan sonra bebekleri için en iyisini isteyen aileler için beşik seçimi son derece önemli ihtiyaçlar arasında yer alır. Ev dekorasyonu modası nasıl her sene değişiklik gösteriyorsa, bebek odası içinde durum aynıdır. Bebek mobilya modasında; hem renkler hem de kullanılan eşyalar her sene farklı bir konseptte popülerliğini korur. Bebek odasında sevilen eşyalarından bir tanesi de sepet beşiktir. Sepet beşik sadece bebeğin rahat etmesini değil, aynı zamanda oda dekorasyonunun şık bir şekilde tamamlanmasını da sağlar. Sepet beşik modelleri birçok farklı marka tarafından satışa sunulur. Her model, tasarım ve rahatlık açısından farklı özelliklere sahiptir. Beşik takımıyla birlikte modern görünüm ortaya çıkaran seçeneklerin; oval, tahterevalli, kaydırmalı, hasır, örgü, dikdörtgen, kare, Fransız ve örgü başta olmak üzere birçok çeşidi bulunur. Satın almak istediğiniz ürünü renginden kaplayacağı yere kadar inceleyerek alışverişinizi yapabilirsiniz. Ayrıca sepet beşik boyutları ve ölçüleri arasından seçiminizi yapabilir, bebeğiniz için rahat ve modern görünüme sahip bir yaşam alanı elde edebilirsiniz.

Sepet Beşik ile Dekorasyonu Tamamlayın

Yeni doğan bebeklerin beşikte yatması zorunlu bir ihtiyaçtır. Doğumdan sonraki ilk birkaç ay, aileler bebeklerini kendi odalarında bulundurmak ister. Bu yüzden özellikle yenidoğan bebekler için beşik seçimi bir alternatif oluşturur.  Hem bebeğin rahat uyuması, hem de annenin uyku kalitesinin bozulmaması için beşikte yatırılması da önerilir. Aslında bebeklerin beşikte sallanarak uyutulması çok eski bir gelenektir. Bu gelenek, modern ürünlerle birleşerek günümüze kadar popülerliğini korumuştur. Her sene geliştirilen farklı bir beşik modeli, bebek odalarının dekorasyonuna yön verir. Son birkaç yılda ise sepet beşikler, modaya uygun şekilde bebek odası hazırlamak isteyenlerin tercihleri arasında yer alır. Sepet beşik kullananlar, bebekleri için en doğru seçimi yaparak onların rahat etmesini sağlamak ister. Bu nedenle sadece renk anlamında değil, işlevsellik açısından da araştırma yaparlar. Sepet beşik modellerinde kullanılan materyal seçenekleri arasında ilk olarak “bambu” dikkat çeker. Bambu sepet beşik, bebekler doğar doğmaz kullanılabilme özelliğine sahiptir. Genel olarak sallanabilme özelliği de gösteren bambu modeller, ailelerin geceleri rahat etmesini sağlar. Özellikle, kucak isteyen ya da sallanmadan uyumayan bebeklerin ebeveynleri, sallanan beşikleri tercih edebilir. Anne yanı sepet beşik ise ergonomik kullanım olanağı sağlar. Bebeğiniz uyandığında ya da çeşitli sebeplerle huysuzlandığında rahatlıkla sallayarak uykusuna devam etmesine yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca, sallanır sepet beşik modellerinin bebeklerin gelişimine olumsuz bir etkisi yoktur. Çünkü sallanırken bebeğin aşırı sarsılmasından çok, hafifçe uykuya dalmasına katkı sağlar. İlgi çeken modellerden biri de tekerlekli sepet beşik çeşitleridir. Dekoratif açıdan son derece şık duran tekerlekli model, sepet beşiği odalar arasında rahatlıkla yer değiştirerek kullanmanıza olanak sağlar. Bu yönüyle, ister bebek odasında isterseniz de kendi odanızda bebeğinizi yatırabilirsiniz. Bebeklerinin rahatlığı kadar sağlığını da düşünen aileler organik sepet beşik modellerini de tercih edebilir. Organik malzemeden üretilen beşikler, zararlı kimyasal ve kanserojen boyalar kullanılmadan üretilir. Bu sayede bebeklerin en çok zaman geçirdiği yer olan beşiğinde sağlığının da korunması amaçlanır. Yenidoğan sepet beşik denildiğinde akla birçok farklı model gelir. Diğer beşik türlerine kıyasla daha küçük boyuta sahip olan yenidoğan modeller, bebeğin doğumundan sonraki birkaç ay boyunca yatması için uygundur. Ancak bebeğiniz birazcık büyüdüğünde ve kilo aldığında bu tarz beşiklere sığamayabilir. Bu nedenle eğer uzun süreli kullanım imkanı elde etmek istiyorsanız küçük boyutlu bebek sepet beşik sizin için uygun bir seçim değildir. Tahta sepet beşik genellikle hafif ağırlıklara sahip olması ile ilgi çeker. Hem kurulum aşamasında hem de yer değiştirilmek istendiğinde rahatlıkla kullanıma hazır hale gelmesi, tahta sepet beşiklerin beğenilen özellikleri arasında yer alır.

Sepet Beşik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genellikle ilk kez anne baba olacak kişiler büyük bir heyecanla alışveriş yapar. Bebeği için en iyi ve en şık ürünlere ulaşmak için neredeyse gözleri kapalı alışveriş yapan birçok aile vardır. Fakat, her konuda olduğu gibi beşik seçiminde de dikkat edilmesi gereken birçok nokta göze çarpar. Öncelikle sadece birkaç ay kullanabileceğiniz küçük sepet beşikler ne kadar şık olsa da kullanışlı değildir. Hem ilk bebeğiniz hem de ikinci bebeğinizin büyüyene kadar kullanabileceği ürünler arasından seçim yapmanız önerilir. Burada önemli noktalardan biri de bebeğinizin kaç aylık olduğuna ve ağırlığına dikkat etmenizdir. Seçim yaparken beşiğin özelliklerini incelemeniz sayesinde uzun ömürlü ve kullanışlı bir tercih yapmış olursunuz. Tekerlekli beşik modelleri ürünün rahatlıkla taşınabilmesini sağlar. Eğer, oda dekorasyonunu sık sık değiştirmekten hoşlanıyorsanız tekerlekli modeller sizin için ideal olabilir. Bebek beşiğinin güvenilir olması son derece önemlidir. Bu nedenle kaliteli malzemeden üretilen, zararlı kimyasallar içermeyen ve uzun ömürlü ürünler seçmek gerekir. Sepet beşik fiyatları değişen aralıklara sahiptir. Ancak, fiyatların yüksek ya da düşük olmasından çok, performansa dikkat ederek alışverişinizi yapmanız son derece önemlidir. Beşiğin doğal malzemelerden yapılması gerekir. Hem güvenlik hem de sağlık açısından doğal malzemeden üretilen beşikleri kullanmanız avantajlı bir durumdur. Çok hafif beşikler, rahat taşınabilir. Ancak, devrilme riski yüksek olduğu için tercih edilmemelidir. Sepet beşik yatak seçiminde de dikkatli olmanız gerekir. Bebeğinizin hem rahat etmesi, hem de bedensel gelişiminin sağlıklı şekilde devam edebilmesi için yatak seçimine özen göstermelisiniz. Sepet beşik parçaları sağlamlık ve kaliteden ödün vermemelidir. Ayrıca, parçalar özenle monte edilmelidir. Eğer demonte bir ürün seçtiyseniz, dikkatle parçaları monte etmeniz, sağlam olmayan kısımları ise sağlamlaştırmanız gerekir. Sepet beşik içi de önemli konular arasında yer alır. Sepet beşik sünger yatak ve cibinlik seti ile birlikte kullanılabilir. Sepet beşik cibinlik ile birlikte kullanıldığında, özellikle yeni doğan bebeklerin rahat uyku çekmesi sağlanmış olur. Cibinlikli sepet beşik modellerini hazır olarak alabileceğiniz gibi, sonradan da yaptırabilirsiniz. Ayrıca sepet beşik koruyucu mutlaka takılmalıdır. Koruyucu, bebeğinizin düşmesinin ya da sıkışmasının önüne geçen önemli bir üründür. Sepet beşik tülü, cibinliği, süngeri ve yatağından oluşan sepet beşik cibinlik seti çeşitlerini Trendyol üzerinden güvenle satın alabilirsiniz.

Tarzından Ödün Vermeyenlere Sepet Beşik Modelleri

Ahşap sepet beşik modelleri en sık tercih edilen ürünlerdendir. Ahşabın kaliteli ve uygun fiyatlı olması, ebeveynleri sepet beşik tercih etmeye yönlendiren nedenler arasındadır. Son yıllarda yeniden moda olan, geleneksel bir beşik türü de hasırdır. Hasır sepet beşik, odasında vintage bir etki oluşturmak isteyen kişilere hitap eder. Aynı zamanda hasırdan yapılan malzemeler, hem uygun fiyatlı hem de doğal olduğu için tercih edilir. Bir diğer model de örme sepet beşik çeşitleridir. Aslında, örgü sepet beşik ile hasır beşik birbirine hem kalite hem de kullanışlılık açısından benzerdir. Bu tarz beşiklerin bir avantajı vardır. Beşikleri tutma yerlerinden tutarak çıkarabilir ve istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Bebeğiniz uyurken bile beşiğini kolayca taşıyabileceğiniz için, hasır türler oldukça beğenilen ürünler arasında yer alır. Fransız sepet beşik modelleri şık ve modern bir görünüme sahiptir. Bebeklerin en çok ilgiye ihtiyaç duyduğu; yeni doğum ya da diş çıkarma gibi dönemlerde rahatlık sağladığı için sıklıkla kullanılır. Oval sepet beşik modelleri en sık tercih edilen türler arasında yer alır. Oval ile dikdörtgen sepet beşik arasında görsel farklılıklar vardır. Dekorasyonunuz ile uyum sağlayan bir modeli tercih edebilirsiniz. Kare sepet beşik ise, daha büyük ölçülere sahiptir. Bebeğinizin ilerleyen aylarında da güvenle kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, ikinci ya da üçüncü çocuklarınızda da yeni bir beşik almanıza gerek kalmaz. Kare ya da dikdörtgen beşikler, bağımsız olarak kullanılır. Yani, bebeğinize has bir odanın bulunması ve oraya monte edilmesi gerekir. Genellikle doğumdan sonraki birkaç ay kullanılmaz. Ancak, yuvarlak sepet beşik modelleri bebeğin ilk aylarında kullanıma uygundur. Hem yer kaplamaması hem de kolaylıkla taşınabilmesi, modelin sevilen özellikleri arasında yer alır. Sıklıkla tercih edilen ürünlerden bir tanesi de çatılı sepet beşik modelleridir. Bebeğine masallardaki gibi güzel bir yatak yapmak isteyen aileler genellikle tercihini çatılı modellerden yana yapar. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var ki, cibinlikli ürünler bebeğiniz uyurken burnuna toz kaçmasını engeller. Özellikle yaz aylarında uyuyan bebeğinize sivrisineklerin konmasını engelleyerek uykusunun bölünmesinin önüne geçer. Bebeğiniz için en doğru ürünü bulmak istiyorsanız Trendyol üzerinden diğer kullanıcıların yorum ve önerilerine göz atabilirsiniz.

Estetik Görünümü Tamamlayan Sepet Beşik Renkleri ve Ölçüleri

Beşiklerin görünümleri kadar ölçüleri de oldukça önemlidir. Bebeğinizin rahat etmesi ancak bulunduğu ay aralığına ve vücut anatomisine uygun ölçülerde bir beşik ile mümkündür. Sepet beşik ölçüsü, taşıma kapasitesine göre değişiklik gösterir. Sepet beşiklerin taşıma kapasiteleri: 0-18, 9-18, 9-25, 9-36 kg olmak üzere gruplara ayrılır. 0-18 kg ağırlığına sahip beşiklerin kademeli ve anne yanı olmak üzere çeşitleri vardır. Kademeli sepet beşik, bebeğinizle birlikte büyüyebilecek şekilde dizayn edilmiştir. Bebeğinizin boyu uzadıkça ve kilosu arttıkça gereken ayarlamaları yaparak beşiği büyütebilirsiniz. Bu sayede bebeğiniz 18 kiloya gelene kadar rahatlıkla kullanım imkanı elde edersiniz. Portatif sepet beşik ise, ergonomik boyutlara sahip, genellikle hafif ağırlıktaki ürünlere denir. Taşınabilir özellik gösteren ürünün küçük sepet beşik ile kıyaslandığında görünüm ve kullanışlılık açısından birbirinden ayrıldığı görülür. 9-18, 9-25 ve 9-36 kg taşıma kapasitesine sahip bebek beşikler, görünüm açısından benzer olsa da, bazı modelleri diğerinden ayıran özellikler bulunur. Buna göre, bazı modellerde çekmece bulunması ya da anne yanına uygun olması, ürünlerin ayırt edici özellikleri arasında yer alır. Çok merak edilen modellerden biri de tahterevalli sepet beşik çeşitleridir. Sallanabilme özelliğine sahip olan model, farklı seçenekleri ve tekerlekli olmasıyla ilgi çeker. Sepet beşik renkleri geniş kategoride yer alır. Genellikle sepet beşik beyaz, pembe ve gri renklerinde tercih edilse de farklı çeşitleri de beğenilir. Beyaz ve gri beşikler hem kız hem de erkek bebeklerin kullanabileceği renklerdir. Ancak, sepet beşik pembe tercih edildiği takdirde sadece kız bebeklerinde kullanılabilir. Öte yandan gri sepet beşik, odanın dekorasyonu ile kolaylıkla uyum sağlayabilen unisex bir renktir. Beşik rengine ve ölçüsüne karar verdikten sonra iç kısmını da hazırlayabilirsiniz. Sepet beşik içi; yatak, uyku takımı ve yan korumadan oluşur. Aileler tercihlerine göre sepet beşik süngeri yerine ortopedik yatak kullanabilir. Oval sepet beşik yatağı ise, uygun ölçülerde rahatlıkla bulunabilir. Yatağın özelliklerini inceleyerek bebeğiniz için en doğru tercihi yapabilirsiniz.

Şık ve Modern Sepet Beşik Fiyatları

Bebeğiniz için oda hazırlarken aklınıza her geçen gün yeni bir dekorasyon fikri gelir. Bebek odasını dekore ederken hem sevimli hem de kaliteli ürünleri seçmek istersiniz. Sepet beşikler dekoratif, modern, şık ve sağlıklı olması nedeniyle tercih edilir. Her türlü bebek odasına uyum sağlayan sepet beşikler, yatak odanıza da koyabileceğiniz kullanışlı ürünlerdir. Yer kaplamayan özellikte olması ve geleneksellik ile modernliği bir araya getirmesi sepet beşiklerin sevilen özellikleri arasında yer alır. Bebeklerin doğumdan sonra beşiğe alıştırılması son derece önemli bir konudur. Ilk aylarda bebeğinizi beşiğinde yatırmamanız, ilerleyen zamanlarda bebeğinizin beşiğe alışmasını da zorlaştıracaktır. Bu nedenle mümkün olduğunca bebeği beşiğinde uyutmaya özen göstermeniz gerekir. Bununla birlikte; eğer ilk aylarda bebeğinizi yanınızdan ayırmak istemiyorsanız tercihinizi anne yanı beşiklerden yana kullanabilirsiniz. Sepet beşik fiyatları değişen aralıklara sahiptir. Fiyatlara etki eden faktörler arasında; kullanılan malzeme, taşıma kapasitesi ve ürünün markası yer alır. Ürün seçiminizi yaparken standartlara uygun kalitede olmasına dikkat etmeniz son derece önemlidir. Genel olarak fiyatlar, hem ekonomik hem de yüksek segmentte ürün almak isteyen kişilere hitap etmeyi başarır. Bütçenize uygun ürünü satın alarak bebeğinizin rahat etmesine katkı sağlayabilirsiniz. Beşik modelleri arasında bebeğiniz yaş alana kadar kullanabileceğiniz seçenekler bulunur. Bu tarzda bir seçim yapmanız, ekonomik açıdan karlı çıkmanızı sağlayan etkenler arasında yer alır. Ayrıca, sepet beşiklerin cibinlikli olan modellerinin yanı sıra, uygun aparatla sonradan cibinlik yaptırabileceğiniz çeşitleri de bulunur. Sepet beşik cibinlik aparatı kolaylıkla monte edilerek kullanılabilme özelliğine sahiptir. Sepet beşik ve diğer gereken tüm ürünleri Trendyol üzerinden satın alabilirsiniz. Ayrıca, kusursuz işçiliğin ürünü olan sepet beşikler sayesinde hem sizin hem de bebeğinizin uyku kalitesini artırabilirsiniz. Bunun yanı sıra, beşiklerde bulunan çekmeceleri düzenlemek isterseniz, hurç ya da çekmece içi organizerlerden yardım alabilirsiniz. Çekmecelerin içine bebeğinizin çamaşırlarını, çoraplarını ya da bezlerini koyarak beşiği daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

Trendyol’da Sepet Beşik

“Bebek odası” denildiğinde akla gelebilecek belli başlı ihtiyaçlar listesi vardır. Bunlar arasında beşik kesinlikle en önemli üründür. Beşik kalitesinin yüksek olması, bebeğin rahat ve huzurlu uyku uyuyabilmesi için son derece önemli bir konudur. Bebek, yatakta rahat edemediği takdirde gece boyunca defalarca uyanır. Gece boyunca uyanan bebekler gün için de de huzursuz davranış sergileyerek anne babasını üzer. Bebeklerin beşiğe alıştırılabilmesi ve geceleri kaliteli bir şekilde uyuyabilmesi beşik ve yatak sayesinde olur. Türkiye’nin kaliteli ve uygun fiyatlı alışveriş denildiğinde akla gelen internet alışveriş sitesi Trendyol, takipçilerine hayatın her alanında şık ürünler sunar. Sepet beşik kategorisinde de farkını ortaya koyan Trendyol, bebeğiniz için gereken tüm eşyalara avantajlı fiyatlarla ulaşmanızı sağlar. Bu sayede bebek odası şık ve işlevsel bir şekilde dekor edilebilir. Trendyol’da sepet beşik uyku seti ve beşik çeşitleri farklı mağazalar ve markalar tarafından satışa sunulur. Ürün seçeneklerini incleyerek; beşiğin ölçüsü, kullanılan malzeme, taşıma kapasitesi gibi konular hakkında detaylı bilgiye sahibi olabilirsiniz. Alışverişiniz sırasında kafanızda herhangi bir soru işareti bırakmayan Trendyol, kullanıcı desteği ile adından söz ettirir. Beğendiğiniz sepet beşik ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi ürün temsilcilerine sorabilir, alışveriş öncesi yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz. Alışveriş yaptıktan sonra; telefon, bilgisayar ya da tabletinizden teslimat sürecini takip edebilirsiniz. Siz de bebeğiniz için doğru ve güvenilir bir şekilde alışveriş yapmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Kullanıcı odaklı bir hizmet anlayışına sahip olan Trendyol sayesinde siz de kaliteye uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Sepet Beşik Kullanışlı Mıdır?

Sepet model bebek beşikleri, yeni doğan bebekler için rahat ve güvenli bir uyku alanı sağlamak için faydalıdır. Sepet beşiğinin bir avantajı, odadan odaya kolayca taşınabilmesi ve ebeveynlerin günlük aktivitelerine devam ederken bebeklerini kendilerine yakın tutabilmeleridir. Sepet beşiğinin küçük boyutu, onu evlerinde sınırlı alanı olan ebeveynler için de iyi bir seçenek haline getirir. Genel olarak, sepet model bebek beşiklerini yeni doğan bebekleriniz için faydalı ve kullanışlı bir seçenek olarak değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda sepet model beşiklerde bebeğinizin uyku esnasında herhangi bir dönme eylemi esnasında düşmesini de engelleyebilirsiniz.

Sepet Beşik Ölçüleri Nedir?

Ortalama bir yaşına kadar bebeklerin büyüme ve gelişmesi ön planda tutularak ölçüler belirlenir. Bu kapsamda sepet beşik ölçülerinde iç yatak ölçüsü 50 x 80 cm ve yükseklik 70 cm şeklinde olabilir. 0 – 15 aylık bebekleriniz için rahatlıkla sepet bebek beşiği tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra iç yatak ölçüsü 50 x 90 ve genişliği 40 cm, derinliği 32 cm olan tavandan bağlamalı sepet beşikleri de değerlendirebilirsiniz. 0 – 12 aylık ve 0 - 13 kilo taşıma kapasitesi bulunan sepet beşik modelleri de bulabilirsiniz. Sepet beşik ölçülerine bebeğinizin boyu ve ağırlığına, beşiği kullanacağınız alanın müsaitliğine bağlı olarak karar verebilirsiniz.

Sepet Beşik Modelleri Nelerdir?

Ahşap, hasır, rattan gibi doğal malzemelerden yapılan sepet beşikler, genellikle bebeğin rahatça uyumasını sağlayacak şekilde tasarlanır. Alternatif sepet beşik modelleri arasında otomatik beşik modelleri yer alır. Otomatik beşiklerde kumanda yardımı ile yataktaki çeşitli özellikleri kullanarak bebeğinizin rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra ahşap beşik seçenekleri de alternatif modeller arasında bulunur. Ahşaptan yapılan sepet bebek beşikleri farklı boyutlarda ve tasarımlarda karşınıza çıkabilir. Sepet beşikler, genellikle doğal ve organik malzemelerden yapılır ve özel el işçiliği ile üretildiğin farklı tasarımlara sahiptir. İstediğiniz ebatlara sahip olan ve dilediğiniz özellikleri barındıran, bebeğiniz için uygun bir sepet beşik modelini tercih edebilirsiniz.