placeholder
"

Beşik Yatağı

" araması için 3017 sonuç listeleniyor

Beşik Yatağı

Beşik Yatağı

Bebekler için en önemli kişisel kullanım alanlarından biri olan beşik yatakları, bebeklerin gelişimiyle doğrudan alakalı olduğu için doğru seçim yapmak büyük önem taşıyor. Uyku sürecinde büyüme hormonu salgılayan ve vaktinin büyük bir bölümünü uyuyarak geçiren bebeklerin konforlu bir yatağa sahip olmaları, ebeveynler için en önemli noktalar arasında yer alıyor. Ünlü yatak markaları tarafından çeşitli materyallerle hazırlanan beşik yatakları, çeşitli ölçü ve formlarıyla bebekler için en güvenli ve sağlıklı uyku seçeneğini sunmak için yüzlerce farklı tasarım sunuyor. Sepet beşik, park beşik, büyüyen beşik, sallanan beşik, anne yanı beşik gibi çok çeşitli beşik modellerinin her biri için bebek yatağı bulabileceğiniz kategoride, bu beşik türlerinin farklı büyüklüklerine özel ölçü seçenekleri de görebilirsiniz. Farklı kalınlık ve dolgu seçenekleri sunan bebek yatakları arasında pamuk yatak, bambu yatak, sünger yatak, yaylı yatak, ortopedik yatak, visco yatak gibi çok sayıda çeşide yer veriliyor. Bebeğiniz için en doğru materyalleri içeren ve çoğunlukla organik iç dolgulardan elde edilen yatakların dış kaplamaları da yüksek kaliteli ve sağlıklı kumaş türleriyle yapılıyor. Genel olarak incelendiğinde yataklarda kullanılan materyallerin her biri, bebeğinizin sağlığını tehdit etmeyen ve özenle seçilen içeriklere sahip. Bebeğinizin doğumdan itibaren kullanabileceği yatak türleri ile bebeğinizin gelişimini destekleyebilir, onun en konforlu uyku süreçlerini yaşamasını sağlayabilirsiniz.

Beşiklere Göre Bebek Yatağı Türleri

Bebeklerin kullandıkları beşik çeşitleri, günümüzde onlarca farklı modelde üretiliyor. Yatak üreticileri ise bu modellere özel tasarımlar yaparak bebeklerin en sağlıklı uykuları uyumasına yardımcı oluyor. Beşiklere göre bebek yatağı türleri incelendiğinde sepet beşikler, büyüyen beşikler, yuvarlak beşikler, sallanan beşikler, anne yanı beşikleri, park beşikler gibi çok sayıda beşik formu bulunuyor. Bu beşiklerin her biri için ise çeşitli ölçü ve boyutlarda yatak modelleri üretiliyor. Park beşik yatağı çeşitleri yalnızca park beşiklere özel olarak tasarlandıklarından diğer yatak türlerine göre daha ince bir yapı sergiliyor. Bebeğinizin sağlığını korumak üzere hazırlanan yataklar, pamuk, bambu gibi dış kumaşlarla bebeğinizin cildini koruyor. Bebek beşik yatağı çeşitleri arasında sepet beşik yatakları da bulunuyor. Bu yatak türü daha çok elips formlu ya da yuvarlak formlu olarak satışa sunuluyor. Sepet beşik yatağı türleri de tıpkı park yatak beşik modellerinde olduğu gibi ince tasarımlarla hazırlanıyor. Genellikle ince sünger dolguya sahip olan sepet yatakları, beşiklerin farklı boyutlarına uyum sağlayacak şekilde üretildiklerinden çeşitli ölçüler sunuyor. Portatif kurulumlu minik beşik modelleri ise park beşiklerde kullanılan ince yatak türleriyle birlikte konforlu bir deneyim yaşatıyor. Bu beşik türleri dışında satışa sunulan anne yanı beşikler ise yine ince yatak çeşitleriyle ya da sünger yatak seçenekleriyle birlikte kullanılıyor. Ancak ürünlerin her birinin farklı ölçü birimi bulunacağından satın almadan önce ölçü kontrolü yapmak büyük önem taşıyor. Ürünlerin açıklama bölümlerini inceleyerek yatak ölçüleri hakkında bilgi edinebilir, evinizdeki beşik ölçüleriyle karşılaştırarak uyum sorunu yaşamadan kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Büyüyen Beşik Yatağı Çeşitleri ve Özellikleri

Beşik içi yatak çeşitleri, öncelikle beşiklerin farklı çeşit ve boyutlarına göre üretiliyor ve her beşik için uygun bir yatak ölçüsü seçilebiliyor. Bambu, ortopedik, pamuk gibi çeşitli yatak versiyonları, büyüyen beşikler için kullanılabiliyor. Ancak yatak satın almadan önce beşiğin yatak bölümünün iç ölçülerini tespit etmek büyük önem taşıyor. Ölçülere dikkat edilmediğinde istenmeyen uyum sorunları oluşabiliyor. Büyüyen beşiklerin yatak bölümünün ölçüleri, 70x180 cm, 60x120 cm, 60x170 cm, 80 x 180 cm, 90 x 140 cm gibi çok sayıda farklı ölçüde yatağı bir araya getiriyor. Bebeğiniz için satın aldığınız beşiğin ölçülerini dikkate alarak dilediğiniz yatağı seçebilir, bebeğiniz için en huzurlu ve konforlu uykuları temin edebilirsiniz. Beşik için yatak satın alırken dikkat etmeniz gereken bir husus daha bulunuyor. Yatakların yükseklik ölçülerini de kontrol ederek satın alacağınız yatağın beşik karyolasına tam oturmasını sağlayabilirsiniz. Aksi durumda satın alacağınız yatak modeli bebeğinizin beşiği içerisinde yüksek ya da alçak konumda kalabiliyor. Bu da yatağı gerçek konforundan uzaklaştırarak fonksiyon ve performans kayıplarına yol açabiliyor. Büyüyen beşikler demonte edildiğinde tek kişilik yataklara da dönüşebiliyor. Bu sebeple büyüyen beşik adını alan bu beşikler için aynı zamanda bir de tek kişilik yatak satın alabilir, 80x180 büyüyen beşik yatağı gibi daha büyük ölçülü yatakları artık büyüdüğü için büyüyen beşiği kullanamayan çocuğunuz için değerlendirebilirsiniz.

Oyun Parkı Beşik Yatağı: Uyku ve Aktivite

Park beşik modelleri bebeklerin severek kullandığı uyku ve oyun alanları arasında yer alıyor. Katlanabilir olmaları sebebiyle aileler tarafından her koşulda çok pratik ve kullanışlı olan park beşikler, bebeğinizin konforlu bir uyku süreci yaşamasına yardımcı oluyor. Bebeğiniz ilk aylarını aştığında ve artık çok hareketli olmaya başladığında güvenli bir alana ihtiyaç duyacağı için park beşikler bu konuda da üstün performans gösteriyor. Park beşik yatağı 70 x 110 cm, 80 x 120 cm gibi çok sayıda farklı ölçü seçeneği sunuyor. Siz de bebeğiniz için park beşik kullanmayı düşünüyorsanız, öncelikle park beşiğin ölçülerini inceleyebilir, beşik için uygun olan yatağı hemen seçebilirsiniz. Çok sayıda alanda tereddütsüz bir şekilde kullanabileceğiniz park beşik yataklarını, beşiğin kullanım süresi dolduğunda beşik dışında da kullanabilir, bebeğiniz için oyun halısına dönüştürebilirsiniz. Dış kumaşlarında %100 pamuk kumaşların kullanıldığı alezli park yatak modelleri, dokuma örme kumaş seçeneğiyle bebeğiniz için en sağlıklı kumaşları satın almanızı sağlıyor. Ürünlerin dış kumaşlarında antibakteriyel özellikleri bulunan bambu kumaş türleri de kullanılabiliyor. Nefes alıp verebilen dış kumaşların altında ise çeşitli koruyucu katmanlar yer alıyor. Bu katmanlar sayesinde bebeğinizin yatağının içerisinde bulunan bileşenler bebeğinizi olumsuz etkilemiyor. Nefes alabilen bu kumaş çeşitleri, genellikle 60 dns ayarında sünger dolgularla dolduruluyor ve fermuarlı kılıf bölümüne sahip olan ürünler kolay temizlik fırsatı sunuyor.

Bebek Yataklarında Bulunması Gereken Özellikler

Yaşamın ilk yıllarında oldukça hassas ve narin bir yapıya sahip olan bebek ve çocuklar, bu yıllarda en ideal uyku deneyimini yaşamak için kaliteli yatak seçeneklerine ihtiyaç duyuyor. Bebek ve çocukların gelişimini doğrudan etkileyen uyku, yeterince kaliteli olmadığında, istenmeyen sağlık problemleri ve gelişim gerilikleri de yaşanabiliyor. Bunları önlemek için bebeğinizin sağlıklı bir şekilde uyku uyumasına yardımcı olan iyi bir yatak seçeneğini değerlendirmeniz büyük önem taşıyor. Bebeğinizin omurga gelişiminden kas gelişimine uzanan etkileri bulunan yatak çeşitleri, doğru tercihler yapıldığında bebekler için fayda sağlayabiliyor. Bebeğinizin yatağını seçerken dikkat etmeniz gereken ilk hususun beşik yatak ölçüleri olduğu biliniyor. Doğru ölçülere sahip olan bir yatakla, bebeğinizin yaşayabileceği sağa ya da sola düşme, bombeli bir alana maruz kalma gibi tehlikeli durumları engelleyebilir, bebeğinize kesintisiz uyku sunmanın sevincini yaşayabilirsiniz. Bebeklerin omurga sağlığını korumak üzere hazırlanan yatak modellerinin ortalama 8 cm derinliğinin bulunması öneriliyor. Derinlik ölçüsünü tespit etmek için satın aldığınız yatağın üzerine elinizi bastırabilir, çökme mesafesine dikkat ederek kaç cm olduğunu anlayabilirsiniz.

Bebeklerin ciltleri oldukça hassas bir yapıya sahip olduğundan en ufak kumaş sürtünmeleri bile ciltlerinde kızarıklık ya da tahrişe sebep olabiliyor. Ayrıca yatakların dış kılıflarında kullanılan kumaşların antibakteriyel ve anti-alerjenik olması, bebeğinizin çeşitli solunum problemleri yaşamasını da önlüyor. Anti-alerjenik kumaşlar aynı zamanda bebeğinizin cildini de koruyabiliyor. Sünger, elyaf, yaylı, lateks, visco gibi çeşitli dolgu materyalleriyle hazırlanan yataklar, nem dengeleme gibi profesyonel özellikler sunarak bebeklerin konfor ve huzur içerisinde uyumasına yardımcı oluyor. Bebeğinizin yatağını seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus yatağın iç dolgularının üretim materyalleri oluyor. Visco yataklar, viskoelastik adı verilen yumuşak bir süngerden üretiliyor. Bebeklerin gelişimlerini desteklediği düşünülen visko yataklar, basınç ve sıcaklık etkenlerinin dengelenmesini sağladıkları için, kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bebeklerin yatağa yatırılmasıyla birlikte oluşan basıncı eşit miktarda dağıtarak yatak yüzeyinin bebeğinizin vücut hatlarının şeklini almasını sağlayan visco yataklar, oval beşik yatağı olarak da kullanılabiliyor. Visco yatak modellerinin hem ince hem de kalın versiyonları mevcut olduğu için hemen her beşik türüne uyum sağlayan çeşitleri bulunuyor.

Bebek Yatağı Temizlik ve Bakım Önerileri

Bebeğinizin yatağını her zaman temiz ve bakımlı tutabilmeniz için öncelikle bazı temizlik aşamalarına özen göstermeniz gerekiyor. Yatak temizliği yaparken ilk aşamada yatağın üzerine karbonat dökmeniz ve ardından bu şekilde 1 saat beklemeniz yeterli oluyor. Bu işlem sayesinde yatağın üzerinde bulunan kirler ve küçük partiküller daha kolay ve etkili bir şekilde temizlenebiliyor. Ardından elektrikli süpürgenizin yer süpürdüğünüz aparatını çıkararak döşeme başlığını kullanmak üzere süpürgenize takabilirsiniz. Böylece temiz bir başlıkla yatağın temizlenmesini ve istenmeyen tozların ve küçük partiküllerin süpürge yardımıyla vakumlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra bebeğinizin yatağını temizlerken onun çamaşırları için kullandığınız deterjanı kullanarak temizlik suyu hazırlayabilirsiniz. Kimyasal içeriklere sahip olmayan deterjanlarla temizlik işlemi yapabilir, ağartıcı ürün kullanmadan temizlik işlemini tamamlayabilirsiniz. Bebeğinizin yatağında istenmeyen kokular varsa bu kokular için sirkeden yardım alabilir, bebeğinizin yatağını silmek üzere hazırladığınız suya az miktarda sirke ekleyebilirsiniz. Silme işleminden sonra oda sıcaklığında kurumaya bırakabilir, herhangi bir kurutma işlemi yapmadan kendiliğinden kurumasını bekleyebilirsiniz.

Beşik Yatak Fiyatları

Bebek beşik yatak fiyatları, ürünlerin ölçüleri, dolgu malzemeleri, kalınlığı, kumaş kaplaması, markası gibi kriterlere göre değişiklik göstererek farklı fiyat aralıklarında seyrediyor. Her bütçeye uygun fiyat aralıkları sunan Trendyol, dünyanın en iyi markalarının tasarladığı bebek beşiklerini indirimli fiyat seçenekleriyle sizin için listeliyor. Oyun parkı beşik yatak fiyatları, diğer yatak türlerine göre daha ince ve viskoelastik bir yapıya sahip olduğu için bu yatakların fiyatları daha ekonomik fiyat aralıkları sunuyor. Ancak ortopedik 50x90 beşik yatağı gibi modellerde ve bebek beşik yatağı 60x120, 70x130 cm gibi ölçü çeşitleri sunan modellerde fiyatlar daha yüksek aralıklarda seyredebiliyor. Beşik sünger beşik içi yatak fiyatları ürünlerin ölçü büyüklüklerine göre de belirlenebiliyor. İçerisindeki dolgu malzemeleri yüksek kaliteli olan Montessori beşik yatak çeşitlerinde olduğu gibi çok farklı fiyat avantajları sizi bekliyor. Beşik yatakları, Trendyol'da bütçe dostu seçeneklerle birlikte sıralanıyor. Oyun parkı yatakları, ortopedik yataklar, yaylı yataklar, sepet beşik yatakları ve diğer tüm bebek yatağı çeşitleri, oldukça ekonomik fiyat seçenekleriyle minik sahiplerine ulaşmayı hedefliyor.

Lateks Bebek Yataklarının Özellikleri

Lateks yataklar, son yılların en çok tercih edilen yatak çeşitleri arasında yer alıyor. Bebekler için de sıkça önerilen lateks yatak modelleri, ortopedik olmaları sebebiyle de beğeni kazanıyor. Bitkilerden elde edilen özel sütlerle üretilen lateks yataklar, bitki öz sularının sünger kıvamına getirilmesiyle hazırlanıyor. Bu özellikleri ise lateks yataklara ortopedik bir yapı kazandırıyor. Bebeklerin terleme problemlerini azaltma özelliği bulunan lateks yatak çeşitleri, doğal malzemelerden elde edilmeleri sebebiyle bebekler için en sağlıklı seçeneklerden biri olmayı başarıyor. Ancak ailelerin lateks yatakları tercih ederken bebeklerinin bitkilere karşı herhangi bir alerji durumu olup olmadığını öğrenmeleri gerekiyor. Tamamen doğal materyallerden elde edilen lateks yataklar, bebeğiniz için en konforlu yatak seçenekleri arasında yer alıyor. Ortopedik bebek yatakları ise bebeğinizin kemik ve kas gelişimini olumlu yönde etkileyen yatak modellerinden sayılıyor. Ortopedik yataklar; yarı ortopedik, tam ortopedik gibi farklı çeşitlerde üretiliyor. Bebekler için en ideal yatak sertliğiorta sertliktir. Ancak bebeğinizin fiziksel olarak özel bir durumu bulunuyorsa daha sert ya da daha yumuşak yatak modellerini de tercih edebilirsiniz. Bebeğinizin alerji öyküsü bulunuyorsa bu durumda elyaf ya da pamuk dolgulu yatakları tercih edebilir, yün yatakları göz ardı edebilirsiniz. Bebeğinizin alerji durumu yoksa bebeğinizin beşiğine en uyumlu yatak modelini seçebilir, bebeğiniz için önemli bir süreç olan uyku sürecini en iyi şekilde geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Bebek Yataklarının Ölçüleri

Bebek yataklarının her biri çeşitli ölçü aralıkları sunuyor. Yatak satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri olan yatak ölçüsü, doğru belirlenmediğinde uyumsuzluk problemleri ortaya çıkabiliyor. Bu durumu engellemek için öncelikle varsa beşiğin kullanma kılavuzunu gözden geçirmek gerekiyor. Doğru ölçüleri öğrendikten sonra ise ölçülerini kontrol edeceğiniz yataklar satın alabilir, bebeğiniz için en rahat uyku sürecini sunabilirsiniz. Bebek yatakları yetişkin ve çocuk yataklarına oranla oldukça küçük yapılara sahip oluyor. Yatak ölçüleri belirtilirken ilk sıradaki rakamlar yatağın enini yani genişliğini, ''x'' ibaresinden sonra gelen bölüm ise yatağın boyunu yani uzunluğunu ifade ediyor. Bebek yatak beşik ölçüleri arasında karşılaştırmalar yaparak sizin için uygun ölçüye hemen ulaşabilir, dilerseniz bazı yatak modellerinde özel ölçüler girerek özel sipariş verme şansı da yakalayabilirsiniz. Yenidoğan yuvarlak beşik yatağı modelleri ise sepet beşiklerde ve yuvarlak beşiklerde kullanılabiliyor. Ahşap sepet oval sepet beşik yatağı modelleri de yuvarlak hatlara sahip olsalar da çap ölçüsü ve orta genişlik oranıyla satın alınabiliyor. Oval beşik yatağı satın alırken ürünün ölçülerini gözden geçirebilir, satın aldığınız oval beşiğe tam uyumlu yataklar satın alabilirsiniz.

Küçük beşik için beşiğe konulan yatak arayanlar tarafından sıklıkla tercih edilen modeller arasında, 50x90 cm ölçülerinde ya da daha küçük boyutlu modeller tasarlanıyor. Ölçü çeşitleri 70x140, 70x130, 60x120, gibi farklı büyüklüklerde hazırlanıyor. Bununla birlikte 80x130, 60x95 gibi daha küçük boyutlu ve en bölümünden büyük modellere de yer veriliyor. Bebeğiniz için ilerleyen yıllarda da kullanmasını istediğiniz bir ürün satın almak istiyorsanız, daha büyük boyutlu yatak ve beşikleri değerlendirebilir, yalnızca bebeklik döneminde kullanabileceği konforlu bir model tercih ediyorsanız, hem küçük hem de büyük beşik yatağı modellerini değerlendirebilirsiniz. Sallanan beşikler ve anne yanı beşiklerin yatakları ise satın aldığınız beşik içerisinde bulunmayabiliyor. Bazı sallanan portatif beşiklerin yatakları ise ince bir yapı sergileyebiliyor. Bebeğinize daha rahat ve konforlu bir yatak modeli sunmak için, bu beşiklerin içerisine ek yatak satın alabilir, bunun için en iyi seçeneklerden biri olan visco yatak ya da sünger yatakları da deneyebilirsiniz. Bebeğiniz için en doğru ve kaliteli yatak seçeneğine Trendyol'un geniş ürün kategorisinde hemen ulaşabilir, beğendiğiniz en iyi yatağı hemen sepete ekleyerek bebeğiniz için konforlu bir uyku deneyimi elde edebilirsiniz.