İlgili Kategoriler
Damacana Yeri
Fiyat
Renk
Kurulum Gerekli mi?
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Garanti Tipi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Su Sebili

" araması için 606 sonuç listeleniyor

Kullanım Kolaylığı Sağlayan Su Sebili Çeşitleri Trendyol'da!

İstenilen her an sıcak ve soğuk su temin edebileceğiniz sebiller, iç ve dış mekânlarda büyük kolaylık sağlayan elektrikli aletlerdir. Sebil sayesinde su ısıtmak için fazladan enerji tüketimi yapmanıza gerek kalmaz. Suları soğutmak için buzdolabında şişeler için alan açmak ve uzun süre soğumalarını beklemek gibi sorunlar sebil sayesinde tarihe karışır. Ev ve sanayi tipi sebil modelleri, hem kalabalık ailelere hem de çok sayıda kişinin çalıştığı iş yerlerine sıcak ve soğuk su temini sağlar. İşlevsel yapıları kadar ergonomik tasarımlarıyla da öne çıkan su sebili modelleri kullanım açısından avantaj sağlayan pek çok özellik ile donatılır. Ev ve ofislerin her mevsim aranan yüzü olan sebiller şık ve modern tasarımlara sahip beyaz eşyalardır. Her alanda kullanıma uygun ürünler uzun ömürlü bir tüketim vadeder.

Farklı Tasarımları ile Su Sebili Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Farklı Tasarımları ile Su Sebili Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Her ihtiyaç ve zevke hitap etmeyi başaran sebil modelleri, birbirinden değişik dizaynlarda üretilen mutfak ekipmanları arasındadır. Su sebili, fonksiyonları ve özellikleri göz önünde bulundurularak sınıflandırılır. Tasarım olarak son derece hafif ve ergonomik olan sebiller kullanım ve taşıma açısından da oldukça avantajlıdır. Masa üstü su sebili modelleri, kompakt tasarımıyla dikkat çeker. Küçük ve taşınabilir olması sayesinde dilerseniz evinizin istediğiniz odasına götürebilirsiniz. Yazlığa ya da tatile giderken de sebili yanınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Tezgâh üstü su sebili, çok fonksiyonlu olmasının yanı sıra kullanışlı bir model olarak da dikkat çeker. Fonksiyonellik açısından oldukça üstün olan bir diğer model akordiyon su sebilidir. Çeşmesi sayesinde kullanım kolaylığı sağlar; contalı kapağı sızdırmayı önler. Ürünü, kullandıktan sonra çantanızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Buzdolabı su sebili modelleri de ergonomik tasarımlarıyla oldukça kullanışlıdır.

Su sebili çeşitlerini fonksiyonlarına göre sınıflandırmak için öncelikle güç tüketim miktarları göz önünde bulundurulmalıdır. Elektrikli su sebili modelleri, sıklıkla ev ve iş yerlerinde tercih edilir. Sebili çalıştırmak için sadece fişini takmak yeterlidir. Üstelik kullanım süreleri dışında kalan zamanlarda ürünün fişini çıkarabilirsiniz. Elektriksiz su sebili ise manuel olarak kullanılır. Damacana pompası ile benzer bir işleve sahip olan bu ürünler çeşmesi sayesinde sebil işlevi görür. Su sebilleri arasında arıtma fonksiyonu ile donatılan modeller de mevcuttur. Arıtmalı ve filtreli su sebilleri, musluk suyunu içilebilecek hâle getirir. Şamandıralı su sebili olarak da bilinen modeller de benzer biçimde arıtma işlemini gerçekleştirir. Sağlıklı ve temiz su temin eden sebiller pek çok kullanıcının mutfaklarda tercih ettiği ürünlerdir.

Su sebili, tasarım açısından zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Dekoratif ve şık tasarımlarıyla öne çıkan cam su sebilleri özellikle ev ve iş yerlerinde tercih edilen modeller arasındadır. Âdeta şık bir vazo gibi görünen musluklu su sebili modelleri ergonomik boyutları sayesinde çok amaçlı kullanım için ideal ürünlerdir. Dilerseniz içecek servisi yapmak için kullanabileceğiniz; 3, 5 ve 6 litrelik cam su sebilleri bulunur. Görünüm açısından şık ve estetik olan daha birçok su sebili modeli mevcuttur. Gizli su sebilinde damacana kapalı bir bölmeye yerleştirilir. Gizli damacanalı su sebili modelleri, kullanıldığı alanın dekorasyonuna modern bir hava katar.

Kullanım Alanlarına Göre Su Sebili Seçenekleri

Kullanım Alanlarına Göre Su Sebili Seçenekleri

Su sebili çeşitlerini kullanım alanlarına göre sınıflandırmak da mümkündür. Bireysel olarak kullanılan kompakt modellerin yanı sıra çok sayıda kişiye sıcak ve soğuk su temin edebilen ürünler de söz konusudur. Bu cihazlar, sanayi ve ev tipi su sebili modelleri olarak iki kategoriye ayrılır. Ev tipi su sebilleri, günlük kullanıma uygun cihazlardır. Günlük sıcak ve soğuk su temini için kullanılan bu aletler güç tüketimi açısından oldukça tasarrufludur. Sanayi su sebili ise oldukça gelişmiş filtrasyon özelliğine sahip bir cihazdır. Bu cihazlar şebeke suyuna doğrudan bağlanarak kullanılabilir. Günlük 80 ila 100 litre soğuk su temin eden bu ürünler endüstriyel alanlarda kullanılmak için oldukça uygundur.

Damacana su sebili, ev ve iş yerlerinde sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alır. Açık ve kapalı alanlarda cihazın fişini prize takmak suretiyle pratik bir şekilde kullanmak mümkün olur. Soğuk suya daha çok ihtiyaç duyulan alanlarda kullanabileceğiniz su sebili çeşitleri demevcuttur. Buz makineli su sebili, özellikle kafe ve restoran gibi yerlerde tercih edilen bir cihazdır. Sıcak ve soğuk su temin etmesinin yanı sıra farklı şekillerde buz üretebilen bir tasarıma sahiptir. Bu sayede yaz günlerinde sıklıkla kullanılır. Dolaplı su sebili, soğuk su ihtiyacını en etkili gideren modeller arasında yer alır. Saklamalı su sebili olarak da bilinen bu modellerde dolap bölmesi mevcuttur. Bu sayede, haricî depolama alanından yararlanarak soğuk sularınızı muhafaza edebilirsiniz.

Hem Sıcak Hem Soğuk Suya Erişebileceğiniz Su Sebillerinin Kalitesi Nasıldır?

Hem Sıcak Hem Soğuk Suya Erişebileceğiniz Su Sebillerinin Kalitesi Nasıldır?

Sıcak ve soğuk suya her an ulaşma imkânı sunan aletler, fonksiyonel oldukları kadar şık ve kalitelidir. Sıcak soğuk su sebili seçenekleri, güç tüketimi açısından da oldukça tasarruflu modellerden oluşur. Soğuk su sebili modelleri, teknolojik donanım ve tasarım noktasında kaliteli tüketim vadeden ürünlerdir. Satın aldığınız cihazın uzun yıllar ilk günkü performansını koruması ve uzun ömürlü olması için kullanım talimatlarına eksiksiz uymanız tavsiye edilir. İhtiyaç duyduğunuz sıcak ve soğuk su miktarı fazlaysa sanayi tipi modelleri tercih edebilirsiniz. Sağlamlık açısından oldukça iddialı olan bu sebil modellerini uzun yıllar sorunsuz bir biçimde kullanmak mümkündür.

Sıcak su sebili sayesinde dilediğiniz ısı derecesinde su temin edebilirsiniz. Ilık ya da kaynar su temin eden bu cihazlar sayesinde ısıtıcı ya da başka bir elektronik alet kullanmanıza gerek kalmaz. 3 musluklu su sebili de kullanıcı deneyimini üst seviyeye çıkaran bir cihazdır. Sıcak ve soğuğun yanı sıra oda sıcaklığında su temin etmek de mümkün olur. Birbirinden farklı ihtiyaç ve beklentilere hitap etmeyi başaran bu ürünler kalite kriterleri sınıflandırılmasından tam puan alan cihazlardır. A sınıfı su sebili modelleri, düşük güç tüketimi ile maksimum performans sergileyen aygıtlardır. Çevre dostu olan su sebili modellerini tercih ederek enerji verimliliğine katkı sağlayabilirsiniz.

Evinizde veya Ofisinizde Su Sebili Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Evinizde veya Ofisinizde Su Sebili Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Su sebili kullanımı, enerji tasarrufu açısından oldukça önemlidir. Sıcak ve soğuk su temin etmek için elektronik aletleri kullanarak birçok farklı işlem gerçekleştirmek gerekir. Kettle ya da ocakta su ısıtmak, fazladan tüp, elektrik veya doğal gaz tüketimine neden olur. Üstelik bu süreçte emek ve enerji kadar zaman da harcanmış olur. Büyük su sebili modelleri; ılık, sıcak ve soğuk su temin etmek için idealdir. Sadece tek bir hareketle dilediğiniz ısı seviyesinde su elde edebilirsiniz. Pek çok modelde ısı seviyesini tercih ettiğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Kabinli su sebili modelleri, kalabalık ortamlar için oldukça uygundur. Cihazın alt kısmında yer alan bölme buzdolabı niteliği taşır. Yalnızca su muhafazası için değil şişe ve kutu içecekler ya da az miktarda olan yiyecekler için de bu bölmeyi kullanabilirsiniz.

Su sebili kullanmanın sağladığı başlıca avantajları arasında işlevsellik gelir. Mini su sebili çeşitleri ev ve ofislerinizde oldukça az bir alan kaplar. Kısıtlı alana sahip olan pek çok alanda küçük su sebili tercih edilir. Bu sayede pratik bir biçimde sıcak ve soğuk su ihtiyacınızı karşılarken aynı zamanda alandan da tasarruf etme imkânı bulabilirsiniz. Su sebilinin kullanılacağı ortamlardaki kişi sayısı ve günlük tüketim miktarını hesaba katarak doğru modeli belirleyebilirsiniz. Sebil kullanımı ile ev ve iş yerlerinizde su ısıtmak ya da soğutmak için başka bir cihaz bulundurmanıza gerek kalmaz. Tek bir aletle birden çok işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Ev ve ofislere ek olarak pek çok iç ve dış mekânda tercih edilen su sebili çeşitleri şık tasarımlarıyla göz doldurur. Sebiller, sıcak ve soğuk su temin etmelerinin yanı sıra mekânın dekorasyonuna da uyum sağlamayı başarır. Bu cihazlar bulunduğu her ortama modern ve estetik bir görünüm katar. Siyah su sebili modelleri; modern, klasik ve renkli dekorasyon tarzındaki alanlarda tercih edilebilir. Gri su sebili çeşitleri de yoğun ilgi gören tasarımları ile dikkat çeker. Klasik beyaz rengin dışında farklı renk tonunda sebil modellerini tercih ederek zamansız bir tasarım ürününe sahip olabilirsiniz. Su sebilinin, hayatınızı kolaylaştıran özellikleri kadar zarif tasarımının da tadını çıkarabilirsiniz.

Su Sebili Seçimi Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar Nelerdir?

Su Sebili Seçimi Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar Nelerdir?

Su sebili seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunur. Kullanım alanı, ihtiyaç duyulan su miktarı ve cihaz fonksiyonları bu konuların başında gelir. Su sebili modelleri çeşitlilik açısından oldukça zengindir. Bu durumda yüzlerce cihaz arasından ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayabilecek olanı tercih etmeniz gerekir. Günlük su ihtiyacının ortalamaya yakın olduğu ortamlarda ev tipi ürünleri tercih edebilirsiniz. Bunun için basit su sebili modellerine göz atarak uygun ürünü seçebilirsiniz. Cam ve porselen su sebili modelleri de evde kullanmaya uygun seçenekler arasında yer alır. Bu ürünler, su ya da içeceğin ısısını muhafaza etmek adına özel olarak tasarlanır. Bu tür modellerde ekstra ısıtma ve soğutma özelliği bulunmadığını göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir.

Yarı kapalı ya da açık alanlarda kullanmak için su sebili arayanların mutlaka dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Güneş ışığı, nem ya da ısı değişikliği gibi dış etkenler su sebilinin kullanım ömrünü azaltabilir. Bunun için dış mekânlarda dayanıklı ve kaliteli materyaller kullanılarak imal edilen ürünleri tercih etmelisiniz. Krom ve çelik su sebili modelleri; paslanma, aşınma ve dış etkenlere bağlı oluşabilecek yıpranmalara karşı oldukça dayanıklıdır. Okul ya da fabrika gibi kalabalık ortamlar için de dayanıklı cihazlar tercih etmeniz önerilir. Fıskiyeli su sebili kalabalık alanlarda kullanım için ideal bir seçenektir. Üstelik hijyen açısından da büyük avantaj sağlar. Suyun geniş bir açıyla akıyor olması sayesinde çeşmeye temas etmeden su içilir ya da şişelere doldurulur.

Ofis ortamlarında tercih edilen su sebillerinin sessiz çalışma özelliğine sahip olması oldukça önemlidir. Sessiz su sebili modelleri neredeyse varlığını hissetmeyeceğiniz kadar düşük bir seste çalışır. Yaşam alanları için de ideal bir seçim olan bu modeller çevreye rahatsızlık vermeden çalışır. Bu özellikleri sayesinde de pek çok kişi tarafından tercih edilir. Soğutmalı su sebili seçenekleri çalışma ortamlarına uygun diğer modellerdir. Hastane ve klinik gibi gün boyu ziyaretçilerin olduğu alanlarda soğuk su ihtiyacını karşılamak için bu modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer önceliğiniz soğuk su ise sebil satın almadan önce motor kapasitesi ve güç tüketimi gibi faktörleri değerlendirmeniz tavsiye edilir.

Yazlık, pansiyon ya da otel gibi ortamlarda hem şık hem de fonksiyonel modeller tercih edilir. Dokunmatik su sebili modelleri son teknolojilere uygun olarak dizayn edilen işlevsel ürünlerdir. Basit ve zahmetsiz bir şekilde su temin edebileceğiniz bu cihazlar kullanım açısından oldukça avantajlıdır. Düğmeye yalnızca bir kez dokunarak suyun akması sağlanabildiği için tek bir hareketle şişe ve bardaklarınızı doldurabilirsiniz. Bahsi geçen mekânlarda sıklıkla tercih edilen bir diğer model depolu olan cihazlardır. Depolu su sebili modelleri aynı zamanda mini buzdolabı işlevi gördüğünden oldukça avantajlı bir kullanım sağlar. Cihazın alt kısmında yer alan bölmeye soğuk kalmasını istediğiniz yiyecek ve içecekleri yerleştirebilirsiniz. Bu fonksiyonel su sebili modellerini dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

Ozonlu su sebili temizleme aletleri sağlık açısından büyük önem arz eder. Su sebilleri sık kullanılan aletler olduğu için dezenfeksiyon işlemlerinin doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi önemli bir husustur. Bu işlemler için kireç çözücü ve benzeri kimyasalların kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez. Temizlik işleminde kimyasal içerikli ürünlerin kullanılması hâlinde içme suyunun kontamine olması kaçınılmazdır. Ozon gazı hem suyu hem de aktığı tüm kanalları temizlemede etkili bir dezenfektandır. Hiçbir kalıntı kalmadan, cihazınızın tertemiz olmasını istiyorsanız ozonlu sebil temizleme aletlerini tercih edebilirsiniz. Pratik ve zahmetsiz birkaç işlemden sonra içme suyunuzu temiz ve steril bir hâle getirebilirsiniz.

Kendiniz kadar sevimli dostlarınızın içtiği suyu da düşünüyorsanız, sebil seçenekleri arasından size uygun olan modeli bulabilirsiniz. Otomatik su sebili modelleri evcil hayvan sahiplerinin yoğun ilgi gösterdiği cihazlardır. Oldukça az yer kaplayan bu portatif cihazlar sürekli su temin etmelerine rağmen az enerji tüketir. Üstelik cihazlar, çift aktif karbon sirkülasyonlu filtreleme sistemi ve LED uyarı ışıkları gibi gelişmiş özelliklerle donatılmaları sayesinde evcil hayvanlarınızın sağlık ve konforunu en az sizin kadar düşünür. Evcil hayvanınız için otomatik sebil satın almadan önce üretim materyalleri ve filtrasyon özelliklerini mutlaka kontrol etmeniz tavsiye edilir.

Su Sebili Fiyatları Nasıldır?

Su Sebili Fiyatları Nasıldır?

Su sebili fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Sıcak ve soğuk su tüketim miktarı, kullanım amacı ve güç tüketimi gibi hususlar sebil fiyatlarını belirleyen faktörlerdir. Yarı kapalı ya da açık mekânlarda kullanıma uygun sebiller oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü ürünlerdir. Paslanmaz su sebili fiyatları klasik modellere nazaran daha üst fiyat segmentinde olabilir. Dayanıklılık ve kalite kadar cihazı işlevsel kılan özellikler de fiyatı belirler. Dokunmatik su sebili modelleri son derece kullanışlı ve fonksiyonel cihazlar olduğu için fiyatları da bu duruma bağlı olarak şekillenir.

Fiyat/performans açısından oldukça elverişli olan su sebili modelleri mevcuttur. Masa ve tezgâh üstü sebil modelleri son model teknolojilerle donatılmalarının yanı sıra hesaplı seçenekleriyle de öne çıkar. Portatif su sebili modelleri her bütçeye hitap eden alternatifleriyle kullanıcıların yüzünü güldürmeyi başarır. Ev, iş yeri ve daha birçok alanda tercih edilen bu cihazların yanı sıra kişisel kullanım için uygun olan sebil modelleri de mevcuttur. Üstelik çocuk su sebili veya akordiyon sebil gibi modeller bir hayli hesaplıdır. Birbirinden farklı alanlarda kullanabileceğiniz işlevsel ve kaliteli su sebili modellerinin tamamını inceleyerek kendi ihtiyaçlarınıza en uygun olanını bulabilirsiniz. Anında sıcak ve soğuk su ihtiyacınızı karşılayabilecek olan donanımlı su sebilini yalnızca birkaç tıklamayla Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Su Sebili Aylık Ne Kadar Elektrik Harcar?

Suyu ısıtma ve soğutma sırasında kullanılan motor sayısı, sebillerin aylık olarak ne kadar elektrik harcadığını etkiler. Özellikle içerisinde iki farklı motor bulunduran modeller, tasarruf yaparak az elektrik tüketir. Suyun sıcaklığını ayarlamak için başka bir yardımcı cihaza başvurmak istemiyorsanız su sebilinin avantajlarından yararlanabilirsiniz. Sebil içerisinde bulunan su, sürekli olarak cihaz içinde olduğundan her daim kullanıma hazır haldedir. Ani ve yüksek devirde çalışması gerekmediğinden fazla elektrik tüketmez. Aynı zamanda dışarıdan gelen havanın suya etki etmesini önleyen özel yalıtımlı modeller de suyun sıcaklığının sabit kalmasını sağlayabilir. Dilediğiniz ısıda suya tasarruflu şekilde sahip olmak için elektrikli su sebili edinebilirsiniz.

Su Sebili Ne Kadar Sürede Soğutur?

Genelde 2 farklı açma kapama yeri olan elektrikli su sebilleri, dilediğiniz ısıdaki suya kısa süre içinde ulaşmanızı sağlar. Ortalama bir su sebilinin yeni konan suyu soğutması yaklaşık olarak 30 ile 60 dakika arasındadır. Cihazların soğutma hızı, ürünün motor gücüne göre değişiklik gösterir. Kısa sürede üreten farklı modeller de vardır. Ürünlerin soğutma kapasitesi birbirinden farklılık gösterebilir. Litre ve saat bağıntısı şeklinde verilen bu bilgi, ürün seçimi sırasında son derece önemlidir. Cihazların avantajlı teknik özellikleri yanı sıra aynı zamanda şık tasarımları ile de dikkat çeker. Gizli damacana bölümü ve paslanmaz çelik gövdeli farklı tasarımlar sayesinde ürünü kullandığınız mekanın şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Su Sebili Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Su sebili alınırken dikkat edilmesi gereken temel özellik; ürünlerin iç hacmidir. Cihazın kullanılacağı mekan uygun bir hacme sahip sebil edinmek oldukça önemlidir. Sebili değiştirmek için sürekli vakit harcamak istemiyorsanız hacmi büyük modelleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda farklı teknolojik yeniliklere sahip pek çok değişik model vardır. Su arıtmalı sebil dışarıdan su almak istemeyen kişiler için uygun bir seçenek olabilir. Sağlıklı bir hayat sürmek için sebilin üretildiği maddeyi de dikkatle seçmek gerekir. Cam sebil özel dış yapısı sayesinde sizin ve sevdiklerinizin sağlığını korur.