İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Çekmece Sayısı
Toplam Hacim
Enerji Sınıfı
Tip
Dondurucu Özelliği
Fiyat
Renk
Enerji Sınıf Aralığı
Genişlik
Derinlik
Yükseklik
Garanti Süresi
Ücretsiz Kurulum/Montaj
Kurulum Gerekli mi?
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Uğur Derin Dondurucu

" araması için 65 sonuç listeleniyor

Sağlıklı Uğur Derin Dondurucu Modelleri ve Fiyatları

Derin dondurucu, gıda maddelerinin dondurarak saklanmasına yarayan cihazdır. Derin dondurucular sayesinde ürünler, besin değerleri korunarak ve bozulmadan uzun müddet saklanabilir. Et ürünleri, sebzeler, meyveler hatta un ve kahve gibi böcelenen ve bayatlayan ürünler dahi derin dondurucuda muhafaza edilebilir.

Uğur, derin dondurucuyla bütünleşen bir markadır. Yılların tecrübesiyle kullanıcısının ne istediğini çok iyi bilen Uğur, derin dondurucularını üretirken işlevsellikle şık tasarımı birleştirir. Uğur derin dondurucu modelleri arasında küçük ailelerden, dar mutfaklardan geniş ailelere, işletmelere kadar herkesin ihtiyacına uygun seçenekler bulunur. Çekmeceli, raflı, yatay veya dikey dondurucu modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda satın almak istediğiniz enerji sınıfına veya dondurucunun rengine göre de seçim yapabilirsiniz.

Bir kez aldığınız derin dondurucuyu uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ürün yelpazesinde her ihtiyaca ve her zevke uygun seçenekler bulunduran Uğur derin dondurucuyla minimum enerji harcayarak maksimum verim almanız mümkündür.

Uğur Derin Dondurucuların Modelleri Nelerdir?

Uğur Derin Dondurucuların Modelleri Nelerdir?

Uğur derin dondurucu modelleri, farklı ihtiyaçlara yönelik olarak hazırlanmıştır ve her kullanıcıya uygun bir seçenek barındırır. Uğur derin dondurucu yatay modelleri, sık tercih edilen ürünlerdendir. Bu modeller sandık tipi olarak da bilinir. Sandık tipi Uğur derin dondurucu, geniş iç hacmi ve yüksek depolama kapasitesi sağlamasıyla kullanıcılar için son derece işlevseldir.

Sandık tipi derin dondurucuların hazneleri değişkenlik gösterir. Bazı modelleri iki bölmelidir. Bölmelerden biri çoğunlukla sepet şeklinde üretilir. Bazen de bu bölmenin dondurucuyu tam ikiye bölmediği görülür.

Bölmelerden biri haznenin geri kalanından daha küçük olabilir. Örneğin hazneyi meyve sebzelerle doldurduysanız bu küçük bölmeye et ürünlerini yerleştirebilirsiniz. Böylece depoladığınız ürünleri sınıflandırarak aradığınız ürünü daha hızlı bulabilirsiniz.

Bazı modellerde ise tek hazne bulunur. Ancak bu ürünlerde de sürgü mekanizmasıyla dondurucunun istediğiniz bölgesine konumlandırabileceğiniz bir veya iki adet küçük sepet bulunur. Sık kullandığınız veya ezilme tehlikesi olan ürünleri bu sepetlere yerleştirebilirsiniz.

Derin dondurucu denince akla yatay modeller gelse de yerden tasarruf etmek isteyen kullanıcılar dikey modelleri de tercih edebilirler. Dikey Uğur derin dondurucu, dışarıdan bakılınca buzdolabı gibi görünür. Ancak iç tasarımları değişkenlik gösterir. Dikey dondurucuların bazıları çekmeceliyken bazıları raflıdır. Uğur derin dondurucu raflı modellerinde tıpkı standart bir buzdolabındaki gibi birkaç adet raf ve en altta bir adet derin çekmece bulunur.

Buzdolabı tipi Uğur derin dondurucuların kapaklarında da raflar mevcuttur. Raf sayısı dondurucunun büyüklüğüne göre farklılık gösterir. Bunlar sayesinde ürünlerinizi kategorilere ayırmanız kolaylaşır. Böylece hem aradığınız ürünü rahatlıkla bulabilir hem de beraber kullanacağınız besinleri bir arada tutabilirsiniz.

Uğur marka derin dondurucuların defrost modelleriyle no frost seçenekleri arasında küçük bir fark bulunur. Defrost Uğur derin dondurucuların buz kırma özelliği vardır. Ortam ısısıyla derin dondurucunun içindeki ısı arasında ciddi derece farkı olduğu için batarya üzerinde bulunan su buharları katılaşır ve buzlanma başlar. Cihaz, defrost özelliğini devreye sokarak buzları çözer ve böylece yüksek verimde çalışmaya devam eder. No frost Uğur derin dondurucu ise buzlanmayı tamamen engeller. Bu cihazlar karlanma önleyici özelliğiyle gıdalarınızın tazeliğini ve cihazın verimliliğini korur.

Cam kapaklı Uğur derin dondurucu modelleri, içindekileri her zaman görmek isteyenler için idealdir. Marketlerdeki dondurma dolaplarına benzeyen bu ürünler çoğunlukla çift kapaklıdır. Kapaklar yarım yarım açılır. Almak istediğiniz ürün hangi taraftaysa veya yeni ekleyeceğiniz ürünü hangi bölüme yerleştirecekseniz sadece o tarafın kapağını açmanız yeterlidir. Böylece içerideki sıcak havanın, kapağını açtığınız dondurucuya girmesi önlenmiş olur.

Dondurucuların kapağı her açıldığında içindeki ürünler ortamın ısısıyla temas eder. Dondurucular, ürünlerin ortam ısısından etkilenmemesi için daha fazla soğutma yapmaya çalışır. Bu da daha fazla enerji harcamak ve efor sarf etmek demektir. Çift kapak özelliği sayesinde hem cihazınız hem de içindeki gıdalar korunur.

Uğur inox derin dondurucu, paslanmaz çeliktir. Bu malzeme, çeliğe en az %10 oranında krom eklenerek pasif oksit tabaka oluşturarak materyalin paslanmasını önler. Mutfak eşyalarının paslanmasına neden olan ilk etken, su ve hava ile sık sık etkileşime girmeleridir. Derin dondurucular da bu iki maddeyle sıkça temasa geçtiği için inox malzeme cihazınızı korur. Aynı zamanda paslanmaz çelik yüzeyler, ısıya ve aşınmaya dayanıklıdır.

Inox malzemelerin molekül dizilimi ya dikine ya eninedir. Bu nedenle inox derin dondurucuların temizliğini dairesel hareketler yerine taneciklerin sıralama yönüne doğru gerçekleştirmelisiniz. Inox derin dondurucular doğru temizlendiğinde kendine özgü gri rengi ve parlak görünümüyle mutfağınıza şıklık katabilir. Inox ve ankastre seçenekler, gri Uğur derin dondurucu modellerindendir.

Yer tasarrufu sağlarken mutfağın şık görünümünü tamamlayacak bir ürün arayışında olanlar için Uğur ankastre derin dondurucu son derece ideal tercihlerdendir. Ankastre dondurucu modelleri dikey ve tezgâh altı olmak üzere iki türlüdür. İki model de çekmecelidir. Renkli Uğur derin dondurucu seçenekleri, beyaza ve griye alternatif arayanlar için uygun modellerdir.

Mutfağınıza renk katacak renkli modeller arasında canlı ve sıcak tonlar bulunur. Örneğin mor Uğur derin dondurucu, patlıcan rengiyle mutfağınıza farklılık katar. Mor derin dondurucu; beyaz, gri veya siyah olmak üzere her renk beyaz eşya ile uyumlu bir kombinasyon oluşturabilir.

Multimode Uğur derin dondurucuların genellikle 3 ayrı fonksiyonu bulunur. Bu modellerin dondurucu, soğutucu ve sıfır derece chiller özelliği mevcuttur. İstediğiniz zaman ihtiyacınıza uygun modu seçerek tek bir dondurucuyla üç ayrı cihaz kullanabilirsiniz. Bu modeli, hızlıca soğutmak istediğiniz gıdalar için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda et, sebze ve meyveleri dondurmak için veya sıfır derece chiller fonksiyonu ile içeceklerinizi donmalarına izin vermeden soğutmak amacıyla tercih edebilirsiniz. Çok programlı derin dondurucuyla mutfakta pratikliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Su sebili Uğur derin dondurucu çeşitleri ticari ve ev tipi olmak üzere iki türlüdür. Ticari su sebilleri son derece geniş hacimli su tankına sahiptir. Aynı zamanda doğrudan şebeke suyuna bağlanarak her an su ihtiyacınızı karşılayabilirler.

Ev tipi su sebillerinde sıcak ve soğuk olmak üzere iki musluk bulunur. Sebil, üzerine yerleştireceğiniz damacanadaki suyu kullanır. Bu cihaz sayesinde istediğiniz an sıcak veya soğuk suya ulaşabilirsiniz. Dilerseniz suyu ılıtarak istediğiniz ısıya getirmeniz de mümkündür.

Birbirinden farklı onlarca dondurucu modeli arasındaki farklardan biri de fiyattır. Ürünlerin değerleri elbette özelliklerine göre belirlenir. Uğur derin dondurucu fiyatları ve özellikleri değişkenlik gösterir. Farklı ihtiyaçlara yönelik tasarlanmış derin dondurucuların fiyatları da sahip oldukları özelliklere göre çeşitlenir.

Uğur Derin Dondurucu Modellerinin Enerji Sınıfları Nelerdir?

Uğur Derin Dondurucu Modellerinin Enerji Sınıfları Nelerdir?

Derin dondurucu ürünler elektrikle çalışır. Her bir Uğur derin dondurucunun üzerinde enerji etiketi bulunur. Bu enerji etiketinde en düşükten en yükseğe enerji sınıfları sıralanır. Bu sayede ürünün dâhil olduğu enerji sınıfı belirtilir. Söz konusu sınıfı yükseldikçe cihazın harcadığı elektrik miktarı da azalır. F enerji sınıfı, beyaz eşyalar için satılabilir en düşük sınıftır. En yüksek enerji sınıfı ise A++ sınıfıdır. Uğur marka derin dondurucular arasında F, E, D, C, A+ ve A++ enerji sınıfına dâhil ürünler mevcuttur.

A++ Uğur derin dondurucu modelleri, çok az enerji harcar. A++ enerji sınıfına dâhil ürünlerle A enerji sınıfı cihazlar arasında bile elektrik tüketimi konusunda ciddi bir fark görülebilir. A++ enerji sınıfı bir cihaz, A sınıfındaki bir modele göre %40 oranında enerji tasarrufu sağlar. Yani başka bir deyişle A sınıfı bir dondurucu, A++ özellikli olana kıyasla %66 daha fazla enerji harcar. A++ Uğur derin dondurucularla hem çevreyi korur hem de doğal kaynakların verimli kullanılmasına destek olursunuz.

A++ Uğur derin dondurucu fiyatları, daha düşük enerji sınıfına dâhil ürünlere göre yüksektir. Fakat sadece satın alma esnasında ödeyeceğiniz bu küçük fark, cihazı kullanım süreniz boyunca elektrik faturanıza olumlu yansır. Böylece hem enerji tasarrufu sağlar hem bütçenizi korursunuz. Aynı zamanda doğal kaynakları ve çevreyi korumanın haklı gururunu yaşayabilirsiniz.

Uğur Derin Dondurucuların Çekmece Sayıları Nasıldır?

Uğur Derin Dondurucuların Çekmece Sayıları Nasıldır?

Çekmeceli Uğur derin dondurucu modellerinin birçok farklı çeşidi mevcuttur. Bu ürünler dikey dondurucu modelleri arasında yer alır. Çekmeceli Uğur dondurucu modellerin iç tasarımı üst üste yerleştirilmiş sepetlerden oluşur. Bu sepetler bir sürgü mekanizması ile açılıp kapanabilmektedir. Kapaklarında ise raf gibi hâricî bir depolama alanı bulunmaz. Bu özelliklerinden dolayı çekmeceli modellere sürgülü veya sepetli dondurucu da denir.

Sürgülü Uğur derin dondurucuların sepetleri şeffaf veya yarı şeffaf olabilir. Sepetli Uğur derin dondurucu modelleri içerdiği çekmece sayısına göre farklılık gösterir.

Uğur derin dondurucuların çekmece sayısı 3 ila 8 arasındadır. Örneğin 3 çekmeceli Uğur derin dondurucu modelleri çekirdek aileler için yeterlidir. Kış için hazırladığınız sebze ve meyveleri porsiyonlayarak çekmecelere yerleştirebilirsiniz. Et ve et ürünlerinizi de aynı şekilde saklayabilirsiniz. 5 çekmeceli Uğur derin dondurucuların yüksekliği 140 cm civarındadır. Hacimleri ise yaklaşık 150 litredir. Yani her çekmece ortalama 30 litre depolama kapasitesine sahiptir. Yaz sebzelerini kışın da taze taze yemeyi sevenler için oldukça kullanışlıdır.

6 çekmeceli Uğur derin dondurucuların iç hacmi ortalama 180 litredir. Bu ürünlerin sepet hacimleri de 5 çekmeceliler ile aynıdır. Çünkü 30 litre, en ideal çekmece hacmidir. Çekmeceler açıldığında ortamın ısısıyla temas ederler. Bu nedenle ürünleri tek bir haznede depolamaktan yerine bölmelere ayırmanız tavsiye edilir. Böylece enerji tasarrufu sağlamış ve hem cihazınızı hem ürünlerinizi korumuş olursunuz.

7 çekmeceli Uğur derin dondurucular, 258 litrelik hacimleriyle geniş aileler veya küçük işletmeler için son derece kullanışlıdır. Aynı zamanda ürünlerini gelişigüzel yerleştirmektense kategorize etmeyi sevenler de çekmece sayısı fazla olan modellere yönelebilir. Böylece bir çekmeceyi kırmızı et, diğerini tavuk eti için kullanabilirsiniz. Yeşil sebzeler ile renkli sebzeleri birbirinden ayırabilir, donduracağınız ürünlerden birlikte kullanacaklarınızı aynı sepete koyabilirsiniz. Hatta çok sayıda çekmece ile meyveleri ve dondurmaları bile sınıflandırabilirsiniz. İhtiyacınıza en uygun sayıda çekmeceye sahip derin dondurucuyu tercih edebilirsiniz.

Uğur Derin Dondurucuların Toplam Hacimleri Ne Kadardır?

Uğur Derin Dondurucuların Toplam Hacimleri Ne Kadardır?

Uğur marka derin dondurucuların farklı ebatlarda ve farklı iç hacme sahip seçenekleri mevcuttur. Ürün yelpazesinde toplam hacmi 90 litreden az olan modeller bulunduğu gibi 600 litrenin üzerine çıkan seçenekler de vardır. 90 litrelik küçük dondurucular, çoğunlukla 3 çekmecelidir. Tek başına yaşayanlar veya 2-4 kişilik küçük aileler için idealdir. 100 – 200 litre arası hacme sahip olan modeller arasında 5 veya 6 çekmeceli dikey ürünler, şişe soğutma dolapları ve sandık tipi dondurucular yer alır. Bu ürünlerde geniş aileler ve küçük işletmeler için yeterli depolama alanı mevcuttur.

400 lt Uğur derin dondurucular, marketler, endüstriyel mutfaklar ve diğer işletmeler için ideal modellerdir. Sandık tipi, çekmeceli ve raflı seçenekleri bulunur. 1000 lt Uğur derin dondurucular ise yaklaşık 1 tona varan depolama kapasitesiyle geniş hacimli bir ürün arayışında olanların ihtiyacına fazlasıyla cevap verebilir. Uğur’da her ihtiyaca uygun bir derin dondurucu bulmak mümkündür. Küçük bir ürün arayışındaysanız tam olarak ihtiyacınız olan hacmi seçerek hem alandan hem enerjiden tasarruf edebilirsiniz. Geniş depolama alanına ihtiyacınız varsa ürünlerinizi küçük cihazlara sıkıştırmak zorunda kalmazsınız.

Geniş iç hacim, ürünlerin rahatlıkla donması ve derin dondurucunun yüksek verimle çalışması için de önemlidir. Gıdaları sıkıştırmak veya cihazı fazla doldurmak besin maddelerinin donmasını zorlaştırırken cihazın da yorulmasına sebep olur. Bu nedenle ihtiyacınıza uygun ürün seçmek son derece önemlidir.

Uğur Derin Dondurucuların Yükseklikleri ve Genişlikleri Ne Kadardır?

Uğur Derin Dondurucuların Yükseklikleri ve Genişlikleri Ne Kadardır?

Uğur marka derin dondurucuların ebatları da diğer özellikleri gibi çeşit çeşittir. Farklı modeller arasında her alana uygun bir derin dondurucu bulmak mümkündür. Dar ve yüksek alanlar için dikey dondurucular, geniş ama alçak alanlar için yatay dondurucular tercih edilebilir.

Uğur’da 6 veya 7 çekmeceli, geniş iç hacme sahip dondurucuların genişliği 45 cm ila 60 cm aralığında değişen seçenekleri bulunur. Böylece dar alanları efektif şekilde kullanabilir, 50 cm’lik küçücük bir yerde bütün ürünlerinizi saklayabilirsiniz. Bu ürünlerin yükseklikleri, 165 cm ile 180 cm arasındadır. Ortalama bir yetişkin insanın boyundan bile daha kısadır. Dolayısıyla her eve ve mutfağa kolaylıkla sığabilir.

Genişliği az olan dondurucu modellerinin daha kısa seçenekleri de mevcuttur. Örneğin sandık tipi veya 3 çekmeceli modeller arasında yüksekliği 140 cm’ye ulaşmayan seçenekler bulunur. Bu modeller hem kısa hem de dar olmalarıyla son derece kompakt ürünlerdir. Buna rağmen iç hacimleri 200 litreyi bulur. Küçük boy Uğur derin dondurucular, yer kaplamayan ancak tüm ürünlerinizi depolayan kullanışlı ürünlerdir.

Uğur derin dondurucu ebatları arasında büyük seçenekler de vardır. Örneğin genişliği 90 cm’den fazla olan dondurucular, sandık tipidir. İç hacmi 400 litreye yaklaşan sandık tipi dondurucuların genişliği 150 cm, yüksekliği ise 90 cm civarındadır. İç hacmi 400 litreden fazla olan dikey dondurucuların genişliği 90 cm’ye yüksekliği ise 165 cm’ye yaklaşır. En geniş iç hacme sahip modelleri bile fazla yer kaplamaz. Böylece en ufak alanlardan bile en yüksek verimi almanız mümkündür.

Uğur Derin Dondurucu Modellerini Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Uğur Derin Dondurucu Modellerini Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Uğur derin dondurucu modellerinin en büyük avantajlarından biri, yılların tecrübesine sahip ve bu alanda profesyonelleşmiş olan Uğur markasının güvencesine sahip olmalarıdır. Uğur derin dondurucuların kullanımı kolay ve fonksiyoneldir. Tasarımlarıyla alandan tasarruf ederken çevre dostu teknolojileriyle enerjiden tasarruf edersiniz. Aynı zamanda bu ürünlerin kullanım garantileri de oldukça uzundur.

Uğur derin dondurucu difriz modellerinin garanti süreleri 2 yıldan başlayarak 7 yıla kadar uzar. 7 çekmeceli derin dondurucu modellerinden bazıları, dondurma teşhir reyonu, geniş sandık tipi dondurucular ve şişe soğutucular 2 yıl garantilidir. Bazı dikey dondurucu modelleri ve sandık tipi dondurucuların ise 7 yıl garanti süresi vardır.

Uğur marka derin dondurucu modellerinin çoğunun garanti süresi 3 yıldır. Tüm ürünler resmî distribütör garantilidir. Böylece cihazın uğrayacağı herhangi bir deformasyon veya ortaya çıkabilecek teknik aksaklıklar için hiçbir ücret ödemenize gerek kalmadan hızlıca onarılmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz az bir ücret karşılığında Trendyol sigorta ile uzatılmış garanti sigortasından faydalanabilirsiniz. Bu sayede Uğur marka derin dondurucunuzu uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Uğur derin dondurucuların birçok modeline Trendyol’un avantajlı fırsatlarından faydalanarak ulaşabilirsiniz. Çevrimiçi alışveriş platformunun yorum bölümü sayesinde gerçek kullanıcılar tarafından yapılan değerlendirmeleri okuyabilirsiniz. Bu değerlendirmeler ile ürün hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.