"

Altın Şahmeran

" araması için 428 sonuç listeleniyor

Şık ve Zarif Altın Şahmeran Çeşitleri Trendyol'da!

Altın şahmeran modelleri, son yıllarda kullanımı oldukça artan ürünler arasında yer alır. Şahmeran, mitolojik olaylar sonrasında ortaya çıkmış bir aksesuar türüdür. Bu aksesuar, orta parmak ve bileğin birbirleri ile bağlantılı olacak şekilde tasarlanması ile ortaya çıkar. Şahmeran, Türkiye’de kültür özellikleri ile pekişme sonrasında giderek daha etkileyici bir görünüme kavuşur. Bileklikler ağırlıklı olarak figürler ile desteklenir. Her figüre yüklenen anlamlarda kişiler belli bir inanç ve düşünce doğrultusunda şekillenir. Şahmeran çeşitleri genellikle zirkonyum taş kaplamaları kullanılarak tasarlanır. Özel bir taş çeşidi olan zirkonyumun kararma yapma olasılığı çok düşüktür. Bunun yanı sıra aksesuarların kullanımı ellerin çok zarif ve etkileyici bir görünüme ulaşmasını sağlar. Bu bileklik türünde gümüş ya da altın gibi farklı alternatiflerin kullanılması, müşterilerinin ihtiyaçlarına yanıt bulabilmesini kolaylaştırır. Genellikle altın şahmeranların pek çok kişinin yoğun ilgisini çekmesi sebebiyle talep gördüğünü söylemek mümkündür. Ancak aksesuarları seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunur. Alacağınız ürünün bilek bölümünden ayarlanabilir olması son derece önemlidir. Ayarlanamayanlar bileğe tamamen oturur. Bileğin rahat hareket etmesini önemli ölçüde sınırlandıran aksesuarlar, kullanım sırasında rahatsızlık verebilir. Bu nedenle ayarlanabilir özellikte olan ya da bilek ile uygun ölçülerde bulunan modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra ikinci önemli nokta ürünün altın ayarıdır. Altın Şahmeran 22 ayar çeşitlerinin var olmasının yanı sıra 8 ve 14 ayar olarak bulunan modeller de bulunur. Ayarlar üründeki madenin saflık derecesini gösterir. Bu sebeple seçim sırasında bütçenizi baz alarak uygun ayar seçiminde bulunabilirsiniz. Altın şahmeran bileklik modellerinde beyaz ya da sarı altın seçenekleri bulunur. Sade ve zarif çizgiler yakalamak isteyen kişilerin genellikle beyaz ürün çeşitlerine yönelmesi tavsiye edilir. Mistik ve geleneksel bir model arayışında olan kişiler için ise ürünün sarı olması ideal bir seçim olabilir. Ürünlerdeki detaylar, zevkleriniz ve şıklığınız için son derece önemlidir. Bu aksesuarların geniş çeşitliliğe sahip olması aradığınız seçeneğe kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Trendyol üzerinden özel ve kaliteli bir altın şahmeran satın alarak kişisel özelliklerinizle birlikte tarzınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

Altın Şahmeran Modelleri ile Şıklık

Altın Şahmeran Modelleri ile Şıklık

Altın şahmeran modelleri kişinin çoklu aksesuar ihtiyacını ortadan kaldırabilir. Altın şahmeran yüzük ve bilekliğin bir arada kullanılmasına imkan tanır. Bu sebeple aksesuarları kullandığınızda yüzük ve bilekliği bir arada sergilemiş olabileceğiniz için avantaj elde edebilirsiniz. Tek bir ürünle iki aksesuar kullanmış olmak şıklığınızın daha çok ön plana çıkmasını destekler. Altın şahmeran modelleri her alanda kullanılmaya uygun takılardır. Bu sebeple tasarım açısından farklı özellikler barındıran ürünler, müşterilerinin beğenisine sunulur. Günlük kullanımda zarif seçimler yapmak isteyenler için uygun bir seçim olan su yolu desenli modelleri, her an rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Bu ürünlerde tek ve sıralı işlemeler vardır. Bu da bileğinizin ince ve zarif bir duruşa sahip olmasını sağlar. Ellerinde güzel bir ışıltı yaratmak isteyenlere yardımcı olan ürünler, sade ve zarif bir görüntü oluşturarak sizi memnun edebilir. Ürünün sadeliğini koruması adına genellikle beyaz altın tercih edilir. Belirtilen uzunluğa göre ağırlığında farklılıklar ortaya çıkabilir. Ayarlanabilir olması sayesinde de kişiler bilek ölçüsüne uygun şekilde kullanım sağlayabilir. Zerafeti ile herkesi büyüleyecek ürünler hayatınızın her anında, geniş tarz kombinlerine uyum gösterebilecek önemli aksesuarlardır. Sade modeller seven kişilerin tercih edebileceği altın kaplama ürün çeşitleri arasında da düz zincir formlu tasarımlar yer alır. Zincir görünümünde olan tasarımlar, üç parmak ve bilek üzerinde kullanılabilir. Zincirlerin aralarında kullanılan taş detayları, tasarımların hareketlendirilmesine neden olur. Bu da şık bir görüntünün oluşabilmesine imkan tanır. Modeller ağırlıklı olarak zincirden tasarlandığı için oldukça hafiftir ve ellere ağırlık yapmaz. Minimalist bir aksesuar seçeneği olan ürünler, rahatlıkla her tarz kıyafet ile kombinlenebilir. Bunun yanı sıra 14 ya da 22 ayar gibi iki farklı alternatifi bulunur. Dorika desenli modeller ise kadınların inceliğinin ve duruluğunun ön plana çıkarılmasını sağlayan şık detaylara sahiptir. Modellerde zincir detayları ve mini kesme toplar kullanılır. Daha çok mistik bir havası bulunan tasarımlar, oldukça özgür bir tarz oluşturmanıza neden olur. Zerafeti ve iddiası sayesinde dilerseniz özel gecelerinizde isterseniz de günlük olarak kullanmayı tercih edebilirsiniz. Dorika detaylı modeller, beyaz ya da sarı renklerde tasarlanır. Ayrıca yoğun ilgi görmesi sebebi ile son yıllarda pembe adı verilen rose rengi de ortaya çıkarıldığı için çeşitlilik artar. Bu sebeple renk ve tasarım açısından birbirinden farklı olan model seçenekleri ile karşılaşabilirsiniz. Aksesuar ürünlerinde bulunan her figürün bir anlamı olduğuna inanılır. Bu sebeple figürler kişilerin karakterinin ve kişiliğinin simgelenmesi için tercih edilir. Bu nedenle beğenilen ürünün ilk olarak figürlerin ne anlama geldiği araştırılabilir. Trendyol üzerinden tüm model seçeneklerini detaylı bir şekilde inceleyerek size yakışacak olan seçimi yapabilirsiniz.

Dikkat Çeken Altın Şahmeran Tasarımları

Dikkat Çeken Altın Şahmeran Tasarımları

Altın şahmeran modellerinde kalın detayları seven kişiler için alternatif seçenekler mevcuttur. Bunlardan birisi yılan desenli tasarımlardır. Ürünler tamamen kıvrılmış bir yılan görünümünü anımsatır. Oldukça kalın olan ürünler zirkonyum taşlar ile süslendiğinde ortaya göz alıcı tasarımlar çıkar. Parmak ve bilek kısmında zincir detaylarının bulunması, ürünün ağırlık yaratmasını engelleyerek dengeli durmasını sağlar. Kalın modellerde genellikle mistik ve özgün bir tasarım oluşturabilmek adına sarı renk tercih edilir. Modelin ağırlık bakımından fazla olması, bilekten ayarlanabilir tasarıma sahip olmasını ortaya çıkarır. Bu sayede ağırlığın elinize eşit bir şekilde yayılması sağlandığı için rahatsızlık hissi yaşanmaz. Bunun yanı sıra ürünler 22 ya da 14 ayar olarak üretilir. Ayarlar fiyatlara yansıdığı için her müşterinin bütçesine uygun ürüne sahip olması kolaylaşır. Ürünlerde sık tercih edilen simgelerden bir tanesi de Fatma ana motifidir. Motif bir elin 5 parmağını gösteren bir simge şeklindedir. Geçmişten bugüne motifin güç, bereket ve dayanıklılığı simgelediğine inanılır. Dini inanışlar nedeniyle oldukça sık tercih edilen Fatma ana motifinin görünüm açısından oldukça gizemli ve farklı göründüğünü söylemek mümkündür. Fatma ana tasarımlarında yalnızca zincir ve simge kullanılır. Bu nedenle göz yormadan sade ve zarif görünebilir. Bilek kısmından ayarlanabilen ürünler, son derece hafif olduğu için gün boyu varlığını hissettirmez. Sade görünümü nedeniyle özel günlerde şıklığınızı, gün içerisinde de zarifliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Ürün modellerinde sık tercih edilen detaylardan biri olan yıldız simgeleri de sizi memnun edebilir. Yıldız figürü, ışığın ve gücün simgesi olarak gösterilir. Bu nedenle pek çok kişi yıldız simgesinin şansından yararlanmak için bu modelleri tercih edebilir. Altın şahmeran 14 ayar modelleri arasında yıldız kümeli tasarımlar da bulunur. Tamamen zincir detayları ile oluşturulan ürünlerde genellikle 4 adet yıldız figürü kullanılır. Yıldız figürlerinin naif ve zarif olarak kullanılması, modelin sadeliğini ön plana çıkarır. Özel tasarlanmış olan ürünler günlük kullanımda bile rahatlıkla tercih edilerek kişinin kusursuz görünmesini sağlar. Şık detayları ile göz alan altın şahmeran online alışveriş imkanı ile Trendyol üzerinden satın alınabilir.

Beğeni Alan Altın Şahmeran Özellikleri

Beğeni Alan Altın Şahmeran Özellikleri

Bileklik modelleri arasında yer alan kutup yıldızı figürü oldukça anlamlı bir aksesuardır. Gökyüzünde kendini belli eden kutup yıldızı, üstünlüğü simgeler. Bu nedenle kutup yıldızı figürünün kişilere özgüven ve cesaret verdiğine inanılır. Ürünler sık tercih edilen hediye alternatifi olarak da görülebilir. Kutup yıldızlı modellerde, mini yuvarlak detaylı zincir kullanılır. Kullanılan detay modele mistik ve nostaljik bir hava katar. Üründe sarı, rose ya da beyaz renkler tercih edilir. Bu da her zevke hitap ederek, müşterilerinin rahatça seçim yapabilmesini sağlar. Ayrıca ayarlı olması sayesinde bileğe kolayca takılarak rahatlıkla kullanılabilir. Baget yüzükleri seven kişiler için de çeşitli seçenekler bulunur. Ürünler tamamen zincir detaylarından tasarlandığı için oldukça zariftir. Elin üst kısmında bir adet baget taş kullanılır. Ürüne farklı bir hava katan bagetin istenilen durumlarda zirkonyum ya da pırlanta taş olarak tercih edilmesi mümkündür. Kolay kullanılabilen ve sadeliği ile ellerin zarafetini perçinleyebilen ürünler, günlük kullanım için uyum gösterebilir. Doğru bir tarz ile kombin yapıldığında ise özel bir gecede göz alıcı görünmeniz mümkün olur. Bagetlerde farklı renk seçenekleri ve ayarları bulunabilir. Bu sebeple tarzınıza, kullanımınıza ve bütçenize uygun seçimde bulunabilirsiniz. Altın kişniş şahmeran modelleri de şık, göz alıcı ve hareketli görünümleri ile dikkat çeker. Genellikle özel günler için tercih edebileceğiniz kişniş tasarımlar sizi şık bir hale kavuşturur. Eli tamamen kaplayan kişniş detayları zarif zincirler ile tamamlandığı için sizi şık gösterebilir. Kişnişin hareketli ve sıra dışı bir motif olması sayesinde aradığınız görünüme kavuşabilirsiniz. Bu motifin aksesuarlarda kullanılması, ellerin fazlası ile ön plana çıkmasını sağlar. Ayrıca zincir detaylarının yoğun kullanılmaması modelin göz yormasının önüne geçerek, hoş bir görüntüye ulaşmasını destekler. Şıklığı ile ön plana çıkan bu ürünlere Trendyol’dan ulaşarak beğendiğiniz tasarımları temin edebilirsiniz.

Her Alanda Kullanıma Uygun Altın Şahmeran

Her Alanda Kullanıma Uygun Altın Şahmeran

Şahmeran, Anadolu tarihinde sıkça bilinen, adına hikaye ve masallar anlatılan çok bilge ve akıllı biri olarak tanınır. Türk kültüründe bu figür; bereketi, doğurganlığı, uğuru, şansı, bolluğu ve iyiliği temsil eder. Bu takılar kişinin zevkine göre değişiklik gösterebilir. Altın şahmeran takı modelleri arasında özellikle son yıllarda tercih edilen şifa meleği, görünümü ile oldukça etkileyici bir motiftir. Şifa meleğinin geçmiş dönemlerde sağlık, başarı ve huzur getirdiğine inanılır iken bugün de aynı şekilde devam eder. Bu nedenle müşteriler 3 önemli değeri simgelemek için şifa melekli bileklik tasarımına yoğun talep gösterebilir. Tamamen zincir üzerine yerleştirilerek oluşturulan motif oldukça hafif olduğu için gün içerisinde ya da özel zamanlarda rahatlıkla kullanılabilir. 14 ya da 22 ayar şeklinde tasarlandığı için de bütçenize uygun seçimi rahatlıkla yapabilirsiniz. 8 ayar modeller arasında üçgen kümesi tasarımları bulunur. Üçgen hoş bir görünüm sergileyen geometrik simgedir. Herhangi bir anlamı bulunmamasına rağmen pek çok kişi tarafından şık bulunur. Özellikle naif görünümü doğru kıyafetlerle kombin olarak kullanıldığında, tarzın öne çıkarılması ve kusursuz bir şıklığa erişilmesini mümkün kılar. Üçgen kümesi figürlerinde taş detayları kullanılmadığı için düşme sorunları yaşanmaz. Bunun yanı sıra kişiler özel günler için etkileyici bir kombin oluşturarak bu aksesuarları rahatlıkla kullanabilir. Bu modellerde rose, beyaz ya da sarı renk alternatifleri bulunur. Sarmal olarak tasarlanmış olan modeller ise baklava dilimleri ile oluşturulmuş olan şık bir görünüme sebebiyet verir. Tasarımın tamamının zincir detaylarından oluşması hafif bir kullanım sağlarken zarifliği de ön plana çıkarır. Zincir detayları arasında kullanılan taşlar modelin daha hareketli görünmesine neden olur. Her bilek ölçüsüne uygun olan modellere Trendyol üzerinden ulaşarak diğer müşterilerin altın şahmeran yorum ve önerilerine de göz atabilirsiniz.

Her Zevke Uygun Altın Şahmeran

Her Zevke Uygun Altın Şahmeran

Aksesuar çeşitlerinden birisi olan şahmeran altın madeni kullanılarak tasarlandığında müşterilerinin zevklerinize hitap eder. Ürün modellerinde değerli taşların kullanıldığı alternatif tasarımlar vardır. Özellikle zümrüt taşı ile tasarlanan ürünler göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Yeşil altın modelleri olarak bilinen bu tasarımlar yuvarlak ya da kare formunda kesilmiş zümrüt taşı ile oluşturulur. Zümrüt dört değerli taştan bir tanesidir. Zor bulunması nedeniyle oldukça değerlidir. Bu taş ağırlığı ve değerli olması sebebiyle genellikle özel günler için ideal bir seçim olur. Doğru kıyafetler ile kombin yapıldığı takdirde tüm gözleri üzerinize çekebilmenizi sağlar. Safir taşları ile oluşturulan yonca modeller ise şansın simgesi olarak tercih edilir. Bunun yanı sıra safir; aşkı, sadakati ve huzuru temsil eden değerli bir taştır. Safir taşın göz alan bir parlaklığının bulunması nedeniyle bu aksesuarlarda kullanıldığında ellerin tamamen ön plana çıkması sağlanır. Taşların özel yapıştırıcılar yardımı ile sabitlenmesi, düşme olasılığını ortadan kaldırabilir. Yoncalı modellerde yalnızca zincir kullanılarak modelin zarafeti dengelenir. Göz figürlü tasarımlar ise nazardan koruduğuna inanılması sebebiyle oldukça beğenilir. Zincir üzerine yerleştiren göz modellerinde zirkonyum taş kullanılır. Şıklığı ile pek çok kadının tercihi olan bu modelde 8, 14 ve 22 ayar olmak üzere 3 farklı alternatif bulunur. Sade bir görünümünün bulunması nedeniyle farklı renk seçenekleri üretimde tercih edilir. Bunlardan bazıları rose ya da beyaz altın şahmeran çeşitleridir. Küçük bir figür ve tamamen zincirden oluşan yapısı sayesinde kişiler rahatsız olmadan gün boyu kullanım sağlayabilir. Bu aksesuarlara sahip olmak için dilerseniz Trendyol üzerinden altın şahmeran kullananlar tarafından yapılan değerlendirmeleri inceleyerek alışverişe başlayabilirsiniz.

Avantajlı Altın Şahmeran Fiyatları

Avantajlı Altın Şahmeran Fiyatları

Takı türlerinden birisi olan altın şahmeranlar geniş bir müşteri kitlesine hitap eder. Üretimlerde tercih edilen renk, tasarım, ayar ve ağırlık farklılıkları her müşterinin ihtiyacına uygun olan seçeneğe ulaşmasını kolaylaştırır. Hem bileklik hem de yüzük görünümü sağlayan bu takılar sayesinde kombinlerinizi şık bir hale kavuşturabilirsiniz. Kolay kullanımı sayesinde sizi rahatsız etmeyen bu aksesuarlar ile günün her anını keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz. Bu takılar, bileğe bir klips yardımıyla bağlanır. Ayrıca bir zinciri de bulunan takıları istediğiniz parmağınıza geçirebilirsiniz. Böylece takıyı rahatlıkla takarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu bileklikler genellikle sarı, pembe ve beyaz olarak imal edilir. Siz de istediğiniz her tona göre seçim yapabilirsiniz. Küpe, kolye gibi farklı aksesuarları da içerisinde barındıran şahmeran altın seti geniş çeşitliliği ile sizi memnun edebilir. Birbirleri ile uyumlu parçaları bir arada bulunduran bu setler sayesinde kombinlerinize şıklık kazandırabilirsiniz. Geniş çeşitlilik arasından seçim yapmakta güçlük çektiğinizde ise altın şahmeran tavsiyelerinden yararlanabilirsiniz. Genellikle ince zincir detaylara sahip olan takılar kullanıma bağlı olarak deformasyona sebebiyet verebilir. Bu sebeple kullanım sırasında özen göstermeniz tavsiye edilir. Parlaklıklarının da azalmaması için kimyasallarla temas ettirmemeye özen gösterebilirsiniz. Ürün çeşitleri 8, 14 ya da 22 ayar şeklinde tasarlandığı için fiyatlarında da farklılıklar gözlenebilir. Ayarın düşmesi fiyatların da düşmesine sebebiyet verir. Bu sebeple bütçenizi göz önünde bulundurarak seçim yapmanız, alışverişinizden avantajlı ayrılmanızı sağlar. Her bütçeye uygun olan altın şahmeran fiyatları sayesinde hem şıklığınızı konuşturabilir hem de bütçenizi koruyabilirsiniz. Trendyol üzerinden geniş fiyat seçeneklerini ve modelleri inceleyerek size uygun olan seçimi rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca altın şahmeran indirimlerini takip ederek avantaj sağlayabilirsiniz.

Altın Şahmeran Ne Demek?

Şahmeran, Anadolu tarihinde sıkça bilinen, adına hikaye ve masallar anlatılan çok bilge ve akıllı biri olarak bilinir. Belden yukarısı insan, belden aşağı tarafı da yılan formunda olan doğaüstü yaratıkların başıdır ve asla yaşlandığına inanılmayan bir varlıktır. Türk kültüründe ise şahmeran figürü; bereketi, doğurganlığı, uğuru, şansı, bolluğu ve iyiliği temsil eder. Özellikle de kadınlar tarafından takılarda şahmeran figürü sıkça kullanılmaktadır. Takı ve aksesuar türünde kadınların sıklıkla tercih ettiği altında da şahmeran figürü bu yüzden yer almaktadır. Altın şahmeran figürü de takıların kadınların hayatına girdiği günden bu zamana dek sıkça kullanılmış ve bu figürde altın takılar da üretilmiştir. Altın şahmeran takıları genelde genç kızlar tercih etmektedir. Bu takılar kişinin zevkine göre değişiklik gösterebilir ve her zevke uygun bir şekilde üretimi yapılabilir.

Altın Şahmeran Nasıl Takılır?

Altın şahmeran takı türü almak isteyen kişiler, bu takının nasıl kullanıldığını da merak etmeye başlamıştır. Altın şahmeran takılar bileklik olarak kullanılmaktadır. Bu takılar, bileğe bir klips yardımıyla bağlanır. Şahmeran takısında bulunan ayrıyeten bir zinciri de istediğiniz parmağınıza geçirebilirsiniz. Böylece şahmeran altın takıyı kolaylıkla takabilirsiniz. Altın şahmeran bileklikler genellikle sarı, pembe ve beyaz altın olarak imal edilir. Siz de istediğiniz her tona göre şahmeran alabilirsiniz. Ürün çeşidi çok fazla olan bu takı türü; 8, 14 ve 22 ayar olarak üretilmektedir. Altının ayarı düştükçe altın şahmeran takısının da fiyatı düşer. Eğer siz de altın şahmeran almak istiyorsanız, tercihinizi altının düştüğü zamandan yana kullanırsanız, karlı bir alışveriş yapabilirsiniz. Altın şahmeranlar hem yatırım hem de takı amacıyla kullanılabilir.

Altın Şahmeran Hangi Ele Takılır?

Altın şahmeran bileklikler genellikle sol ele takılmaktadır. Ama bazı kadınlar, taktığı takıların görünmesinden hoşlanmaktadır. Bu yüzden bazı kadınlar istek ve tercihe bağlı olarak şahmeran bilekliği sağ eline takabilir. Kısaca şahmeran bilekliği hangi elinize takmak istiyorsanız, hangi elinizde daha şık duracağına inanıyorsanız o elinize takabilirsiniz. Altın şahmeran takılarının genelde sağ ele takılmamasının genel sebebi ise, şahmeran bilekliği deforme olmaktan kurtarma amacıdır. Altın şahmeranlar, genellikle ince altın zincir olarak üretildiği için kullanıcılar takılarına zarar gelsin istememektedir. Altın şahmeran bileklik satın almak isteyenler, ilk olarak detaylı bir incelemede bulunabilir. Bunun ardından da en uygun fiyat garantisi ve en kaliteli altın şahmeran bilekliklerini satın alabilir ve şık bir takıya sahip olabilirsiniz. Bu kapsamda güvenilir hizmet sunan Trendyol’dan ürün yorumları ve değerlendirmelerini inceleyebilir kolaylıkla sipariş oluşturabilirsiniz.