placeholder
"

Altın Şahmeran

" araması için 419 sonuç listeleniyor

Altın Şahmeran

Zarif Bir Görünüm İçin Altın Şahmeran Modellerine Bir Şans Verin

Altın şahmeran aksesuar modelleri son günlerde kullanımı oldukça artan ürünler arasında yer almaktadır. Şahmeran mitolojik olgular sonrasında ortaya çıkmış bir aksesuar türüdür. Zaman içerisinde yaygınlaşması ile birlikte ciddi bir şekilde kullanılmaya başlamıştır. Bu aksesuar bileklik çeşidi olup, orta parmak ile bilek birbirleri ile bağlantılı olacak şekilde tasarlanmıştır. Şahmeran bizim ülkemizde, kültür özelliklerimizle pekişme sonrasında giderek daha etkileyici bir görünüme kavuşmuştur. Bu bileklikler ağırlıklı olarak figürler ile desteklenmektedir. Her figüre yüklenen anlamlarda kişiler belli bir inanç ve düşünce doğrultusunda bu şahmeranı kullanabileceklerdir. Şahmeranlar genellikle zirkonyum taş kaplamaları kullanılarak tasarlanmaktadır. Özel bir taş çeşidi olan zirkonyumun kararma yapma olasılığı bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra şahmeran kullanımı ellerin daha zarif ve etkileyici bir görünüme ulaşmasını sağlayacaktır. Bu bileklik türünde gümüş ya da altın gibi farklı alternatifler bulunmaktadır. Altın şahmeranların pek çok kişinin yoğun ilgisini çekmesi sebebiyle talep gördüğünü söyleyebilmek mümkün olacaktır. Ancak altın şahmeran seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunacaktır. Alacağınız altın şahmeran modelinin bilek bölümünden ayarlanabilir olması son derece önemlidir. Ayarlanamayan şahmeranlar bileğe tamamen oturur. Bileğin rahat hareket etmesini önemli ölçüde sınırlandıran bu aksesuarlar, kan dolaşımını yavaşlatacaktır. Bu bilekliğin uzun süre kullanılması bilek kısmında yoğun morarmaların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra ikinci önemli nokta şahmeranın altın ayarıdır. Şahmeranlarda 8 ayar, 14 ayar ya da 22 ayar gibi 3 farklı seçenek bulunmaktadır. Ayar kademesinin artması fiyatının da artmasına neden olacağı için kişilerin ekonomik durumu doğrultusunda altın ayarı seçmesi gerekecektir. Altın şahmeran bileklik modellerinde beyaz ya da sarı altın seçenekleri bulunmaktadır. Daha sade ve zarif çizgiler yakalamak isteyen kişilerin genellikle beyaz altın çeşitlerine yönelmesi tavsiye edilmektedir. Daha mistik ve geleneksel bir model arayışında olan kişiler için modelin yanı sıra sarı altın olması en ideal seçim olacaktır. Şahmeran modellerinde detaylar son derece önemlidir. Aksesuar ürünlerinde her figürün bir anlamı olduğuna inanılmakta, bu figürler kişilerin karakterinin ve kişiliğinin simgelenmesi için tercih edilmektedir. Bu nedenle beğenilen şahmeran bileklik modelinin ilk olarak figürlerin ne anlama geldiği araştırmalıdır. Altın şahmeranlarda geniş ürün çeşitliliği bulunmaktadır. Doğru seçimler yapıldığında kişiler dikkat çeken bir ayrıntıya sahip olarak, modern çizgisini ortaya koyabilecektir.

Altın Şahmeran Modelleri ile Şıklığınızı Ön Plana Çıkarın

Altın şahmeran modellerin kişinin çoklu aksesuar ihtiyacını ortadan kaldırabilmektedir. Kullanıldığında yüzük ve bilekliği bir arada kullanmış olabileceğiniz için kişiler için bir avantaj oluşturacaktır. Tek aksesuar kullanmaktansa iki aksesuar kullanmış olmak şıklığınızın daha çok ön plana çıkmasını destekleyecektir. Altın şahmeran modellerin her an ve her durumda kullanılabilmesi mümkündür. Altınşahmeran modelleri arasında daha zarif seçimler yapmak isteyen kişiler için su yolu deseni hoş bir seçim olacaktır. Su yolu verilen şahmeran modelinde yalnızca küçük ve düz sıralı taş detayları kullanılmaktadır. Ellerinde güzel bir ışıltı yaratmak isteyen ama bu ışıltının tamamen sade ve zarif bir görüntü olmasını isteyen kişilerin en çok tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır. Bu şahmeranda zirkonyum taş tipinin kullanılmış olması nedeniyle taşların kararmalar yaratmayacağını ve düşme problemlerinin oluşmayacağını söyleyebilmek mümkün olacaktır. Bu modelin çok sade olması nedeniyle sadeliğini koruması adına genellikle beyaz altın tercih edilmektedir. Belirtilen uzunluğa göre ağırlığına farklılıklar ortaya çıkabilecektir. Ayarlanabilir olması sayesinde kişiler bilek ölçüsüne uygun şekilde kullanabilecektir. Zarafeti ile herkesi büyüleyecek bu model hayatınızın her anında, her tarz kombine uyum gösterebilecek önemli bir aksesuardır. Sade modeller seven kişilerin tercih edebileceği altın kaplama şahmeran çeşitleri arasında düz zincir formlu modellerde yer almaktadır. Bu zincir görünümünde şahmeran tam üç parmak ve bilek üzerinde kullanılabilmektedir. İncirlerin aralarında kullanılan taş detayları modelin hareketlendirilmesine neden olmuştur. Ortada bir model olması nedeniyle sarı altın tercih edildiğinde daha mistik, beyaz altın tercih edildiğinde daha sade bir görünüm elde edilebilecektir. Bu model ağırlıklı olarak zincirden tasarlandığı için oldukça hafiftir ve ellere ağırlık yapmayacaktır. Minimalist bir aksesuar seçeneği olan bu ürün rahatlıkla her tarz kıyafet ile kombin yapılabilecektir. Bunun yanı sıra 14 ayar ya da 22 ayar gibi iki farklı alternatifi bulunmaktadır. Dorika desenli altın şahmeran modeli ise kadınların inceliğinin ve duruluğunun ön plana çıkarılmasını sağlayan şık detaylara sahiptir. Modelde zincir detayları ve mini kesme altın topları kullanılmıştır. Daha çok mistik bir havası bulunan bu tasarım oldukça özgür bir tarz oluşturmanıza neden olacaktır. Zarafeti ve iddiası sayesinde dilerseniz özel gecelerinizde dilerseniz de her anınızda kullanmayı tercih edebilirsiniz. Dorika detaylı yüzüklü şahmeran altın modeli beyaz ya da sarı altın olarak tercih edilebilmektedir. Ayrıca yoğun ilgi görmesi sebebi ile son yıllarda pembe adı verilen rose altın rengi de tasarlanmıştır. Diğer sade modellere oranla daha ağır olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Ancak bu ağırlık elde herhangi bir ağırlık hissi ya da zor bir kullanıma neden olmayacaktır.

Figürlü Altın Şahmeran Modelleri ile Karakterinizi Yansıtın!

Altın şahmeran bileklik modelleri arasında yer alan kutup yıldızı figürüoldukça anlamlı bir aksesuardır. Yıldızların üstünde olduğu bilinen kutup yıldızı, en üstün kişiyi simgelemek için tercih edilmektedir. Bu nedenle hem kişilerin kendisinin kullanabilmesi adına, hem de sevdiklerine hediye edebilmesi için oldukça doğru bir seçim olacaktır. Kutup yıldızlı şahmeran modelinde mini yuvarlak detaylı zincir kullanılmıştır. Bu detay modele daha mistik ve nostaljik bir hava katmaktadır. Üründe sarı, rose ya da beyaz altın rengi tercih edilebilmektedir. Ayarlı olması sayesinde bileğe kolayca takılarak rahatlıkla kullanılabilecektir. Baget yüzükleri çok seven kişiler için baget altın şahmeran seçenekleri bulunmaktadır. Bu ürün tamamen zincir detaylarından tasarlandığı için oldukça zariftir. Elin üst kısmında bir adet baget taş kullanılmıştır. Modele farklı bir hava katan baget taşın istenilen durumlarda zirkonyum ya da pırlanta taş olarak tercih edilebilmesi mümkündür. Kolay kullanılabilen ve sadeliği ile ellerin zarafetini perçinleyebilen bu ürün günlük kullanım için uyum gösterebilecektir. Doğru bir tarz ile kombin yapıldığında ise, özel bir gecede göz alıcı görünebilmeniz mümkün olacaktır. Baget şahmeran modelinde farklı altın rengi seçenekleri ve ayarları bulunabilmektedir. Altın şahmeran 14 ayar modellerden bir tanesi de hasır detaylı şahmeran modelidir. Hasırın hareketli ve sıra dışı bir motif şekli bulunmaktadır. Bu motifin şahmeran olarak kullanılması ellerin fazlası ile ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Hasır detayının yoğun kullanılmaması modelin göz yormasının önüne geçerek hoş bir görüntüye ulaşmasını desteklemektedir. Şıklığı ile kendini ön plana çıkaran bu ürün tüm dikkatlerin ellerinizde toplanmasına neden olacaktır. Yüzüklü şahmeran altın yalnızca 14 ayar değil 22 ayar altın seçeneği de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra rose, sarı ya da beyaz altın rengi tercih edilebilmektedir. Ürün bilek kısmından ayarlanabileceği için el kısmında herhangi bir ağırlık ya da rahatsızlık hissi yaratmadan kullanılabilecektir.

Geniş Ürün İçerikleri ile Altın Şahmeran Çeşitleri

Altın şahmeran modellerinde kalın detayları seven kişiler için alternatif seçeneklerde mevcuttur. Bunlardan birisi yılan desenli şahmeran tasarımıdır. Ürün tamamen kıvrılmış bir yılan görünümünü anımsatmaktadır. Oldukça kalın olan bu ürün zirkonyum taşlar ile süslenmiştir. Parmak ve bilek kısmında zincir detaylarının bulunması şahmeranın ağırlık yaratmasını engelleyerek dengeli durmasını sağlayacaktır. Kalın şahmeran modellerinde genellikle mistik ve özgün bir tasarım oluşturabilmek adına sarı altın rengi tercih edilmektedir. Modelin normal şahmeranlardan biraz daha ağır olması bilek kısmından ayarlanarak kullanımının kolaylaştırılabilmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra ürün 22 ayar altın ya da 14 ayar altın olarak tercih edilebilmektedir. Altın kalın şahmeran fiyatları diğer modellere oranla biraz daha yüksektir. Şahmeran modellerinde sık tercih edilen simgelerden bir tanesi de Fatma ana motifidir. Bu motif bir elin 5 parmağını gösteren bir simge şeklindedir. Geçmişten günümüze bu motifin güç, bereket ve dayanıklılığı simgelediğine inanılmaktadır. Dini inanışlar nedeniyle oldukça tercih edilen Fatma ana motifinin görünüm açısından oldukça gizemli ve farklı göründüğünü söyleyebilmek mümkündür. Fatma ana şahmeran modelinde yalnızca zincir ve simge kullanılmıştır. Bu nedenle göz yormadan sade ve zarif görünebilmektedir. Bilek kısmında ayarlanabilen bu model, son derece hafif olduğu için gün boyu varlığını hissettirmeyecektir. Sade görünümü nedeniyle özel günlerde şıklığınızı, günlük modellerde de sadeliğinizi ön plana çıkartabilirsiniz. Beyaz altın şahmeran modeli seçeneğini bulabileceğiniz gibi sarı altın modelini de bulabilirsiniz. Şahmeran modellerinde en sık tercih edilen ürünlerden biri olan yıldız simgeleridir. Yıldız simgesi ışığın ve gücün simgesi olarak gösterilmektedir. Bu nedenle pek çok kişi yıldız simgesinin şansından yararlanmak için şahmeran olarak kullanmaktadır. Altınşahmeran 14 ayar modelleri arasında yıldız kümeli şahmeran modeli bulunmaktadır. Tamamen zincir detayları ile oluşturulan bu şahmeranda 4 tane yıldız figürü kullanılmıştır. Yıldız figürlerinin naif ve zarif olarak kullanılması modelin sadeliğini ön plana çıkarmıştır. Özel tasarlanmış olan bu şahmeran günlük kullanımda bile rahatlıkla tercih edilerek kişinin kusursuz görünmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra kişiler özel günler için etkileyici bir kombin oluşturarak bu aksesuar ile tamamlayabileceklerdir. Bu şahmeran modelinde rose, beyaz ya da sarı altın renk alternatifleri bulunmaktadır. İstenirse bu modelin 22 ayar altın seçeneğinin bulunması da mümkün olabilmektedir. Sarmal olarak tasarlanmış olan şahmeran modeli ise, baklava dilimleri ile oluşturulmuş olan şık bir tasarımdır. Tasarımın tamamının zincir detaylarından oluşması hafif bir kullanım sağlayacaktır. Zincir detayları arasında kullanılan taşlar modelin daha hareketli görünmesine neden olmuştur. Mistik bir havası bulunan bu ürün genellikle sarı renkli altın ile kullanılmaktadır. Standart ölçüye sahip olması nedeniyle her bilek ölçüsü için tercih edilebilecektir.

Şahmeran Bileklik Tasarımları ile Özel Günlerinizde Akıllarda Yer Edinin

Altın şahmeran takı modelleri arasında özellikle son yıllarda tercih edilen şifa meleği görünümü ile oldukça etkileyici bir motiftir. Şifa meleğinin geçmiş dönemlerde sağlık, başarı ve huzur getirildiğine inanılmaktadır. Bu nedenle kişiler bu 3 önemli değeri simgelemek için bu bileklik tasarımına yoğun talep göstermişlerdir. Tamamen zincir üzerine yerleştirilerek oluşturulan bu motif oldukça hafif olduğu için gün içerisinde ya da özel günlerinizde rahatlıkla kullanılabilecektir. Bu şahmeran modelinde 14 ayar ya da 22 ayar altın çeşidini bulabilirsiniz. Ayrıca bilek kısmının ayarlanabilir olması sayesinde her bilek kalınlığına uyum gösterecektir. 8 ayar şahmeran modelleri 22 ayar ve 14 ayar altın şahmeranlara göre daha az fiyat içeriğine sahiptir. Bu durum özellikle durumu olmayan kişiler için aksesuarı satın alabilme imkanı sağladığı için düşük bütçeli kişiler için 8 ayar altın daha uygun bir seçim olacaktır. 8 ayar şahmeran modelleri arasında bulunan üçgen kümesi modelidir. Üçgen hoş bir görünüm sergileyen geometrik bir simgedir. Herhangi bir anlamı bulunmamasına rağmen pek çok kişi tarafından şık bulunmaktadır. Özellikle naif görünümü doğru kıyafetlerle kombin olarak kullanıldığında tarzın öne çıkarılması ve kusursuz bir şıklığa erişilebilmesini mümkün kılacaktır. Üçgen kümesi şahmeran modelinde taş detayları kullanılmamıştır. Bu nedenle taş düşme olasılığı bulunmayacaktır. Bunun yanı sıra zincir tasarımı nedeniyle ağırlık yapmadan gün boyu rahatlıkla kullanılabilecektir. Şahmeran modelleri arasında yer alan eldiven tasarımı daha mistik bir görünüme ulaşmak isteyen kişilerin en çok beğendiği seçeneklerden biridir. Bu şahmeran yarım eldiven görünümündedir. El üstü tamamen işleme ve zincir altın detayları ile kaplanmıştır. Özellikle bazı yörelerde bu şahmeran modeli düğün ve kına gecelerinde fazlası ile tercih edilmektedir. Bu şahmeran modeli özel bir işçilik istemektedir. Çünkü taş detayları ve zincir kıvrımları telkâri adı verilen bir işleme yöntemi ile tasarlanmaktadır. Bu nedenle eldiven şahmeran modelinin çok değerli olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Modelde ağırlıklı olarak mistik görünümün yaratılabilmesi için sarı renk tercih edilmektedir. Taş içeriği olarak ise kararma yapmayan ve prizmatik bir yansımaya sahip zirkonyum tercih edilmektedir. Özel günlerde ya da günlük kullanımda kullanıldığında ellerin zarafeti ortaya çıkarken kendi varlığını kusursuz bir şekilde ortaya serebilecektir. Altın şahmeran eldiven fiyatları altının ayarı ve detaylara bağlı olarak farklılık gösterecektir.

Altın Şahmeran Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Altın şahmeran modellerinde değerli taşların kullanıldığı alternatif tasarımlarda vardır. Özellikle zümrüt taşı ile tasarlanan şahmeranlar göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Yeşilaltın şahmeran modelleri olarak bilinen bu tasarımlar yuvarlak ya da kare formunda kesilmiş zümrüt taşı ile oluşturulmuştur. Zümrüt taşı dört değerli taştan bir tanesidir. Zor bulunması nedeniyle yalnızca değerli kişileri simgelediğine inanılmaktadır. Bu nedenle zümrüt taşı kadınlar için farklı aksesuarlarda kullanılmıştır. Zümrüt taşlı şahmeran modeli bunlardan bir tanesidir. Bu taş ağırlığı ve değerliliği sebebiyle genellikle özel günler için ideal bir seçim olacaktır. Doğru kıyafetler ile kombin yapıldığı takdirde tüm gözleri mıknatıs gibi çekebilmenizi sağlayacaktır. Safir taşları ile oluşturulan yonca şahmeran şansın simgesi olarak tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra safir aşkı, sadakati ve huzuru temsil eden değerli bir taştır. Safir taşının göz alan bir parlaklığının bulunması nedeniyle şahmeran kullanıldığında ellerin tamamen ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Taşların özel yapıştırıcılar yardımı ile yapıştırılması nedeniyle düşme olasılığı bulunmamaktadır. Yonca şahmeran modelinde yalnızca zincir kullanılarak modelin zarafeti dengelenmiştir. Altın şahmeran modelleri vefiyatları arasında öne çıkan göz tasarımlı şahmeranın nazardan koruduğuna inanılması sebebiyle oldukça beğenilmektedir. Zincir üzerine yerleştiren göz modelinde zirkonyum taş kullanılmıştır. Şıklığı ile pek çok kadının tercihi olan bu modelde 8 ayar, 14 ayar ve 22 ayar olmak üzere 3 farklı alternatifi bulunmaktadır. Sade bir görünümünün bulunması nedeniyle bu modelde ağırlıklı olarak beyaz ve rose altın rengi bulunmaktadır. Özellikle beyaz altın rengi tercih edildiğinde günlük hayatta rahatlıkla tercih edilebilecektir. Bilek kısmının ayarlanabilir olması kişilerin bileğine göre ayarlayabilmesine olanak sağlayacaktır. Küçük bir figür ve tamamen zincirden oluşan yapısı sayesinde kişiler rahatsız olmadan gün boyu kullanabileceklerdir. Altın şahmeran fiyatları seçilecek ürünün markası, altının ayarı, ağırlığı ve modeli gibi durumlara göre farklılık gösterecektir. Trendyol uygulaması veya web sitesi üzerinden tüm modeller hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü sepete ekleyebilir, uygun fiyat ve ödeme koşulları ile anında sahip olabilirsiniz.