"

Bahçe Filesi

" araması için 7329 sonuç listeleniyor
HİAS Plastik Kuşkonmaz 1 Adet 50cm Şeffaf

HİASPlastik Kuşkonmaz 1 Adet 50cm Şeffaf

29,90 TL
Sepete Git

Bahçe Filesi Çeşitleri ile Bahçeni Düzenle

Bahçeler, sevdiklerinizle vakit geçirmek için oldukça konforlu alanlardır. Evlerin yanı sıra kafe ve iş yeri gibi mekanların da bahçesi bulunabilir. Bahçeyi dekore ederken aldığınız eşyalar önemlidir. Evinizin bahçesi, başka evler ya da sokak ile yakın ise bahçenizin içi diğer konutlardaki kişiler tarafından gözükebilir. Bahçenizde kimse görmeden kendi halinizde eğlenmeyi tercih edebilirsiniz. Ancak dışardan tanımadığınız insanlar sizi gördükçe rahatsız olabilirsiniz. Bu durumda en iyi tercih dışarısı ile görüntüyü kesen bir ürün kullanmaktır. Bahçe filesi ne işe yarar denecek olursa tam da bu işe yarar. Bahçe koruma filesi çeşitleri, tam burada en büyük kurtarıcınızdır. Bu fileler sayesinde kendi konutunuzda mahremiyetinizi koruma altına alabilirsiniz. Dışarıdan başkalarının sizi görmesini engellemenin yanı sıra bahçeye birilerinin kolayca girmesinin de önüne geçer. Evin etrafında yüksek olmayan duvarlar var ise siz geceleri ya da siz evde olmadığınızda hırsız dahi bahçenize kolayca atlayabilir. Bu da büyük güvenlik sorunlarına neden olur. Özellikle bahar ve yaz aylarında bahçelerde geçirilen vakit oldukça artar. Bu zamanlarda sevdiklerinizle beraber belki sabaha kadar keyifli bir sohbetin tadını çıkarmak isteyebilirsiniz. Bahçe filelerinden yardım alarak hem dışarıdaki insanları siz rahatsız etmemiş olursunuz, hem de dışarıdan sizi görmeleri önlenmiş olur. Özel mülkiyetinizin gizliliğini korumak adına tercih edebileceğiniz gibi bahçe kenarı filesini bahçenizi farklı alanlara ayırmak için de kullanabilirsiniz. Bahçe filelerinin farklı amaçlar ile kullanılabilen farklı modelleri bulunmaktadır. Bazı modeller bahçenin etrafını paravan gibi çevrelerken bazıları ise gölgelik fonksiyonu ile kullanılmaktadır. Bahçe fileleri, bahçenize tanımadığınız birilerinin girip çıkmasını önlemek için en ekonomik yöntemlerden biridir. Bu filelerin en büyük avantajlarından biri ise rüzgârın hızını kesmesidir. Rüzgarla beraber bazen çok fazla toz da bahçenize ya da evinize gelebilir. Bunun da büyük ölçüde önüne geçilmiş olur. Ayrıca tarım ve kümes alanlarında da fazla rüzgâr büyük zararlar vermektedir. Bu gibi alanlarda bahçe filelerinin faydası oldukça fazladır. Yapı olarak farklı ve yıkanması kolay bir kumaş çeşidinden üretilmektedir. Dış ortamda kaldığı için lekelenmeler yaşanabilir ancak kolay temizlenen yapısı sayesinde fazla zahmete sokmadan kolayca temizlenip ilk haline döner.

Hem Kullanışlı Hem de Şık Tasarıma Sahip Bahçe Filesi Çeşitleri

Hem Kullanışlı Hem de Şık Tasarıma Sahip Bahçe Filesi Çeşitleri

Bahçenizde ailenizle ya da yakın arkadaşlarınızla oturup vakit geçirirken yoldan geçen tanımadığınız insanların sizi görmesi rahat hissetmemenize neden olabilir. Hem sürekli dikkatiniz dağılır, hem de kişisel alanınızın gizliliği zarar görür. Örneğin; bahçenizdeki havuzu aileniz ve arkadaşlarınızla beraber kullanırken dışarıdan başkalarının görmesini istemeyebilirsiniz. Evinizin ya da başka bir mekanınızın bahçesinin başka kişiler tarafından görünmesini önlemek için kullanabileceğiniz ürünler bulunmaktadır. Bahçe gizleme filesi adı verilen ürünler, bu önlemler kapsamında en çok kullanılan üründür. Bazı villa tipi evlerin bahçeleri ortak olabilir. Bu tarz bahçelerde tanımadığınız insanlarla aynı bahçede oturmak fazla rahat hissettirmeyebilir. Bu gibi durumlarda bahçenin bir kısmını ayırmak hatta ortadan ikiye bölmek gibi amaçlarla bahçe fileleri kullanabilirsiniz. Bahçe filesi nasıl kullanılır? Ayırmak istediğiniz bölgeye fileyi gerebilmek için birkaç adet direk dikmeniz gerekir. Mesafeye göre 2 ya da 3 tane direk yeterli gelecektir. Bu direklerin sağlam bir şekilde sabitlendiğinden emin olduktan sonra ideal ölçülerde kestirdiğiniz bahçe teli filesi direklere takılabilir. Bu sayede son derece pratik ve hesaplı bir şekilde bahçede kendinize ait kişisel bir alan yaratmış olursunuz. Montesi ya da sökmesi de oldukça basit olduğu için bu tarz işlemleri yaparken gerisini düşünmenize gerek kalmaz. İhtiyaç duyulduğu zaman kısa bir sökme işlemi ile fileyi tamamen kaldırabilirsiniz. Bahçe filelerini kullanabileceğiniz bir başka amaç ise çocuklarınız ya da evcil hayvanınız için bir oyun alanı yaratmaktır. Bahçenizin bir bölümünün etrafını plastik bahçe filesi ile sararak çocuklarınızın kendine ait bir alanda oyun oynamasını sağlayabilirsiniz. Eğer bir işletme sahibiyseniz aynı şekilde mekanınızın bahçesinde gelen misafir çocuklarının rahat oyun oynayabileceği bir alan yaratabilirsiniz. Etrafını bahçe filesi ile sararak ortam ile uyum sağlamış bir paravan görevi görecektir. Yan yana bulunan bazı mekanların bahçeleri aynı cephede bulunabilir. Bahçeleri ayırmak ve aradaki görüş açısını kapatmak için bahçe filelerinden yararlanılır. Teras ve balkonlarda demirlerin arasını kapatmak için de kullanılır. Dekoratif ve estetik bir görüntüsü olduğu için otel ve kafeler dahil her ortama uyum sağlamaktadır.

Hem Kullanışlı Hem de Şık Tasarıma Sahip Bahçe Filesi Çeşitleri

Hem Kullanışlı Hem de Şık Tasarıma Sahip Bahçe Filesi Çeşitleri

Bahçelerinizde hem kişisel alan, hem de güvenli bir alan yaratan bahçe fileleri sık sık tercih edilmektedir. Çok amaçlı kullanım sunmasından ötürü her türlü ortamda kullanılmaktadır. Yeşil bahçe filesi çeşitleri, rengi ile bahçenizin atmosferi ile bütünlük yakalamaktadır. Farklı renk seçenekleri bulunsa da doğal bir yeşillik havası vermesi adına daha çok yeşil tercih edilmektedir. Bahçe çit filesi sık dokunmuş yapısı ile arkasında kalan bölümün diğer taraftan gözükmesini engeller. Bahçe çitleri, minik çimleri andıran bir dokuya sahiptir. Bu sayede doğal bir görüntü sunmaktadır. Son derece dayanıklı bir yapısı vardır ve güneş, yağmur, kar olmak üzere her türlü hava koşuluna karşı dirençlidir. Renk solması, lekelenme gibi durumlarla karşılaşılmaz. İç ve dış mekanlarda kullanımı uygundur. Uzun yıllar kullanılsa bile aynı formunu yıllarca korumaya devam eder. Bu tarz çit şeklinde ürünler hem yerde, hem de bahçe etrafını sarmak için kullanılabilir. Bahçelerinizin yanı sıra eğer daireniz alt katlarda ise ve yoldan geçenlerin balkon demirinizden sizi görmesinden rahatsız oluyorsanız bahçe fileleri burada da işinizi görmektedir. Balkon demirinizin etrafına bahçe filesini sarıp kullanabilirsiniz. Bu hem mahremiyetinizi koruyacak, hem de demir aralıklarını kapatarak daha güvenli bir alan yaratacaktır. Bazı evlerin balkon duvarları camdan yapılmaktadır. Bu da yine balkon içinin gözükmesine ve aynı zamanda güneşi fazla çekmesine neden olabilir. Balkon gölgeliklerini bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Bahçe rüzgâr filesi sık dokusu ile rüzgârı ve rüzgârın getirdiği tozların gelişini önleyecektir. Özellikle çok rüzgâr alan iklimlerde bahçede oturmak mümkün olmayabilir. Masanızdaki eşyalar uçabilir ya da yemeğinize fazla toz gelebilir. Rüzgâr fileleri bu gibi durumlarda oldukça işlevsel bir ürün seçeneğidir. Dayanıklı bir yapıya sahip oldukları için bulundukları yere iyi monte edildiği sürece devrilme ve yırtılma gibi sorunlarla karşılaşılmaz.

Tozun dağılmasını ve içeri girmesini önleyen bahçe fileleri, inşaat alanlarında da sık sık görülmektedir. Kazma ve yıkma gibi işlemlerden dolayı ortaya çıkan yoğun tozun etrafa fazla dağılmasını önlemek adına bu filelerden tercih edilmektedir. Seralarda fazla güneş ışığını ve rüzgârı kesmek için bahçe filelerinden yararlanılmaktadır. Bahçe tel örgü filesi çeşitlerinin fonksiyonları üründen ürüne değişmektedir. En belirgin farklılıklardan birisi tellerin doluma sıklığıdır. Bu kategoride %35, %55,%75, %95 gibi farklı seçenekler bulunmaktadır. Bu rakamlar, filedeki tellerin dokuma sıklığını ve güneş ışıklarını ne ölçüde geçirdiğini belirtmektedir. Örneğin; %35 sıklığa sahip bir filenin güneş, rüzgâr gibi fonksiyonlardan koruyuculuğu %35’tir. Ürünü kullanacağınız ortamın şartları ve sizin kendi talepleriniz doğrultusunda bu kriteri göz önünde bulundurmanız gerekir. %95 olan bir filenin koruyuculuğu %95, güneşi geçirgenliği ise %5 anlamına gelmektedir. Eğer hava şartlarından korunmak için değil de dekoratif ya da başka amaçlarla kullanacaksanız %35’lik bir ürün sizin işinizi görebilir. Gölgeleme amacı ile kullanılacak ise %95’lik ürünler daha ideal bir seçenek olacaktır. Bahçe filelerinin yanı sıra balkonlarda kuş önleme ağları da oldukça yaygın şekilde kullanılmaktadır. Kuşlar bazen balkonlarımıza fazla rahatsızlık verebilir. Balkonunuzda bulunan çiçekleri yiyebilir ya da balkonda yemek yerken gelebilir. Bu gibi durumların önüne geçebilmek için kuş önleme ağları üretilmiştir. Yaklaşık 2 cm aralıklar örülen bu ağın içerisinden herhangi bir kuşun geçmesi mümkün değildir. En küçük kuşlar dahi göz önünde bulundurularak bu ürünler tasarlanmıştır. Naylon iplikten örülen bu ağ, son derece hafiftir ve balkonunuza ağırlık yapmaz. Bu tarz fileler, yalnızca balkonda değil tarım ve hayvancılık ile uğraşanların da çok sık kullandığı bir üründür. Bir meyve ağacına hayvan yaklaşmaması için ya da tavuk kümeslerinin etrafına bu tellerden örülebilir. Yırtıcı hayvanların kümesinize ya da ağaçlarınıza gelmesini önler. Bazı spor sahalarının etrafı da bu ağlar ile çevrilidir. Oyun esnasında topların dışarı kaçmasını önler. Bahçe filesi yeşil, siyah, kahve ya da bahçe filesi beyaz gibi renklerde olabilir. Ortamın dekoruna göre renk tercihi yapabilirsiniz. Yeşillik bulunan bahçeli mekanlarda bir bütünlük yakalanması açısından genellikle yeşil renk kullanılmaktadır. UV ışınlarına dayanıklı yapıları sayesinde renklerinde solma yaşanmaz. Bahçe fileleri, açık havada çok fazla güneş altında kalacağı için bu önemli bir kriterdir. UV koruması renginin uzun bir süre solma yapmadan aynı canlılıkta kalmasına olanak tanır.

Minimal Tasarımları ile Dikkat Çeken Gölgeleme Filesi Modelleri

Minimal Tasarımları ile Dikkat Çeken Gölgeleme Filesi Modelleri

Bahçe gölgeleme filesi seçeneklerini güneş, yağmur gibi hava şartlarından korumak istediğiniz alanların üzerinde kullanabilirsiniz. Kullandığınız alana göre file sıklığı, genişliği değişiklik gösterebilir. Ev bahçelerinde kullanımı uygundur. Bunun yanı sıra otel havuzlarının kenarında ve kafelerde sık sık tercih edilmektedir. Bu fileleri güneşi ya da yağmur gibi hava koşullarından korumak istediğiniz alanın üst tarafına yerleştirmelisiniz. Alanın 2 tarafından uygun şekilde gerdirip sabitleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra bir branda ya da şemsiyeye sabitlenmiş şekilde de kullanılabilir. Suya dayanıklı ve akıtma yapmayan malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Yaz aylarında mekânın dışında serinde oturmak isterken güneşten rahatsız olunabilir. Aynı şekilde kış ve sonbaharda dışarıda oturmak isteyip yağmur gibi sebeplerden dolayı içeri oturmak zorunda kalınabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için en pratik ve ergonomik ürün seçeneği gölgeleme fileleridir. Genellikle krem renk tercih edilmektedir. Her ortama uyum sağlayan bir renk olması ile dekoratif bütünlük yakalamanıza olanak tanır. Gölgelikleri kullanabileceğiniz bir diğer alan ise otoparkınızdır. Arabalar, fazla güneşe ya da dolu gibi hava olaylarına maruz kalırsa deformeler yaşanabilir. Gölgelikler sayesinde arabalarınızı bu tarz hava olaylarından koruyabilirsiniz. Çardak ve şezlong şemsiyelerinde genellikle bu tür gölgeleme fileleri kullanılmaktadır. Bu fileleri kullanmak için yalnızca bir bahçeniz ya da dış mekânınız olmasına gerek yoktur. Balkonunuzda ya da terasınızda da bu filelerden en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Tasarım olarak kullanacağınız alanın dekorasyonuna uyması oldukça önemlidir. Büyük yer kaplayan ve dikkat çeken bir ürün olduğu için uyum sağlamamış bir gölgelik dekoratif bütünlüğün bozulmasına neden olur. Bu nedenle pek çok renk ve model seçeneği ile kullanıcılara sunulmaktadır. Geniş ürün yelpazesinde her ihtiyaca göre gölgelik bulmak mümkündür. Gölgelik bahçe filesi çeşitlerinin kalitesi oldukça önemlidir. Özellikle otel, restoran gibi yerlerde yüksek kalite gölgelikler tercih edilmelidir. Yüksek kalitede tercih ettiğiniz ürünler dayanıklı yapısı ile daha uzun yıllar kullanım imkânı tanır. Bahçe duvar filesi tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı kriterler bulunmaktadır. İlk karar vermeniz gereken özellik, filenin hangi sıklıkta örülmüş olmasıdır.

Bu aşamada %55, %75, %95 gibi seçenekleriniz bulunmaktadır. Güneşi ve rüzgârı iyi bir ölçüde kesmesini isterseniz %75 ya da %95’lik ürünler sizin için daha uygun bir seçenek olacaktır. Sık dokunmuş fileler ayrıca bahçe etrafına döşendiğinde içerinin gözükmesini de tamamen önler. Yoldan geçen birileri filenin arasından bakmak istediği zaman sık dokunmuş fileler bu durumun önüne geçmiş olur. Bir diğer kriter ise ürünün kalitesi ve dayanıklılığıdır. Düşük kalitede ürünler, yeterince dayanıklı olmayabilir ve size aradığınız fonksiyonları yeteri kadar sunmayabilir. Dayanıklı fileler hem kesilme, kopma gibi durumlara çok daha dayanıklıdır, hem de daha uzun yıllar kullanılabilme olanağı tanır. Eğer bahçeniz ya da etrafını örtmek istediğiniz alan fazla rüzgâr alıyorsa fileler bu rüzgârı da kesecektir. Bahçenizin etrafına belirli aralıklarla direkler bulunması, fileleri sabitlemeniz için gereklidir. Direklerin sağlam bir şekilde yerleştirilmiş olması gerekir. Aksi takdirde kuvvetli bir rüzgârda devrilme gibi sorunlar yaşanabilir. Bahçe fileleri, kişisel ölçülere göre kesilmektedir. İstediğiniz en ve boy özelliklerine göre file kestirebilirsiniz. Bahçenizi ya da başka bir alanın etrafını kaplayacağınız zaman ölçüleri doğru aldığınızdan emin olmalısınız. Ölçüyü eksik aldığınızda bahçenizin bir köşesinde açık yer kalabilir ya da boyu yeterince yüksek olmayabilir. İnsanların göremeyeceği bir şekilde file çekmek istiyorsanız zıplama payını da düşünerek filenin yüksekliği en az 2 buçuk metre kadar olmalıdır. Kendi tercihinize göre bunu arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Bahçe filelerinin kenar ve köşelerin dayanıklılığı, kuş gözü adı verilen aparatlar ile artırılmıştır. Bahçe çevirme filesi çeşitleri, sürekli olarak dış ortamda bulundukları için kirlenmeleri ve lekelenmeleri çok mümkündür. Bu nedenle kolay temizlenebilen hatta tercihen su tutularak yıkanabilen modellerden tercih etmeniz size çok büyük kolaylık sağlayacaktır. Bu fileler, kirlendiği zaman daha özensiz bir görüntü sunabilir ancak su ile dakikalar içerisinde yıkayıp temiz hale getirebilirsiniz. Bahçe filesi fiyatları pek çok kritere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ürünün markası ve kalitesi, fiyat kriterini belirleyen en önemli etkendir. Bunun dışında ürünün yapımında kullanılan materyal, ürün boyutu ve modeli fiyatların değişmesine neden olur. Bahçe fileleri, genel olarak isteğe bağlı ölçülerde kesilmekte ve metre fiyatı belirlenmektedir. Ürünün en ve boy ölçüsü arttıkça fiyatı da aynı şekilde artacaktır. Aradığınız kriterlere uygun bahçe filesi çeşitlerini en avantajlı fiyatlarla Trendyol sizlere sunmaktadır.

Bahçe Filesi Ne İşe Yarar?

Bahçe filesi, etilen maddesinin çeşitli işlemlere tabi tutulmasıyla elde edilen bir çeşit termoplastiktir. Yapısı ve gördüğü işlemler itibarıyla dayanıklı bir maddedir. Birçok kimyasal maddeye dayanıklı ve parlak bir yapı olan bahçe filesi çok amaçlıdır. Bu yapı, birçok farklı amaca hizmet edecek şekilde tasarlanan ve farklı modellerine erişebileceğiniz bir file sistemidir. Okul, bahçe, balkon, sera ve havuz gibi pek çok farklı mekâna uyum sağlar. Çeşitlilik gösteren kullanım şekilleri olsa da güvenlik amacıyla ortamları birbirinden ayırmak için kullanabilirsiniz. Evcil hayvan ya da bebek ve çocuklar için güvenlik önlemi almak amacıyla tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra diğer alanlarla sınırı belli etmek amacıyla paravan olarak kullanabilirsiniz. Mahremiyet sağlamak adına bahçenizin ya da evinizin çevresinde kullanabilirsiniz. Sıcak yaz günlerinde gölge oluşturmak için tercih edebilirsiniz. Rüzgarı önlemek için de bahçe filesi kullanabilirsiniz. Bahçe filesi, bu gibi hava şartlarının etkisini aza indirgemek için sıkça tercih edilen bir yapıdır. Farklı ortamlara ve ihtiyaçlara yönelik talebi karşılıyor olması ürüne gösterilen rağbeti artırır.

Bahçe Filesi Çeşitleri Nelerdir?

Bahçe çitlerinde kullanabileceğiniz modellerde baskılı ya da baskısız olan alternatifleri tercih edebilirsiniz. Baskısız modellerdeki bahçe fileleri, yüksek kaliteli ve dayanıklı olarak üretilir. Yıpranma ve solma gibi durumlarla karşı karşıya kalmadan uzun ömürlü olan bu ürünleri tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Yeşil, bej, gri, mavi, beyaz ya da siyah gibi farklı renk seçenekleri sunan bahçe fileleri estetik görünümü sayesinde ortamın ambiyansına güzel bir şekilde uyum sağlar. Bahçe gizleme ağı olarak da erişebileceğiniz bu ürünler arasından ortama en uygun olan ürünü seçebilirsiniz. Baskılı modeller ise baskısızlarla aynı kalitede olan ürünlerdir. Buna ek olarak ürünün üzerine yazı, logo, slogan ya da görsel eklenebilir. Bu sayede reklam amaçlı olarak da kullanılabilir. Bahçenizin yanı sıra bahçe mobilyalarını da güneş, yağmur, kar ya da toz gibi dış etkenlerden koruyabilmeniz için tasarlanan ürünler mevcuttur. Bu amaçla kullanabileceğiniz bahçe koruma örtüsü de sık tercih edilen ürünler arasındadır.

Bahçe Filesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bahçe filesi alırken ürünün dayanıklı ve dış etkenlere karşı dirençli olup olmadığına dikkat edilmelidir. Kuş, zararlı böcek gibi diğer canlıların da zarar veremeyeceği dayanıklılıkta olması kullanıcılar için avantajlı bir durumdur. Olası yırtılmaya karşı dirençli olması da tüketiciler tarafından tercih edilirken dikkat edilen diğer önemli noktadır. Kullanım yerine ve amacına bağlı olarak ürünün gölgeleme oranına da dikkat edebilirsiniz. Özellikle gölgeleme filesi olarak tercih edecekseniz örme sıklığına bağlı olarak gölgeleme oranını dikkate alabilirsiniz. Aynı zamanda mahremiyet sağlamak isteyenler için de bahçe filesinin örme sıklığı önem taşır. Daha seyrek olan ürünlerde gölgeleme oranı yüksek değilken daha sıkı örme yapısı olan ürünlerde gölgeleme noktasında daha çok verim alabilirsiniz. Bunun yanı sıra daha opak bir görünüm elde edebilirsiniz.