placeholder
"

Dış Mekan Ağaçları

" araması için 2571 sonuç listeleniyor
YAĞMUR BOTANİK Leylak Fidanı 100 cm
YAĞMUR BOTANİKLeylak Fidanı 100 cm
(33)
Leylak Fidanı 100 cm
59,99 TL
Sepete Git
FidanDiyarı Çınar Kartopu Çiçeği
FidanDiyarıÇınar Kartopu Çiçeği
(12)
Çınar Kartopu Çiçeği
69,90 TL
Sepete Git

Dış Mekan Ağaçları ile Bahçeni Süsle

Dış mekan tasarımları, son yıllarda büyük ilgi görmektedir. Dış mekan tasarımları arasında bulunan mobilyalara ek olarak tasarımlar arasında çok sayıda ağaçta bulunmaktadır. Dış mekan ağaçları farklı renk ve boyutlarına göre değişkenlik gösterirken geniş ürün çeşitliliği sunulması, kullanıcılar tarafından ilgi görmektedir. Dış mekan tasarımları arasında saksı, yapay, çiçekli, bodur ve bahçe ağaçları olmak üzere çok farklı şekillerde ağaçlar bulunabilir. Canlı dış mekan ağaçları, genel olarak diğer ağaçlara göre daha az bakım ve su isteyen canlılar olmalarına karşın kullanıcılar tercihlerine göre yapay modellere de yönelebilir. Farklı markalar tarafından üretilebilen dış mekan ağaçları, kullanıcıların mobilya ve tasarım yapmak istediği alanlarda tamamlayıcı parçalar olmaktadır. Dış mekan ağaç çeşitleri arasında çok sayıda farklı model bulunabilir. Bu modeller arasında çiçekli dekorasyon ağaçları sıklıkla tercih edilirken kullanıcılar ağaçların çiçek renklerine göre tercihlerde bulunabilir. Özel üretim olan bu ürünler, daha az bakım ve su istemesi nedeniyle bahçenin atmosferini değiştirirken aynı zamanda kendi kendilerine yetebilen canlılardır. Canlı ağaç tercihinde bulunmak istemeyen kullanıcılar için özel olarak hazırlanan ve canlıya benzeyen yapay ağaç modelleri de tercih edilebilmektedir.

Dış Mekan Ağaçları

Dış Mekan Ağaçları

Yapay ağaçlar canlı ağaçlardan daha fazla çeşitliliğe sahip olması nedeniyle kullanıcılar tarafından fazlasıyla tercih edilirken farklı ebat ve uzunlukları ile kullanıcıların tarzlarına hitap etmektedirler. Dizayn edilecek mekan tasarımında bambu ve ahşap tasarımlar kullanılmak istendiğinde dekoratif ağaçlar için de bambu tercihleri, mekanın bütünlüğünü tamamlarken seçilecek ağaçların boyları da ortamların düzeni ve bütünlüğünü doğrudan etkilemektedir. Minimal mobilya tercihlerinde bulunulan bir dış mekanda seçilecek ağaçlarında küçük ve minimal yapılarda olması gerekmektedir. Daha uzun ve cüsseli ağaçların seçilmesi, mobilyalar ve ağaçlar arasında ki uyumu bozacaktır. Aynı zamanda çok sayıda mobilya ve büyük tasarımlar tercih edildiğinde daha büyük ağaçların seçilmesi gerekmektedir. Küçük, çiçekli ve bodur ağaçlar ortamın atmosferini olumsuz etkilerken mobilyaların renklerine göre de çiçeklerin özellikleri ve çiçek renkleri değişkenlik göstermelidir. Canlı ve çok sayıda rengin kullanıldığı tasarımlarda tek renkli ağaçların tercihlerinin yapılmaması gerekirken tek renk olarak seçilen mobilya ve tasarımlarda çok renkli ağaçların kullanılıp kullanılamayacağı, mobilyaların ve tasarımların renkleri ile doğru orantılı olarak değişiklik gösterebilir. Dış mekan ağaçları önerileri seçilecek mobilyalardan ortamın büyüklüğüne, istenilen tasarımdan ağaçların şekillerine kadar pek çok farklı konuda değişiklik gösterebilir. Ortaya çıkan bu değişiklikler, ürünlerin fiyatlarını da doğru orantıda değiştirmektedir. Dış mekan ağaç ve diğer ürünleri, boyutları başta olmak üzere cinsi, yapısı, renkleri ve diğer kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Tercih edilecek ürünler ile ilgili detaylı inceleme ve araştırma yapılması gerekmektedir.

Dış Mekan Ağaç Çeşitleri

Dış Mekan Ağaç Çeşitleri

Dış mekan ağaç çeşitleri, pek çok farklı konuda değişiklik gösterebilir. Çeşitler ve modeller arasında sunulan çeşitlilik, tasarımcılar tarafından ilgi görmesine karşın ürünlerin fiyatları, ağaçların cinsleri, başta olmak üzere yapıları ve boylarına göre değişkenlik göstermektedir. Dış mekan süs ağaçları arasında süs ağaçları, genel olarak renkli ve hoş görünümlü çiçekler ve ağaçlar tercih edilmektedir. Tüplü veya hazır olmak üzere iki şekilde satışa çıkarılabilen ürünlerden kartopu çiçeği adı verilen çiçekli bitkiler, sıklıkla tercih edilirken aynı zamanda ortanca, hanımeli oya, alev ve zakkum gibi renkli çiçekli bitkiler, fidan olarak süs ağaçları kategorisinde yer almaktadır. Duvar ve çit kenarlarına ağaç ekimi yaparak ortamın havasını değiştirmek isteyen kişiler için tavsiye edilen dış mekan çam ağacı çeşitleri de sıklıkla tercih edilenler arasında yer alırken daha küçük alanların güzelleşmesini isteyen kullanıcılar, dış mekan saksı ağaçları çeşitlerini araştırmaktadır. Saksı ağaç ve çiçekleri arasında genel olarak rengi itibariyle ortanca tercih edilirken acem halısı, buz çiçeği, begonvil, zakkum, melisa çiçeği gibi seçenekler sıklıkla tercih edilmektedir. Saksı çiçekleri ve ağaçları aynı zamanda uzun yıllar bakımı kolay olarak yetiştirilmesi sonrasında büyütülebilir. Bazı kullanıcılar daha tropik ve ağaçlardan oluşan bahçe tasarımlarında palmiye, kurtbağrı, Çin mor salkımı, hanımeli gibi çiçekleri tercih ederek yıllar sonrasında büyümelerine ve ait oldukları bölgede sayılarının artması sağlanabilir. Hızlı büyüyen ve ekimi sonrasında bakımı kolay yapılabilen tüplü fidan, çiçek ve bitkilerde tasarımlar arasında sıklıkla tercih edilmektedir. Dış mekan çiçekli ağaçlar tasarımların arka bölümlerinde yer alan ve görüntüleri ile bütünlüğün sağlanmasına yardımcı olan, büyüyen ve gelişen ağaçlardan oluşmaktadır. Özellikle salkım söğüt ağacı, bahçe ve tasarımlarda sıklıkla tercih edilirken pembe ada begonvili, acem halısı, leylak ve yasemin gibi örtücü ve bulunduğu alanı kaplayan çiçekli ağaçlarda sıklıkla tasarımlar arasında yer alabilir.

Dış mekan bodur ağaç tasarımlar arasında çok sık tercih edilmemesine rağmen daha minimal ve ufak tasarımlar, yapmak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Bodur ağaçlar arasında çam ağaçları ve palmiyeler sıklıkla kullanılan ağaç çeşitleri arasında yer alırken canlı ağaçların bakımıyla ilgilenmek istemeyen kişiler dış mekan yapay ağaç çeşitlerine yönelmektedir. Yapay ağaçlar arasında özellikle deve tabanı büyük ilgi gören tasarımlar arasında yer alırken aynı zamanda kılıç çiçeği, Benjamin ağacı, bahardalı, mürdüm, günebakan gibi yapay ağaçlar sıklıkla tercih edilmektedir. Ağaçların boyutları kullanıcıların talep ve isteklerine göre değişkenlik gösterirken aynı zamanda renk ve tasarımları da farklılık gösterebilir. Bahçelerinin tasarımlarıyla birebir uğraşmak isteyen kişiler tarafından dış mekanda kullanılan ağaçlar genel olarak çiçekleri renkli olan ağaçlardır. Renkli çiçekli bitkiler, gerek görünüm itibariyle ortamın havasını değiştirirken renklere uygun olarak seçilen mobilya ve diğer tasarım ürünleri ile birlikte şık bir görünüm elde edilebilir. Aynı zamanda bahçe tasarımlarında kokulu çiçeklerde tercih edilmektedir. Gül gibi kokulu olan bitkilere ek olarak lavanta ve zakkum çiçekleri de kokuları ile ortamın şıklığını desteklerken aynı zamanda tercih edilen kokulu çiçekler çeşitlilik gösterir. Tercih edilecek ürünlerde kullanıcıların kişisel zevkleri ön planda olmasına karşın bulunulan bölgenin de gerek hava gerekse toprak yapısının bilinmesi gerekir. Çok sıcak bölgelerde yetişecek bitkiler farklı olurken havanın ortalama hatta soğuk geçtiği bölgeler için seçilecek ağaçların farklılık gösterdiği bilinmeli ve seçimlerin doğru yapılması gerekir.

Dış Mekan Ağaç Fiyatları

Dış Mekan Ağaç Fiyatları

Dış mekan ağaçları fiyatları pek çok farklı konu nedeniyle değişiklik göstermektedir. Değişiklikler temelde ağaçların cinsleri ile ilgili olurken aynı zamanda ağaçların boy, ebat ve şekilleri de fiyatların değişiklik göstermesine neden olmaktadır. Dış mekan saksı ağaçları genel olarak küçük formları nedeniyle uygun fiyatlardan alıcı bulabilirken seçilecek ürünlerin büyük ağaç olmaları, fiyatlarının değişmesine neden olacaktır. Canlı ürünler fidan veya tüplü olarak satın alındığında da farklı fiyatlardan satışa çıkarılmasına karşın yapay çiçekler değişken fiyatlara sahiptir. Yapay ağaç çeşitleri türüne, boyuna, tasarımına ve renklerine göre değişen fiyatlardan alıcı bulurken bu ürünler, uzun yıllar kullanılabilmeleri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Dış mekan bahçe ağaçları kullanıcıların kişisel zevklerine göre değişkenlik gösterdiği gibi fiyatlarıyla da değişkenlik gösterebilir. Genel olarak erişilebilir fiyatlardan satılan bahçe ağaçları, kokulu ve kokusuz olmaları nedeniyle de değişken fiyatlardan alıcı bulabilmektedir. Tasarımın yapılacağı alan ile ilgili değişken fiyatlar, farklı marka ve üreticiler tarafından farklı fiyatlandırma politikaları ile belirlenmektedir.