İlgili Kategoriler
Renk
Fiyat
Genişlik
Materyal
Derinlik
Gövde Materyali
Raf Sayısı
Yükseklik
Tip
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi

İkea Kitaplık Modelleri Evinize Çok Yakışacak

Kitaplıklar, kitapları düzenli bir hale getirmek için kullanılan bir mobilya türüdür. Kitaplıkların içine sadece kitap değil kitapla birlikte CD, dergi, gazete, plak gibi birçok basılı malzemeyi koymak mümkündür. Alt alta sıralı raflardan oluşur. Raflar genellikle sabittir. Fakat yükseklikleri ayarlanabilmektedir. Kitaplık, içine konulan her şeyi bir düzen içinde tutar. Kitaplıklara dizilen kitaplar çoğunlukla rahat bir kullanım sağlamak amacıyla dikey bir şekilde dizilmektedir. Kapalı kitaplık modelleri kitapların ortamdaki havadan minimum seviyede etkilenmesini sağlar. Bu olay da kitapların ömrünü uzatan en önemli noktalardan biridir. İkea kitaplık modelleri bünyesinde birçok kitaplık çeşidi ve modeli bulundurur. Kullanıcıların zevk ve ihtiyaçları doğrultusunda istedikleri ürüne ulaşabilmeleri bu ürün çeşitliliği arasında son derece basittir. Her bir kitaplık modeli maksimum verim alınabilecek şekilde tasarlanmıştır. İkea kitaplık siyah rengi bulunan onlarca kitaplık modeli bulunur. Siyah rengin pek çok renk ile uyum sağlamasından dolayı sıklıkla tercih edilen renklerden birini oluşturur. İkea kütüphanelik içine çok sayıda kitabın, derginin, plağın vb. ürünlerin sığabileceği tarzda tasarlanmıştır. Geniş iç hacmi ve şık tasarımı ile kullanılan her yere uyum sağlar. Bu tarz ürünlerin geniş hacimli olması oldukça önemlidir. Bunun sebeplerinden biri eğer küçük alanlarda kullanılıyorsa kullanıcılar tek ürünle pek çok şeyi halletmek istediklerinden dolayı geniş hacimli ürünler avantaj sağlamaktadır. İkea kitaplık beyaz renk siyah kadar klasik bir renktir. Beyazın bulunduğu ortamı daha geniş ve daha ferah göstermesi ürünün rengi açısından son derece avantajlıdır. Beyaz renk ile üretilen birçok kitaplık modeli vardır.

İkea Kitaplık Fiyatları

IKEA Kitaplık Fiyatları

Kitaplıklar, kısaca kitapların evidir. Kişiler kitaplıklar sayesinde kendi kitaplarını kendileri muhafaza edebilmektedir. Evlerde, iş yerlerinde, ofislerde insanın yaşadığı her alanda ufak da olsa bir kütüphane bulunması önemlidir. Kişilere okumayı teşvik eden en önemli görsel unsurların başında gelmektedir. Kitaplıklar istenilen her alanda ve her yerde kullanılır. Kullanılacak alanın ölçüleri boyutları bilindikten sonra uygun birden fazla kitaplık modeli bulunur. Kitap saklamak, kitaplara bir düzen vermek amacıyla kullanılan bu ürünler oldukça dekoratiftirler. Özellikle evlerin yapısına uygun seçilen kitaplık modelleri o alana çok farklı bir hava katar. İkea duvar rafı kitaplık kapaklı dolap şeklinde olan kitaplıklardan daha farklı bir sistemi bulunur. Duvara direkt olarak monte edilen sıralı raflardan oluşur. Rafların üzerini kaplayacak herhangi bir dolap bulunmamaktadır. İkea küp kitaplık daha çok kapaksız kitaplıklardır. Dar rafları bulunan, kitap dışında küçük obje yerleştirilebilen dekoratif mobilya çeşididir. Ayarlanabilir raf sistemine sahiptir. İki raf arası mesafe istenilen ölçülere göre ayarlanabilmektedir. Demonte şeklinde satılan ürünün kurulumu da son derece basittir. İkea kitaplık kurulumu kişilerin kendilerinin de kurabileceği, herhangi bir ustalık istemeyen ürünlerden oluşur. Satın alınan ürün yanında ürünü monte edebilmeye yarayan bazı birkaç ürün gönderilmektedir. Bununla beraber nasıl monte edileceğine dair kullanım kılavuzu da ürünün paketlemesi içinde yer alır. Kılavuz doğru ve dikkatli bir şekilde okunduğu takdirde kurulumu yapmak son derece basit ve pratik bir işlem olmaktadır. İkea çocuk kitaplık ise çocukların kullanabileceği tarzda, daha ufak boyutlarda üretilen kitaplık ürünleridir. Çocukların boy ve yaş gruplarına göre renkli pek çok ürün çeşidi üretilmiştir. IKEA kitaplık fiyatları ürünlerin farklılığına göre değişim gösterir. Ürünlerin özellikleri, boyutları, kullanım alanları, renkleri, yapımı sırasında kullanılan ürünler gibi pek çok detay fiyatların belirlenmesinde etkili rol oynar. Her ürün için genellikle farklı fiyatlandırmalar vardır.

IKEA Kitaplık Modelleri

IKEA Kitaplık Modelleri

Kitaplığın konulacağı alanlar ve ortam önemlidir. Kullanılacak eşyanın ortam ile uyumlu olması gerekir. Bu uyumluluk hem göze hitap eder hem de kullanıcılarda kitap okuma isteği uyandırır. IKEA kitaplık modelleri arasında sayılabilecek birçok ürün vardır. Tüm kitaplıkların kendine özgü özellikleri ve çeşitleri vardır. Bu özellikler içinde üretilen ürünün hammaddesi de bulunmaktadır. Özellikle ağaçtan yapılmakta olan kitaplıklar için hangi ağacın kullanılmış olduğu önemlidir. Bu bilgi edinilerek kullanılan ürünler hem kitaplığın temizliği ve ömrü açısından hem de kullanılan alanın uyumluluğu açısından önemli noktalardandır. İkea Billy kitaplık 40x202x28 cm, 80x202x28 cm, 160x202x28 cm, 80x237x28 cm, 40x106x28 cm, 200x237x28 cm, 40x202x28 cm gibi daha birçok farklı ölçülerden oluşan bir kitaplık modelidir. Kahverengi, beyaz, ağartılmış meşe, venge renklerinden oluşur. Ayarlanabilir raf sistemi bulunur. Yüzeyleri doğal ahşap kaplamalardan oluşur. İkea Hemnes kitaplık ise yerden yüksek ayakları bulunan kitaplık çeşididir. Masif ahşap doğal görünümü bulunur. Ayarlanabilir ayaklara sahiptir. Bu özellikle zemini eğri olan yerlerde dahi kitaplığın düz durmasını sağlar. Ayarlanabilir raf sistemi vardır. Çıkarılabilir alt rafa sahiptir. Bu raf çıkarılarak istenilen saklama alanına dönüştürülebilir. İkea Kallax kitaplık herhangi bir kapağı bulunmayan ve arka desteği olmayan kitaplıklardır. Yatay veya dikey olarak istenilen her şekilde kullanılabilir. Her iki tarafının da açık olması sadece raf veya büfe olarak kullanılabilirliğini arttırır. Bu ürün kendi ile aynı adı taşıyan pek çok mobilya ile tamamlanabilmektedir. İkea Montessori kitaplık direkt olarak duvara monte edilen kitaplıktır. Dar ve ince raflardan oluşur. Genel olarak daha çok çocuk odalarında tercih edilir.

Kapaklı IKEA Kitaplık Modelleri

Kapaklı IKEA Kitaplık Modelleri

Kitaplık seçimi kadar bu kitapların düzenleri de oldukça önemlidir. Özellikle kitaplık rafları birbiri ile eşit aralıklarda ayarlandıklarında daha estetik bir görüntü oluşmasını sağlayacaktır. İkea Flisat kitaplık daha çok çocuklar için tercih edilen bir üründür. Çocuklara uygun olarak çalışma masası tarzında istediklerini yapabilecekleri alan oluşturmaktadır. İkea pirinç kitaplık ince sunta veya metallerde oluşan kitaplık modelidir. Ön ve arka kısımları açıktır. Kitaplık bölmelerinin arkalarında herhangi bir destek veya kapak bulunmamaktadır. Her iki tarafı da boşluktur. İkea Billy kitaplık camlı modeli kapaklı olanların belirli yerlerinde bulunan camdan kapaklardan oluşur. Bu tarz cam kapaklı kitaplıklar dolapların içinde bulunan eşyaları görebilmek adına önemlidir. İkea cam kapaklı kitaplık modelleri son derece sık tercih edilir. Bunun sebeplerinden biri hem kapaklı bir model olması hem de camdan oluşudur. Cam kapakları dolapların içinde bulunan eşyaları görebilme açısından avantajlıdır. Dolapların kapaklı oluşu kitaplara veya içine konulan herhangi bir eşyaya zarar gelmesini engellemektedir. Daha derli toplu bir görünüm sağlanmış olmaktadır. İkea kitaplık kapaklı ürün modelleri ürünlerin ön kısımlarında bulunan büyük kapaklardır. Kapaklı ürünler sıklıkla tercih edilir. Kapağın kapalı olmasından dolayı kitaplık içlerinde herhangi bir kirlenme minimum seviyede kalır. İçine konulan eşyaları görülmediği için iç kısım dağınık dahi olsa kapaklar bu dağınıklığı örtmektedir. Pek çok ürün modeli vardır ve her biri çeşitli özelliklere sahiptir. Renk seçenekleri içinde çocuklar için çok renkli ürünler mevcutken yetişkin ürünleri daha sade ve klasik renklerden oluşmaktadır. Bu da satın alınan ürünlerin her ortama uyum sağlayabilmesine yardımcı olur. Tercih edilen ürünlere Trendyol üzerinden ulaşıp satın alabilirsiniz.