"

Tam Altın

" araması için 39 sonuç listeleniyor

Göz Alıcı Tam Altın Çeşitleri Trendyol'da!

Her zaman değerli bir cevher olan altın, işlenmesi oldukça kolay olan metaller arasında yer alır. Kimyasal bir element olan bu ürün sarı ve parlak renktedir. Yatırım açısından fazlasıyla güvenilir olduğu için tercih edilir ve aynı zamanda diğer yatırım seçenekleri göre az risk bulundurduğu düşünülür. Yatırım amaçlı kullanılan bu ürün mücevher yapımında kullanılır. Farklı boyut ve inceliklerde tasarlanan takılar özellikle kadınlar tarafından büyük ilgi görür. Özel günlerde aksesuar olarak kullanabileceğiniz bu mücevherler giysilerinizi şık ve çekici gösterir. Tam altın düğün, nişan gibi özel günlerde sıklıkla tercih edilir. Müşteriler bu tür eğlencelerde sevdiklerine kulplu altın hediye eder. Kolyeler, küpeler ve bileklikler bu takılar arasında yer alır. Bu takılar farklı çeşit değerli taşlarla birleştirilerek farklılaşır. Aynı zamanda ilaç sektöründe de kullanılır. Altın endüstri alanında da fazlasıyla kullanılır. Paslanma, kireçlenme ve kararma yapmaz ve saf olarak bulunan hali ise yumuşak ve parlaktır. Bu ürün yatırım amaçlı kullanıldığında sıklıkla alınır ve satılır. Bozdurma işlemi çeşitli kuruluşlarda kolayca yapılır. Bu kuruluşlar döviz büroları, banka ve sarraflarda hemen bozdurulabilir ve kuyumcular tarafından kolayca dönüştürülebilir. Çeyrek ve gram gibi farklı şekillerde bulunan ürünlerin işlemeleri ve ağırlıkları farklılık gösterir. Bu farklılıkları ürünün değerini yansıtır. Böylece müşteriler tarafından farklı amaçlar için tercih edilebilir. Siz de ihtiyacınız olan ürünü bütçenize uygun olacak şekilde Trendyol üzerinden rahatlıkla bulabilir ve ürünün özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Tam Altın Çeşitleri

Tam Altın Çeşitleri

Altın kişiler tarafından farklı amaçlarla kullanılabilir. Yatırım amaçlı kullanan müşteriler fiyatlarını yakından takip eder. Kişiler yatırım konusunda ürünün fiyatını ve değerini göz önünde bulundurur. Aynı zamanda müşterilerin sıklıkla tercih ettiği hediyelikler arasında bulunur. Tam altın özellikle düğün ve nişan gibi törenlerde hediye olarak verilir. Cumhuriyet altınından ayrılan bir tasarıma sahiptir. Arma tasarıma sahip olması sebebiyle ise arma adı ile anılır. Kulplu olarak da bulunan bu seçenek, bu özelliği sayesinde hediyelik eşya olarak kullanılır. Tam altın çeşitleri yeni ve eski tarihli olmak üzere ikiye ayrılır. Bu çeşitlerin özellikleri ise şu şekildedir. Yeni tam altının özelliklerinden biri bir yüzeyinde Türkiye Cumhuriyeti yazısının yer almasıdır. Diğer kısmında ise Atatürk resmi bulunur. Bu resmin etrafında ise çeşitli işlemeler yer alır. Kenar süslemesi şeklinde bulunan yıldız işaretleri ve nakış işlemeleri şeklindedir. Bu işlemelerin arasında defne yapraklı çiçeklerin yer aldığı çelenk şeklindeki motifleri oluşturan süsleme bulunur. Cumhuriyet altını aynı zamanda ata olarak adlandırılır ve kabul edilir. Bu ürünün bir yüzünde basım yılının tarihi yerine kaç kez basıldığı yer alır. Darphaneler tarafından genellikle kulpsuz şekilde basımı yapılır. Fakat kulplu tercih eden müşteriler için kuyumcular tarafından kulp eklemesi yapılır. Bu altın özellikle ileriye dönük yatırım yapmayı düşünen kişiler için çin uygun bir seçenektir. Aynı zamanda da hediyelik olarak tercih edilir. Tam reşat altının bir yüzünde tedavüle çıkmış oldu tarih yer alır. Tam altın kulpsuz olan ürünün ağırlığı 7 gramdır. Yeni basım olan bu seçenekler özellikle hediye olarak çok fazla tercih edilir. Müşteriler tarafından oldukça sık tercih edilen bu seçenek özellikle yatırım amaçlı olarak büyük ilgi görür. Tam olarak adlandırılan bu seçenek kişiler tarafından çeyrek altının dört katını oluşturur. Siz de ihtiyacınız olan seçeneği Trendyol’dan kolayca ulaşabilir, kullanım amacına göre bütçenize uygun seçeneklere hemen göz atabilir ve sahip olabilirsiniz.

Tam Altın Özellikleri

Tam Altın Özellikleri

Büyük tam altın müşteriler tarafından farklı amaçlarla tercih edilir. Düğün, nişan gibi özel günleri kapsayan törenlerde kullanılan hediyelik takılar arasında yer alır. Bu gibi özel günlerde sıklıkla tercih edildiği içinde kişiler arasında ziynet olarak da adlandırılır. Cumhuriyet altınına göre farklı tasarıma sahip olması ve arma biçiminde tasarlanması sebebiyle arma adını da taşır. Sevdikleri ile düzenli olarak bir araya gelen kişiler hem eğlenceli vakit geçirir hem de yatırım amaçlı bir buluşma gerçekleştirir. Bu ürün birikim ve yatırım için çok fazla tercih edilir. Bunun dışında iş yerlerinde çalışanların motivasyonunu artırmak amacı ile sunulur. Buna ek olarak promosyon ürün olarak da kullanılır. Promosyon ürünü olarak yapılan tam altın satış kampanyalarında hediye ürün olarak müşterilere sunulur. Yatırım amaçlı olarak kullanıldığında kolaylıkla bozdurularak paraya dönüştürülebilir. Tam altın modelleri kaç gr sorusunun cevabı ise kulplu ağırlığı 7.21 grama denk gelmektedir ve metal ayarı 22’dir. Bu seçenekler damga matbaası ve Türkiye Cumhuriyeti darphanesi genel müdürlüğü tarafından tedarik edilir. Bu ürünler aynı zamanda yeni ve eski tarihli olarak müşterilere sunulur. Ürün üzerinde basım yılı yer alan ürünler kuyumcular aracılığıyla müşterilerle buluşur. Tam altın fiyatları ekonomiye bağlı olarak değişiklik gösterir. Aynı şekilde Cumhuriyet tam altın fiyatları da değişiklik gösterir. Özellikle yatırım yapan kişiler ürünlerin fiyatlarını yakından takip eder. Bu kişiler ihtiyaç durumunda ürünlerini kuyumcularda kolaylıkla bozdurarak paraya çevirebilirler. Trendyol yeni ve farklı çeşit seçenekleri müşterilere sunar ve böylece kişiler ihtiyaçları olan ürünlere kolaylıkla ulaşabilir. Siz de kullanım bu ürünlerin tümüne Trendyol’da göz atabilirsiniz.

Tam Altın Seçenekleri Trendyol’da

Tam Altın Seçenekleri

Fiyatları sürekli değişiklik gösteren bu seçenekler alım ve satım sırasında takip etmek oldukça faydalı olur. Trendyol bütçenize uygun olan seçeneklere zahmetsizce bulmanızda size yardımcı olur. Trendyol kampanyalarına göre değişen fiyatlar müşterileri mutlu etmeyi başarır. Tam altın yorumları sayesinde gönül rahatlığıyla bu seçeneklere sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda müşteri değerlendirmeleri ile seçeneği inceleyebilirsiniz. Kalitesiyle öne çıkan altın çeşitlerine acil durumlar için vakit kaybeden hemen sahip olmak çok kolaydır. Tam altın modelleri ve fiyatları arasından istediğiniz seçeneği seçebilirsiniz. Trendyol‘dan hem fiyat hem de ürün hakkında hızlıca bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca müşteri yorum ve değerlendirmeleri karar vermenizde size yardımcı olmayı başarır. Böylece bunun için evden çıkmanıza ve uzun saatler harcamanıza gerek kalmaz. Farklı amaçlar için kullanabileceğiniz tam altın çerçeveli özelliği sayesinde kolye olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda düğün ve nişan gibi törenlerde sevdiklerinize çerçeveli bir şekilde hediye edebilir ve onları mutlu edebilirsiniz. Ayrı olarak satılan bu çerçevelerin içerisine sahip olduğunuz seçenekleri istediğiniz zaman yerleştirebilirsiniz. Böylece ihtiyacınız olduğunda kolayca kolye olarak kullanabilirsiniz. Bu çerçeveler farklı işlemelere ve boyutlara sahiptir. Farklı taşlarla tasarlanan bu seçenek oldukça şık bir görünüme sahiptir. Çiçek ve damla gibi farklı motifleri içeren bu çerçevelerin tercihi ise tamamen müşterilerin zevkine göredir. Bu seçenekler aynı düğünler için oldukça sık tercih edilir. Dikkat çekici görünüme sahip olan bu seçeneklerin bazılarında nazar boncuğu yer alır. Zinciri uzunluğu ve tasarımı ise farklılaşır. Bu çerçeveler tasarımlarına göre farklı ayara sahiptirler. Kullanılan element miktarı ve ayarı bu ürünlerin fiyatlarının değişiklik göstermesine neden olur. İstediğiniz zaman kolya olarak kullanabileceğiniz bu seçenek sizin sevdiklerinizi mutlu etmek için iyi bir seçenek oluşturur. Gösterişli ve dikkat çekici görüntüden hoşlanan kişiler için yeşil taşlı ve damla desenine sahip seçenek oldukça güzel bir alternatiftir.

Tam Altın Nasıl Anlaşılır?

Tam altın nasıl anlaşılır sorusu kullanıcıların merak ettiği sorular arasındadır. Altın eğer 22 ayar değerinde ise tam altın olur. Aynı zamanda tam altınların gramı 7.016 g iken çapı 30 mm’dir. Tam altınların bir yüzünde basım tarihi ve "Türkiye Cumhuriyeti" yazısı bulunur. Diğer yüzünde ise Atatürk resmi vardır. Tam altınların bu yüzünde ayrıca yıldız ve nakış sembolleri de bulunur. Tam altın alışverişi yaparken bu özelliklere dikkat edebilirsiniz. Tam altın, yatırım için popüler altın çeşitlerinden biridir. "Ziynet Lira" olarak da bilinen bu altın türü, halk arasında "tam altın" olarak bilinir. Ziynet takı grubunun ortanca üyesi olarak yatırım yapmak isteyenlerin dikkatini çeker. Birçok kullanıcı, yatırım yapmak için öncelikli olarak tam altına yönelir. Yatırım amacının yanı sıra düğün ve nişanlar için alımı yüksek bir altın türüdür. Fiyatı diğer altınlara göre yüksek olsa da uzun vadede etkili bir yatırım aracı olabilir. Tam altın satın alma düşüncesindeyseniz bahsi geçen ibarelere dikkat etmenizde fayda olabilir.

Tam Altın Kaç Tane Çeyrek Eder?

Tam altın, yüksek miktarlı yatırım aracı isteyenlerin favorisidir. Piyasada kolay bulunması, temin edilebilirliğini de mümkün kılar. Diğer altın türlerine göre daha büyük olmasıyla dikkat çeker. Tam altının standart ağırlığı 7.016 gram iken kulplu ağırlığı 7.21 gramdır. Bu bilgiler ışığında bir tam altının bir çeyrek altının dört katı olduğu söylenebilir. Tam altının fiyatı da tıpkı diğer tür altınlar gibi değişkendir. Anlık, günlük, haftalık ve yıllık periyotlarda değişebilir. Ekonomik kararlar, son dakika olayları ve piyasa etkisi gibi birçok unsur tam altın fiyatına etki eder. Bu tip olaylar sonucunda tam altının fiyatı arttığından çeyrek altınların fiyatı da artacaktır. Altın borsasını canlı olarak takip edebilir ve satın alma kararını buna göre gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde çok daha verimli bir alışveriş deneyimi elde edebilirsiniz.

Tam Altın Kaç Ayardır?

Türkiye Cumhuriyeti Darphane ve Damga Matbaaası’nda basılan tam altınlar 22 ayar olarak sunulur. 22 ayar tam altın, değer kaybının en az olduğu altın türlerinden biridir. Bu tür altınlarda işçilik az olduğundan, paraya çevirme esnasında değer kaybı optimal seviyede olur. 22 ayar altın, yapım aşamasında katkının az olduğu türlerden biridir. Bakır, gümüş ve benzeri madenlerden az oranda katkı alınan 22 ayar altın, işlenebilme özelliği bulunan altın türlerinden biridir. 22 karat altın, 0.916 saflık seviyesindeki has altın kullanılarak oluşturulur. Fazla işlenmemiş, saf özelliğe sahip, yüksek karat bir altın arıyorsanız tam altını tercih ederek aradığınızı bulabilirsiniz. Tekli tam altınların yanı sıra setler hâlinde sunulan tam altınların her birinin ayar değeri 22’dir. Yüksek yatırımlar için tam ayar altının faydalı bir altın çeşidi olduğu düşünülür.