"

Toner Tozu

" araması için 5475 sonuç listeleniyor
HP 106A W1106 1 Kg Toner Tozu
Kargo Bedava

HP106A W1106 1 Kg Toner Tozu

369 TL
Sepete Git

Toner Tozu Modelleri ile Çıktılar Daha Renkli

Toner tozu yazıcı kartuşunun içerisinde yer alan mekanizmanın aktif hale geldikten sonra A4 kağıdı gibi düz bir zemin üzerine aktarılmak istenen görüntünün ve yazının aynen yansımasını sağlayan ana malzeme olarak tanımlanabilir. Kimyasal yapısı ile birlikte fiziksel yapısı ile de ön planda tutulan gerekli bir üründür. Farklı olarak toz tanelerinin büyüklüğü ve yüzey yapısı sayesinde de kalitesi ön plana çıkarılır. Toner tozunun kalitesi ise tanelerinin çaplarının birbirine yakınlığı ile belirlenebilen bir ölçüttür. Aksi durum söz konusu olduğunda büyük parçalar aktarılmayı zorlaştırır ve tozların geçiş kanallarının kısmi de olsa tıkanmasına neden olur. Bu şekilde de silik bir görünüm ya da okunması güç olan metinler ile karşılaşmış olursunuz. Bu nedenle toner tozunun kaliteli markalar tarafından alındığına ve ürün içeriğine de ayrıca dikkat etmek gerekir. Kaliteli bir kullanım ve ideal sonuçlar için toner tozunun da güvenilir olanlarından tercih edilmesi gerekir. Siz de toner tozu fiyatları ve özellikleri için marka ve model araştırması yapabilir ve kolayca siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Toner Tozu Nedir?

Toner Tozu Nedir?

“Toner tozu nedir?” sorusunun cevabı cihazların kağıt üzerine aktarılmasını sağlayan ana madde olarak özetlenebilir. Lazer yazıcılar diye bilinen makinelerin kullanımında mürekkep püskürtücü ürünler kullanılır. Bu cihazların haricinde toner tozu ile çalışarak baskı yapabilen modeller de bulunur. Kartuş ile çalışan mürekkep püskürtme özellikli yazıcı modellerinden farklı olarak, teknik özelliklerinde bulunan ve çok daha dayanıklı olan toner tozu ile çalışan cihazlar, hızlı aktarım kapasitesi ile de tercih edilirler. Diğer yazıcı modellerine oranla daha kaliteli bir basım ortaya çıkarırlar ve seri bir biçimde de görselin kağıda aktarılmasını sağlarlar. Tonerli cihazlar, mürekkep ile çalışan kartuşlu cihazların haricinde toner tozu ile çalışan makineler de mevcuttur. Mürekkep baskısı ile çalışan cihazlardan farklı olarak toner tozu ile de basımı mümkün olan pratik ve seri ürünler bulunur. Bu malzemelerin çalışma işlevi ise biraz daha farklıdır. Toner tozu ile çalışan cihazlar, dijital verinin A4 kağıdı ve benzeri maddelere aktarılması bir toz yardımıyla olur. Diğer kartuşlu cihazlarda aktarma işlemi mürekkep bir sıvı materyallerin yardımı ile olurken, toner tozu ile aktif bir şekilde çalışan cihazlarda da bir toz kullanımı ile aktarım yerine getirilir. İki malzemede sonuç olarak aynı görevi yerine getirilmek için kullanılır. Biri sıvı bir malzeme iken diğeri de toz malzemelerinden oluşur. Karbon elementinin belirli işlemlerden geçirilmesi ile elde edilen boyanın diğer yazdırma ekipmanları ile toner tozlarının birlikte kullanılarak püskürtme yöntemi olarak da aktarım sağlayabilir.

Toner Tozu Kullanım Alanları

Toner Tozu Kullanım Alanları

Fotokopi makinelerinde kömür tozu olarak nitelendirilen siyah toner tozu, farklı kimyasallar ve karbon elementi ile birlikte kullanılır. Bununla birlikte toner tozu içerisine parlak bir görünümün oluşması için de balmumu eklenir. Ayrıca kağıt üzerinde kolayca yapışmasını sağlayan reçine de yer alır. Reçine doğal ve kaliteli olanlar arasında seçilerek ürün içeriğine dahil edilir. Bütün bunlara ek olarak satın aldığınız toner tozlarının saklanması da oldukça önemlidir. Bu ürünler, nemin, rutubetin ve ısalkalığın bulunduğu yerlerden uzak olarak muhafaza edilmesi gerekir. Ayrıca doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Kapağı kapalı olacak şekilde raflarda veya çekmece içlerinde ya da serin depolarda uzun süre muhafaza edilebilir. Bu şekilde dikkat edilen ürünler, uzun süre kalitesinden ödün vermeden kullanıma hazır olarak saklayabilirsiniz. 24 ay raf ömrü bulunan bu ürünlerde gerekli kullanım talimatlarına uyulduğu vakit kaliteli baskı tekniklerini gözle görebilirsiniz. Özellikler okullarda ve devlet dairelerinde sıkça kullanılan yazıcılar için gerekli olan toner tozu gibi maddeler, çoğaltılmak istenen kağıtların kaliteli baskı yöntemi ile aktarılmasını sağlayan işlevsel bir materyaldir. Günümüzde yoğun bir biçimde kullanılan kartuşlu makineler evlerde de sıkça tercih edilen ürünlerdir. Öğrencilerin ve çalışan ailelerin işlerini kolaylaştıran kaliteli toner tozu ürünlerinin bitmesi ile yeniden dolumu gerçekleştirilebilir. Kesintisiz olarak işlerinizi yapabilmenize olanak tanıyan toner dolum tozu, pratik ve hızlı bir biçimde yenilebilir özelliklerde dizayn edilir. Bununla birlikte “Toner tozu nerede satılır?” sorusunun cevabı en hızlı ve güvenilir e-ticaret sitesi olan Trendyol olacaktır. Lazer toner tozu çeşitlerine ve renklerine kendi bütçenize uygun olan fiyatlardan sahip olarak biten toner tozlarını kolaylıkla doldurabilirsiniz. Bu sayede aynı ürüne defalarca yüksek fiyat ödemek yerine sadece malzemesine para vererek, hem cebinizi hem de israfı önleyebilirsiniz. Bir tonerin dolum kapasitesi yaklaşık olarak 50 gram olarak belirlenir. Dolayısı ile 1 kg toner tozu ile 20 adet dolum yapabilmeniz mümkündür. Bununla birlikte dolum yapma işlemi biraz dikkat isteyen bir iştir. Beyaz toner tozu gibi renkli ürünlerin mekanizmaları oldukça hassas bir araçtır. Bu nedenle dolum işlemi gerçekleştirilirken parçalara da dikkat etmek gerekir. Aksi halde yeni aparatlar ile değiştirmeniz de gerekebilir. Bu konuda azami ölçüde dikkatli davranarak toner tozu dolumunu gerçekleştirebilir ve bu sayede de tasarruf yapabilirsiniz.

Toner Tozu Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Toner Tozu Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Toner tozları yazılara özgü olarak üretilir. Bu nedenle sahip olduğunuz cihazın markası ile uyumlu olabilecek ürünlerden satın almak gerekir. Farklı markalar tarafından üretilen bu ürünlerin içeriğinde farklı kimyevi ürünlere yer verilir. Ürün içeriği farklı olarak tasarlanan toner tozları her yazıcı ile uyumlu olacak şekilde çalışmayabilir. Farklı markalardan ürün alarak, elinizde bulunan cihazın bozulmasına neden olabilirsiniz. Yanlış bir dolum yapıldığında tonerin çalışmasını engelleyebilir ve performansının azaltılmasını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte toner tozu seçimi yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise eski tipte ve özelliklerde üretilen ürünlerin kullanılmaması gerektiği hususudur. Bu eski tip ürünler, yeni nesil cihazlar ile uyumlu değildir. Bu nedenle baskı kısmında problemlere neden olurlar. Dolayısı ile pahalı bile olsa toner tozu seçerken kaliteli ve marka ile uyumlu olan ürünlerden satın alınmalıdır. Toner tozu, bastırmak istediğiniz verinin yazıcı yardımıyla negatifi alınmış kısımlarının püskürtme yöntemi ile dolumunu yaparak kaliteli baskıların çıkarılmasına olanak tanır. Yeni nesil üretilen ve teknolojik olarak geliştirilen tasarımlar, eski cihazlara oranla çok daha hızlı ve kaliteli baskı yapmasını sağlar. Ana renkleri ile birlikte her renk toner tozuna ulaşmak mümkündür. Renkli toner tozu fiyatları markalara ve gramajına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Siz de toz toner fiyatları ve özellikleri detaylı olarak inceleyebilir, makineniz ile uyumlu olan markalara ulaşabilir ve bütçenize hitap eden ürünleri satın alabilirsiniz. Dilerseniz yedek toner tozu ürünlerine ulaşabilir ve farklı renklerden oluşan ürün stoku yapabilirsiniz. Farklı markaları ve gramajları piyasada bulunan ürünler ile kıyaslayabilir ve her renkten tozlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Binlerce markaya ev sahipliği yapan ve yüzbinlerce ürüne kolayca erişmenize olanak tanıyan pek çok model arasından beğendiklerini hızlı bir biçimde satın alabilirsiniz. Tüm bu ürünlere ve çok daha fazla ürün alternatiflerine Trendyol üzerinden zahmetsiz bir biçimde ulaşabilir ve tek hamle ile kolayca satın alabilirsiniz.

Toner Tozu Nedir?

Toner, yazıcı kartuşunun içerisinde bulunan mekanizmayı aktif hale getirir. Aynı zamanda A4 kâğıdı gibi düz zemin üzerine aktarılmak istenen görüntü ve yazıyı doğrudan yansıtan malzeme kalitesi yüksek bir üründür. Kimyasal ve fiziksel yapısıyla ön plana çıkan bu ürünler; silik görünümlü ve okunması güç metin, yazı ya da görüntülerin kalitesini üst seviyeye çıkarır. Renkli ve kaliteli bir kullanım vadeden toner tozu; hem ihtiyaçları hem de beklentileri karşılayabilir. Cihazların kağıt üzerine aktarılmasına yardımcı olan bu ana madde lazer yazıcıların kullanımında mürekkep püskürtücü amacıyla tercih edilir. Toner tozu, cihazların baskı kalitesini artırır. Hızlı aktarım kalitesine sahiptir. Aynı zamanda canlı ve net baskılar ortaya çıkarır. Görsellerin seri, canlı ve net şekilde aktarılmasına yardım eden mürekkep baskı kalitesi yüksek bir malzemedir.

1 KG Toner Tozu Kaç Dolum Yapar?

1 kilogram toner tozu ile ortalama 10 ile 12 kez dolum yapma olanağı söz konusudur. Tek dolumda ise ortalama 80 gram toner tozuna ihtiyaç vardır. Dijital verilerin A4 kâğıdı ve benzeri maddelere kolaylıkla aktarılmasına olanak sağlayan bu ürünlerin kullanımı oldukça pratiktir. Karbon elementlerin belirli işlemlerden geçirilmesiyle üretilen bu ürünler sayesinde hızlı, renkli ve kaliteli aktarımlar yapabilirsiniz. Fotokopi makinelerinde kömür tozu olarak genellikle siyah toner tozu kullanılır. İçerisine parlak görünümün oluşması için balmumu malzemesi eklenir. İçerisindeki reçine ise yazı ve verilerin kağıt üzerine kolayca yapışmasını sağlar.

Toner Tozu Nerede Satılır?

Uzun süre kalitesinden ödün vermeden verimli şekilde kullanılabilen raf ömrü yüksek toner tozu modellerini Trendyol'dan araştırabilirsiniz. Bu seçenekler, okul ya da devlet dairelerinde sıklıkla kullanılır. Yazıcılar için gerekli olan ve 24 ay raf ömrü bulunan bu ürünler; uzun ömürlü kullanım vadeder. Baskı kalitesi yüksek olduğundan ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. İlgili talimatlara uyarak kullanılması tavsiye edilir. Bu seçenekler, evlerde kartuşlu makinelerle de kullanılır. Öğrenci ve çalışan ailelerin işlerini kolaylaştırarak zamandan tasarruf ettirir. Dolum kapasitesinin yüksek olması da ekstra avantaj sağlar. Trendyol üzerinden tüm seçenekleri detaylı bir şekilde inceleyip dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.