"

USB Bellek

" araması için 10148 sonuç listeleniyor

Pratik ve Güvenli USB Bellek Çeşitleri

Teknolojinin gelişmesi ile devasa boyutlara ulaşan veriyi depolamak ve taşımak için sıklıkla taşınabilir diskler kullanılır. Farklı kapasite ve özelliklere sahip bu ürünler programları, görsel ve yazılı verileri taşımak için son derece güvenlidir. Elektronik posta veya mesaj yoluyla yapılan aktarma işlemlerinde veriler zarar görebilirken USB bellekler hiçbir bozulma yaşamadan veri taşıma imkânı verir. Küçük boyutu ile her yerde saklanabilen bu ürünler, barındırdığı içeriği silerek tekrar doldurabilme özelliğine sahiptir. Yani kısa bir kullanımın ardından tükenen değil yenilenebilen ürünler arasında yer alır.

Şarj portu aracılığıyla telefona takılan flash bellekler, pratik kullanım imkânı verir. Bu ürünler, standart ve küçük olmak üzere iki uca sahiptir. Mini USB bellekler bu sayede telefonlar ve telefon ile bilgisayar arasında aktarım sağlar. Bu ürünler, giriş çıkış modellerine ve kapasitelerine göre farklı fiyatlarla sunulur. Flash bellek fiyatları, aynı zamanda aktarım hızı ve süresine göre de farklı uçlarda bulunabilir. Markalar, verilerinizi güvenli ve pratik şekilde aktarabilmeniz için farklı fiyatlara sahip sayısız USB bellek modeli sunar.

Her Büyüklüklükteki Dosyanın Güvenle Depolanmasını Sağlayan USB Belleklerin Kapasiteleri Nasıldır?

Her Büyüklüklükteki Dosyanın Güvenle Depolanmasını Sağlayan USB Belleklerin Kapasiteleri Nasıldır?

Eğitimden çalışma hayatına kadar birçok alanda görsel ve yazılı verileri aktarma ihtiyacı duyulur. Taşınabilir veri depolama cihazları, farklı kapasiteleri ile her alana hitap eder. Örneğin ara sıra veri aktarmaya ihtiyaç duyuyorsanız 4 GB flash bellekler işinizi görebilir. 4 GB’tan daha geniş bir alana ihtiyacınız varsa 8 GB flash bellekler de kullanışlı olabilir. 16 GB flash bellekler ise düşük kalitede 6 bine yakın fotoğrafı ve 60 civarında video kaydını rahatlıkla alabilir. 32 GB flash bellek ise her kesimden ilgi gören ortalama kapasiteye sahip ürünlerin başında gelir. Eğitimden iş hayatına kadar kullanılan bu ürün, düşük kaliteli 12 bin fotoğraf veya 122 adet video kaydını taşıyabilir.

Çalışma hayatında büyük boyuttaki verileri ve programları bilgisayarlar arasında taşımak için daha geniş kapasiteli cihazlara ihtiyaç duyulabilir. Örneğin 64 GB flash bellek çeşitleri, geniş kapasitesi ile çalışanlardan sıkça ilgi görür. 64 GB boş alana sahip olan ürünler, büyük boyutlu oyunlar ve yüksek kaliteli filmleri taşımak için de son derece uygundur. Bunun iki katı olarak tasarlanan 128 GB flash bellekler, 24 MP kaliteli 16 bin fotoğrafı rahatlıkla içerisinde taşıyabilir. Bu ürün, geniş kapasitesi ile özellikle fotoğrafçılardan ilgi görür. 256 GB flash bellekler ise aynı kalitede 32 bin fotoğrafı veya 21 adet uzun HD filmi taşımak için idealdir. 256 GB USB bellekler, kişisel dosyalarınıza her an ulaşabilmeniz için sınırsız sayılabilecek kadar geniş bir işlem alanı sunar.

500 GB USB bellekler, 24 MP kalitede 64 bin fotoğrafı rahatlıkla alabilir. Bu özelliği ile 500 GB kapasiteli ürünler, öncelikli olarak fotoğrafçıların ve tasarımcıların ilgisini görür. Bu ürün, yüksek kapasiteli oyunları ve ek programları taşımak için de yeterli alana sahiptir. 1 TB flash bellekler yaklaşık 270 bin ses dosyası, 380 bin fotoğraf ve 90’a yakın HD filmi taşımak için yeterlidir. 2 TB USB bellekler ise en yüksek kapasiteye sahip taşınabilir depolama cihazıdır. 2 TB’lık cihazlar, 4k kalitede 70 adet uzun sinema filmini taşıyabilecek kadar geniş bir alana sahiptir. Eğitim, iş, sağlık ve daha birçok alanda tüm verilerinizi 2 TB bellekler ile saklayabilirsiniz.

Giriş/Çıkış Portlarına Göre En Çok Hangi USB Bellek Tercih Edilmektedir?

Giriş/Çıkış Portlarına Göre En Çok Hangi USB Bellek Tercih Edilmektedir?

USB flash bellekler, giriş çıkış portlarına göre farklı seçeneklere ayrılır. En çok kullanılan bellek modeli, standart USB portuna sahip olanlardır. Ürünün tanımlayıcı özellikleri arasında yer alan noktalı sayılar, portun türünü ve boyutunu ifade eder. Bu rakamlara göre birbirinden ayrılan portların aktarım hızları da çeşitlilik gösterir. USB 2.0 porta sahip ürünler, 480 Mbit/s aktarım hızıyla teknolojinin ışık hızına yetişmekte güçlük çekebilir. En çok tercih edilen ürünlerin başında ise USB 3.0 flash bellekler gelir. 3.0 port, USB 3.1 Gen 1 port ile aynı özellikleri taşır. Bu ürün, 5 Gbit/s aktarım hızı ile günlük işleri son derece kolaylaştırır. 4.5W güce sahip bu port türü, öncekinden 10 kat daha hızlı aktarım imkânı verir. 3.0 port, genellikle mavi renk dişli tasarımı ile diğerlerinden ayrılır.

2.0 port girişiyle aynı dişlere sahip 3.0 USB, her masaüstü ve dizüstü bilgisayarda rahatlıkla kullanılabilir. Ancak 2.0 porta sahip bir bilgisayarda 3.0 bellek kullansanız da aktarım hızı bilgisayar donanımına göre düşebilir. Yani tüm portların aktarım hızı ve bağlantı gücü, kullanılan cihazın donanımı ile orantılı olarak artıp azalabilir. İş hayatında vakit kazanmak için kullanılabilecek ürünlerden biri de 4.0 porta sahip taşınabilir depolama aygıtlarıdır. USB 4.0 flash bellekler ise 40 Gbps’ye kadar yüksek bir aktarım hızı sunar. Ancak port türünde de bilgisayar donanımının büyük bir önemi bulunur. USB4’ün gerçek hızına ve kalitesine şahit olmak için yeni nesil donanımlara sahip cihazlar daha etkili olabilir.Thunderbolt 3 teknolojisini temel alan USB4, 2.0 ve 3.0 USB portlarına sahip cihazlarda da rahatlıkla kullanılabilir.

Type C USB bellekler, 3.0 porttan sonra ortaya çıkan modeldir. Type C, bu ürünün bağlantı noktasını ifade eder. Tanımlayıcı ürün isimlerinde de sıkça yer alan bu ifade, cihazın bilgisayar üzerinde bağlanabileceği portu belirtir. Yani Type C bellerler, diğerleri gibi USB B portuna değil USB C portuna bağlanarak kullanılabilir. İnce ve hafif tasarıma sahip bu ürünler, 2 kat daha fazla aktarım hızı sunar. Bu port, 10 Gbit/s aktarım hızına sahiptir. Type C bellekler ile saniyede 1.22 GB veri aktarmak mümkündür.

Çeşit Çeşit USB Bellek Tasarımlarından En Kullanışlı Olanları Hangileridir?

Çeşit Çeşit USB Bellek Tasarımlarından En Kullanışlı Olanları Hangileridir?

Küçük ve hafif tasarımı ile her yere sığabilen bu ürünler, şıklığıyla da tarzınızı yansıtmanıza yardımcı olur. USB belleklerin üretiminde bambudan metale kadar sayısız materyal bir arada kullanılır. Aynı zamanda sade renklerden canlı desenlere kadar birçok ürün seçeneği bulunur. Örneğin metal flash bellekler, yüzey direnci ve şık tasarımı ile her kesimden ilgi gören modellerin başında gelir. Sıklıkla sade metal rengine sahip olan bu ürünler, parlak ve mat seçenekleriyle kullanıcılara sunulur. Çoğu zaman pürüzsüz metal yüzey üzerinde cihazın kapasitesi ve markası yer alır.

Tamamı paslanmaz metalden üretilen bellekler, çevresel koşullara da son derece dayanıklıdır. Metal belleklerin bazıları sadece gövde ve porttan meydana gelirken bazılarında kapak ve askı bölümleri de bulunur. Kapaklar, portu su ve toz girişine karşı korumak için tasarlanır. Askı bölümleri ise çanta, cüzdan veya anahtarlığa takılarak taşıma kolaylığı sağlar. Kolay taşınabilir ürünlerden biri de anahtar USB belleklerdir. Özellikle reklam amaçlı tercih edilen anahtarlar, küçük bir halkaya veya fermuara takılabilir. Böylece tüm verilerinizi kaybolma riskini ortadan kaldırarak her an yanınızda bulundurabilirsiniz.

Deri USB bellek çeşitleri, prestijli ve şık bir etki için iş hayatında en çok tercih edilen aksesuarlar arasında yer alır. Geniş kapasitesi ile tüm verileri içerisinde barındıran bu ürünler, deri kaplaması sayesinde de zevk sahibi kişiliğinizi yansıtır. Deri ürünler, tamamen metal üzerine kaplama olabileceği gibi anahtar şeklinde de tasarlanabilir. Örneğin deri bir sapa sahip bellekler, şıklığıyla herkesin beğenisini kazanırken çanta içinde kaybolma riskini de en aza indirir. Kişi ismine özel hazırlanan deri bellek seçenekleri de bulunur. Baskılı USB bellekler, en kullanışlı ve şık hediye fikirleri arasında yer alır. Kartvizit USB bellekler ise kurumsal kimliği tamamlayıcı unsurlar arasında yer alır. Kişilerin isim ve unvanlarının yer aldığı bu ürün, kurumun prestijini ve bilinirliğini artırmak için son derece etkilidir.

USB Bellekler Hangi Mobil Cihazlara Uyumluluk Sağlamaktadır?

USB Bellekler Hangi Mobil Cihazlara Uyumluluk Sağlamaktadır?

USB bellekler, sıklıkla her bilgisayara uyum sağlayacak giriş çıkışlara sahip olur. Bu ürünler, masaüstü ve laptop tarzındaki bilgisayarlar arasında güvenli ve hızlı veri aktarımı sağlamak için tercih edilir. Tüm bellekler, USB B girişine sahip cihazlarda rahatlıkla kullanılabilir. Örneğin 2.0, 3.0, 3.1 ve 4.0 portlara sahip bellekler, bilgisayardaki USB B girişine takılır. Ancak Type C olarak da adlandırılan yeni nesil cihazlar için USB C girişi gereklidir. Veri aktarımı için olmazsa olmaz bu ürünler, mobil cihazlara da uyumluluk gösteren çeşitli portları ile öne beğeni kazanır. Mobil cihazlar arasında veri alıp göndermek için sıklıkla telefondan bilgisayara ve ardından bilgisayardan diğer telefona aktarım gerçekleştirilir. Oldukça zahmet gerektiren bu yöntem, çift taraflı flash bellekler ile ortadan kalkar.

Bir ucu bilgisayar, diğer ucu ise mobil uyumlu tasarlanan bellekler, zaman ve iş gücünden son derece tasarruf sağlar. Çift uçlu USB bellekler, telefonlar arasında kolay ve yüksek kaliteli veri aktarımı için olmazsa olmazlar arasında yer alır. Bu ürünler, hafıza kartının kısıtlı kullanım imkânını sınırsız kapasitelere ulaştırır. Kullanıcılar, telefonları ile çektiği fotoğraf ve videoları yer kaplamaması için doğrudan bu çift taraflı belleklere aktarabilir. Bu ürünlerin bir ucu sıklıkla 3.0 USB porta sahiptir. Diğer uçta ise mikro USB olarak adlandırılan akıllı telefonların şarj girişine uyumlu bir port bulunur. Bu sayede çift taraflı cihazlar hem telefonlar hem de telefonlar ile bilgisayarlar arasında aktarım imkânı verir.

Diğer akıllı telefonlardan biraz farklı bir şarj girişine sahip olan iPhone cihazlar için lightning USB bellekler önerilir. Lightning port, iPhone telefonlar ve her markaya ait bilgisayarlar ile rahatlıkla kullanılabilir. Port cinsi fark etmeksizin çift taraflı ürünler, cihazlar arasında son derece hızlı veri aktarımı sağlar. Telefonlar ve bilgisayarlar arasında veri aktarımı için kablolu bağlantı ihtiyacı, bu ürünler sayesinde ortadan kalkar. Akıllı telefonlara uyumlu depolama cihazı arayanlar için OTG ifadesi de oldukça önem kazanır. OTG flash bellekler, kısa bir kablo formatında tasarlanır. Bir ucu telefona diğer ucu ise bilgisayar portuna uyumlu tasarlanan OTG kablolar, farklı cihazlar arasında veri aktarımını hızlandırır. Ancak bu ürünlerde depolama yerine doğrudan aktarım imkânı bulunur.

USB Belleklerin Okuma ve Yazma Hızları Nasıldır?

USB Belleklerin Okuma ve Yazma Hızları Nasıldır?

Farklı kapasitelere sahip tüm depolama araçları, verilerin kalite düşüklüğü yaşamadan cihazlar arasında transfer edilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda bu ürünler, telefon hafızalarını doldurmadan sayısız veriyi güvenli bir şekilde depolamak için son derece kullanışlıdır. Kullanıcılar, veri üretimi ve aktarımı konusundaki ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak 4 GB’tan 2 TB’a kadar birçok seçenek arasından tercih yapabilir. Ancak satın alma aşamasında es geçilmemesi gereken özelliklerden biri de aktarım hızıdır. Bu ürünler, farklı okuma ve yazma hızları ile aktarım işini son derece kolaylaştırır. Aktarım hızı, belleğin port türüne göre değişiklik gösterir. Örneğin 2.0 USB portu, 15-21 MB/s okuma ve 5-9 MB/s yazma hızları ile öne çıkar. Bir sonraki teknoloji olan 3.0 portlar ise 240 MB/s okuma ve 160 MB/s yazma hızıyla ilgi görür.

Yeni nesil olarak ifade edilen 4.0 USB ise devasa boyuttaki verileri dakikalar içinde aktarabilme imkânı verir. 4.0 port, 40 Gbps/s gibi baş döndürücü bir aktarım hızına ulaşır. Bluetooth flash bellekler, cihazlar arası veri aktarma işlemini hızlandıran seçenekler arasında yer alır. Kısa mesafede bağlantı imkânı veren bluetooth, USB bellek sayesinde iki cihaz arasındaki iletişimi oldukça sağlamlaştırır. Bu ürünler, kullanıcıyı kablo dağınıklığından kurtararak tüm cihazları birbirine bağlar. Bluetooth USB seçenekleri, aktarımın yanı sıra klavye ve mouse gibi aksesuarların bilgisayarlara bağlanması için de tercih edilir. Komut cihazlarını kullanırken kabloların çizdiği sınırlara takılmamak için USB çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Wifi USB bellekler, belli bir mesafeden cihazlarınıza veri yükleme, kopyalama ve aktarma işlerini gerçekleştirebilmenizi sağlar. Bu ürünler, kablolu bağlantıya gerek kalmadan tüm verilerinizi yanı başınızda tutar. Sabit bir cihaz üzerine kurulu olan uygulamalardan Wifi bellek sayesinde diğer cihazlarınıza veri aktarımı yapabilirsiniz. Üstelik bu işlemi yaparken belleği cihazlar arasında dolaştırma ihtiyacı da ortadan kalkar. Akıllı USB bellekler, eğitim ve çalışma hayatını son derece kolaylaştıran aksesuarlar arasında yer alır. Bu ürünler, yüksek aktarım gücü ile verileriniz üzerinde dilediğiniz gibi işlem yapabilmenizi sağlar. Akıllı bellekler, iki uçlu tasarımı ile bilgisayar ve telefonlar arasındaki veri giriş çıkışını da oldukça kolay bir hâle getirir.

USB Bellek Fiyat Aralıkları Nasıldır?

USB Bellek Fiyat Aralıkları Nasıldır?

SSD flash bellek çeşitleri, birbirinden farklı kapasiteleri ve teknolojik özellikleri ile çeşitli fiyatlara sahip olur. SSD bellekler, çok sayıda depolama aracını doldurarak sınıflandırmak yerine tek başına görsel, sesli ve yazılı dosyalarınızı saklar. Bu ürünler, farklı kapasiteleri sayesinde ihtiyacınıza uygun depolama alanına sahip olabilmenizi sağlar. Tek başına tüm verileri içermesi ile 3 boyutlu hâlde taşınması son derece zahmetli olan bilgileri, pratik ve güvenli şekilde barındırır. Bellek fiyatları, geleneksel yöntemleri kökten değiştirmesi ve iş yükünü son derece azaltması ile yüksek aralıklarda seyredebilir. Bellekler, kapasitenin yanı sıra yazma ve okuma hızları ile farklı fiyatlara sahip olabilir. Örneğin kısıtlı depolama alanına sahip 4 GB bellekler, tüm modellerden uygun fiyatlarda sunulabilir. 2 TB gibi devasa cihazlar ise doğal olarak yüksek fiyatlara sahip olabilir.

Belleklerin tasarım ve boyutu da fiyatları etkileyen unsurlar arasında yer alır. Örneğin telefonlar ve bilgisayarlar arasında fonksiyonel kullanım imkânı veren micro USB flash bellekler, tek uçlulara göre yüksek aralıklarda seyredebilir. Akıllı telefon uyumlu modeller ise kendi arasında Android ve iOs işletim sistemine göre farklı fiyat bantlarında yer alır. USB bellekler, isim ve tarih baskısı gibi özelleştirme imkânları ile en iyi hediye fikirleri arasında yer alır. Örneğin USB bellek kalem setleri, kurumsal hayatta prestijli ve şık bir tamamlayıcı olarak tercih edilebilir. Gün içinde veri aktarımına sıkça ihtiyaç duyulan çalışma alanlarında isimli ve logolu bellekler son derece ilgi görür. Kapasite, materyal, hız, renk ve desen fark etmeksizin tüm bellekler, online alışveriş ile uygun fiyatlara iner. Siz de hem kendiniz hem de sevdikleriniz için bu pratik depolama aygıtlarını Trendyol’dan kolayca satın alabilirsiniz.

USB Bellek Ne İşe Yarar?

Flash bellek, USB bağlantı yerine takılan cihazdır. Küçük yapısı sayesinde kolay bir şekilde taşınır. Veri saklama, yedekleme veya aktarım yapma amacıyla kullanılır. Flash bellek farklı üretim kapasitelerine sahiptir. Mevcut kapasite, yapılan işlem üzerinde belirleyici rol oynar. Resim, video, belge ve dosya saklamak için sıklıkla tercih edilir. Güvenlik mekanizması sayesinde yüklenen veri herhangi bir dış etkene maruz kalmadıkları sürece uzun süre muhafaza edilir. İhtiyaç anında ise kullanılmak üzere devreye sokulur. Flash belleğe atılan veriler sabit kalmak zorunda değildir. İstenilen zamanda silme, ekleme gibi işlemlerin yapılmasına izin verilir. Düşük voltajları sayesinde bilgisayara zarar vermez. Hatta büyük yer kaplayan oyun ve uygulamaları direkt olarak Flash bellek üzerinden açmak mümkündür.

Flash Bellek Nerede Satılır?

Trendyol’da farklı teknik donanıma sahip flash bellekleri bulmak mümkündür. Birçok verinin saklanması, aktarılması ve kullanılan bilgisayarların hızlandırılması için flash bellek desteğine başvurulur. İhtiyaç duyulan destek doğrultusunda 2, 4, 16, 32, 64 ve 128 GB olmak üzere farklı birçok depolama kapasitesine sahip cihazın üretimi yapılır. Tıpkı bir hard disk gibi kullanılabilen 1 TB hafıza özelliği olan flash bellek modelleri de mevcuttur. Birçok marka; kapasite, veri işleme hızı, ebat ve renkteki ürün listelenir. Trendyol aracılığıyla her bütçeye ve ihtiyaca uygun flash belleğe ulaşmak mümkündür. Hazırlanan ürün listesinde Sandisk, Kingston,Toshiba, Samsung gibi kalitesiyle adından söz ettiren markalara yer verilir.

Flash Bellek Kaç GB Olmalı?

Mevcut flash bellek çeşitleri arasında seçim yaparken kullanım amacının dikkate alınması tavsiye edilir. Bu doğrultuda yüksek çözünürlüğe sahip ses, video ve görüntüler için 64 GB flash bellek" satın alınması uygun bulunur. Word ve PDF tarzından dokümanların saklanması için ise 32 GB flash bellek" kapasiteye sahip cihazlar kullanılır. Ürünün depolama alanı, aktarım hızı gibi teknik özelliklerinin hedeflenen işlemlerle uyumlu olması gerekir. İhtiyaca uygun için Flash bellek seçimi" alınan verim noktasında oldukça önemlidir. Siz de ihtiyacınıza uygun niteliklere sahip flash bellek modelini satın alarak sorunsuz kullanım deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz.