"

32 Gb Flash Bellek

" araması için 683 sonuç listeleniyor

Kullanışlı 32 GB Flash Bellek Modelleri Trendyol'da!

Flash bellek çeşitleri, teknolojinin gelişmiş yüzünü yansıtan işlevsel cihazlardır. Boyutları küçük olan bu ürünler verilerin depolanmasını ve aktarılmasını sağlar. Flash bellek çeşitleri genellikle bilgisayarlar ve televizyonlar arasındaki veri aktarımını gerçekleştirir. Özellikle 32 GB USB çıkışlı flash bellekler günlük hayatta en çok kullanılan depolama aygıtları arasında yer alır. 32 GB USB flash bellek; dokümandan filme, fotoğraftan videoya kadar çok sayıda verinin depolanmasını ve saklanmasını sağlar.

Flash bellek çeşitlerinin depolama alanları farklılık gösterebilir. 8 GB,16 GB, 32 GB, 64 GB ve üzeri flash bellekler, sık kullanılan depolama kapasiteleridir. Bunlardan 32 GB flash bellek hem pratik kullanım hem de günlük işlemleri yerine getirebilecek yeterli kapasite sunma noktasında idealdir. 32 GB flash disk farklı işlevleri de yerine getiren kullanışlı ürünler hâline gelir. Anahtarlıktan, fenere değişik tasarım çeşitleri belleklerin kullanım alanlarının da genişlemesine neden olur. Sevilen teknoloji markalarının ürün gamında uygun fiyatlarla sunulan pek çok 32 GB flash bellek vardır.

İstediğiniz Boyut ve Özellikte 32 GB Flash Bellek Seçenekleri Nelerdir?

İstediğiniz Boyut ve Özellikte 32 GB Flash Bellek Seçenekleri Nelerdir?

32 GB flash bellek, özellikleri bakımından farklı gruplara ayrılır. Üretimde kullanılan materyallerden veri aktarım hızlarına kadar yeni nesil pek çok teknolojiyi bu cihazlarda görebilmek mümkündür. Flash bellek seçeneklerinden bahsederken öncelikle bu cihazların üretiminde kullanılan materyallere değinmek gerekir. Bu teknolojik ürünleri tüketicilere sunan pek çok firma; metal, plastik veya alüminyum gibi farklı materyalleri kullanarak üretim gerçekleştirir. Burada hem üreticilerin hem de tüketicilerin dikkat ettiği nokta belleğin hafif olmasıdır. Cebinizde ya da çantanızda ağırlık yapacak bir materyalde üretilirse kullanışlı olmasından söz edilemez. Ürün ne kadar hafif ve hızlıysa sunacağı işlevsellik de o derece artabilir. Kullanmak istediğiniz tasarıma karar verdikten sonra farklı veri hızı seçenekleri içeren modelleri inceleyerek uygun gördüklerinize kolayca sahip olabilirsiniz.

32 GB USB bellekleri kullanılabilir kılan özellikler; depolama kapasitelerinin geniş, boyutlarını küçük ve ağırlıklarının da yok denecek kadar hafif olmasıdır. Bu ürünler genellikle çantada, cepte hatta minik bir cüzdan içinde taşınabilecek şekilde üretilir. Flash belleklerin üretiminde ağırlığını artıracak materyaller tercih edilemez. 32 GB mini flash bellekler bilgisayar kasalarına ya da monitörlere de ekstra bir yük yüklemez. Yer kaplamayan ürünler olduğu için bir noktadan diğerine taşımanız, önemli dokümanları her zaman yanınıza tutmanız mümkün kılınır. Fonksiyonel bir kullanım imkânı sunan seçenekler de vardır. 32 GB çift girişli flash bellek de bunlardan biridir. Bu ürünler kabloya ihtiyaç duymadan iki farklı cihaz arasında bağlantı kurabilmenize olanak tanır.

32 GB flash bellek plastik materyalden yapıldığında çok daha hafif olur. Aynı zamanda plastik materyaller su ve nem gibi dış etkenlerin cihaza zarar vermesini engeller. Bu nedenle piyasada sık sık plastik kaplama malzemesiyle üretilen flash bellekleri görebilmek mümkündür. Aynı şekilde 32 GB flash bellek metal kullanılarak da dizayn edilebilir. Bu tasarımda da az miktarda demir kullanıldığı için ürünün ağırlığında büyük bir değişiklik olmaz. 32 GB demir bellekler, darbelere karşı dayanıklıdır. Özellikle sıkışma ve düşme durumlarından kolay kolay etkilenmez.

32 GB flash bellek renkli tasarımlarla da göze çarpar. Pembeden mora, sarıdan maviye kadar yüzlerce renk, bu işlevsel ürünün dış yüzeyini süsler. 32 GB flash bellek anahtarlık, fener, çakmak gibi tasarımlarıyla da karşınıza çıkar. Flash bellek çeşitlerini veri çıkışını gerçekleştiren kablo girişleri belirler. Piyasada USB veya Type- C çıkışlı flash bellekleri bulabilmek mümkündür. 32 GB Type-C flash bellek özellikle yeni geliştirilen akıllı cihazlarla uyumlu bir biçimde çalışır. Type-C girişi ürünün akıllı telefon şarj kablolarıyla da uyumlu olmasını sağlar.

32 GB Flash Bellek Modellerinin Veri Saklama Kapasitesi Nasıldır?

32 GB Flash Bellek Modellerinin Veri Saklama Kapasitesi Nasıldır?

32 GB USB flash bellek çeşitleri geniş depolama kapasiteleriyle kullanıcılarını memnun eder. Bu depolama alanı büyük veya küçük verilerin kolayca saklanmasına imkân sağlar. Özellikle ofis dosyalarının büyük bir bölümünü bu cihaz içerisinde saklayabilmek mümkündür. 32 GB USB disk, film ve oyun gibi bazı veri de yanınızda taşımanızı sağlar. Böylece arkadaşlarınıza giderken, seyahat ederken veya il değiştirirken sınırsız eğlenceyi de yanınızda taşımış olursunuz.

32 GB flash belleklerde depolama kapasitesi kadar veri aktarım hızı da önemlidir. Çünkü oldukça geniş bir hacme sahip olan bu ürünlere dosya aktarma işleminin hızlı olması günlük hayatı kolaylaştıracak önemli bir faktördür. Sık tercih edilen 32 GB flash bellek 3.0 veri aktarım hızına sahiptir. 2000’li yılların başında hayatımıza giren bu aktarım hızı sadece bir kaç saniye içerisinde birden fazla dosyanın transferini sağlar. USB 2.0 veri aktarım şeklinin bir üst versiyonu olan 3.0, eski versiyonun neredeyse 10 katı kadar hızlı bir biçimde transfer gerçekleştirebilir.

Teknolojik olanakların gelişmesiyle birlikte flash bellek aktarım hızları da sürekli olarak ilerleme kaydeder. Bu anlamda 3.0 aktarım hızının bir üst modeli olan 3.1 32 GB flash bellek, çabukluğuyla göz doldurur. Bu cihazlar emsallerine nazaran yaklaşık 2 kat daha hızlı veri akışını sağlar. Zamanla yarışın söz konusu olduğu durumlarda, 3.1 versiyon gibi hızlı aktarım cihazlarını kullanmanın oldukça önemli olduğu görülür. Bu aktarım hızı flash belleklerin depolama kapasitelerinde bir değişikliğe neden olmaz. Bir belleğin 3.1 aktarım hızına sahip olması onun daha fazla veri depoladığı anlamına gelmez.

Tüm bunlara ek olarak 32 GB dual flash bellek çeşitlerinden de bahsetmek gerekir. Bu cihazların bir yönü USB, Type-C şeklinde tasarlanmış diğer yönü de normal bellek girişi olarak dizayn edilmiştir. Dual bellekler sadece bilgisayarlara değil akıllı telefonlara da veri aktarımını gerçekleştiren işlevsel ürünlerdir.

Çift Taraflı 32 GB Flash Bellek Modellerini Kullanmak Avantajlı mıdır?

Çift Taraflı 32 GB Flash Bellek Modellerini Kullanmak Avantajlı mıdır?

32 GB flash bellek çift taraflı olduğunda kullanıcıların her türlü cihazla aktif bir biçimde veri akışını gerçekleştirmesini sağlar. Klasik flash bellek çeşitleri yalnızca bilgisayarlar ve monitörler arasında aktarım sağlarken dual yani çift yönlü tasarlanan ürünler pek çok cihazla birlikte kullanılır. Dual flash bellek çeşitlerini genellikle klasik Android işletim sistemine sahip cihazların şarj girişinde kullanmak mümkündür. Android cihazlar standart USB veya Type-C girişe sahiptir.

Bu anlamda kullanıcılar akıllı cihazlarının giriş şekillerine göre uç yapısı değişen 32 GB çift taraflı flash bellek çeşitlerini tercih edebilirler. Bu ürünler bilgisayarlarda görülebilen verilerin akıllı telefonlar tarafından da algılanmasını sağlar. Âdeta ek bir hafıza anlamına gelen çift yönlü belleklerdeki verileri telefondan görüntülemek de mümkündür. Böylece telefonların hafızaları dolduğunda hemen flash bellek takılarak bazı veriler aktarılabilir. Cihazlardaki depolama alanları genişlemiş olur.

Çift yönlü flash bellekleri cihaz içindeki verilerin hemen görüntülenmesi gerektiği zamanlarda da işinizi kolaylaştırır. Örneğin hızlıca düzenlenmesi gereken bir evrak, bilgisayarı açmaya gerek kalmadan akıllı telefonlarla revize edilebilir. Bu bellek çeşitleri de 3.0 veya 3.1 veri aktarım hızı seçeneklerine sahiptir. Kullanıcıların tercihine göre pek çok farklı model ve hızda çift yönlü flash bellek bulabilmek mümkündür.

Çift yönlü flash bellekler sadece kendi cihazlarınıza değil çevredeki cihazlara da uyum sağlayabilir. Örneğin sizin cihazınız gibi Type-C girişe sahip olan diğer cihazlara da hızlı bir biçimde veri aktarımında bulunmanız mümkündür. Bu özellik ofis ortamında çok işe yarar. Kullanıcılar veri aktarımını gerçekleştirmek için ayrıca bir kablo veya bağlantı noktası aramak zorunda kalmaz. Hem tablet hem telefon hem de bilgisayarlara tek bir cihaz üzerinden bağlanabilmek mümkün kılınır. Çift yönlü 32 GB flash bellek çeşitleri de tıpkı klasik modeller gibi son derece küçük ve hafiftir.

Cihazınıza Uygun 32 GB Flash Bellek Modelini Nasıl Seçebilirsiniz?

Cihazınıza Uygun 32 GB Flash Bellek Modelini Nasıl Seçebilirsiniz?

32 GB flash bellek çeşitlerini seçerken öncelikle bu ürünü hangi elektronik cihazlarla birlikte kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Sadece bilgisayarlar üzerinden veri aktarımı sağlamak istiyorsanız klasik flash bellekleri tercih edebilirsiniz. Bu tür bir aktarım için tek yönlü cihazlar yeterli olacaktır. Burada hız faktörü devreye girse de pek çok bellek 3.0 veya 3.1 hızla çalıştığından, veri transferi seri biçimde gerçekleşir. Fakat transfer esnasında kullanılacak cihazlar, telefon ya da tablet gibi ürünlerse o zaman çift yönlü 32 GB flash bellek çeşitlerini seçmek gerekir. Cihazın ucu klasik Android şarj kablo ucu ise bu şekilde bir ürün almayı düşünebilirsiniz. Eğer Type-C çıkışlı bir cihaz ise buna uygun bir model seçmek gerekir. 32 GB flash bellek telefon girişli olduğunda çok daha verimli sonuçlar elde etmenizi sağlar. İşinizi pratileştirirken çevre cihazlara da veri göndermenize olanak sağlar. 32 GB flash bellek telefon uyumlu olduğunda yeni nesil teknolojilere ayak uydurmak da kolaylaşır.

Kullanıcıların cihazlarına uygun 32 GB flash bellek alırken dikkat edecekleri bir diğer nokta da ürünlerde kullanılan materyallerdir. Dış kaplamada kullanılan materyaller veri aktarımına etki etmese de cihazın estetik görünümü ve dayanıklılığı bakımından önemlidir. Akıllı telefon, tablet veya bilgisayarlarla uyumlu bir 32 GB flash bellek metal tasarıma sahiptir. Gümüş, rose gold veya gold renklerdeki bu ürünler bazen de klasik metal renklerini yansıtır. Bilgisayar kasanıza veya monitörünüze uygun renkteki bellekleri seçerek uyumlu bir görüntü elde edebilirsiniz.

Aynı şekilde anahtarlık, çakmak veya fener olarak da kullanılan bellekler değişik tasarım tipleriyle dikkat çeker. Bu ürünler de ahşap, plastik ve metal materyaller kullanılmıştır. Masa üstündeki diğer malzemelerle de uyum sağlayacak bellekler, kullanıcıların olabildiğince hızlı veri aktarımı yapması için tasarlanır. Bu ürünler yalnızca bireysel kullanımda değil hediyelik eşya olarak da tercih edilir.

Verilerinizi Saklayabileceğiniz 32 GB Flash Bellek Modellerini Kimler Tercih Edebilir?

Verilerinizi Saklayabileceğiniz 32 GB Flash Bellek Modellerini Kimler Tercih Edebilir?

32 GB flash bellek küçük tasarımı ve şıklığı ile beğeni toplar. Teknolojinin hayatın her alanına sirayet ettiği günümüzde flash bellek çeşitlerini kullanan bireylerin sayısı oldukça fazladır. Bu anlamda ilk olarak ofis çalışanlarının 32 GB dual flash bellek çeşitleri olmak üzere tüm depolama gereçlerini aktif olarak kullandığını söylemek mümkündür. Toplantı salonlarına, başka bilgisayarlara, tabletlere, telefonlara ve monitörlere sunum, slayt, grafik ve diğer verileri aktarmak bu ürünlerle son derece kolay bir hâl alır.

32 GB flash bellek çeşitlerini öğrenci ve öğretmenler de yoğun olarak kullanır. Ders notlarından testlere, sınav materyallerinden görsellere kadar bir çok veriyi fazla yer tutmadan bu bellekler içine sığdırmak etkili bir çözümdür. Ayrıca öğrenciler arkadaşlarıyla birlikte ders çalıştıklarında yanlarına bilgisayarlarını almadan bu minik belleklerle tüm bilgileri taşıyabilir. Aynı şey öğretmenler için de geçerlidir.

32 GB flash bellek çeşitlerini tasarım alanında çalışanlar da tercih edebilir. Çünkü geniş depolama alanları sayesinde bu cihazların pek çok görseli saklaması mümkündür. Aktarım hızı da yüksek olan bu ürünler, iş sürecinizi kolaylaştırır. Mimardan ressama, mühendisten modacıya kadar herkes kreatif çalışmaları bu aygıtlarla depolayıp taşıyabilir. Flash belleklerle sevdiğiniz müzikleri her an yanınızda taşımanız, okumak istediğiniz kitapları aktarmanız, sevdiğiniz videoları ve anılarınızı birliktirmeniz mümkündür. 32 GB flash disk çeşitleri 7’den 70’e herkese hitap eder.

Bu ürünlerin pratik yaşamayı seven ve yanında fazla cihaz taşımak istemeyen özgür ruhlu bireylere de hitap ettiğini belirtmek gerekir. Çünkü flash bellek çeşitleri bireyleri bilgisayar ya da tablet gibi ağır cihazları taşımaktan kurtarır. Bu ürünlerle, gideceğiniz yerdeki her cihaza sadece birkaç dakika içerisinde bağlanabilmeniz ve kendinize ait verileri her an yanınızda taşıyabilmeniz mümkündür. 32 GB flash bellekler anahtarlarınızın yanında, cüzdanınızda, çantanızın bir köşesinde saklanabilecek kadar küçük boyutlara sahiptir.

Veri Saklamayı Kolaylaştıran 32 GB Flash Bellek Fiyatları Nasıldır?

Veri Saklamayı Kolaylaştıran 32 GB Flash Bellek Fiyatları Nasıldır?

32 GB flash bellek fiyatları, cihazların teknik özelliklerine göre değişiklik gösterir. Fakat temelde uzun zamandan beri keşfedilen bir teknoloji olduğu için bu ürünlerin uygun fiyatlarla sunulduğu söylenebilir. Neredeyse her seviyeden bütçeye sahip insanların kolayca alabileceği bu ürünler farklı tasarım özellikleri ve teknik donanımlarıyla dikkat çeker. 32 GB flash bellek çeşitlerinin fiyatını, bu cihazlarda kullanılan teknolojiler belirler. Örneğin veri aktarım hızı yüksek olan bir flash diskle düşük olan bir flash diskin fiyatı aynı değildir. Bu anlamda veri aktarım hızının nispeten daha yavaş olduğu ürünler, diğerlerine göre düşük fiyatlı olabilir.

Ayrıca veri aktarım hızının yanı sıra ürünün çift yönlü olup olmaması da belirleyicidir. Daha fazla cihazla etkileşime girme özelliği bulunan dual bellekler, klasik ürünlere göre geniş donanım özelliklerine sahiptir. Dolayısıyla fiyat aralıkları da farklıdır. Değişik teknolojilerden bahsetmişken 32 GB OTG flash bellek çeşitleri de çeşitlilik arasında yerini alır. Bu ürünleri diğerlerinden ayıran en büyük özellik akıllı telefonlarla USB girişi olan kumanda, oyun konsolu veya müzik çalarlar arasında bağlantı kurabilmesidir. Küçük bir yapıda olan bu bellekler de yine uç dönüştürücü minik tırnaklarla birlikte çalıştırılır.

Türkiye’de ve dünyada üretilen tüm flash bellekler markasına, hızına ve üretim materyaline göre de fiyatlandırılır. Bazı markaların ürünleri daha yüksek fiyatlıyken bazı markalarınki daha uygundur. Burada kullanıcıların dikkat etmesi gereken olgu fiyat-performans odaklı bir bakış açısına sahip olmaktır. Tüketiciler ihtiyaç ve beklentilerini doğru belirleyerek seçim yaptıklarında ideal ürünü elde etmiş olur. 32 GB flash belleklerde hız arayanlar 3.1 ve üzeri aktarım hızına sahip cihazları seçebilir. Hafiflik arayanlarsa özellikle plastik materyallerden yapılan belleklerde rahat kullanım sağlar.

Bunun dışında kullanıcılar farklı tasarım ve şıklık peşindeyseler; metal, ahşap veya anahtarlık tarzında üretilen bellekleri tercih edebilirler. Tasarım özellikleri, hatta renk farklılıkları bile belleklerin fiyat skalasını değiştirir. Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin başarılı e-ticaret platformlarından biri olan Trendyol, yüzlerce flash bellek çeşidini de tüketicilerin deneyimine sunar. Metalden plastiğe, siyahtan beyaz kadar yüzlerce farklı tasarım çeşidi ilgili kategoride kullanıcıları bekler. Siz de kaliteli bir 32 GB flash belleği uygun fiyata almak istiyorsanız Trendyol’u tercih edebilirsiniz. Üstelik mağaza mağaza gezmenize hiç gerek kalmadan tam istediğiniz gibi bir ürünü kapınıza kadar güvenle getirtebilirsiniz.

32 Gb Flash Bellek Kaç Fotoğraf Alır?

Elektrik gücü kesildiğinde dahi verilerinizi güvenle saklamak için 32 GB Flash Bellek modellerini değerlendirebilirsiniz. Düşük seviyenin üzerinde bir depolama arıyorsanız 32 GB Flash Bellek kapasitesi yeterli olacaktır. 32 GB depolama kapasitesine sahip bir Flash Bellek ile ortalama 8000 fotoğrafı muhafaza edebilirsiniz. 32 GB modeller, çoğunlukla geniş kapasiteleriyle kullanıcıların tercih sebebidir. Büyük ve küçük verilerinizi, 32 GB kapasiteye sahip Flash Bellek modellerinde gönül rahatlığıyla saklayabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, bellek özelinde fotoğraflar ile birlikte saklanacak diğer verilerdir. Video ve yüksek boyutlu dosyaların artışıyla belleklerin fotoğraf alma kapasitesi paralel olacaktır. Düşük kapasitelerin olumsuzluğundan uzak olan 32 GB modeller, orta halli görüntü depolama işlemleri için uygundur. Telefonunuzda ve bilgisayarınızda hâlihazırda bekleyen görüntüleri edindiğiniz 32 GB Flash Bellek dâhiline alabilir ve güvende olmalarını sağlayabilirsiniz.

32 Gb Flash Bellek Kaç Saat Video Alır?

Dijital çağın ayrılmaz parçalarından biri olan videolar, kullanıcıların depolama gereği hissettiği verilerden biridir. Anıların net şekilde aktarıldığı videolar, 32 GB Flash Bellek modelleri içinde yüksek sayıda depolanabilir. Temelde bu kapasiteye sahip bir belleğin ortalama 176 dakikaya kadar video aldığı söylenebilir. Daha yüksek görüntü kalitesine sahip video verileri için bu kapasite düşebilir. 4K kalitesinde çekilmiş videolar söz konusu olduğunda, 32 GB Flash Bellek modellerinin aşağı yukarı 66 dk kapasitede veri alabildiği söylenebilir. Bu noktada eldeki verilerin görüntü kalitesi önem taşır. 720p görüntü kalitesine sahip bir veri ile 1080p görüntü kalitesine sahip verinin flash bellek özelinde kapladığı alan aynı olmayacaktır. Yüksek boyutlu görüntü kalitesine sahip verileriniz yoksa 32 GB Flash Bellek ile depolama ihtiyacınıza yeterli yanıtı bulabilirsiniz. Bu sayede nereye giderseniz gidin yanınızda anılarınızı da götürebilirsiniz. 32 GB Flash Bellek modelleri, iş amaçlı sesli ve görüntülü verilerin depolanması için de uygundur.

32 Gb Flash Bellek Ömrü Ne Kadardır?

Flash Bellek modellerinin ortalama ömrü, 3.000 - 5.000 yazma döngüsüne sahiptir. Bu döngü, gün içinde 2 kez bilgisayara takılan bir Flash bellek için 4 - 5 yıl gibi bir ömrü ifade eder. 32 GB Flash Bellek modelleri de tıpkı diğer kapasiteye sahip bellekler gibi sınırlı kullanım ömrüne sahiptir. Satın aldığınız 32 GB Flash Bellek modelinin daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilmek adına bilgisayar ortamından çıkarırken "donanımı güvenle kaldır" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Sahip olduğunuz belleği daha uzun süre kullanabilmek için daha düşük yazdırma sıklığını tercih edebilirsiniz. Veri depolama uygulamalarını tekli seferlerde yaparak ürünün kullanım ömrünü artırabilirsiniz. Flash Bellek modellerinin ömrüne ket vuranlardan biri de bilgisayarın sahip olduğu port girişinden gelen problemlerdir. Bunu sınamak adına Flash belleğin başka bir port girişinde kullanılması olumlu olabilir.