placeholder
"

Arçelik Ocak

" araması için 41 sonuç listeleniyor

Arcelik Ocak

Arçelik Ocak

Teknolojinin geldiği noktada artık gıdalarınızı çok daha kolay ve kısa zamanda pişirebilmenizi sağlayan yepyeni ocak modelleri bulabilirsiniz. Arçelik, bu teknolojinin önde gelen markalarından biridir. Yiyeceklerinizi hem güvenli hem sağlıklı hem de arzunuza göre pişirmenizi sağlayan kaliteli ve fonksiyonel ocak modelleriyle bu ihtiyacınızı beklentilerinizle doğru orantılı olarak karşılayan marka, mutfakta yemek yapmayı sizin için bir zevk hâline dönüştürür. İndüksiyonlu, ankastre, domino ve set üstü gibi birbirinden fonksiyonel ocak türleriyle tüm yemek çeşitlerini kolayca ve zevkle pişirebilirsiniz. Ocaklar, sahip oldukları yüksek teknik özellikler ve kullanım kolaylıklarıyla mutfaktaki işinizi daha da kolaylaştırır ve iş yükünüzü hafifletir. Çeşitli boyutlardaki pişirme gözleri ve işlevsel özellikleriyle Arçelik ocak modelleri, mutfaktaki en büyük yardımcınız olmaya adaydır. Her mutfağa ve mutfak biçimine uyum sağlayan farklı boyutları ve elektrikli, LPG'li ya da doğal gazlı seçenekleriyle sizin için de bir ocak modeli mutlaka vardır.

Ankastre Ocak Serisi

Ankastre kavramı mutfaklarla özdeşleşmiş bir kavramdır ve mutfakta oluşturulmuş özel bir alanın içine yerleştirilen beyaz eşyalara ankastre denir. Ankastre beyaz eşyalar, mutfağınızda konuldukları yerde gömülü oldukları için mutfak dekoruyla bütünlük sağlar. Bağlantı noktaları göz önünde değildir ve bu bakımdan şık ve estetik cihazlardır. Tercihen fırın ve davlumbazlarla da tamamlanan ankastreler, bütüncül bir yemek pişirme platformu yaratır. Ankastre ocaklar arasında yer alan ve yenilikçi bir anlayışla tasarlanan Arçelik ankastre set üstü ocak modelleri, tezgâhın üzerine monte edildiği için yer kaplamaz ve tezgahla bütünleşen bir görünüm sunar. Elektrikli ocak, gazlı ocak, indüksiyonlu ocak ve vitroseramik ocak olmak üzere çeşitli ocak tiplerine ayrılan ankastre ocaklar, sayıları 2 ile 8 arasında değişen ocak gözlerine sahiptir. Bu gözler tamamen gazlı ya da elektrikli olabildiği gibi, kısmen elektrikli ya da kısmen gazlı olabilir. Yani aynı ocakta iki yanma sistemi bir arada bulunabilir. Bu da size pişirme tercihinizde büyük bir esneklik sunar. Yemeklerinizi dilerseniz elektrikle ısınan kızgın bir yüzey üzerinde, dilerseniz gazlı yanma sistemiyle doğrudan ateş üzerinde pişirebilirsiniz. Arçelik cam set üstü ocak modelleri arasında yer alan ve size geniş bir pişirme alanı sunan Arçelik geniş ocak modelleriyle, aynı anda pek çok yemek çeşidini pişirebilirsiniz.

Arçelik İndüksiyonlu Ocaklar

Arçelik ankstre ocak serisi içerisinde yer alan indüksiyonlu ocaklar elektrikle çalışır ve geleneksel ocaklardan farklı olarak doğrudan ısı üretip ısı transfer etmez. Bunun yerine yüksek frekansa sahip elektromanyetik bir alan oluşturarak pişirme kabını bir ısı kaynağı hâline getirir. Yeni nesil pişirme sistemlerinden olan indüksiyonlu ocaklar üzerine, mıknatısı çekebilen özellikte bir tencere ya da tava konduğunda indüksiyonlu ocak yalnızca tencerenin tabanını algılar ve sadece algıladığı manyetik alanı ısıtır. Böylece sadece kabın içerisindeki yiyecekler ısınır, ocağın yüzeyi hiçbir şekilde ısınmaz. Ocağın üzerinde yemek taşsa ya da sıçrasa bile ocağın diğer yüzeyleri sıcak olmadığı için hiçbir şey yapışmaz veya yanmaz. Arçelik indüksiyonlu ocak modellerinde pişirme aşaması son derece hızlı ve verimli olarak gerçekleşir. %84 oranında verimli ısınma sağlayan indüksiyonlu ocaklar, açık alevle yanmadığı ve yalnızca tencerenin altını kaplayacak alanları ısıttığı için, ısı kaçışını önler ve daha tasarruflu bir elektrikli pişirme deneyimi sunar. Ankastre tipi indüksiyonlu ocaklarda, yalnızca bu teknolojiye uygun olan tencerelerle pişirme yapabilirsiniz.

Dokunmatik LED Panel

İndüksiyonlu ocaklar birçok teknolojik özellikle donatılmıştır. LED ocak ekranı ile dijital ekranı bulunan modelleri, ön kısımda bulunan dokunmatik kontrol paneliyle kolayca yönetebilirsiniz. Bu ocaklarda tencere ocak üzerinden alındığı anda ısıtma durur. Bu da önemli bir güvenlik mekanizmasıdır. Ocaklarda bulunan ocak gözü sayısı ocağın modeline bağlı olarak değişkenlik gösterir. Arçelik cam ocak modellerinde yüzeyi ısıya dayanıklı özel cam malzemeler kullanılmıştır. Leke tutmayan cam yüzeyler kolayca silinir ve temizlik aşmasında size büyük konfor sağlar. Cihazlarda atıl ısı göstergesi yer alır. Tüm ocak gözlerinde ayrı ayrı çalışan "atıl ısı" göstergesi özelliği sayesinde, ocağınızda hangi gözün halâ sıcaklığını koruduğunu kolayca anlayabilirsiniz ve bu sıcaklığı bir yemeği ısıtmak için değerlendirebilirsiniz. Arçelik elektrikli ocak modellerinden olan indüksiyon ocaklar, ortalama 7200 Watt güçle çalışır. Bu ocaklar; pişirme süresi belirleyebilmeniz için zaman programlayıcı, çocukları korumak için çocuk kilidi, açma-kapama ışığı, Bridge fonksiyonu, hızlı ısıtma, her ocak gözü için sıcaklık ayarı, ekran kilidi ve çerçevesiz tasarım gibi fonksiyonelliği artıran birçok teknik özellikle donatılmıştır. Şık ve modern tasarımlarıyla mutfağınıza çok yakışacak olan indüksiyonlu ocaklar, mutfak dekorunuzla bütünleşerek mutfağınıza estetik ve zarafet katar.

Wok Ocaklar

Arçelik ocak çeşitleri arasında Wok ocaklar da yer alır. Arçelik Wok ocak modelleri üzerinde bulunan Wok ocak gözü, besinlerin vitamin değerlerini öldürmeden hızlı ve verimli pişirme sağlayan ve gaz ile çalışan özel tasarımlı bir ocak gözüdür. Wok pişirme gözü üzerinde ateş, diğer ocak gözleri gibi tek değil, çift halkalı olarak yanar. Böylece yoğun bir sıcaklık oluşur ve bu sıcaklık pişirme kabının tüm sathına homojen olarak dağılarak yemeğin hem çok daha hızlı ve eşit derece pişmesini hem de besin değerlerinin kaybolmamasını sağlar. Wok yanıcı adaptörü, döküm ya da emaye malzemeden üretilir ve amacına uygun kullanım konforu sunar. Arçelik ankastre ocak serisi arasında 4 gözü gazlı 1 gözü Wok, 5 gözü gazlı 1 gözü Wok gibi pek çok Wok ocak türü bulabilirsiniz. Wok ocak modellerinin ocak yüzeyi çizilmeye dirençli cam malzemeden oluşur. Ankastre ocak serisi içerisinde Wok gözüne sahip olan Arçelik 5 gözlü ocak modelleri de bulabilirsiniz. Bu ocaklar; gaz emniyet sistemine sahiptir ve herhangi bir nedenle ocağın alevi söndüğünde gaz emniyeti devreye girerek gazı keser ve can güvenliğinizi koruma altına alır. Ön tarafta bulunan düğmelerden kontrol edilebilen Arçelik doğal gazlı ocak modelleri bünyesinde her ocak gözü için sıcaklık ayarı, zaman programlayıcı özelliği, düğmeden ocak ateşleme, döküm veya emaye ızgara tipi, inox çerçeve, emaye Wok yanıcı adaptörü, emaye kahve beki adaptörü ve atıl ısı göstergesi gibi zengin seçenekler barındırır. Arçelik gri cam ocak, Arçelik beyaz cam ocak gibi renk seçenekleri bulabileceğiniz modeller, şık ve estetik görünümleriyle mutfağınıza yakışır.

Vitroseramik Ocaklar

Markanın elektrikli ocak modelleri arasında yer alan ve elektrikle çalışan Vitroseramik ocaklar, ısıya dayanıklı cam yüzeylere sahiptir ve pişirme işlemi doğrudan bu cam yüzey üzerinde gerçekleşir. Ocaklar, her bir gözün ısısı göz büyüklüğüne göre farklı olmak üzere toplamda ortalama olarak 5800 ile 6900 Watt arasında güçle çalışır. Geleneksel pişirme yöntemlerine göre %70 oranında daha az enerji harcayan Vitroseramik ocakların camları çizilmeye karşı son derece dayanıklı olduğu için oldukça uzun ömürlüdür. Cam yüzeyli ocak modelleri yavaş ısınır, geç soğur. Ocağı söndürdükten sonra bile ocakta kalan ısıdan yararlanabilirsiniz. Temizlenmesi de çok kolay olan Vitroseramik ocaklar pek çok teknik özellikle donatılmıştır. Cihazın ön tarafında Slider dokunmatik kontrol sağlayan LED dokunmatik ekranlı ya da yan tarafta konumlanmış düğmelerle kontrol edilen ocak modelleri vardır. Atıl ısı göstergesi üzerinden ocağın hangi gözünün halâ sıcaklığını koruduğunu görebilir ve bu gözü değerlendirebilirsiniz. Her ocak gözü için ayrı sıcaklık ayarı yapabilir, zaman programlayıcı ile bulunduğunuz andan farklı bir zaman diliminde pişirme gerçekleştirebilirsiniz. Ekran kilidi ve hafıza fonksiyonu gibi işlevsel özelliklerle konforu artırılan Ankastre Vitroseramik ocaklarla ekonomik ve lezzetli yemek pişirme konforundan yararlanabilirsiniz. Modeline bağlı olarak farklı sayıda ocak gözü sayısına sahip olan ürünler, mutfağınız için uygun boyutlara ve ocak gözü sayısına sahiptir ve bu konuda da size geniş bir seçenek sunar.

Set Üstü ve Domino Ocak Modelleri

Arçelik gömme ocak modellerinin dışında tezgâh üzerinde kullanılan solo ocaklar da yer alır. Arçelik set üstü ocak modelleri arasında bulunan solo ocaklar, gazla ve elektrikle çalışır. Bazı modellerde 1 elektrikli 3 gazlı göz bulunur. Bu şekilde hem elektrikli hem de gazlı pişirme alternatiflerini kullanabilirsiniz. Doğal gaz ya da LPG uyumlu modellerin her birinde herhangi bir nedenle ocağın sönmesi halinde ocağa gelen gaz akışını otomatik olarak kesen ve can güvenliğinizi koruyan gaz emniyeti sistemi bulunur. Set üstü ocaklar yüksek performansları, yer kaplamayan boyutları ve aynı zamanda kolay ulaşılabilir Arçelik ocak fiyatları ile çokça tercih edilen ocak türleridir. Set üzerinde kullanabileceğiniz Arçelik 4'lü ocak modelleri, yan taraflarında bulunan düğmelerle kontrol edilir ve düğmeden ateşleme mekanizmasına sahiptir. Paslanmaz çelik ya da metal malzemelerden üretilen ocak yüzeyleri kolayca temizlenebilen bir yapıdadır. Tencere koymak için ızgara tipleri, döküm ya da parlak emayeden üretilmiştir. Arçelik inox ocak modellerinin yanı sıra beyaz ve siyah renkli set üstü ocakları da seçenekler arasında yer bulur. Arçelik tezgah üstü ocak serisi arasında yer alan elektrikli domino ocak modelleri ise elektrikle ya da gazla çalışır. Doğal gazlı ya da elektrikli domino ocak modelleri, sayıları 2 ile 5 arasında değişen ocak gözlerine sahiptir. Ocak yüzeyleri cam, metal ya da paslanmaz çelikten üretilmiştir. 51 cm ile 89 cm arasında değişen büyüklükte tasarlanan ankastre ocaklar; düğmeden ateşleme, her göz için ayrı sıcaklık ayarı, yanda bulunan düğmelerden kontrol tipi, tekli emaye ya da tekli döküm tencere ızgara tipi, pişirme alanı genişletilmiş ocak gibi özelliklere sahiptir. Arçelik doğal gazlı ocak modelleri, rüzgâr ya da su nedeniyle sönerse otomatik olarak gaz emniyeti devreye girer ve gazı hemen keser. Tüm ocak modelleri, üstün pişirme kapasiteleri ve fonksiyonellik sunan özellikleriyle mutfaktaki en büyük yardımcınız olmaya hazırdır.

Fırınlı Ocak Modelleri

Elektrikli ocak ve gazlı ocak modelleri arasında Arçelik fırınlı ocak modelleri de yer alır. Geleneksel yemeklerden güncel yemeklere, pastalardan böreklere kadar her şeyi pişirebileceğiniz, gazla veya elektrikle çalışan fırınlı ocak modelleri, hem fırın hem de ocak olmaları nedeniyle iki pişirme alternatifini tek bir ocakta toplayan ürünlerdir. Dar bir mutfağa sahip olan ve ocağa ayrı, fırına ayrı yer bulamayan kullanıcılar için ikisi bir arada sunulan fırınlı ocaklar bu bakımdan hayat kurtarıcıdır. Ekstra bir yer arayışına girmeden ocağı ve fırını aynı alan üzerinde kullanabilirsiniz. Bu fonksiyonel ürünler, size pek çok pişirme alternatifi sunar ve pek çok özellikle donatılmıştır. Ocak tipi; elektrikli, gazlı ya da hem elektrikli hem gazlı olan fırınlı ocaklar, 4 gözlüdür ve Wok pişirme gözü içeren modelleri de vardır. LED ekran saat tipine sahip olan fırınlı ocakların üzerinden pişirme süresini takip edebilirsiniz. Modeline bağlı olarak tepsi sayısı değişen fırınların tel ızgaraları da bulunur. Ön cam kapak aşağı doğru açılır. Cam kapakta 3 adet cam katmanı kullanılmıştır. Çeşitli enerji sınıflarına mensup olan modeller, ekonomik bir pişirme konforu sunar. Ortalama 45 L fırın hacmi olan modellerle pek çok gıdayı aynı anda pişirebilirsiniz. Gaz emniyeti bulunan ocaklar son derece güvenli bir pişirme konforu sunar. Fırınlı ocakların üst kapakları kolayca temizlenen cam malzemeden meydana gelir. Ocak yüzeyleri paslanmaz çelik ya da metal malzemeler kullanılarak üretilmiştir. Düğmeden ateşleme fonksiyonu fan destekli ısıtıcı, buharlı temizleme fonksiyonu, parlak emaye tencere ızgarası, statik pişirme özelliği, fırın ızgara, kolayca temizlenebilen ve sökülebilen iç cam ve fırın aydınlatma lambası gibi zengin özelliklerle donatılan ürünler, hem ocakta hem de fırında pratik bir şekilde yemek yapma konforu sunar. Üstelik ürünlerin temizliği de son derece pratik ve zahmetsizdir. Böylelikle temizlikten kurtularak kazandığınız zamanınız size ve sevdiklerinize kalır.

Arçelik Ocak Fırın Bölmesi

Markanın beğeninize sunduğu fırınlı ocaklarda modeline bağlı olarak; börek pişirme fonksiyonu, ekmek yapma fonksiyonu, katalitik arka duvar, katalitik yan duvar, Surf fonksiyonu ve yapışmaz yüzeyli tepsi olmak üzere pek çok teknoloji bulunur. Mutfağınızın ekmek fırını olan fırın bölmesinde, evinizin ortamında fırında ekmek pişirebilir ve kendi ekmeğinizi kendiniz yapabilirsiniz. Tam buğday, tahıllı veya beyaz ekmek için yapmanız gereken tek şey, hamurunuzu yoğurmak ve gerisini fırınınız n hünerli ellerine bırakmaktır. Fırınınızın ekmek yapma fonksiyonu bu noktada devreye girerek sofranız için üstü çıtır çıtır kızarmış içi yumuşacık pişmiş, dumanı üzerinde tüten taptaze ekmekler sunar. Tamamen kendi ürününüz olan sağlıklı ve nefis ekmekleri sevdiklerinize gönül rahatlığıyla yedirebilirsiniz.

Surf Teknolojsi ve Katalitik Paneller

Markanın sunduğu fırınlı ocakların fırın bölmesinde Surf pişirme teknolojisi bulunur. Bu teknoloji aynı anda üç farklı yemeği bir arada pişirmenize olanak sağlayan teknolojinin adıdır. Bu fonksiyonla, pişirme esnasında fırının iç kısmındaki katalitik yan panellerden tepsilerin üzerine üflenen sıcak hava arka duvardan tekrar geri emilir. Böylece birlikte pişen üç farklı yemeğin kokusu ve aromaları kesinlikle birbirine karışmaz. Zamandan ve enerjiden tasarruf etmenizi sağlayan bu sistemle, aynı zamanda tüm tepsilerde homojen ısı dağılımı ve pişme sağlayabilirsiniz. Fırınlı ocakların iç yüzeyinde bulunan katalitik malzeme, hem görüntü kirliğine hem de kötü kokulara neden olarak canınızı sıkan yağ artıklarını emerek fırının iç duvarlarında oluşan donmuş yağ damlacığı görüntüsünü ortadan kaldırır. Pişirme esnasında fırının iç yüzeyine sıçrayan yağlar, katalitik duvarlar tarafından düzenli olarak emilir ve böylece siz de çeşitli kimyasallar veya yağ sökücülerle yağ temizleme sorunundan kurtulmuş olursunuz. Katalitik arka duvar ve katalitik yan duvar olmak üzere iki kısımda bulunan bu paneller, uzun yıllar boyunca bu fonksiyonunu yerine getirecek şekilde dizayn edilmiştir.

Börek Pişirme  Fonksiyonu

Yediden yetmişe herkesin sevdiği börekleri, artık fırınlı ocağınızın fırın bölmesinde bulunan börek pişirme fonksiyonu ile kolayca yapabilirsiniz. Her seferinde üzeri nar gibi kızarmış, altı tam kıvamında pişmiş peynirli, patatesli, kıymalı ve ıspanaklı börek çeşitleri yapmak için börek pişirme fonksiyonuna dokunmanız yeterlidir. Börek pişirmek için ayarlanmış börek pişirme fonksiyonu ile her çeşit böreği kolayca pişirebilirsiniz. Şimdi tüm Arçelik elektrikli ve gazlı ocak modelleri, Trendyol üzerinde sizlerle buluşuyor. Her bütçeye uygun Arçelik ocak fiyatları ve birbirinden cazip ödeme koşullarıyla, siz de beğendiğiniz ocak modelini kolayca satın alabilirsiniz