Vestel Ocak

Vestel Ocak

Günümüzde teknolojinin ulaştığı nokta, pişirme tekniklerinde mutfaklarınızda devrim yaratan yenilikleri de beraberinde getirmiştir. Vestel de bu teknolojik yenilikleri mutfağınıza taşıyan en önemli markalardan biridir. Ankastre, rustik, set üstü, Vitroseramik, fırınlı ocak ve diğer pişirme üniteleriyle hayatınızı kolaylaştıran yenilikleri estetik dokunuşlarla hayata geçiren Vestel, üstelik bunu kolay ulaşılabilir fiyat aralıklarıyla hizmetinize sunar. Yerli teknolojiyle üretilen pişirme üniteleri ile alanınıza uygun pişirme çözümleri sunan marka, dar mutfaklar için modüler, çok fonksiyonlu ve ufak boyutlu pişirme ünitelerinin yanı sıra geniş alanlarınız için de daha geniş ve çok fonksiyonlu pişirme üniteleri tasarlar. Doğal gazlı, LPG'li ya da elektrikli pişirme ünitelerinin yanı sıra iki pişirme fonksiyonunu da kullanmak isteyenler için hem elektrikli hem de gazla çalışan üniteler de ürünler arasındadır. Yenilikçi ürünleriyle size yepyeni pişirme teknikleri sunan modellerle, profesyonel aşçılara taş çıkaracak yemekler pişirmeniz çok kolaydır. Ocakların sunduğu olanaklarla kendi pişirme tarzınızı geliştirebilir, gurme yemekler ortaya çıkarabilirsiniz. Üstelik tüm bunları birbirinden işlevsel pişirme ünitelerinde daha az zahmetle gerçekleştirebilirsiniz.

Set Üstü Vestel Ocak

Vestel set üstü ocak modelleri, tezgâh üzerinde konumlandırılan ve gerektiğinde hareket ettirilebilen beyaz eşyalardır ve bağlantı ekipmanları görülebilir durumdadır. Doğal gaz, elektrik ve LPG ile çalışırlar. Pişirme üniteleriyle sektörde önemli bir konumda yer alan Vestel, üstün özelliklerle ürettiği set üstü modelleriyle birçok fonksiyonel pişirme ünitesi seçeneği sunar. Markanın hizmetinize sunduğu modellerin yüzeyleri çeşitli renk opsiyonlarına sahip paslanmaz çelik, cam ya da emaye malzemeden oluşur. Ürünü kullanabilmek için gereken kontrol mekanizmasının yerleşim yönü genellikle ön kısımda yer alır. Doğal gaz ya da LPG ile çalışan Vestel set üstü modelleri, herhangi bir nedenle gazın sönmesi hâlinde cihaza gelen gaz akışını kesen gaz emniyeti sistemi ile can güvenliğinizi korur. 4 adet pişirme gözü bulunan modeller, düğmeden ateşleme sistemiyle yanar. 60 cm genişliğe sahip olan bu modeller, çiftli ya da tek parça emaye ızgaralara sahiptir. LPG ile çalışan Vestel doğal gaz uyumlu 4 gözlü ocak, istendiği takdirde Vestel doğal gazlı ocak modeline kolayca dönüşebilir. Set üstü ürünler çeşitli boyutlardaki pişirme gözleri ile alternatif alev seviyeleri sunar. Büyük, orta ve küçük gözlerde amacınıza uygun olarak hızlı ve yavaş pişirme yapabilirsiniz. Ürünlerin yüzeyleri pürüzsüz yapıda olduğu için kolayca temizlenebilir.

Şık ve Fonksiyonel Ankastre Ocaklar

Vestel ankastre ocak, set üstü modellerden farklı bir yapıya sahiptir. Bu tür modeller tezgâh üzerinde kendisi için ayrılmış olan bölmeye gömülerek yerleştirilir ve tezgâhınızla bütünleşir. Hareketli değildirler ve dışarıdan bakıldığında etrafta ürünle bağlantılı boru ya da kablo gibi ekipmanlar görülmez. Bu bakımdan çok şık ve estetik bir görünüme sahip olan ankastre pişirme üniteleri, aynı zamanda ergonomik kullanım konforu ve birbirinden işlevsel ve yapısal özellikleriyle pişirme yapmanın da ötesinde performans ortaya koyar. Ankastre modeller; gazlı, gazlı ve elektrikli, indüksiyonlu ve vitroseramik olmak üzere çeşitli türlere sahiptir. Aynı pişirme ünitesi üzerinde hem gazlı pişirme gözü hem de elektrikli pişirme gözleri bulunabilir. Vestel 5 gözlü ocak modellerinin 4 gözü gazlı ya da elektrikli, 1 gözü ise Wok özelliğine sahiptir. Wok gözü bulunan modeller, yemeklerinize bambaşka lezzetler katan Wok tarzı pişirme yapma olanağı sunar. Wok gözü; hızlı, verimli ve yoğun alevli bir pişirme gözüdür ve yemeklerinizi lezzetlerini ve besin değerlerini kaybetmeden hızla ateş üzerinde pişirmenizi sağlar. Wok tavalar kullanarak birbirinden farklı tatlara sahip Wok yemekler yapabilirsiniz.

Çeşitli boyutlara sahip diğer pişirme gözlerinde de yavaş, orta ve hızlı pişirme yapabilirsiniz. Vestel ankastre modelleri, düğmeden ateşleme sistemi ile yanar. Genişlikleri 60 cm ile 90 cm arasında değişen ürünler, dar alanlar ve geniş alanlar için boyut konusunda da esnek seçenekler sunar. Ankastre pişirme ünitelerinin tabanında cam veya emaye malzeme kullanılmıştır. Emaye ızgara şekilleri çok parçalı ya da tek parçalıdır. Izgarası bulunmayan Vestel cam ocak modelleri de vardır. Son derece şık bir stil sunan cam veya emaye yüzeyler, kolay temizlenebilme özelliği ile zahmetsiz temizlenir. Gazla çalışan modellerde, herhangi bir nedenle gazın sönmesi durumunda can güvenliğinizi korumak amacıyla pişirme ünitesine gaz akışını kesen gaz emniyeti sistemi devreye girer. Bu bakımdan cihazlar son derece güvenli bir kullanım konforu sunar. 9 kademeli hassas alev teknoljisi, ocağa gelen gazı 1 ile 9 alev kademesi arasında seçmenizi sağlar. Sadece düğmeyi çevirerek alçaktan yükseğe doğru bir alev kademesini kolayca belirleyebilirsiniz. Ankastre pişirme ünitelerinde kontrol yerleşim yönü, modeline bağlı olarak yanda veya önde yer alır. Ergonomik ve kolay tutuşlu Vestel ocak düğmesi ile cihazı kolayca yakabilir, ateşin seviyesini ayarlayabilirsiniz. Ankastre ürünler arasında rustik tasarımlı Vestel rustik ocak modelleri de bulabilirsiniz. LPG gazla çalışan bu modeller, 4 gözlü, yandan düğmeli, düğmeden ateşleme özellikli, emaye ızgaralı modellerdir. Cam ocak yüzeyi ve şık rustik tasarımıyla mutfağınızı süsleyen ürünler, aynı zamanda verimli bir pişirme performansı sunar.

İndüksiyonlu Ocaklar

Vestel elektrikli ocak çeşitleri içerisinde yer alan Vestel indüksiyonlu ocak modelleri, 4 gözü elektrikli yüzeye sahip indüksiyon teknolojisiyle üretilir. Çok farklı ve özel bir pişirme tekniği sunan indüksiyonlu ürünler, yalnızca indüksiyon uyumlu tencerelerle entgre olarak çalışır. Tamamen cam bir satıhtan oluşan ocak tabanı üzerine indüksiyon uyumlu pişirme gereçleri konduğunda, cam yüzey bu tencere ve tavalarla manyetik bir etkileşime girer. Bu etkileşim yalnızca tencere ve ocak arasında gerçekleşir, insanları etkilemez. Böylece cihaz, seçeceğiniz ısı miktarı doğrultusunda sadece tencereyi ve içerisindeki yemeği ısıtmaya ya da pişirmeye başlar. Açık alevle yanmadığı ve sadece yüzeye dokunan tencere tabanı ısıtıldığı için, tencerenin etrafından ısı kaybı söz konusu olmaz ve yiyecekler çok daha çabuk pişer. İndüksiyonlu pişirme üniteleri bu bakımdan zamandan ve enerjiden tasarruf sağlar. Tencereniz kaynıyor olsa da tencerenin bulunduğu alanın yakını bile ısınmaz. Yemeğiniz taşsa bile yanmaz ve yapışmaz. İndüksiyonlu pişirme üniteleri tüm tencere tabanını eşit ve homojen bir ısı dağılımıyla ısıttığı için, yemekleriniz tam kıvamında ve son derece lezzetli bir şekilde pişecektir. İndüksiyonlu ürünler ayrıca yandığında çabucak ısınır, söndürüldüğünde çabucak soğur. Bu ürünlerde elinizi yakma gibi mutfak kazaları yaşama ihtimaliniz oldukça düşüktür.

Vitroseramik Ocaklar

Vestel elektrikli cam ocak modelleri içerisinde yer alan Vitroseramik ürünler, elektrikle çalışan ve ısıya dayanıklı cam teknolojisi ile üretilen cam pişirme üniteleridir. 4 gözü de elektrikle çalışan Vitroseramik modeller, ön tarafta bulunan dokunmatik kontrol panosu üzerinden kolayca yönetilir. Vitroseramik özellikli Vestel cam modellerinin tüm gözlerinde hızlı ısıtma özelliği bulunur. Böylece daha hızlı pişirmek ya da ısıtmak istediğiniz yiyecekler için yüzeyler daha çabuk ısıtılır ve kullanmaya hazır hâle gelir. Tüm ısıtıcı yüzeyi aynı anda kapatmak için açma kapama düğmesini kullanabilirsiniz. Çizilmeye dayanıklı cam teknolojisi ile üretilen Vestel siyah cam ocak modelleri 60 cm genişliğe sahiptir. Modern bir pişirme konforu sunan Vitroseramik modeller, ızgarasızdır ve doğrudan cam yüzey üzerinde yemeklerinizi pişirmenizi sağlar. Ocağınızı söndürdükten sonra ocak yüzeyi hâlâ sıcak olabilir. Bu ayrıntının dikkatinizden kaçmaması ve olası kazaların önlenmesi için, ürün üzerinde sıcak yüzey uyarı lambası yer alır. Böylece istenmeyen mutfak kazaları önlenmiş olur.

Vitroseramik pişirme üniteleri, tezgâha gömülerek ve sabit olarak kullanılan ankastre serisi içerisinde yer alır. Bu modellerde, çocukları olası kazalardan korumak ve istemsiz kullanımların önüne geçmek için ayrıca çocuk kilidi fonksiyonu bulunur. Tuş kilidi özelliği ise,cihaz çalışır hâldeyken yanlış kullanımları engellemek üzere cihazı çalıştırdıktan sonra etkinleştirilebilen bir kilit sistemidir. Tuş kilidi sayesinde ürün çalışır durumdayken yanlışlıkla bir tuşa bassanız bile bu tuş devreye girmeyecektir. Aşırı ısı kontrolü özelliği de bulunan bu modeller, hatalı bir kullanım ya da bir sorun nedeniyle aşırı ısınırsa aşırı ısı kontrolü devreye girerek ısıyı kontrol altına alır. Son derece güvenli bir kullanım konforuna sahip olan bu modelleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Şık ve zarif çizgilere sahip Vitroseramik ürünler, mükemmel lezzette yemekler pişirmenizi sağlamanın yanı sıra mutfağınıza farklı bir hava ve estetik kazandırır. Ürünün temizliği ise çok basittir. Düzgün ve pürüzsüz bir cam yüzeye sahip olan ürünü, nemli bir bez yardımıyla kolayca ve efor sarf etmeden temizleyebilirsiniz. Ayrıca ızgarasız olduğu için ızgara temizliği ile uğraşmanıza da gerek yoktur.

Fırınlı Ocak Modelleri

Vestel, pişirme alternatifi olarak sunduğu birbirinden fonksiyonel fırınlı pişirme ünitesi modelleri ile yemeklerinizde fark yaratır. Gerek fırın bölmesi gerekse yüksek performanslı pişirme bölmesi bölmesi ile geleneksel ya da güncel yemekler, pastalar ve börekler yapabilirsiniz. Vestel fırınlı ocak modelleri, özellikle alanı dar olan kullanıcıların tercih ettiği fırınlardır. Mutfaklarında pişirme ünitesi için ayrı, fırın için ayrı yer bulamayanlara büyük bir alan kazandıran ikisi bir arada fırınlı modellerin üst tarafında birbirinden lezzetli yemekler yapabilirken fırın kısmında enfes fırın yemekleri ve hamur işleri deneyebilirsiniz. Vestel solo fırınlar birçok zengin fonksiyonla donatılmış pişirme üniteleridir. Sadece gazla çalışan modellerin yanı sıra hem gazlı hem de elektrikli gözlere sahip olan modeller de bulunur. Ürünler arasında; 4 gözü de gazlı olan modeller, 3 gözü gazlı 1 gözü elektrikli olan modeller ve 5 Gözü Gazlı (1 Wok Gözü) modeller yer alır. Turbo, Elektroturbo ve Multifonksiyon olmak üzere çeşitlere ayrılan fırınlı ocak modelleri birçok pişirme alternatifi sunar.

Turbo, Elektroturbo ve Multifonksiyon Fırınlı Ocaklar

Turbo özellikli Vestel fırınlı pişirme üniteleri, 3 tepsi yemeği aynı anda, aromaları ve kokuları birbirine karışmadan, üstelik homojen bir ısı dağılımıyla eşit olarak pişirmenizi sağlayarak hem enerjiden hem de zamandan büyük ölçüde tasarruf etmenize imkan sunar. Turbo rezistansı sayesinde ısıtılan hava, turbo fan aracılığı ile tepsiler arasında dolaşıma çıkar her yemeğin eşit miktarda ısıyla pişirilmesine yardımcı olur. Turbo özellikli fırın modellerinde pişirme esnasında kokuya neden olan yağ zerreleri, fırın içinde dönen havaya karışarak arka kısımda bulunan ısıtıcıya yapışır ve yanarak kaybolur. Böylece yemeklerin kokusu birbirine karışmamış olur. Alt ve üst rezistanslarla beraber turbo fanın da devreye girdiği Elektroturbo fırınlar, yemeğinizin hem alt hem üst yüzünün eşit miktarda pişirilmesini sağlar. Bu sayede pişirme işlemi çok daha hızlı ve verimli gerçekleşir. Isıtıcıların ve fanın ayrı ayrı veya birlikte çalışabilmesi sayesinde 7 farklı kombinasyonda gıdaları pişirmeniz mümkün hâle gelir. Böylece çok daha lezzetli bir pişirme deneyimi elde edebilirsiniz. Turbo, Elektroturbo ve statik pişirme özelliğini bir arada toplayan Multifonksiyon fırınlı pişirme üniteleri, aynı fırın üzerinde 3 farklı fırın özelliğine sahiptir. Multifonksiyon fırınların sahip olduğu Süper Turbo özelliği ile, pişirme bölmesinin arka duvarında yer alan Turbo ısıtıcıyla birlikte üst ve alt ısıtıcılar da aynı anda devreye girerek çok daha yüksek performanslı bir pişirme olanağı sunar. Dijital, mekanik ya da analog saat tipine sahip olan fırınlarda pişirme sürelerini dijital, analog ya da mekanik zamanlayıcılarla ayarlayabilirsiniz. Pişirme sona erdiğinde sesli ikazla işlemin sona erdiği uyarısı gelir.

Fırınlı Ocaklarla Ekmek Yapma, Tavuk Çevirme

Ekmek yapma programına sahip olan modellerde, ev ortamında kendi ekmeğinizi pişirmeniz mümkündür. İster tahıllı ister buğday isterseniz beyaz ekmek yapın, hiç fark etmez. Hamurunuzu yoğurduktan ve şekil verdikten sonra fırına koyup ekmek ikonu bulunan tuşa basarak 20 dakikada dumanı üzerinde tüten mis gibi ev yapımı ekmeğinizi tam kıvamında hazır hâle getirebilirsiniz. Bu modellerin hünerleri bununla sınırlı kalmaz. Birbirinden lezzetli ve nar gibi kızarmış tavuk çevirmeler için fırın içerisinde bulunan tavuk çevirme özelliğini kullanabilirsiniz. Tavuğu pişirmek için aksesuarlar arasında bulunan özel tavuk geçirme şişine tavuğu geçirerek şişi tavuk çevirme yatağına yerleştirdikten sonra tek yapmanız gereken, bir tuşa basmak ve tavuğunuzun döndürülerek kızarmasını izlemektir. Bu özellikle birbirinden nefis bütün tavuk pişirme tarifini fırınınızda deneyebilirsiniz. Aksesuarlar arasında fırının modeline bağlı olarak Cezvelik / Kahve Beki Adaptörü, sığ ve derin tepsiler, çıkarılabilir iç ızgara gibi aparatlar bulunur. Retro, rustik gibi tasarımlar da bulabileceğiniz modeller seveceğiniz renklerle beğeninize sunulmuştur. Fırınlı pişirme üniteleri ocak bölmesi de son derece fonksi oneldir. Ocaklarda çeşitli boyutlarda 4 ya da 5 göz bulunur. 5 gözlü ocakların bir gözü Wok özelliğine sahiptir ve nefis Wok yemekleri yapmanın yanı sıra oldukça geniş bir alanda aynı anda 5 çeşit yemeği pişirmenize olanak tanıyarak zamandan tasarruf sağlar. Ocak gözlei düğmeden ateşleme fonksiyonu ile yanar. Her gözde bulunan ateşleme sistemi sayesinde ürünü tek bir hareketle kolayca yakabilirsiniz.

Temizlik ve Emniyet

Fırınlı modeller, pişirme sırasında fırının içerisine sıçrayan yağları ve yiyecek kalıntılarını yok eden katalatik temizleme sistemi ile donatılmıştır. Fırının arka ve yan duvarlarında yer alan katalatik paneller, yemek pişerken fırının içine sıçrayan tüm yemek ve yağ kalıntılarını içine hapsederek yok eder. Bu şekilde fırın kendi temizliğini kendi yapmış olur. Böylece siz de meşakkatli fırın içi temizliğinden kurtulmuş olursunuz. Bu paneller fırınınız var olduğu sürece görevini yapacak şekilde dizayn edilmiştir. Vestel, gazla çalışan tüm modellerinde olduğu gibi, gazlı solo fırınlarında da can güvenliğinizi koruma altına alır. Herhangi bir nedenle cihaz sönerse ürün üzerinde bulunan gaz emniyeti sistemi devreye girerek pişirme ünitesine giren gaz akışını hemen keser ve olası zehirlenme ya da yangın çıkma tehlikesini önler. Tüm modelleri güvenle ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Birbirinden fonksiyonel Vestel ocak modellerinde yemek yapmak zahmete değil, zevke dönüşür. Üstelik çok çeşitli pişirme üniteleri ve  alternatif pişirme yöntemleriyle yepyeni lezzetler ve bambaşka tatlar keşfedebilir, kendi pişirme stilinizi oluşturabilirsiniz. Bu mükemmel ocak modelleri şimdi Trendyol üzerinde tüm gurme ve gurme adaylarının beğenisine sunuluyor. Siz de profesyonel aşçılarla yarışabileceğiniz lezzette mükemmel yemekler yapmak için Vestel modellerini inceleyebilir, beğendiğiniz ürünü Trendyol'un cazip Vestel ocak fiyatları eşliğinde ve uygun ödeme koşullarıyla kolayca satın alabilirsiniz.