placeholder
"

Omuz Çantası

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Omuz Çantası

Omuz Çantası

Çantaların insan hayatında kullanılması tarih öncesi çağlara kadar uzanmaktadır. Eski Mısır ve Sümerler zamanında bile kabartma resimlerde çanta figürlerine rastlamak mümkündür. 15. yüzyılda çantalar özel günlerde bir armağan niteliğinde kullanılıyordu. Bazen evlenen kişilerin birbirlerine sevgisini üzerine işleyerek belirttiği söylenmektedir. 16. yüzyılda ise ilginç bir biçimde kadınların eteklerinin içine saklanılarak kullanıldığı görülmekteydi. Erkekler ise beline takmak yerine vücudunun herhangi bir yerine saklayarak kullanmaktaydı. Çantanın modern anlamda kullanılmaya başlaması ise 19. yüzyıl sonlarına dayanmaktadır ve el çantası terimi de bu yüzyılda ortaya çıkmıştır. 2. Dünya Savaşı sonrasında yaşanan değişimler ile birlikte çanta artık bir gereklilikten çok aksesuar olarak ön plana çıkmaya başlamıştır.

Çanta günlük yaşamın akışında ve seyahat boyunca tüm ihtiyaç duyulan eşyaları koyabileceğiniz önemli bir yol arkadaşıdır. Çantalar aynı zamanda kişilerin tarzını da yansıtmaktadır. Özellikle kadınların vazgeçilmez aksesuarlarından olan omuz çantası her zevke ve modele göre çeşitlilik göstermektedir. Günlük yaşamı kolaylaştıran tarzda çanta seçimleri için en doğru seçim internet siteleri olacaktır. Günümüzde birçok kişi mağazaları tek tek gezmek yerine internet üzerinden alışveriş yapmayı ve pek çok seçeneği aynı anda görerek almayı tercih etmektedir. Bazen çantaların yalnızca tasarımlarına dikkat edip ihmal edilen birkaç önemli nokta var ki sonrasında sorunlara neden olabilmektedir. Çanta seçiminde en önemli noktalardan bir tanesi kullanışlı olup olmadığıdır. Kullanım açısından size uygun olmayan bir çanta tercih ettiğinizde ürün ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayamayabilir. Bu nedenle alınan ürünün hem göze hitap etmesi hem de gerekli ihtiyaçları karşılayabilmesi en önemli noktadır. Bunun için bazı kriterler değerlendirilmelidir. Alışveriş sırasında ürün özelliklerini incelemeli sonrasında alışverişinizi tamamlamalısınız.

En Şık Omuz Çantası Modelleri

Binlerce farklı ürünü içeriğinde barındıran Trendyol'da alışveriş yapmak oldukça kolay. Trendyol, geniş ürün koleksiyonu sayesinde sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için kapsamlı bir alternatif havuzu sunuyor. Tüm kıyafetlerinizi tamamlayabileceğiniz ve hangi ortamda olursanız olun rahat edebileceğiniz omuz çantası modelleri hakkında siz de daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Genellikle çanta askılarında deri kullanılsa da buna alternatif olarak farklı malzemeler de tercih edilebiliyor. Alternatif olarak kullanılan malzemelerden olan zincir askılar değerli madenlerden üretilerek kalitesini ortaya koyuyor. Alışveriş sırasında hemen dikkatinizi üzerine çekecek olan zincirli omuz çantası modelleri farklı renk ve desen seçenekleri ile çanta kategorisi içerisinde bulunmaktadır. Zincir detayı sayesinde neredeyse tüm kıyafetler ile bir uyum yakalayabilirsiniz. Hem rahat hem de şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bir diğer farklı çeşit ise büzgülü omuz çanta modelleridir. Bu model özellikle gündelik yaşamda kadınların daha çok tercih ettiği, rahat ve konforlu bir seçenektir. Taşıyabileceği eşya açısından daha fazla alana sahip ve daha dayanıklıdır. Bu nedenle genellikle büyük boy omuz çantası modelleri arasında yer almaktadır. Fakat diğer boyutları ve seçenekleri de bulunmaktadır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda boyutunu belirleyebilirsiniz.

Ayrıca Trendyol çanta kategorisi içerisinde özellikle geri dönüşümlü ve çevreci bir ürün olduğundan dolayı bez omuz çantası modelleri de yer almaktadır. İsteğe göre her renkte bez çantalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Günlük yaşamda kullanılması en uygun ve rahat olan bu çanta modeli istenilen ebatlarda bulunmaktadır.

Sevimli ve pratik olması ile ön plana çıkan çapraz omuz çantası kullanmanın getirdiği avantajlar saymakla bitmez. Özellikle yoğun iş temposu ile çalışan kadınların veya öğrencilerin tercihleri arasında yer alan bu model içerisine pek çok malzeme alabildiği için oldukça kullanışlıdır. Ayrıca sağlık açısından da kullanıma uygundur. Bu modeli tercih ederseniz her iki kolunuzun da rahat etmesini sağlayarak konforlu bir gün geçirebilirsiniz.

Bir diğer kullanışlı çanta seçeneği olan rugan omuz çantası modelleri çoğu zaman kadınlar açısından kurtarıcı özelliğe sahiptir. Sade ama şık olmak isteyenlerin tercihi rugan çantalar abartılı olmayan kıyafetler üzerinde kullanılan en uygun aksesuarlardandır.

Çanta seçiminde model önemli olduğu kadar doku da bir o kadar önemlidir. Kategoride yer alan çanta kumaş ve derileri en üst kalite olarak üretilmekte ve siz kullanıcılara sunulmaktadır. Özellikle en ağır eşyalarınızı taşımakta kullandığınız ve her yaşa hitap edebilen, suya dayanıklı ve uzun süre kullanımda hiçbir sorun yaşanmayan deri omuz çantası modelleri en fazla tercih edilenler arasında yerini alır. Bunun yanı sıra kullanımlarında mevsimlik olarak değişiklik gösterebilen süet ve kumaş omuz çantası modellerine online olarak ulaşabilirsiniz.

Trendyol Çantaları Her Yaşa Hitap Ediyor

Çanta kullanımı sadece kadınların kullandığı bir aksesuar olmamakta erkekler ve çocuklar da bu aksesuarı günlük yaşamlarında sıklıkla kullanmakta ve ihtiyaç duymaktadır. Çocuk omuz çantası modelleri rengarenk desenleri ve farklı modelleri ile çocuklarınızın beğenisine sunulur.

Çocuklar için çanta tercih ederken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Küçük yaşta çanta kullanımına alışan çocuklar vücut tiplerine uygun bir çanta seçilmediğinde sırt, omuz ve kol ağrıları ile karşılaşmakta ve sağlıkları açısından bazı problemler ortaya çıkmaktadır. Özellikle tek omuz askılı sırt çantası çocuklar için uygun bir seçenek değildir. Bu modeli genellikle gençler tercih etmektedir. Dolayısıyla seçilen ürünün uygun büyüklükte olması ve omuz askısında yumuşak bir desteğin olması çok önemlidir. Küçük omuz çantası çocuklar için en ideal çanta modelidir. Bu model çantalarda omuz askılarının çocuğunuzun boyuna göre ayarlanabilir olmasına dikkat etmelisiniz.

En Kullanışlı Laptop Omuz Çantası Modelleri Sizleri Bekliyor

Teknoloji çağı dolayısıyla sıklıkla kullanılan laptop omuz çantası günümüzde en çok ihtiyaç duyulan aksesuarlardan bir tanesidir. Özellikle bir seyahat sırasında bilgisayarınızın darbelere karşı korunmasını sağlamakta ve size güven vermektedir. Trendyol da bu nedenle farklı büyüklükteki seçenekler ile karşınızda. En rahat model olan omuz askılı bilgisayar çantası modelleri polyester, deri ve canvas gibi çeşitli malzemelerden oluşmaktadır. Bilgisayar çantası seçerken ürünün sağlamlığı ve güvenliği iyi olmak zorundadır. İçi korumalı orta paneli fiber malzemeden yapılmış dışı ise deriden yapılmış çantaları seçmeniz hem şık bir görünüm hem de güvenli bir taşıma alanı sağlayacaktır. Uygun kalınlıkta, ayarlanabilir ve yumuşak dokulu omuz askılı çanta modellerini tercih ederek siz de yolculuk esnasında konfor elde edebilirsiniz. Ayrıca farklı renk seçenekleri de mevcut olduğundan tarzınıza en uygun olanı alabilirsiniz.

Farklı Renk Seçenekleri ile Gözleriniz Kamaşacak

Omuz çantaları farklı renk seçenekleri ve farklı desenler ile sizlerin beğenisine sunuluyor. Hem kıyafetinize en uygun hem de mevsim trendlerine uyum sağlayarak istediğiniz renkte çantaya sahip olabilirsiniz. Yaz aylarında en çok tercih edilen beyaz omuz çantası her renk ile uyum sağladığı gibi şık bir görünüm elde etmenizi de sağlayacaktır. Özellikle ayakkabı çanta uyumunu yakaladığınızda girdiğiniz ortamda bütün gözler sizin üzerinizde olabilir.

Mevsim fark etmeksizin en çok tercih edilen renkler arasında ilk sıralarda siyah omuz çantası olduğu gibi lacivert omuz çantası da karşınıza çıkmaktadır. Her renkte kıyafet ve ayakkabı ile uyum sağlayan renkler olmaları açısından da farklı kombinlerde kullanılabilen bu renk çantalar, asil bir görünüm kazanılmasında büyük rol oynuyor.

Son zamanların trend renklerinden bir tanesi de bej omuz çantasıdır. Her yaştan kesime hitap edebilen bu renk seçeneği kıyafetinize canlılık katacağı gibi çantanızı da ön plana çıkaracaktır. Bunların yanı sıra vizon ve gri omuz çantası seçeneklerine de Trendyol üzerinden ulaşmanız ve seçeceğiniz çantaları çok kolay bir şekilde kombinlemeniz mümkün. Ayrıca ürünlerin diğer renk seçeneklerine de Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Bir kadının asla reddedemeyeceği aksesuarlardan biri olan ve günlük kombinlerin bir parçası olan çantaları seçerken çok fazla vakit kaybedebilirsiniz. Bu nedenle seçim yapmadan önce alacağınız çantanın kullanım alanını ve kendi ihtiyaçlarınızı belirlemenizde fayda vardır. Alacağınız çantayı özel günlerde mi yoksa günlük yaşantınızda mı kullanacağınızı önceden belirlemelisiniz. Eğer özel günlerde kullanmak için bir çanta alıyor iseniz ön planda tutmanız gereken nokta dış görünüş ve modeldir. Tarzınızı ve alışkanlıklarınızı en iyi şekilde yansıtan bir model tercih etmelisiniz. Günlük yaşantınızda kullanmak için alacağınız çantalarda ise dikkat edilmesi gereken nokta çantanızın eşyalarınızın hepsini içine alabilecek büyüklükte olması ve kıyafetleriniz ile uyum sağlıyor olmasıdır. Bu nedenle çanta içerisinde bulunan bölmeler sizin için önem taşımaktadır. Siz de çantanızı seçerken gerekli kriterleri belirleyerek kendi zevkinize uygun bir çanta seçimi yapabilirsiniz.

Tarzınıza Kulak Verin

Özellikle kadın omuz çantası seçiminde pek çok farklı seçenek bulunmaktadır. Her şeyden önce kendi tercihleriniz ve istekleriniz doğrultusunda seçim yapmaya özen göstermelisiniz. Modaya uyum sağlamak amacı ile tarzınızı yansıtmayan ve ihtiyaçlarınızı karşılamayan ürünleri almaktan kaçınmalısınız. Her çanta her kıyafet ile uyum sağlayamayabilir. Bu nedenle çanta siparişinizi vermeden önce gardırobunuza şöyle bir göz atmanızda yarar bulunur. Kıyafetlerinizin çoğu ile uyum sağlayabilen omuz çantası seçimi kombin yaparken işlerinizi kolaylaştıracak ve her ortamda sizi bir adım öne çıkaracaktır.

Genelde sportif giyinmeyi seven biri iseniz spor omuz çantası tercih etmelisiniz. Alacağınız çanta hem rahat hem de uygun bir boyutta olmalıdır. Gün boyu yanınızdan ayırmayacağınız yol arkadaşınız olan çantalar uzun ömürlü, konforlu ve dayanıklı olmalıdır. Kullanımı konforsuz olan çantalar sizi sağlığınız açısından da olumsuz etkileyecek ve rahatsızlık duymanıza neden olacaktır.

Çanta Detayları Önemli Bir Husustur

Alışverişinizi tamamlamadan önce çantanızda bulunan dikiş, toka, zımba ya da püskül gibi detayları incelemelisiniz. Özellikle içerisinde bulunan cepleri ve bölmeleri ayrıntılı bir şekilde inceleyerek sizin için ideal olup olmadığına karar vermelisiniz. Seçeceğiniz çanta boyutu kullanımınız açısından önem taşıdığından bu ayrıntıya da dikkat etmelisiniz. Ayrıca omuz çantası seçiminde çanta askılıklarının sağlamlığından ve yumuşak bir dokuya sahip olup olmadığından da emin olmalısınız.

Vücut Tipinize Göre Seçim Yapmalısınız

Vücut tipinizi göz önünde bulundurarak alacağınız omuz çantaları hem sağlığınız açısından hem de dış görünüş açısından oldukça önemlidir. Size uygun olmayan bir çanta tercih ettiğinizde bu sizin vücudunuzun orantısız bir şekilde görünmesine sebep olabilir. Özellikle küçük omuz çantası kullanımı sizin vücut tipinizi daha fazla ön plana çıkaracağından seçim yaparken bu hususu daha fazla göz önünde bulundurmalısınız.

Kısa boylu ve minyon tipli biri iseniz omuz çantaları sizi olduğunuzdan daha uzun boylu gösterecektir. Ayrıca bu vücut tipine sahip olan kişiler küçük çanta tercih etmelidir. Yuvarlak vücut tipine sahip iseniz genel olarak kısa saplı omuz çantalarını tercih etmelisiniz.

Çanta Boyutunu Önceden Belirlemelisiniz

Çanta boyutu seçiminde çantanın kullanım amacı doğrudan etkilidir. Bu nedenle siparişinizi vermeden önce içerisine koyacağınız malzemeleri düşünmelisiniz. Örneğin yalnızca anahtar, kimlik, cüzdan ya da telefon gibi küçük eşyalarınızı koyacak iseniz küçük omuz çantası tercih edebilirsiniz. Fakat bundan daha fazlasını taşımasını istiyorsanız daha büyük ve dayanıklı bir çanta seçmeniz gerekmektedir. Bunun için en uygun tercih deri çantalar olabilir. Bu açıdan tercihinizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyde olmasına dikkat edebilirsiniz.

Kullanacağınız Ortama Göre Model Seçmelisiniz

Omuz çantası seçiminde çantanın kullanılacağı yer oldukça önemlidir. Eğer bir düğüne gidilecek ise daha şık ve kibar çantalar tercih edilmesi gerekirken, işe, okula ya da spora giderken sade tasarımlara sahip modellere yönelebilirsiniz. Bunun yanı sıra sizin için özel olan ortamlarda rugan parlak çantalar ile de kombininize ışıltı katabilirsiniz. Bu kriterleri göz önünde bulundurarak sizler için her tarza ve ortama uyum sağlayan modeller Trendyol'da beğeninize sunuluyor.

Erkekler Çanta Seçerken Neye Dikkat Etmeli?

Erkekler genel olarak omuz çantasını işe, spora, seyahate ya da toplantıya giderken tercih etmektedir. En az kıyafet seçimi kadar önemli olan omuz çantası seçimini yaparken kararsız kalmak istemiyor iseniz çanta alışverişlerinizde de doğru seçim yapmalısınız. Genellikle spor omuz çantası kullanmayı seviyor iseniz vücut tipinize en uygun olan yumuşak dokulu ve konforlu bir çanta tercih etmelisiniz. İçerisinde birçok bölmenin olup olmadığına dikkat ederseniz eşyalarınızı daha rahat ve düzenli bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

Erkekler tarafından tercih edilen ürünler arasında evrak çantası da bulunmaktadır. Bu modellerde özellikle düğme ve fermuar yerlerinin simetrik olmasına dikkat edilmelidir. Profesyonel bir imaj yaratmaya yardımcı olan bu tarz çantaların bölümlerine ve büyüklüğüne dikkat edilerek ürün tercihi yapılmalıdır.

Postacı omuz çantası modellerinde ise materyal bakımından daha geniş seçenekler sizleri bekler. Bu ürünler iç ve dış ceplerinin bol olması sayesinde günlük yaşamda eşyalarınızı daha iyi organize etmenizi sağlamaktadır. Eşyalarınıza en hızlı ve kolay yoldan ulaşmak istiyorsanız bu modeli tercih etmenizde fayda vardır. Bu model çantalar günlük yaşama uygun olduğu gibi işe hayatında ve sık sık seyahat eden kişiler için de son derece kullanışlıdır. Koyu renklerden canlı renklere kadar pek çok farklı kumaş seçenekleri bulunmaktadır. Tarzınıza ve kıyafetlerinize en uygun olan modelleri hemen sipariş verebilir hızlı teslimat avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Tarzınızı Süsleyen Çanta Modelleri Trendyol'da

En önemli aksesuarlardan biri olan çanta modelleri, her yaşa, cinsiyete ve zevke hitap edebilecek şekilde dayanıklı ve kullanışlı olarak üretilmektedir. Bu nedenle çanta seçiminizde Trendyol'u tercih ederek keyifli alışverişin tadını çıkartıp, uygun fiyatlı çantalara en hızlı şekilde güvenle sahip olabilirsiniz. Omuz çantası indirim günlerinden haberdar olmak için Trendyol'u sürekli olarak takip etmeyi unutmayınız. Güvenli e-ticaret alt yapısı ile aklınızda hiçbir soru işareti olmadan kendinizi güvende hissederek alışverişinizi kolayca tamamlayabilirsiniz. Sizlere hızlı teslimat ve kolay iade imkanları sağlayan Trendyol ile keyifli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Trendyol internet sitesinde omuz çantasına dair her modele rahatlıkla ulaşmanız çok kolay. Genç omuz çantası modellerinden örgü ve postacı omuz çantası çeşitlerine, seyahat omuz çantası modellerinden püsküllü omuz çantası alternatiflerine ve ayrıca büyük, küçük, orta boy omuz çantalarına ulaşabilir, dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra seyahat sırasında yanınızda rahatlıkla götürebileceğiniz şişme omuz çantası modelleri de kategoride yer alır. Bu ürünler, özellikle rahatlığı açısından en çok tercih edilen modellerden bir tanesidir. Siz de Trendyol'un avantajlı ve kampanyalı fiyatları ile hemen bir çanta siparişi vererek şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.