İlgili Kategoriler
Genişlik
Yükseklik
Fiyat
Renk
Materyal
Satıcı Tipi
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
"

Portmanto

" araması için 2168 sonuç listeleniyor

Kullanışlı Portmanto Modelleri ve Fiyatları

İyi bir portmanto seçimi depolama imkânı sunduğu kadar dekorasyon konusunda da artı sağlar. Portmantolar genelde evin girişinde bulunur. Bu sebeple de ilk dikkat çeken ev eşyaları arasında yer alırlar. Seçeceğiniz model evin ruhunu yansıtır. Portmanto çeşitleri arasında birden fazla model bulunur. Kullanım şeklinize ve dekorasyonunuza göre uygun bir ürün seçmeniz önemlidir. Ayrıca seçeceğiniz ürünün işlevsel olması da avantaj sağlar. Örneğin aynalı portmantolar oldukça kullanışlıdır. Evden çıkarken kişinin kendi dış görünüşünü kontrol etmesine olanak sağlar.

Ev & mobilya konusunda tarz ve dekorasyon uyumunu yakalamak önem arz eder. Antrenizin stiline uygun bir ürün seçmeniz gerekir. Alacağınız modelin alanı verimli bir şekilde kullanması da çok önemlidir. Büyük antrelerde küçük boyutlu portmantolar pek kullanışlı olmayabilir. Öte yandan küçük koridorlara büyük portmanto modellerinden birisini yerleştirmek yaşam alanınızı kısıtlar. Bu nedenle seçim yapmadan önce antre hol ölçüleri mutlaka alınmalıdır. Ölçüler alınırken en ince detaya kadar dikkat edilmelidir. Elbette ki tarzınız da model seçiminde son derece önemlidir; fakat işlevsellik ve boyut da belirleyici unsurlar arasındadır.

Küçük antreler veya holler için uygun bir portmanto seçmek zor gözükebilir. Bu seçimi kolaylaştıracak bazı hususlar vardır. Sürgülü portmantolar bu konuda işinizi kolaylaştırır. Kapakların sürgülü olması alandan tasarruf edilmesini sağlar. Koridorun veya antrenin daha ferah gözükmesi için aynalı modellere göz atılabilir. Küçük antreler veya holler için başka seçenekler de vardır. Duvara gömmeli modeller bu seçeneklerden birisidir. Bu sayede hem işlevsel hem de şık bir görünüm elde edilir.

Alan sıkıntısı olmayan koridorlarda ve hollerde ise ürün seçimi daha kolaydır. Yine de alanı etkili bir şekilde kullanmak için iyi araştırma yapmak gerekir. Seçeceğiniz üründe askılık, çekmece ve depolama alanları fazla olmalıdır. Bu özel alanlar ürüne işlevsellik katar. İşlevselliğin yanı sıra tarz da önemlidir. Bu kısım tamamen sizin zevkinize bağlıdır. Antre büyükse antrasit portmanto iyi bir tercih olur. Koyu renk ve aynasız bir model büyük antreler için tercih edilebilir.

Portmanto Çeşitleri Nelerdir?

Portmanto Çeşitleri Nelerdir

Portmanto modelleri arasında seçim yapmadan önce en önemli faktörün ölçü olduğu bilinmelidir. Doğru boyutlarda bir ürün seçmeye özen gösterilmelidir. Bu noktada evde yaşayan kişi sayısı göz önüne alınabilir. Raf ve askı miktarı evdeki kişi sayısına göre belirlenirse daha verimli bir kullanım sağlanır. Kapaklı portmanto türleri arasından seçim yaparken de kişi sayısı önemlidir. Çekirdek aileler için 2 veya 4 kapaklı modeller uygun seçim olabilir.

Alacağınız ürünün özelliklerini ondan beklediğiniz fonksiyonlar belirler. Ayakkabılık portmantolar son derece işlevseldir. Bu modeller asılacak giysiler için bir muhafaza alanı oluşturduğu gibi ayakkabılara da yer açar. Aynı zamanda bu ürünler alandan da tasarruf etmenizi sağlar. Ekstra ayakkabılık almak zorunda kalmazsınız. Üründeki kapaklı raflara ayakkabılar dizilerek düzenli bir görünüme erişilir.

Portmanto çeşitleri arasında aynalı olanlar da oldukça rağbet görür. Ayna sayesinde evden çıkmadan önce kıyafetler ve saç kontrol edilebilir. Dar antrelere boy aynası yerleştirmek sıkıntılı bir durum olabilir. Bu sebeple de aynalı bir ürün almak mekânı daha verimli kullanmaya imkân sağlar.

Alacağınız ürünü elbette koridor dışında da kullanabilirsiniz. Askılık portmantolar bu konuda son derece kullanışlıdır. Alanı yetersiz olan evler için iyi bir opsiyondur. Bu modeller kapıların arkasına asılır. Böylece kapılara ekstra bir işlevsellik yüklenmiş olur. Bu çeşit ürünlerin metal ve plastik versiyonları bulunur. Metal askılıklar kırılmalara karşı oldukça dayanıklıdır. Bu sayede de uzun ömürlü bir kullanım sunarlar. Plastik olan çeşitler ise az miktarda kıyafet ile kullanıldığı sürece ergonomiktir. Fazla kıyafet asmak plastiklerin kırılmasına yol açabilir.

Kalabalık aileler de sihirli portmanto türünü tercih edebilir. Bu modellerin tasarımı komplikedir. Dışarıdan basit gözükse de içerisinde gizli bölmeler ve çekmeceler bulunur. Bu ürünlerde; şemsiye, ceket, askı, ayakkabı ve şal başta olmak üzere birden fazla objeyi depolamak için alanlar bulunur.

Portmanto Yapımında Kullanılan Malzemeler ve Özellikleri Nelerdir?

Portmanto Yapımında Kullanılan Malzemeler ve Özellikleri Nelerdir

Portmantonun üretildiği malzemenin kalitesi son derece önemlidir. Ahşap portmantolar arasından üretiminde kaliteli ağaç malzemeler kullanılanlar seçilmelidir. Kalitesi düşük malzemeye sahip olan portmantolar kısa sürede kullanım dışı kalabilir. Düşük kalite malzemeler çabuk eskir ve kırılabilir. Bu da tadilat masraflarına yol açabilir. Bu sebeple ürün seçilirken malzemelerin kalitesi özellikle kontrol edilmelidir.

Ahşap olan modeller birçok ağaçtan yapılabilir. Çam ve ceviz ağaçları en çok kullanılan malzemeler arasındadır. Alacağınız ürünün özellikleri; ağacın yapısına, rengine ve kesim şekline göre değişiklik gösterebilir. Bu tarz farklılıklar aynı zamanda kullanıcının zevkine göre de şekillenir. Ceviz portmantoların malzemesi son derece kaliteli ve değerlidir. Bu modelde canlı renklere ve simetrik dokulara sıklıkla rastlanır. Çam ağacından yapılan portmantolar da sıklıkla tercih edilir. Çam ağacı kullanılarak üretilen modellerin açık ve koyu renklerine rastlamak mümkündür.

Malzeme kalitesi dolaplı portmantolar için de son derece önemlidir. MDF kullanılarak üretilen ürünler ağırdır. Bu mobilyalar dayanıklılıkları ile öne çıkar. Ağırlıkları sayesinde kolayca sallanmazlar. Sunta ile üretilmiş olan malzemeler biraz daha hafiftir. Maliyetleri de MDF’ye göre daha uygundur.

Metal olan portmantolar sağlamlıkları ile bilinir. Aynı zamanda evinizde oldukça şık bir görünüm yakalamanızı sağlayabilirler. Kaliteli metalden üretilmiş olan ürünler dayanıklıdır ve uzun yıllar kullanım imkânı sunar. Portmantoların genellikle iskelet kısmında metal kullanılır. Geri kalan kısımlarında ise çoğunlukla ahşap malzemeler yer alır. Beyaz portmantoların da metalik türlerine rastlamak mümkündür. Bu modellerin gövdesi ve ayakları başta olmak üzere tamamı metaldir. Plastik olan modeller ise nispeten daha dayanıksızdır. Bu ürünler daha az sayıda eşya için tercih edilebilir.

Dolaplı modellerin yanı sıra tekli olan portmantolar da sıklıkla kullanılır. Tekli olan modellerin en büyük artısı taşınabilir yapılarıdır. Bu modeller evin hangi alanında ihtiyaç varsa oraya koyulabilir. Metal portmantoların tekli türleri oldukça dayanıklıdır.

Farklı Tarzlardaki Portmanto Modelleri Hangileridir?

Farklı Tarzlardaki Portmanto Modelleri Hangileridir

Portmantoların modellerini belirleyen ana unsurlar ham madde ve ebattır. Malzeme yapısı ve kullanım şekli de modeller arasında fark olmasında etkilidir. Aynalı olan modeller genelde en sık rastlananlar ürünler arasındadır. Vestiyer portmantolar da dış giyim eşyalarını muhafaza etmek için sıklıkla tercih edilir. Bu modeller genelde mekânların giriş kısmında yer alır. Vestiyerli ürünler ortamın atmosferini kritik ölçüde etkiler. Vestiyer ve antre arasındaki uyum dekorasyon konusunda önem arz eder. Bu konuda da ürünün kullanılacağı alanın genel dekorasyon tarzı dikkate alınabilir.

Modelden önce portmanto ölçülerine önem gösterilmelidir. Böylece aldığınız ürünü en uygun şekilde konumlandırabilirsiniz. Seçeceğiniz model çekmeceli veya sürgülü olabilir. Sürgülü kapılı çeşitler sağa ve sola kaydırarak açılır. Bu sayede de alan konusunda tasarruf sağlanır.

Küçük ebatlı ürünler de sıkça tercih edilir. Mini portmantolar bütçeye uygundur ve boyutlarından dolayı az yer kaplar. Bu çeşit bir ürün alınacaksa sağladığı fonksiyonlara dikkat edilmelidir. Alacağınız ürünün kullanışlı olması artı sağlar. Ürün seçerken ayakkabılığa sahip olan çeşitlere de göz atılabilir. Basamaklı ayakkabılığa sahip olan modeller şık bir görünüm sağlar. Aynı zamanda da ayakkabıların düzen içerisinde muhafaza edilmesini kolaylaştırırlar.

Dresuarlı portmantolar hem şık bir görünüm sağlar hem de işlevseldir. Dresuar kısmın işlevi sehpaya benzer ve üzerine dekoratif ürünler konulabilir. Dekoratif ürünlerin yanı sıra gündelik olarak kullanılan objelerin depolanması için de uygundur. Dresuarlı ürünler; anahtarlarınızı, sabit telefonlarınızı, cüzdanınızı ve çantalarınızı muhafaza etmenize yardımcı olur. Bazı ürünlerde ise oturmak için puf bulunur. Puflu portmantolar giysilerinizi giyerken veya ayakkabılarınızı değiştirirken kolaylık sağlar. Sıcak bir görünüm sunan bu modeller konforlu mobilyalar arasında yer alır.

Doğru Portmanto Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Doğru Portmanto Seçimi Nasıl Olmalıdır

Doğru bir ürün seçimi için beklentilere uygun tercihlerde bulunmak önem arz eder. Alacağınız mobilyanın ihtiyaçlarınızı karşılaması gerekir. En önemli maddelerden birisi portmantoyu kaç kişinin kullanacağıdır. Kişi sayısı birçok değişkeni belirler. Bunların başında askılık sayısı ve seçeceğiniz modelin ölçüleri gelir.

Ürünün kullanacağı yer de son derece önemlidir. Küçük antreye büyük ebatlarda bir ürün yerleştirmek avantajlı değildir. Bu gibi durumlar evin alanını daraltmanıza sebebiyet verir. Dar girişler için portmanto modelleri arasından seçim yaparak verimli bir kullanım elde edebilirsiniz.

Doğru ürün seçiminde evin dekorasyonu da belirleyici rol oynar. Modern portmanto modelleri veya klasik olanlar arasından seçim yapılabilir. Öte yandan ürünün diğer mobilyalar ile olan uyumu da önem arz eder. Ayrıca duvar rengi de seçim konusunda dikkate alınması gereken faktörler arasındadır. Lake kapaklı modeller son derece şık bir tasarıma sahiptir. Bu modeller parlaklıkları ile göz kamaştırır ve dikkat çekici bir görünüm sunar.

Özel tasarım portmanto modelleri de kullanıcıların yöneldiği türler arasında yer alır. Bu ürünler antrelerde ihtiyacınız olan depolama ve oturma alanlarını sağlar. Aynı zamanda işlevsel antreler yaratmak için büyük bir potansiyele sahiptirler. Özel tasarımlara sahip vestiyerler de oldukça işlevsel olabilir. İyi tasarlanmış bir ürün ile geniş depolama olanaklarından faydalanabilirsiniz.

Duvar portmanto modelleri de epey kullanışlıdır. Bu modeller duvara çivi veya vida ile monte edilir. Duvara monte edilen modeller klasik bir portmantodan küçüktür. Mobilya, küçük boyutunu işlevselliğinin büyük olması ile kapatır. Duvara monte edilen modellerdeki raf seçeneği eşyaları yerleştirirken kolaylık sağlar. Aynı zamanda dekoratif objelere de uygun alan tanır.

İnce portmantoların genelde fazla derinliği bulunmaz. İnceliğinden dolayı küçük alanlarda daha fazla tercih edilirler. Bu tarz bir ürün genişliği sayesinde avantaj yaratabilir. Askılıkların, aynanın ve ayakkabı bölümünün olması kullanıcıya artı sağlar. Bu tarz bir mobilya ince görünümü sayesinde antreye zarif bir atmosfer katar.

Portmanto Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Portmanto Temizliği Nasıl Yapılmalıdır

Portmantonuzu seçtikten sonra mobilyanın bakımını ve temizliğini yapmanız son derece önemlidir. Ürünü ilk günkü şıklığında kullanmak ve hijyenik olmasını sağlamak için temizlik ve bakım gereklidir. Seçtiğiniz ürün kullanıma bağlı olarak zamanla kirlenir. Bu nedenle sıklıkla temizlenmelidir.

Küçük portmantoların temizliği daha kolaydır. Büyük ölçüdeki bir ürünün temizliği ise yorucu olabilir. Temizlik konusunda bazı detayları bilmek kolaylık sağlar. Giysilerin tozu çektiği unutulmamalıdır. Aynı zamanda kıyafetler üzerindeki pamukçuk benzeri yapılar da zamanla portmantoyu kirletir. Dışarıdan geldiğinizde kıyafetlerinizi hafifçe silkeledikten sonra asabilirsiniz. Bu sayede mobilyanın daha az kirlenmesini sağlayabilirsiniz.

Ayakkabı konulan kısımların temizliği son derece önemlidir. Bunun da sebebi ayakkabıların kıyafetlere göre daha çok kir toplamasıdır. Portmantonun toz, toprak, çamur, taş gibi malzemelerden arındırılmasına dikkat edilmelidir. Ürününüzün ayakkabılık kısmı bu yüzden biraz daha sert bir ovalama işlemi ile silinebilir. Ayaklı portmantoya sahipseniz ürünün altındaki boşluk kısmını da temizlemelisiniz. Alttaki boşluğa zamanla toz dolar. Bu kısım temizlik sırasında sıkça unutulan bölümler arasındadır.

Portmanto temizliğinde elektrikli el süpürgesi, mikrofiber bez, su ve çeşitli kimyasal ürünler kullanılabilir. Temizlik sırasında kullanılacak kimyasalların mobilyanın malzemesine uygun olması önemlidir. Portmantoyu aşırı nemli bırakmak da negatif sonuçlara yol açabilir. Siyah portmantolardaki kirlilik açık olanlara göre daha zor fark edilir. Buna rağmen temizliği atlanmazsa ürün ilk günkü şıklığını korur.

Dar portmantoların temizliği klasik modellere göre daha kolaydır. Yine de zor erişilen bölgelerin temizlik esnasında atlanmaması gerekir. Oturaklı portmantoya sahipseniz veya seçtiğiniz modelde puf varsa onlar da temizlenmelidir. Üründe ayna varsa uygun bir temizleyici ve mikrofiber bez kullanarak hijyen sağlayabilirsiniz.

Ürün temizlenirken mutlaka içerisindeki eşyalar kaldırılmalıdır. Ardından elektrikli el süpürgesi ile tozlar, küçük pamukçuklar ve giysi parçacıkları alınmalıdır. Sonraki aşamada ise ıslak bir bezle ayna hariç tüm mobilya silinmelidir. Son olarak da kuru ve temiz bir bezle ürünü silip kurulamak gerekir. Portmanto çok kullanılan bir mobilya olduğu için temizlik işlemi sıklıkla tekrarlanmalıdır. Bu şekilde hem şıklığı hem de hijyeni sağlamak mümkün olur.

Portmanto Fiyatları Ne Kadardır?

Portmanto Fiyatları Ne Kadardır

Portmanto fiyatlarını ham madde, büyüklük ve model gibi unsurlar belirler. Ürünün ana malzemesi dayanıklılık sağlayarak uzun yıllar kullanım imkânı tanır. Bu sebeple de kaliteli ve sağlam malzemelerden üretilen modeller arasından seçim yapmak önemlidir. Alacağınız ürünün işlevsel olmasına da dikkat etmeniz gerekir. Evdeki bireylerin tümünün ihtiyaçlarını karşılayacak bir ürüne yönelmeniz ideal olandır. Fiyat, tüm bu tercihlere bağlı olarak değişiklik gösterir.

Ürünü satın almadan önce kullanılacak alanın ölçümleri de titizlik ile yapılmalıdır. Tercih edilen model ile alan arasındaki uyuma özen göstermek gerekir. Dar alanlar için köşe portmanto modeli tercih edilebilir. L portmanto modelleri ise geniş alanlar ve kalabalık kullanımlar için idealdir. Doğru boyut seçimi ile maksimum verimlilik elde edilebilir. Büyük portmanto çeşitlerinin küçük boyutlu ürünlere kıyasla daha yüksek fiyat etiketleri ile satışa sunulduğunu söylemek mümkündür.

Portmanto çeşitlerinin fiyatları değişkendir. Bu konudaki en temel nedenlerden birisi de modeller arasındaki farklılıklardır. Şık modellerde özel kaplamalar ve motifler bulunabilir. Bunlar da ürünün fiyatını etkiler. Ürünler kullanıcı tercihlerine göre şekillenir. Sade ve işlevsel tasarlanmış modellere de sıkça rastlanır. Alacağınız modelin rengini ise diğer objeler ve duvar ile uyumuna göre belirleyebilirsiniz. Tercih aşamasında temizlik faktörü de dikkate alınabilir. Modelin kolay bir şekilde temizlenmesi büyük avantaj sağlar.

Ürünün kalitesi aynı zamanda kullanım süresini belirler. Uzun bir kullanım süresi için sağlam ham maddelerden imal edilen ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Kaliteli ürünler kolay eskimeyeceği ve yıpranmayacağı için tadilat gibi ekstra masraflara neden olmaz. Kendi kullanımınıza ve tarzınıza uygun bir portmanto seçmeniz de önemlidir. Trendyol’daki birçok seçenek arasından portmanto modelleri ve fiyatları konusunda araştırma yapabilirsiniz. Ardından da basit işlemler ile ürünü satın alabilirsiniz. Kısa sürede adresinize teslim edilen portmanto ile yaşam alanınızı çok daha şık ve kullanışlı bir hâle getirebilirsiniz.

Portmanto İçi Nasıl Olmalıdır?

Portmanto içi; ev halkının ihtiyacına, kullanım alanına ve kişi sayısına göre değişim gösterir. Evin antresinde ayakkabı ve mont gibi dış giyim ürünlerini koymak için kullanılan portmanto, çok raflı ve askılıklı olabilir. Askı bölümünün uzunluğu, hanede yaşayan kişi sayısına göre ayarlanır. Dış giyim sayısı çok olan evlerde aynalı ve çekmeceli modeller tercih edilebilir. Çekmeceler ayakkabı boyası, sünger, çekecek gibi malzemeleri organize etmek için idealdir. Bazı modellerin kapakları düzdür fakat içlerinde tam boy ayna olabilir. Hem depolama alanı geniş olup hem de çok bölmeli olan portmanto çeşitleri iki veya daha çok kişinin rahatlıkla kullanabileceği ürünlerdir. Dar alanlar için sürgülü kapılı modeller oldukça uygundur ve içerisinde hem çekmece hem raf seçeneği olan ürünler mevcuttur. İhtiyacınızı belirledikten sonra zevkinize uygun bir portmanto seçimi gerçekleştirebilirsiniz.

Portmanto Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Portmanto alırken dikkat edilmesi gereken hususların başında sahip olunan alanın büyüklüğü gelir. Dekoratif olduğu kadar işlevsel bir ürün de olan portmantonun verimli kullanılması açısından ihtiyaçların önceden belirlenmesi önemlidir. Geniş bir alana küçük veya küçük bir alanda gereğinden büyük bir portmanto kullanmak yaşam alanının kısıtlanmasına sebep olur. Seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer detay da yaşam alanının duvar rengidir. Beyaz duvar rengine sahipseniz uçuk mavi, beyaz ya da gri portmanto seçeneklerini inceleyerek yaşam alanınıza renk katabilirsiniz. Portmanto seçimi yaparken evin tarzının da göz önünde bulundurulması gerekir. Evinizin dekorasyon stiline uyum sağlayacak şekilde modern veya klasik tarzda bir ürün tercih edebilirsiniz.

Portmanto Ne Renk Olmalıdır?

Yaşam alanına uygun olan ürünü bulmak için genel dekorasyonda tercih edilen renk tonları göz önünde bulundurulur. Beyaz portmanto genel olarak her eve uyumlu ve tamamlayıcı bir tercih olabilir. Eğer risksiz bir renkte seçim yapmak istiyorsanız gri portmanto alternatiflerini inceleyebilirsiniz. Ahşap mobilyaları ağırlıklı olan bir evde kahverengi tonlarında bir model bulabilirsiniz. Dar alanlarda kullanılacak olan bir ürün için kapak bölümleri tamamen ayna kaplı bir model seçerek alanın daha ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Klasik tarz seven kişiler siyah, eskitme tarz ya da metal işlemelerle süslenmiş bir portmanto tercih edebilir. Dinamik ve modern dekorasyonlar için kırmızı, sarı, mavi gibi canlı renklerde tasarlanan modelleri düşünebilirsiniz.