placeholder
"

Sümer Telkari

" araması için 4749 sonuç listeleniyor

Sümer Telkâri

Zarif ve Şık Sümer Telkâri

Sümer telkari özgün tasarımları ve kaliteli işlemeleri ile herkesin zevkine hitap eden takı ürünlerini bünyesinde bulundurmaktadır. Bu kapsamda, küpe, kolye, bileklik, tespih gibi pek çok aksesuarla Telkâri sanatının, gümüş işlemeciliğinin bütün güzelliğini kalitesiyle birleştirerek kullanıma sunmaktadır. İnce gümüş tellerin ustalıkla birleştirilmesi sanatı olan telkâri, birçok aksesuara uyarlanarak tasarlanabilmektedir. Kolye, tesbih, bilezik, halhal, yüzük gibi her türlü gümüş işlemeciliği ürünü, ürün yelpazesi içerisinde barındıran Sümer telkâri, tasarımlarıyla her zevke hitap edebilmektedir. Takılar kıyafetlerin tamamlayıcısı ve vazgeçilmezleri olarak bilinmektedir. Kombinleri tamamlama işlevine sahip olan bu aksesuarların ağırlıklı olan ham maddesi gümüştür. Gümüşün parlaklığı, takı tasarımlarında tercih edilmesinin başlıca sebebi olarak bilinmektedir. Talebe göre çeşitlendirilebilen renk tonu ve yüzey dokusu her türlü kıyafet kombini ile rahatlıkla kullanılabilmesine olanak sağlamaktadır. Günlük hayatta ve özel günlerde kıyafetlerinin tamamlayıcısı olarak kadınların aksesuar kullanımları oldukça fazladır. İhtiyaçlar ve moda akımları doğrultusunda tasarlanan farklı ürün tasarımlarıyla her güne ve her ortama uygun olacak takı tasarımlarını temin edebilmek mümkündür. Bu kapsamda hem gece hem de gündüz şıklığını yakalamak için, güzel bir elbiseyle beraber kullanım sağlayarak daha estetik bir görünüm elde edebilme imkanı bulunmaktadır. En çok tercih edilen takılar arasında bulunan Sümer telkâri küpe modelleri ile şık bir görünüm elde edebilmek mümkündür. Pek çok farklı modelin bulunduğu küpe tasarımları arasından her kadının kendine uygun bir küpe modeli bulabilme imkanı mevcuttur. Farklı şekil ve büyüklükte değerli taşlarla süslenmiş bu küpeler, günlük hayatta ve özel günlerde kullanılarak şık bir görünüm elde edilebilmektedir. Kişilerin isteğine göre şekillenebilen farklı boyutlarda küpe tasarımları arasından seçim yapılabilmektedir. Bu kapsamda ise, kişilerin kullanım alanlarına ve tercihlerine göre farklı büyüklükteki küpelere ulaşmaları da mümkündür. Pek çok kadın kullanım sağladığı ve her dönem popüler olan Sümer telkari halka küpe bu seçenekler arasında yer almaktadır. Farklı renk seçeneklerinin de bulunduğu halka küpe modelleri arasından kişilerin istedikleri renkte seçimler yapabilmeleri mümkündür.

Sümer Telkari ile Tarzınız Dikkat Çeker

Sümer telkari set ürünleriyle özel olarak üretilmiş setlerle kişilerin aksesuar tercihlerini tamamlamaları mümkündür. Pek çok farklı seçenek içinden seçilecek olan set ürünleriyle, günlük kullanım ve özel günler için tamamlayıcı aksesuarlar tercih ederek daha estetik bir görünüm kazanılabilmektedir. Farklı içeriğe sahip bu setlerin içinden kullanım alanına uygun olan ve kişilerin kendi isteklerine göre şekillenebilecek takı tasarımları tercih edilebilmektedir. Farklı taşlarla özel olarak tasarlanmış bu ürünlerle kolaylıkla kıyafet kombinleri tamamlanabilmektedir. Eğer set seçenekleri arasında daha farklı bir seçim yapılmak isteniyorsa, kişilerin kendi setlerini oluşturma imkanı bulunmaktadır. Bu kapsamda set oluştururken öncelikle ana aksesuar belirlenmelidir. En çok beğenilen ana aksesuar belirlendikten sonra ona uygun diğer takı seçenekleri arasından seçimler yapılarak setler oluşturulabilir. İlk tercih kolye olarak belirlendiyse, ona uygun olarak küpe, yüzük ve bileklik modelleri seçilerek hoş bir kombinasyon yaratabilmek mümkündür. Farklı takı tasarımlarını harmanlayarak kullanım sağlanabilmektedir. Eğer kolye seçimi oldukça gösterişli ise, küpe seçiminde daha sade seçenekler tercih edilebilir. Böylece sade ve şık bir takı setine sahip olma imkanı bulunmaktadır. Setler oluşturulurken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, set parçalarının birbiri ile uyum içerisinde olmasıdır. Renkli takı tercihleri yapılacaksa, yine aynı renkte bulunan takıların seçilerek belli bir uyum yakalanması gerekmektedir. Eğer uygun bir renk tasarımı seçmekte zorlanılıyorsa, düz renk olarak tasarlanmış modeller arasından seçimler yapılarak setler oluşturulabilmektedir. Gece kullanımları için daha gösterişli ve yoğun ilgi çeken tasarımlar pek çok kadının tercih ettiği seçenekler arasında yer almaktadır. Günlük kullanım için ise, daha sade ve her türlü kıyafet ile uyum sağlayacak modeller tercih edilmektedir. Özellikle küpe seçimlerinde kadınlar öncelikli olarak daha sade seçimlere yönelmektedir. Küpe kullanımının yoğun ve gösterişli olması için renkli seçimler yapılabilir. Günlük kullanım için daha hafif ve küçük tasarımlı küpeler tercih edilirken özel gece ve davetler için elbiseye uyumlu daha büyük küpeler tercih edilmektedir. Bu çeşitlilik sayesinde her an küpe kullanımı tercih edebilmek mümkündür. Renklerini gümüşten ve üstlerindeki değerli taşlardan alan bu küpelerle her kombine uygun tasarım bulabilme imkanı mevcuttur. Sümer telkâri gümüş tasarımlar arasında, pek çok kıyafete uyumlu takılar bulunmaktadır. Kullanım sağlanacak alana göre tercihler yapılarak daha estetik ve daha şık bir görünüm elde edebilmek mümkündür.

Sümer Telkâri ile Sevdiklerinizi Mutlu Edin

Genellikle kadınlar arasında sıkça kullanılan kolye, küpe, yüzük, bileklik gibi telkâri sanatıyla özenle üretilmiş ürünler arasından seçimler yaparak, özel günlerin anlamlandırılması mümkün olmaktadır. Doğum günleri, evlilik yıldönümleri, anneler günü gibi pek çok özel gün için hediye seçimleri yaparken, Sümer telkârinin özel tasarımlarından fayda sağlamak mümkün olmaktadır. Tek bir ürün olarak hediye seçimi yapılabileceği gibi, set halinde de takı seçimleri yapılabilmektedir. Hediye alımlarında dikkat edilmesi gereken en önemli husus, takıyı kullanacak olan kişinin aksesuar tarzına uyumlu bir seçim yapmak olarak bilinmektedir. Ürün seçiminde kararsız kalınması durumunda ise, en sade ve günlükte kullanım sağlanabilecek tasarımları seçerek hediyelerin oluşturulabilmesi mümkündür. Sade takılar hemen hemen her tarza hitap ettiğinden dolayı, seçilen hediye oldukça beğenilecektir. Bu seçim aşamasında kullanıcı deneyimlerinden yararlanmak için Sümer telkâri yorum yapan kişilerin deneyimlerinden de faydalanabilmek mümkündür. Takı seçenekleri arasında bulunan Sümer telkari kolye, yassı ezme, çekiç, halkalı, çiçekli gibi farklı şekillerde ve farklı değerli taşlar kullanılarak tasarlandığından dolayı, çeşit ev renk skalası oldukça geniştir. Farklı bir tasarıma sahip olan bu kolyeler günlük hayatta, özel gecelerde ve davetlerde pek çok kadının tercihleri arasında yer almaktadır. Rose, altın yaldızlı, gümüş gibi renk seçenekleriyle birlikte her renk ve her tarz elbiseyle uyumlu modellerdir. Sade ya da ışıltılı kıyafetler fark etmeksizin, bu ürünler kolaylıkla kullanılabilmektedir. Sümer telkari bileklik modelleri el işçiliğinin kattığı şıklık ile üretilmekte ve ince bir titizlikle işlenmekte olup aynı zamanda zarafeti ile dikkat çekmektedir. Kişilerin sevdiklerine hediye olarak ya da kendine alabilileceği bileklik modelleri arasında aşk düğümü, altın yaldızlı, yassı ezme, kazaziye el sarması zirkon taşlı, hitit motifli Midyat hasırı ve daha pek çok çeşit bileklik modeli bulunmaktadır. Sümer telkâri aşk düğümü ürünleri özel günlerde kişilerin sevdiklerine hediye olarak seçebileceği özel tasarımlar arasında yer almaktadır. Üzerinde özel aşk düğümü bulunan bu ürünlerle, kişilerin sevdiklerini mutlu edebilmeleri ve sevgilerini gösterebilmeleri mümkün olmaktadır. Farklı renk seçeneklerinin içinden kullanıcı tercihlerine ve isteklerine bağlı olarak tercih yapabilmektedir. Özellikle sevgililer günü için tercih edilen ve anlamlı bir hediye seçimi olarak bilinen aşk düğümü tasarımları ile hediye verilen kişiye gösterilen değerin yoğunluğu da anlatılabilmektedir.

Sümer Telkari ile Her An Çok Daha Özel

Sadece kadınlara yönelik değil erkeklere yönelik de pek çok telkâri tasarımı bulabilmek mümkündür. Bu kapsamda en çok tercih edilen erkek takı tasarımları arasında yüzükler bulunmaktadır. Yüzük seçimi erkekler için farklı anlamları taşıyabildiğinden dolayı, bu seçimleri yaparken dikkat etmek gerekmektedir. Erkeklerin sürekli olarak kullanım sağlayacağı takılar olarak bilinen yüzüklerin, üzerinde bulunan anlam onlar için olukça önemlidir. Eğer hediye olarak yüzük alınması düşünülüyorsa, bunun için hediye alınacak kişinin hangi motiflerden ve sembollerden hoşlandığını bilmek gerekmektedir. Yüzük seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da yüzüğün numarasıdır. Hem kadın hem de erkek yüzüğü alımlarında numaraların bilinmesi oldukça önemlidir. Eğer yüzük ölçüsü bilinmiyorsa kullanılan başka bir yüzüğün ölçülerini dikkate alarak tercihler yapılabilmektedir. Bu kapsamda Sümer telkari erkek yüzük ürünleri de diğer ürünler gibi el işçiliği ile yapılmaktadır. Özel yapım yüzük tasarımlarının arasında çekiç dövme yüzükler, Turkuaz taşlı, Okyanus sedefi ve daha farklı tarzlarda, işlemelerde ve taşlarda erkek yüzükleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda kadınlar için de el yapımı yüzükler bulunmakta olup, bu yüzükler de farklı taşlardan ve işlemelerden oluşmaktadır. Kadınlar için tasarlanan Sümer telkari yüzük modelleri arasında çekiç dövme el yapımı yüzükler, safir taşlı telkâri işlemeli yüzükler, Turkuaz taşlı, altın yaldız işlemeli yüzükler bulunduğu gibi yakut taşlı el işlemeli yüzükler de bulunmaktadır. Zümrüt, yakut, lâl gibi değerli taşlarla süslenmiş özenle hazırlanmış bu yüzüklerle kombinleri tamamlamak ve daha estetik bir görünüme kavuşmak mümkün olmaktadır. Yüzüklerin dışında erkekler için hediye olarak seçilebilecek aksesuarlar arasında tesbih modellerini de bulabilmek mümkündür. Pek çok farklı tesbih tasarımının mevcut olduğu modeller, renkli seçenekleri ile kullanıcılara sunulmaktadır. Pek çok erkek için tesbih kullanımı oldukça önemlidir. Kadınlar gibi çok fazla aksesuar seçeneği olmayan erkeklerin, kıyafetlerine uyumlu olarak kullanım sağlayabilecekleri en bilinen aksesuar tesbih modelleri olmaktadır. Bu kapsamda Sümer telkâri tesbih modelleri telkâri işlemeli usta işi tesbihlerden oluşmaktadır. Tamamen gümüş tasarım tesbihler bulunduğu gibi doğal taşlar kullanılarak tasarlanmış olan farklı tesbih modelleri arasından da seçimler yapılabilmektedir. Kısa kullanımlar için daha uygun olan bu tesbih modelleri, üç adet ayrı imame zincirine sahiptir. İmamelerin ucundaki zincirin sonunda ise, yine el işçiliği çeşitli figürlerde telkâri tasarımları bulunmaktadır. Renkli tercihler için Oltu taşı kullanılarak tasarlanmış tesbihler tercih edilebilmektedir. İmame kısmında gümüş detayların hakim olduğu bu doğal taş kullanılarak tasarlanan tesbihler, spor ya da klasik her türlü giyim tarzına da uygun olarak bilinmektedir.

Sümer Telkâri ile Gümüşün Asaletiyle Tanışın

Kadınların da erkeklerin de günlük hayatta kullanmayı sevdiği pek çok farklı takı tasarımı mevcuttur. Özellikle yaz aylarında tercih edilen ve kadınlar için ayrı bir yeri olan halhal modelleri de bu takılar arasında yer almaktadır. Özellikle kısa kıyafetler ile kombinlenen bu takılar, kadınların ayaklarını daha da ön plana çıkararak hoş ve estetik bir görünüm kazanmalarına olanak vermektedir. Kadınlara özgü ürünler arasında bulunan halhallar; kolye, yüzük, küpe gibi takılara eşlik edecek bir aksesuar olup, günümüzde de pek çok kadın tarafından kullanılmaktadır. Takı seçenekleri arasında bulunan halhallar, ayak bileğine şıklık katan bir aksesuar olup, modeller arasında yöresel kişniş akıtma halhallar, kişniş sık toplu akıtma halhallar, sıra taşlı halhallar, mix taşlı halhallar ve daha pek çok çeşit Sümer telkari halhal modeli bulunmaktadır. Yöresel kişniş akıtma Mardin halhalı, iç içe geçmiş dolgun yapısı sayesinde ayak bileğinde kendini belli ederek, ilgi çekici olan tasarımlar arasında yer almaktadır. Ses çıkaran özellikte tasarlanmış olan bu halhallar ile günlük kullanımlarda hoş ve daha estetik bir görünüm elde edilebilmektedir. Ayarlanabilir zinciri sayesinde en ince ayak bileğine bile kolayca uyum sağlayarak kullanılabilmektedir. Sıra taşlı tasarım halhal modelleri ise, yan yana parlak taşların kullanımı ile şık bir görünüm kazanmaktadır. Ayakta parlayarak kendini belli eden bu tasarım ise, her türlü kıyafet ile uyumlu olarak kullanılabilmektedir. Daha renkli halhal tasarımları arasında mix taşlı gümüş halhal modelleri bulunmaktadır. Yan yana dizilmiş birden fazla renk kullanılarak sıralanan taşlardan oluşan bu model, pek çok kişinin kullanım sağladığı halhal tasarımları arasında yer almaktadır. Özellikle Jean kombinlerinde ya da elbiseler ile kombinlendiğinde kendini daha da gösteren bu model, kadınların beğenisini kazanmıştır. Gümüşün kendi rengi dışında farklı renk seçeneklerinde halhal tasarımları da bulunmaktadır. Bu tasarımlar arasında rose turkuaz taşlı çiçek figürlü halhal modeli ise, daha minimal tasarımlar arasında yer almaktadır. İnce bir zincir ile tek şerit şeklinde tasarlanmış bu halhal, oldukça hafif ve küçük bir görünüme sahiptir. Mavi çiçekleri, özellikle yaz aylarında sandaletler ile oldukça şık bir görünüm oluşturmaktadır. Diğer bir rose tasarım olan safir taşlı halhallar ise, her türlü renkteki kıyafetlere uyum sağladığından dolayı en çok tercih edilen halhal modelleri arasında bulunmaktadır. Pek çok kadın için, kıyafete uyum oldukça önemlidir. Bu sebeple de takı kullanımlarında uyumu yakalamak adına seçimler yapmaktadırlar. Pek çok renkte ve farklı tasarımda halhal modeli bulabilmek mümkündür. Kişilerin tercihlerine ve isteklerine göre şekillenebilecek olan bu halhal seçimleri, kullanılacak alana göre belirlenerek şık bir tamamlayıcı olmaktadır.

Sümer Telkâri Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Takı kullanımı kadın ya da erkek herkesin tercih ettiği aksesuarlar olarak bilinmektedir. Bu kapsamda günlük kullanımlar ve gece şıklığı düşünüldüğünde çeşitli özelliklere sahip takılar tercih edilmektedir. Kıyafetlere uyumlu olması gereken takıların seçimi de oldukça önemlidir. Özellikle kadınların kullanım sağladığı takı setleri, kolay bir seçim olarak bilinmektedir. Birbiri ile uyumlu kolye küpe, bileklik ve yüzük tasarımları aynı anda kullanım sağlayabildiğinden dolayı, takı setlerini tercih etmek daha pratik olarak görülmektedir. Ayrı ayrı kullanım sağlamak amacıyla da takılar seçilebilir. Telkâri, bir el sanatı olmakla birlikte, geleneksel bir miras olarak da bilinmektedir. Bu kapsamda Sümer telkâri Mardin Bölgesi’ne özel bir gümüş takı tasarım şeklidir. Bu estetik ve farklı takı yapımında gümüş hammaddesi kullanılmaktadır. Gümüş takı tasarımları arasında küpeler, en çok dikkat çeken ürünler arasında yer almaktadır. Kadınların bu alanda, kullanım şekillerine orantılı olarak tercih edecekleri küpe tasarımları ile günlük ve gecelik şıklıklarını artırmaları mümkündür. Küpeler dışında kolye seçenekleri de büyük ilgi görmektedir. Sade ve günlük kullanım için tasarlanmış pek çok kolye bulunmakta olup, özel davetler ve gece şıklığı için de gösterişli ve iri taşlı kolye seçenekleri mevcuttur. Kullanım şekline ve seçilecek kıyafete göre kombinler tamamlanabilmektedir. Tek renk gümüş olarak değil, takılarda kullanılan renkli doğal taşlar da bulunmaktadır. Daha renkli takı kullanımları için bu taşlı tasarımlar tercihe dilebilmektedir. Bileklik, yüzük ve halhal modelleri de renkli tasarımlarla kadınların beğenisine sunulmaktadır. Erkekler içinse yüzükler ve tesbihler ön plana çıkmakta olup, farklı gümüş tasarımlar arasından kişilerin tercihlerine göre seçimler yapabilmeleri mümkündür. Tamamen gümüşten oluşan tesbih tasarımlarının yanında, doğal taşlar kullanılarak tasarlanmış tesbih modelleri de bulunmaktadır. Doğal taşlar ile tasarlanan tesbihlerin imame kısmı ise, telkâri sanatı kullanılarak tamamlanmıştır. Ürünlerin modellerini, özelliklerini ve fiyatlarını Trendyol üzerinden incelemek mümkündür.