"

Taç Perde

" araması için 392 sonuç listeleniyor

Taç Perde

Taç Perde

Taç, ülkemizde ev tekstili denilince akla ilk gelen, deneyimli ve kaliteli markaların başında gelmektedir. 40 yıllık deneyimi bulunan marka, yalnızca Türkiye’de değil yurtdışına yaptığı ihracat ile de adından söz ettirmektedir. Taç markası, kaliteden ödün vermeden, standartlara uygun şekilde üretim yapmaktadır. Markanın tesislerinin kalitesi ve hijyeni, uluslararası standartlardaki sertifikalarla da tescillenmiştir. Marka, yatak odası, mutfak, banyo, oturma odası gibi evin tüm alanlarında kullanılmak üzere ürünler üretmektedir. Nevresim takımları, havlu ve bornozlar, yemek takımları ve perdeler markanın en çok bilinen ürünleridir. Oturma odası, yatak odası ve çocuk odası gibi alanlarda kullanılabilen perdeler markanın en bilinen ürünlerinden biridir. Uzun yıllar kullanılabilecek kalitede üretilen ve zamansız parçalar olan perdeler, pek çok farklı seçeneğe sahiptir. Stor perde, hazır perde ve çocuk perde gibi seçenekleri bulunan perde kategorisi, her türlü zevke ve tarza hitap etmektedir. Taç perde, sağlam, esnek ve hafif bir kumaş olan polyesterden üretilmektedir. Böylece stor, tül gibi perde seçenekleri çok daha sağlam ama aynı zamanda esnek ve kullanışlı olmaktadır. Markanın perde modellerinin yanı sıra, ölçü seçenekleri de bir o kadar geniştir. Stor perdeler, 80 x 200cm ile 200 x 200 cm arasında değişik ölçü seçeneklerine sahiptir. Hazır perdeler ise, 100x 265 cm’de, 250 x 265 cm’ye 150 x 270 cm’den 300 x 270 cm’ye kadar farklı boy ve en ölçülerinde üretilmektedir. Çocuk odası perdelerinde ise 80 x 200 cm ve 150 x 260 cm olmak üzere iki tane ebat seçeneği bulunmaktadır. Taç perde modelleri, farklı ebat seçeneklerinin yanı sıra renk seçeneklerine de sahiptir. Beyaz, bej, gri, pudra gibi açık renk seçeneklerinin yanı sıra, perdelerinde koyu renk kullanmayı sevenler için kahverengi, siyah gibi seçeneklerde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra renkli perde kullanmak isteyenler için yeşil, mavi, kırmızı, pembe, mint, lila gibi renk seçenekleri de mevcuttur. Markanın perdeleri, kolayca temizlenebilme özelliği ile de oldukça kullanışlıdır. Stor perde modelleri için temizlik özellikle önemlidir. Çıkarılması çok güç olan ve kornişli perdeler gibi istenildiği zaman rahatlıkla çıkmayan stor perdeler, nemli bir bez ile kolaylıkla temizlenmektedir.

Taç Perde Modelleri

Taç perde, oturma odası, salon, mutfak, yatak odası ve çocuk odasında kullanılmak üzere pek çok farklı modelde üretilmektedir. Markanın perde modellerini stor perde, hazır perde ve çocuk odası perdesi olarak ayırabilmek mümkündür. Stor ve hazır perde modelleri, ev, ofis gibi mekanlarda kullanılabilen düz veya desenli ve farklı renk seçenekleri bulunan perdelerdir. Çocuk odası perdeleri ise, çocukların dikkatini çekecek şekilde üretilen desenli ve ışıklı perde modellerinden oluşmaktadır. Taç stor perde, sıklıkla güneşlik olarak kullanılabilen, oldukça kolay kullanıma sahip perde modelleridir. Özellikle mutfaklarda çok sık tercih edilen stor perdeler, düz bir şekilde durduğu için hem yangın tehlikesi taşımamaktadır, hem de kumaşı ve yapısından dolayı yemek kokularını çekmemektedir. Stor perdeler, bir sünger veya bez yardımıyla kolayca temizlenmektedir. Stor perde kategorisindeki perdeler, glow perde, led ışıklı perde, kendini temizleyen stor perde, black-out (ışık geçirmeyen) stor perde, zebra stor perde olarak beş gruba ayrılmaktadır. Taç çizgili perde olarak bilinen zebra perde özellikle istenildiği zaman ışığı geçirmemesi, istenildiği zaman aralıklarla ışığı geçirerek estetik bir görüntü oluşturması dolayısıyla oldukça kullanışlı bir perde modelidir. Bunun yanı sıra ışık geçirmeyen perde de özellikle çocuk odalarında ve yatak odalarında çok kullanılan perde modellerindendir. Taç stor perde, kullanılacak odanın ölçülerine göre özel ebatlar ile dikilebilmektedir. Taç hazır perde ise, stor perdelerden farklı olarak istenilen ebatlarda değil, belirli ebatlarda dikilerek kullanıma hazır olarak satışa sunulmaktadır. Ancak hazır perde ebatlarındaki çeşitlilik oldukça fazla olduğundan her eve her mekâna uyacak perde modeli bulunmaktadır. Hazır perde modelleri, 100 x 265, 170 x 270, 250 x 265, 300 x 260 gibi pek çok ebat seçeneği ile her mekâna uygundur. Taç hazır perde, fon perde, tül perde ve cibinlik olmak üzere üç gruba ayrılmaktadır. Hazır perde kategorisinde bulunan fon perdeler, estetik görüntü vermesi açısından sıklıkla tercih edilmektedir. Tül perdeler ise hem dekoratif görüntüsü, hem de dışarıdan içerisinin görünmesini engellemesi ile uzun yıllardır evlerde kullanılmaktadır. Taç perde renk kartelası içerisinde bulunan renklerin birçoğu hazır perde modellerinde kullanılmaktadır. Taç perde modellerinden bir diğeri olan çocuk odası perdeleri, çocukların seveceği şekilde desenli ve renkli perdelerdir. Glow ve led ışıklı perdelerin sıklıkla kullanıldığı çocuk odası perdeleri, stor veya fon perde şeklinde üretilmektedir.

Estetik ve Kullanışlı: Taç Stor Perde

Taç perde modelleri arasında kullanımı açısından en rahat olan modellerden biri stor perdedir. Tül perdeden on yıllar sonra üretilmeye başlanan stor perde, kullanım açısından çok kolay olması, düzgün durması, güneşi son derece iyi engellemesi özellikleri ile birçok evde, ofiste ve mekânda tercih edilir hale gelmiştir. Taç perde modelleri arasında en çok tercih edilen perdelerden olan stor perdeler, özellikle mutfaklar için en uygun perde seçeneğidir. Stor perdeler, tül olmadığı için mutfaktaki yağ ve yemek kokusunu çekmez, böylece de kokmaz. Ayrıca mutfak sürekli ocağın ve dolayısıyla ateşin yandığı bir yerdir ve stor perdeler tül olmadığı için uçuşarak yangın tehlikesi yaratmazlar. Stor perdeler, görünüm açısından mutfak için en uygun perde türüdür. İnsanlar, mutfakta daha çok tercih ederler, çünkü daha pratik ve kullanışlıdır. Tül olmadığı için yiyecek ve yağ kokusunu çekmez. Ayrıca yatak odaları, salonlar ve evin diğer alanlarında da rahatlıkla stor perde kullanılabilir. Ancak bu, mobilyaların modernliğine bağlı olarak değişebilir. Stor perdeler, perde modelleri türleri içerisinde temizlenmesi en kolay perdelerdir. Yalnızca bir bez veya sünger yardımıyla kolaylıkla temizlenebilirler. Taç perde, stor perde kategorisinde, kendini temizleyen stor perde, glow stor perde, blackout stor perde, zebra stor perde, led ışıklı stor perde olmak üzere beş farklı perde modeline sahiptir. Kendini temizleyen stor perde modeli, kendini güneş ışığı ve ev içerisindeki aydınlatmaların yaydığı ışık ile temizler. Kendini temizleyen bu perde modeli, ihtiyaç duyulduğunda hafif nemli bir bez veya sünger yardımı ile silinerek temizlenebilir. Taç perde modelleri arasında yer alan glow stor perde, gün içerisinde güneşten ve aydınlatmalardan topladığı ışığı hava karardığında yaymaya başlıyor. Perdenin üzerindeki araba, ayıcık, prenses şekilleri ile özellikle çocukların çok sevdiği bir model olan glow perde, nemli bir bez veya sünger yardımı ile temizlenmektedir. Markanın bir diğer perde modeli ise blackout perde, yani karartma perde modelidir. Karartma perdeler, %100 ışık geçirmeme özelliği ile ortama ışık geçirilmemesi amacıyla özel olarak tasarlanmıştır. Taç ışık geçirmeyen perde, aynı zamanda kendini temizleme özelliğine de sahiptir. Bir diğer perde modeli olan zebra perde, üzerindeki çizgiler sayesinde, istenilen ışık seviyesine göre ayarlanabilmektedir. İstenildiği zaman şeritler tamamen yan yana getirilerek ışık engellenebilir, istenildiği zaman ise şeritlerin arası açılarak ışık girmesi sağlanabilir. Taç perde modelleri arasında en dikkat çekici olanlardan biri de led perdelerdir. İçerisinde led ışık olan bu perdeler, 3 saat gibi bir sürede şarj olarak, 56 saat boyunca ışık yaymaktadır. Led stor perdeler, 5dc elektrik ile çalıştığından çarpma gibi bir tehlikesi yoktur.

Perdelerde Kolay Bir Çözüm: Taç Hazır Perde

Taç hazır perde, markanın belirli ebatlarda ve modellerde ürettiği perde modelleridir. Hazır perdelerin ne boyutlarda olduğu dikim aşamasında belirlenir ve satılırken üzerinde hangi ebatlarda olduğu belirtilir. Böylece perde alacak kişiler, evlerine uyacak perdeleri, diktirme zahmetine girmeden kolaylıkla alabilmektedir. Hazır perdeler, farklı tür kumaşlardan, farklı şekillerde üretilebilirler. Taç hazır perde, fon perde, tül perde ve cibinlik gibi modellere sahiptir. Fon perdeler, genellikle pencerelerin kenarlarında duran, estetik durması amacıyla kullanılan perdelerdir. Fon perdeler genellikle pencereyi kapatacak genişlikte değildir. Taç fon perde, birbirinden farklı renk ve desen seçenekleri ile evlerine farklı bir hava katmak isteyen kişilerin tercih edebileceği fon perde modellerine sahiptir. Fon perdeler, gri, mavi, pembe, yeşil renk seçeneklerine sahip düz perde seçeneklerinin yanı sıra farklı desenlere de sahiptir. Taç fon perde, salon, oturma odası, yatak odası gibi alanlarda kullanılmak üzere geometrik veya doğadan esinlenilen birçok desen seçeneğine sahiptir. Çocuk odalarında kullanılmak üzere ise, arabalı, bebekli, ayıcıklı fon perdeler vardır. Fon perde modellerinde, stor perdelerde olduğu gibi güneş ve aydınlatıcıların ışıklarını depolayarak ışık yayan glow perde modeli de bulunmaktadır. Fon perdelerin temizlenmesi için kumaşının yıkanma derecesine dikkat ederek yıkanması gerekmektedir. Taç hazır perde modellerinden biri de tül perdedir. Tül perde, güneşi önlemek amacı ile kullanılmayan ancak hem gündüz dışarıdan içerisinin görünmesini engellemek, hem de dekoratif bir görüntü oluşturmak amacı ile kullanılan bir perde türüdür. Genellikle beyaz, ekru, krem gibi açık renklerde tercih edilen tül perdeler, odalara ferah bir görünüm vermektedir. Taç tül perde, birbirinden farklı modelleri ile oldukça kullanışlı ve şık durur. Markanın tül perdeleri, hem düz, hem de büzgülü kullanılabilmektedir. Ekstraforda bulunan ipleri çekerek kolay bir şekilde büzgülü görünüm elde edilmektedir. Birçok farklı ebatta bulunan tül perdelerin, üzerinde yazan ebatları düz kullanımdaki ebatlardır. Taç tül perde, 30 derecede narin yıkama ile yıkandığında zarar görmeden çok uzun süreler kullanılmaktadır. Tül perde modellerinde, düz modellerin yanı sıra çiçek desenli modeller de bulunmaktadır. Taç hazır perde modellerinden bir diğeri de cibinliktir. Cibinlik, sivrisinek ve böceklerin uyurken gelmemesi, rahatsız etmemesi için yatağın üzerine çadır şeklinde asılan ve aşağı inerek yatağın kenarlarını da kapatan perde türüdür. Cibinlikler genellikle çocuklar için kullanılsa da yetişkinlerde uyurken cibinlik tercih edebilir.

Taç Perde İle Çocuk Odaları Çok Daha Renkli

Taç perde, çocuk odasında kullanılacak perdeler için pek çok seçeneğe sahiptir. Çocuk odasının perdeleri, özellikle gelişim çağındaki çocukların rahat uyabilmesi, odaklı bir şekilde ders çalışabilmesi açısından çok önemlidir. Taç ışık geçirmeyen perde, güneş ışığının girmesini engellediği için sabahları ışık nedeniyle çocuğun uyanmasına engel olur ve çocuklar rahat bir şekilde uyur. Bunun yanı sıra ışık geçirmeyen perde, ortaokul ve lise dönemindeki çocukların rahatsız olmadan odaklanmış bir şekilde ders çalışabilmesine imkân verir. Marka, farklı desen seçeneklerini de çocukların ve gençlerin beğenisine sunmaktadır. Perdelerde kullanılan desenler, çocukların ve gençlerin odalarında sıkılmaması açısından önemli olduğu gibi hayal güçlerini geliştirme açısından da faydalıdır. Ayıcık, bebek, araba gibi desen seçenekleri ile çocuk odası perdeleri, çocukların odalarında keyifli vakit geçirmelerine yardımcı olacaktır. Salon, oturma odası ve yatak odalarında kullanılan stor perde modellerinden glow perde, çocuk odalarında da kullanılmaktadır. Taç ışıklı perde, özellikle küçük yaştaki çocukların dikkatini çekerek, odalarını yalnızca bir oda olmaktan çıkararak, kendi oyun alanları haline getirmektedir. Güneşten ve aydınlatmalardan gelen ışığı depolayan glow perde modeli, karanlıkta bu ışığı yansıtarak farklı bir görünüme yol açmaktadır. Glow perde modelinin yanı sıra ışıklı perde modelleri arasında led perdeler de bulunmaktadır. Perdelerin içerisinde bulunan LED ışıklar, 3 saat gibi kısa bir süre de dolarak 56 saat ışık verebilmektedir. Taç ışıklı perde içerisindeki LED ışıklarda, 5 dc elektrik bulunduğundan elektrik çarpması gibi bir risk bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra LED perdelerde herhangi bir kısa devre yapması durumunda koruma devresi aktif olarak elektrik kesilmektedir. Böylece çocukların güvenliği ve sağlığı korunmuş olur. Glow perde ve LED perdeler nemli bir bez veya sünger yardımıyla kolaylıkla temizlenmektedir. Taç stor perdeler, çocuk odalarının ebatları ölçüsünde özel olarak hazırlanmaktadır. Taç fon perdeleri arasından çocuk odalarında kullanılabilecek çizgi film, ayıcık desenli perdelerde vardır. Bunun yanı sıra mavi, pembe, yeşil, lila gibi düz renk fon perdeler de özellikle genç odalarında kullanılabilir. Hazır perdeler kategorisinde olan fon perdeler, belli ebatlarda üretilmektedir. Bu ebatlara bakarak çocuk odası için en uygun perde seçilebilir. Çocuk odalarında kullanılabilecek bir diğer perde modeli de tül perdelerdir. Renkli storların üstüne veya fon perdelerin altına kullanılabilecek olan tül perdeler, genellikle açık renkte üretilmektedir.

Taç Perde Fiyatları, Kampanyaları, Yorumları

Taç perde fiyatları, perdelerin hazır veya stor oluşuna, kullanım alanına ve ebatlarına göre değişim göstermektedir. Çocuk odasında kullanılan perdeler, buna uygun olarak fiyatlandırılırken, hazır perde ve stor perde kategorisi içerisindeki farklı modellerde farklı şekilde fiyatlandırılmaktadır. Taç perde kampanya, en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Markanın perde kampanyaları da fiyatları gibi dönemlere, mevsimlere ve ürün gruplarına bağlı olarak değişim göstermektedir. Taç perde, stor perde, hazır perde gibi seçenekleriyle oldukça kullanışlıdır. Markanın müşterilerinin en beğendiği özelliklerden biri perde modellerinin kolay temizlenebilir olmasıdır. Stor perdeler, nemli bir bez veya sünger yardımıyla silinerek temizlenmektedir. Fon ve tül perdeler ise kumaşlarına göre yıkanma dereceleri ve narin yıkama ile yıkanmakta ve uzun süreler yıpranmadan kullanılabilmektedir. Taç perde modelleri arasında kendi kendini temizleyebilen perde ise en çok beğenilen modeller arasındadır. Güneşten ve aydınlatmalardan aldığı ışıkla kendini temizleyen perdeler, perde silmek istemeyenlere büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Taç ışıklı perde, müşterilerin en beğendiği perde modellerinden bir diğeridir. Perde ortama loş bir ışık vermektedir. Bunun yanı sıra gün boyu çevresinden ışık toplayan glow perde de karanlıkta topladığı ışığı çevresine yansıtmakta ve elektrik kullanımı azaltmaktadır. Taç tül perde, ekstraforlarında bulunan ip ile birlikte kenarlara büzülerek daha estetik bir görüntü oluşturmakta ve istenilen anda camın açılmasını sağlamaktadır. Bu özellik, müşterileri kullanış açısından memnun etmektedir. Taç perde renk kartelası, özellikle stor, fon ve tül perdelerdeki renk seçenekleri ile beğeni toplamaktadır. Açık renklerin yanı sıra, koyu ve mavi, yeşil, lila gibi canlı renklerinde olması evine perde ile renk getirmek isteyenlerin yüzünü güldürmektedir. Markanın perdelerinde renk seçeneklerinin yanı sıra, farklı desen seçenekleri de vardır. Özellikle çocuk odalarında kullanılan desenler, çocukların odalarında sıkılmalarını engelleyerek daha keyifli vakit geçirmelerini sağlamaktadır. Bu da hem çocukları, hem de anne-babaları mutlu etmektedir. Çocuk odası perdeleri, araba, bebek, ayıcık, denizci gibi desenler ile farklı seçeneklere sahiptir. Bunun yanı sıra, çocuk odalarında sıklıkla ışıklı perdeler kullanılmaktadır. Sizde taç perde ile evinize farklı bir hava katmak, perde modellerini incelemek ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız, Trendyol sayfasına girerek detaylı şekilde inceleyebilir ve kolayca sipariş verebilirsiniz.