"

Domestos Dezenfektan

" araması için 22 sonuç listeleniyor

Tüm Yüzeyler İçin Domestos Dezenfektan Ürünleri

Domestos dezenfektan ürünleri, yüzey temizlemede kullanılır. Kirlenen alanları hijyenik bir hâle getirmek için gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Hem pratik hem de verimli bir ev temizliği için rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle banyo ve mutfak tezgahları bu ürün sayesinde daha parlak bir görünüm kazanır. Domestos dezenfektanı sadece evinizde değil ihtiyaç duyduğunuz her ortamda kullanabilirsiniz.

Söz konusu temizleyicinin etkinliği bir hayli yüksektir. İstenilen hijyeni sağlarken mikrop ve bakteri gibi zararlı organizmaların neredeyse tamamını kolaylıkla yok eder. Kullanma talimatı okunduktan sonra dezenfektanların temiz hâle gelmesi istenen bir yüzeye uygulanması gerekir. Böylece en verimli sonucu almak mümkün hâle gelir. Birçok farklı kullanım alanı olan söz konusu temizlik ürünlerinin uygulama yöntemleri değişiklik gösterebilir. Bulaşıcı mikroorganizmaları yok ederek insan sağlığını tehdit eden etkenleri ortadan kaldıran dezenfektan ürünleri arasında yer alan Domestos sayesinde emaye kaplı yüzeylerin yanı sıra farklı materyaller kullanılarak üretilmiş eşyalar da temizlenebilir.

Domestos dezenfektan, kirleri kolaylıkla çıkarır ve uygulandığı yüzeye zarar vermez. Temizlik sırasında tercih edilebilecek ürünlerden birisi olan Domestos dezenfektan sprey pratik kullanım özellikleri ile dikkat çeker. Güçlü formülü sayesinde zararlı bakterileri öldürür ve yüzeyde iz bırakmaz. Ev veya iş yerlerinde gün içerisinde sıkça temas edilen kapı kolu, masa, sandalye, banyo tezgahı ve ışık açma kapama düğmesi gibi nesnelerin üzerinde zararlı mikroorganizmaların yaşamaları daha kolaydır. Ancak hijyen sağlamak için kullanabileceğiniz bir ürün olan Domestos yüzey spreyi bu gibi mikroorganizmaları ortadan kaldırır. Böylece yaşam alanları sağlık açısından daha güvenli hâle gelir.

Domestos Dezenfektanın Kullanım Alanları ve Özellikleri Nelerdir?

Domestos Dezenfektanın Kullanım Alanları ve Özellikleri Nelerdir?

Domestos pratik yüzey spreyi sayesinde özellikle çocuklu aileler ve evcil hayvan sahipleri, yaşam alanlarının temiz olduğuna emin olabilir. Böyle durumlarda elleri kirlerden arındırmak için kullanılabilecek bir ürün olan antibakteriyel jel yardımı ile hızlıca hijyen sağlanabilir. Ancak uzun süreli ve kalıcı bir etki için temas edilen bölgelerin temizliği sırasında tesiri yüksek ürünler tercih edilmelidir. Böylece bebekler, küçük çocuklar ve evcil hayvanlar gün boyunca zararlı mikroorganizmalardan korunmuş olur. Bununla birlikte Domestos dezenfektan ürünleri kapı yüzeyleri, kargo kutuları, ve anahtarlık gibi sıkça temas edilen nesneler üzerinde de güvenle kullanılabilir.

Cep telefonları, en sık temizlenmesi gereken eşyaların arasında yer alır. Gün içerisinde sıkça kullanılan dokunmatik aletler, sürekli temas hâlinde olunan nesneler olduğu için zararlı bakterilere ev sahipliği yapabilir. Bu nedenle cep telefonlarının temizliğini düzenli ve doğru bir şekilde gerçekleştirmek önem arz eder. Domestos sprey dezenfektan sayesinde bu işlemin kolay bir biçimde gerçekleştirilmesi mümkündür. Söz konusu ürün kullanıldıktan sonra cihazı ovmak gerekmez. Ayrıca içerdiği %80 alkol oranı sayesinde de yüzeylerde yapışkan bir kalıntı bırakmaz. Bu açıdan Domestos dezenfektan sprey kullanımı oldukça pratiktir. Bununla birlikte sahip olduğu basit mekanizma sayesinde uygulama sırasında çaba gerektirmez. Ürünü kullanım öncesinde çalkalamak etkinliğini artırır. Ayrıca sahip olduğu esans sayesinde ferah bir kokusu vardır.

Bu spreyin evin en çok kullanılan alanlarından birisi olan mutfaktaki yüzeyler üzerine uygulanmasında da sakınca yoktur. Zor çıkan kirlerin ve inatçı yağların temizliği sırasında büyük kolaylık sağlar. Ağır yemek artıkları ve küfleri zorlanmadan yok eder. Domestos yüzey spreyi; seramik, porselen, plastik ve uygun ahşap materyaller üzerinde de kullanılabilir. Uygulanmak istenen bölgeye 20 cm mesafeden direkt olarak 5 saniye boyunca sıkılması yeterli olur. Ardından ürünün yüzey üzerindeki etkinliğini göstermesi ve kuruması için yaklaşık olarak 15 dakika beklemek gerekir. Bu süre geçtikten sonra temiz bir bez yardımı ile yüzey silinebilir ve kirlerden arındırılabilir.

Domestos Dezenfektan Çeşitleri ve Ebatları Nasıldır?

Domestos Dezenfektan Çeşitleri ve Ebatları Nasıldır?

Domestos dezenfektan, farklı türler barındıran bir ürün serisidir. Söz konusu çeşitler arasında köpük temizleyici ve dezenfektan etkili ıslak mendil gibi seçenekler yer alır. Ebatlar, her ürün için farklılık gösterebilir. Domestos yüzey temizleyiciler, 1500 ml olarak satışa sunulmuştur. Ayrıca limon, çam ve okyanus kokulu üç farklı çeşidi vardır. Öte yandan alkol bazlı dezenfektanlar ise 45 adet temizleme mendili formunda ve 100, 200, 400 ml ebatlarındaki şişelerin içerisinde kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Spreylerin ise birçok türü vardır. Domestos Hijyenik Köpük ürünün kutup veya okyanus ferahlığı içeren çeşidi tercih edilebilir. Her iki dezenfektan da 450 ml’lik mekanizmalı şişede yer alır. Bunun yanı sıra markanın Mutfak Sprey, Hijyenik Çok Amaçlı Sprey ve Sıfır Klor Sprey gibi ürünleri de vardır. Bu üç temizlik malzemesi de 750 ml ebatındadır.

Kullanılan herhangi bir Domestos dezenfektan ürününün, yüze ve göze temasından kaçınılmalıdır. Böyle bir durumda problemli bölge bol su ile durulanmalı ve en kısa sürede uzman bir doktora başvurulmalıdır. Ek olarak bu ürünü uzun süre solumak baş dönmesi gibi sorunlara yol açabilir. Temizlik esnasında bulunulan ortam mutlaka havalandırılmalı düzenli aralıklar ile temiz havaya çıkılmalıdır. Bunların yanı sıra dezenfektanların uygun olmayan zeminlerin ve materyallerin üzerinde kullanımı deformasyon belirtilerinin görülmesine yol açabilir. Bu nedenle boyalı ve cilalı yüzeylerin, doğal ahşapların ve kauçuk materyallerin temizliği için kullanılmamalıdır. Ayrıca bu ürünlerin; eloksalli alüminyum, deri, kumaş, ipek ve akrilik plastikler üzerinde de kullanılması tavsiye edilmez.

Dezenfektan, bahsi geçen materyaller kullanılarak üretilmemiş olan fakat nasıl bir reaksiyon meydana geleceğinden emin olunamayan yüzeylerin üzerine çok az sıkılarak test edilebilir. Ayrıca cilalı kapı kolları veya cep telefonları gibi nesnelerin üzerinde kullanılmak istendiğinde bir bez yardımı ile uygulanabilir. Daha sonra kendiliğinden kurumasına izin verilebilir. Elektrik akımının bulunduğu bölgelerden uzak tutulmalıdır. Buna ek olarak statik elektriklenme riski olan cihazların yüzeylerine ürün kapalı olsa bile dezenfektan çeşitlerinin uygulanmaması gerekir.

Domestos dezenfektan ürünlerinin kullanım ve saklama aşamasında yüksek sıcaklıklardan uzak tutulması gerekir. Böylece bu temizleyicileri güvenli bir yerde muhafaza etmek ve gerekli anlarda herhangi bir sorun yaşamadan kullanmak mümkün olur. Dezenfektanların araç içerisinde kullanılması tavsiye edilmez. Direksiyon ve vites gibi sık temas edilen bölgeler üzerinde bu ürünü kullanmak, aşınmaya ve yıpranmaya yol açabilir.

Domestos Dezenfektan Fiyatları Nasıldır?

Domestos Dezenfektan Fiyatları Nasıldır?

Domestos dezenfektanların birçok çeşidi olduğu için fiyatları da bu doğrultuda değişiklik gösterir. Örneğin Domestos sprey fiyatının belirlenme aşamasında ürünün 100, 200 veya 400 ml olması farklı sonuçlar doğurur. Ek olarak alınan adet sayısı da bu noktada büyük bir role sahiptir. Ürünlerin yoğun kıvamı ve zararlı mikroorganizmalar üzerindeki etkisi ise aynı seviyededir. İster köpük ister sprey olsun kullanımları oldukça pratiktir. Bununla birlikte kullanıcının zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Domestos dezenfektan temizlik sırasında güvenle kullanılabilecek bir üründür.

Bu noktada ürünü güvenilir satıcılardan almak gerekir. Orijinal olmayan dezenfektanlar, uygun fiyatlı gibi görünseler de gelecekte hem maddi hem de manevi olarak büyük problemlere yol açabilir. Bu nedenle kullanım amacınıza uygun olan dezenfektan türünü belirledikten sonra bütçenize en uygun ve kaliteli olan ürünleri tercih etmeniz tavsiye edilir. Domestos dezenfektan fiyatları, bu açıdan kişileri memnun eder. Az bir miktar sıkılsa dahi yoğun hijyen sağlayan bu ürün, uzun süre boyunca muadil bir temizlik malzemesi almanızı gereksiz kılar. Dilerseniz siz de Trendyol üzerinden bu ürünler ile ilgili bir fiyat araştırması yapabilirsiniz.