placeholder
"

Faber Castell Grip 1347

" araması için 262 sonuç listeleniyor

Faber Castell Grip 1347

Faber Castell Grip 1347

Uçlu kurşun kalemler, hem okulda hem de ofiste sıklıkla kullanılan kalem türleri arasında yer alır. Yazı yazmak ve çizim yapmak için kullanışlı olan uçlu kalem çeşitleri, pek çok kalem markası tarafından sayısız modelde size sunulur. Faber Castell, uçlu kalem üretimi konusunda öncü markalar arasında yer alır. Özellikle Grip serisi ile herkesin ihtiyacına uygun bir kalem modeline kataloğunda yer verir. Siz de son derece kullanışlı olan Faber Castell Grip 1347 uçlu kalem çeşidine Trendyol aracılığıyla sahip olabilirsiniz.

Hangi uçlu kalem çeşidini kullanacağınızı belirlemek için uçlu kalemin çalışma mekanizmasına, uçlu kalem modellerine ve bu kalemleri hangi amaçlarla kullanacağınıza dair bilgi sahibi olmanız gerekir. Kendi ihtiyaç ve isteklerinize karar verdikten sonra arzu ettiğiniz Faber Castell uçlu kalem Grip 1347 modeline farklı renk seçenekleriyle sahip olabilirsiniz. Alışverişiniz sırasında size özel avantajlı kampanyalardan ve indirim fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Pratik Uçlu Kalemlerin Çalışma Prensibi

Uçlu kalem çalışma şekilleri farklılık gösterse de genel olarak ortak özellikler barındırır. Faber Castell, uçlu kalem üretiminde kullanım kolaylığına önem vererek yazı ve çizimlerinizi daha kolay tamamlamanıza olanak sağlar. Uçlu kurşun kalemlerde sıradan kurşun kalemlerden farklı olarak bir kalemtıraş kullanmanıza gerek olmaz.

Kurşun besleme mekanizması sayesinde kalem arkasındaki tuşa baskı uygulandığında, kalem içinde yer alan uç öne doğru itilir. Bunu sağlamak için kalem içerisinde detaylı bi mekanizma bulunur. Bu mekanizma sağlam olduğu için sahip olduğunuz Faber Castell Grip 1347 modelini senelerce kullanabilirsiniz.

Mekanizma genel hatlarıyla tüm uçlu kalemlerde ortaktır. Değişiklik gösteren tek özellik ucun dışarı itilme yöntemidir. Bazı uçlu kalemlerde, ucun çıkması arka tarafta bulunan bir düğme ile sağlanır. Bu düğmeye uygulanan baskı, yay düzeneğini aktifleştirir ve kalem içinde bulunan uç dışarı çıkar. Buna ek olarak çalkalama yöntemiyle devreye giren mekanizmalar ya da otomatik besleme düzenekleri de uçlu kalem tasarımlarında kullanılır. Bu değişikliğin sebebi, ucun çıkma süresini kısaltmak ve bu sayede daha hızlı not almanızı ve çizim yapmanızı sağlamaktır.

Çalkalamalı kalemler, aşağı yukarı doğru sallandığında ucun bir birim dışarı çıkması sağlanır. Bu işlem, kalem arkasında bulunan düğmeye basmaktan daha hızlı sonuç verir. Dolayısıyla bu tarz kalemler öğrenciler arasında popülerdir. Otomatik besleme mekanizmalarında ise ucun çıkma anına kalem kendisi karar verebilir. Bunu algılamak için kağıt üzerine uygulanan baskıyı analiz eder. Kağıt üzerindeki baskı artarsa uç kalem içine girer, azaldığı durumlarda dışarı verilir. Böylece otomatik besleme uçlu kalemleri elinize aldığınız anda kullanabilirsiniz.

Uçlu Kalem Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Uçlu kalem seçerken dikkat etmeniz gereken üç temel özellik vardır. Bunlar uç boyutu, grafit sertliği ve kalem malzemesidir. Uç boyutu açısından genellikle üç farklı seçenek bulabilirsiniz. Bir mekanik kurşun kalem ucunun boyutu, milimetre cinsinden ölçülür ve standart boyutlar çap olarak 0,5, 0,7 veya 0,9 milimetredir. 0,7 milimetre uç kalınlığı en standart ölçüdür. 0,5 milimetre daha ince yazmayı sevenler için, 0,9 milimetre kalın yazmaktan hoşlananlar için uygundur.

Grafit sertliği, kalemin sert ya da yumuşak olmasını belirler. 9H ve 9B skalasında değerlendirilen kalemler, 9H seviyesine yaklaştıkça daha sert ve silik, 9B seviyesine yaklaştıkça daha kalın ve yumuşak bir kullanım sağlar. Kalem malzemesi açısından uçlu kalemler metal, plastik ya da tahta gibi malzemelerden üretilmiş olabilir. Hangi malzemeyi tercih edeceğinize tamamen kişisel zevkleriniz doğrultusunda karar verebilirsiniz.

Kullanışlı Uçlu Kalem Modelleri

Uçlu kalem çeşitleri, uzun süre yazı yazmanızı ve çizim yapmanızı mümkün kılan konforlu tasarımlara sahiptir. En çok kullanılan uçlu kalem modelleri arasında Faber Castell Grip 1347 yer alır. Bu kalem basmalı mekanizması sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Hem ofiste ve toplantıda not alırken hem de okulda ders çalışırken rahatlıkla kullanılabilen kalemlerden biridir. Klasik basmalı mekanizmanın yanı sıra farklı kullanım yöntemlerine göre özelleşmiş uçlu kalem çeşitleri bulmak mümkündür.

Döndürmeli Mekanizmaya Sahip Uçlu Kalem Modelleri

Döndürmeli uçlu kalem modellerinde, ucun öne çıkması için kalem arkasında bulunan düğme çevrilir. Kalem önünden gelen bir tıklama sesi sonrasında ucun çıktığını görebilirsiniz. Kalem içinde yer alan mekanizma, basmalı uçlu kalem çeşitleri ile birebir aynıdır. Tek fark bu kalemlerde basma yerine döndürme hareketinin uygulanmasında gizlidir. Döndürmeli uçlu kalem çeşitlerinde uç tükendiğinde kalemin arka kısmında bulunan kapak kaldırılır. Ortaya çıkan bölme içine kullanacağınız ucu yerleştirerek kalemin hazır olmasını sağlayabilirsiniz.

Bükümlü Çalışan Uçlu Kalem Çeşitleri

Günümüzde pek yaygın olmayan bükümlü uçlu kalem çeşitlerinde iç kısım, kullanıldıkça kalem ucunu aşağıya doğru saran bir tür vida mekanizmasına sahiptir. Ucunuz bittiğinde, vidayı çıkararak yeni ucu yerleştirebilir ve onu yukarı doğru sarabilirsiniz. Bu tarz uçlu kalemlerde, yedek uç bulundurabileceğiniz ekstra bölmeler vardır. Böylece ucunuz bittiğinde hazırlıksız yakalanma ihtimaliniz ortadan kalkar.

Çalkalamalı Kullanışlı Uçlu Kalem Türleri

Uçlu kalemde basma hareketini tekrarlamak istemiyorsanız çözümlerden biri çalkalamalı uçlu kalem türlerini kullanmaktır. Bu kalem çeşitlerinde, aşağı yukarı sallama hareketi kalem içine gizlenmiş ağırlığı devreye sokar. Bu sayede kalem ucu dışarı doğru itilir. Çalkalamalı uçlu kalem mekanizmaları hem sallayarak hem de basmalı olarak çalışabilir. İki şekilde de size kullanım kolaylığı sunar.

Otomatik Besleme Uçlu Kalem Modelleri

Bazı uçlu kalem modellerinde, kalem ucu tükenene kadar basma yapmadan kalemi kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu kalemler, otomatik besleme uçlu kalem modelleridir. İlk aşamada, otomatik uçlu kalemleri kullanmak için alışmanız gerekir çünkü kullanırken ucu göremezsiniz. Kurşun ucun etrafında plastik bir koni bulunur. Bu plastik koni, kağıda baskı uygulandığında içeri doğru çekilir ve ucu öne iter. Bu sayede kalem, siz herhangi bir hamle yapmadan kalem ucunu kendi kendine iter. Bu size yazı yazarken ya da resim yaparken hız kazandırır.

Her İhtiyaca Uygun Uçlu Kalem Kullanım Alanları

Uçlu kalemleri kullanabileceğiniz iki alan bulunur. Bunlardan ilki yazı yazmak, ikincisi ise çizim yapmaktır. Yazı kalemleri ve çizim kalemlerinin özellikleri farklılık gösterir. Kalemi ne amaçla kullanacağınızı düşünerek tercih yapmak iyi bir fikirdir. Kalem seçimini yapmadan önce amacınıza karar vererek en doğru tercihi yapabilirsiniz.

Yazı Yazmaya Uygun Uçlu Kalem Çeşitleri

Yazı yazacağınız uçlu kalemin kolay kırılmayacak kadar kalın uçlu olması gerekir. Kaleme uygulanan baskı kişisel kullanıma göre şekillenir. Bazıları 0.5 milimetre uçları kullanırken kimileri Faber Castell Grip 1347 gibi 0.7 milimetre uçlu kalem çeşitlerini tercih eder. Hatta daha güçlü uçlu kalemlere ihtiyacınız varsa 0.9 milimetre uçlu olan mekanik kalem çeşitlerini de kullanabilirsiniz. Ders notu tutmak için düzenli olarak uçlu kalem kullanıyorsanız çalkalayıcı mekanizmalar ya da otomatik besleme düzenekli uçlu kalemleri tercih edebilirsiniz.

Çizimde Fark Yaratacak Uçlu Kalem Modelleri

Çizim ya da eskiz için farklı uçlu kalem modellerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Çizim tarzınıza en uygun kalemi bulmak için deneme yapmanız gereklidir. Faber Castell Grip 1347 modeli, çizim ve eskiz çalışmalarınız için kullanabileceğiniz kalemler arasındadır. Çizim için uç kalınlığı çok önemlidir. Kaba çizimlerde, genellikle daha yumuşak kurşun dereceleri kullanan kalın uçlardan yararlanabilirsiniz. 0,5 milimetre uçlu kalemler, teknik stillerde çalışmanıza olanak tanır. 0.3 milimetre uçlu kalemler ise en ayrıntılı çizimleri yapmak için elverişlidir.

Bir sanatçının çizim kalemini sürekli yanında taşıması önemlidir. Kalemlikler, uçlu kalemlerin zarar görmesini engeller. Ancak onları cebinizde taşımak istiyorsanız yuvarlak uçlu kalemler sizin için daha uygun olabilir. Sivri uçlu kalemler, gelişigüzel taşındığında ince uçları kırılabilir ya da size zarar verebilir. Böyle bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız çift darbeli uçlu kalemler de işinizi görür. Çizim için kullandığınız uçlu kalemlerde, saklı silgi düzenekleri bulunabilir. Uçlu kalemlerde silgiler, genellikle kalemin arkasında gizlenir.

Kaliteli Uçlu Kalem Kullanmanın Avantajları

Uçlu kalem, kurşun ilerletme mekanizmasına sahip olan kalem çeşitleridir. Sıradan kurşun kalemlere muadil olarak üretilen uçlu kalemler, size kullanım kolaylığı sağlar. Uçlu kalem tercih etmek için değerlendirmeniz gereken sebepler bulunur. Öncelikle uçlu kalemlerde, uç kalınlıkları standarttır. Dolayısıyla kullanmadan önce ucu keskinleştirmenize gerek kalmaz. Özellikle yazı yazarken tutarlı uç kalınlığı işinize yarar. Böylece yazınızın belli bölümleri kalın, diğer bölümleri ise ince olmayacaktır.

Uçlu kalem kullanımının bir diğer sebebi tutarlı bir denge sağlamaktır. Tahta kurşun kalem çeşitlerinde, kalem kısaldıkça denge değişir. Ancak uçlu kalemlerde kalem ağırlığı ve boyu hiç değişmediğinden onu her zaman aynı şekilde kullanabilirsiniz. Uçlu kalemler doldurulabilir bir düzeneğe sahiptir. Ucunuz bittiğinde tek yapmanız gereken yeni bir uç eklemektir. Bazı tahta kalem çeşitlerinde yapım aşamasında ağaçlar kesildiği için doğa zarar görebilir. Uçlu kalemler dış görünüşüne göre teknik, lüks ya da basit tasarımlara sahip uçlu kalem çeşitleri bulunabilir.

Faber Castell Grip 1347 Özellikleri

Grip 1347 Faber Castell markasının en çok talep gören kalem modelleri arasında yer alır. Bunun sebebi kalemin estetik ve işlevsel olmasıdır. Çoğu uçlu kaleme göre Faber Castell Grip 1347 ince yapısıyla dikkat çeker. Bu sayede parmak arasına tam olarak oturarak kullanım kolaylığı sağlar. Üzerinde yer alan kauçuk kavrama bölgesi, kalemin elden kayarak düşmesini engeller. Böylece hem kalemi daha rahat tutabilir hem de daha hızlı bir şekilde yazabilirsiniz.

Faber Castell Grip 1347, basmalı uçlu kalem modelleri arasında yer alır. Kalem arkasında bulunan düğmeye güç uygulanarak ön taraftan kalem ucunun dışarı itilmesi sağlanır. Düğmeye basıldığında kalem içindeki yaylı mekanizma devreye girer. Ucun itilmesini sağlayan mekanizma bu yaylı düzenektir.

Faber Castell Grip 1347 0.7 milimetre uç kalınlığına sahiptir. Bu kalınlık genellikle her kullanıcı için idealdir. 0.5 milimetre uçlar daha hassas baskı talep eder. 0.9 olanlar ise kalın çizgilerin oluşmasına sebep olur. Dolayısıyla 0.7 hem kullanım kolaylığı sağlar hem de çizgilerin ideal bir kalınlıkta olmasını mümkün kılar.

Faber Castell Grip 1347, yazı yazarken ya da çizim yaparken oluşabilecek hatalara hızla müdahale edilmesi için bir silgi mekanizması barındırır. Bu mekanizma kalem içine gizlenmiştir. Silgiyi açığa çıkarmak için arka tarafta bulunan döndürülebilir düğme çevrilir. Bu düğmenin orta noktasından silgi uzamaya başlar. Kullanım süresini artırmak için olabildiğince uzun tasarlanan silgi, kağıt üzerinde iz bırakmaz ve karalama yapmaz.

Uçlu kalemin kolay taşınabilmesi için, ön kısımda yer alan ve ucun çıktığı ince sert kısım, kalem içine doğru çekilebilir. Bu sayede sadece kalemlikte değil aynı zamanda kıyafetinizin cebinde de Faber Castell Grip 2 1347 modelini sorunsuzca taşıyabilirsiniz. Bu geri çekilmenin avantajlarından bir tanesi de, ucun zarar görmesini engellemektir. Bu sayede seneler boyunca kaleminizi güvenle kullanabilirsiniz.

Faber Castell Grip 1347, yazı yazmayı kolaylaştırmak için yastıklama teknolojisini kullanır. Kalemin uç kovanında bulunan yastıklama düzeneği ucun baskı uygulandığında ya da kağıda temas ettiğinde kırılmasını önler. Bu sayede hem yazma kolaylığı sağlanır hem de uç sarfiyatı engellenir.

Kalemin gömlek ya da ceket üst cebinde kolaylıkla taşınabilmesi ya da defter ve kitaplar üzerine tutturulabilmesi için üzerinde metal bir klips bulunur. Bu metal klips son derece ince bir tasarıma sahiptir. Bu sayede kalemin olduğundan daha estetik görünmesine olanak tanır. Aynı zamanda paslanmaz çelikten üretilen klips, zaman içerisinde oksitlenmez.

Kurşun kalemlerin sertlik ve siyahlık değerlerini ölçmek için HB grafit yöntemi kullanılır. Faber Castell 1347, sertlik ve siyahlık derecesi olarak B kademesindedir. B, kalemin yazı yazmaya uygun bir yumuşaklıkta ve siyahlıkta olduğunu gösterir. Bu sayede Faber Castell Grip 1347 siyah uçları kullanırken eliniz yorulmadan yazıyı tamamlayabilir ve istediğiniz gibi koyu siyah bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Herkesin kalem rengi zevki birbirinden farklı olabilir. Faber Castell, tüm kullanıcılara uygun olabilmesi için Grip 1347 modelinde birçok renk seçeneğini piyasaya sürer. Faber Castell Grip 1347 renkleri metalik ya mat alternatiflerle tercih edilebilir. Renk seçenekleri arasında kırmızı, mavi, açık mavi, turkuaz, mor, beyaz, yeşil, lila, bordo, metalik siyah, metalik kırmızı, metalik mavi ve metalik yeşil seçenekleri bulunur.

Uçlu kalemlere tek tek sahip olabileceğiniz gibi Faber Castell Grip 1347 set seçeneklerini tercih ederek birden fazla uçlu kalem edinebilirsiniz. Böylece yazı ve çizim yaptığınız her noktaya bir uçlu kalem bırakarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. İsterseniz bu kalemleri sevdiklerinize armağan ederek ortak kalem çeşidini kullanabilirsiniz. Faber Castell Grip 1347 turkuaz, mor, beyaz, yeşil, lila, mavi, bordo kalem çeşitlerinden oluşan seti temin ederek rengarenk bir uçlu kalem koleksiyonuna sahip olabilirsiniz.

Her İhtiyaca Uygun Faber Castell Grip 1347 Fiyat Seçenekleri

Faber Castell Grip 1347 fiyatları belirlenirken, kalemin sahip olduğu birden fazla kullanışlı özellik göz önünde bulundurulur. Öncelikle Faber Castell Grip 1347 hem okulda hem de işte kullanılmak için uygun bir dizayna sahiptir. Basmalı mekanizması, onun daha kolay ve uzun süre kullanılmasını sağlar. Bu kullanışlı kaleme, bütçenize uygun fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

Özellikle Faber Castell Grip 1347 modellerini tek olarak değil set halinde satın alırsanız tasarruf etmeniz mümkün hâle gelir. Uçlu kalem kullanımı, tahta kurşun kalem kullanımından daha ekonomiktir. Çünkü tahta kalemler tükendikleri zaman yenilenmek durumundadır ve onları keskinleştirmek için kaliteli kalemtıraş çeşitlerine ihtiyaç duyarsınız. Ancak uçlu kalem çeşitlerinde, kalemin ana mekanizması sürekli olarak sizinledir. Yapmanız gereken tek şey, ona uygun kalem uçlarına sahip olmaktır.

Faber Castell Grip 1347 Çeşitleri Trendyol’da

Uçlu kalem tercihinizi yapmadan önce istek ve ihtiyaçlarınızı iyi belirlemeniz gerekir. Faber Castell Grip 1347, size ihtiyacınızdan daha fazlasını sağlayan uçlu kalem modelleri arasında yer alır. Estetik görünümü ve kullanışlı mekanizması sayesinde bu kalem çeşidini güvenle kullanabilirsiniz. Faber Castell Grip 1347 modelini satın almak için yapmanız gereken tek şey, Trendyol sitesinden istediğiniz rengi tercih ederek alışveriş sepetinize onu eklemektir.

Trendyol’dan yapacağınız kırtasiye alışverişlerinizde size özel indirimli fırsatlar ve avantajlı kampanyalardan kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Sahip olacağınız Faber Castell Grip 1347 uçlu kalem modelini, hem kendiniz kullanabilir hem de sevdikleriniz için anlamlı bir hediye olarak değerlendirebilirsiniz. Güvenli paketleme ve hızlı teslimat seçeneklerinden faydalanarak siparişinizi en kolay şekilde tamamlayabilirsiniz.