"

Grup Priz Uzatma Kabloları

" araması için 11728 sonuç listeleniyor

Grup Priz Uzatma Kabloları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Uzatma Kablosu Nerelerde Kullanılır?

Elektriğin daha pratik ve verimli bir biçimde kullanılmasını sağlayan uzatma kabloları, neredeyse her yerde kendilerine yer bulur. Ev, işyeri ve eğitim kurumu gibi birçok alanda bu araçları değerlendirebilirsiniz. Evlerdeki odaların büyük bir kısmında mutlaka priz bulunur. Ancak dekorasyon sırasında alınan kararlar gereği, bu prizlere uzak kalmak mümkündür. Böylesi anlarda uzatma kabloları devreye girer. Çeşitli uzunluklara sahip kablolarla beraber elektriği başarılı biçimde dağıtmak mümkün hale gelir. Akıllı telefon, tablet, bilgisayar, beyaz eşya ve televizyon gibi cihazlar sıklıkla elektriğe gereksinim duyar. Uzatma kabloları sayesinde böylesi cihazların tamamını eş zamanlı olarak kullanabilir ya da şarj edebilirsiniz. Islak zeminlerden uzakta olduğunuz hemen her yerde böylesi kabloları kullanabilirsiniz.

Uzatma Kablosu Kaçlık Olmalı?

Doğru uzunluğun ne olması gerektiğine genellikle kişilerin kendisi karar verir. Ortalama büyüklükteki bir odada elektriği taşımak için 3 ile 5 metre arasında bir kablo kullanılabilir. Bir odadan başka bir odaya geçmeniz gereken durumlarda 5 ile 10 metre arası kablolara yönelebilirsiniz. İnşaat gibi alanlarda ise 15 ile 20 metrelik uzatma kabloları tercih edilebilir. Bu sayede priz aramaya gerek kalmadan iş yapmak mümkündür. İhtiyaç duyulan uzunluktaki bir kablo kullanmak, yerden tasarruf sağlanmasına yardımcı olur. Yeterince uzun kablolar sayesinde prizlere mahkum olmadan rahatlıkla çalışabilir ya da teknolojik cihazlarınızı kullanabilirsiniz.

3’lü Priz Nasıl Bağlanır?

Üçlü prizleri bağlamak için dikkat edilmesi gereken kurallar, oldukça az sayıdadır. Her şeyden evvel hem prizin hem de ortamın kuru olması gerekir. Zemin üzerinde su varsa uzatma kablosunun ve prizin bu alana değmesi son derece sakıncalıdır. Prizi elektrik hattına bağlarken ellerin mutlaka kuru olması gerekir. Bazı prizlerde ve uzatma kablolarında düğme detayı yer alır. Bu düğmeyi açık hale getirerek elektrik dağıtımını gerçekleştirebilirsiniz. Üçlü prizleri elektriğe bağlarken mümkün mertebe yumuşak hareketlerle bunu yapmak gerekir. İşiniz bittikten sonra prizi yavaşta hattan çekebilirsiniz.