hediyeleri keşfet
yilbasi butcene uygun hediye önerileri bütçene uygun hediyeler

Yılbaşı Hediyeleri

Yılın en heyecanlı ve renkli günü geldi! Caddeler, sokaklar ışıklarla donatıldı, ağaçlar süslendi ve yeni yıl hediyeleri alınmaya başlandı. Peki siz de yılbaşı gecesine hazır mısınız? Yılın en heyecanlı ve eğlenceli günü olan yılbaşının anlamı nedir ve neden kutlanır? Yılbaşında insanlar neden birbirine hediye verir ve noel babanın hediye dağıttığı düşünülür? Yılbaşında nasıl hediyeler alınmalıdır?

Yılbaşının Anlamı Nedir Ve Neden Kutlanır?

Yılbaşı yani Yeni Yıl bir yılın başlangıcı olarak kutlanılan kültürel bir olaydır. Miladi takvimi diğer adıyla gregoryen takvimini kullanan Türkiye’de dahil birçok ülke 1 ocakta yeni yılın başlamasını kutlar ve 1 ocak resmi tatil olarak ilan edilir. Noel (Christmas) ve yılbaşı kavramları birçok insan tarafından karıştırılır. 24 aralık gecesi ve 25 aralıkta Hıristiyanlar tarafından İsa’nın doğumu olarak kabul edilen gün Noel olarak kutlanır. Noeli kutlayan ülkeler genellikle yeni yılı da birleştirir ve bu dönemde mağazalar ve alışveriş siteleri yılın en son indirimini uygular. Yılın son indiriminden faydalanmak isteyenler mağazalarda kuyrukları oluşturur veya internetten sipariş vererek kendilerine, yakın arkadaşlarına, sevdiği insanlara hediye alarak bu günü anlamlandırmak ister.

Neden Yılbaşı Hediyesi Verilir?

Bazı günler özeldir ve bu günleri daha çok özelleştirmek için insanlar birbirlerine sürpriz yapmayı, hediye almayı tercih eder. Sevgililer günü, doğum günü, yıl dönümü, yılbaşı gibi özel günlerde herkesin aklına takılan soru acaba ne alsam olur. Yılbaşı hediyeleri insanı mutlu eden, yeni yıla girerken insanın yüzünü güldüren hediyeler olmalıdır.

Yılbaşı hediyeleri genellikle yeni yıla girene kadar saklanır. Yeni yıla son saniyeler sayıldıktan sonra verilir veya hediye verceğiniz kişinin sabah uyandığında hediyenizi görerek uyanmasını isteyeceğiniz için sabaha kadar beklenir. Hatta anne ve babalar çocuklarına hediye verirken onları “Noel Baba sana hediye bırakmış” diyerek onları kandırır ve hep beraber eğlenirler. Bir rivayete göre Noel Baba lakabıyla bildiğimiz Nicholas, Akdeniz’in kıyısında Likya’nın Patara kentinde zengin bir tüccarın oğlu olarak doğmuş. Babası vefat ettikten sonra tüm miras onun üzerine kalmış. Patara halkının fakirleşmesiyle ailelerin zor duruma girdiğini fark eden Nicholas, geceleri fakir ailelerin evlerine giderek bacalarından bir kese altın bırakır. Noel Babanın yılbaşında hediye bırakma öyküsü böylece başlamış olur.

Yılbaşında Nasıl Hediyeler Alınmalıdır?

Sevdiklerinizi mutlu edecek hatta kendinizi de şımartacak hediyeler arıyorsanız yılbaşı indirimleri hediye almak için çok güzel bir fırsat! Birçok alışveriş mağazası ve alışveriş sitesi yeni yılda insanların birbirlerine uygun fiyatlı hediyeler alması için indirime girerler. Yeni yıl gecesi yılbaşı partisine gidenler için birbirinden şık elbiseler, evde yapılacak ev partileri için dekoratif ve yılbaşı temalı ev eşyaları, güzel bir yılbaşı yemeği için şık ve zarif sofra ve mutfak eşyaları indirime girer. Siz de evinize ve gecenize şıklık katmak için kendinize hediye alabilirsiniz. Partiye gidenler için şık elbisenizin altına zarif bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Yemeklerini pratik bir şekilde yapmak isterseniz mutfak setlerinin indirimli fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

Sevdiklerinize hediye almak için onları yakından tanımalı ve yapacakları yılbaşı gecesine uygun hediyeler seçerek onları da kararsızlıktan kurtarabilirsiniz. Değer verdiğiniz birine yeni bir yıla girmenin ona anlamlı geleceği bir saat alabilirsiniz. Kampanya ve fırsatlardan faydalanarak sevdiğiniz kişinin tenine yakışacağı parfümü ona hediye edebilirsiniz. Yeni yıla evde girecek olan arkadaşlarınıza yılbaşı konseptli kırmızı ve yeşil renkli kazaklar, pijama takımları alabilirsiniz veya karşı tarafı şaşırtacak ilginç hediyeleri tercih edebilirsiniz. Film izleyerek özel bir akşam geçirecek olanlara yılbaşı sepeti hediye edebilirsiniz.

Yılbaşı Hediyeni Seç

Artık yılbaşı hediyesi seçmek çok kolay! Hediye seçmek için vaktiniz kısıtlı ise ve uygun fiyatlı yılbaşı hediyesi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Trendyol’un bütçenize uygun hediye önerileriyle ve çeşitli ürünleriyle yılın en heyecanlı günü olan yılbaşı için mükemmel hediyenizi seçebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Trendyol sitesini ziyaret etmek ve dilediğiniz ürünü sepete eklemek. Yılın en güzel hediyelerini, cep telefonundan kozmetiğe, giyimden ayakkabıya aklınıza gelebilecek yüz binlerce ürünü Trendyol’un kampanya ve fırsatlarıyla bulabilirsiniz!

Yukarı Çık