"

Zebra Perde

" araması için 34185 sonuç listeleniyor

Şık ve Dekoratif Zebra Perde Modelleri Trendyol'da!

Farklı kullanım şekillerine sahip olan perdeler, iç mekân dekorasyonu için sıklıkla tercih edilir. Bu ürünler, yaşam alanlarının şıklığını tamamlamanın yanı sıra dışarıdan gelen ışık miktarını da kontrol etmeye yardımcı olur. Öte yandan fon, tül ve güneşlik gibi çok parçalı ürünler zaman zaman kalabalık bir görünüm yaratabilir. Bu noktada kişiler genellikle ince zebra perdeleri tercih eder. Zebra stor perde modelleri kolay kullanım imkânı sunar.

Zebra model perde, adından da anlaşılacağı üzere açık ve koyu renkli çizgilerden meydana gelir. Bu sektörde sık kullanılan kumaşlar, dokusuna ve geçirgenliğine göre kombinlenir. Bu ürünler, sıklıkla farklı seviyelerde ışık geçirgenliğine sahip olan iki tür kumaştan meydana gelir. Bu sayede hazır zebra perdeler hem tül hem de güneşlik olarak kullanılabilir.

Bu ürünler, fonksiyonel kullanım özelliklerinin yanı sıra hijyenik ve portatif oldukları için de beğeni kazanır. Uzun, plastik ve çelik karışımlı bir hattın üzerine tasarlanan zebra tül perdeler, tek hareketle takıp çıkarma imkânı verir. Böylece söz konusu ürünler yıkandıktan sonra kolayca takılabilir. Hatta silinebilir stor perdeler, takıp çıkarma gerekliliğini tamamen ortadan kaldırır.

Zebra Perde ile Şık Dekorasyonlar

Zebra Perde ile Şık Dekorasyonlar

Dekorasyon, kullanılan mekanları süsleme sanatı olarak biliniyor. İnsanlar, tarih boyunca yaşadıkları mekanları dekore etmiş ve bu dekoratif yapıyı kurarken ihtiyaçları da göz önünde bulundurmuştur. İç dünyanızı ve zevklerinizi, bulunduğunuz veya yaşadığınız alana yansıtabilir ve kendi isteklerinize uygun bir alan yaratabilirsiniz. Yaşamaktan keyif almak için dekore edeceğiniz evlerinizde ve ofislerinizde kullanabileceğiniz çeşitli ürünler bulunuyor. Bunlardan bazıları süs eşyası olmasının yanı sıra işlevsel özellik de görüyor. Bu tarz eşyalardan biri de perdelerdir. Genel olarak kumaş yapıdan üretilen perde, pencerelerin önüne iç mekanın görülmesini engellemek veya ışık yoğunluğunu azaltmak amacı ile kullanılır.

Zebra perde, perde çeşitleri arasında önemli bir yere sahiptir. Son dönemlerde sıklıkla tercih edilen bu model perdeler hem geceleri hem de gündüzleri kullanım için oldukça idealdir. Stor perde grubu içerisinde yer alan bu ürünler, geniş bir kullanım alanı ile karşınıza çıkıyor. Pek çok özelliği ile kullanıcılarına rahatlık sağlayan perdeler hem dayanıklılıkları hem de uzun ömürlü yapısı ile kullanıcılarının yüzünü güldürüyor. Bunun yanı sıra kolay şekilde temizlenebiliyor olması ev hanımlarını için dikkat çeken bir özelliktir. Çift katlı zebra perde, yerinden çıkarılmadan kolayca temizlenebilir.

Zebra perdeler ile gündüzleri ışık geçirgenliğini arttırabilir, akşamları ise tamamıyla stor perde haline getirerek odanızın içinin gözükmesini engelleyebilirsiniz. Blackout zebra perdeler, iki farklı kumaşa sahip şeritleriyle gece ve gündüzü net bir şekilde evinizin içine taşır. Işık geçirmeyen zebra perdeler, iç mekâna ışık sızmasını engelleyerek konforlu bir yaşam alanı oluşturur. Üstelik zebra perdeler ile ekstra tül veya perde kullanmak zorunda kalmaz ve tek ürünle, pencerelerinizin önünü kapatabilirsiniz. Buna ek olarak zebra fon perdeler sayesinde salon dekorasyonunuzu daha şık bir hâle getirebilirsiniz.

Hazır ölçü zebra perdeler, farklı kumaşları ve desenleri ile her beğeniye hitap eder. Bu ürünler, ebatları sayesinde klasik pencerelere kolayca uyum sağlar. Bu perde modelleri, kullanışlılığı ve şık görüntüsü ile son dönemlerde sıklıkla tercih ediliyor. Kolay bir montajlama işlemine sahip olan zebra perde modelleri ile ev dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Perdeler ile kişiliğinizi yansıtabilir ve dekorasyonunuza yeni bir renk kazandırabilirsiniz. Dekorasyonda belirleyici bir yere sahip olan perdelerde birbirinden farklı renk seçenekleri ve figürlü modeller bulunuyor. Perdede seçeceğiniz renkler, evinizin tüm atmosferini baştan yaratıyor. Dilerseniz çalışma odalarınızda daha açık ve canlı tonlar kullanabilir, mutfaklarda ise beyaza yakın zebra perde renkleri tercih edebilirsiniz.

Renkli zebra perdeler sayesinde evde ve çalışma alanlarında da tarzınızı yansıtabilirsiniz. Örneğin simli ve gümüş zebra perdeler, şık tasarım detayları sebebiyle salon dekorasyonu için sıkça tercih edilir. Bunun yanı sıra zebra perde dilimli ve taşlı uçlarıyla da yaşam alanlarına hareket katar. Salon zebra perdeler arasında boncuklu pliselere sahip olanlar sıkça ilgi görür. Boncuklu zebra perdeler, kristal taşlarıyla salonlara lüks bir hava katar. Pliseli ve pileli zebra perdeler, romantik tasarımları sayesinde fon için kullanılan ürünlere de uyum sağlar. Geniş pileli zebra perdeler, dalgalı uç detaylarının yanı sıra kristal ve inci aksesuarlarıyla chester ve avangard gibi klasik mobilyaları tamamlar. Balkon zebra perdeler ise sıklıkla solmaya ve sararmaya dirençli kumaşlardan üretilir.

Pembe ve krem zebra perdeler ise genellikle yatak odalarında kullanılır. Yatak odası zebra perdeler, romantik desenleri ve şık aksesuarlarıyla beğeni kazanır. Örneğin dantel desenli zebra perdeler şık bir biçimde dekore edilmiş olan salonlara ve yatak odalarına uyum sağlar. Ofis zebra perdeler ise koyu ve sade tasarımları sayesinde beğeni kazanır. Kahverengi, antrasit ve siyah zebra perdeler, çalışma ortamları ve konferans salonları için sıkça tercih edilir. Genç odası zebra perdeler ise canlı renkleri ve eğlenceli desenleriyle öne çıkar. Çiçekli ve yıldızlı zebra perdeler özellikle genç kızların ve çocukların odaları için tercih edilir. Çocuk odası zebra perdelerde zaman zaman çizgi film karakterleri de yer alır. Bebek odası zebra perdeler ise genellikle yumuşak renk tonlarına sahip olur.

Desenli stor perdelerle yaşam alanlarınıza hareket katabileceğiniz gibi canlı ve yumuşak renklere sahip olan ürünlerin arasından bir seçim de yapabilirsiniz. Sizler için huzurlu bir ortam yaratabilecek olan loş renk seçimlerinizle birlikte odalarınızın dekorlarını tamamlayabilirsiniz. Ev ve iş yeri dekorasyonları, genel olarak yaşayan kişinin kişilik ve karakter özelliklerine bağlı kalarak yapılıyor. Böylece seçeceğiniz renkler ve modeller, sizlerin daha mutlu ve huzurlu bir yuvaya sahip olmasına yardımcı oluyor. Seçeceğiniz perdeler ile kendiniz için şık bir alan oluşturabilir ve diğer dekorasyon parçaları ile süslemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Zebra Perde Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları Nasıldır?

Zebra Perde Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları Nasıldır?

Zebra adını görünüşünden alan bu perdelerde saydam ve opak olmak üzere iki çeşit şerit yer alıyor. Bu ürünleri dilerseniz perde, dilerseniz tül olarak kullanabilir ve kendiniz için rahatlık sağlayabilirsiniz. Görünümleri ile şıklık yaratan perdeler, işlevsel özellikleri sayesinde kullanıcılarına konforlu bir kullanım oluşturuyor. Stor zebra perde, halk arasında ise tül perde olarak biliniyor. Birçok farklı alanda kullanabileceğiniz bu ürünler ile hem dışarıdan gelen ışığı tamamen engelleyebiliyor hem de istenilen miktar kadar ışık alınmasını kolaylaştırıyor.

Ev dekorasyonunda önemi büyük olan perdeler, camlarınızın daha estetik bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. Pek çok avantajlı özellik ile karşınıza çıkan bu ürünler arasında geniş bir renk skalası bulunuyor. Bazı perdeler, üzerinde motifler ve figürler bulunduruyor. Dilediğiniz perdeyi seçerek kendiniz için huzurlu ve rahat bir ortam oluşturabilirsiniz. Dekoratif çözümler olan zebra perdeler, hayatınızın büyük bir alanını geçirdiğiniz kapalı ortamlarda sizlere şıklık sunuyor. Evler ve ofisler; huzurunuzu, enerjinizi ve diğer ilişkilerinizi etkileyen güçlere sahiptir. Bundan dolayı bu mekanların doğru bir şekilde dekore edilmesi, insan psikolojisi açısından önem taşıyor.

Kullanılan ürünlerin ve bu ürünlerin renklerinin insanlar üzerinden farklı etkileri bulunuyor. Modunuzu yükseltmek amacı ile tercih edeceğiniz perdeler, hem kullanışlı yapısı ile sizlere yardımcı oluyor hem de duvar ve cam önlerinizin dekoratif bir görünüme sahip olmasına yardımcı oluyor. Şık yapıdaki perdeler seçerek vakit geçirdiğiniz alanı zevkle döşenmiş bir yer haline getirebilirsiniz. Dikey zebra perde, evin önemli aksesuarlardan yalnızca biridir. Perdeler, yaşam alanızın görünüşünü tamamıyla değiştirir. Mobilyalarınızın ön plana çıkmasına sağlar ve dekorasyonun daha çarpıcı olmasına yardımcı olur. Odadaki çıplaklığın giderilmesini sağlayan perde modellerinin seçimi oldukça önemlidir.

Zebra perdelerin seçiminde dikkat etmeniz gereken püf noktaları bulunuyor. Dekorasyonun temelini oluşturan bu ürünler, yaşam alanlarınızın görüntüsünü yansıtmasından dolayı oldukça önemlidir. Seçim esnasında dikkat edeceğiniz noktalar ile odalarınızda ve ofislerinizde etkileyici bir dekorasyon ortaya çıkarabilirsiniz. Vakit geçirmekten hoşlanacağınız alanlar oluşturabilmek için dekorasyon bu noktada devreye giriyor. Kullanacağınız önemli parçalardan biri olan perdeler ise tamamlayıcı bir görev görüyor. Zebra perde çeşitleri ile duvarlarınızdaki boşluklu görüntünün dolmasını sağlayabilirsiniz. Şeritli yapısı sayesinde sizlere hem ışık sağlayan hem de ışığınızı kesmenize yardımcı olan bu ürünler üzerinde çift bölme bulunuyor. Bu bölmeler sayesinde ışık geçirgenliğini dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Hem Kullanışlı Hem Şık Zebra Perdeler Hangileridir?

Hem Kullanışlı Hem Şık Zebra Perdeler Hangileridir?

Evlerinizde ve ofislerinizde kullanacağınız perdelerin seçiminde hem işlevsellik hem de estetik ön plandadır. Seçim esnasında işlevsellik arttırdıkça estetiğin azalmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Aradaki dengeyi sağlam bir şekilde kurduğunuzda odanızın dekorasyonunuzdan yüksek verim alabilirsiniz. Perdenizin diğer dekoratif ürünler ile uyumlu olması dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. İhtiyaca yönelik olarak kullanılan zebra perde mutfak, yatak odası, oturma odası ve daha birçok odada kullanılabilir. Şeritli görünümden oluşan bu ürünler yüksek derecede örtücülüğe sahiptir. Böylece odanızın içine girecek ışık miktarını kolayca belirleyebilmenize yardımcı olur.

Zebra perdeler, kullanımı oldukça kolay olan ürünlerdir. Bunun yanı sıra bu ürünler, kolay bir temizliğe sahiptir. Kullanıcılarına pek çok avantajlı özellik sunan zebra modeldeki perdeler, farklı kumaş ve modellerden oluşturuyor. Odanın görünümünü olduğu gibi değiştiren ve etkileyen perdeler ile şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Ev ve ofis dekorasyonunda önemli bir yere sahip olan perdelerin mekana doğru bir şekilde uyum sağlaması önemlidir. Dikkat edilmesi gereken bazı hususlar ile perdelerinizi ortama uygun olarak belirleyebilirsiniz. Mekanın bütünlüğünü bozmayacak şekilde seçeceğiniz ürünler kullanışlılıkları ile sizlere kolaylık sağlamanın yanı sıra şık ve dikkat çekici bir görünüm oluşturuyor.

Güçlü bir görselliğe sahip olan perdeler, mekanınız daha geniş ve daha ferah görünmesine yardımcı olur. Zevkinize ve tarzınıza uygun olarak ürünün modelini, desenlerini ve renklerini seçebilirsiniz. Birbirinden farklı modeller ile karşınıza çıkan zebra perdeler, son dönemlerde dikkatleri üzerine çeken ürünler arasında yer alıyor. Baskılı zebra perde modelleriyle odanıza yeni bir atmosfer kazandırabilirsiniz. Kullanım açısından kolaylık sağlayan bu perdeler mekanların vazgeçilmezi haline geliyor. Üzerinde yer alan eğlenceli veya etnik desenler, dekorasyonda ruhunuzu ortaya koymanıza yardımcı oluyor.

Görselliği ile etkileyicilik sunan perdelerin seçiminde kullanım şekliniz önem taşıyor. Tarzınıza göre seçeceğiniz perdeler sadeden gösterişliye pek çok model seçeneği bulunuyor. Renklerin ve farklı modellerin devreye girmesi ile bir sürü alternatifi de beraberinde getiriyor. Güçlü bir tarz oluşturabilmek için mobilyalarınızın ve diğer aksesuarlarınızın stillerini de seçim esnasında değerlendirmeniz gerekmektedir. Her zevke hitap edebilecek beyaz zebra perde, her odada kullanabileceğiniz klasik bir model olarak karşınıza çıkıyor. İç açıcı bir görsellik sunan beyaz perdeler, odanızın daha ferah bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Dekorasyonda önemli değişiklikler sunan perdeleriniz ile şık ve huzurlu ortamlar yaratabilirsiniz.

Zebra Perde Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Zebra Perde Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Birbirinden farklı model ve renkler ile karşınıza çıkan zebra perdelerin dekorasyondaki önemi oldukça büyüktür. Perde kullanımında dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunuyor. Hem evinizde hem de iş yerinizde kullanabileceğiniz perdelerin seçiminin en sona bırakılması, dekorasyonunuzda bazı sorunlara yol açabilir. Perde seçiminde, mobilyalarınızı ve dekoratif ürünlerinizi bir bütün olarak düşünüp seçimlerinizi bağlantılı olarak gerçekleştirmeniz tavsiye edilmektedir. Zebra perde teknik özellikleri ile de öne çıkar Öncelikli olarak ürünün montaj biçimi ve kullanım alanını belirlemek gerekir. Örneğin cama monte zebra perdeler kolay bir biçimde taşınamaz. Öte yandan kornişe takılıp çıkarılabilen modeller, evin farklı percelerinde kullanılabilir.

Perde seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk nokta pencere yapısıdır. Camların uzunluğu, balkonlu olup olmaması, açılır kanat olması veya yüksek olması perde seçimini etkileyecek durumlardan bazıları olarak karşınıza çıkıyor. Mutfak zebra perde kullanımında camların tezgah önünde bulunup bulunmaması da perdenin seçiminde ve boyutunda önemli bir rol oynuyor. Camlarınızın ölçüsüne göre zebra perdelerinizi ayarlayabilir ve uzunluk/genişlik ölçülerini belirleyebilirsiniz. Örneğin 60 cm zebra stor perdeler, sıklıkla tek kanatlı pencerelere uyum sağlar. 80 cm zebra perdeler, dar pencereleri ve yarı camlı balkon kapılarını kapatmak için uygundur. 90 x 200 cm zebra perde, uzun pencereler için ideal ölçülere sahiptir. 100 x 200 cm zebra perde ise klasik ölçülere sahip pencerelere kolayca uyum sağlar. Öte yandan 2 metre zebra perde, öncelikli olarak çocuk odası ve mutfak gibi alanlar için tercih edilir.

120 x 200 cm, 140 x 200 cm zebra perde modelleri standart ölçülü pencereler için uygundur. Daha geniş alanlar için birden fazla stor perde yan yana kullanılabilir. Örneğin balkonlarda ve salon camlarında sıklıkla geniş ölçülere sahip olan iki ya da üç adet perde bulunur. 160 x 200 cm zebra perde, salonlar için sıkça tercih edilen modellerden bir tanesidir. Bu tür bir ürün, 200 – 250 cm aralığında değişen tavan yüksekliğine uyum sağlar.

Bunun yanı sıra zebra perdelerinizin seçiminde duvarlarınızın rengine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Duvar rengine bağlı olarak yapacağınız seçimlerde iki farklı seçim kullanabilirsiniz. Bunlardan birincisi duvarın renklerinde kullanacağınız perdelerdir. İkincisi ise duvar rengi ile zıt olarak perdelerinizi seçebilir ve dikkat çekici bir kontrast oluşturabilirsiniz. Birinci seçenek ile perdelerinizin odadaki etkisini azaltabilirsiniz ve bu belirsiz görünüm evinizin daha derin ve daha yumuşak bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur. İkinci seçenekte ise zıt tonlar kullanmanız perdelerinizin göze çarpmasını sağlar. Bu da odanızın aurasını tamamıyla değiştirecek bir seçim olarak karşınıza çıkıyor. Evde ve ofiste kullandığınız tüm mobilyalar, perdenizin rengini ve modelini seçmekte sizlere yardımcı olur. Mobilyalarınızın modern kesimlerde olması ile modern görünümdeki zebra perdeleri kullanabilir ve çeşitli desenlerle görselliğini pekiştirebilirsiniz.

Klasik mobilyalarınız ile birlikte perdelerinizde daha sade ve tek renkten oluşan perdeler kullanabilirsiniz. Gri zebra perde, özellikle ofis ve iş yerlerinizde tercih edebileceğiniz bir renk olarak biliniyor. Yumuşak bir kontrast sağlayan bu perdeler, çoğu mobilya renkleri ile uyumlu olarak kullanılabiliyor. Mobilyalarınızda kullanılan materyaller, perde seçiminde dikkat edebileceğiniz hususlar arasında yer alıyor. Modern dekorasyona sahip olan evlerde daha çok metal eşyalara yer verilirken etnik dekorlarda ise ahşap aksesuarlar yoğunluklu olarak kullanılıyor. Buna bağlı olarak da perdelerinizin modelleri ve dokuları da değişiklik gösteriyor. Bambu zebra perde ile evlerinize daha etnik bir görsellik sunabilir ve dekorasyonunuz ile uyumlu görüntüler ortaya çıkarabilirsiniz. Perdelerin yapısı ve dokusu da dekorasyonda ayırt edici bir özelliktir.

Kullanım Kolaylığı Sağlayan Zebra Perdeler Nasıldır?

Kullanım Kolaylığı Sağlayan Zebra Perdeler Nasıldır?

Yenilikçi bir yapıya sahip olan zebra perdeler, son zamanlarda geniş kitlelere hitap ediyor. İhtiyaçlarınızı karşılamak amacı ile geliştirilmiş olan perde modelleri, sektörde ciddi farklar ortaya çıkarıyor. Farklı zevklere ve farklı dekorasyonlara uyum sağlayan zebra perde nasıl takılır diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabı oldukça basittir. Kolay bir kuruluma sahip olan bu perdeler, mekanizması ile kullanım kolaylığı sağlıyor. Ekstra bir montajcıya ihtiyaç duymadan perdelerinizin kurulumunu kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Küçük tüyolar sayesinde kolayca perdelerinizi takma işlemlerinizi hızla yapabilirsiniz. Perdeyle birlikte gönderilen montaj aparatları sayesinde perdenizi kolayca yerine takabilirsiniz. Böylece perdenizi dilerseniz duvara, isterseniz kornişe monte edebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Perde montajlama işlemi esnasında dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor. Bunlardan birincisi, perdenizin en uzunluğudur. Bu uzunluğa göre kaç santimetrede bir olarak montaj aparatı kullanacağınızı hesaplayabilirsiniz. Eğer perdeniz yeterli uzunlukta ise elli santimetrede bir olarak montaj aparatı kullanabilirsiniz. Perdenizin kaldıracağı oranda aparatın kullanılmasına dikkat edilmelidir. Perdenizi eğer korniş üzerine monte etmek istiyorsanız, o zaman korniş aparatları kullanmalısınız. Kornişin uç kısmından hesaplayarak on santimetrede bir aparatlarınızı yerleştirebilirsiniz. En çok tercih edilen yöntem ise kornişe sabitleme yöntemidir. Korniş aparatlarının sabitlenmesinin ardından aparatların yatağa oturtulması için elinizle bastırmanız gerekmektedir.

Perdeyle gelen bir başka aparat olan portrayleri vidaları taktığınız noktalara yani korniş aparatlarının üzerine çeşitli aletlerle tutturabilirsiniz. Bu vidalama işlemini üstlenen en ideal ev aletleri tornavida veya şarjlı matkaplar olacaktır. Zebra perde aparatları, perdenin yanında gönderilmektedir, ekstra almak zorunda kalmazsınız. Perdenin mekanizmasının arka bölümünü portray üzerine oturtunuz ardından sıkıca bastırarak perdenin mekanizmasını üzerine yerleştirmeniz gerekmektedir. Perdenin hem sağında hem de solunda eşit boşluklar bırakmanız düzgün bir görünüm elde edebilmenizde sizlere yardımcı olur. Basit yöntemlerle kurulumunu gerçekleştirebileceğiniz bu perdeleri keyifle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Montajlama işleminin ardından başka bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor. Basit montajlama yaparak takabildiğiniz perdeleri kolayca çıkarabilirsiniz. Temizlik veya taşınma gibi durumlarda zebra perde nasıl çıkarılır diye düşünüyorsanız bu işlem de montajlama işlemi kadar kolaydır. Perdenin mekanizmasında yer alan klemenslerden perdeyi çıkarmaya başlayabilirsiniz. Pratik olarak taktığınız bu aparatların çıkarılması da oldukça kolay bir işlemdir. Tık sesi ile klemensin söküldüğünü anlayabilirsiniz. Bu adımı gerçekleştirirken perdenizi yukarı doğru katlayınız. Baskı uygulayarak klemenslerin aparat kurtulmasını sağlayabilir ve perdelerinizi çıkartma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kolay Temizliğe Sahip Olan Zebra Perdeler Hangileridir?

Kolay Temizliğe Sahip Olan Zebra Perdeler Hangileridir?

Birbirinden farklı tarzlarda, dokularda, renklerde ve tasarımlarda olan perdeler, yaşam alanınızı daha şık ve daha kullanışlı hale getirmek amacı ile kullanılıyor. Odaya gelen ışığı ayarlamak ve odanızın dışarıdan görünmesini engellemek için tercih edeceğiniz zebra perdelerde bulunan çift katmanlı yapı kullanımı kolaylaştırıyor. Basit takma ve çıkarma işlemlerine sahip olan zebra perdelerin kullanımı ve temizliği de oldukça kolaydır. Kullanıcılar tarafından olumlu dönütler alan bu ürünler, dekoratif bir aksesuar olmaktan çok öteye taşınıyor. İşlevselliği ile ortaya çıkan zebra perde nasıl yıkanır sorusunun cevabı oldukça basittir.

Çok kolay kirlenen ürünler olmayan zebra perdelerin düzenli olarak temizlenmesi ürünün uzun ömürlü olması açısından önem taşıyor. Kumaşları ve biçimlerinden dolayı çok kir tutmayan ve toz çekmeyen zebra perdeler, kullanıcılarına kolaylık sağlıyor. Uzun süreli olarak temizlik yapılmadığında ürün üzerinde kalıcı lekeler meydana gelebilir. Bu yüzden 6 ayda bir rutin bir temizlik yapabilir ve perdelerinizin ömrünü uzatabilirsiniz. Böylece ilk günkü gibi temiz ve ışıltılı bir görünüme sahip olacaklardır. Temizleme işlemi için öncelikle perdenizi aparatlarından çıkarmanız gerekmektedir. Sert bir yapıdan oluşan zebra perdelerin kumaşını kırıştırmadan yerinden çıkarmaya özen gösteriniz. Kırışıklarda geri dönülemez sonuçlar meydana gelebilir bu yüzden dikkatlice çıkardıktan sonra rulo şeklinde zemine yerleştirebilirsiniz.

Ürünün temizliği esnasında kullanacağınız zemin önem taşıyor. Perdenin boyutuna uygun bir zemine sererek temizliğinize başlayabilirsiniz. Perdeyi kırıştırmadan temizliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Perdenizi temizlemeye başlamadan önce kuru bir şekilde tozunu almalısınız. Nemli bezle veya sünger ile silmeye başladığınızda eğer bu işlemi gerçekleştirmediyseniz tozlar kalıcı lekeler oluşturabilir. Bunun yanı sıra elektrikli süpürge ile de tozları çekebilirsiniz. Zebra perde yıkama işlemi esnasında hafif nemli bir bez veya sünger tercih edebilirsiniz. Süngerinizin erişemediği yerleri diş fırçası yardımı ile fırçalayabilir ve küçük lekelerin giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Süngerde olduğu gibi fırçada da ürünün hafif nemli olması gerekmektedir. Silme işlemini gerçekleştirirken üründe kimyasal içerikli ve aşındırıcı deterjanlar kullanmamanız önerilmektedir. Aksi takdirde ürünün rengi ve dokusu değişebilir. Hasarların engellenmesi amacıyla düşük pH’lı deterjanlar kullanılabilir. Perdenizde hiç köpük bırakmadan temizliğin sonuna geldiğinizde kuru bir bez veya sünger yardımı ile üzerinden geçebilirsiniz. Daha sonra rulo haline getirerek temizlik işlemini bitirebilirsiniz. Zebra perde fiyatları ve kullanışlılıkları ile kullanıcılarını memnun bırakmaya devam ediyor. Sayfamız üzerinden zebra perdeleri inceleyebilir ve dekorasyonunuza en uygun olan perdeyi kolayca satın alabilirsiniz.