İlgili Kategoriler
Marka
Ürün Tipi
Hacim
Parça Sayısı
Renk
Materyal
Fiyat
Özellik
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Bardak

" araması için 54593 sonuç listeleniyor

Dekoratif ve işlevsel Bardak Seçenekleri Trendyol’da!

Karmaşık ve yoğun şehir hayatı içerisinde işleri hızlandıran ve hayat kalitesini artıran tüm eşyalar insanların dikkatini çeker. Günlük yaşantımızın bir parçası olan bardaklar hayatınızı kolaylaştıran eşyalar arasında yer alır. Uzun yıllar boyunca sıvı tüketmek için kullanılan eşyaların tarihi çok eskiye dayanır. Su gibi farklı sıvıları tüketmek için bir eşyaya ihtiyacı olan insanoğlunun önemli buluşları arasında yer alır. Farklı içecekler için farklı bardak çeşitleri bulunur. Sıcak içeceklerin soğumaması, soğuk gıdaların ısınmaması için özel teknolojiler kullanılarak üretilen, farklı renklerde ve tasarımlarda olan ürünlere kolaylıkla ulaşılabilir. Teknoloji kullanılarak üretilen modeller farklı ihtiyaçlarınız düşünülerek imal edilir. Farklı içecekler için tasarlanan modeller içeceğinizi yudumlarken alacağınız keyfi artırabilir. Sık tüketilen çay için genelde ince belli bardaklar tercih edilir. Çayı hızlı bir şekilde soğutmaması ve çabuk tazelenmesi gibi sebeplerle birçok insan bu modellerle çay içmekten hoşlanır. Çay içmeyi çok seven ve sıkça tazelemekten hoşlanmayan kişiler ise kupa bardakları kullanmayı tercih edebilir. Bu modeller genelde camın işlenmesiyle elde edilir. Porselen, emaye gibi farklı ham maddelerden de imal edilen çeşitleri bulunur. Çocuklardan yetişkinlere kadar farklı yaş grupları ve farklı amaçlarla tasarlanan modeller görülür. Belirli amaçlara uygun olarak imal edilen bu mutfak eşyası dayanıklı olmayı gerektirir. Yıkamaya, taşımaya, dışarıda farklı amaçlarda kullanıma uygunluğu, ısıya dayanıklılığı bu seçeneği kullanacak kişilerin dikkat ettiği özellikler arasında yer alır. İş yerlerinde, pikniklerde, kamp koşullarında kullanılmaya uygun kamp bardağı gibi dayanıklı modeller ürünü satın alan kişilerin uzun süre kullanımına uygundur. Dayanıklılığın yanında kullanılan modellerin şık duruşu ve göze hitap edebilir oluşu insanların önem verdiği özellikler arasında yer alır. Şık akşam yemeği sofralarında, kahve sunumlarında, özel misafirleriniz için hazırladığınız masalarda kullanılan eşyaların görüntüsü büyük önem taşır. Bu tarz özenilen masalarda malzemelerin şıklığı kadar takım olması da dikkat edilmesi gereken koşullar arasında yer alır. Bu amaçla bardak takımı kullanmak, takımlar arasından kuracağınız sofralara hitap edeni seçmek işinizi kolaylaştırarak, özenli, hoş masalar elde etmenizi sağlayabilir. Birbirinden farklı modellerin tamamına Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Birbirinden Farklı Bardak Çeşitleri

Birbirinden Farklı Bardak Çeşitleri

Bardak seti aynı amaçla kullanabileceğiniz ürünlerden oluşan bir takım olarak düşünülebilir. Mutfak eşyalarını farklı farklı kullanmaktan hoşlanmayan, bir set halinde kullanmayı seven kişiler için büyük bir fırsat olarak görülür. Aynı zamanda bu setler, mutfak dolaplarında düzen seven kişilerin de ilk tercihleri arasında yer alır. Farklı boyutlardaki eşyaların mutfak dolapları içerisinde yarattığı karmaşık görüntüden rahatsız olan birçok insan olabilir. Bu kişiler mutfaklarında aynı boyutlarda ve şekillerde olan bu setleri seçebilir. Özel misafirler için hazırlanan şık davet sofralarında da farklı şekil ve boyutlarda kadehler kullanmak hoş olmayabilir. Bu tarz özenle hazırlanan masalar için aynı boyut ve şekillerdeki kadeh bardaklar kullanmak uygun olabilir. Bu özenli masalarda kullanılacak eşyaların göze hitap edebilmesi de büyük önem taşır. Kristal bardaklar şık görüntüsüyle bu amaç için kullanılabilen modeller arasında yer alır. Bu ürünlerin eşsiz tasarımları göze hitap eder. Bu tasarımlarda oldukça fazla işçilik olduğu için değerli olur. Her detay üzerinde bulunan emek bu tasarımları özel ve şık bir görünüme kavuşturur. Normal cam ürünlerden farklı üretim malzemesine sahip olmasıyla dikkat çeker. Kolay işlenebilen ve dayanıklı olan bu ham madde nedeniyle kristal tasarımlar sık tercih edilir. Kültürel olarak her genç kızın çeyizinde bulunması gereken modeller arasında yer alır. Anneannelerin, babaannelerin çeyizinde bulunan bu mutfak eşyalarının gün geçtikçe farklı tasarımlar ve şık modeller imal edilir. Hem çeyiz için tercih edilebilen özel misafirler için kullanılan farklı tarz eşyalar için gümüş, şeffaf, renkli bardaklara göz atabilirsiniz. Yeni işe başlayan yakın bir arkadaşınıza, annenize ya da babanıza tebrik amacıyla ya da başka sebeplerle bir hediye arayışında olabilirsiniz. Bu aşamada hediye bardak seçeneklerine göz atabilirsiniz. Bu modeller arasından uygun olanını kolaylıkla satın alarak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Kişiye özel olarak tasarlanan ürünlerden figürlü, harfli bardakları hediye alacağınız kişinin isminin baş harfine göre seçebilirsiniz. Bu ürünler zarif görünümleri ve kişiye özel seçim yapabilme olanağı sayesinde hediye seçiminizi kolaylaştırır. Farklı şekillerde ve görünümlerde içki bardakları bulunur. Şampanya, şarap, viski ve rakı gibi alkollü içkiler için çeşitli kadeh modelleri bulunur. Her alkollü içkinin yapısı ve yoğunluğu göz önüne alınarak farklı kadehler tasarlanır. Şarap ve şampanya kadehleri el ısınının ürün içerisinde yer alan alkolün tadını ve yoğunluğunu değiştirmemesi amacıyla uzun gövdeli şekilde tasarlanır. Kırmızı şarap kadehinin balonumsu olması ise şarap aromasını kolay alabilmeniz için bu şekilde tasarlanır. Alkollü içecekleri tüketirken alacağınız keyfi artırmak ve doğru kadeh seçimi yapmak için şampanya, şarap, bira, rakı, viski bardağı seçeneklerine göz atabilirsiniz. Bu seçenekler arasından zevkinize uygun modeli Trendyol’daki avantajlı fiyat seçeneğiyle satın alabilirsiniz.

Dayanıklı Yapılarıyla Dikkat Çeken Modeller

Dayanıklı Yapılarıyla Dikkat Çeken Modeller

Bardak modelleri farklı amaçlar için farklı tasarımlarla imal edilir. Kamp koşullarında, pikniğe giderken götürmek amacıyla imal edilen modeller dayanıklı olur. Bu ürünlerin yol koşullarındaki sarsıntılara ve darbelere karşı kolay kırılmaması istenir. Bu amaçla farklı ham maddeler kullanılarak darbelere karşı dirençli ve dayanıklı modeller üretilir. Kırılmaz bardak kategorisindeki bu modelleri inceleyerek kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Kamp ve piknik koşullarında kullanılan eşyalar için aranan özelliklerden biri de içindeki sıcak içeceğin soğumasını engellemesi ya da soğuk içeceğin ısınmasını önlemesi olur. Bu amaçlarla kullanılan termos bardaklar içeceğin ısısını korumayı sağlamada kolaylık sağlar. Benzer amaçla imal edilen ürünler de bulunur. Sadece sıcak içeceklerin soğumasını önlemek için soğutmayan bardaklar amacınıza uygun olabilir. Kış aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz bu seçenekler, hayatınızı kolaylaştırabilir. Kendi içeceğini evde hazırlayıp götürmek isteyen kişilerin sıkça tercih ettiği seçenekler arasında yer alırlar. Kendi kahvesini de evde yapmayı tercih eden kişiler için dışarıda içecek içme zevkini eve taşıyacak espresso, latte bardağı seçenekleri de bulunur. Türk kahvesinin geleneksel fincanlarında olduğu gibi espresso ve latte gibi kahveler için de doğru fincanları seçmek büyük önem taşır. Yoğun kahve aroması nedeniyle fazla tüketilmesi önerilmeyen espresso için küçük boyutlardaki fincanlar önerilirken, latte için büyük ürünler tercih edilebilir. Bu kahvelerin sıcak sunulması da önemli kriterler arasında yer alır. Kahvelerin kolay soğumasını engellemek amacıyla ısıya dayanıklı, çift cidarlı bardaklar tercih edilebilir. Kahvelerin yanında özellikle de geleneksel Türk kahvesi yanında ikram edilen su büyük önem taşır. Bu suların küçük boyutlu tasarımlarla ikram edilmesi kültürel miraslarımız arasında yer alır. Kahve yanı bardakları kahve yanında fazla su tüketimini de azaltmak amacıyla küçük boyutlarda imal edilir. Kahve yanında su gibi fazla tüketilmesi önerilmeyen içecekler için küçük boyutlu ürünler tercih edilmesi cin ve tekila gibi alkollü içkilerde de görülür. Bu içkiler için kullanacağınız ürünleri cin, konyak, tekila bardağı şeklinde araştırarak bulabilir, uygun seçeneği satın alarak kullanabilirsiniz.

Çeşitli Özellikleriyle İlgi Çeken Bardak Markaları

Çeşitli Özellikleriyle İlgi Çeken Bardak Markaları

Bardak markaları ürünü kullanan kişilerin hayat kalitesini artırmak için farklı seçeneklerde modeller imal ederler. Markalar farklı özellikleriyle öne çıkarlar. Bazı markalar şık tasarımlarıyla öne çıkar. Dayanıklı ve sağlam ürünlerden tasarlanan çeşitler uzun süreli kullanım ömrü sunar. Kişilerin farklı ihtiyaçları ve kullanım amaçları göz önüne alınarak farklı tarz ve özelliklerde ürünler tasarlayabilirler. Emaye, cam, plastik, karton bardak gibi farklı tür modelleri çeşitli amaçlarınıza uygun olarak tercih edebilirsiniz. Sağlıklı olması nedeniyle birçok insan cam ürünleri seçerken, dışarda kullanımının rahat olması ve yıkama gerektirmemesi nedeniyle bazı durumlarda da plastik ya da karton eşyaları kullanabilirsiniz. Günlük yaşantınızda çok fazla eşya kullanmayı sevmeyen biri olabilirsiniz. Alacağınız bir model türü farklı amaçlarla ve ve içeceklerle kullanılmasını isteyebilirsiniz. Meşrubat, kahve, çay bardağı için tek bir set kullanabilirsiniz. Sizin için orta boyutlardaki kupalar uygun olabilir. Bitki çaylarınızı ya da kahvelerinizi demlemek gibi farklı amaçlarla kullanılabilen, çok işlevli kaktüslü, süzgeçli, kulplu bardaklar tercihlerini arasında yer alabilir. Farklı desen ve şekillerde bulabileceğiniz ürün modelleri ürünü satın alan kişileri memnun eder. Farklı içecekler için kullanılabilecek ürünler kullanışlılığı ile ön plana çıkar. Çeşitli modellere ek olarak çeşitli renklerde de tasarımlar bulabilirsiniz. Mavi, siyah bardaklar renkli modellerden bazılarını oluşturur. Şık sofralarınıza ve farklı konseptlere uyum sağlaması için renkli modellerden yararlanabilirsiniz. Çocuklarınıza su içme alışkanlığı kazandırmak için ölçülü, pipetli bardakları kullanabilirsiniz. Pipetli olma özelliği sayesinde çocukların ilgisini çeker. Ölçülü olması ise çocuğunuzun ne kadar su içtiğini görerek su içme motivasyonunun artmasını sağlayabilir. Çocukların ve insanların sağlığı düşünülerek imal edilen ürünler arasında cam tasarımlar sıkça tercih edilir. Çocuğunuz için cam eşya seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Trendyol’dan ürünlerin tamamına kolay bir şekilde göz atabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Bardak Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Bardak Fiyatları

Bardak fiyatları ürünün dayanıklılığı, farklı tasarımları, boyutu ve şekli baz alınarak belirlenir. Çeşitli kalınlıklarda olan modeller mevcuttur. Tasarımların imal edildiği malzemeye göre de bu kalınlıklar çeşitlilik gösterebilir. Kristaller gibi ince görünüme sahip olup dayanıklı ham maddelerden imal edilen ürün çeşitleri bulunur. Bardak seçerken dayanıklı olması önemli bir kriterse modelin ham maddesini araştırmak işinizi kolaylaştırabilir. Dayanıklı malzemelerden imal edilen modelleri tercih edebilirsiniz.Akla ilk olarak cam malzemeler gelse de değişik malzemelerden oluşan modeller bulabilirsiniz. Çelik, porselen, metal, demir, köpük bardaklar cam malzeme dışında ham maddeler kullanılarak imal edilen ürünlerdir. Bu malzemelerden oluşan ürünler de dayanıklılığı ile ön plana çıkar. Yolculuk yaparken bir şeyler içmek istediğinizde kolayca içeceğinizi yanınıza alarak taşıyabilir ve keyifli deneyimler yaşayabilirsiniz. Dağ sporlarını, kamp yapmayı ve buna benzer faaliyetler sevenler için çelik ya da metal modeller koşullarınıza uygun olabilir. Bu koşullarda sıkça bulunanlar ve yanınızda taşıdığınız eşyaların boyutunun küçük olmasını, yer kaplamamsını ister. Bunun için katlanır bardak çeşitlerinden zevkinize uygun olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bunlar çeşitli alanlarda kullanıma uygun olabilir. Yanınızda taşımanın kolay olması ve fazla yer kaplamaması gibi özellikleriyle sıkça kullanılan modeller arasında yer alır. Bu ürün, bazı insanlar için yeme kültürünün vazgeçilmez öğelerinden biri olabilir. Kimileri içeceğin tadını iyi bir şekilde alabilmek için içeceğin tadının önemli olduğu kadar servis ediliş şeklinin de önemli olduğunu vurgular. Bu nedenle farklı şekil ve modellerde çok çeşitli tasarım ürünler ile karşılaşabilirsiniz. Çeşitler arasında uygun olan modeli tercih edebilirsiniz.

Dikkat Çeken Bardak Tasarımları

Dikkat Çeken Bardak Tasarımları

Bu ürünler sadece içeceğinizi yudumlamak amacıyla kullanılan eşyalar değildir. Çeşitli yiyecek içecek tariflerinde ölçü birimi olarak da kullanılır. Çoğu tarifte ölçü olarak su bardağı verilir. Farklı boyutlarda ve hacimlerde su bardakları imal edildiği için bu ölçü biriminde karışıklıklar yaşanabilir. Farklı boyutlardaki ürünler tarife olması gerektiğinden fazla veya az malzeme koyulmasına neden olabilir. Tarifi tutturamama sıkıntısı çekenler için tasarlanan, farklı boyut ve hacimlere sahip ürünler bu sorunu ortadan kaldırabilir. 200 ml, 500 ml, 750 ml bardaklardan istediğiniz boyutta olanı tercih edebilirsiniz. Satın aldığınız bardağın ölçüsüne göre tariflerinizdeki miktarları ayarlayabilirsiniz. Sağlığınıza ve etrafınızdakilere önem veren kişiler arasında yer alanlar kullanılan tüm eşyaların doğal içerikli olmasına özen gösterir. Doğal malzemelerden imal edilen bambu, ahşap, kuksa bardaklar herkesin sağlığını düşünür. Şık görünümleriyle sofralarınıza renk katar. Farklı ham maddelerden imal edilen çok çeşitli ürünler bulunsa da çay tiryakileri çay için uygun seçeneğin ince belli, cam model olduğunu ifade ederler. Değişik ham maddelerden yapılan ürünlerin çayın tadını bozduğunu ya da şekli itibariyle çayı çabuk soğuttuğunu söylerler. Çayınızı veya içeceklerinizi çok sıcak içmeyi sevmeyen kişilerdenseniz büyük bardakla içmeyi tercih edebilirsiniz. Çayı nasıl içtiğinize ve sevdiğinize bağlı olarak kendi çay bardağı tercihinizi yapabilirsiniz. Ürünlerin içeceğin tadını bozma durumu sadece çay için geçerli değildir. Pek çok insan değişik içecekler için uygun, farklı şekil ve ham maddeden imal edilmiş eşyalar olduğunu savunur. Filtre kahvelerin doğal yollarla ve pratik olarak demlenmesi için tasarlanan modelleri vardır. Kullanım amacı dışında görüntü itibarıyla gözünüze hitap eden modeller de tasarlanır. Kare bardaklar şık tasarımlarıyla insanların dikkatini çeker. Sofralarınıza şık bir hava katan çeşitleri Trendyol’dan sipariş edebilirsiniz.

Yaşam Kalitenizi Artıran Seçenekler

Yaşam Kalitenizi Artıran Seçenekler

Kokteylleriniz için de uygun ürün çeşitleri bulunur. Bu içecekler için, uzun sapı bulunan ve geniş tasarıma sahip kadehler tercih edilir. Kokteyl bardağı çeşitleri içeceklerin farklı şekillerde zeytinler ve dilimlenen limonlar ile tasarlanarak süslenmesi için kolaylık sağlar. İçeceğin içinde bulunan asit ve kabarcıkların yüzeye kolay bir şekilde çıkmasını sağlar. Yaz aylarında içeceğinizin soğuk kalması büyük önem taşır. Mug bardaklar termos ürünlerin aksine içeceğinizi sadece soğuk tutmak amacıyla kullanabileceğiniz modellerdir. Bu özelliği ile termos ürünlerden ayrılır. Isıya dayanıklı ürün arayışındaysanız borosilikat bardakları araştırabilirsiniz. Bu modeller bor madeninin kullanılarak imal edildiği broksilat camlardan oluşur. Bu modelin ve ham maddenin önemli özelliği ısıya karşı dayanıklı olmasıdır. Bu madde mutfakta sıkça kullanılan eşyaların yapısında bulunur. Bu ürünü ısıtmak istediğiniz içecekle birlikte ocağınıza koyarak kullanabilirsiniz. Cezve veya demlik gibi diğer mutfak eşyalarına gerek duymadan bardağınızla ısıtma işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Çay, şarap, kahve için çeşitli şekil ve boyutlardaki ürün modellerine ek olarak rakı için de tasarlanan eşya modelleri bulunur. Rakı için tasarlanan ürünler ince ve uzun yapıdadır. Bu kadeh sayesinde rakının aroması ve tadının yoğunluğu artar. Rakı bardağı gibi başka modellere rakle bardak aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Farklı ve orijinal tasarımlar arayabilirsiniz. Tamamen el yapımı olan ve doğal malzemelerden üretilen tasarımlar bulabilirsiniz. Boynuz bardaklar sıradan olmayan, farklı tasarımlarıyla ilgi çeker. Doğaya ve hayvanlara merak duyuyorsanız bu ürünler uygun seçenekler arasında yer alabilir. Eğer bu farklı amaçlar için tasarlanan ve imal edilen ürünlerden uygun fiyat avantajıyla yararlanmak için Trendyol’daki seçeneklere göz atabilirsiniz. Birbirinden farklı çeşitleri inceleyerek eviniz için uygun ürünü bulabilirsiniz.

Hangi Bardak Ne İçin Kullanılır?

Kulplu bardak modelleri; hem kahvaltıda hem de akşam yemeklerinde kullanım için uygundur. Kahvaltıda çay, süt ya da kahve içmek için tercih edilebilir. Akşam yemeklerinde ise ayran gibi içecekleri koymak amacıyla kullanılabilir. Bu noktada renkli bardak modelleri de tercih edilebilir. Çaylar; genel olan kısa ve beli ince olan bardaklarda ikram edilir. Klasik su bardağı da bu noktada sık sık tercih edilen modellerdendir. Su bardaklarında suyun dışında meşrubat gibi içecekler de içilebilir. Uzun ve ince form sahip olan bardaklar genelde meşrubat bardağı şeklinde tanımlanır. Sunum severlerin tercih edip kullandığı ürünler arasındadır. Kahve yanı su bardağı seçenekleri ise daha minik ebatlara sahiptir.

Bardak Çeşitleri Nelerdir?

Bardak çeşitleri arasında kupa ya da kadeh gibi stabil seçeneklerin haricinde çay, su, meşrubat veya kahve yanı gibi farklı amaçlarda dizayn edilen modeller dahi vardır. Bu çeşitler; kullanım alanlarına göre farklılık gösterir. Yapısal özelliği sayesinde çoğu zaman cam yapıda olanlar kullanılır. Pek çok farklı çeşidi bulunan bardak kadeh modelleri genel olarak meyve suyu ve alkollü içecekler için tercih edilir. Farklı formlara sahip olan su bardağı tasarımları ise şeffaf ya da renkli yapıda bulunabilir. İnce, kalın, göbekli veya daha farklı formlara sahip şekilde dizayn edilen çay bardağı seçenekleri de dikkat çeken tasarımlar arasındadır.

Yeni Alınan Bardak Nasıl Temizlenir?

Yeni alınan bardağın kutudan çıkarıldıktan sonra üzerinde bulunan ibareye uygun olarak yıkanması gerekir. Isı derecesi; klasik cam çeşitlerinde farklılık göstermeyebilir. Ancak renkli ve ince yapıda olan bardak modellerinde değişiklik gösterebilir. Bunun için üzerinde yazan kullanım talimatına uygun temizlenmesi gereklidir. Makinede yıkanmaya uygun bardak çeşitleri, klasik programlarda temizlenebilir. Ancak özellikle yeni alınan bardaklar için bulaşık deterjanı ile elde temizlemek her zaman en doğru adımdır. Elde yıkanan bardaklarda damla lekesi kalmaması için suyu süzüldükten sonra kurulama işlemi yapılması tavsiye edilir. Bu sayede parlak bir görünüm elde edebilirsiniz.