İlgili Kategoriler
Fiyat
Satıcı Tipi
Tip
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
"

Braun Tansiyon Aleti

" araması için 32 sonuç listeleniyor

Güvenilir Ölçüm Sağlayan Braun Tansiyon Aleti Modelleri Trendyol'da!

Yaşamsal faaliyetlerin gerçekleşmesinde rol oynayan tansiyon, kanın damarlara yaptığı basınç şeklinde özetlenebilir. Her bireyde bulunan tansiyon, ideal değerlerde olduğu sürece kişilerin sağlıklı bir hayat sürdürmesine yardımcı olur. Çeşitli durumlarda tansiyonun düştüğünü veya yükseldiğini görebilirsiniz. Yaşam kalitesini olumsuz etkileyen bu durum, hayati riskleri de beraberinde getirebilir.

Tansiyonda oluşan dalgalanmaları sağlık kuruluşuna gitmeden ölçmek mümkündür. Tansiyon aletleri, bu anlamda kurtarıcınız olur. Farklı marka ve modellere sahip olan aletler, tam da ihtiyaç duyduğunuz ürünü bulmanızı sağlar. Örneğin; Braun koldan ölçmeli tansiyon aleti, manşet ve kauçuk hortum adı verilen birkaç parçadan oluşur. Daha pratik bir ölçüm yapmak için ise Braun bilek tansiyon aleti modellerine göz atabilirsiniz. Braun marka tansiyon aleti çeşitlerini tercih ederek tansiyon takibini evinizin konforunda yapabilirsiniz.

Braun Tansiyon Aletinin Özellikleri Nelerdir?

Braun Tansiyon Aletinin Özellikleri Nelerdir?

Tansiyon, atardamarlar içerisindeki kan basıncını ifade eder. Kalpten damarlara kan pompalandığı anda oluşan basınç sistolik yani büyük tansiyon, kalp kası gevşediğinde damarlarda oluşan yavaşlama ise diastolik yani küçük tansiyon olarak adlandırılır. Bu iki değerin çeşitli cihazlar tarafından ölçümü sayesinde kan basıncı değerlerine ulaşılır. Sağlıklı bir insan için 12 – 8 değerleri arasında olması gereken tansiyon, yüksek veya düşük değerlere ulaştığında geri döndürülmesi zor sonuçlara yol açabilir. Bunun için özellikle yüksek veya düşük tansiyon rahatsızlığı bulunan kişilerin kan basınç değerlerini sürekli kontrol altında tutması gerekir.

Braun tansiyon aleti modelleri özellikle evde kullanım için basitleştirilmiş çalışma sistemi ve şık ve anlaşılır tasarımlarıyla beğeni kazanır. Bunlar rahatsızlık hissedilen her an vücudunuzda bir şeylerin yolunda gidip gitmediğini kontrol edebilmeniz için yanınızda olur. Ayrıca kan basıncındaki normal dışı hareketlenmeleri daha önceden fark etmek olası rahatsızlıkların da önlenmesi ya da daha hafif atlatılması için imkan sunar. Marka tüm ürünlerini kişilerin tek başına da olsa doğru değerleri ölçebilmesi için mükemmel bir tasarım ve doğru ölçüm değerleriyle hazırlar. Kullanım şekline göre dijital ve manuel olarak ayrılan cihazlar, ölçüm sistemlerine göre steteskoplu, manşetli, pompalı, civalı gibi çeşitlere sahiptir. Özellikle çalışma sistemleri, cihazların evde ya da tek başına kullanıma uygun olup olmadığını belirleyen unsurların başında gelir.

Manuel cihazlar, hastanın yanında ölçüm yapabilecek bir kişiye daha ihtiyaç duyarken dijital olanlar tek başına olsanız da rahat ve doğru bir kullanım sağlar. Bunlar hastanın yanında kimse olmasa da doğru ve net bir ölçüm yapılabilmesi için şişirme, boşaltma ve ölçme evrelerini kendi başına halleder. Braun tansiyon aleti çeşitleri, dolaşım sisteminde bir anormallik hissedilen her an kullanılabilecek boyutlarda ve kolay çalışma sistemlerinde sunulur. Uygun fiyatları sayesinde lazım olan her an için evde bulundurulması gereken medikal cihazlar arasında yer alır. Siz de sağlığınızı net ölçümlerle kontrol etmek istiyorsanız Trendyol’un bir araya getirdiği cihazlardan birini hemen satın alabilirsiniz.

Tansiyon ölçme cihazları, günümüzde teknolojinin ve teknik gelişmelerin ışığında oldukça rahat ve net sonuç veren tasarımlara sahip olur. İlk tasarım unsurlarını üzerinde barındıran, eczanelerde ve hastanelerde hala kullanılan manuel ürünler, doğru ama zor bir ölçüm imkanı sunar. Bunlar çoğunlukla nabız takibi yapmayı bilen kişiler tarafından steteskop yardımıyla kullanılan ve civalı kadranın da aynı anda takip edilmesini gerekli kılan ürünlerdir. Paket içerisindeki steteskop koldaki bir atardamar üzerine konur ve üzerinden sarılan manşet pompa yardımıyla şişirilir. Civalı kadran 180 değerine ulaştığında hava musluğu yardımıyla manşete dolan basınç yavaş yavaş iner. Bu aşamada steteskopa ulaşan ilk yumruk sesi yüksek yani sistolik değeri ifade eder. Steteskopa ulaşan sistolik ve diastolik değerler, hastanın durumuyla ilgili bilgi verecek unsurlar olarak not alınır. Hem kullanımı zor hem de büyük ebatlarda olan bu ürünler yerine daha küçük ve doğrudan sonuç odaklı cihazlar evde kullanım için üretilir.

Braun dijital tansiyon aleti çeşitleri, farklı boyutları ve ek teknolojik özellikleriyle kullanıcıların beğenisini kazanır. Bunlar çoğunlukla ölçüm yapan dijital ekranlı bir cihaz, atardamar üzerine sarılan manşet ve ikisi arasındaki bağlantıyı sağlayan kauçuk bir hava hortumundan oluşur. Markanın uygun fiyatlarla sunduğu teknolojik ölçüm cihazları, genellikle manşetin üst kola sarılmasıyla kullanılır. Farklı kol kalınlıkları için uyumlu olabilecek birden fazla manşetle sunulur. Bunlar cırtcırtlı ayarlama özelliği sayesinde kolu sıkmadan tamamen saracak duruma getirilir. İyi sonucu verebilmesi için dirsek kısmından 2-3 cm yukarı sarılan manşet, makinenin sinyal sesiyle havayla dolmaya başlar. Tamamen dolduğunda kolunuzda hissettiğiniz birkaç saniyelik ağrının ardından yüksek bir titreşim gelir. Yüksek tansiyonu ifade eden bu sesin ardından hava yavaş yavaş boşalır, dijital ekran üzerinde kalp atışlarınız ve basınç değerleri anlaşılır bir şekilde belirir. Braun konuşan tansiyon aleti seçenekleri ekranda bulunan bu değerleri okumakta zorlanan kişiler için iyi alternatifler olur. Kullanıcılar, tüm sonuçları uyarlanan dil üzerinden net bir şekilde dinleyerek anlayabilir. Bunlar hasta evde yalnızken tansiyon problemi yaşadığında ve gözlerde kararma, odaklanmada zorluk ya da baş dönmesi gibi nedenlerden dolayı yazıları okuyamadığı anlarda kurtarıcı aletler olur.

Avrupa Hipertansiyon Derneği tarafından onaylı konuşan aletler, özellikle dengesiz değerlere sahip kişilerin güvenle kullanabileceği ve sağlığından emin olabileceği ürünlerin başında gelir. Genellikle kalem pille çalışan bu cihazların yanında şarj edilerek kullanılan modeller de bulunur. Braun adaptörlü tansiyon aleti seçenekleri, dolu bataryayla uzun süreler boyunca kullanıma uygun olan ve kısa zamanda şarj olarak yenilenen ürünlerdir. Adaptör doğrudan makineye ve prize takılır ve kısa sürede batarya doldurulur. Siz de pille ya da şarj olarak çalışan cihazlar arasından seçim yapmak için hemen Trendyol’dan ürünleri inceleyebilirsiniz.

Braun Tansiyon Aleti Modelleri Nelerdir?

Braun Tansiyon Aleti Modelleri Nelerdir?

Kalbin vücuda kan pompalamasıyla damarlarda oluşan büyük ve küçük basınç hareketleri atardamarların deriye yakın olduğu bölgelerden kolaylıkla ölçülür. Bunun için tansiyon aletleri çoğunlukla manşetin dirsek ya da bileğe sarılmasıyla doğru ölçümü verir. Braun koldan tansiyon aleti seçenekleri üretildiği ilk anlardan itibaren kesin sonuçlarıyla tüm kullanıcılarının beğenisini kazanır. Bunlar dirseğe yakın üst kol kısmına sarılan manşetin hızla şişmesi ve yavaşça inmesi sonucunda ölçüm yapar. Hasta, bu sırada konuşmadan ve hareket etmeden beklemelidir. Doğru sonucu alabilmek için kolun kalp hizasına paralel olarak tutulması da önemli etkenlerden biri olur. Bunlar farklı kol kalınlıklarına uyum sağlaması için S/M ve L/XL manşet ölçüleriyle birlikte üretilir. Toparlandığında küçük çantasına sığan Braun manuel tansiyon aleti, evde yer kaplamadan kullanıma hazır halde bekler. Hastalar ziyaretler ya da gezilere giderken de küçük boyutlara sahip bu ürünleri yanında rahatlıkla taşıyabilir.

Markanın kullandığı ileri teknolojiler sayesinde çoğu model kullanıcıların bilgilerini hafızasına kaydeder. Özellikle tansiyon düzensizliği bulunan kişilerin belli süreler aralığında analizler sayesinde sağlığıyla ilgili bilgi sahibi olabilmesini sağlar. Bu özellik, bazı rahatsızlıkların seyrinin önem arz ettiği durumlarda etkin bir kaynak olarak kullanılabilir. Ortalama 3 kullanıcının son bir haftadaki verilerini kaydederek analiz eder. Braun bilekten tansiyon aleti seçenekleri sağlığını her an kontrol etmek isteyen kişiler için taşınabilir ve kolay kullanım sunan ürünlerdir. Bunlar koldan ölçüm yapanlar gibi birkaç parçadan değil yalnızca küçük bir dijital ekran ve buna bağlı bilek manşetinden oluşur. Bilek kısmından doğrudan nabzınızı ölçerek sonuçları ışıklı ve renkli uyarılarla ekrana yansıtır. Kimi modellerin konuşma özelliği ise hasta ve yaşlılar için kullanımı kolaylaştırır.

Braun tansiyon cihazının bazı modelleri Android telefonlarınızla bağlantı kurabilmenize de imkan verir. Bu sayede birkaç kişinin verilerini telefonunuzdaki uygulama üzerinde kaydedebilmenizi sağlar. Ayrıca Android cihaz üzerinden daha detaylı ve analiz edilmiş sonuçlara da ulaşabilmeniz mümkün olur. Markanın hayatınızı kolaylaştırmak için yaptığı tüm tasarımlara ve daha fazlasına Trendyol sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Sağlığınızı Kontrol Altına Alabileceğiniz Tansiyon Aletleri

Sağlığınızı Kontrol Altına Alabileceğiniz Tansiyon Aletleri

Teknik ve teknolojik gelişmeler insan hayatını yüksek konfora ulaştıracak şekilde kullanılır. Bunlar, kişilerin kendi başlarına bile sağlıklarını kontrol edebilmeleri ve can sıkıcı durumlar oluşmadan önlem alabilmeleri için çeşitli cihazlarla kendini gösterir. Koldan, bilekten ya da parmaktan kan basıncı ölçen cihazlar, kişilerin kendilerini kötü hissettiğinde sebebini bulabilmesi ya da uzmanlara başvururken önceden sağlığıyla ilgili bir veri elde edebilmesi için iyi alternatifler olur.

Farklı modeller ve ölçüm sistemleriyle oldukça artan çeşitler Braun tansiyon aleti nasıl kullanılır gibi soruların da internette aranmasına neden olur. Farklı kullanım tipleri paket içeriğinde net bir şekilde açıklansa da tekrar üzerinden geçmekte fayda bulunur. Öncelikle sahip olunan aletin çalışma prensibini net olarak bilmek gerekir. Cihazın bilekten ya da koldan ölçme özelliği kullanım şeklini net olarak belirler. Manşet, ilgili kısmı tamamen saracak ama sıkmayacak şekilde yerleştirilir. Dijital ekran çevresinde bulunan ölçüm düğmesine tıklayabilir, gelen sinyalin ardından sessiz ve sakin bir şekilde sonuçları bekleyebilirsiniz. Doğru sonuca ulaşmak için ölçüm yapmadan 5 ila 10 dakika önce dinlenmeniz ve çevresel etkenlerden uzaklaşmanız gerekir.

Çevrenizde gerçekleşen konuşmalar ilginizi çekerek kan basıncınızın artmasına ya da azalmasına neden olabilir. Aynı şekilde bu sırada konuşmamaya ve gülmemeye özen göstermeniz gerekir. Ölçümü mümkünse sol kolunuzdan yapmanız ve bu kolunuz üzerindeki saat, yüzük, bileklik gibi takıları çıkarmanız önerilir. Değişken tansiyona sahipseniz belli aralıklarla günün aynı saatlerinde ve aynı koşullarda ölçüm yapmanız sağlığınız için daha net verilere ulaşabilmenizi sağlar. Bacak bacak üzerine atmadan ayaklarınız zemine düz basarak oturmanız da önem arz eder. Markanın tamamı doğru ölçüm vadeden uygun fiyatlı ürünlerine Trendyol üzerinden göz gezdirebilirsiniz.

Bütçenize Uygun Braun Tansiyon Aleti Fiyatları

Bütçenize Uygun Braun Tansiyon Aleti Fiyatları

Braun, kişilerin kendi imkanlarıyla sağlığını kontrol altında tutabilmesi için çeşitli medikal aletler üretir. Bunlar farklı çalışma prensipleri ve kaliteleriyle kullanıcılarından tam not alır. Özellikle dengesiz tansiyona sahip kişiler, durumlarını kontrol etmek için sürekli eczaneye veya sağlık merkezlerine gitmelerine gerek kalmadan tansiyon aletleriyle ölçüm yapabilir. Bunlar sağlıklı kişilerin de zaman zaman başına gelen rahatsızlıkların nedenini bulabilmesi için iyi alternatifler olur. Uygun fiyatları ve kolay kullanıma sahip olan Braun tansiyon ölçme aleti, evde okuma yazma bilmeyen bireylerin bile rahatlıkla kullanabileceği modellerdir.

Braun tansiyon aleti fiyatları ürünlerin ölçüm şekline, batarya tipine, sesli sonuç verme özelliğine, hafıza durumuna ve bunun gibi çeşitli teknik özelliklerine göre belirlenir. Sahip olduğu özellikler sayesinde fiyatı artan ya da azalan ürünler arasından yine de her bütçeye uygun alışveriş yapmak mümkündür. Markanın yüksek fayda, tam memnuniyet ve bütçe dostu üretim anlayışı sayesinde ölçüm cihazları her evde olmazsa olmaz ürünler arasına girmeyi başarır. Ayrıca ürünlerin dünya çapında geçerliliği olan kurum ve derneklerden onay almış olması da fiyatları belirleyen unsurlar arasında yer alır. Bu onaylar makinenin deneysel ortamlarda her koşulda doğru sonucu verdiğini ve tam not aldığını ifade eder.

Avrupa Hipertansiyon Derneği, İngiltere Hipertansiyon Derneği, Medikal Cihazların Geliştirilmesi Derneği ve daha birçok onay merciinden tam not alması, markanın medikal ürünler arasında fazla tercih edilenlerden biri olmasını sağlar. Birçok dernekten onay almış olmasıyla Braun tansiyon ölçüm aletinin doğru sonuçlar verdiği ve hastalar için önerilen ürünler arasında bulunduğu görülür. Bütçenize uygun cihaz için kullanım sıklığınızı ve aradığınız özellikleri belirlemenizde fayda bulunur. Siz de sağlığınızı güvenilir sonuçlarla her an kontrol altında tutmak için Trendyol sayfalarında sunulan Braun tansiyon ölçerlere hemen ulaşabilirsiniz.

Braun Tansiyon Aleti Yorum ve Puanlarıyla Doğru Alışveriş

Braun Tansiyon Aleti Yorum ve Puanlarıyla Doğru Alışveriş

Tansiyon cihazları, üretildiği ilk zamanlardan bu yana doğru ve kesin sonucu vermesi için çeşitli teknolojik özelliklerle yenilenir ve donatılır. Bu sayede ürünler, kullanıcılar tarafından çeşitli yönleriyle eleştirilir ya da vazgeçilmez sağlık ürünleri arasında yer alır. Braun tansiyon aleti yorum ve puanları kullanıcıların ürünlerle ilgili deneyimlerini gözler önüne sererek alışveriş aşamasında olan kişilerin daha net karar verebilmesini sağlar. Ürün açıklamalarının yeterli gelmediği anlarda kişiler ölçümlerin doğruluğundan, ürünlerin konforundan ve kullanım kolaylığından, fiyatın performansı karşılamasından yorumlar aracılığıyla emin olabilir.

Markanın kalitesi ve ürünlerin teknolojik donatıları kullanıcıların yüksek memnuniyetini kazanır. Daha önce deneyim sahibi olan kişiler, yorum ve puanlarıyla cihazların aynı sağlıklı koşullarda doğru sonucu verdiğini belirtir. Çoğu kişi daha önce deneyimleyerek veya yakınlarında görüp beğenerek satın aldığını ifade eder. Bu, markanın ve ürünlerin önerilmeye değer sonuçlar verdiğini gösterir. Paket içeriğinde bulunan farklı ölçülerdeki manşonlar sayesinde kullanıcıların bedensel özelliklerine de önem verildiği ve aletlerin bu açıdan da beğeni kazandığı görülür. Birçok kullanıcının da yalnızca markanın güvenilirliğine, tanıdığı ve fikirlerine önem verdiği kişiler tarafından önerilmesine bakarak alışveriş yaptığı bilinir. Aynı zamanda kullanıcılar başkalarına önerecek kadar ürünlerden fayda sağladığını yorumlarda açık bir şekilde ifade eder.

Dijital ekranların, harf ve rakamların okunurluğu, anlaşılır şekilde dizayn edilmesi sayesinde hasta ve yaşlılar için kullanışlı ürünler olduğu belirtilir. Ayrıca bu aletler sesli sonuç verme özelliği sayesinde çoğu kişinin aile bireyleri için tercih ettiği kaliteli ürünler arasında yer alır. Kullanıcılar, koldan ve bilekten ölçebilen Braun tansiyon ölçüm aletlerini ihtiyaç duydukları her an yanlarında taşıyabildiklerini ifade eder. Hafif ve yer kaplamayan ürünler özellikle dengesiz tansiyon değerlerine sahip kişiler için büyük kolaylık sağlar. Trendyol üzerinden siparişinizi oluşturmadan önce yorumlara ve puanlara göz gezdirebilirsiniz.

Braun Tansiyon Aletleri Trendyol’da

Braun Tansiyon Aletleri Trendyol’da

Medikal cihazlar kategorisi kişilerin kendi imkanlarıyla sağlıklarını kontrol altına alabilmesi ve yaşam kalitesini artırabilmesi için geniş ürün seçeneklerinden oluşur. Özellikle çeşitli rahatsızlıkları bulunan kişilerin sağlık durumlarından emin olması ve yaşanabilecek kötü anları önceden sezerek önlem alabilmesi için tansiyon cihazları bu kategorinin fazla tercih edilen ürünlerinden biri olur. Bunlar sağlıklı kişilerin de anormal durumlarda panik ve stres altına girmeden durumu kesin bir ölçümle algılayabilmesini sağlar. Örneğin kendinizi kötü hissediyor ve bir sağlık kurumuna başvurmak istiyorsanız, tansiyonunuzu ölçerek karşı tarafa bildirmeniz atılacak olan adımların daha da hızlı işlemesine yardımcı olur.

Braun tansiyon aleti kullananlar sağlık durumları ne olursa olsun net ve doğru ölçümler aracılığıyla önlem alabilir. Sürekli kontrol altında olması gereken hastalar bu cihazların analizleri ve hafızaları sayesinde sağlıklarını güven altına alabilirler. Sağlıklı kişiler ise hissettikleri normal dışı durumlarda tansiyonlarını düzene sokacak müdahalelerde bulunmadan önce yükselme veya düşmeleri gözlemleyerek hareket eder. Tansiyon yükselmesi veya düşmesi gibi durumlarda birbirine benzeyen belirtiler olabileceği için kesin bir ölçüm yapmadan önce evde uygulanan müdahaleler durumun daha kötüye gitmesine neden olabilir. Örneğin evlerde sıklıkla uygulanan limonlu su, sarımsak, tuzlu ayran gibi çözümler tam olarak değerlerin bilinmediği zamanlarda tansiyonun daha fazla düşmesine ya da çıkmasına neden olabilir. Bu durumlarda değerleri bilerek buna uygun tüketim yapmak sıradan hareketliliklerin evde düzene sokulabilmesi için yardımcı olur. Siz de kendiniz veya aile bireyleriniz için her an kullanıma hazır olan ölçüm aletleriyle anormal durumlara daha erken müdahale edebilirsiniz. Trendyol sayfalarında sunulan Braun markasına ait cihazlar arasından kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Braun dijital tansiyon aleti fiyatlarına, mobil uygulama ve web sitesi üzerinden ulaşabilmek mümkündür.