İlgili Kategoriler
Soğutma Kapasitesi
Isıtma Kapasitesi
Enerji Sınıfı - Isıtma
Renk
Tip
Enerji Sınıfı - Soğutma
Fiyat
Wi-Fi Özelliği
Kurulum Gerekli mi?
Ücretsiz Kurulum/Montaj
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Garanti Tipi
Özel Filtreler
Ürün Puanı
"

Arçelik Klima

" araması için 101 sonuç listeleniyor

Kaliteli ve Tasarruflu Arçelik Klima Modelleri Trendyol'da!

Sağlıklı ve huzurlu bir yaşam alanı oluşturmak için ortam ısısının büyük önemi bulunur. Özellikle gereğinden sıcak veya soğuk bir ortamda vakit geçirmek, ruh hâlinde ani değişiklikler ve gerginliğe yol açabilir. İşte tüm bunların önüne geçmek ve yaşanılabilir bir ortam yaratmak için klimalar, son derece ilgi görür. Yaz aylarının popüler iklimleme cihazları olan klimalar, farklı tasarım ve boyutlarıyla tüm alanı ideal ısı derecesine ulaştırır.

Arçelik tarafından üretilen sayısız klima modeli, kapalı alanları konforlu ve sağlıklı bir havaya kavuşturur. Arçelik, değişen insan beğenilerini ve gelişen teknolojiyi yakından takip ederek her klima modelinde bir üst seviyeye çıkmayı başarır. Markanın her ortam ve ihtiyaca uyum sağlayan sabit veya taşınabilir klima çeşitleri bulunur. Arçelik klima çeşitleri; montaj, enerji, btu kapasitesi, fonksiyon ve ek özelliklere göre birbirinden ayrılır.

Arçelik klimalar, kaliteli ve güvenli tasarımlarıyla her ortamın havasını değiştirir. Özellikle yaz aylarında büyük bir rağbet gören Arçelik klima, soğutmanın yanı sıra ısıtma fonksiyonuna da sahip olabilir. Hem ısıtma hem de soğutma özelliğine sahip olanlar, bütçeden ve iç mekânda alandan tasarruf sağlar. Tek başına çok odalı mekânları ideal sıcaklık derecesine ulaştıran klimalar, renk ve modelleriyle her beğeniye hitap eder. Arçelik klimalar, sessiz çalışma özelliği ile konforlu ve pratik bir kullanım imkânı verir. Arçelik sessiz klimalar, çocuklar uyurken bile evi ideal ısı değerlerine ulaştırır.

İhtiyacınıza Uygun Arçelik Klima Modelleri

İhtiyacınıza Uygun Arçelik Klima Modelleri

Arçelik, klima sektörüne getirdiği yenilikçi tasarımlarla ilk tercihler arasına girmeyi başarır. Köklü markanın kaliteli klimaları; ev, iş yeri, ofis, dükkân, mağaza, pastane, hastane ve kamu binası gibi birçok alanda kullanılır. Farklı alanlara uygun olarak tasarlanan klimalar, pratik çalışma prensipleri ve güçlü motorlarıyla uzun ömürlü bir kullanım imkânı verir. Marka, her alanda montajlama ihtiyacına göre pratik ve kullanışlı ürünler ortaya koyar.

Arçelik duvar tipi klimalar, ev ve ofis gibi küçük alanlarda sıkça tercih edilir. Ev tipi klima olarak da geçen bu ürünler, iç ve dış modül olmak üzere iki parçadan oluşur. Duvar tipi klimaların iki modülü de bir duvarın ön ve arka yüzüne denk gelecek şekilde monte edilir. Ev tipi ürünler, duvara montaj imkânıyla yer kaplamadan tüm ortamı konfora kavuşturur.

Arçelik, yerden tasarruf ederken iç mekânın dekorasyonuna da katkı sağlayan klimalar geliştirir. Arçelik tablo tipi klima, özel dekoratif modeller arasında yer alır. Bu tip ürünler, değiştirilebilir çerçeve ve resimleriyle yaşam alanlarına modern bir şekilde dâhil olur. Tablo klimalar, üç boyutlu tasarımlarıyla tüm kenarlarından soğuk ve sıcak hava üfler. Bu ürünler; hızlı ısıtma ve soğutma, kumandalı kontrol, akıllı çalışma ve hava temizleme gibi özelliklere sahip olur.

Salon tipi klima, Arçelik markasının kamuya açık alanlarda çok tercih edilen iklimleme cihazlarından biridir. Evlerden daha geniş alanlarda kullanılan bu ürünler, iç ve dış üniteden oluşur. Arçelik ayaklı klimalar, herhangi bir destek veya koşula gerek kalmadan mekânın her yerine sabitlenebilir. Banka, hastane, okul ve dershane gibi geniş alanlarda sıkça tercih edilen modellerden biri de Arçelik kaset tipi klimalardır. İç ünitesi tavan boşluğuna, dış ünitesi ise tavana monte edilen bu kaset tipi ürünler, her yöne hava üfler. Tavandan tüm alana dengeli bir şekilde hava akışı sağlayan klimalar, hareket alanından tasarruf sağlar.

Büyük boyutlu veya montaja ihtiyaç duyan klimalar, bazı mekânlar için uygun olmayabilir. Dış ünitesi bulunmayan klimalar, istenilen her yere kolayca taşınabilmesiyle beğeni kazanır. Dış ünitesiz klima, Arçelik kalitesiyle ısıtma veya soğutmaya ihtiyaç duyulan her alan için kullanılabilir. Mobil klima olarak da bilinen bu ürünler, mekândan aldığı havayı soğutarak veya ısıtarak tekrar üfler. Arçelik mobil klimalar, nispeten düşük BTU değeriyle bütçe ve enerji tasarrufu sağlar.

Farklı Arçelik Klima Modelleri

Farklı Arçelik Klima Modelleri

Arçelik klimalar, yaz aylarında iç mekânda konforlu vakit geçirmek için olmazsa olmazlar arasında yer alır. Marka, her ihtiyaç ve kullanıma özel klima modelleriyle yaşam alanlarında konforu maksimuma ulaştırır. Minimum enerjiyle optimum performans sağlayan klimalar, çalışma prensipleri ve BTU değerlerine göre birbirinden ayrılır. Ayrıca klimaların renk ve modelleri de tercihleri etkileyen unsurlar arasında yer alır. Marka; Dual Plasma, Oxygen Plasma, Mirror, Split, Multi Split ve Neo Plasma gibi farklı klima modelleri üretir.

Arçelik split klimalar, iç ve dış olmak üzere iki üniteden oluşan modelleri kapsar. Bu ürünler, 1 ile 9 arasında farklı BTU değerlerine sahiptir. Soğutma kapasitesi olarak da açıklanan BTU, klimanın 1 saatte ortamdan aldığı veya ortama üflediği enerji miktarı anlamına gelir. Klimanın BTU değeri yükseldikçe soğutma kapasitesi ve performansı da artar. Tek tuşla kendini temizleme özelliği bulunan split klimalar, çıkarılabilir filtrelere de sahiptir.

Arçelik multi split klimalar, tek dış üniteyle yönetilebilen birden fazla iç üniteye sahiptir. Bu ürünler, binaların dış cephesinde temiz bir görüntü için sıkça tercih edilir. İç mekânda ise her odada ayrı iç ünite kullanılabilir. Çoklu bağlantı özelliğine sahip olsa da split klimalar, yerden ve bütçeden tasarruf etmesiyle her alanda tercih edilir. Arçelik multi klimalar, birden fazla üniteden oluşsa da performans düşüklüğünün önüne geçer. İklimleme sisteminin her parçası, kendi soğutma kapasitesini optimum performansla yerine getirir.

Arçelik, soğutma ve ısıtma özelliklerinin yanı sıra hava temizleme fonksiyonu bulunan klimalar da geliştirir. Arçelik ionizer klima serisi, çektiği havayı mikroorganizma, koku ve tozlardan temizler. İyonlaştırıcı filtreye sahip bu cihazlar, pozitif ve negatif iyonlarıyla havadaki olumsuz unsurları ortadan kaldırır. Alerjen maddeleri toplayan klima, havayı dezenfekte ederek yaşanabilir sağlıklı bir ortam yaratır.

Arçelik dual plasma klimalar, ısıyı düzenlerken havayı temizleyen modeller arasında yer alır. Bu ürünler, 3 mikrometreye kadar havada süzülen parçacıkları yakalayarak filtreler. Kolay çıkarılabilir ve yıkanabilir filtrelere sahip cihazlar, havayı hızlı ve etkili şekilde temizler. Arçelik oxygen plasma klimalar, modern ve gelişmiş özellikleriyle havadaki oksijen miktarını artırır. Özellikle dar veya kalabalık çalışma mekânlarında tercih edilen bu ürünler, havayı temizleyerek solunuma uygun hâle getirir.

Arçelik Klimaların Özellikleri Nelerdir?

Arçelik Klimaların Özellikleri Nelerdir?

Ev teknolojileri konusunda referans hâline gelen Arçelik, gelişmiş özelliklere sahip klimalarıyla her mevsimin favorisidir. Evlerden kamusal alanlara kadar pek çok alanda tercih edilen Arçelik klimalar, teknik özellikleriyle uzun ömürlü ve konforlu bir kullanım imkânı verir. Markanın tüm klimaları, ortamdaki havayı çekerek farklı tekniklerle ısısını değiştirir.

Arçelik soğutucu klima çeşitleri, yalnızca ortam ısısını düşürme özelliğine sahiptir. Bu ürünler, iç ortamdan emdiği havayı dışarı aktarır. Soğutma kanallarında gezen R22 gazı, havanın ısısını emerek buharlaştırır. Buharlaşan gaz ise dış üniteden yoğunlaşarak dışarı atılır. Bu sırada klima kanallarında kalan soğuk hava da iç ortama tekrar verilir.

Isıtma özelliğine sahip olan klimalar, çoğunlukla bir ısı pompasına sahip olur. Isı pompaları, elektrik enerjisini doğrudan ısıya çevirir. Isı pompalı modellerde klima kanallarında dolaşan R22 gazı yoğuşarak buharlaşır. Buharlaşan gaz, ısıyı emerek iç ünite yoluyla ortama yönlendirir. Kimi modellerde kanallarda gezen hava, birden fazla filtreden geçerek temizlenir. Özellikle iyonizer klimalar, havayı olumsuz parçacıklardan ayrıştırırken aynı zamanda soğuma veya ısınmaya da yardımcı olur.

Arçelik neo plasma klimalar, hava temizleyici modellere verilebilecek ilk örnektir. Neo plasma, içerisindeki hava temizleme kiti sayesinde gözle görülmeyen partikülleri yakalar. Manyetik bir alan oluşturan bu klimalar, 0.1 mikrona kadar tüm parçacıkları yakalayarak ortam havasını temizler. Elektrik tüketimi son derece az olan bu klima, tek başına temizleme cihazı olarak da kullanılabilir. Isıtma ve soğutma sırasında devreye sokulabilen plasma özelliği, tek başına da çalışır.

Marka, farklı özelliklere sahip tüm klimalarını ortam genişliği ve ihtiyaçlarına uyum sağlayacak formlarda üretir. Duvara monte klimalar, her alanda ilgi görürken daha geniş mekânlar için tavan ve yer klimaları tercih edilir. Arçelik tavan tipi klimalar, doğrudan tavana monte edilerek tüm alanı etkisi altına alır. Dört yöne de hava üfleyebilen bu cihazların BTU değeri ise sıklıkla 9000 ile 24000 aralığında seyreder.

Arçelik yer kliması modelleri, birden fazla boyut seçeneğiyle herhangi bir yere monte edilmeden kullanılır. Bu ürünler, taşınabilir özelliğe sahiptir. Arçelik portatif klimalar, özellikle ısıtma ve soğutmaya ihtiyaç duyulan her alana rahatlıkla taşınabilir.

Arçelik Klimaların Isıtma ve Soğutma Kapasiteleri Nasıldır?

Arçelik Klimaların Isıtma ve Soğutma Kapasiteleri Nasıldır?

Arçelik klimalar, geniş soğutma ve ısıtma kapasiteleriyle her alanda yüksek performans sunar. Cihazın ortamı soğutma veya ısıtma kapasitesi, BTU değeri olarak ifade edilir. Klima seçimi aşamasında son derece etkili olan bu değer, ürünün performansı ve verimliliğini belirler. BTU değeri; ortamın genişliği, yaşayan kişi sayısı ve bölgenin iklim koşullarına göre belirlenir. BTU aralıkları sayesinde kullanılan alana optimum uyumluluk gösteren cihaz, kolayca seçilebilir. Yaşam alanlarına uygun BTU değerine sahip cihazı bulmak ise oldukça kolaydır. Yapılması gereken, klimanın kullanılacağı alanın metrekaresini 2,2’ye bölüp 1000 ile çarpmaktır.

Arçelik, her beğeni, alan, iklim ve ihtiyaca uygun BTU değerlerine sahip cihazlar üretir. Markanın klimalarının BTU değeri, 7000 ile 48000 arasında değişir. Farklı aralıklarda yer alan ısıtma ve soğutma kapasiteleri, cihazın tercih edilebileceği alan genişliği ve kişi sayısını belirler. Özellikle ev gibi ortalama büyüklüğe sahip alanlarda sıklıkla Arçelik 9000 BTU klimalar tercih edilir. Bu ürünler, 1 saatte aldığı ve tekrar verdiği 9000 BTU enerjiyle dar alanlarda soluma kalitesi yüksek hava yaratır. Markanın 9000 BTU değere sahip cihazlarında çoğunlukla soğutma ve ısıtmaya ek olarak hava temizleme özelliği de bulunur. Bu ürünler, sıklıkla 19 ila 20 metrekarelik alanlarda tercih edilir.

20 metrekareden daha geniş alanlar için ilk tercih edilebilecek ürünler, Arçelik 12000 BTU klimalardır. 12000 BTU klimalar, ortalama 27 metrekareye kadar olan alanlarda maksimum performans sunar. Örneğin, geniş salonlarda veya çalışma alanlarında 12000 BTU kapasiteye sahip klimalar yeterli gelebilir. BTU hesaplamasına göre 15000 kapasiteye sahip klimalar ise 30-35 metrekareye kadar alanlara yeterli gelir. Arçelik 15000 BTU klimalar, evlerin yanı sıra ofis ve iş yerlerinde de rahatlıkla tercih edilebilir. 35 metrekareden daha geniş alanlar için Arçelik 18000 BTU klimalar uygundur. 18’lik klimalar, ortalama 40 metrekarelik alanları yüksek performansla soğutur veya ısıtır.

Ofis, dükkân, okul, dershane, hastane ve iş merkezi gibi büyük metrekareye sahip alanlarda minimum 24’lük klimalar tercih edilir. Arçelik 24000 BTU klimalar, 52.8 metrekarelik ortamlara kadar rahatlıkla kullanılabilir. Arçelik 48 BTU klimalar, sıklıkla ayaklı ve salon tipi olarak satışa sunulur. Yüksek kapasiteli 48’lik klimalar, halka açık alanlarda ortam ısısını düzenler. Neredeyse tüm klima modellerinde asıl BTU değeri, soğutma kapasitesini ifade eder. Klimaların ısıtma kapasitesi ise bu değerden daha yüksek aralıklarda seyredebilir.

Arçelik Klima Enerji Tüketimi Nasıldır?

Arçelik Klima Enerji Tüketimi Nasıldır?

Arçelik, sağlıklı ve güvenli bir yaşam alanı oluştururken enerji tasarrufunu da ön planda tutar. Arçelik A sınıfı klimalar, enerji tasarrufu sağlayarak bütçenizi korur. A sınıfının yanında yer alan her + işareti, ürünün tasarruf performansını belirtir. Arçelik A+++ klimalar, yüksek enerji verimliliğiyle bütçe ve doğayı korur. Elektrik faturalarında gözle görülür değişiklik sağlayan A+++ klimalar, ısıtma ve soğutmada da yüksek performans gösterir. Eklenen her + işaretinde hem enerji tasarrufu hem de performans artar.

Marka, ortam ısısını dengelerken doğayı da korumak için farklı motor teknolojileri kullanır. Örneğin; Arçelik inverter klimalar, çalıştıkça enerji tasarrufunu artıran modeller arasında yer alır. Bu ürün, ihtiyaç duyuldukça çalıştırılan veya durdurulan modellerin aksine kesintisiz olarak düşük enerjiyle çalışma imkânı verir. Minimum enerjiyle kesintisiz olarak çalışan klima, ortamın birden soğuma veya ısınma dezavantajını da ortadan kaldırır. Böylece yeniden çalışma ve hızlı soğutma-ısıtma için ihtiyaç duyulan büyük enerjilerin de önüne geçer. Arçelik invertech klimalar, enerjiyi ısıtma ve soğutma kapasitesine göre optimize eder. Ortam sıcaklığını stabil aralıkta tutan bu cihazlar, sağlıklı ve çevre dostudur.

Arçelik ekolojik inverter klimalar, ortam ideal ısıya kavuşsa bile bu ısıyı korumak için kesintisiz olarak çalışır. Aktif enerji kontrolü sağlayan ekolojik inverter klima, doğa ve kaynakları korur. Motorun maksimum performansla çalıştığı bu klimalar, farklı kademelerde enerji tasarrufu sağlar.

Arçelik Prosmart inverter klima, A+++ enerji sınıfına sahip ilk klima olma özelliğine sahiptir. Prosmart, adından da anlaşılacağı üzere akıllı klimalar arasında yer alır. Mobil uygulama üzerinden de kontrol edilebilen klima, soğutma için yılda yalnızca 135 W enerji harcar. Arçelik mirror klima, maksimum performansta bile yalnızca 65 dB ses yayar. Bu ürün, enerji tasarrufu ve konforlu kullanım özelliğinin yanı sıra şık tasarımıyla da beğeni kazanır. Mirror Prosmart klima, beyaz ve siyah renk seçenekleriyle her beğeniye hitap eder. Arçelik siyah klimalar, alışılmışın dışındaki tarzıyla yaşam alanlarına modern ve şık bir dokunuşta bulunur.

Arçelik Klima Fiyatları Nasıldır?

Arçelik Klima Fiyatları Nasıldır?

İklimleme konusunda önde gelen markalardan olan Arçelik, klimalarıyla her beğeni ve bütçeye hitap eder. Arçelik klima modelleri, tüm yaşam alanlarında havayı temizlemesi ve ısıyı düzenlemesinin yanı sıra uygun fiyatlarıyla da beğeni kazanır.

Arçelik klima fiyatları; çalışma prensibi, etki alanı, soğutma kapasitesi ve motor teknolojisi gibi unsurlara göre belirlenir. Arçelik klimalar, taşınabilir ve sabit modellerde tasarlanmasına göre de farklı fiyatlara sahip olabilir. Duvar veya tavana monte modeller, büyük ısıtma ve soğutma kapasiteleriyle diğerlerinden daha yüksek fiyatlara sahip olabilir. Ancak Arçelik seyyar klima fiyatları, minimal tasarımları ve düşük kapasiteleriyle uygun fiyatlarda seyreder. Her renk ve model küçük klima, Arçelik kalitesi ve performansıyla istenilen her alanda ideal ortam ısısını korur.

Arçelik klimalar, mono ve multi kullanım şekilleriyle farklı fiyatlara sahip olabilir. Mono klimalar, tek iç ve dış üniteyle sabit bir alanda kullanıma uygundur. Arçelik ikili klimalar ise tek dış üniteye bağlı olarak iki ayrı odada kullanılabilir. Markanın akıllı klimaları ise diğerlerinden farklı fiyat aralıklarında seyredebilir. Hemen her klima, panel ve kumandalı kontrol sistemine sahiptir. Arçelik akıllı klimalar, akıllı telefonlardan kontrol edilebilmesiyle yaşam kalitesini oldukça artırır. Akıllı klimalar, siz daha eve gelmeden tüm ortamı ideal ısı ve hijyene kavuşturur. Siz de yaşam alanlarınızı daha konforlu ısı derecelerine kolayca ulaştırabilmek için Arçelik klima çeşitlerinden dilediğinizi Trendyol üzerinden yalnızca birkaç tıklamayla kolayca satın alabilirsiniz.