placeholder
"

12 Volt Motor

" araması için 699 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

12 Volt Motor Çeşitleri ile Aradığın Kalite

Teknolojinin gelişmesi ile birçok marka tarafından hayatı kolaylaştıran ve zaman kazandıran çeşitli makineler tasarlanmaktadır. Tasarlanan çoğu makinelerin içerisinde elektrik motorları bulunur. Bu motorlar ile elektrik enerjisi mekanik enerjiye dönüşmektedir. Çoğu elektrik motorları döner düzenek şeklinde üretilmektedir. Döner düzeneklerin içerisinde çekirdek aracılığı ile ayrılmış biri sabit diğeri hareketli silindir şeklinde ferromanyetik armatür bulunmaktadır. Bu armatürler eş eksenli olacak şekilde dizayn edilmektedir. 12 volt ile çalışan bütün makinelerinde 12 volt motor bulunmaktadır.

12 Volt Motor Çeşitleri ile Hayatınızı Kolaylaştırın

12 Volt Motor Çeşitleri ile Hayatınızı Kolaylaştırın

Elektrik motorları titreşim yapmama özelliği sayesinde hassas yörüngelerin izlenmesinde ve lazer işaretleme gerektiren uygulamalarda da kullanılmaktadır. Hassas olan makinelerin içerisine uygun olan 12 volt motor çeşitleri yerleştirerek daha hızlı işlemler yapabilirsiniz. Akülü araba 12 volt motor seçenekleri ile çocuklarınızın ani yapacağı fren ve gaz gibi işlemler motor tarafından kolayca algılanacaktır. Böylelikle çocuklarınız güvenli bir şekilde akülü arabalarının içinde eğlenecektir. Bazı 12 volt akülü motor çeşitlerini hırsız ve yangın alarmlarında, ofis makinelerinde, telekomünikasyon ve ups cihazlarında, acil aydınlatma ve bilgisayar sistemlerinde, ses ve video ekipmanlarında, test ve jeofizik cihazlarında kullanabilirsiniz. Bakım gerektirmeyen akülü motorlar yüksek performansa sahiptir. Akülü motorların yapısındaki çevrimli ve tampon şarj ile ana ve acil enerji kaynağı olarak da kullanılabilir. Tampon şarj kullanımındaki ömür süresi 3 ile 5 yıl arasında değişmektedir.

Farklı Akımlara Göre Üretilen 12 Volt Motor Modelleri

Farklı Akımlara Göre Üretilen 12 Volt Motor Modelleri

Elektrik motorları, alternatif veya doğru akımla çalıştıkları için ikiye ayrılmaktadır. Alternatif akım ile çalışan motorları “AA” veya “AC” olarak da ifade edilebilir. Ana prensibi ise metalden üretilmiş bir kütlenin elektromanyetik bir alan aracılığıyla sürüklenerek çalışmasıdır. Alternatif akım motorları asenkron ve senkron motorlar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bakımları zor olmayan asenkron motorlar genellikle endüstri alanında kullanılmaktadır. Ac 12 volt motor çeşitleri vinçlerin, pompaların, fanların, konveyölerin, asansör ve yürüyen merdiven sistemlerinin, mikser ve öğütücülerin verimli bir şekilde çalışmasını sağlar. Statora uygulanan elektrik enerjisini rotur döndürerek mekanik enerjine çevirmektedir. Senkron motorlar da ise yük değişmesine rağmen devir sayıları sabit kalmaktadır. Sabit hızın gerekli olduğu bütün endüstriyel uygulamalarda, kırma makinelerinde, robot işleticilerinde, hava kompresörlerinde gibi alanlarda kullanılmaktadır. Doğru akım ile çalışan motorlara “DC motor” da denilmektedir. Elektrik enerjisini mekanik enerjiye çevirirken manyetik etkiyi kullanmaktadır. 12 volt dc motor modellerin içerisinde konumlandırılmış, çoğunlukla emaye kaplı bakır tellerden tasarlanan sargılar bulunmaktadır. Bu sargılar ile doğru akım uygulanır. Doğru akımdan sonra dc motordaki mıknatıslara zıt yönlü manyetik enerji oluşacaktır. Bu enerji hareket enerjisine dönüşerek motorun merkezindeki rotor mil dönmeye başlayacaktır. Dc motorları; 12 volt fırçasız motor, fırçalı, step ve servo motorlar olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Fırçasız motorlar, sürücü devre ile kullanıldığında aşınan herhangi bir parçanın olma riski çok azdır. Klimalarda, otomatik kapılarda, dikiş ve kaynak makinelerinde, yazıcılarda, oyuncaklarda ve robot kolları gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Aynı zamanda kullanmak istediğiniz makinenin boyutuna göre 12 volt büyük motor veya mini 12 volt motor seçeneklerine de bakabilirsiniz. 12 volt motor fiyatları kullanacağınız makineye, markaya, kullanılan malzemeye ve tasarıma göre değişkenlik göstermektedir.

12 Volt Motor Alternatifleri ile Makinenizin Ömrü Uzayacak

12 Volt Motor Alternatifleri ile Makinenizin Ömrü Uzayacak

Satın alacağınız 12 volt motorun uzun ömürlü olabilmesi için bazı faktörlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu faktörlerden ilki motor hızıdır. Eğer sürekli çalışacak bir makine için motor satın alacaksınız, 12 volt güçlü motor seçeneklerine bakabilirsiniz. Genellikle servo motor seçeneklerinde dönme kuvveti olarak bilinen torklar bulunmaktadır. Bir cismin dairesel olarak dönmesini sağlayan torklar, Nm birimi ile ölçülmektedir. Servo motorlardaki torklar ile makinede gerekli olan hız korunacaktır. Aynı zamanda sistemi optimize ederek hataların bildirimi sürekli yapılacaktır. Hareket gücünün önemli olduğu makineler için 12 volt yüksek torklu motor modellere bakabilirsiniz. Az bir güç kullanarak yüksek bir moment elde etmek isterseniz redüktörlü 12 volt motor modellerine bakabilirsiniz. Bu sayede motordaki devir-güç ayarı verimli ve hızlı bir şekilde değişecektir. Eğer makinenizde herhangi bir sıvı taşımak istiyorsanız 12 volt su motoru alternatiflerini incelemelisiniz. Taşınan sıvıyı düşük basınçtan yüksek basınca doğru hareketini sağlayan su motorları tarımsal alanları sulamak ve temiz su elde etmek için, gıda, içecek ve kağıt sanayisinde, klima üretim, kimya ve petrol tesisleri gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Motordaki gücü tekerleklere 12 volt şanzımanlı motor çeşitleri ile aktarabilirsiniz. Bu motor ile durur halde bulunan aracı hareket ettirebilir. Aynı zamanda viteslerin arızalanmadan çalışmasını sağlamaktadır. Eğer motorlu taşıtınız için bir motor satın alacaksınız, motorun hp değerini de bilmeniz gerekmektedir. Horse power, motorun belirli bir zaman içerisinde elde ettiği güçtür. 1 hp 1,014 ps’ye denk gelmektedir. Makinenizde istediğiniz hıza göre ¾ hp 12 volt motor, 1 hp 12 volt motor, 2 hp 12 volt motor seçenekleri ile müşteriler istedikleri ürünü kolaylıkla bulabilecektir. Trendyol sayfasında kendi ihtiyaçlarınıza uygun olan 12 volt motor modellerini inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz bir ürünü sayfa üzerinden satın alabilirsiniz.