Avantajlı Ürünler
Renk
Fiyat
Yaş
Cinsiyet
Kol Tipi
Boy / Ölçü
Çocuk Cinsiyeti
Siluet
Ortam
Baskı/Nakış Tekniği
Sürdürülebilirlik Detayı
Kemer/Kuşak Durumu
Kordon Durumu
Deri Kalitesi
Astar Durumu
Koleksiyon
Boy
Desen
Dokuma Tipi
Ek Özellik
Kalıp
Kol Boyu
Kumaş Tipi
Materyal
Paket İçeriği
Fiyat Geçmişi
Yaka Tipi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

15 Yaş Abiye

" araması için 44 sonuç listeleniyor

15 Yaş Abiye

Abiyeler özel günlerin vazgeçilmez kıyafetleridir. Hem kadınlar hem erkekler özel günlerde şık olmak için abiye giyimi tercih edebilirler. Özel günlerde, mezuniyetlerde, balolarda, özel davetlerde güzel olmak için farklı ve dikkat çekici detayları ile abiyeler, kendine özgü şıklığı yakalamak isteyenlerin tercihi olur. Bu yüzden abiye elbiseler her dönem, her yaştan insanın ilgisini çeken kıyafet türüdür. Işıl ışıl payetli, çiçekli, cıvıl cıvıl renkli modelleri ile abiyeler masallarda anlatılan prenses tasvirini tamamlar. Düğünlerde, kokteyllerde, partilerde kısacası bütün özel günlerde güzel ve alımlı gözükmek isteyen kadınlar ve yakışıklı ve özenli görünmek isteyen erkekler zevkine uygun bir abiye kıyafet tercih eder. Kız çocukları için her zaman daha çok kıyafet çeşidi bulmak mümkündür. Abiyelerde de kadınlar için daha çok çeşit üretilir fakat erkekler için de çok şık modeller bulmak mümkündür. Bebekler için bile tüllü, pullu, boncuklu abiye elbiseler bulmak mümkündür. Çocukluktan ergenliğe doğru yol alınan yaş döneminde genellikle kıyafet seçiminde artık bireysellik başlar. Özel günlerde şık görünmek onlar için de çok önemli olabilir. Liseye geçiş döneminde mezuniyet balolarında da abiye kıyafetler vazgeçilmezdir. Mezuniyet balosunda giyecekleri abiyeler, 15-16 yaş grubu için çok değerli bir anı yaşamak anlamına gelir. O gün için ekstra özenli olmak isterler. Abiye üreticileri mezuniyet balolarında çok tercih edilmesi sebebiyle 15 yaş dönemi için olan abiye modellerini üretir. Bu abiye modelleri genelde 10-11 yaş bedenlerinden başlar ve en büyük bedenleri 15 16 yaş abiye olur. Bu yaş aralığındaki kullanıcılar için daha renkli, daha ışıltılı abiye modelleri tasarlanır. Bu yaş grubu kızlar için daha renkli, uçuş uçuş modellerin tercih edilmesi yaşlarına daha uygun bir görüntü çizebilir. Erkekler için de yine yaşlarına daha uygun ve sevimli bir görüntü çizen abiyeler tercih edilebilir.

15 Yaş Abiye Modelleri

Abiye kelimesi kadınlar için ince askılı, kalın askılı, uzun kollu, kısa kollu, askısız olan straplez modeller, balon kollu, uzun, kısa, midi boy gibi birçok değişken özelliği bulunan elbiseler çağrıştırır. Tulum şeklinde olan abiyeler de mevcuttur. Tulum abiyeler rahatlık ve şıklığı bir arada yaşayabileceğiniz modellerdir. Daha çok elbise şeklinde abiyeler üretilse de iki parça etekli abiyeler ve tulumlu abiyeler de de çok fazla çeşit bulma imkanınız vardır. Her ortama, her zevke, her giyim tarzına uygun abiye modelinin özellikleri farklıdır. Abiye elbiseler bunun yanı sıra desen, işleme, taş, pul gibi birçok detayla da şekillenir. Erkekler için abiye kıyafetler denince kravatlı, papyonlu, yelekli takımlar ilk akla gelen modeller olur. Takım elbiseler, smokinler erkek abiye çeşitlerindendir. 15 yaş için abiye hareket kabiliyetini kısıtlamayan bir tasarıma sahip olmalıdır. Bu yaş grubu daha hareketli olacağından yetişkin insanlar için olan abiyeler gibi güzelliği ön plana çıkarıp rahatlığı daha geri planda bırakan tasarımlar tercih edilmeyebilir. 15 yaş için modeller kullanıcılar için rahatlığı ön plana alan ve güzel görüntüyü de ihmal etmeyen tasarımlara sahiptir. 14 15 yaş abiye biraz daha gençler için olsa da aynı modellerin 11 yaş için olanları da mevcut olduğundan çocukların hassas tenlerine uygun kumaşlar kullanılmalıdır. Sim işlemeli, pullu, payetli kumaşların işlemelerinin kullanıcının tenine zarar vermeyecek şekilde olması önemlidir. Bazı kişilerin tenleri alerjik olup bu tarz kumaşların tenlerine temas etmesi durumunda kızarma, kaşıntı gibi tepkiler gösterebilir. Kullanıcıların güzel görünmesinin yanı sıra sağlıklı kıyafetler giymesi de önem arz ettiğinden markalar, tasarımlarını sağlıklı içeriklerle üretmelidir. Naylon içerikli, sert ve kalın kumaşlar genellikle duruşu itibariyle bu tarz giysiler için uygun değildir. Bu kumaşlar kullanıcılar tarafından çok tercih edilmez. Kızlar için ince askılı abiyeler görüntü olarak çoğu zaman daha şık olsalar da rahat hareket açısından çok tercih edilen modeller olmaz. Abiye elbiselerin yetişkin modellerinde olduğu gibi 15 yaş tesettür abiyeler çeşidi de mevcuttur. Markalar tesettürlü kızlar için de abiye modelleri tasarlarlar. Tesettürlü kızlar için olan 15 yaş abiye modelleri uzun kapalı modeller olarak ön plana çıkar. Bazı tesettürlü abiye modelleri uygun başörtüsü veya şalı ile birlikte satılır. Başörtüsü veya şalı ile birlikte satılan abiyeleri tercih etmek, kullanıcıları kombin yapma zahmetinden kurtardığı için bunlar tercih edilen modeller olur.

15 Yaş Abiye Elbise Kullanım Alanları

Abiye elbiseler kullanıcıların kendini şık hissetmek istediği özel günlerde kullandıkları kıyafetlerdir. Düğün, davet, balo, mezuniyet, güzel günlerin anısı için yapılan fotoğraf çekimleri gibi pek çok ortamda abiye elbiseler vazgeçilmezdir. 15 yaş için abiye elbiseler uygun yaş grubunun bu alanlarda kullandığı elbiseler arasında yer alır. Bu yaş grubu gençler düğünlerde, davetlerde abiye elbiseleri tercih ederken pullu, payetli, ışıl ışıl modeller daha çok ilgilerini çekebilir. 15 yaş abiye uzun modelleri hareket kabiliyetini daha kısıtlayan özellikte olduğundan bu yaş grubu tarafından çok tercih edilmez. Bu yaştaki kızlar daha hareketli olduklarından uzun elbiseleri daha az tercih edebilir. Şıklık ve doğallığı bütünleştiren bu modeller kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilir ve abiyelerin kullanım alanlarına daha çok uyum sağlar. Tül detayların kullanıldığı modeller bu yaş grubu gençlerin ilgisini çekebilecek özelliktedir. Yine tüy detayları olan modeller de farklı bir alternatif olarak düşünülebilir. 15 yaş için kıyafetler gençlerin çok önemsediği mezuniyet kutlamalarında karşımıza çıkar. Renkli, güzel tasarımlı abiyeler mezuniyetlerde kullanıcıların kurtarıcısı olabilir. Düğünlerde kullanılan abiyeler düğün sahibine yakınlığa göre farklılıklar gösterir. Yine düğünün ya da kutlamanın hangi konseptte ve hangi alanda yapılacağı da önem arz eder. Havuz başında ya da deniz kenarında yapılan bir düğüne daha uçuş uçuş, çiçek desenli, soft renklerde modeller kullanılırken salon düğünlerinde daha farklı modeller tercih edilir. Kır düğünlerinde daha rahat modeller tercih etmekte fayda vardır. Erkekler için de renkleri ve aksesuarları ile abiyeleri çeşitli şekillerde kombinlemek mümkündür. Abiye modelleri her kıyafette olduğu gibi mevsime göre tercih edilmelidir. Daha çok yaz döneminde kullanılması sebebiyle yazlık modellerde yoğunluk olsa da kışlık abiye modelleri de bulmak mümkündür. Kışlık ve yazlık modelleri kullanılacak mekanın sıcaklığına göre de tercih etmek mümkün olur. 

15 Yaş Abiye Kombini

Abiye elbiselerin yarattığı şıklığı her kombinde olduğu gibi yine ayakkabılar tamamlar. Bu yaş grubu kızlar yüksek topuklu ayakkabılar tercih etmek isteyebilir. Topuklu ayakkabılar vücut formuna zarar veren ayakkabılar olabilir. Gelişim çağında olan bu yaş grubu kızların yüksek topuklu ayakkabılar üzerinde uzun süre kalmaları gelişimlerini olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden daha kısa topuklu veya düz ayakkabılar tercih edilmelidir. Mevsime göre sandalet veya daha kapalı ayakkabılar tercih edilebilir. Ayakkabılar renklerine, desenlerine, taş, pul payet, işleme uyumuna göre abiye ile kombinlenebilir. Tek bantlı sandaletlerin altın, gümüş gibi renkleri birçok abiye ile uyum sağlayabilen modellerdir ve parlak renkleriyle de abiyelerinize farklı bir hava katabilirler. Erkekler abiyelerle klasik ayakkabılar kombinlemeyi tercih edebilir. Ayakkabıların abiyelerin detaylarını veya rengini tamamlar özellikte seçilmesi gerekir. Bağcıklı veya bağcıksız modelleri bulunan klasik ayakkabılar abiye kombinlerinin tamamlayıcısı olurken şıklığının yanında rahatlığı da oldukça önemlidir. Abiyelerle kullanılacak olan ayakkabıların rahat olması hem sağlık hem de özel gününüzün keyifli geçmesi açısından önemlidir. Erkekler abiye kıyafetleri ile uygun renklerde ayakkabılar kombinleyerek şıklıklarını tamamlarlar. Abiyelerin şıklığını birbirinden güzel saç modelleri tamamlar. Bu yaş grubu kızlar için yaşlarına uygun şekilde daha doğal saçlar tercih edilmelidir. Yine örgü modelleri de bu abiyeleri tamamlayacak saçlar olabilir. Ağır topuzlar bu yaş grubu kızlar için yaşları itibarıyla pek uygun olmayan ve tercih edilmeyen modeller olur. Kozmetik malzemeler hassas tenlere uygun olmayan kimyasallar içerdiğinden makyaj da 15 yaş abiye kullanıcı grubu gençler için uygun değildir fakat sağlıklı ürünlerin tercih edileceği hafif makyaj şıklığın tamamlayıcısı olabilir. 

15 Yaş Abiye Fiyatları

15 yaş abiye modelleri ve fiyatları her zevke ve bütçeye göre değişiklik gösterir. Abiyeler farklı ve ince detaylara sahip olduğundan tasarımı ve üretimi zor kıyafetlerdir. İnce işlemeler, boncuk süslemeleri, payet detayları ile süslenen elbiselerin tasarımı meşakkatli bir iştir. Üretimde kullanılan boncukların parlaklıkları, renkleri boncuğun kalitesine göre değişir. Kaliteli boncuklar maliyeti artırırken elbisenin daha görkemli bir görüntüye ulaşmasını sağlar. Tasarlanan elbiselerin üretim süreçleri de bir hayli zordur. Bazen ince detayları el işçiliği ile tamamlanır. El işlemesi boncuk detayları abiyeye şıklık katarken üretimini zorlaştırır. Haliyle üretimi ne kadar meşakkatli ise abiyenin fiyatı da doğru orantılı olarak artış gösterir. Bu sebeple daha sade abiyeler genelde daha uygun fiyatlı olur. Kumaş tipi ve yapısı da abiye kıyafetlerin fiyatlarına etki eden bir parametredir. Kaliteli kumaşlar kullanmak maliyeti artıracağından abiye elbiselerin fiyatlarına da etki eder. Erkek abiyelerinde aksesuarları ve yelek, papyon gibi parçaların dahil olup olmamasına göre fiyatları değişiklik arz eder. Elbiselerin uzun, kısa, kabarık olması gibi etmenler maliyeti değiştirip elbise fiyatlarına etki eder. Tesettürlü abiyelerin tasarımı ve üretimi farklı özellikler gösterdiğinden fiyatları farklılık gösterebilir. Abiye elbiselerin amacı güzel görüntü olduğu için her detayı çok önem arz eder. Bu kadar detaylı tasarlanan elbiselerin tasarımcıları ve markaları da abiye elbiseler için fiyat belirlenmesinde önem taşır. Abiye elbiseler özellikleri, markası, tasarımı, üretimi gibi birçok farklı parametreye göre fiyatlandırılırken her zevke ve bütçeye uygun abiyeler bulmak mümkündür. Abiyelerin fiyatları aynı modelin renklerine göre bile değişiklik gösterebilir. Aynı modelin çok tercih edilen modeli farklı fiyatlı iken daha az tercih edilen renkleri daha uygun fiyatlı olabilir. Her zevke ve bütçeye uygun abiye bulunabilir. Farklı tasarımları ve güzel görüntüleriyle abiye kıyafetlerin binlerce çeşidi içinden zevkinize uygun olan abiyeyi bulduktan sonra size şıklığınızın keyfini yaşamak kalır.

15 Yaş Abiye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Abiye alırken kullanılacak alana göre kullanıcının zevkini yansıtan modeller tercih edilmelidir. Uzun süre üzerinde taşıyacağı için kullanıcıların ağır kıyafetlerle rahat etmesi zor olur. Kıyafetin ağırlığının kullanıcıyı rahatsız etmemesi önemlidir. Elbise detaylarında kullanılan boncukların kalitesi ağırlığını etkileyeceğinden kaliteli boncuklar kullanılması hem görüntü açısından hem de hafiflik açısından önem arz eder. Alerjik bünyeler için işleme, sim, tüy gibi detayların tene temas etmemesi tercih edilir. Abiyelerde kullanılan tül detayların iç göstermemesi için iç gösteren kısımlarda astar kullanılmasına dikkat edilmelidir. Abiye alırken her üründe olduğu gibi kıyafetin fiyatı da kullanıcılar için önem arz eder. Her kullanıcı kaliteli ürünü, uygun fiyata almak ister. Uygun fiyatlı ürün aranırken tasarımdan ve kaliteli üretimden ödün vermemek gerekir. Kalitesiz malzemeler kullanılan elbiselerde istenen görüntüyü elde etmek zorlaşır. Mevsimine uygun kıyafetler giymek hem şıklık hem sağlık için önem arz eder. Abiye kullanımında da mevsimine uygun modeller seçmek önemlidir. Kullanılacağı alana uygun abiyeler seçmek hem rahatlık hem de şıklık açısından olmazsa olmazdır. Abiye kıyafetin rahatlığı da en az görüntüsü kadar önemlidir. Genelde eğlenmek için gidilen mekanlarda giyilen abiye kıyafetlerin rahatsız olması bütün eğlenceden mahrum kalmanıza sebep olabilir. Vücut yapısına ve şekline uygun kıyafetler seçmek de hem görüntü hem de rahatlık için önem arz ettiğinden bu yaşlar için abiye elbise seçerken vücut tipi ve yaşa göre hareket edilmesi gerekir. Abiye elbiselerin bedenlerini seçerken de vücuda tam olan beden tercih edilmeli, rahatlık ve şıklık için elbise ne dar ne de bol olmalıdır. Geniş ürün skalası içinde size uygun modeli muhakkak bulabilirsiniz. 15 yaş abiye elbise modellerinin mini, midi, uzun, yırtmaçlı, yırtmaçsız, kalın askılı, ince askılı, tek askılı, pullu, simli, işlemeli, desenli binlerce  çeşidinden size uygun olanı seçip harika kombinler yapabilirsiniz.

Trendyol’da 15 Yaş Abiyeler

Online alışveriş kolaylığı sunan Trendyol, 15 yaş abiye modelleri için kullanıcılara çok fazla seçenek sunar. Her yaştan her kadına uygun abiye modellerini bulabileceğiniz Trendyol model ve marka seçenekleriyle de kullanıcılarını mutlu eder. Fiyatlarıyla da kullanıcılarının bütçesine hitap eden Trendyol, kullanıcılarının memnuniyetini ön planda tutması ile de 15 yaş için kıyafette ilk akla gelen satış kanalıdır. Kısa zamanda birçok modele aynı anda ulaşabilme ve inceleme imkanı sunması ile Trendyol kullanıcılar için bulunmaz ayrıcalıklar sunar. Abiyeleri en ince ayrıntılarına kadar fotoğrafları ile inceleyebilir, yakınlaştırma özelliğini kullanarak daha yakından inceleyebilirsiniz. Abiyeleri daha önce satın almış kullanıcıların yorumlarını görme imkanı ile satın almak istediğiniz 15 yaş grubu abiye modeli ile ilgili daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizden önce kimsenin denemediği kıyafetlerin tertemiz paketlerle elinize ulaşacak olması hijyen açısından da içinizi rahatlatır. Trendyol kullanıcılarına 15 yaş grubu abiye elbise ürününü sipariş anından teslim anına kadar sitesi üzerinden takip edebilme imkanı sunar. Hızlı kargo kampanyaları ile abiyeniz sipariş verdikten çok kısa süre sonra kapınıza kadar gelir. Kargo bedava kampanyaları ile elbisenize rahatça sahip olursunuz. Trendyol’da birçok markanın ürünlerini bulabilirsiniz. Özel kampanyalar ile uygun fiyata çok kaliteli ürünleri her kategoride sunan Trendyol ünlü markaların abiye elbiselerini de aynı özenle sitesinde satışa sunar. Abiye kombinlerinizi tamamlayabileceğiniz aksesuarları ve ayakkabıları da Trendyol’da rahatlıkla bulabilirsiniz. Çok fazla çeşidi her kategoride bulabileceğiniz Trendyol, aksesuar ve ayakkabı konusunda da size zengin bir ürün skalası sunar. Erkekler için kemerler, askılar, papyonlar, kravatlar konusunda birçok markanın birçok alternatifini bulabileceğiniz Trendyol uygun fiyatlı seçenekleri bulabileceğiniz adrestir. Ayrıca kadınlar için gümüş, altın, imitasyon birçok çeşidi ile takılar için de doğru adres Trendyol’dur. Sağlıklı kumaşlar ve kaliteli malzemelerle üretilmiş olan ürünler için de Trendyolu tercih etmek faydalı olur. Abiyelerinizi ve tamamlayıcı aksesuarlarını seçtikten sonra size özel günlerinizde şıklığın keyfini çıkartmak kalır.

15 Yaş Abiye Modelleri Nelerdir?

Taşlı ya da pullu elbiseler, özel günler ve 15 yaş için giyilebilecek popüler abiye modellerinden biridir. Bu elbiseler, parıltılı bir görünüm sunar. Genellikle balo, mezuniyet töreni veya düğün gibi özel etkinliklerde giyilir. 15 yaşındaki kızlar için taşlı ve pullu elbiseler genellikle daha kısa modellerde tercih edilir. Tül detaylı elbiseler, romantik görünüm sağlayan bir başka popüler abiye modelidir. Bu elbiseler, genellikle kabarık tül etek ve daha sade bir üst kısmı ile tasarlanır. 15 yaşındaki kızlar için daha pastel renklerde ve minimal tül detayları olan elbiseler tercih edilebilir. Dantel detaylı elbiseler, zarif bir görünüm sağlayan bir diğer popüler abiye modelidir. Bu elbiseler, genellikle dantel detaylarıyla süslenir. 15 yaşındaki kızlar için sade ve dantel detayları olan elbiseler tercih edilebilir.

15 Yaş Abiye Renk Çeşitleri Nelerdir?

Siyah, klasik ve asil bir rengi ile özel günlerde giyilebilecek en popüler tonlardan biridir. Siyah abiye elbiseler, sofistike bir görünüm sağlar. Genellikle düğünler veya mezuniyet törenleri gibi resmi etkinliklerde tercih edilir. Ayrıca siyah renk, her vücut tipine uygun bir seçimdir. Kırmızı, cesur ve dikkat çekici bir renktir. Özellikle 15 yaşındaki kızlar için popüler bir seçimdir. Kırmızı abiye elbiseler, özgüveni yansıtan bir görünüm sağlar. Genellikle balo veya özel parti gibi eğlenceli etkinliklerde tercih edilir. Mavi renk, sakin ve huzurlu bir tondur. Özel günlerde giyilebilecek popüler renklerden biridir. Mavi abiye elbiseler, romantik bir görünüm sağlayıp genellikle bahar ve yaz aylarında tercih edilir. Ayrıca mavi renk, her cilt tonuna uygun bir seçimdir. Birçok renk abiye için de uygundur. Bununla beraber pembe, yeşil ve mor gibi iddialı tonlara da göz atabilirsiniz.

15 Yaş Abiye Nereden Alınır?

15 yaş için dizayn edilen abiye modellerine Trendyol ayrıcalıklarıyla kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu noktada pek çok farklı seçenek vardır. Böylece dilediğiniz renk ve modeli kolayca bulmanız mümkündür. 15 yaş abiye elbise satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Abiye elbiseler, genellikle standart bedenler yerine ölçüye göre üretilir. Bu nedenle alacak olduğunuz elbisenin beden ölçüsüne dikkat etmeniz son derece önemlidir. Aynı zamanda kullanım alanı ve renk gibi detaylara da dikkat etmekte fayda vardır. Trendyol üzerinden tüm seçenekleri inceleyip dilediğiniz modelde karar kılabilirsiniz.