"

2 Li Koltuk

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Rahat ve Estetik 2'li Koltuk Modelleri Trendyol'da!

Koltuk takımları ile modelleri ev ve iş yerlerindeki en önemli dekorasyon ürünlerinden biridir. Bu ürünler kişilerin yorulduğu zamanlarda oturup dinlendikleri yerler olduğu için rahatlığı ve estetiği çok daha önemlidir. 2’li koltuk modelleri renklerine bunun yanı sıra desenlerine göre çeşitlilik gösterir. Renk bakımından parçalar odanın duvarlarına ve aksesuarlarına uygun olanları iç mimarlar ile tasarımcılar tarafından tercih edilir. Duvar boyasının rengi pastel tonlarında ise koltuğun rengini de o rengin alt tonlarına seçilip uyumlu olmasına dikkat edilir. 2’li koltuk takımı modellerinde boyut ölçüleri genellikle standart olur. En ölçüleri yaklaşık olarak 160 santimetredir aynı zamanda yüksekliği ortalama olarak 105 santimetredir. Bu büyüklüğe sahip olan 2’li koltuk modelleri, müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilir. Aynı zamanda bu ürünler gerekli olduğu takdirde tek bir kişiye yetecek büyüklüğe sahiptir. Bu çeşitli ürünlerin modellerinin birbirinden farklı amaçları ve işlevleri vardır. Bu ürünlerin bazıları ofislerde kullanıma uygunken bazıları bahçelerde kullanılır. Ayrıca balkonlarda değerlendirilen modellere ek olarak salon tipi mobilyalar da mevcuttur. Örneğin 2’li balkon koltuğu ürünlerinde aranan bazı özellikler vardır. Bunlardan biri açık havaya uygun kumaş yapısına sahip olmasıdır. Aynı zamanda paslanmayan demir ve metallere sahip olması gerekir. Balkon mobilyalarının kirlenme oranı yüksektir. Sık sık açık havada toz ile kire maruz kaldığı için çabuk kirlenir. Kirlenen ürünlerin çabuk ve kolay bir şekilde yıkanması gerekir. Bunun için de mobilya ürünlerinin parçalarının ve dış kılıflarının kolay yıkanabilir özellikte olanları tercih edilir. Fermuarlı minder ve yastığa sahip olan ürünlerin dış yüzü kolay takılıp çıkarıldığı için en çok tercih edilen modellerdendir. Bunun yanı sıra kir tutmayan kumaş türü de tercih edilme ihtimalini arttıran bir diğer faktördür. 2’li bahçe koltuk modellerinde de bu özellikler aranır. Bahçe mobilyaları bulunduğundan dolayı sık kirlenme ihtimali olan ürünlerdir. Bu ürünlerin de yastıklarının ve minderlerinin fermuarlı olması önemli bir avantajdır. Aynı zamanda bahçede zorlu hava şartlarına dayanıklı olması gerekir. Mobilyanın demirlerinin ve iskeletlerinin paslanmaz özelliğe sahip olması müşteriler tarafından seçilme olasılığını yükseltir. Bahçeniz için ya da balkonunuz çin mobilya arayışı içerisinde iseniz bu özelliklere dikkat edebilirsiniz.

2’li Koltuk Modeli Çeşitleri

2’li Koltuk Modeli Çeşitleri

2’li oturma grubu mobilyaları birbirinden çok çeşitli ürünlerdir. Her birinin kullanım amacı, kullanıldığı yerler farklıdır. Ev, iş yeri, ofis, bahçe, balkon gibi alanlar için çeşitli özelliklere sahip oturma grubu parçaları bulunur. 2’li bekleme koltuğu modeli en çok iş yerlerinde kullanılır. İş yerlerinin koridorlarında sıklıkla rastlayabileceğiniz bu ürünler genellikle deri ham maddeden üretilir. Deri mobilyalar kolay kirlenmez ve leke tutmaz. Kirlendiği zaman ise çabuk ve hızlı bir şekilde silindiği için ofis mobilyası olarak sık tercih edilir. 2’li deri koltuk modelleri aynı zamanda yumuşaklığı ile de bilinir. Ofis 2’li koltuk modelleri temizliğinin yanı sıra şıklığından dolayı genellikle deri kumaşlı şekilde tercih edilir. 2’li berjer koltuk modelleri ise biraz daha ağır bir tasarıma sahiptir. Berjer oturma mobilya çeşitlerinin birçoğunda arka kısmı biraz daha yüksek ve abartılı yapıldığı için ortama ağır bir hava katar. Aynı zamanda kol kenarları diğer modellere göre daha yüksektir. Ev içerisinde tercih edilen bir model olan 2’li tv koltuğu genelde konum olarak evin salonunda durur. Salonda televizyonun tam karşısında bulunan bu parçalar ekstra rahat ve ekstra yumuşaktır. Bu ürünler üzerinde bir dizi ya da film izleyerek keyif yapabilirsiniz. Ferforje 2’li koltuk modeline bahçe ve balkonda sıklıkla rastlayabilirsiniz. Bir diğer bahçe mobilyası ise 2’li bambu koltuk çeşididir. Bu ürünlerin minderleri kolay bir şekilde çıkarılıp yıkanabilirdir ve sıklıkla tercih edilir.

2’li Koltuk Çeşitlerinin Özellikleri

2’li Koltuk Çeşitlerinin Özellikleri

Genellikle yatak odalarında kullanılan 2’li puf koltuk modelinin sırt ve kol kısımları yoktur. Bu ürün çeşidi yatak odalarında yatağın ayak ucunda ya da duvar kenarlarında kullanılır. Mobilya modasının popüler tasarımlarından olan ve dekorasyon dergilerinde sıklıkla görülen 2’li spor koltuk modeline salon oturma gruplarında yer verilir. Sade ve şık olan koltuk modeli minder ve yastığı ile birlikte kullanılır. Kapalı balkonlarda kullanılan metal 2’li koltuk çeşidinde olması gereken en önemli özelliklerden biri paslanmaz olmasıdır. Paslanmaz ve zorlu hava şartlarına dayanıklı ürünler tercih ederek uzun yıllar kullanabilirsiniz. Ahşap 2’li koltuk görünüm olarak metal koltuğa benzer, ahşap olması ortaya daha doğal bir görünüm katar. Plastik 2’li koltuk ham maddesi kolay bulunan bir ürün olduğundan daha uygun fiyatlıdır. Kararma ya da paslanma gibi sorunları olmadığı için bahçelerde sıklıkla tercih edilir. Küçük evlerde tercih edilen 2’li koltuk yataklı olması sebebiyle misafir geldiğinde oldukça kullanışlı olur. Koltuğun yatağa dönüşmesi ile yerden ve alandan tasarruf edebilirsiniz. Evinizin bir köşesine 2’li sallanan koltuk koyarak kendinize rahat ve şık güzel bir köşe oluşturabilirsiniz. Sallanan oturma grubu mobilyalarında dilerseniz kitap okuyabilir dilerseniz dizi ya da film izleyerek kendinizi mutlu edebilirsiniz. Spor bir model olan 2’li gri koltuk birçok ortama uyduğu için dekorasyonda en çok tercih edilen renkli oturma mobilyalarındandır. Birçok çeşidinde minderi ile kılıfı çıkarılıp yıkanabilir özelliğe sahiptir. Aynı şekilde renklerini farklı şekilde değiştirmek isterseniz ise farklı bir renkte 2’li koltuk kılıfı satın alabilir üstelik kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Küçük bir salona sahipseniz şık ve rahat bir koltuğa sahip olmak zor değildir. Küçük 2’li koltuk ile her ortama uyum sağlayan bir alan oluşturabilirsiniz.

2’li Kullanışlı Koltuk Fiyatları

2’li Kullanışlı Koltuk Fiyatları

Piyasada bulunan her ürünün sahip olduğu niteliğe ve kaliteye göre fiyatı belirlenir. Aynı üründe kullanılan farklı ham maddeler bile ürünün etiket fiyatını değiştirebilir. 2’li koltuk fiyatları da tıpkı bu şekilde belirlenir. Aldığınız koltuğun modeli, özellikleri ve kullanım yerine göre farklı fiyatlandırma modeli uygulanabilir. Ürünü satın almadan önce dilerseniz 2’li koltuk kullananlar tarafından yazılan yorumları okuyabilir aynı zamanda yeni fikirler oluşturabilirsiniz. 2’li koltuk yorum okumak aynı ürünü daha önceden tecrübe etmiş kişilerin düşüncelerinden faydalanmanızı sağlar. Bu yorumlar sayesinde sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz. Daha önceden aynı ürünü kullanan kişilerin memnun kaldığı modelleri her yönü ile ele almak için faydalı olabilir. Trendyol’un sunduğu fırsatlardan faydalanarak 2’li koltuk online alışverişinizi hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Model ölçülerini, renklerini, boyutlarını inceleyerek karar verebileceğiniz gibi müşteri yorumlarından da yardım alabilirsiniz. Dönemsel kampanyalar vasıtasıyla 2’li koltuk indirim fırsatlarından faydalanarak bütçe tasarrufu sağlamanız mümkündür. Böylece aynı kaliteli ve kullanışlı ürünlere uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Yüzlerce çeşit model içerisinden alacağınız ürüne karar verdiyseniz indirim avantajları ile iki ya da 3 adet satın alabilirsiniz. Sevdiklerinize ev hediyesi olarak da temin edebileceğiniz seçenekler son derece portatif yapılara sahiptir. Açılır, kapanır, taşınabilir ya da yatak olan 2’li koltuk satın alarak şık bir kullanım elde edebilirsiniz. Trendyol’dan dilediğiniz modele sahip olabilirsiniz.

2'li Koltuk Kaç CM'dir?

2’li koltuk ölçüleri genel olarak 160 cm ve 180 cm arasında farklılık gösterir. Bu tasarımlar; genelde takım halinde satılan koltuk gruplarının içinde yer alır. Ayrı olarak 2’li koltuk alımı da yapılabilir. İdeal ölçülere sahip olan koltuklarda rahatlık ve konforlu olması ön plana çıkar. Koltuğun konumlandırılmak istenildiği alan için uygun ölçülere sahip olması son derece önemlidir. Bunun için hem koltuğun hem de alanın ölçülerine göre seçim yapılması uygun olur. Rahat yapıya sahip 2’li koltuklar, standart ölçülerdeki tasarımları ile oldukça ideal kullanım imkanı sunar.

2'li Koltuk Modelleri Nelerdir?

Oturmak için ayrılan alanın dar ya da küçük olması durumunda ideal ölçülere sahip 2’li koltuk seçimi doğrudur. Beğeni kazanan modeller arasında açılır yapıya sahip olan tasarımlar vardır. Bu modeller; yatak gibi kullanılmak için dizayn edilir. Açılır özelliğe sahip olan modellerin büyük bir kısmında sandık detayı da yer alır. Aynı zamanda arkaya doğru açılan ancak sandığı bulunmayan modeller de mevcuttur. Bununla beraber açılmayan yani sadece oturmak amacıyla dizayn edilen modeller de son derece şık formda üretilir. Kullanım alanın genişliğine göre model seçimi yapmak mümkündür. Boy olarak çok fark etmese de genişlik açısından farklı modeller tercih edilebilir.

2'li Koltuk Renkleri Nelerdir?

Kullanılacak alana göre 2 kişilik şekilde dizayn edilen yeşil koltuk modelleri; renk tonu ile oldukça çarpıcı bir görünüm sağlar. Bunun dışında siyah koltuk modelleri de rağbet gören renk tonları arasında yer alır. Bu modeller ile son derece şık bir alana sahip olmak mümkün hale gelir. Farklılık sevenler için ise mavi koltuk çeşitlerinin seçimi uygun olabilir. Renklerin arasında beyaz, krem, kahve, taba ya da vizon gibi pek çok farklı seçenek mevcuttur. Aynı zamanda gül kurusu, vişne çürüğü ya da saks mavisi gibi değişik renk tonlarına dahi denk gelmek mümkündür. Bu sayede kullanım alanınız için ideal seçeneği kısa süre içinde tespit edebilirsiniz.