İlgili Kategoriler
Ekran Boyutu
İşletim Sistemi
Fiyat
Model Yılı
Çözünürlük (Piksel)
Garanti Tipi
Görüntüleme Teknolojisi
Görüntü Kalitesi
Enerji Sınıfı
Smart TV
Wi-Fi Özelliği
HDR
Dahili Uydu Alıcı
Kurulum Gerekli mi?
Enerji Sınıf Aralığı
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Renk
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

55 Inch Tv

" araması için 243 sonuç listeleniyor

Görüntü Kalitesiyle Beğenilen 55 İnç TV Modelleri Trendyol'da!

Televizyonlar, cep telefonlardan sonra yaygın olarak kullanılan teknolojik aletler arasında yer alır. Bu nedenle günümüzde birçok farklı modelde televizyon bulunur. Evinizde, odanızın her bölümünden rahatlıkla izleyebileceğiniz bir cihaza sahip olmanız, müşterileri fazlasıyla memnun eder. Bu noktada 55 inç TV, isteyebileceğiniz bir ölçüdür. Evlerde tercih edilen bu araçların hayatı kolaylaştırması ve izlerken gözleri yormaması oldukça önemlidir. Cihaz ölçüleri, dizi ve film izlemek için oldukça idealdir. 55 inç cihazlar ile evinizde dizi, film, hatta maç izlerken cihaza yaklaşmanız gerekmez. Çünkü; görüntü kalitesi, ses kalitesi ve boyutu bu tür kullanımlar için oldukça idealdir. Cihazlar çeşitli renk seçenekleriyle müşterilere sunulur. Farklı renk seçenekleri sayesinde evinize yakışacağını düşündüğünüz rengi kolayca seçebilir ve diğer ev eşyalarıyla güzel bir kombin yapabilirsiniz. Siyah ve beyaz, genellikle tercih edilen renklerdir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte her geçen gün yeni modeller sizlere sunulur. Bu nedenle, ürün satın alırken kararsız kalmak da kaçınılmaz olur. 55 inç modeller ise boyutuna ek olarak kaliteli özellikleri ile her müşteriye hitap eder. Cihaz seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken farklı detaylar da bulunur. Televizyonun, sağlığı tehdit eden radyasyonları olabildiğince az yayması gerekir. Metal olan bölümlerinin, paslanmayan yapıda olması oldukça önemlidir. Sağlamlığı ile darbelere karşı direnen modeller, tasarımlarıyla büyük beğeni toplar. Farklı tasarımlarla öne çıkan parçalar, odanızın dekorasyonuna da katkı sağlar. Bu ürünleri, Trendyol içerisinde bulabilirsiniz. Trendyol, müşterinin istekleri, önerileri ve ihtiyaçları doğrultusunda dizayn edilen cihazları, geniş bir skalada müşterilere sunar. Her türlü ürünü bir arada bulabilmeniz, çok doğru bir seçim yapmanıza yardımcı olur. Eğer aradığınız ürünü kısa sürede bulmak isterseniz, Trendyol'daki seçenekleri inceleyebilir, zamandan tasarruf edebilirsiniz. Ürünleri modellerine, fiyatların ve çeşitli özelliklerine göre araştırabilirsiniz. Bu sayede zevkinize ya da ihtiyacınıza uygun olan ürünleri kolayca satın alabilirsiniz. 55 inch TV satın almadan önce diğer müşterilerin yorumlarını değerlendirmek faydalı olabilir. Trendyol’da yer alan 55 inch TV yorumlarını inceleyerek ürünler hakkında farklı görüşlere de sahip olabilirsiniz.

Kaliteli 55 Inç TV Çeşitleri

Kaliteli 55 Inç TV Çeşitleri

Evin vazgeçilmezi olan televizyonlar, herkesin evdeyken zamanının çoğunu geçirdiği teknolojik alet olarak öne çıkar. Bu yüzden, evlerde yer alan ürünlerin kalitesi kadar tasarımı da önemlidir. 55 inç LED TV modelleri, oldukça ideal özelliklere sahiptir. LED TV'lerde kullanılan aydınlatmalar, verimliliğinin yanında güçlü olabilir. Bu modellerde özel olarak üretilmiş oldukça kaliteli aydınlatmalar kullanılır. LED modeller, gün ışığında verimli çalışır, dolgun bir görüntü sunar. TV içerisinde ise ekranı floresan lamba ile aydınlatan bir teknoloji bulunur. LCD modeller gözü yormaz, keskin görüntü sunar. Bu cihazlarda nokta aralıklarını görmeniz mümkün değildir. Trendyol’da rahatlıkla bulabileceğiniz başka bir televizyon çeşidi ise 55 inç OLED TV modelidir. OLED, sektördeki LED teknolojisinin farklı bir dalıdır. OLED TV’ler diğer modellerin aksine aydınlatma sağlamak için arkadan aydınlatmaya ihtiyaç duymaz. Böyle bir kısıtlama olmaması, OLED ekranlarının çok çok ince olmasını ve de esnek olmasını sağlar. Renkler ve kontrastlar bu ekranlarda çok iyidir. Olağanüstü inceliği ve eşsiz tasarımı ile müthiş bir görüntü kalitesi sağlar. Çok düşük güç tüketiminin yanı sıra darbelere karşı yüksek dayanıklılığı gibi avantajları da vardır. Markalar içerisinde bulunarak yaygın olarak tercih edilen diğer çeşit ise 55 inç Smart TV’dir. Bilgisayara benzer işlevler sunan Smart TV’ler, bilgisayar ekranını dev ekranda yaşamanıza olanak sağlar. Akıllı cihazlar sayesinde internete bağlanabilirsiniz. Ayrıca bazı Smart Tv modellerini hareketlerle ve sesle kontrol edebilirsiniz. Akıllı telefonlarınız ile televizyona da bağlanabilirsiniz. Büyük ekranı oyun oynarken de sizlere konfor sunar. Görüntü kalitesi yüksek bir model arıyorsanız, 4K TV ideal seçeneklerdendir. Yüksek çözünürlüğü ile kaliteyi 4 kat artıran bu modellere göz atabilirsiniz. 4K modeller, piksel yoğunluğu ile çok canlı ve net bir görüntü sunar. Son dönemde popüler olan ve farklı özellikler sunan 4K teknolojisi, Smart TV ile birleşince harika bir uyum sağlar. Kullanımının da kolay olması, kullanan kişiye konfor sunar. Günümüzde izleme cihazları, neredeyse kağıt inceliğinde tasarımlara sahiptir. Şık ve estetik tasarımlara sahip ekranlarla evinizi modern bir hale getirebilirsiniz. Her geçen gün gelişen ekran teknolojinin son ürünlerinden biri de 55 inch TV Curved modelleridir. Trendyol’da rahatlıkla bulabileceğiniz Curved TV’ler, adından da anlaşılacağı gibi kavisli bir yapıya sahiptir. Bu özelliğinin olması için çok ince camlar kullanılır. Bu ince camlar sayesinde, ekran çok kolay kavis alır. Kavisli ekranların sağ ve sol köşeleri izleyiciye doğru kıvrılır. Bu sayede köşelerdeki göz ile görülmeyen bölgeler azalır. Bu sayede görüntünün tamamına hakim olmanızı sağlayarak eşsiz bir deneyim imkanı sunar. Kavisli televizyonların öne çıkan bir özelliği ise görüntüye verdiği derinlik hissidir. Derinlik hissi, müşteriye gerçekçi bir atmosfer sunar.

Şık Tasarımıyla 55 İnç TV Modelleri

Şık Tasarımıyla 55 İnç TV Modelleri

Birçok evin vazgeçilmezi olan televizyonlar, aile bir aradayken eğlenceli zaman geçirmelerine olanak tanıyan ürünler arasındadır. Bu sebeple tercih edilen ekranların kalitesi ve boyutu son derece önemlidir. Günümüzde üretilen cihazlar, ince ve şık tasarıma sahip olduğu için evin dizaynına da katkı sağlar. Bu modellerin birçoğu sayesinde sosyal mecralara ve mobil cihazlarda yer alan pek çok alana giriş yapabilirsiniz. Televizyonlar için tasarlanan özel malzemeler incelendiğinde farklı ihtiyaçlara hitap eden onlarca model öne çıkar. Modellerin hepsi, değişik özellikteki malzemeler kullanılarak tasarlanır. Bu malzemeler ihtiyaçlara uygun olup, şık tasarımlarıyla da müşteriler tarafından beğeni ile karşılanır. Onlarca aksesuar arasında belli başlı iki önemli ürün öne çıkar. Bunlar; askı aparatı ve ekran koruyucudur. Trendyol’da hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabileceğiniz 55 inç QLED TV askı aparatı, ergonomik ve şık tasarımıyla güzel bir görüntü oluşmasını sağlar. Bu modellerde elektrostatik boya kullanılır. Ayrıca solvent de içermeyen modeller, hem ekonomik hem de çevre dostu seçenekler sunar. 55 inç TV yüksekliği, askı aparatına uyumludur. Üstün güvenlikli emniyet kilit sistemi vardır. Paslanmaz çelik kullanılarak üretilir. Bir diğer önemli aksesuar ise ekran koruyuculardır. Ekran koruyucuları, günümüz teknolojisinde ince ve hassas olarak üretilen TV camlarının hasar almasını engeller. Ayrıca TV’den gelen zararlı ışınları da engelleyerek sağlıklı bir kullanım sunar. Trendyol’dan kolaylıkla satın alabileceğiniz 55 inç TV ekran koruyucu, cam ile aynı şeffalığa sahiptir. Oldukça saydam olan koruyucular, görüntüde hiçbir etki veya değişikliğe neden olmaz. Ekranınızda bulunan koruyucunun farkına bile varmadan izleme keyfinize devam edebilirsiniz. 55 inç TV koruyucunun görevini yerine getirmesi için televizyonun 4 kenarındaki çerçevelere oturması yeterlidir. Ekranın kırılma ve çizilmesini önlemek için kullanabilirsiniz. 3D videolarda test edilir ve kesinlikle derinlik algısını etkilemez. Cama göre 6 kat esnek, sert, plastik ve sağlam bir maddedir. Tamamen cam şeffaflığında bir üründür ve 4K 55 inch TV'lerde de rahatlıkla kullanılabilir. Görüntü kalitesine de hiçbir etkisi yoktur. Taşımalarda çizilmemesi için ekran koruyucunun 2 yüzünde de jelatin bulunur. Bu ürünler sayesinde televizyonunuzu kolayca koruyabilirsiniz.

55 Inch TV Seçiminin Püf Noktaları

55 Inch TV Seçiminin Püf Noktaları

Televizyon izlemek dışında birçok işinizi yapmanıza olanak tanıyan yeni nesil cihazlar geniş alanlarda rahatlıkla kullanılabilir olması için 55 inç büyüklüğünde üretilir. Bu boyuttaki modeller, 140 cm olarak üretilir. Çapraz köşelerden boyutu ölçülen bu cihazlar sayesinde oyunların ve filmlerin tadını çıkarabilirsiniz. Alacağınız cihazın boyutuna karar verdikten sonra istediğiniz özelliğe ve fiyatına göre karar verebilirsiniz. Müşteriler 55 inç Android TV gibi modelleri tercih ederken genellikle güzel, akıcı ve kaliteli bir görüntü isterler. Bu yüzden ürün seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. Öncelikle, izleme cihazınızın akıcı ve hızlı olmasına önem veren biriyseniz, 55 inch TV 144Hz ekranlara yönelebilirsiniz. Bir video, onlarca fotoğrafı arka arkaya göstererek akıcı bir görünüm sağlar. Bu fotoğrafların gösterim hızı, herz ile ifade edilir. Kısaca herz, bir görüntünün 1 saniyede ekrandaki yineleme sayısıdır. Trendyol’da bulunan 120hz modeli, oldukça yüksek bir hertz değerine sahiptir. Bu televizyon, 120 hertz yenileme hızına sahip olduğu için size saniyede 120 kare fotoğraf gösterebilir. Bu hız sayesinde gerçekten akıcılığı fark edebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de görüntü formatıdır. 55 inch TV 1080p, 1920x1080 çözünürlükteki bir görüntü formatıdır. 1080p, müşterilerine gayet üstün bir çözünürlük kalitesi sunar. 1080p çözünürlükteki ekranlar ile HD kalitede film ve dizi izleyebilirsiniz. Yüksek çözünürlük ve görüntü kalitesi sunan televizyonlar da bulunur. Kaliteyi artırmak istiyorsanız UHD görüntü formatına sahip cihazlara göz atabilirsiniz. Birçok farklı görüntü formatındaki televizyonu sizlerle buluşturan Trendyol, müşterilere her konuda konfor sağlayarak kolay bir şekilde alışveriş yapmasına yardımcı olur. Sizde ihtiyacınızı ve televizyonunuzda olmasını istediğiniz özelliklere göre tercihinizi yaparak üstün izleme deneyimine sahip olabilirsiniz.

Konfor Sağlayan 55 İnç TV Montajı ve Bakımı

Konfor Sağlayan 55 İnç TV Montajı ve Bakımı

Genellikle evlerde kullanılan televizyonlar, düzenli bakım da ister. Aynı zamanda aldığınız bazı televizyonlar için çeşitli montaj işlemleri de yapmanız gerekebilir. Bu işlemler, televizyonu kullanacağınız yere göre değişiklik gösterir. 140 ekran TV gibi birçok farklı 55 inch TV modelleri, duvara monte edilebilir özelliktedir. Cihazınızı duvara sabitlerken düşüp ekranın darbe almasını önlemek için kurulum talimatlarını dikkatli bir şekilde okumanız gerekir. Talimatları takip ederek televizyonunuzu güvenli bir şekilde duvara bağlayabilirsiniz. Dilerseniz televizyon 140 ekranı sehpaya da sabitleyebilirsiniz. Sabitledikten sonra, yangına ya da başka hasarlara neden olmasını engellemek için TV'yi ısı kaynaklarının yakınına kurmamak gerekir. Hasar görme ihtimali olduğundan ekrana dokunmanız tavsiye edilmez. İzleme cihazlarının bakımı ve temizliği önem arz eder. 140 cm cihazların montajını yaptıktan sonra belirli aralıklarla bakımını ve temizliğini de yapmanız gerekir. Cihaz bakımınıza titizlikle dikkat ettiğinizde oluşabilecek erken arızaların önüne geçebilir ve ürününüzü uzun süre kullanabilirsiniz. Televizyonların ekranlarında sıklıkla toz birikir. Biriken tozları düzenli olarak temizlemek önemlidir. Temizleme işlemi için 140 ekran televizyonunuzu önce kapatarak ve 15 dakika bekleyebilirsiniz. Yüzeyde kalan ve silerken ekrana zarar verebilecek yabancı maddeleri kaldırabilirsiniz. Ekranı temizlerken mikrofiber bez kullanmanız tavsiye edilir. Ayrından bezi alıp dairesel hareketlerle ekranı temizleyebilirsiniz. Ekranı temizlemek için özel olarak üretilen temizleme solüsyonlarından kullanabilirsiniz. Cihazınızın az tozlanması için televizyon ünitelerinden yararlanabilirsiniz. Üniteler arasından seçim yaparken koltuğunuzun yüksekliğine göre rahat görmenizi sağlayan ürünlere göz atabilirsiniz. 55 inch TV kullananlar, zevkine göre farklı boyut, renk ve materyalden üretilmiş ünitelerden faydalanabilir. Trendyol’da duvara monte edebileceğiniz ya da sehpa gibi kullanabileceğiniz birçok farklı model yer alır. Siz de televizyon ve üniteleri inceleyebilir, aradığınız modele kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Beğeni Kazanan 55 Inch Televizyon Modelleri

Beğeni Kazanan 55 Inch Televizyon Modelleri

Türkiye’nin yaygın olarak tercih edilen ve 55 inch TV online satış noktası olan Trendyol müşterilerinin ihtiyacını karşılamayı hedefler. Her kategoride olduğu gibi televizyon kategorisinde de 55 inch TV indirimli fiyatlarla sunulur. Trendyol, her bütçeye ya da ihtiyaca hitap edebilecek modelleri bünyesinde barındırır. Günümüzde her evde bulunan modeller, Trendyol kalitesi ile müşterilere sunulur. Tüm televizyonlar, geniş açıdan izlenebilir. Ancak televizyonu ideal izleme noktası, oturduğunuz yerden ekranı tam karşınıza almakla elde edilebilir. Televizyon karşısında ideal oturma uzaklığı elde ederek rahat etmek için ekranın orta yüksekliğinin göz düzeyinde olacağı yeri seçebilirsiniz. Gözün bozulmaması, boyutların doğru bir şekilde görünmesi için bu yönde ayarlama yapılması gerekir. Eğer televizyonunuzdan çok uzakta oturuyorsanız, ekranda gördüğünüz resimler küçülür; detayları kaçırabilirsiniz. Bu sebeple oturduğunuz yerle televizyon arasında yeterli aralık bırakmanız gerekir. Cihazın özellikleri de aradaki mesafe açısından değişkenlik gösterebilir. Doğru mesafeden izlemek hem gözünüzü yormaz hem de izlediğiniz içerikleri rahat bir şekilde takip edebilirsiniz. Android ya da Smart TV gibi farklı özelliklere sahip ürünleri tercih etmeden önce detaylı araştırmalar yapabilirsiniz. Kendinize uygun modeli seçerken kararsız kalabilirsiniz. Bu noktada, müşteri yorumlarını inceleyerek 55 inch TV tavsiyesi alabilirsiniz. Böylelikle yerli ve yabancı onlarca marka ve yüzlerce ürün arasından ihtiyacınıza uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz. Trendyol, bünyesinde barındırdığı ürünlerin Avrupa standartlarına uygun olarak tasarlanmasının yanında zararlı olmayan malzemeler ile üretildiğinden emin olur. Birçok farklı özelliğe sahip cihazlar, kaliteli modellere ek olarak uygun fiyatlarıyla Trendyol'da mevcuttur. Markalar içerisinde yer alan bazı modeller ile oyun oynayabilir, multimedya özelliklerin tadını çıkarabilirsiniz. Bütçenize ya da zevkinize hitap eden 55 inch televizyon modeline, Trendyol farkıyla kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Bütçe Dostu Seçeneklerle 55 İnç TV Fiyatları

Bütçe Dostu Seçeneklerle 55 İnç TV Fiyatları

Günümüzde kullanılan birçok televizyon 55 inç boyutundadır. İdeal bir boyuta sahip olan 140 cm televizyonlar, farklı fiyatlarla sizlere sunulur. 55 inch TV fiyatları, ürünlerde yer alan özelliklere göre değişiklik gösterir. Televizyon yapımında kullanılan malzemeler, boyalar ve aksesuarlar da fiyatlandırma noktasında oldukça önemlidir. Ayrıca ürünün kalitesine ek olarak cihazın içine yüklenen özelliklere göre de fiyatlar değişiklik gösterir. Ürün fiyatlarını değişiklik göstermesinin olmazsa olmaz sebeplerinden biri de görüntü kalitesidir. 55 inch TV 3D modelini tercih ederek 3 boyutlu video içeriklerinin tadını çıkarabilirsiniz. 3D özelliği bulunan televizyonlar, diğer modellere göre yüksek fiyatlı olabilir. Trendyol içerisinde yer alan 3D televizyonlara avantajlı fiyatlarla sahip olarak siz de farklı bir deneyimin tadını çıkarabilirsiniz. 4K televizyonlar da yüksek görüntü kalitesi sunan modeller arasında yer alır. Yüksek çözünürlük isteyen ancak 3D istemeyen müşteriler için idealdir. 4K kalitesi ile görüntü kalitesi yüksek olan videolar izleyebilirsiniz. Bu modeller, yüksek segmentli ürünlerdir. Bu nedenle fiyatları diğer modellere oranla yüksek olabilir. Trendyol, müşterilere sunduğu modellerin yüksek kalitede olmasına önem verir. Eğer 4K teknolojisinin üzerine çıkmak istiyorsanız, 8K 55 inch TV görüntü çözünürlüğüne sahip cihazlar ile canlı görüntülerin tadını çıkarabilirsiniz. 8K TV, UHD yani ultra yüksek çözünürlüklü cihazlar arasında yer alır. 4K cihazlara oranla keskin, detaylı bir görüntü kalitesi sunar. Trendyol’da her bütçeye ve ihtiyaca hitap eden televizyon modelleri bulunur. Cihaz kampanyalarını takip ederek Trendyol sayesinde aradığınız ürünlere uygun fiyatlardan sahip olabilirsiniz. Seçim yaparken evinizin büyüklüğünü ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurabilirsiniz. Seçim yapmadan önce Trendyol’da bulunan yorumlara göz atarak diğer müşterilerin deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

55 inç Tv Kaç cm’dir?

Birçok evin vazgeçilmezi olan televizyonlar, aile bir aradayken eğlenceli zaman geçirmelerine olanak tanıyan ürünler arasındadır. Bu sebeple tercih edilen televizyonların kalitesi ve boyutu son derece önemlidir. Günümüzde üretilen televizyonlar, ince ve şık tasarıma sahip olduğu için evin dizaynına da katkı sağlar. Bu televizyonların birçoğu sayesinde sosyal mecralara ve mobil cihazlarda yer alan pek çok alana giriş yapabilirsiniz. Televizyon izlemek dışında birçok işinizi yapmanıza olanak tanıyan yeni nesil televizyonların geniş alanlarda rahatlıkla kullanılabilir olması için 55 inç ekran oldukça uygundur. Bu boyuttaki televizyonlar, 140 cm boyutta üretilir. Çapraz köşelerden boyutu ölçülen bu cihazlar sayesinde oyunların ve filmlerin tadını çıkarabilirsiniz. 55 inç boyutlarına yakın olan bir televizyon arıyorsanız 127 cm olan 50 inç cihazları da tercih edebilirsiniz. Alacağınız cihazın boyutuna karar verdikten sonra istediğiniz özelliğe ve televizyon fiyatına göre karar verebilirsiniz.

55 inç Tv için Tv Ünitesi Kaç cm Olmalı?

Büyük salonlar ve yaşam alanları için oldukça uygun olan 55 inç televizyonlar çapraz uçlardan 140 cm boyutuna sahiptir. Televizyonu üniteye koymak istiyorsanız bu boyutlara uygun bir ünite tercih edebilirsiniz. Ürünün ağırlığını rahatlıkla kaldırabilecek sehpalar sayesinde evinizde televizyon köşesi yapabilirsiniz. Televizyon, büyük boyutlarda olduğu için ürünün güzel görünmesini sağlamak amacıyla 200 cm ve üzerinde genişliğe sahip olan ünitelerden tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte televizyonu duvara da monte edebilirsiniz. Salonunuzun tasarımını üniteyle zenginleştirmek için ahşap ya da demir görünüme sahip olan ürünlerden zevkinize göre seçim yapabilirsiniz. Ayrıca duvara monte edebileceğiniz televizyon ünitelerini de satın alabilirsiniz. Üniteler arasından seçim yaparken koltuğunuzun yüksekliğine göre televizyonu rahat görmenizi sağlayan ürünlere göz atabilirsiniz. 55 inç televizyon kullanan bir kişi, zevkine göre farklı boyut, renk ve materyalden üretilmiş ünitelerden faydalanabilir.

55 inç Tv Kaç Metreden İzlenmeli?

55 inç televizyonlar, büyük ekranlı cihazlar arasında yer alır. Tüm televizyonlar, geniş açıdan izlenebilir. Ancak televizyonu ideal izleme noktası, oturduğunuz yerden ekranı tam karşınıza almakla elde edilebilir. Televizyon karşısında ideal oturma uzaklığı elde ederek rahat etmek için ekranın orta yüksekliğinin göz düzeyinde olacağı yeri seçebilirsiniz. Gözün bozulmaması ve boyutların doğru bir şekilde görünmesi için bu yönde ayarlama yapılmalıdır. Eğer televizyonunuzdan çok uzakta oturuyorsanız, ekranda gördüğünüz resimler küçülür ve detayları kaçırabilirsiniz. Bu sebeple oturduğunuz yerle televizyon arasında yeterli aralık bırakmanız gerekir. Televizyonun özellikleri de aradaki mesafe açısından değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple 55 inç Full HD bir televizyon satın aldıysanız ideal izleme mesafesi 2 ile 3 metre arasında olabilir. Bu sayede hem gözünüz bozulmaz hem de izlediğiniz içerikleri rahat bir şekilde takip edebilirsiniz.