İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Acıbadem Sütü

" araması için 30 sonuç listeleniyor
Mado Acıbadem Kurabiye

MadoAcıbadem Kurabiye

129 TL
Sepete Git
Datça Acıbadem Macunu

DatçaAcıbadem Macunu

(3)
143 TL
Sepete Git

Acıbadem Sütü

acıbadem sütü

Acı badem sütü gibi doğal cilt bakım ürünlerinin bu artan popülaritesini anlamak için, gittikçe artan doğallığa dönüş trendine dikkat çekmek gerekiyor. Sadeliği ve olabildiğince doğal ürünleri kullanmayı benimseyen bu yaklaşım günümüz kozmetik dünyasında da gittikçe genişleyen bir kategori haline geliyor.

Buna bağlı olarak, kadınlar, anneannelerinden öğrendikleri doğal bakım sırlarına çok değer veriyor. Alışveriş yaparken de aldıkları ürünlerin içeriğinde çevreye ve insan sağlığına zararlı, toksik maddeler olmamasına gittikçe daha çok dikkat ediyor. Bu nedenle cilt bakım ürünleri üreten markalar da ürünlerindeki zararlı kimyasalları azaltıp daha doğal bir içeriğe yöneliyor.

Acı badem sütü ise yıllardan beri cazibesini yitirmeyen, kadınların hem temizlik hem de nemlendirme amaçlı kullandığı doğal acı badem yağından üretilmiş bir ürün olarak uzun zamandır vazgeçilmez bir yere sahiptir. Bu doğal ürünün cilde yararlı etkileri yıllar içinde teknolojik ve bilimsel gelişmelerle daha da artırılarak daha da tercih edilir hale geliyor. Hassas temizleme etkisi ve cildi nemlendirerek aydınlatması ve canlandırması onu çok amaçlı kilit bir cilt bakımı ürünü haline getiriyor. En kuru ciltleri, topukları ve çatlamış dudakları nemlendirip yumuşacık yapmasıyla bilinen ve sevilen acı badem sütü kozmetik sektöründeki iddialı yerini hala koruyor.

Acı Badem ile Tatlı Badem Yağının Farkı Nedir?

Acı badem sütünün ne olduğuna gelmeden önce, badem yağından bahsetmek ve öncelikle bir ayrıma dikkat çekmek gerekiyor: Tatlı badem ve acı badem olmak üzere iki farklı badem çeşidi bulunuyor. Kullanım alanı oldukça geniş olan bu badem çeşitlerinin ikisi de sağlık ve güzellik açısından birbirinden farklı yönden yararlı nitelikler içermesiyle tercih ediliyor.

Yemeklerde de kullanılan tatlı bademden elde edilen tatlı badem yağı, bir tür sabit yağ olup yaygın olarak bilinen yağ dokusuna daha çok benzerlik gösteriyor. Zeytin yağı ya da ayçiçek yağı gibi örneklendirilebilecek sabit yağlar çoğunlukla sıvı, bazen de katı halde bulunuyor. Esansiyel yağlarla birlikte kullanıldığı için zaman zaman taşıyıcı yağ olarak da nitelendirilen sabit yağlar, suda çözünmeyip buharlaşmamasıyla uçucu yağlardan ayrılıyor.

Cilde faydaları nedeniyle oldukça meşhur olan acı badem sütü ise adından belli olacağı üzere acı badem yağından elde ediliyor. Bir çeşit esansiyel, diğer bir deyişle uçucu yağ olan acı badem yağı, diğer esansiyel yağlar gibi meyvenin esansından meydana geliyor. Uçucu, yani buharlaşmaya meyilli özellikteki esansiyel yağlar aromaterapi amacıyla yahut koku ve tatları için kullanılıyorlar. Dolayısıyla acı badem sütü, esansiyel yağından gelen güzel kokusu ve besleyici özellikleriyle doğal kaynaklı bir bakım ürünü arayanlar için iyi bir seçenek olarak sıklıkla tercih ediliyor.

Bütün bunlara ek olarak, derinlemesine nemlendirme sağlayan acı badem yağının içerisinde ciltteki kuruluğu önleyen, çatlaklara ve strese iyi gelen pek çok faydalı vitamin ve mineraller bulunuyor. Bu özelliği sebebiyle, acı badem sütünün hem temizleyici hem de nemlendirici yönünden fayda sağlanarak daha canlı ve aydınlık bir görünüm için yaygın olarak kullanılıyor. Oldukça yumuşak ve nazik bir formüle sahip olan acı badem sütü, cilde kadifemsi bir dokunuş ve kendine has kokusuyla aromatik bir bakım olanağı tanıyor.

Canlı ve Parlak Bir Cildin Sırrı

Son yıllarda pek çok kimse, hem çevre bilinciyle hem de kendi sağlıkları için hayat tarzlarında daha doğal, minimal bir anlayışa yöneliyor. Dolayısıyla, daha basit yöntemlerle, doğal yollardan güzelleşmek de gittikçe daha da fazla rağbet görüyor. Acı badem sütü içeren ürünler kişisel veya cilt bakımında doğallıktan yana olanlar tarafından ülkemizde de uzun zamandır çokça tercih ediliyor.

Yıllardır raflarda kendine yer edinmiş olan bu ürünlerin başında, elbette ki acı badem temizleme sütü ve nemlendirici kremi geliyor. Anneleriniz, hatta anneannelerinizden miras bir hatıraya sahip olan bu ürünün hala çokça tercih edilmesinin, yıllardır mağazalardaki yerini kaybetmemesinin pek çok sebebi bulunuyor. Gerek makyaj temizliğinde gerekse günlük cilt bakımında kullanımı son yıllarda tekrar popülerleşmeye başlayan acı badem sütü, kadınların on yıllardır severek kullandığı bir kurtarıcı oluyor.

Eğer cilt bakımında ve makyajda sadelik ve doğallıktan yanaysanız, acı badem sütünün cilt bakım rutininizde bir yer vermeniz gereken, kullanışlı ürünlerden biri olduğu söylenebilir. Cildine özen gösteren pek çok insan, bu zengin ve besleyici, ama bir o kadar da nazik krem ile tanıştıktan sonra onu kendi cilt bakımlarının bir parçası haline getiriyorlar. Bunun pek çok sebebi bulunuyor: Sade ve basit bir içeriğe sahip olmakla birlikte ürünün sağladığı derin ve nazik temizleme, sahip olduğu yoğun nemlendirme özelliği, kendine has hoş bir koku ve uygun fiyatlı oluşu bu listenin başında gelen maddeler arasında bulunuyor.

Acı Badem Sütü İçeriği

Öncelikle doğal içeriği nedeniyle tercih edildiği söylenebilecek olan acı badem sütü vitamin, mineral ve yağ asitleri bakımından oldukça zengin olan acı badem yağından üretiliyor. Bu özelliği sayesinde, ciltte bir yandan temizlik yaparken aynı zamanda da onu besliyor ve güçlendiriyor. İçeriğindeki acı badem yağı ve özüyle, cildin kuruyup esnekliğini kaybetmesini yavaşlatıp daha genç ve berrak bir görünümü korumakta yardımcı oluyor.

Doğal acı badem yağından üretilen nemlendirici ve temizleyici özellikteki bu kremin, onarıcı ve besleyici özelliğe sahip bir etkisi de bulunmakta. Dolayısıyla kuru, yıpranmış ciltler için ve yaşlanma etkilerine karşı etkili bir bakım olanağı sağlıyor. Ayrıca, derinin nem dengesini sağlayarak cilde sağlıklı ve aydınlanmış bir görünüm veriyor. Acı badem sütünün, doğal içeriği sayesinde hamilelerde kullanıma da uygun olması onu cazip kılan bir başka özelliği olarak öne çıkıyor.

Acı Badem Sütü Kullanımı

Cilde sağladığı faydaları yıllardır yaygın olarak bilinen acı badem sütü nemlendirici ve besleyici özelliği sayesinde cilt bakımında pek çok farklı alanda kullanılabiliyor. Bu kullanım alanlarından belki de en yaygın olanı cilt temizliği. Acı badem sütü kremi iyi bir cilt temizleyicisi olmasının yanı sıra günlük bakımınız için de ideal bir ürün olma vasfını bu özellikleri sayesinde bunca yıl sonra hâlâ koruyor. Acı badem sütü kremi, yoğun nemlendirici yapısıyla yüzünüzü ve vücudunuzu besleyip onarıyor. Özellikle soğuk havalarda kuruyan ve çaylayan cildinizin kurtarıcısı olacak acı badem sütü kullanımı açısından oldukça verimli olması nedeniyle her evde bulunması gereken, pratik bir kozmetik ürünü olarak kullanılıyor.

Acı badem sütünün kullanım alanları bunlarla da sınırlı değil. Ciltte oluşan çatlaklara iyi gelmesiyle bilinen bu bakım ürünü, özellikle hamilelik dönemindeki kadınlar için oldukça iyi bir alternatif sunuyor. Hamilelikle oluşan cilt çatlaklarını engellemek için acı badem sütü kullananlar bu üründen oldukça memnun kaldıklarını sık sık dile getiriyorlar. Ayrıca, kendine has, pek çok kişiye göre güzel bir kokuya sahip olan acı badem sütü, sırf bu özelliği için bile birçok daimi kullanıcısı için dolaplarında vazgeçilmez bir yer tutuyor.

Acı badem sütü, bilindiği üzere oldukça kolay bir kullanım imkanı sunuyor. Cildinizde kullanmak için, uygun bir miktarda aldığınız acı badem sütünü eliniz yardımıyla masaj yaparak yüzünüze uygulamanız öneriliyor. İsterseniz ürünün fazlasını bir pamuk yardımıyla alıp temizleyebiliyor, isterseniz de yüzünüze yedirerek daha yorun bir nemlendirme sağlıyorsunuz. Böylece acı badem sütü, gün içinde ciltte biriken toz ve kirin, aynı zamanda ne kadar yoğun olursa olsun ciltteki makyajın tek bir adımda, nazikçe temizlenmesini sağlıyor. Ardından da size derin bir nemlendirme ve canlılık veriyor. Gece yatmadan önce yapılan bu bakım, uyku esnasında cildin nazikçe nem dengesini sağlayarak sabah aydınlık ve canlı bir görünüme uyanmanızı sağlıyor.

Acı Badem Sütü ile Makyaj Temizleme

Acı badem sütü kremi suya dayanıklı makyajınızı bile cildinizi yıpratmadan, kolayca çıkarıp günlük temizliğinizi hızlıca ve tek aşamada sağlamış oluyor. Bununla birlikte, acı badem sütü kirpik ve göz makyajı temizliği için de harika bir seçim olarak sıklıkla tercih ediliyor. Nazik ve besleyici formülüyle makyajı derinlemesine temizlerken cildi tahriş etmemesi, acı badem sütünün bir cilt temizlik ürünü olarak bu kadar sevilmesinin başlıca sebeplerinden biri olarak dile getiriliyor. Acı badem sütü kullananlar bu ürünü yıllardır o kadar seviyor ki anneannelerinizden hatırladığınız bu krem hâlâ pek çok kadının makyaj çantasının içinde olmazsa olmaz bir yere sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Nazik yapısıyla acı badem sütü göz çevresi için de pek çok kişi tarafından rahatlıkla kullanılan bir losyon olarak sevilerek yaygın biçimde kullanılıyor. Kremsi dokusuyla yoğun göz makyajınızı temizlerken bir yandan da kirpiklerinize ve göz çevresine bakım yapan acı badem temizleme sütü, gün içinde cilde hapsolmuş kiri ve günlük makyajı kolayca temizleyip arındırıyor. Cilde uyguladığınız acı badem sütünü bir pamuk ile temizleyerek hem makyajınızı hem de gün boyu yüzünüze hapsolan kiri hızla temizleyebiliyorsunuz. Öyle ki acı badem sütü, oldukça ağır ve suya dayanıklı makyaj ürünlerinde bile etkileyici sonuçlar vermesiyle biliniyor. Bu da makyaj temizliğinde acı badem sütünün pek çok kişinin neden ilk tercihi olduğunu açıklıyor.

Temizliğe ek olarak, acı badem sütü kreminin nemlendirici etkisi, günlük bakımınızı tek bir adımda tamamlamanıza imkan tanıyor. Özellikle çok yağlı bir cilde sahip değilseniz, akşamları yüzünüze uygulayacağınız bu ürünle kadife gibi yumuşacık bir ciltle günü tamamlayıp gece boyunca derinlemesine bir bakım olanağı bulabiliyorsunuz. Yoğun nemlendirici özelliğinden oldukça memnun kalacağınız acı badem sütü, günlük cilt bakım rutininizin önemli bir parçası olmaya aday ve çok yönlü işlevselliğiyle her daim dikkat çekiyor.

Nazik Nemlendirici Bakım

Başarılı bir temizleyici olmasının yanı sıra yoğun nemlendirici etkisiyle, acı badem sütü kremi kullanan pek çok kişi haklı olarak, bu pratik ürünü makyaj çantasından asla ayırmak istemiyor. Doğal ve nazik içeriği ile temizleme, nemlendirme ve cilt bakımı gibi pek çok işlevi bir arada bulunduran acı badem sütü fiyat bakımından oldukça uygun bir seçenek olmasına rağmen, aynı zamanda bu kadar fonksiyonel oluşuyla her evde ve makyaj dolabında kendine yer buluyor.

Özellikle soğuk kış aylarında zarar gören cildinizi yumuşacık yapan, yoğun nemlendirme etkisiyle onu besleyip çizgi ve kırışıkların oluşumunu engelleyen acı badem sütü, bütün bir yıl boyunca cildinizi rahatlatıp canlandırma işlevi görüyor. Bunun dışında, acı badem sütünün kışın kuruyan dudakları nemlendirmede de dikkat çekici bir etkisi olduğu biliniyor.

Acı badem sütü kremi, hem cildinizde oluşan yıpranma ve hasarların daha hızlı onarılmasında da etkili oluyor ve ona canlı, parlak bir görünüm veriyor hem de besleyici acı badem yağı sayesinde cildinizi tazeleyerek yüzünüze parlaklık kazandırıyor. Daha berrak, canlı ve taze bir görünüm için cilt tipinize göre günlük olarak uygulanması öneriliyor.

Yaşlanma etkilerini yavaşlattığı da bilinen acı badem sütü, çok sıcak ve çok soğuk havalar gibi iklimsel etkenlere karşı da koruyucu bir özelliği bünyesinde barındırıyor. Besleyici formülüyle acı badem sütü, ciltte koruyucu bir bariyer görevi üstlenirken, zorlu hava koşullarında desteğe ihtiyaç duyan cildiniz için yeterli nemi sağlıyor. Böylece, gerek kurumuş ve çatlamış topuk, dirsekleriniz gerek elleriniz gerekse de yüzünüz için vazgeçilmez bir rahatlatıcı görevi üstleniyor.

Ancak bu nemlendirici sütü sadece kış aylarıyla sınırlamak da gerekmiyor. Yazın güneş ışınlarının ciltte yarattığı tahribatı önlemek için birçok kişi tarafından acı badem sütü yıllardır tercih ediliyor. Bununla birlikte acı badem yağının, güneşten yanan cildin üst tabakasının atılmasını hızlandırıcı bir etki yaptığı söyleniyor. Böylece nem açısından daha dengeli ve daha yumuşak bir cilde kavuşmanızı sağlıyor.

Genç ya da yaşlı pek çok kişi tarafından tercih edilen acı badem sütünün, yumuşak yapısıyla hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerine uygun olduğunu belirtmek de önem arz ediyor. Kullananların yorumlarına göre, acı badem sütünün cilde uygulanmasının ardından bebek gibi bir tazelik ve yumuşaklık hissi veren bir temizlik sağlıyor.

Bakımlı Kaşlar ve Kirpikler

Besleyici içeriğiyle acı badem sütü kaş ve kirpik bakımı açısından da tatmin edici bir nitelik barındırıyor. Makyaj ya da günlük cilt temizliğinizi yaparken bir parça pamuk yardımıyla cildinizi ve göz çevresini acı badem sütü kullanarak temizlediğinizde, cildinizde yumuşacık bir sonuç bırakıyor.

Bunların dışında kullanıcılar acı badem sütü kullanmaya başladıktan sonra kaş ve kirpiklerinin de güçlendiğini, dolgunlaştığını görebilirler. Gücünü doğal bitki özlerinden alan bu ürün, makyajın zarar verdiği ya da yanlış uygulamalar sonucu zayıflayan, azalan kaş ve kirpikleri beslemede yardımcı olan zengin bir içeriğe sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Nazik göz çevresi temizliği için acı badem sütünü uygulayarak, suya dayanıklı rimel, far ya da göz kalemi gibi makyaj ürünlerini cildinizden arındırabiliyor ve aynı zamanda bu bölgelere gerekli nem ve canlılığı sağlayabiliyorsunuz. Bu sayede başka bir ürün kullanmanıza gerek kalmıyor. Bu durum, acı badem sütünün fiyat performans açısından oldukça memnuniyet verici bir seçim olma özelliğini pekiştiriyor.

Böylelikle acı badem sütü, karışık pek çok ürün ve adım yerine tek bir adımda hem temizlik hem de nemlendirme sağlamış oluyor. Bu da acı badem sütünü en çok cazip kılan özelliklerinden biri olmakla beraber, bu ürünün günlük cilt bakım rutinlerindeki yerini sağlamlaştırıyor.

Acı badem sütünün göz makyajı temizliğindeki kullanımı kirpik ve kaşların beslenmesini de sağlıyor. Bir pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayacağınız acı badem sütü eyeliner, rimel, fondöten gibi temizlenmesi zor olan pek çok makyaj ürününü kolaylıkla cildinizden silip atıyor. Bunu yaparken de nazik göz çevresini ve dudakları tahriş etmemesiyle beğeni topluyor.

Eğer siz de cildiniz ve kendiniz için doğallığı tercih ediyor, kendiniz için pratik ama işlevsel bir ürün arıyorsanız, Trendyol'da yer alan acı badem sütü çeşitlerine göz atarak yılın her dönemi karşınıza çıkan cazip kampanyalar ve uygun fiyatlı ürün seçeneklerinden faydalanma imkanına her daim sahip olabilirsiniz. Acı badem sütü çeşitleri için Trendyol'daki zengin ürün yelpazesine göz attığınızda mutlaka size uygun bir seçenek bulacağınızdan emin olarak alışverişin keyfini çıkarmak ise size kalıyor.