Avantajlı Ürünler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Agar Agar Tozu

" araması için 15 sonuç listeleniyor
Kimya Depom Agar Agar Toz 1 Kg.
Kargo Bedava

Kimya DepomAgar Agar Toz 1 Kg.

1.850 TL
Sepete Git

Kullanım Kolaylığı ile Bitkisel Agar Agar Tozu Çeşitleri Trendyol'da!

Teknolojinin hızla gelişmesiyle gıda sektöründe kullanılan ürünlerin çeşitliliği de artmıştır. Bu ürünlerin birçoğu hem içerik hem de kalite bakımından beklentileri karşılar. Bu anlamda tercih edebileceğiniz agar agar tozu, pastacılık başta olmak üzere pek çok yerde karşınıza çıkar. Herhangi bir tada veya kokuya sahip olmayan bu toz, gıda sektörünün olmazsa olmaz ürünleri arasındadır. Çeşitli görevler üstlenen agar agar tozu, farklı alanlarda kullanılabilen yapısıyla ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunar.

Agar tozu, kırmızı deniz yosunu özünün çeşitli yöntemler sonucunda ayrıştırılmasıyla elde edilir. Jelatin kıvamına sahip olan bu toz, gıda sektörünün pek çok alanında kullanılır. Ürünün imalatında yer alan kırmızı deniz yosunları, Pasifik Okyanusu derinliklerinden özenle çıkarılır. Agar agar tozu içindekiler ise agaroz ve agorapektin polisakkarit adı verilen iki farklı bileşeni içerir. Özel olarak geliştirilen agar agar tozu, gıda sektörü başta olmak üzere pek çok sektörde kullanılabilir. Ürünün temel özelliği, kıvam arttırıcı bir yapıya sahip oluşudur. Hem yoğunluğu hem de dayanıklılığı artıran bu toz, gıdaların raf ömrünü uzatmayı amaçlar. Bu sayede pek çok gıdanın uzun süre boyunca tüketilmesine yardımcı olur.

Agar agar tozu, hayvansal jelatinleri tercih etmeyen kişiler için uygun çözümler sunar. Veganlar ve vejetaryenler için uygun olan ürün, pek çok kullanıcıya hitap eden bir çeşitlilik yaratır. Bitkisel ham maddeye sahip yapısıyla vücuda herhangi bir zarar vermez. Ancak her üründe olduğu gibi agar agar tozunun aşırı miktarda kullanılması, sindirim sisteminin bozulmasına neden olabilir. Bağırsak florasını bozulması, ishal başta olmak üzere çeşitli hastalıkları meydana getirebilir. Doğru miktarda kullanılan agar agar tozu, gıdaların daha iyi bir kıvam almasına yardımcı olur. Aynı zamanda dayanıklılığı artırarak besinlerin uzun süre tüketilmesine imkân tanır. Ürünü gönül rahatlığıyla tercih edebilir, yemeklerinizde fark yaratabilirsiniz.

Hayatınızın Her Yerinde Kullanılan Agar Agar Tozu Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Hayatınızın Her Yerinde Kullanılan Agar Agar Tozu Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Agar agar tozu çeşitleri, kullanım amacına uygun boyutlarda ve özelliklerde üretilir. Daha çok kafe, lokanta ya da restoranlarda tercih edilen ürün, evlerde de kullanılır. Özel olarak geliştirilen bu ürün çin çimi, kanten veya sadece agar ismiyle bilinir. Beyaz ve sarı tonların hâkim olduğu bu toz, rengiyle kendini belli eder. Pek çok gıda çeşidinde yer alabilen yapısı, kullanıcı çeşitliliğinin artmasına yardımcı olur.

Agar agar tozu, bitkisel jelatin olarak da bilinir. Genellikle jölelerin ana maddeleri arasında yer alır. Gıdalarda kullanıldığında parlak ve şeffaf bir tabaka oluşturur. Bu durum, besinlerin hem dayanıklılığını hem de raf ömrünü artırır. Özellikle pastacılık sektöründe, eşsiz kıvama sahip muhallebiler ve tatlılar yapmanıza imkân tanır. Bu özel tozu kullandığınızda sütlü ve sulu tatlıların kıvamını tutturmak oldukça kolay olur.

Agar aromasız jelatin tozu kullanılan yiyecekler, servis edilirken ya da tadım aşamasında farkını ortaya koyar. Oldukça yumuşak bir kıvama sahip olan agar tozu, dille ezilebilecek yapıdadır. Ağızda kolayca dağılabilen ürün, yiyeceklerin kıvamını artırır. Aynı zamanda kolay tüketilebilen besinlerin hazırlanmasında da etkili olur.

Yiyecekler havayla temas ettiğinde kısa sürede sertleşebilir. Bu durum, besinlerin tadında ve kıvamında olumsuz sonuçlar yaratabilir. Agar tozu, gıdaların üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturur. Bu sayede havayla olan teması azaltarak yiyeceklerin ömrünü artırır. Agar tozu içerikli gıdaları birkaç saat buzdolabında beklettikten sonra tüketebilirsiniz. İdeal kıvama gelen besinler hem sofraların hem de çay saatlerinin yıldızı olur.

Agar agar tozu besin değeri bakımından beklentileri karşılar niteliktedir. %80’i fiberden oluşan toz, yağ ve protein içermez. Yalnızca az miktarda karbonhidrata sahip olan ürün, insan vücudunda büyük değişikliklere neden olmaz. 10 gram ya da iki çorba kaşığı agar agar tozunda, karbonhidrattan elde edilen 3 kalori bulunur. Bunun yanı sıra eser miktarda iyot ve çeşitli mineralleri de içerir. Yüksek oranda life sahip olan agar tozu, diyet besinlerinde de sıkça tercih edilir.

Farklı Seçenek İmkânı Sunan Agar Agar Tozu Aromatik Bir Ürün müdür?

Farklı Seçenek İmkânı Sunan Agar Agar Tozu Aromatik Bir Ürün müdür?

Agar agar toz jelatin, kalitesi ve sağlıklı yapısıyla dikkatleri üzerine çeker. Ürün, yüksek bir erime noktasına sahiptir. Bu özelliği sayesinde agar tozuyla hazırlanan gıdaları oda sıcaklığında muhafaza edebilirsiniz. Toz formdan sıvıya dönüşümü kolaylaştırmak için ürünü sıcak suda bekletmeniz yeterli olur. Oldukça kolay olan bu işlemde toz, sıvı içerisinde kaynama noktasına gelir. Bir bardak sıvıyı kıvamlı hâle getirmek için ortalama 1 çay kaşığı agar tozu kullanabilirsiniz. Bu miktar, istediğiniz kıvama göre değişiklik gösterebilir. Agar tozu, kısa sürede katılaşarak yiyeceklerinize kıvam vermeye başlar. Pastacılık alanında sıkça kullanılan ürün, özellikle unlu mamullerde ve tatlılarda tercih edilir. Yemeklerin tüketim ömrünü artırarak bu alanda oluşan giderleri azaltır. Özel günlerde sevdiklerinize yaptığınız pastayı agar tozuyla güçlendirebilir, şık ve zarif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Agar agar tozunun kendisine ait bir tadı ve kokusu bulunmaz. Bu özelliği sayesinde yiyeceklerin lezzetini bozmadan saklanmasına yardımcı olur. Gıdaların kıvamını artıran agar tozu, karışımı sabit tutma ya da kabartma gibi avantajlara da sahiptir. Özellikle birden fazla kata sahip olan pastalarda etkili çözümler sunar. Pasta aksesuarların kayıp düşmesini engelleyerek profesyonel bir görüntü yaratır. Aynı zamanda pek çok gıdayı iştah açıcı bir görünüme ulaştırarak fark yaratır. Agar tozunun kullanıldığı tüm yiyecekler parlak ve canlı durur.

Agar agar tozu, işlevselliğinin yanı sıra estetik görünüme önem verenlerin ilk tercihlerinden biridir. Gıdalardaki yüzeylerin dümdüz olmasına yardımcı olan ürün, şık ve pürüzsüz bir görüntü yaratır. Bu sayede yiyecekleri daha kolay bir şekilde süslemeniz mümkün olur. Özellikle kafe ve restoran tatlılarındaki pürüzsüz görüntü, agar tozu sayesinde kolaylıkla elde edilebilir. Agar agar tozu, oda sıcaklığında erimeyen yapısı sayesinde pratik kullanım imkânı sunar. Ekstra koruma veya soğutma işlemi gerektirmeyen ürün, yaklaşık 90-95 dereceki suda eritilebilir. Az miktarda kullanılmasına rağmen oldukça kıvamlı olan ürün, bu alanda oluşan giderleri de azaltmanızı sağlar.

Agar Agar Tozunun İçeriği Sağlık Açısından Güvenilir midir?

Agar Agar Tozunun İçeriği Sağlık Açısından Güvenilir midir?

Pasifik okyanusundan çıkarılan agar agar tozu, özel yöntemler sonucunda imal edilir. Sarı ve beyaz tonlarının hâkim olduğu ürün, toz şeklinde piyasaya sunulur. Gerekli adımlar tamamlandığında tozu sıvıya dönüştürebilir ve gıdalarda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Jelatinlerin birçoğu hayvansal kaynaklardan elde edilir. Bu durum, agar agar tozu tüketimine karşı çekince oluşturabilir. Agar agar tozu, tamamen bitkisel kaynaklı olan ürünlerden bir tanesidir. Bu toz, hiçbir hayvansal katkı maddesini içermez. Bu özelliği sayesinde vegan ve vejetaryenler için de uygundur. Sağlık açısından herhangi bir risk barındırmayan agar tozu, aynı zamanda helal ürünler arasındadır. İçerik konusunda dikkatli davranan kişiler tarafından gönül rahatlığıyla tüketilebilir.

Kaliteli içeriklerden elde edilen agar tozu, bitkisel yapısı sayesinde gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Özellikle kabızlık gibi bağırsak rahatsızlıklarında etkili çözümler sunar. Ürünü tükettiğiniz anda bağırsaklar üzerinde uyarıcı bir etki oluşur. Hareketlenmeye başlayan bağırsaklar, sindirim sistemini kısa sürede düzenler. Bu özelliği sayesinde agar tozu, doğru miktarlarda müshil olarak da kullanılabilir.

Her üründe olduğu gibi agar tozunun doğru oranlarda tüketilmesi gerekir. Aşırı miktarlardaki tüketim, sindirim sistemini bozmaya başlar. Ürün, ishal başta olmak üzere çeşitli bağırsak rahatsızlıklarına sebebiyet verebilir. Bağırsak florasını korumak için ürünü belirtilen miktarda kullanmanız tavsiye edilir. Şişkinlik yaratma özelliğine sahip olan agar tozunun mutlaka suyla tüketilmelidir. Aksi hâlde yemek borusunda kalarak tıkanma gibi durumlara neden olabilir. Ürünün en güvenli şekilde tüketilebilecek hâli, yiyeceklerin üzerindeki jel formudur. Toz şeklindeki tüketimden olabildiğince kaçınmanız tavsiye edilir.

Kıvam Arttırıcı Agar Agar Tozunun Kullanım Alanları Nelerdir?

Kıvam Arttırıcı Agar Agar Tozunun Kullanım Alanları Nelerdir?

Agar agar tozu, geniş kullanım alanı sayesinde farklı sektörlerde yer alan kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılar. İlaç ve kozmetik sektörünün yanı sıra pastacılık ve gıda alanında yaygın olarak kendisine yer bulan agar agar tozunun pek çok farklı kullanım alanı bulunur. Ürün, farklı alanlarda değerlendirilmek üzere birçok forma sahiptir. Siz de kişisel tercihlerinize veya çalıştığınız sektöre göre agar tozu modelleri arasından birini tercih edebilirsiniz.

Özütleme metoduyla ayrıştırılıp toz hâle getirilen ürünün kullanım alanlarından bir tanesi gıda sektörüdür. Özellikle pastacılık alanında sıkça tercih edilen toz; puding, şekerleme, lokum ve sütlü tatlı yapımında kullanılır. Unlu mamullerde de karşınıza çıkabilecek ürün, jöle kaplı tüm yiyeceklerde etkili sonuçlar verir. Bayatlamayı geciktirerek gıdaların tüketim ömrünü artırır. Kıvam artırıcı özelliğe sahip olan agar tozu, yiyecekleri daha yoğun bir hâle getirir. Dondurma, hamur işi ve salata soslarında kullanılarak etkili çözümler sunar. Bu özelliği sayesinde ürünün farkını kısa sürede görerek enfes sofralar yaratabilirsiniz. Agar agar tozu, özel restoranlarda veya davetlerde hazırlanan tatlıların şık bir görüntüye ulaşmasını sağlar. Tatlı üzerinde yapılan değişiklikleri kamufle edebilme özelliğine de sahiptir. Bu özellikleri sayesinde agar tozu hem estetik hem de kıvam bakımından beklentileri karşılar.

Agar agar tozu, gıda sektörünün yanı sıra farklı çalışma alanlarında da ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunar. İlaç sektöründe kullanılan ürün tablet, kapsül ve pastillerin dış kısmında bulunur. Özel olarak geliştirilen kaygan yapısı, ilaç yutmakta zorlanan kişiler için etkili çözümler sunar. Tamamen bitkisel ham maddelere sahip agar agar tozu, uzun ömürlü konservelerin temel bileşenleri arasında yer alır. Et, balık ve kümes hayvanlarının konserve edilmesine yardımcı olur. Tüketim ömrünü artıran bu özellik, bozulma ve bayatlama gibi risklerin önüne geçer. Agar tozu, diş hekimliği alanında da sıkça kullanılır. Özellikle diş protezlerinin bileşenlerinden olan ürün, koku ve tat içermeyen yapısıyla öne çıkar. Kozmetik sektöründe de tercih edilerek yüz maskesi başta olmak üzere pek çok üründe kullanılır. Maskelerin jelimsi yapısı, agar tozu sayesinde elde edilir.

Özel olarak geliştirilen toz, demleme ve şarap yapımında da etkili çözümler sunar. Arındırıcı bir madde olarak kullanılan ürün, şarap ve bira gibi alkollü içeceklerin berrak bir görüntüye ulaşmasını sağlar. Bu tozu hazırlayacağınız meşrubatlara farklı bir dokunuş katmak için tercih edebilirsiniz.

Agar agar tozu, çocukların seveceği lezzetlerin hazırlanmasına da yardımcı olur. Jelibon yapımında rol oynayarak evde kendi jelibonlarınızı yapmanıza imkân tanır. Bu sayede miniklerle birlikte eğlenceli bir vakit geçirebilir, onların hayal gücünü geliştirebilirsiniz. İhtiyaç duyacağınız malzemeler agar tozu, şeker, su, gıda boyası ve meyve aromasıdır. Öncelikle şeker hariç tüm malzemeleri ocağa alabilirsiniz. Agar tozu, ısındıkça kaynama noktasına ulaşarak sıvı bir form alır. Karışımı silikon kalıplara dökerek jelin şekil almasını sağlayabilirsiniz. Soğuyan jelin dışını beyaz veya esmer şekerle kaplayabilir, şık bir görüntü yaratabilirsiniz. Meyve aromalarıyla lezzetlendirilen jelibonları farklı gıda boyalarıyla renklendirmek mümkündür. Hem lezzet hem de görsellik bakımından beklentileri karşılayan jelibonlar, çocuklarınızın beğenisini kazanır. Agar agar jelibon tozuyla farklı aromalara sahip yüzlerce jelibon yaratabilirsiniz.

Kullanım Amacınıza Göre Tercih Etmeniz Gereken Agar Agar Tozu Çeşidi Hangisidir?

Kullanım Amacınıza Göre Tercih Etmeniz Gereken Agar Agar Tozu Çeşidi Hangisidir?

Agar agar tozu, geniş kullanım alanı sayesinde farklı markalarda ve boyutlarda üretilir. Kaynama noktasına getirildiği anda kullanıma hazır olan ürün, gıda, kozmetik, diş hekimliği ve ilaç gibi farklı alanların ihtiyaçlarını karşılar. Agar agar tozu, sektörel kullanımın yanı sıra evlerde de kendisine yer bulur. Beş çaylarında ya da akşam yemeklerinde birbirinden lezzetli yiyecekler hazırlamanıza imkân tanır. Gıdaların tümüne yoğun bir kıvam katarak özellikle muhallebi gibi sütlü tatlıların vazgeçilmezlerinden olur. Herhangi bir tadı ya da kokusu bulunmayan agar agar tozu, kullanıcılara büyük bir konfor sunar. Özellikle koku hassasiyetine sahip olan kişilerin beğenisini kazanır.

Agar agar tozu, zengin kullanım alanı sayesinde farklı boyutlarda paketlenir. Bu ayrıcalık, tam da ihtiyaç duyduğunuz miktarı elde etmenizi sağlar. Şişe ya da paket şeklinde satılan agar tozu çeşitlerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Cam ve plastik şişeler, ergonomik kullanım imkânını destekler. Genellikle evde kullanıma uygun olan şişe tasarımı, ürünü ihtiyaç duyduğunuz miktarda kullanmanıza olanak sağlar. Kullanım sonrasında şişenin kapağını kapatarak içeriğin zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Evde kullanım için tercih edebileceğiniz agar agar tozu 100, 175 ya da 75 gr olacak şekilde paketlenir. Çoklu kullanım imkânı sunan ürün, akşam yemeklerinize ve çay saatlerinize renk katar. Berrak, kokusuz ve doğal görünümlü jeller oluşturabilir, tozun tüm özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

Agar agar tozu, evlerdeki kullanımın yanı sıra pek çok sektörde tercih edilir. Farklı iş kollarının beklentilerini karşılayarak adından söz ettirir. Özellikle laboratuvar ortamlarında, diş hekimliğinde ve gıda sektörlerinde kullanılan agar tozu, kısa sürede bitebilir. Kullanım amacına bağlı olarak tek seferde 1, 5 ya da 25 kg satın alarak işlerinizi kesintisiz şekilde tamamlayabilirsiniz. Zamandan ve uzun vadede maliyetten tasarruf ettiren agar agar tozu, hemen her sektörde ihtiyaçlarınızı karşılar. Yüksek gramajlara sahip ürünler genellikle paket şeklinde satışa sunulur. Paket üzerinde yer alan üretim ve son tüketim tarihi, parti numarası, menşe ülke gibi bilgiler incelenebilir. Bu sayede agar tozunu ne zamana kadar kullanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Uzun süreli kullanım için ürünü kuru, serin ve doğrudan güneş ışığı almayan yerlerde muhafaza etmeniz önerilir.

Pratik ve Hızlı Kullanım İmkânı Sunan Agar Agar Tozu Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Pratik ve Hızlı Kullanım İmkânı Sunan Agar Agar Tozu Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Agar tozu, özellikle gıda sektörü başta olmak üzere pek çok iş kolunda tercih edilir. Hem pratik hem de kullanışlı yapısı sayesinde verimli çözümler sunar. Özel olarak geliştirilen agar tozu, yiyeceklerin kıvamını dilediğiniz ölçüde artırmanıza yardımcı olur. Profesyonel mutfaklarda ve evde gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Agar tozundan elde edilen maskeler ise cildin nem dengesini korumayı amaçlar. Toz içerisinde bulunan yosunlar, cildi daha gergin ve sağlıklı bir görünüme kavuşturur.

Agar tozu, doğru miktarda tüketildiğinde vücuda fayda sağlar. Sindirim sistemini düzenleyen agar tozu, bağırsak florasını dengede tutarak vücut direncini korur. Agar agar tozu fiyatları, tercih edeceğiniz markaya, kaliteye, boyuta ve kullanım amacına göre çeşitlilik gösterir. Sektörel kullanım için ürünün kiloluk modellerine göz atabilirsiniz. Evde kullanım için ufak boyutlarda paketlenen agar tozu çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Kullanışlı ve pratik çözümler sunan toz, farklı sektörlerdeki ihtiyaçları kolayca karşılar. Kişisel tercihlerinize uygun ürünlerden birini seçebilir, Trendyol’un ayrıcalıklı fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Agar Agar Tozu Nedir?

Agar agar tozu, bitkisel içeriğe sahip ve kıvam arttırıcı bir üründür. Kırmızı deniz yosununun farklı birtakım yöntemler kullanılarak özünün ayrıştırılmasından elde edilir. Kıvamı jelatin gibidir. Özellikle mutfak tarifleri başta olmak üzere pek çok alanda kullanılır. Pasta, sütlü tatlı ve çeşitli gıda ürünlerine kıvam vermek için tercih edilir. Kabartma tozu şeklinde ve sarı formda bulunur. Gıda maddelerine aynı zamanda parlaklık da kazandırır. Herhangi bir tadı ya da kokusu yoktur. Hayvansal jelatinleri tercih etmeyenler için son derece iyi bir alternatiftir. İçerisinde bulunan agarz ve agorapektin polisakkarit isimli bileşenler ile kıvam arttırır.

Agar Agar Tozu Nerede Satılır?

Agar agar tozu, farklı gramajlarda Trendyol'dan satın alınır. İçerisinde zararlı ürünlerin olduğu söylenemez. Hayvansal değil bitkisel bir ürün olduğu için de gıda malzemeleri ile kullanımı güvenle tercih edilir. Kısa sürede katılaşarak yemeklere ya da tatlılara kıvam verir. Toz formda üretilse de kısa sürede sıvı hale dönüşmesi mümkündür. Özel olarak geliştirilen kaygan formülü ile agar agar tozu, jelatin yerine kullanıldığı için sıklıkla tercih edilir. Mutfakların vazgeçilmezleri olduğundan pastacılık malzemeleri ile alınabilir. İhtiyaç duyduğunuz alana göre farklı gramajlarda hazırlanan agar agar tozunu Trendyol'un geniş ürün seçenekleri arasından alabilirsiniz.

Agar Agar Tozu Ne İşe Yarar?

Agar agar tozu; vegan bir jelatin malzemesi olarak gıda malzemeleri içerisinde kullanılır. Pastacılık başta olmak üzere mutfağın farklı alanlarında yiyeceklere kıvam vermesi için tercih edilir. Bunun yanı sıra kozmetik ve ilaç sektöründe de kullanılan agar agar tozu, bitkilerden hazırlanır. Isıya dayanıklı bir jel kıvamı verdiğinden muhallebi, puding, pasta dolgusu ve jöle yapımı gibi ürünler içerisine dahil edilerek kullanılır. Bunların yanı sıra birtakım soslar, dondurma ve karamel gibi kıvamlı ürünler hazırlamak için de uygundur. Ayrıca pasta, çorba ve konserve gibi ürünlerin saklanma süresini uzatmak için de tercih edilir. Şerbetli tatlılara parlaklık verir. Berrak, kokusuz ve parlak olduğundan işlevsel bir kullanım sağlar. Bunun yanı sıra laboratuvar ortamlarında ve diş hekimliğinde işe yarar. Diş doktorları, diş için yaptıkları kalıpları çıkarmak için bu malzemeden faydalanırlar.