placeholder
"

Akıllı Vida

" araması için 1114 sonuç listeleniyor

Akıllı Vida

Günlük hayatta kullanılan çoğu nesnede sabitleme aparatı bulunduğu fark edilemeyebilir. Oldukça küçük ama işlevsel bir ürün olduğu için çok fazla ve farklı yerlerde kullanılır. Ayrıca uygun fiyatlı olması sebebiyle de tercih edilir. Bu ürün iki farklı cismi birbirine tutturmak veya bir nesneyi monte etmek amacıyla kullanılır. Tahta ve metal gibi malzemelerden üretilen nesnelerin çoğunda birden fazla bulunur. Günlük hayatta karşılaşılan nesnelere bakıldığında bilgisayar, televizyon, dolap, kapı, pencere ve saymakla bitmeyecek kadar çok farklı eşyada sabitleme aparatı kullanıldığı görülür. Örneğin bir masanın imalat aşamasında bütün haline gelmesi için parçalar birbirine tutturulur. Bu işlemde kullanılan ürünün hem ekonomik hem de sağlam olması gerekir. Masanın yapımında kullanılan malzemenin sağlam olması kadar sabitleme işleminde kullanılan aparatın da sağlam olması büyük önem taşır. Çünkü bu ürünlerin tümü o nesnenin uzun ömürlü ve dayanıklı olmasını sağlar. Masanın ağırlık kaldırma kapasitesinin yüksek olması kaliteli ürün kullanmakla olur. Neredeyse tüm mobilyaların üretiminde kullanılan bu ürün, pratik ve hızlı bir şekilde kullanılmak üzere geliştirilir. Monte işleminde kullanılan klasik aparatların geliştirilmesi sonucunda akıllı vida adı verilen araçlar elde edilir. Bu alete akıllı denmesinin sebebi monte edileceği yeri kendi kendine delme özelliğinden gelir. Örneğin duvara monte edilecek bir tablo için önceden bir delik açılması gerekir. Böylece sabitleme işleminden önce zemin hazırlanmış olur. Daha sonra tablo ürün yardımıyla duvara sabitlenir. Ancak akıllı ürün kullanıldığında önceden delik açmaya gerek kalmaz. Çünkü bu ürün hem delik açma hem de sabitleme işlemini kendisi yapabilir. Bu sayede delme işlemi için ayrı bir araç kullanılması gerekmez. Özellikle mobilya imalatında kullandığında zamandan büyük tasarruf sağlar. Normalde parçaların birbirine tutturulması için önce deliklerin nereye ve nasıl açılacağı hesaplanır. Daha sonra birleştirme işlemine geçildiği için süre uzar. Ama akıllı ürün kullanıldığında parçalara direkt olarak uygulama yapılabilir. Aynı anda delinen parçalar aynı anda da birbirine sabitlenir. Büyük bir kullanım kolaylığı sağlayan bu ürün mobilyaların sağlam ve dayanıklı olmasını sağlar. Bu ürünün bilinen diğer bir adı matkap uçlu akıllı vida olarak geçer. Trendyol üzerinden yapacağınız alışverişlerde iki isimden biriyle arama yapabilirsiniz.

Pratik Kullanımlı Akıllı Vida Çeşitleri

Trendyol’da uygun fiyatlara satılan bu ürün, sadece profesyonel imalat yerlerinde kullanılmaz. Aynı zamanda ev ortamında rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu ürünü kullanarak yapacağınız delme ve sabitleme işlemleri için uzman olmanıza gerek yoktur. Ürünün gayet basit bir şekilde kullanılabilir. Erkek veya kadın fark etmeksizin yetişkin olan herkes rahat bir şekilde uygulama yapabilir. Kullanımında büyük bir güç harcaması ve benzeri durumlar ortaya çıkmaz. Büyük eforlar harcanmadan zahmetsiz bir şekilde uzman veya değil herkes kullanabilir. Akıllı vida ölçüleri kullanım alanlarına göre değişir. Küçükten büyüğe doğru farklı ebatlarda ürünler bulabilirsiniz. Büyük eşyalar için kullanılırsa daha büyük ebatlardaki ürüne ihtiyaç duyarsınız. Küçük nesneler için küçük boyutlu ürün kullanmak daha doğru olur. Ürünü sipariş ederken santimetre özelliğine dikkat etmeniz gerekir. Trendyol’da satışı yapılan matkap uçlu ürünün kaç santimetre boya sahip olduğu ürün bilgileri kısmında yer alır. 5 cm akıllı vida ortalama bir büyüklüğe sahip olduğundan çoğu üründe kullanılabilir. Bu ürünü tekli halde almaktansa toplu olarak almak da mantıklı bir seçimdir. Hemen her yerde kullanılabilen bu ürün, toplu alındığı zaman ekstra ekonomik olur. İhtiyaç dahilinde sürekli yeni malzeme almaya gerek kalmaz. Fazla yer kaplamadığı için de küçük bir alanda saklayabilirsiniz. Eğer toplu halde satın almak isterseniz Trendyol ürün sayfalarına bakabilirsiniz. 50’li, 100’lü, 250’li paketler uygun fiyatlara satılır. Daha fazla ürüne ihtiyacınız varsa 1000’li paketlerden satın alabilirsiniz. Mobilya imalatı veya tamirat işleriyle uğraşıyorsanız dükkanınızın ihtiyacı olan akıllı vida seti ürününü Trendyol’dan tedarik edebilirsiniz. 1000’li paketler bulacağınız; uygun fiyatlı ürünler arasında yer alır. Trendyol’dan alacağınız tüm ürünlerde adrese teslim usulüyle çalışılır. Sipariş tutarınız ne olursa olsun ürününüz kapınıza kadar getirilir. Ayrıca satın aldığınız ürünün boyutu ufak veya çok büyük olabilir. Yine de her teslimata aynı özen gösterilir. Çeşitleri baş kısmında yer alan şekillere göre ayrılır. Buna göre ürünler pul başlı, mercimek başlı, şapkalı ve yıldız başlı gibi çeşitli isimler ile adlandırılır. Ürünün ikinci kısmını yiv, yani gövde oluşturur. Burası boyut olarak santimetre anlamında değişiklik gösterir. Son kısmı ise matkap ucu olarak bilinir. Ürün ismini bu kısımdan alır. Akıllı vida aparatı kullanılırken baş kısmı sabit tutulur. Böylece uç kısım delme görevini daha iyi yerine getirir. Daha sonrasında gövde, açılan boşluğu genişletir. Gövde boşluk kısmına tam olarak oturur. Bu şekilde hem delme hem de sıkıştırma işlemi gerçekleştirilmiş olur. Akıllı vida nedir, uç kısmı nasıl görünür bilmeyenler Trendyol üzerinden yapacağı aramalarda ürün görsellerine bakabilir. Matkap başı şekillerinin nasıl farklılaştığını daha iyi görebilmek veya farklı boyutlardaki ürünlerin gövde uzunluğunu anlamak için Trendyol’u kullanabilirsiniz.

Akıllı Vida Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Akıllı vida ucu hem delme hem de sıkıştırma işlemini aynı anda yapabildiği için çok fazla tercih edilir. Monte işleminin kısa bir süre içerisinde tamamlanmasını sağlar. Ayrıca matkap ile delme işlemi yapılması gerekmez. Bütün modellerde paslanmazlık özelliği bulunur. Matkap uçlu aparatın tepe kısmında yer alan şekiller görsel amaçlı olarak farklı tasarlanır. Bu ürün çeşitlerinin arasında değişik özellikler olmaz. Akıllı vida özellikleri bütün modellerde aynı olacak şekilde tasarlanır. Sadece tepe kısımlarının bir mobilya monte edilirken yüzeye nasıl oturacağına dikkat edilir. Alüminyum ve PVC malzemelerinden yapılan nesnelerde silindir ve havşa başlı akıllı vida kullanımı tercih edilir. Akıllı aparat sert ve kalın malzemelerde dahi delme işlemi başarıyla yerine getirir. Bu özelliği dolayısıyla da inşaat sektöründe en fazla kullanılan ekipmanlardan birisi haline gelir. Sert yüzeylerde kullanıldığında kırılma veya herhangi bir deformeye neden olmaz. Son derece sağlam ve dayanıklı malzemeden üretilir. Ancak eğer kalitesiz ve orijinal olmayan bir ürün kullanırsanız deforme olduğunu görebilirsiniz. Bu yüzden paslanmaz akıllı vida alışverişlerinizi güvenilir yerlerden yapmanız önemli hale gelir. Özellikle inşaat gibi alanlarda güvenliği sağlayan önemli araçlardan biri olduğu için her zaman kaliteli ve sağlam ürünler kullanmak gerekir. Trendyol'da yer alan ve farklı mağazalar tarafından satışa sunulan akıllı aparatlar orijinal ve sağlam olur. Akıllı vida fiyatları satın aldığınız ürün adedine göre değişir. Ürün sayısı fazla olan ürünler ekonomik olabilir. 100 adet şeklinde satılan bir ürün aldığınızda ürünlerin boyutu aynı olur. Eğer farklı boyutlarda ürün almak istiyorsanız set halinde kutularda satılan ürünlere bakabilirsiniz. 400 veya 500 parça olarak satılan setlerin içerisinde farklı boyutlara sahip ürünler yer alır. Örneğin yirmi adet 10 cm akıllı vida varsa yirmi tane de 4 cm olandan bulunur. Evinize böyle bir set aldığınız zaman çok uzun yıllar kullanırsınız. Trendyol’da satışı yapılan krom akıllı vida setlerinin içeriğini, hangi boyda kaç tane aparat bulunduğunu ürün bilgileri kısmında görebilirsiniz.

Kaliteli ve Sağlam Akıllı Vida Modelleri

Şapkalı akıllı vida modelleri metal malzemeden üretilir. Gövde kısımları döner kıvrımlı ve tırtıklı şekillerde olur. Bu yüzden delme işlemini zorlanmadan yapabilirsiniz. Aynı zamanda tırtıklar sabitleme uygulamasının çok güçlü ve sağlam olmasını sağlar. Bu ürün ile monte edilen nesnelerin kırılması ve ayrılması oldukça zorlaşır. Pul başlı akıllı vida modelleri matkap ve tornavida yardımı ile hızlı bir şekilde monte edilebilir. Bu ürünlerin montajı sırasında kırılma ve benzeri durumlar yaşanmaz. Yüzeyi aşınma ve paslanmaya karşı dirençli olur. Trapez akıllı vida görüntü olarak diğer çeşitlerden biraz farklı gözükür. Çatı sac aparatı olarak da satılır. Ürünün tepe kısmında contalı bir pul sistemi bulunur. Sızdırmazlık özelliğinin ön planda olması sebebiyle suyla teması olan alanlarda kullanılır. Oluklu saçlarda, pvc boru ve tesisatında, trapez oluklu çatı saçlarında, panellerde ve benzeri ürünlerin montajında genellikle bu ürün tercih edilir. Somunlu akıllı vida iki parça halinde üretilir. Somon aparatı ürünün gövde kısmındaki tırtıklı alana döndürerek takılır. Delme işlemi sırasında somon parçası çıkarılır. Ürün deliğe yerleştirildikten sonra sabitlemek amacıyla kullanılır. Mercimek başlı akıllı vida paslanmaz çelikten ve farklı boyutlarda üretilir. Alçıpan sistemlerinde, metal konstrüksiyonun tespit edilmesinde ve bağlantı elemanları ile yapılan bağlama sistemlerinde mercimek başlı ürün kullanılır. Trendyol üzerinden bu ürünleri kutu içerisinde 1000 adet olarak satın alabilirsiniz. Alyan başlı akıllı vida keskin dişleri ile dayanıklı ürünler arasında yer alır. Trendyol’da alyan başlı ürünlerin çeşitli yükseklik ve ebatları bulunur. Bu ürünün baş kısmı düz ve tam ortası delikli olur. Dümdüz olması sebebiyle monte edilen yere tam anlamıyla gömülür. Mobilya yüzeyinde çıkıntı halinde ele gelmez. Trendyol’da kaliteli, sağlam ve uzun akıllı vida çeşitlerini uygun fiyata sipariş verebilirsiniz.

Uzun Ömürlü Akıllı Vidalar

Evinizde, iş yerinizde, okulunuzda veya gittiğiniz bir kafenin içerisinde yer alan eşyalarda yüksek ihtimalle akıllı aparat kullanılmış olur. Siz farketmeseniz de bu ürün hayatın her alanında kendine yer edinir. Çünkü eşyaların imalatında büyük bir kolaylık sağlar. İnşaat sektörü için önemli bir malzeme olmasının dışında elektrikli cihazlarda da sıkça kullanılır. Özellikle küçük akıllı vida ürünleri elektrik tesisatlarının kurulum ve onarımı sırasında tercih edilir. Bunun dışında elektrikli küçük ev aletlerinin yapımında da ideal olur. Ürünler kaç santimetre olduklarına göre küçük, orta ve büyük boy kategorisine girer. 2 cm akıllı vida boyut olarak küçük kategorisinde yer alır. Bu yüzden elektrikli küçük ev aletleri, ev telefonları ve diz üstü bilgisayarda sıkça karşınıza çıkar. Daha büyük boyutlu olan ürünler masa, dolap gibi ev mobilyalarının dışında otomobil ve tekneler için de kullanılır. Bu kullanıma uygun olan boyutlar arasında 10 cm vida çeşitleri yer alır. Trendyol’da istediğiniz mobilya ve araçta kullanabileceğiniz her büyüklükte ürün bulabilirsiniz. Eğer farklı boyutlarda ürünlere ihtiyacınız varsa Trendyol’da yer alan setlere bakabilirsiniz. Her set kutusunun içeriği değişir. Bazı setlerde kırk adet 8’lik akıllı vida bulunurken bazılarında hiç bulunmaz. Bunun için ihtiyacınız olan boyutlara sipariş vermeden önce karar vermeniz gerekir. Bu setler fiyat açısından da oldukça uygun olur. Aradığınız ölçülere uyum sağlayan kutu içeriğini bulduktan sonra Trendyol sepetinize ekleyebilirsiniz. Uzun ömürlü ve dayanıklı bu ürünler yüksek kullanıcı memnuniyeti sahip olur. Evinizin her köşesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu ürünleri Trendyol ile çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Kolay Kullanımlı Pratik Akıllı Vidalar

Yıldız başlı akıllı vida monte işlemi sırasında fazla efor harcanmaz. Bileğinizi yormadan ve fazla bastırmaya gerek duymadan ürünü sabitleyebilirsiniz. Pratik kullanıma sahip bu ürünlerin rengi gümüştür. Sadece bazı modellerde siyah ve altın rengi bulunur. Koyu renk eşyalar için siyah akıllı vida kullanmak dekorasyonunuzu destekleyen küçük detayları oluşturur. Altın olanlar ise daha gösterişli eşyalar ile kullanıldığında güzel durur. Genel olarak gümüş renk her eşya için uyumludur. Siyah ve altın çeşitlerini de Trendyol’da bulabilirsiniz. Çinto malzeme kullanılarak elde edilen meridyen akıllı vida çeşitleri arasında gümüş haricinde altın ve siyah seçenekleri vardır. Meridyen matkap uçlu aparat her türlü yapı malzemesinde kullanılabilir. Beton, taş, tuğla ve benzeri sert yüzeylere güvenli bir şekilde sabitlenir. Mobilya tasarımcıları tarafından özellikle sunta malzemede sıkça kullanılır. Sabitlenmesi için dübel gerekmez. Siyah renk seçeneğinin yer aldığı ürün çeşitlerinden birisi de pullu aparatlar olur. Pullu akıllı vida ürünleri sağlam malzemeden üretilir. Siyah renge sahip olan ürünlerde soyulma meydana gelmez. Tıpkı gümüş aparatlar gibi paslanmaya karşı dirençli olur. Su ile temas edilen alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Anahtar başlı akıllı vida çeşitlerinin tepe kısmı altı köşeden oluşur. Bu nedenle altı köşe başlı olarak da satılır. Bu modellerin delme kapasiteleri gövde boylarının uzunluğuna bağlı olur. Örneğin 5 santimlik bir üründe 5 mm delme kapasitesi bulunur. Trenyol’da tüm çeşitteki ve boydaki aparatları satın alabilirsiniz. Dilerseniz ürün sayfalarındaki yorum ve değerlendirmeleri okuyarak da kullanım alanlarıyla ilgili fikir edinebilirsiniz.

Trendyol Akıllı Vida Kampanya ve Fırsatları

Trendyol üzerinden yapılan alışverişlerin en büyük avantajlarından birisi bütçenize uygun ürünü bulmanız olur. Bir ürün için farklı satıcıların belirlemiş olduğu fiyatı aynı anda görebilirsiniz. Hangi mağazada indirim var veya hangisinde kargo bedava seçeneği varsa hepsi ürünü satın almak isteyen kişiye bildirilir. Trendyol’da 3 cm akıllı vida satın almak istediğiniz zaman karşınıza çeşitli seçenekler çıkar. Bu seçenekler arasında mercimek başlı, trapez, yıldız başlı, somunlu, meridyen, pullu gibi modeller yer alır. Tepe kısmı hafif çıkıntılı olan ve sabitlendiği zeminden yukarıda duran aparatlar bulunur. Mesela contalı akıllı vida modelinde tepe kısım monte edildiği yüzeyde ele değebilir. Eğer kullanacağınız aparatın eşya yüzeylerine yandan bakıldığı zaman görünmesini istemiyorsanız tepe kısmı düz olan modellere bakabilirsiniz. Bu tarz bir ürün arayanlar Trendyol’da bulunan alçıpan akıllı vida ürünlerini beğenebilir. Bu aparatın tepe kısmı delinen bölgeye sıfır bir şekilde oturur. Sadece üstten bakıldığı zaman görülebilir. Yanlardan bakıldığında zemin üzerinde fark edilmez. Tepesindeki orta kısım boş olur. Delme işlemini gerçekleştiren uç kısım ise sivri biçimde tasarlanır. Trendyol’da bu modellerin hepsinin görselleri yer alır. Sipariş vermeden önce aparatların tepe kısımlarına bakabilirsiniz. Ahşap akıllı vida olarak geçen ürünler ahşap malzemesinin birleştirilmesinde kullanılır. Altı köşe başlı ve havşa yani düz başlı aparatlar ahşap mobilya montajlarında tercih edilen sağlam ürünler arasında yer alır. Trendyol’da uygun fiyatlara satışa sunulan akıllı aparat çeşitlerini bahçe ve yapı market kategorisinin içerisinde yer alan hırdavat ürünleri arasında bulabilirsiniz. Hırdavat ürünleri vida, çivi ve dübel olarak ayrılır. Vida kısmında yer alan ve ihtiyacınızı karşılayan aparatlar için yapılan indirimlerden faydalanabilirsiniz. Akıllı aparat ihtiyaçlarınız için Trendyol’dan alışveriş yapabilirsiniz.