Basım Dili
Cilt Bilgisi
Roman Türü
Basım Yılı
Setli/Tekil
Boyut
Fiyat Geçmişi
Yazar
Renk
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Alacakaranlık Serisi

" araması için 20 sonuç listeleniyor

Efsanevi Alacakaranlık Serisi Ürünleri Trendyol'da!

Alacakaranlık efsanesi serisi genç-yetişkin kategorisinde yayımlanan bir roman dizisidir. Stephenie Meyer’in 2005 yılında yayınladığı seri, dünya çapında büyük bir kitle tarafından rağbet görür. Yayınlandığı günden beri okuyucuların aklına kazınan Alacakaranlık kitap serisi, çarpıcı konusu ve kalıpların dışına çıkan karakterleri ile popülerliğini korumayı başarır. Gerilim, aşk ve bilim kurgu temalarının işlendiği seri, sürükleyici anlatımı ile her yaş grubunun ilgisini çeker. 20’den fazla dile çevrilen yazarın kitapları, olağanüstü olaylar döngüsü ve beklenmedik kurgusu sayesinde okurlardan ve kritiklerden tam puan almayı başarır. Daha çok gençlere hitap eden seri, kahramanların aşk ve macera dolu serüvenlerine yer verir.

En çok satanlar listesinde uzun süre ilk sırada yer alan seri, 116 milyonun üzerinde satış yaparak zirveyi garantiler. Gençlik romanları arasında oldukça popüler olan seri, 2008 yılında filme uyarlanarak beyaz perdeye taşınır. Dört kitaptan oluşan Alacakaranlık serisi ciltli kapağıyla yıpranmalara ve yırtılmalara karşı koruma sağlar. Alacakaranlık seri sırası; Alacakaranlık, Yeni Ay, Tutulma ve Şafak Vakti şeklindedir. Ancak yazar uzun bir aradan sonra seriye yeni bir kitap daha eklemiştir. Gece Yarısı Güneşi isimli kitap kimi kullanıcılar tarafından Alacakaranlık 5. kitap olarak bilinir. Seri bu kitabın eklenmesi ile sonlanır. Kimi hayranlar Alacakaranlık serisi 6. kitabın geleceği konusunda umutlu olsa da yazarın bu konuyla ilgili bir açıklaması bulunmaz.

Filmin konusu, yazarın rüyasını yazıya geçirmesiyle hayat bulur. İnsan ve vampir arasındaki ilişkiyi konu edinen yazar, rüyasından etkilenerek efsanevi kitabın temellerini atmaya başlar. Kardeşinin destekleriyle seriyi devam ettirmeye karar veren Meyer, kronolojik olarak hikayenin ana hatlarını tamamlar. 14 yayınevi tarafından reddedilen kitap, yayınlandığı ilk aydan itibaren çok satanlar listesinde adından sıklıkla söz ettirir. Kitabın kapağındaki yasaklı elma ile karakterlerin imkansız aşklarına gönderme yapılır. Baş kahraman Bella’nın hayatındaki iyi ve kötü seçimlerini simgeleyen kapak, hikayeyi daha ilgi çekici hale getirir.

İki farklı kapak tasarımıyla okuyucuların karşına çıkan seri, film adaptasyonundaki oyuncuların yer aldığı afiş ile dikkat çeker. Bilim kurgu ve fantastik türünde seri arayanların tercihi olan Alacakaranlık kitap tasarımı ve etkileyici konusuyla okuyucuların beğenisini toplar.Serinin ilk kitabı Serinin ilk kitabıyla büyük başarı yakalayan yazar, insan ve vampir arasındaki uyuşmazlıkları en iyi şekilde yansıtarak, türünün ilk örneği olarak anılır. Amerika’nın Washington eyaletinde geçen konuda, 17 yaşındaki Bella, 104 yaşındaki vampir Edward ve kurt adam Jacob arasındaki inişli çıkışlı olaylar yer alır. Alacakaranlık kitap serisi ciltli alternatiflerine Trendyol üzerinden ulaşabilir, beğendiğiniz kapak tasarımları arasından seçim yapabilirsiniz.

Alacakaranlık Serisi Konusu ve Karakterler

Alacakaranlık Serisi Konusu ve Karakterler

4 ana kitaptan oluşan Alacakaranlık serisi sıralaması; 2005-2008 yılları arasında Alacakaranlık, Yeni Ay, Tutulma ve Şafak Vakti isimleriyle yayınlanır. İlk kitap Twilight 2005 yılında yayınlanmıştır. ardından diğer kitaplar hızlı bir şekilde piyasaya sunulmuştur. Vampir temalı, fantastik-romantik türündeki Alacakaranlık serisi kitap konusu, Bella Swan’ın Forks Washington eyaletine taşınması ile başlar.

Kasabadaki beklenmedik ölümleri araştıran Bella’nın babası Charlie, kızını ve kasaba sakinlerinin güvenliği sağlayan polis şefidir. Kasabadaki babasının yanına taşınan Bella, kendisini esrarengiz olayların çemberinde bulur. Koyu saç rengine sahip Bella, sakar ve çekimser tavırlarıyla dikkat çeker. Bella, olağanüstü güçleri algılayabilme yeteneğiyle Edward’ın ve çevresindeki diğer yaratıkların tavırlarını yakından inceler.

Kitaptaki olaylar, Bella’nın bakış açısıyla anlatılır. Babasının evine taşına Bella, gizemli Cullen ailesiyle taşınır ve Edward’a aşık olur. Bella, kısa süre sonra Cullen ailesinin vampir olduğunu öğrenir. Hikaye boyunca Bella, Edward’ın vazgeçirme çabalarına rağmen vampir olmak için can atar. 17 yaşında donarak 104 yıldır yaşamına devam eden Edward, sadece hayvan kanı içer ve zihin okuma yeteneğine sahiptir. Bella’nın Forks Kasabası’na taşınmasıyla ona aşık olur. Edward, ilk başlarda Jacob’ın Bella’ya olan aşkı nedeniyle ona karşı nefret duyar.

Serinin sonuna doğru Edward ve Jacob arkadaş olarak ilişkilerine devam ederler. İlk seride yan karakter olan Jacob, şekil değiştiren bir kurt adamdır. Cullen ailesinin şehirden ayrılmasıyla boşluğa düşen Bella’yı kötü günlerinde teselli eder. Edward’ın üvey babası Carlisle Cullen, 300 yıl önce tedavi amaçlı ülkede seyahat ederken hasta bir kadınla karşılaşır. Ölmek üzere olan oğlunu kurtarması için yalvaran kadına yardım eden Carlisle, Edward’ı vampire dönüştürür. Esme Cullen, Carlisle’nin eşi aynı zamanda Edward, Emmett, Alice, partneri Jasper Hale ve Rosalie Hale’in üvey annesidir. Bella’yı öz kızı gibi seven Esme, onu kötü zamanlarında teselli eder.

Geleceği görme yeteneğine sahip Alice Cullen, ancak karar verildikten sonra olacakları görebilmektedir. Alice, sadece vampirler ve insanların kaderlerini görebilir, Bella ve Edward’ın kızı Renesmee ve kurt adamların geleceklerini ön göremez. Enerjik ve iyimser bir yapıya sahip Alice, Bella’yı kız kardeşi olarak görür. Kavgacı ve aksi tavırlara sahip Emmett Cullen, Edward’ın favori kardeşidir. Aileye ilk katıldığında adapte olmakta Emmett, hayvan kanı diyetine alışmakta güçlük çeker. Bella’nın sakar tavırları ve eski arabasıyla dalga çeken Emmett, zamanla aralarındaki kardeşlik bağlarını güçlendirir. Biyolojik kardeşler Rosalie ve Jasper Hale, Cullen ailesinin soyadını almayarak kendi soylarını devam ettirirler. Rosalie Hale, vampir olması sebebiyle çocuk sahibi olamayacağından üzgündür. Bella’nın vampir olma isteğine karşı gelen Rosalie, ilk başlara ona karşı sert tavırlar sergiler.

Rosalie, Edward dışında Bella’nın insan olarak kalmasını isteyen tek aile üyesidir. İnsan kanına karşı zayıflığı olan Jasper Hale, Bella’nın kokusu sebebiyle ilk tanıştıklarında vampir içgüdülerini kontrol altına almakta zorlanmıştır. Bella ve Edward’ın yarı insan yarı vampir formundaki kızları Renesmee Cullen, etrafındakilere dokunarak zihnindekileri aktarma yeteneğine sahiptir. Gençlik kitapları arasında oldukça popüler olan Stephenie Meyer Alacakaranlık serisi, karakterlerin uyumu ve etkileyici olay döngüsüyle öne çıkar. Alacakaranlık serisi isimleri, Ay’ın Dünya üzerindeki hareketinden yola çıkarılarak verilmiştir. Dilerseniz serinin çarpıcı tasarımları ve sürükleyici anlatımıyla göz dolduran kitaplarını sayfamızdan satın alabilir, efsaneyi yeniden canlandırabilirsiniz.

Alacakaranlık Serisinin İlk Kitabı: Alacakaranlık

Alacakaranlık Serisinin İlk Kitabı: Alacakaranlık

İlk kitap olan Alacakaranlık serisi, 17 yaşındaki çekimser Bella’nın Arizona’dan Washington eyaletinde yaşayan babasının yanına taşınmasıyla başlar. Forks Lisesi’ne kayıt olan Bella, okula başladığı ilk günden itibaren arkadaşlıklar kurmaya başlar. Okulun ilk günü biyoloji dersinde gizemli Edward’ın yanı oturan Bella, sıra arkadaşının garip tavırlarına maruz kalır. Birkaç günlüğüne ortadan kaybolan Edward, okula geri döndüğünde Bella’ya karşı arkadaşça tavırlar sergiler. Bella, otoparkta iki arabanın arasında sıkışmak üzereyken Edward onu kurtarır.

Bella, Edward’a onu nasıl kurtardığına dair sorular sorar fakat Edward sırrını paylaşmak istemez. Kamp gezisinde Bella, Quileute Kabilesinden Jacob Black ile tanışır. Bella, Jacob’dan Edward ve ailesinin hayvan kanıyla beslenen vampirler olduğunu öğrenir. Bu durumdan rahatsız ve tedirgin olan Bella, vampirler hakkında araştırma yapmaya başlar. Mitolojideki vampirlerin karakteristik özellikleriyle Cullen ailesini kıyaslar.

Edward’ın vampir olduğundan emin olan Bella, kendini bir çıkmazın içinde bulur. Port Angeles civarında bir grup adamın sözlü saldırısına maruz kalan Bella’yı tekrar Edward kurtarır. Birlikte yemeğe giderler. Yoldayken Bella, Edward’a onun vampir olduğunu bildiğini söyler. İnkar edecek durumda olmayan Edward, Bella’nın açıklamasını doğrular. Edward, Bella’nın kanının diğer insanlardan daha çekici olduğunu hatta onu okulun ilk günü öldürmek istediğinden bahseder. Bella’ya zarar vermemek adına okula gelmediği günlerini anlatır.

Zaman içerisinde Bella ve Edward aşık olurlar. Vampir meclisinin Cullen ailesinin insanla olan yakın temasını öğrenmesiyle ilişkileri büyük ölçüde etkilenir. Bella’yı avlamak amacıyla şehre inen meclis üyesi James, onun annesini tutsak tuttuğunu söylemek için arar. Annesini kurtarmak için saklandığı yerden kaçan Bella, James’in bahsettiği yere geldiğinde olayın kurgudan ibaret olduğunu öğrenir. Edward, James’in saldırısından Bella’yı kurtararak, yaralarını tedavi ettirmek amacıyla hastaneye giderler. Siz de Alacakaranlık serisi ilk kitap ve serinin devamı niteliğindeki diğer kitaplara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Alacakaranlık Serisinin İkinci Kitabı: Yeni Ay

Alacakaranlık Serisinin İkinci Kitabı: Yeni Ay

Alacakaranlık serisinin ikinci kitabı Yeni Ay’da, Bella Swan 18. yaş gününü Cullen ailesiyle birlikte kutlar. Hediye açarken kağıt parçasıyla elini kesen Bella, kanı durdurmaya çalışır. İnsan kanına dayanamayan Jasper, Bella’nın kokusunu almasıyla ona saldırır. Edward, Bella’yı korumak adına ailesiyle birlikte bölgeden ayrılmaya karar verirler. Edward, Bella’ya artık onu sevmediğini ve ilişkilerini bitirmelerini söyler. Edward’ın gidişiyle Bella, birkaç ay boyunca hafıza kaybı ve depresyonla baş başa kalır. Bu süreçte Bella, kendini heyecan dolu aktivitelerle meşgul etmeye başlar.

Motosiklet sürüşleri ve yamaç atlama sporlarıyla ilgilenir. Bu esnada bilinçsiz bir şekilde kafasında Edward’ın sesini duymaya başlar. Jacob ile vakit geçirmeye başlayan Bella, Edward’ın gidişine alışmaya başlar. Bu esnada Jacob; ruh halinde, bedeninde ve karakterinde beklenmedik değişiklikler fark eder. Zorlu bir dönüşüm sürecinden geçen Jacob, eskisi kadar neşeli ve mutlu değildir. Jacob’ın yeni değişiminden rahatsız olan Bella, birlikte vakit geçirmekten keyif almamaya başlar. Bella, Jacob’ın Kurt adama dönüşmek istemediğini öğrenir. Bu süreçte Jacob ve kabile üyeleri, Bella’yı vampirlere karşı korur. Jacob, Bella’ya karşı yeni duygular hissetmeye başlar. Fakat Bella, Edward ile ayrılığından sonra aynı hisleri paylaşmadıklarını belirtir. Bu durum Jacob’ın Edward’a karşı nefret duymasına neden olur. Bella, yamaçtan atladığı sırada Jacob onu boğulmaktan kurtarır.

Yanlış anlaşılmalar nedeniyle Bella’nın intihar etmeye kalkıştığını düşünen Edward, İtalya'ya uçarak Volturi ailesini kışkırtır. Edward’ın beklenmedik tepkisi üzerine Alice, Bella’yı ziyaret eder. Alice, Bella’ya onu intihar etmek üzereyken gördüğü söyler ve neden yaptığını sorgular. Edward’ın güvenliğinin tehlikede olduğunu düşünen ikili, İtalya’ya giderek Volturi ailesini durdurmaya karar verirler. Döndüklerinde Edward neden kasabadan ayrıldığını anlatır. Bella’nın akıbeti için vampire dönüşüp dönüşmeyeceği üzerine oylama yaparlar. Alacakaranlık serisi 2. kitap, Bella’nın babasından habersiz İtalya’ya gitmesi üzerine cezalandırılmasıyla son bulur. Dilerseniz Twilight serisi ve devamı olan diğer kitaplara sayfamızdan göz atabilirsiniz.

Alacakaranlık Serisinin Üçüncü Kitabı: Tutulma

Alacakaranlık Serisinin Üçüncü Kitabı: Tutulma

Serinin üçüncü kitabı olan Tutulma, Bella’nın Edward ve Jacob arasındaki ilişkisine değinirken aynı zamanda gizemli vampir saldırılarının aksiyon dolu anlatımına yer verir. Seattle eyaletindeki cinayetlerin artmasıyla Edward, insan kanına olan açlığını bastıramayan yeni bir vampirin doğduğunu düşünür. Bu süreçte Bella ve Edward üniversiteye kayıt olurlar. Bella, eski arkadaşı Jacob’ı ziyaret etmek istediğini dile getirir. Bella’nın güvenliği için endişelen Edward’ı teselli eder ve kurt adamların ona zarar vermeyeceğini belirtir. Ziyaret esnasında Jacob, Bella’ya aşık olduğunu söyler, fakat Bella onu arkadaş olarak gördüğü belirtir. Bu esnada Alice, vampir meclisi üyesi Victoria’nın Forks’a döndüğünü öngörür.

James’in ölümünün intikamını almak isteyen Victoria’nın hedefi Bella’yı öldürmektedir. Bella, vampir olmaya karar verir. Birkaç gün sonra Edward, Bella’ya evlenme teklifi eder. Cullen ailesi, Seattle cinayetlerini Victoria’nın kontrol ettiğini öğrenir. Cullen ailesi, kurt adamlarla iletişime geçerek tehlikeli saldırılara karşı birlik olurlar. Herkes saldırıya hazırlık yaparken Bella, Edward ve Jacob gizlenmek üzere dağda kamp kurarlar. Edward ve Bella’nın nişan planlarına kulak misafiri olan Jacob, kavgaya katılarak kendini öldürmek ister. Bella, Jacob’ı durdurmaya çalışır ve onu da sevdiğini fark eder.

Saldırı esnasında Victoria, Edward’ın kokusunu takip ederek Bella’nın saklandığı yeri tespit eder. Edward, Victoria ile kavgaya girer ve onu öldürür. Cullens ailesi ve takımı, Victoria’nın vampir ordusunu alt eder. Ardından Bella, Jacob’a onu sevdiğini fakat Edward’a olan aşkının daha derin olduğunu söyler. Serinin üçüncü Alacakaranlık efsanesi, Bella’nın babasına Edward ile evlenmek istediğini söylemesiyle son bulur. Kitabın son sözünde Jacob’ın kurt adam formunda kasabadan uzaklaştığı bahsedilir. Kitabın orijinal kapağında, parçalanmış bir kırmızı kurdele yer alır. Bu kırmızı kurdele, Bella’nın aşkı Edward ile arkadaşı Jacob arasındaki seçimini ifade eder. Meyer ayrıca bu tasarımın, Bella’nın insan hayatından tamamen kopmasını sembolize eder. Bella’nın ölümlü hayatından vazgeçmek istediği Alacakaranlık roman serisi ve üçüncü kitabı Tutulma’yı Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Alacakaranlık Serisinin Dördüncü Kitabı: Şafak Vakti

Alacakaranlık Serisinin Dördüncü Kitabı: Şafak Vakti

Serinin dördüncü ve son kitabı Şafak Vakti, üç bölümden oluşur. Birinci ve üçüncü bölüm Bella’nın anlatımı, ikinci bölüm ise Jacob’ın bakış açısı ile yazıyı alınmıştır. Alacakaranlık serisi 4 kitap Şafak Vakti, Bella ve Edward Cullen’ın evlenme süreçleri ile kalbi kırık Jacob’ın düşüncelerine değinir. Hayatını tehdit eden beklenmedik durumlarla yüzleşen Bella, insan hayatını riske atacak yeni kararlar vermeye hazırlanır.

Serinin ilk kısmı, Bella ve Edward’ın evlilik dönemlerini anlatır. Balayında hamile olduğunu öğrenen Bella, apar topar Washington’a geri döner. Anormal hızda gelişim gösteren bebek, Bella’nın fiziksel ve duygusal stres yaşamasına neden olur. Ölümcül bir süreçten geçen Bella, Jacob’ın ısrarına rağmen bebeğini dünyaya getirmek ister. İkinci kısım, Bella’nın doğum sürecini ve hayatta kalma mücadelesini Jacob’ın perspektifinden yer verir. Telepatik güçlere sahip kurt adamlar, Jacob’ın düşüncelerinden hareketle Bella’yı ve bebeğini öldürmeye karar verirler.

Cullen ailesini durumdan haberdar eden Jacob, kabile üyelerinin desteğiyle Bella’nın güvenliğini sağlar. Ölmek üzere olan Bella, Edward’ın zehrini kalbine enjekte etmesiyle hayata tutunur. Kitabın üçüncü kısmında Bella’nın anlatımına dönerek, zorlu dönüşüm sürecinden bahseder. Vampir formunda gözlerini açan Bella, iyileştiğinde yeni hayatına ve yeteneklerine adapte olmaya çalışır. Vampir meclisi üyesinin Irina, hızlı bir şekilde büyüyen Renesmee’nin ölümsüz çocuk olduğunu düşünmesiyle küçük kızın hayatı tehlikeye girer. Renesmee’nin ölümsüz çocuk olmadığını ikna etmeye çalışan Cullen ailesi, kurt adam kabilesiyle aralarındaki nefrete son verirler.

Bella’nın vampir güçleri etrafındakileri Volturi ailesinin saldırısından korumaktır. Renesmee’nin hakkındaki gerçeği öğrenen Volturi, Edward ve Bella’nın kızlarının tehlike arz edip etmediği konusunda kararsız kalır. Cullen ailesi ve dostları, evlerine geri dönerek vampir hayatlarına devam ederler. Bütün karakterler için mutlu sonlanan Alacakaranlık serisi 5. kitap ve devamı hakkında kesin bir açıklama bulunmuyor. Alacakaranlık bütün serisi ve özel setlerine sayfamızdan sahip olabilirsiniz.

Alacakaranlık Serisi Özel Fiyatlarla Trendyol’da

Alacakaranlık Serisi Özel Fiyatlarla Trendyol’da

Efsanevi anlatımı ve çarpıcı betimlemeleriyle döneme damgasını vuran Alacakaranlık seri kitapları, her yaştan okuyucuya hitap etmeyi başarır. Online alışverişin adresi Trendyol aracılığıyla okumak istediğiniz seriyi uygun fiyat alternatifleriyle satın alabilirsiniz. Dilerseniz kitapları tek tek edinebilir veya Alacakaranlık tüm seri set hâlinde satın alabilirsiniz. Zengin ürün çeşidine sahip sayfamızdan son on yılın en çok okunan serinin tüm kitaplarına ulaşabilirsiniz.

Alacakaranlık serisi fiyat aralığı, özel set ve farklı kapak tasarımlarına sahip kitaplarla kıyaslandığında farklılık gösterebilir. Yeni baskı kitaplar, eski basımlara oranla daha yüksek bir fiyattan kullanıcıların beğenisine sunulur. Serinin tüm kitaplarının yer aldığı klasik setler, tekli alımlarla karşılaştırıldığında daha uygun bir fiyata sahiptir. 10. yıla özel setler, klasik kapak tasarımlı kitaplara göre standardın üzerinde bir fiyat aralığında okuyucuların beğenisini toplar. Alacakaranlık kitap serisi fiyatları; tekli ve set halinde alımlarla farklılık gösterebilir. Serinin ayrıca 10. yılına özel hazırlanan bir Alacakaranlık seti de bulunur. Serinin hayranlarının ilgisini çekmeye başaran Alacakaranlık serisi 10. yıl özel seti, cazip fiyatlarla sayfamızdan satın alabilir hem kendiniz hem de sevdikleriniz için unutulmaz hediyeler verebilirsiniz.

İsterseniz serinin bütün kitaplarını satın alarak kütüphanenizdeki koleksiyonunuzu zenginleştirebilirsiniz. Trendyol’daki arama filtrelerini kullanarak, fiyat aralığına, kitap serisine ve kapak tasarımı çeşitleri arasında tercih yapabilirsiniz. Koleksiyonunuza yeni ciltli kitapları ekleyerek, estetik tasarımlara sahip kapak çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Siz de özel basım kitaplara ve serinin tamamına sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz online alışverişin adresi Trendyol üzerinden bütçenize ve ilgi alanlarınıza hitap eden kitap seçimleri yapabilirsiniz.